NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Minnesota - 16. prosince 2019   01:00

Chicago
Chicago
07:42' P. Kane (A. Nylander) • 11:33' P. Kane (J. Toews, D. Strome) • 28:13' Kämpf (C. Murphy, E. Gustafsson) • 53:43' Saad (C. Murphy, J. Toews) • 58:57' P. Kane (J. Toews)
5:3
(2:1, 1:2, 2:0)
Minnesota
Minnesota
12:37' E. Staal  (Suter, Zucker) • 21:59' Fiala  (Suter) • 34:20' Fiala  (Suter)

3. Connor Murphy (CHI) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 27-26; Zablokované střely: 17-20; Vhazování: 62%-38%; Hity: 17-21; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 4-6.
Eric Staal v první třetině zápasu využil přesilovou hru a zaznamenal svůj jubilejní 1000. bod v NHL, zatímco Patricka Kane a Kevin Fiala vstřelili v souboji dvou skvělých útočníků dva góly. Souboj dvou rivalů ve třetí třetině rozhodl Brandon Saad. Útočník Patrick Kane ovšem nakonec hattrick dovršil, když 63 sekund před koncem skóroval do prázdné brány. Konečný výsledek střetnutí je. Chicago Blackhawks 5 Minnesota Wild 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:57'
Chicago právě vstřelilo branku!
PATRICK KANE od střídaček zamířil do prázdné brány Minnesoty a na led létají čepice, protože zkompletovat svůj osmý hattrick v kariéře NHL! Chicago vede 5:3. Asistence: Jonathan Toews.
58:27'
Kaapo Kähkönen už je na střídačce Minnesoty, která se pokouší vyrovnat při hře bez brankáře!
57:16'
Carson Soucy vzápětí vypálil na vrcholu mezikruží a Robin Lehner tentokrát vytáhl proti puku vyrážečku.
56:43'
Wild vypálili na vrcholu pravého kruhu a dobře mířili ke vzdálenější levé tyči, Robin Lehner ale dokázal puk vykopnout svým pravým betonem. Skvělý zákrok.
56:11'
Brandon Saad se sice hodně diví, jenže Blackhawks se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru.
54:41'
Ve středním pásmu byla pískána přihrávka rukou a prostor dostává krátká komerční přestávka.
53:43'
Connor Murphy na pravém křídle vystřelil od modré čáry a před bránou Wild trefil jednoho z hráčů, od kterého se puk odrazil do vzduchu, Kaapo Kähkönen ho poté marně hledal, čehož využil BRANDON SAAD, když ho u pravé tyče ze vzduchu sklepl do prázdné brány! Je to 4:3! Asistence: Connor Murphy a Jonathan Toews.
53:23'
Minnesota musela vyklidit útočné pásmo, protože čároví rozhodčí hlasitě signalizoval postavení mimo hru.
52:26'
Wild pokračovali ve svém útočném snažení, na pravém křídle je ovšem zastavilo postavení mimo hru.
52:02'
Jason Zucker vzápětí vystřelil z podobného místa a jeho prudká střela těsně minula vzdálenější levou tyč.
51:44'
Victor Rask mohl rozhodnout střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která nad ledem mířila k přední tyči, Robin Lehner ji ale zastavil!
51:29'
Olli Määttä na levém křídle vystřelil od modré čáry a Kaapo Kähkönen puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.
51:21'
Wild rozehrávali z levého kruhu obranného pásma a kotouč se odrazil od ochranného skla mimo kluziště.
50:23'
Kaapo Kähkönen málem namazal puk za svou bránou na hůl Jonathana Toewse, nakonec se tak ale nestalo.
50:05'
Blackhawks se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává komerční přestávka.
49:08'
Chicago nedokázalo skórovat z prostoru mezi kruhy a vzápětí ani u levé tyče, kde se dostalo k dorážce! Wild obrovskému tlaku Hawks odolali.
48:39'
Matt Dumba vypálil před vrcholem mezikruží a Adam Boqvist jeho ránu přizvedl holí do ochranné sítě.
48:17'
Alexander Nylander vyhodil puk na zakázané uvolnění, což znamená, že on ani jeho spoluhráči nemohou střídat.
47:53'
Dennis Gilbert vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Kaapo Kähkönen jeho ránu vyrazil.
47:34'
Kevin Fiala se pokusil dovršit hattrick, jeho střela z pravého kruhu ale skončila v lapačce Robina Lehnera.
47:09'
Dominik Kubalík si nedokázal na vrcholu levého pro vhazování přikopnout puk levou bruslí do jízdy a hokejisté Minnesoty ho o kotouč následně připravili.
46:46'
Kotouč byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky a po přerušení následuje komerční přestávka.
45:51'
Kirby Dach se pokusil v pravém kruhu pro vhazování o stahovačku a málem se protáhl až před bránu.
45:29'
Táhlá střela Wild z vrcholu mezikruží byla přizvednuta do vzduchu a Robin Lehner stáhl kotouč do lapačky.
44:04'
Eric Staal před bránou skvěle tečoval nahození z pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner skvělým zákrokem kotouč vyrazil! Velká šance.
43:41'
Adam Boqvist se pokusil vypálit v blízkosti pravé tyče a jeho střela z úhlu byla přizvednuta do ochranné sítě.
43:16'
Robin Lehner vkleče kontroloval nahození Wild z levého křídla a vyrazil kotouč za svou bránu.
42:27'
Kirby Dach centroval z levého rohu útočného pásma před bránu, kde se kotouč odrazil mimo dosah Hawks.
41:22'
Patrick Kane vystřelil na bodu levého kruhu a jeho pokus byl hosty přizvednut do ochranné sítě.
40:43'
Wild na levém křídle vystřelili od modré čáry a Robin Lehner táhlou střelu na přední tyči vyrazil za bránu.
40:01'
Úvodní třetina skončila 2:1, zatímco druhá 1:2, a tak do závěrečné třetí části vstupujeme za nerozhodného skóre 3:3.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-20; Zablokované střely: 8-12; Vhazování: 68%-32%; Hity: 12-15; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 2:57.
Zatímco v první třetině vstřelil dva góly domácí Patrick Kane, po přestávce se dvakrát prosadil hostující Kevin Fiala, mezi jehož přesné trefy se vešla branka Davida Kämpfa. Prostřední část tedy měla opačný vývoj než první a skóre je nerozhodné. Skóre po druhé třetině střetnutí zní. Chicago Blackhawks 3 Minnesota Wild 3.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:04'
Wild vystřelili ze stejného místa jako před pár okamžiky Blackhawks a kotouč skončil v ochranné síti. Skóre je znovu nerozhodné a prostor dostává reklamní blok.
37:37'
Blackhawks odpověděli střelou z pravého kruhu, která skončila na pravém betonu Kaapa Kähkönena.
37:26'
Brad Hunt na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Robin Lehner puk vyrazil vyrážečkou za svou bránu.
36:25'
Mats Zuccarello měl vzápětí šanci u pravé tyče, střela bývalého hráče Rangers ale na bránu neprošla.
35:45'
Minnesota si vytvořila obrovský tlak a na bodu pravého kruhu napřáhla ke střele, kterou Robin Lehner vyrazil vyrážečkou, a zabránil hostům v obratu skóre.
34:20'
Minnesota právě vstřelila branku!
KEVIN FIALA se dostal na levém křídle k nahození z ostrého úhlu a před domácí bránou hledal Ryana Sutera, jenže kotouč se od pravé brusle Olliho Määtteho odrazil mezi betony Robina Lehnera! Je vyrovnáno! Asistence: Ryan Suter.
33:35'
Minnesota tentokrát hru v oslabení přečkala a Ryan Suter na levém křídle vypálil nepřesně. Puk se odrazil od ochranného skla do sítě a hra byla přerušena.
33:05'
Patrick Kane byl připraven na opačné straně útočného pásma a jeho střela bez přípravy skončila na hrudi Kaapa Kähkönena, který puk nadvakrát zmrazil.
32:31'
Útočník Chicaga vzápětí vypálil na stejném místě a jeho prudká rána bez přípravy minula přední tyč brány.
31:47'
Alex DeBrincat vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím, jeho střela ale na bránu Wild neprošla.
31:29'
Eric Staal zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma a dostal dvě minuty za podrážení. Chicago má k dispozici druhou přesilovou hru, přičemž první využilo.
30:43'
Wild vzápětí vypálili od modré čáry a puk mířil k pravé tyči, kde ho Robin Lehner vykopl levým betonem.
30:35'
Jordan Greenway na levém křídle vystřelil v rychlosti na bodu kruhu pro vhazování a Robin Lehner jeho pokus snadno zachytil, jelikož měl naprosto čistý výhled.
30:11'
Alexander Nylander na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Kaapo Kähkönen puk podržel. Hra byla přerušena a za vedení Chicaga následuje komerční přestávka.
30:00'
Brandon Saad se dostal před bránou ke střele bekhendem, kterou Kaapo Kähkönen fantasticky vyrazil.
29:26'
Dominik Kubalík si najížděl na levém křídle na kolmou přihrávku, jenže byla příliš prudká na to, aby ji bývalý útočník Plzně dokázal na bodu kruhu zpracovat.
28:37'
Wild se dostali k nahození, které bylo přizvednuto do ochranné sítě. Minnesota tedy neuspěla.
28:13'
Connor Murphy na pravém křídle vystřelil od modré čáry a před bránou Minnesoty ve vzduchu fantasticky tečoval kotouč DAVID KÄMPF, od jehož hole se puk odrazil k přední pravé tyči! Asistence: Connor Murphy a Erik Gustafsson.
27:56'
Na opačné straně střádal útočné plány obránce Carson Soucy, zastavilo ho ale postavení mimo hru.
27:32'
Dylan Strome se snažil dostat do zakončení na bodu pravého kruhu, jenže hosté k němu rychle přistoupili.
26:59'
Ryan Hartman na levém křídle nemohl pokračovat v útoku, protože se pískala přihrávka rukou. Útočník Wild dnes nastupuje v United Center proti bývalému týmu.
26:46'
Jonathan Toews vypálil na vrcholu levého kruhu a Kaapo Kähkönen jeho ránu vyrazil levým betonem do ochranné sítě. Následuje krátká komerční přestávka.
25:05'
Minnesota na pravém křídle vypálila ihned po vhazování a její ostrá rána byla sražena vedle přední tyče brány.
25:02'
Útočník Wild se vzápětí natlačil na přední tyč z pravé strany útočného pásma a jeho bekhendové zakončení z blízkosti skončilo v lapačce Robina Lehnera.
24:16'
Ryan Donato na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a připravený Robin Lehner kotouč ukryl ve svém náručí.
23:52'
Wild se snažili dostat do zakončení na pravém křídle, jenže ve svém snažení neuspěli. Hawks se ubránili.
21:59'
Hostující KEVIN FIALA ukázal záda dvěma hráčům Chicaga a samostatný únik poté zakončil rychlou střelou k přední levé tyči! Útočník Wild ukázal šikovné ruce a je to 2:2. Asistence: Ryan Suter.
20:45'
Jonathan Toews dostal dvě minuty za vysokou hůl, zatímco Jordan Greenway za nedovolené bránění.
20:22'
Adam Boqvist na levém křídle vypálil od modré čáry a Wild po zablokování jeho rány vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-9; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 59%-41%; Hity: 7-8; Přesilové hry: 1/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:03.
Patrick Kane během úvodní části utkání vstřelil dva góly a zadělal na hattrick, zatímco na opačné straně skóroval Eric Staal a zaznamenal jubilejní 1000. bod v NHL. Skóre po první třetině souboje rivalů z Centrální divize tedy je. Chicago Blackhawks 2 Minnesota Wild 1.
20:00'
19:09'
Carson Soucy vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a Robin Lehner šel rychle do kolen, aby kotouč vyrazil. Brankář Hawks měl minimum času na reakci.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:02'
Eric Staal na pravém křídle vypálil od hrazení a jeho rána skončila nad bránou brankáře Robina Lehnera.
16:52'
Patrick Kane na levém křídle vystřelil z úhlu a Kaapo Kähkönen na přední tyči jeho pokus podržel v náručí.
15:33'
Brent Seabrook chtěl napálit puk do útočného pásma ze středového kruhu a jeho bombu odnesl Jason Zucker, který zůstal ležet na ledě. Komerční přestávka.
14:44'
Hra se přelévá v pravidelném rytmu ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké další slibné příležitosti.
12:37'
ERIC STAAL nyní bez přípravy vypálil na bodu pravého kruhu a nádhernou střelou s příklepem vymetl bližší pravý horní roh brány! Také Wild využili úvodní přesilovou hru a vrátili se zpět do zápasu. Eric Staal si připsal jubilejní 1000. bod. Je to 2:1. Asistence: Ryan Suter a Jason Zucker.
11:44'
Kirby Dach fauloval na levém křídle a dostal dvě minuty za hákování. První přesilová hra pro hráče Minnesoty.
11:33'
PATRICK KANE vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím se odrazila od hole jednoho z hráčů Wild mezi betony Kaapa Kähkönena – 2:0! Asistence: Jonathan Toews a Dylan Strome.
11:08'
Patrick Kane byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a pískalo se postavení mimo hru.
10:32'
Jordan Greenway zbytečně fauloval na levé straně útočného pásma a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Chicago si zahraje po komerční přestávce přesilovou hru a může navýšit jednobrankové vedení.
10:01'
Robin Lehner se vydal za svou bránu, aby snadno rozehrál, a vzápětí to samé udělal Kaapo Kähkönen.
09:06'
A další zakázané uvolnění proti Wild, tentokrát po nepřesné rozehrávce podél střídaček.
08:46'
Wild se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
07:42'
PATRICK KANE moc dobře viděl, že puk překročil brankovou čáru, což následně potvrdilo video, a Chicago tedy vede 1:0! Útočník Blackhawks se prosadil u pravé tyče po bleskovém obkroužení brány Minnesoty. Asistence: Alexander Nylander.
07:42'
Patrick Kane rychle objel bránu Minnesoty a u pravé tyče se ho snažil zasunout do sítě, jenže Kaapo Kähkönen zasáhl špičkou levého betonu!
07:37'
Erik Gustafsson bez přípravy vypálil na vrcholu mezikruží a jeho rána po přihrávce Patricka Kanea z levého křídla skončila v náručí Kaapa Kähkönena, který puk podržel. Hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.
06:44'
Brandon Saad se snažil dostat do zakončení v levém kruhu pro vhazování, jenže poskakující kotouč nedokázal zpracovat a rychle ho o něj připravil Matt Dumba.
05:52'
Carson Soucy na pravém křídle předvedl pěknou stahovačku a zpoza brány posílal puk nebezpečně do mezikruží, tam ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
04:44'
Patrick Kane se snažil dostat do zakončení v prostoru mezikruží, puk ale nakonec na bránu neprošel.
03:57'
Matt Dumba na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Robin Lehner na přední tyči kotouč snadno podržel.
03:16'
Jordan Greenway vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner puk uklidil mimo hokejkou.
02:42'
Blackhawks na pravém křídle podruhé v zápase vypálili od modré čáry a Kaapo Kähkönen kotouč vyrazil.
02:00'
Wild rychle objeli bránu Chicaga, ani nadvakrát poté ale Robina Lehnera překonat nedokázali. Hra přerušena.
00:55'
Connor Murphy odpověděl prudkou táhlou ránou z pravého křídla, která byla v bližším kruhu zablokována.
00:12'
Robin Lehner si rychle připsal zákrok, když ho Wild prověřili prudkou střelou z vrcholu mezikruží. Poté mohl skórovat z dorážky Jordan Greenway, ale neuspěl.
00:01'

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – E. Gustafsson, C. Murphy, Gilbert, Seabrook (A), Määttä, Boqvist – D. Kubalík, J. Toews (C), Saad – A. Nylander, D. Strome, P. Kane (A) – DeBrincat, Dach, Carpenter – Z. Smith, Kämpf, Highmore. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Minnesota Wild: Kähkönen (Stalock) – Suter (A), Dumba, Soucy, Brodin, Menell, Hunt – Zucker, E. Staal (A), Zuccarello – Parise (A), Donato, Fiala – Greenway, Kunin, Hartman – M. Foligno, V. Rask, Mayhew. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Garrett Rank, Chris Schlenker. Čároví: Pierre Racicot, Brandon Gawryletz.

David Kämpf (CHI) 33 zápasů, 4+3, +/- -11
Dominik Kubalík (CHI) 31 zápasů, 8+5, +/- -1
Vzájemné zápasy

Rivalové z Centrální divize se střetli v loňské sezóně zámořské NHL čtyřikrát a úvodní vzájemné střetnutí vyhrála Minnesota. Chicago ovšem vyhrálo všechny tři nadcházející utkání a Wild porazilo třikrát za sebou.
Minnesota Wild

Eric Staal se podílel na výhře 4:1 nad Philadelphií dvěmi góly a v United Center bude usilovat o jubilejní 1000. bod v kariéře. Útočník Minnesoty během posledních dvou zápasů vstřelil tři góly, ke kterým přidal jednu asistenci, a nachází se ve skvělé formě. Wild vyhráli sedm z posledních devíti zápasů a do střetnutí na ledě Chicaga budou vstupovat s dvěmi výhrami za sebou. Minnesotě se však proti rivalům z Chicaga příliš nedaří.
Chicago Blackhawks

Chicago se vrací do domácího United Center po sérii tří venkovních zápasů, během které postupně prohrálo ve Vegas, Arizoně a naposledy St. Louis. Blackhawks nyní navíc čeká rival z Centrální divize, proti kterému se budou snažit ukončit sérii čtyř porážek v řadě. Největší pozornost teď pouhá Jonathan Toews, který během posledních čtyř zápasů vstřelil dva góly a zaznamenal čtyři asistence. Rozšíří kapitán Blackhawks svou sbírku?
Chicago se vrací domů a nový týden zahájí v United Center, kde v pondělí v noci vyzve rivala z Centrální divize. Blackhawks vyzvou hokejisty Minnesoty, kteří mají o sedm bodů více a v Centrální divizi jim patří s 37 body páté místo. Chicago je sedmé a má třicet bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.