NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Tampa - 22. listopadu 2019   02:40

Chicago
Chicago
48:27' Seabrook (Saad, J. Toews) • 57:17' D. Strome (A. Shaw, P. Kane)
2:4
(0:1, 0:0, 2:3)
Tampa
Tampa
16:10' Sergačjov  (Gourde, Maroon) • 49:54' Cirelli  (Hedman, Killorn) • 52:23' B. Point  (Palát) • 59:00' Paquette  (Cirelli, Killorn)
Chicago
Joannette, Markovic – Cherrey, Gibbons
United Center, Chicago
21 336 diváků
Tampa

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Curtis McElhinney (TBL) 32 zákroků, úspěšnost 94,1%
Tampa dokázala porazit Chicago na jeho vlastním ledě 4:2 a přerušila tak sérii dvou porážek v řadě. Blesky se dostaly do vedení v 17. minutě zásluhou přesilovkového zásahu Michaila Sergačjova, na další zásahy jsme pak museli čekat až do závěrečného dějství. V tom se podařilo ve 49. vyrovnat Brentu Seabrookovi, jenže Anthony Cirelli o minutu později vrátil vedení na stranu hostů, na rozdíl dvou gólů posléze zvýšil po výborné práci Paláta Brayden Point. Při power play se ještě podařilo snížit Dylanu Stormovi, avšak vítězství Tampy pečetil zásahem do prázdné brány Cédric Paquette. Svěřenci kouče Coopera se díky vítězství vyhoupli na jedenáctou příčku Východní konference, Blackhawks na Západu zůstávají jedenáctí.
59:47'
Blackhawks to ještě zkoušejí v šesti, avšak vyrovnat už se jim určitě nepodaří. Prázdnou svatyni se ještě pokusil trefit Stamkos a následně i Killorn, ani jeden ale neuspěl.
59:00'
Tampa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Cirelli v pádu přihrál do jízdy CÉDRICU PAQUETTOVI, který bez problémů trefil prázdnou bránu. Asistence: Anthony Cirelli a Alex Killorn.
58:53'
Osvobodit hostující mužstvo už se ovšem podařilo Victoru Hedmanovi, hosté mohou alespoň na malý moment vydechnout.
58:14'
Tores poslal nepřesnou nahrávku Shawovi, avšak McDonaghovi se vyhodit nepodařilo. Na modré čáře zastavil vyhození Erik Gustafsson.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35'
Ondřej Palát se chopil puku a ničím neotálel, vyhodil do bezpečí i za cenu zakázaného uvolnění. Blesky ale nemohou střídat.
57:23'
Tampa se krátce po buly dopustila zakázaného uvolnění. Na ledě je opět šest hráčů v červeném!
57:17'
Chicago právě vstřelilo branku!
Ještě to bude pořádné drama! Nahození Shawa od modré čáry McElhinney betonem pouze vykopl před sebe, do brány černou gumu dorazil pozorný DYLAN STROME! Asistence: Andre Shaw a Patrick Kane.
56:52'
Saad je zpátky na ledě, Tampa početní převahu nevyužila. Svěřenci kouče Collitona se ještě mohou porvat o body, za tři minuty toho lze stihnout dost!
56:02'
Tentokráte musel zasahovat Corey Crawford, proti střele z levého kruhu v podání Stamkose ale neměl moc starostí.
55:42'
Kevin Shattenkirk zkusil vystřelit od modré, jeden z bránících hráčů ale dokázal srazit touš mimo ohrožení brány.
55:05'
Blesky mají k dispozici teprve druhou přesilovku v zápase. Tu první využili, nicméně teď se dá očekávat, že spíše pošetří cenné dvě minuty a budou se soustředit na udržení dvoubrankového vedení v závěru.
54:52'
Brandon Saad výrazně komplikuje Chicagu stíhací jízdu za bodovým ziskem, když v útočném pásmu zahákoval soupeře a už usedá na trestnou lavici.
54:28'
Blackhawks se ještě snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem. Maata nahodil po mantinelu na DeBrincata, ten ovšem narazil na Hedmana.
54:02'
Patrick Kane pouze nastřelil do brusle kolegu Dacha, jemuž se nepodařilo dobře zpracovat skákající kotouč.
53:17'
Závěrečné dějství je diametrálně odlišné od druhé části, kde jsme sledovali malý počet šancí a spíše opatrnou hru.
52:23'
Skvělá práce Ondřeje Paláta vede ke třetímu gólu Lightning! Český forvard zavezl kotouč do pásma, položil si Määttu a poté přihrál před prázdnou branku BRAYDENU POINTOVI, na něhož již čekala snadná pozice. Asistence: Ondřej Palát.
52:01'
Odvážná přihrávka Murphymu nevyšla, Kane si mezi trojici soupeřů nedokázal najít volný puk.
51:26'
Michail Sergačjov si počkal, až bude před Crawfordem plno a poté se pokusil nahodit, trefil ale dobře blokujícího DeBrincata.
51:11'
Brandon Saad dokázal osvobodit Chicago pouze za cenu zakázaného uvolnění. Toews nedokázal zachytit vyhození.
50:30'
Rázem jsme tam, kde jsme byli před chvílí. Tampa vede o gól a Chicago musí dotahovat ztrátu.
49:54'
Jenže Blesky si okamžitě berou ztracené vedení zpět! Vyhození Murphyho po mantinelu zastavil Killorn, jenž přihrál Hedmanovi, jehož střelu ještě tečoval mimo dosah Crawforda ANTHONY CIRELLI! Asistence: Victor Hedman a Alex Killorn.
49:15'
Indiáni teď budou určitě na koni, využijí toho k obratu v zápase? Průnik Patricka Kanea úspěšně zastavil Rutta.
48:27'
Obrovskou chytrost nyní ukázal BRENT SEABROOK, je vyrovnáno! Kanadský obránce prakticky z nulového úhlu nastřelil McElhinneyho, od jehož ramene se puk odrazil do branky. Asistence: Brandon Saad a Jonathan Toews.
48:19'
Odvážný průnik DeBrincatovi nevyšel. Američan se pustil hned do čtveřice protihráčů, jenže skončil už na tom prvním, jímž byl Cirelli.
47:40'
Ondřej Palát se nedokázal zbavit osobního strážce v podobě Murphyho. I přes něj se pokusil o zakončení, ovšem trefil obránce do holenního chrániče.
47:13'
Ve třetí třetině je k vidění opravdu velké množství střeleckých pokusů. Na druhé straně zasahoval Crawford proti slabému pokusu Josepha.
46:41'
Toews dokázal skrze dva protihráče přihrát Nylanderovi, který si potáhl touš na forhend a svižnou střelou provětral levý beton připraveného McElhinneyho.
46:10'
David Kämpf teď narazil na překvapivého nepřítele, jímž se stal čárový rozhodčí. Muž v pruhovaném zastavil českého centra v pohybu.
45:24'
Druhá formace Blackhawks předvedlaparání kombinační akci, jenže chybělo tomu zakončení, DeBrincatovi v klíčovou chvíli přeskočil puk přes hokejku!
45:05'
Crawfordova lapačka je v posledních minutách opravdu hodně vytížená. Tentokráte musela být v pozoru proti dělovce Victora Hedmana.
44:43'
Zbytečný zákrok Davida Kampfa nebyl potrestán. Český útočník skáče na led a okamžitě se zapojuje do plnění defenzivních povinností.
44:03'
Tentokráte musel kanadský gólman čelit nepříjemné ráně Kevina Shattenkirka od modré čáry. I s tou si ale domácí fantom poradil.
43:41'
Buly v obranném pásmu zvládl Jonathan Toews, načež přes všechny čáry vyhodil Erik Gustafsson. Domácí mohou vydechnout.
43:31'
Tampa Bay se usadila v útočném pásmu a po několika přihrávkách vypálil z vrcholku levého kruhu Tyler Johnson. Crawford předvedl výborný zákrok lapačkou.
42:43'
David Kampf zbytečně dohrál souboj po přerušení hry. Od rozhodčích si po zásluze vysloužil dvě minuty za naražení na hrazení.
42:29'
Závěrečná dvacetiminutovka začala v opatrném duchu. Blesky mají dobře pokryté střední pásmo, viditelně se soustředí hlavně na udržení vedení.
42:06'
Patrickovi Kaneovi se vůbec nepovedla rozehrávka po pravé straně, když místo Dachovi nahrál přímo do hole Victoru Hedmanovi.
41:23'
Alex Killorn si posunul puk po levém mantinelu a v rychlostním souboji se pokusil přebruslit Seabrooka, což se mu ale nepodařilo.
41:02'
Jonathan Toews nabídl před branku puk Brandonu Saadovi, který se snažil vystřelit, jenže nedovolil mu to obránce Jan Rutta, jenž soupeři blokoval hokejku.
40:21'
Corey Crawford zastavil vyhození po mantinelu a ne příliš přesvědčivě rozehrál na de Haana, ten si ovšem poradil s dotírajícím Pointem.
40:05'
Třetí třetina byla zahájena! Jak dnešní utkání dopadne? Pohlídá si tampa vedení nebo se Indiánům podaří vyrovnat?
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:22.
Ve druhé třetině diváci v United Center gól neviděli, Tampa tedy nadále drží nejtěsnější možné vedení. To mohla klidně i navýšit, avšak Cirelli ve velké šanci nejprve narazil na Crawforda a při dorážce pro změnu na levou tyčku. Ve třetí třetině jsou šance otevřené, stačí jedna nepozornost a můžeme začínat zase od nuly, naopak druhý gól by Blesky určitě více uklidnil.
40:00'
39:42'
Ryan McDonagh dlouho váhal s rozehrávkou za brankou. Nakonec se snažil najít Ondřeje Paláta, jehož ovšem výborně pokryl de Haan.
39:26'
Prudkou ránu těsně nad ledem vypálil Jonathan Toews, jenž dnes patří k nejlepším hráčům Indiánů. McElhinney nemusel zasahovat, projektil proletěl těsně vedle jeho pravé tyče.
39:00'
Probíhá poslední minuta první třetina.
38:42'
A ta nepřisla ani po závaru, o který se postarala druhá lajna Blackhawks. DeBrincatovi nedovolil vystřelit Sergačjov.
38:05'
Jan Rutta je zpět na ledě, během jeho pobytu na tresné lavici jsme neviděli jedinou střelu na bránu v podání Chicaga.
37:52'
Tampa má výborně pokryté střední pásmo, ikdyž hraje v oslabení. Ani na potřetí se domácí nedostali do pásma, Toews narazil na Johnsona.
37:21'
Další nepovedená rozehrávka, tentokráte chyboval Seabrook. Černákovi se povedlo to, co před malou chvílí jeho kolegovi z defenzivy.
36:58'
Těžké přihrávky si Indiáni vyměňovali mezi sebou. Tu poslední od Gustafssona nedokázal zachytit Kane, přes všechny čáry posléze vyhodil Hedman.
36:05'
Z vytvořeného tlaku Blackhawks resultuje třetí přesilová hra. Na lavici hanby už sedí za sekání český zadák Jan Rutta.
35:39'
Andre Shaw nabral velkou rychlost po pravém křídle. Nabruslil si až do pásma a svižnou střelou těsně minul pravý horní roh.
35:12'
Calvin de Haan zastavil nahození po mantinelu a posléze rozehrál po pravé lajně na volného Patricka Kanea.
34:34'
Anthony Cirelli si vyměnil touš s Josephem a následně bekhendovou střelou nechal vyniknout levý beton Crawforda, dorážku pro změnu zastavila tyčka!
34:10'
Braydon Coburn měl dost času na přihrávku před branku, jenže Johnosonovi dal těžkou žabičku, Američan při pokusu o střelu minul.
33:48'
Obranná dvojice Chicaga si vůbec neporzuměla mezi sebou, ale Point toho využít nedokázal, Gustafsson s Keithem ho zavřeli do kleští.
33:09'
Duncan Keith ukázal výbornou obrannou hru, když si poklekl proti zakončení Stamkose, jehož projektil zblokoval do ochranné sítě.
32:46'
Alexanderu Nylanderovi utekl puk, který se doklouzal až k Elhinneymu. Kanadský gólman neměl moc času na rozehrávku, touš raději udržel v lapačce.
32:14'
Michail Segačjov klidně mohl hrát, ovšem jakoby se zakel a místo puku se soustředil na Kanea. Blesky zbytečně přišly o útočnou třetinu.
31:34'
Alex Killorn so obhodil Calvina de Haana, ovšem na jeho kolegu z obrany Seabrooka už si nepřišel. Kanadský obránce postavil do cesty soupeři strom.
31:05'
V útočném pásmu zůstaůl na pravé straně úplně osamocený Cory Conacher, jenž se mohl hned při prvním startu v NHL zapsat mezi střelce, jenže proti byl Crawfordův beton. Odkrytou svatyni následně z těžké pozice minul dorážející Johnson.
30:36'
V posledních minutách velmi aktivní kapitán domácích Toews využil volného prostoru k vybruslení před bránu, střelu ale namířil pouze do brankářovi výstroje.
30:01'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny. Tampa stále vede nejtěsnějším možným rozdílem, Chicago se ale ve druhé třetině snaží vyrovnat, je aktivnějším týmem.
29:36'
DeBrincatovi zatarasil cestu před bránu McDonagh. Američan to tedy cestou za bránu, avšak i tu narazil, pro změnu na Černáka.
29:15'
Cirellimu, ani Josephovi se nepovedlo zavézt puk do útočné třetiny, Chicago osvobodil vyhozením po mantinelu Duncan Keith.
28:23'
Sergačjovova rána byla zblokována vysoko nad branku, Crawford tentokráte mohl zůstat ledově klidným.
28:03'
Že umí Tampa i zaútočit ukázal Ondřej Palát, jenž si vyměnil puk s Tampou a poté forhendem trefil připravenou Crawfordovu lapačku.
27:42'
Blackhawks se ženou za vyrovnáním, ovšem defenziva Blesků ještě nekapitulovala. Takový tlak ale bude velmi těžké ustát.
27:02'
Hrůzostrašnou rozehrávku Victora Hedmana vystihl člen čtvrté lajny Zack Smith, jemuž obětavým pádem nedokázal zakončit Hedmanův kolega z obrany Shattenkirk.
26:43'
Patrick Maroon si nabruslil do útočné třetiny a tvrdou křižnou střelou příklepem těsně minul pravou tyč.
26:06'
Sražený pokus Conachera nadělal v brankovišti domácích pořádnou paseku. Celou situaci zdárně vyřešil bek de Haan.
25:32'
Kapitán Toews zkusil převapit gólmana svižným projektilem z velkého úhlu, McElhinney si mezírku mezi betony pohlídal.
25:16'
Vůbec se nepovedla klička do forhendu Alexanderu Nylanderovi. Kevin Shattenkirk ji skvěle přečetl a soupeře o puk obral.
24:22'
Během krátké chvíle si Corey Crawford připsal dva úspěšné zákroky. Nejprve vykopl pokus Pointa, následně do lapačky skryl nahození McDonagha.
24:09'
Kirby Dach se snažil, za brankou soupeře ovšem poti přečíslení neměl mnoho šancí udržet černou gumu v držení.
23:46'
Yanni Gourde vystihl mizernou rozehrávku Seabrooka, načež okamžitě předal Maroonovi, který vysoko přestřelil ránou z první.
23:11'
Brejk se pokusil založit Ondřej Palát, jenže jeho úmysl nepochopil Steven Stamkos, jenž bruslil na druhou stranu, než šla nahrávka.
22:36'
Balckhawks vstoupili veli aktivně do druhé dvacetiminutovky. Znovu po delší čas drželi soka v zámku, střela ale žádná nepřišla.
22:00'
Od modré čáry na nic nečekal a okamžitě vypálil Duncan Keith. Curtis McElhinney lapačkou máchl na prázno, rána proletěla nad.
21:45'
Ve druhé přesilovce byli Indiáni o poznání nebezpečnější, než v té první, avšak ani teď z toho nebyl gól, Černák je na ledě.
21:02'
Jonathan Toews tentokráte nabízel puk z otočky před branku, před Kanem na poslední chvíli zasáhl Victor Hedman.
20:19'
Toews tělem odmítl soupeře a poté vypálil křižnou rána, která těsně minula pravou tyčku McElhinneyho svatyně.
20:05'
Druhá třetina byla zahájena. Domácí celek pokračuje v přesilové hře, z níž uběhlo teprve patnáct vteřin.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:33.
První dvacetiminutovka střetnutí mezi Chicagem a Tampou je minulostí. K vidění byla jediná branka, o níž se postaral v přesilové hře ruský obránce Michail Sergačjov, jehož rána od modré čáry zapadla k pravé tyči. Zatím sledujeme vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách.
20:00'
19:45'
Do druhé dvacetiminutovky si Chicago nejspíše přenese druhou přesilovou hru. Erik Černák totiž nedovoleně bránil Davida Kampfa.
19:14'
Dylan Strome předal na pravou stranu volnému Kaneovi, který si najebruslil s kotoučem na vrcholek pravého kruhu a následně nechal vyniknout gólmana Tampy.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:40'
Na přihrávku Toewse si nabruslil obránce Brent Seabrook, jehož dělovka proletěla vysoko nad McElhinneyho svatyní.
18:15'
Z velkého úhlu se snažil Crawforda překvapit Patrick Maroon a možná by se mu to i povedlo, kdyby rána mířila mezi tři tyče.
17:46'
Nahození Pointa po mantinelu zastavil za vlasní svatyní brankář, který nezazmatkoval a rozehrál po pravé straně volnému Keithovi.
17:21'
Čtvrtá lajna domácích nyní nadělala nepořádek v útočném pásmu. Connor Muprhy nedokázal prostřelit ležícího gólmana, místo toho zasáhl obránce.
16:52'
Blesky jsou teď pochopitelně při chuti. Okamžitě navýšit mohl Mathieu Joseph, s jehož střelou si už Crawford poradil.
16:10'
Chicago početní převahu nevyužilo, Tampa ano. Od modré napřáhl MICHAIL SERGAČJOV. Obrovsky těžká rána pro Crawforda, která zamířila přesně k jeho levé tyči a ještě k tomu letěla těsně nad ledem. Kanadský gólman navíc mnoho neviděl a zasáhnout tak nestihl. Asistence: Yanni Gourde a Patrick Maroon.
15:13'
Jonathan Toews dokázal zachytit vyhození spoluhráče Seabrooka. V situaci jeden na jednoho se obtočil kolem Hedmana a bekhendem prověřil pozornost McElhinneyho.
15:00'
Po skončení Killornova trestu okamžitě přichází faul na druhé straně, za nedovolené bránění usedá za katr Duncan Keith.
14:56'
Úvodní početní převaha se Indiánům vůbec nepovedla. Alex Killorn je zpátky na ledě, zbytečný faul nebyl potrestán.
14:02'
Nahrávku přes celou šíří pásma bez problémů zachytil Anthony Cirelli, znovu si s pukem hraje u své svatyně Crawford.
13:46'
A znovu americký kanonýr Kane, tentokráte v roli střílejícího hráče. Rána mířil do semaforu McElhinneyho, ten na poslední chvíli stihl zakročit.
13:17'
Úvod přesilovky Chicagu vůbec nevyšel. Toews nedokázal zachytit nahrávku od Kanea, načež přes všechny čáry vyhodil Sergačjov.
12:56'
Naprosto zbytečného faulu se dopustil Alex Killorn v brankovišti soupeře, když krosčekoval k ledu Koekkoeka.
12:40'
Lehkou práci měl Curtis McElhinney s jemným nahozením Dynala Stroma. Ten ale dosáhl toho, čeho chtěl, tedy vhazování v útočném pásmu.
12:21'
Brayden Point nemohl do pásma, neboť by byl odpískán ofsajd, z pásma se totiž ještě nedokázal vrátit Stamkos, a tak centr první lajny nahodil do útočné třetiny.
11:49'
Patrick Kane si najel za obranu, kam také obdržel nahrávku od DeBrincata. Američana však zradilo zpracování, moment překvapení nevyšel.
11:11'
Braydon Coburn vypálil hned po vhazování, a kdyby byla jeho střela přesná, tak by s největší pravděpobobností nadělala gólmanovi nemalé problémy.
10:32'
... akce pochopitelně pokračovala a skončila bekhendovým zakončením Braydena Pointa, proti níž se vyrážečkou vyznamenal Corey Crawford.
10:14'
Brayden Point ukázal velkou rychlost, když bez problémů zavezl puk do pásma a rozehrál na Sergačjova. Ten pokračuje v kombinaci přihrávkou na Hedmana...
09:46'
Až po téměř minutě se hosté dokázali osvobodit ze sevření. Jemným obloučkem poslal touš do středního pásma Jan Rutta.
09:19'
Blackhawks nyní zamkli soupeře v jeho vlastním obranném pásmu. Kane ani nadvakrát neprotlačil puk za McElhinneyho.
08:46'
Pohledná kombinace elitní lajny Indiánů vyvrcholila střelou Brandona Saada. Ta ovšem byla hodně nepřesná o kus minula pravou tyč.
08:29'
Kanadský gólman musel zasahovat po druhé v krátkém časovém sledu, tentokráte vykopl křižnou ránu do rohu kluziště.
07:58'
Patrick Maroon dokázal obtočit branku a vypálit. Crawford včas zmenšil střelecký úhel a touš za svá záda nepustil.
07:23'
Alex DeBrincat si sjel až na vrcholek levého kruhu a vypálil, avšak trefil do chrániče dobře postaveného Shattenkirka.
06:52'
Victor Hedman přihrál Stamkosovi, který nevymýšlel nic převratného a nahrá za branku Pointovi. Kanaďan přišel o kotouč v souboji s Keithem.
06:09'
Do odraženého poku se z první pořádně opřel Ondřej Palát, jehož dělovka pouze orazítkovala plexisklo za Crawfordovou svatyní.
05:35'
Rozehrávky útočné akce Lightning se chopil Jan Rutta. Zdá se, že tento český bek se po několika zápasech na farmě postupně zabydluje v kádru Tampy.
05:06'
Jonathan Toews vyzval k souboji jeden na jednoho Sergačjova. Ze stoje ale je velmi těžké kličkovat, Kanaďan touš ztratil.
04:20'
Do utkání vstoupili aktivněji Blesky z Tampy. Zatím stále marně čekáme na nějakou opradu velkou šanci, po níž by mohl padnout první gól střetnutí.
04:09'
Rána ze zápěstí Patricka Kanea byla nebezpečně sražená jedním z obránců, McElhinney včas zareagoval a zasáhl pravým betonem.
03:21'
Poprvé se v zápase i ukázal i jediný Čech hájící dnes barvy Chicaga David Kampf. Těžko říct, proč nehraje Dominik Kubalík.
03:00'
Píská se zakázané uvolnění, a to na domácí straně. Brent Seabrrok rozehrával po lajně, jenže DeBrincat s touto variantou vůbec nepočítal, ani se za pukem neotočil.
02:21'
Nahození tentokráte přišlo od McDonagha. I teď si ale Crawford dokázal najít místečko, odkud na kotouč dobře viděl, puk bez problémů skryl.
02:11'
Patrick Kane po mantinelu přihrál Kirby Dachovi. Tento mladík drží pětizápasovou šňůřu, kdy se mu podařilo bodovat, natáhne tuto sérii i dnes?
01:27'
O poznání jistější byl kanadský gólman proti nahození od modré čáry v podání Sergačjova, na které dobře viděl a ukryl jej v lapačce.
01:03'
Už ve druhé minutě jsme viděli opravdu nebezepečnou situaci! Pointova rána vypadla Crawfordovi a kanadský gólman vůbec nevěděl, kde je puk. Černou gumu nakonec odklidil do bezpečí Brandon Saad.
00:31'
Hosté se dokázali probojovat až do útočného pásma. Zde operoval s pukem Stamkos, neporadil si ovšem s dobře pozičně bránícím Keithem.
00:05'
Utkání bylo zahájeno, tak pojďme na něj! Úvodní buly ovládl Brayden Point, první útok tedy patří Bleskům.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – E. Gustafsson, Keith (A), Seabrook (A), de Haan, C. Murphy, Määttä, Koekkoek (C) – A. Nylander, J. Toews, Saad – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – Kämpf, A. Shaw, Z. Smith – Dach, Carpenter.

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Shattenkirk (A), Hedman, Černák, McDonagh, Rutta, Sergačjov, Coburn (C) – Stamkos, B. Point, Palát – Conacher, T. Johnson, Joseph – Cirelli, Killorn, Gourde (A) – Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Joannette, Markovic – Cherrey, Gibbons.

David Kämpf (CHI)
Dominik Kubalík (CHI)
Jan Rutta (TBL)
Ondřej Palát (TBL)
Erik Černák (TBL)
Tampa Bay Lightning

Tampa, jež loni jasně ovládla základní část Východní konference a pak jasně vypadla hned v prvním kole play-off s Columbusem se letos zatím herně i výsledkově trápí. Na Východě se nachází až na dvanáctém místě, loňská fantatistická jízda se neopakuje. Avšak co není, může být. Blesky mají obrovskou kvalitu kádru, který se může kdykoli rozjet do starých dobrých kolejí. Nejproduktivnějším hráčem Tampy je s dvaceti body Steven Stamkos, o dva body za ním zaostává král loňské sezóny Nikita Kučerov.
Chicago Blackhawks

Hokejisté Chicaga se po jednadvaceti odehraných zápasech nacházejí na desáté příčce Západní konference. Svěřenci kouče Collitona nezahájili sezónu vůbec dobře, avšak zdá se, že se začíná blýskat na lepší časy. Indiáni měli šňůru čtyř vítězství v řadě, tu jim ovšem přerušili v úterý Hurikáni z Caroliny. Nejproduktivnější hráč týmu nejspíše nepřekvapí, je jím americká stálice Patrick Kane, jenž už stihl nasbírat 28 kanadských bodů.
Všem hokejovým fanouškům přeju krásné páteční ráno! Vítám vás při sledování nejsledovanější ligy světa, v utkání mezi Chicagem a Tampou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.