NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Winnipeg - 13. října 2019   01:10

Chicago
Chicago
04:02' Saad (Carpenter) • 12:37' Seabrook (D. Kubalík, Keith)
2:3
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Winnipeg
Winnipeg
27:05' Ehlers  (Pionk, Roslovic) • 51:44' Copp  (Connor, Dahlström) • 60:47' Scheifele  (Wheeler, Morrissey)
Chicago
Lehner (Crawford (A)) – Keith (A), C. Murphy, Määttä, Seabrook (A), de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat (C), J. Toews, Caggiula – A. Shaw, D. Strome, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Carpenter, Perlini.

Dominik Kubalík (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 13:09
Skončil zápas mezi Chicagem Blackhawks a Winnipegem Jets. Utkání nabídlo velice vyrovnaný hokej, čemuž odpovídal nerozhodný stav 2:2 po šedesáti minutách. V prodloužení vystřelil hostům bod navíc Mark Scheifele, který se tak stává hrdinou tohoto zápasu.
60:47'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Bonusový bod si nakonec připisují hokejisté Jets. MARK SCHEIFELE vypálil příklepem po přihrávce Wheelera a byl úspěšný. Jeho pokus na vzdálenější tyč nedokázal Robin Lehner zastavit. Asistence: Blake Wheeler, Josh Morrissey.
60:40'
Hosté se prvnímu útoku ubránili, ale domácí zůstávají na kotouči.
60:01'
Puk získávají hokejisté Blackhawks.
60:01'
Skončila třetí třetina. Ani 60 minut nerozluštilo hádanku dnešního zápasu, a tak si hokejisté obou celků dají za malou chvíli nášup v podobě prodloužení, případně nájezdů.

Střely na branku 29:32.
60:00'
59:47'
Puk se ještě ocitl mimo hrací plochu. Vhazování proběhne ve středním pásmu.
59:20'
Možná poslední útok třetí třetiny rozjíždějí hokejisté Jets.
58:45'
Laine nalezl Wheelera, ale domácí obrana jej odzbrojila.
57:53'
Chicago už je opět v útočném pásmu, kde mají hostující obránci plné ruce i nohy práce.
57:20'
Dylan Strome nahodil puk do útočného pásma, ale tam jsou pouze obránci Jets.
56:48'
55:55'
Josh Morrissey pálil, ale hruď Robina Lehnera byla připravená.
55:25'
Domácí se nakonec osvobodili vyhozením přes všechny čáry.
55:00'
Hokejisté Jets se v pásmu osadili a už se rozestavili do nacvičeného vzorce.
54:48'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brandon Saad – 2 min., podrážení).
54:38'
Puk se ocitl mimo hrací plochu, a tak proběhne vhazování ve středním pásmu.
54:28'
Za brankou dobře vybojoval puk Caggiula, ale domácí pásmo dlouho neudrželi.
53:43'
Domácí jsou nyní pod tlakem. Tentokrát odehráli puk pouze na zakázané uvolnění.
51:44'
Hosté vyrovnávají skóre! Kyle Connor tentokrát zvolil přihrávku místo střely a udělal dobře. Nalezl totiž volnou hůl ANDREWA COPPA, který měl pohodlnou pozici na uklizení puku za záda Robina Lehnera. Asistence: Kyle Connor, Carl Dahlström.
51:08'
Střela Wheelera až k Lehnerovi neprošla.
50:27'
Carpenter nahodil do útočného pásma, ale tam byli pouze obránce hostí.
49:35'
Tentokrát se Connor ke střele vůbec nedostal, ale hokejisté v bílém ještě u puku setrvávají.
48:44'
Střela Toewse zařízení minula, ale domácí u puku zůstávají i nadále.
48:28'
Je pískáno zakázané uvolnění Jets.
48:13'
Střelu De Haana ještě tečoval Strome, ale puk levou tyč Hellebuycka těsně minul.
47:30'
DeBrincat nalezl Caggiulu, ale jeho teč mířila mimo tři tyče. Hosté následně vyhodili puk na zakázané uvolnění.
47:15'
Následně pálil zas a znovu Kyle Connor, který si ale opět vylámal zuby na Lehnerovi.
47:03'
Střela Dahlströma až k Lehnerovi neprošla.
46:32'
Je pískáno zakázané uvolnění Blackhawks.
45:32'
V obrovské šanci se ocitl Ryan Carpenter, ale v rozhodující fází trochu ztratil balanc, a tak jeho zakončení nebylo plnohodnotné.
44:40'
Kyle Connor opět pálil, ale opět jej Robin Lehner vychytal. Tomuto útočníkovi se dnes snad bude o gólmanovi Chicaga zdát.
44:10'
Laine sice se svými spoluhráči kombinoval v útočném pásmu, ale z tohoto střídání hostí střela nevzešla.
43:16'
Na druhé straně pálil Adam Lowry, ale pro Robina Lehnera to nebyla složitá situace, jelikož střelu viděl.
43:00'
Střelu Gustafssona dokázal Hellebuyck spolehlivě zpacifikovat lapačkou.
42:40'
Patrick Kane zavezl puk do útočného pásma, kde domácí již kombinují.
42:07'
Kyle Connor už poněkolikáté dneska vypálil, ale Robin Lehner je proti tomuto útočníkovi prozatím stoprocentní.
41:15'
O první rozruch se postarali domácí. Jednalo se o střelu Keitha od modré a následnou dorážku Toewse. Nic z toho však Hellebuycka nepřekonalo.
41:00'
Hra je v první minutě rozháraná. Na první kloudnou akci třetí třetiny stále čekáme.
40:01'
Skončila druhá třetina, ve které ukázali hokejisté Winnipegu svou sílu a jen díky skvěle chytajícímu Robinu Lehnerovi obdrželo Chicago pouze jeden gól z hole Nikolaje Ehlerse. Po dvou třetinách 2:1.

Střely na branku 19:21.
40:00'
39:49'
Zakázané uvolnění domácích. Tohle nebylo ze strany Blackhawks vůbec taktické.
39:40'
U puku jsou domácí a jistě by rádi dohráli třetinu za stavu 2:1.
39:01'
Se střelou Andrewa Shawa neměl Hellebuyck větší problémy.
38:20'
Fantazie! Robin Lehner vytáhl úžasný zákrok v leže proti Marku Scheifelemu!
37:19'
Kämpf hledal Kubalíka, ten byl však obsazen, a tak z této akce střela nebyla.
36:36'
Se střelou Dahlströma neměl Lehner větší potíže.
36:15'
Zakázané uvolnění Blackhawks přesune hru před Robina Lehnera.
35:59'
Hosté pouze nahodili puk dopředu a odjeli střídat.
35:20'
Přihrávka Patrika Laineho byla příliš dlouhá, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
34:43'
Puk se dotkl kostky na stadionu, a tak máme hru přerušenou. Následuje komerční přestávka.
34:26'
V dobré pozici se ocitl Jack Roslovic, který pálil z první, ale Lehner vytasil skvělý zákrok ze svého repertoáru.
34:06'
Zakázané uvolnění Blackhawks.
33:58'
Mason Appleton si najel mezi kruhy, kde jej jeho spoluhráč nalezl, ale Lehner si se střelou útočníka Jets poradil.
33:12'
V dobré pozici se ocitl Kyle Connor, ale bránu Lehnera těsně minul.
32:46'
David Kämpf se málem stal střelcem třetího gólu Chicaga, ale Hellebuyck si odraz od brusle obránce Jets pohlídal.
32:13'
Střelu Murphyho dokázal Hellebuyck pouze vyrazit, ale naštěstí pro hosty žádná dorážka už nepřišla.
31:37'
Zakázané uvolnění Winnipegu.
31:00'
Patrick Kane nahazoval puk na bránu. Hellebuyck sice nic neviděl, ale touš jej trefil do pravého betonu.
30:47'
Patrick Kane hledal z pravého kruhu skulinku u bližší tyče, avšak žádná tam nebyla.
30:30'
29:50'
Se střelou Connora si Lehner poradil a následně puk odpálil Drake Caggiula.
29:16'
A další vyhození domácích hokejistů až k Hellebuyckovi.
28:55'
Domácí se osvobozují výhozem přes všechny čáry.
28:30'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dylan Strome – 2 min., sekání).
28:25'
Ihned vzápětí měl obrovskou šanci Mark Scheifele, ale Robin Lehner vytáhl skvělý zákrok vyrážečkou.
27:05'
Hosté nakonec využívají svou přesilovou hru, ze které snižují na rozdíl jedené branky. NIKOLAJ EHLERS využil přihrávky Neala Pionka, když vypálil ihned z první. Touto střelou se mu podařilo trefit přesně prostor mezi betony Lehnera. Asistence: Neal Pionk a Jack Roslovic.
26:30'
Connor Murphy vyhodil puk přes všechny čáry.
25:59'
Brandon Saad to udělal skvěle. Zavezl puk za bránu Hellebuycka, kde jej ještě chvíli podržel a ušetřil cenné vteřiny pro své spoluhráče.
25:40'
Laine svou nepřesnou přihrávkou vyhání svůj celek z útočného pásma.
25:27'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., sekání).
24:52'
Ani tentokrát se útok hokejistům Jets nepovedl, ti stále čekají na svou první střelu ve druhé třetině.
24:00'
Puk se ocitl na střídačce Chicaga. Vhazovat se bude ve střední třetině.
23:20'
Střela Kubalíka orazítkovala pouze zadní mantinel za bránou Hellebuycka.
22:48'
22:41'
Hokejisté Chicaga sice kombinují v útočném pásmu, ale chybí střelba.
21:45'
Puk se po chybě Gustafssona ocitl ve střední třetině.
21:05'
V dobré pozici se ocitl Toews, ale ten chtěl ještě nahrávat, a to byla chyba.
20:48'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).
20:38'
Druhou periodu začali aktivněji hokejisté Jets, ale na první střelu čekáme.
20:01'
Skončila první třetina, ve které měli domácí jasně navrch, a tak se nelze divit, že Chicago jde do kabin za vedení 2:0. Góly vstřelili Andrew Shaw a Brent Seabrook.

Střely na branku 13:10.
20:00'
19:51'
Hosté nakonec ještě vyrazili do útoku, ale Lehner opět odolal. Tento gólman Chicaga dnes zatím chytá ve výborné formě.
19:39'
Závěr první periody se odehrává v obranném pásmu Jets.
18:58'
Andrew Shaw pouze nahodil puk do útočného pásma Chicaga, a umožnil tak svým svěřencům vystřídat.
18:36'
Zakázané uvolnění domácích přesune hru před Robina Lehnera.
18:08'
Kane nalezl v dobré pozici Shawa, ten však Hellebuycka nepřekonal.
16:59'
Ryan Carpenter se střelou zápěstím neuspěl a puku se dostávají následně hosté.
16:05'
Bourque vyzkoušel Lehnera, ten si za pomocí vyrážečky poradil.
15:35'
Hosté vytvořili v obraně obrovskou chybu, kterou však Caggiula nedokázal potrestat gólem.
14:48'
Patrick Kane vystihl rozehrávku hostí, ale následně se s Andrewem Shawem nezkonsolidovali a je jim odpískán ofsajd.
14:18'
Hokejisté v bílém se provinili zakázaným uvolněním.
14:03'
Hra je opět přerušena. Následuje komerční přestávka.
13:55'
Lehner musel po střele Connora zakročit, následně je hra přerušena.
13:30'
Brandon Saad se zkusil sám proháčkovat před bránu Jets, to se mu však nepovedlo.
12:37'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí už vedou o 2 branky! Nejprve pálil neúspěšně Duncan Keith, ale následně se puk odrazil před BRENTA SEABROOKA, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dominik Kubalík, Duncan Keith.
11:50'
Kyle Connor se vydal v oslabení dopředu a ohrozil Robina Lehnera, ten si ale s jeho pokusem nakonec poradil.
11:19'
Hokejisté Jets se osvobozují.
11:00'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 2 min., vysoká hůl).
10:27'
V dobré pozici se ocitl Alex DeBrincat, ale puk se z jeho hole vznesl až do ochranné sítě za bránou Jets, a tak máme hru přerušenou.
09:55'
Hosté se až nyní osvobozují, ale u puku zůstávají domácí hokejisté.
09:10'
Nyní pálil Dylan Strome, ale gólman Jets se vyznamenal.
08:45'
Domácí nyní svírají svého soupeře v jeho třetině, ale střela na Hellebuycka neprošla zatím ani jedna.
08:13'
Zakázané uvolnění Jets přesune hru před Connora Hellebuycka.
07:55'
David Kämpf měl v plánu hledat Brandona Saada, ale jeho přihrávka neprošla.
07:16'
Kyle Connor vypálil z mezikruží, ale Robin Lehner byl opět pozorný.
06:50'
Zakázané uvolnění domácích.
06:36'
Brent Seebrook si našel odražený puk, ale jeho dělovka zasáhla pouze jednoho z obránců Jets.
05:59'
Kulikov pálil z mezikruží, ale na Robina Lehnera si nepřišel.
05:18'
04:02'
Domácí jdou do vedení v oslabení! Do průniku 2 na 1 se dostal Ryna Carpenter s BRANDONEM SAADEM, který po přihrávce ihned zakončoval po ledě a překonal Hellebuycka mezi betony. Asistence: Ryan Carpenter.
03:45'
A další vyhození domácích, tentokrát vyhazoval Keith.
03:30'
Connor Murphy osvobozuje svůj celek vyhozením přes všechny čáry.
03:18'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Zack Smith – 2 min., podrážení).
02:48'
Duncan Keith zkusil střelu zápěstím, ale Hellebuyck zasáhl svou vyrážečkou.
02:19'
Mark Letestu zkusil svižnou střelu, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
01:37'
S tvrdou střelou Pionka si Lehner poradil pomocí pravého betonu.
01:00'
Patrik Laine ztratil puk v útočném pásmu, ale následná akce Chicaga byla také zmařena.
00:17'
Hokejisté Winnipegu se provinili zakázaným uvolněním.
00:01'
David Kämpf vyhrál úvodní vhazování, zápas právě začal!
00:01'
Domácí hokejisté jsou nastoupeni v tradičních červených dresech. Jejich soupeř bude nastupovat v dresech bílé barvy.
Právě zaznívá v hale v Chicagu hymna Kanady, bude následovat hymna USA a poté vypukne to, na co se všichni těšíme!

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), C. Murphy, Määttä, Seabrook (A), de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat (C), J. Toews, Caggiula – A. Shaw, D. Strome, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Carpenter, Perlini.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Pionk, Dahlström, Poolman, Bitetto, D. Kulikov – Laine, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Copp, Ehlers – G. Bourque, Lowry, Letestu – Perreault, Roslovic, Appleton.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Rank – Gibbons, Tobias.