NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Dallas - 2. listopadu 2019   02:00

Dallas
18:06' Hintz  (Gurjanov, Pavelski) • 25:39' Hintz  (Janmark)
Colorado
Lee, Lambert – Marquis, Murchison
Pepsi Center, Denver
18 020 diváků
Dallas

Skončilo nám utkání mezi Coloradem a Dallasem. Hosté uhájili těsný náskok a díky dvěma brankám Roopea Hintze zdolali favorizované Laviny 2:1. O čestný úspěch Avalanche se postaral Nathan MacKinnon. Utkání to bylo vyrovnané, ale proti ofenzívě domácích stál skvělý Anton Chudobin. Ruský gólman se velkou měrou postaral o to, že dva body míří do Texasu.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou!
Hvězdy zápasu:

1. Roope Hintz (DAL) 2+0
2. Nathan MacKinnon (COL) 1+0
3. Anton Chudobin (DAL) 38 zásahů.
Československá stopa v utkání

Pavel Francouz (Colorado) do utkání nezasáhl
Radek Faksa (Dallas) 0+0, 1 střela, +/-: 0, čas na ledě: 13:29.

59:42'
Pavelski prázdnou bránu nezacílil. Na světě je další icing a hrát se bude ještě 18 sekund.
59:19'
MacKinnon nabízel přihrávku před bránu, ale provedení bylo nepřesné. Kotouč se dostal z útočného pásma pryč.
Oddechový čas pro domácí.
59:02'
Makar byl u puku včas, a proto bylo odpískáno zakázané uvolnění.
58:31'
Nathan MacKinnon vjel ve velké rychlosti do pásma a dostal na hůl přihrávku od svého spoluhráče. Poté z pravého kruhu vystřelil těsně nad horní tyč.
58:27'
Grubauer je na střídačce. Domácí tým hraje powerplay.
57:53'
Dallas to teď hraje velmi dobře. Domácí celek nepouští ke kotouči a kombinuje v útočné třetině.
57:28'
Hosté odpálili puk po mantinelu do středního pásma.
57:06'
Hintz se natlačil před bránu Colorada a ušetřil pár vteřin. Navíc se bude vhazovat před Grubauerem, neboť Němec přikryl puk pod svou výstrojí.
56:22'
Radulov se dostal společně se svým spoluhráčem do přečíslení. Nakonec celou akci přibrzdil, ale přesto vypálil. Přední tyč o kousek netrefil.
55:52'
Fedun se s pukem nepáral a raději jej poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
55:09'
Lindell dal Ničuškinovi až příliš mnoho prostoru. Bývalý hráč Dallasu si povyjel zpoza brány a snažil se zamést puk k zadní tyči. Chudobin zasáhl.
54:23'
Dallas se nyní dostal pod velký tlak domácích. Obrana, v čele s brankářem Chudobinem, zatím odolává.
53:52'
Kadri dostal na hůl přesnou pobídku od svého spoluhráče, avšak Chudobin jeho úmysl přečetl a úspěšně zakročil.
53:32'
Nahození od modré čáry v podání Dallasu mířilo o poměrně velký kus mimo tři tyče.
53:02'
Puk skončil na střídačce hostujícího týmu. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:36'
Aktivita v posledních vteřinách připadla na hokejky hostů.
52:03'
Gurjanov vybídl chytrou zadovkou Hintze. Střela druhého centra Dallasu byla bruslemi odražena do bezpečí z pohledu Avalanche.
51:30'
O dvacet sekund později zkusil své štěstí Hintz. Prudká rána ale byla Grubauerem vyražena do ochranné sítě.
51:10'
Tyler Seguin se protlačil ke střele, která však nenašla prostor mezi tyčemi.
50:47'
Dalším icingem se provinili svěřenci Jima Montgomeryho. Všemu však předcházela nebezpečná střela MacKinnona z vrcholu levého kruhu, kterou ruský gólman vyrazil nad sebe.
50:13'
Chudobin zastavil puk za svou bránou a poté jej holí dostal do středního pásma.
49:25'
Dallas zjistil, že nejlepší defenzíva je útok, a proto se poprvé v třetině usadil v útočném pásmu.
48:56'
Grubauer předvedl fantastickou sérii tří zákroků v řadě. Nejprve levým betonem vyrazil pokus Seguina z mezikruží a posléze dvakrát vychytal dorážejícího Radulova. Ruský bohatýr nemůže věřit tomu, co v tuto chvíli spálil. Grubauer se opravdu vytáhl.
48:23'
Nahození ze středního pásma hostující brankář Chudobin ukryl ve své výstroji.
48:02'
Střel jsme zatím ve třetí třetině viděli pramálo. Konkrétně Grubauer je bez práce.
47:26'
Ničuškin svůj únik po levé straně nezvládl vyšperkovat přesnou přihrávkou.
46:47'
Compher dostal na hůl pobídku od Kadriho, ovšem neposedný puk mu nakonec přeskočil čepel.
46:17'
Zakázané uvolnění Dallasu. Hosté ukrajují kousek po kousku vteřiny ze třetí periody.
46:01'
Vylučovat se nebude. Čeká nás vhazování před Chudobinem.
46:01'
Compher se ke střele z bezprostřední blízkosti neprotlačil. Je možné, že byl zastaven nedovoleným zákrokem, ale verdikt sudích se dozvíme až po komerční přestávce.
45:17'
Hosté šikovně dostali puk do pásma Colorada, aniž by z toho bylo zakázané uvolnění. Třetí třetina nám ale zatím příliš aktivní hokej nenabízí.
44:50'
Chudobin si odražený puk přikryl pod svou lapačkou. Po krátkém přerušení hry se bude vhazovat v pásmu Stars.
44:23'
Také Dickinson se vrhl dopředu, ale namířil si to pouze k mantinelu.
43:23'
Hosté vstoupili do třetího dějství poměrně defenzivně. Při možném nebezpečí ani neohrozili bránu a kotouč jen nahodili za bránu Avalanche.
42:56'
Rozehrávka Stars nebyla přesná. Po icingu se bude vhazovat po levici brankáře Antona Chudobina.
42:36'
Colorado drží puk na svých hokejkách a pokusí se kvalitně rozehrát.
42:06'
Hosté získali vteřiny ve svůj prospěch. Nyní oba celky střídají.
41:22'
Colorado se do střelecké pozice nyní neprotlačilo. Obrana Dallasu zasáhla včas a dostala puk do středního pásma.
40:44'
Burakovsky vyslal zajímavý pokus z levé strany, který byl však zablokován bekem Fedunem.
40:03'
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:05.
Druhá třetina je u konce. Viděli jsme rozhodně záživnější hokej než v první třetině. Po 40 minutách jsou o krok napřed hosté, jelikož vedou 2:1. Nejprve se v oslabení trefil podruhé v utkání Hintz a přesně v polovině zápasu snížil ztrátu Colorada MacKinnon. Ve třetí třetině se rozhodně máme na co těšit. Střely na bránu: 27-21.
40:00'
39:49'
Jost střílel z mezikruží do připraveného hostujícího brankáře.
39:36'
Grubauer musel pomoct svému týmu s rozehrávkou.
39:04'
Burakovsky zůstal nikým nehlídán na pravém kruhu. Se svou střelou ale zbytečně čekal a přestože měl na holi obrovskou šanci, tak ji zahodil ranou do hrudi Chudobina.
38:20'
Hosté touš vyhazují přes všechny čáry. Colorado se musí znovu probíjet do třetiny soupeře.
38:03'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., podrážení).
37:55'
Janmark se krásně proháčkoval po levém křídle a zpoza brány překvapil všechny domácí hokejisty zpětnou přihrávkou. Nikdo z hráčů v bílých dresech však jeho pokus do prázdné kasy nedorazil.
37:16'
Hintz si nabruslil do ideální pozice, ze které útočil na hattrick. Jeho pokus byl ale sražen nad horní tyč domácí svatyně.
37:05'
36:32'
Pokračuje přesilovka Dallasu. Hosté se drží na kotouči v útočném pásmu.
35:30'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., nesportovní chování).
35:30'
Právě Perry se před bránou Colorada dostal do sporu s brankářem Grubauerem.
35:22'
Corey Perry si před bránou počkal na pobídku svého spoluhráče a ve velké rychlosti se vytočil. Následně ale bránu domácího týmu minul.
35:05'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., držení hole).
34:36'
Dallas se vymanil z chvilkového tlaku Lavin a nyní už může vystřídat.
33:52'
MacKinnon se uvolnil v poměrně těžké pozici, ale přesto razantní střelou zkusil své štěstí. Pokus ale mířil nad břevno.
33:26'
Faksa drží puk u mantinelu a šetří pro svůj tým vteřiny.
32:48'
Teď už zase útočí hostující hráči. Colorado se musí bránit.
32:02'
Jost pronikl po pravém křídle a dostal se do ideální možnosti ke střele. Chudobin zasáhl levým ramenem a nepovolil domácímu celku stav srovnat.
31:18'
Pavelski se dokázal probít k zakončení, které však dokázal domácí brankář pravým betonem vyrazit.
30:59'
Hosté dostali puk do útočného pásma a okamžitě se za ním vydávají.
29:54'
Colorado právě vstřelilo branku!
Teď už Laviny opravdu skóre snižují. Využívají přesilovou hru a dostávají se do hry. Na konci celé akce byl NATHAN MACKINNON, jenž si připsal svůj osmý zásah v sezoně. 1:2. Asistence: Cale Makar a Nazem Kadri.
29:48'
MacKinnon si na levém kruhu počkal na přihrávku a jakmile dostal puk na hůl, tak okamžitě pálil. Před bránou tečoval Calvert, jenže Chudobin famózně zasáhl.
29:24'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Andrew Cogliano – 2 min., hákování).
29:24'
Colorado sice vsítilo branku, ale ta dle regulí nemůže být platná. Kadri sice puk do sítě dostal, ale o pár chvil předtím domácí útočník Compher posunul bránu.
29:12'
Na druhé straně kluziště musel zasahovat Chudobin.
28:56'
Benn šikovně posunul puk Radulovovi. Ruský útočník poté vybízel na zadní tyči Seguina, který však v rozhodující chvíli byl ustrážen.
28:31'
Po zakázaném uvolnění Stars se bude po komerční pauze vhazovat před Chudobinem.
28:09'
Hosté se dostali do přečíslení, jenže finální přihrávka byla o kousek důraznější, než měla být.
27:53'
O kotouč se bojuje v útočném pásmu Avalanche.
27:18'
Dallas je po druhém gólu povzbuzen a opět se hnal vpřed. Coloradu se nyní nedaří.
26:12'
25:39'
Dallas právě vstřelil branku!
Oslabení vychází Dallasu opravdu parádně a v početní nevýhodě dokonce dokázal vsítit branku. ROOPE HINTZ využil získaného puku Janmarka a ujel do brejku. Střelou mezi betony již podeuhé v dnešním duelu překonal Grubauera. 0:2. Asistence: Mattias Janmark.
25:00'
Janmark dokázal svým dobrým napadáním ušetřit několik cenných vteřin pro svůj celek.
24:38'
Nazem Kadri se dokázal probít až ke střele z vrcholu levého kruhu. Chudobin se zákrokem moc práce neměl.
24:22'
Heiskanen se dokázal v prostoru zorientovat nejlépe a ihned po vhazování touš odpálil.
24:12'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
23:48'
Nabídka Nathana MacKinnona, která mířila do předbrankového prostoru, byla zastavena hostujícími hráči.
23:15'
Erik Johnson byl u mantinelu dostatečně důrazný a tělem si pokryl kotouč.
22:46'
Radulov přišel v útočném pásmu o puk a dopředu se už ženou domácí hokejisté.
22:12'
Bellemare si nádherně vybruslil před bránu a z otočky vystřelil o pár centimetrů vedle zadní tyče. Chudobin si mohl oddechnout.
21:39'
Na druhé straně pálil bez přípravy Ian Cole. Střela zkušeného beka ale zamířila pouze k zadnímu mantinelu.
21:02'
Dallas načal druhou třetinu velmi aktivně a úvodní minutu svého soupeře celkem tlačil.
20:18'
Seguin se dostal ke střele z mezikruží po pěkné přihrávce svého spoluhráče. Jeho přízemní pokus byl sražen mimo tři tyče.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:04.
Skončila nám první třetina. Dlouho jsme viděli opatrný hokej, ve kterém měli o chlup navrch hosté. Nakonec se dokázali ujmout vedení na počátku 19. minuty zásluhou Roopea Hintze. Střely na bránu: 11-13.
20:00'
19:46'
Signalizovaný ofsajd nepustil hokejisty Dallasu až před bránu.
19:10'
Vhazování se domácím nepovedlo. Dallas se ubránil a zdá se, že první dvacetiminutovku dopraví do vítězného konce.
18:06'
Úvodní branku zápasu střílejí těsně před koncem první periody hosté! ROOPE HINTZ se probojoval k volnému puku a zjevil se těsně před Grubauerem. Německý brankář si nepohlídal prostor mezi betony, a tak centr druhé lajny Stars neměl problém s tím, aby dopravil puk mezi ně. 0:1. Asistence: Denis Gurjanov a Joe Pavelski.
17:55'
Girard společně s MacKinnonem předvedl v útočné třetině skvělé věci s pukem. Branka ale nepadla.
17:07'
Compherovi nevyšel pokus o rychlou přihrávku před bránu. Oba týmy si zatím počínají velmi jistě ve své obranné fázi.
16:08'
Na útočný výlet se dostal Calvert. Snažil se zamést puk pod betonem Chudobina, ale nakonec mu v rozhodující fázi touš sklouzl z čepele.
15:29'
Benn projel útočným pásmem a vybídl na modré čáře Klingberga, jenže švédský bek byl rychle obklíčen soupeřovými hokejisty, a tak vystřelit nemohl.
14:56'
Po rychlém kontru Ničuškina musel Chudobin zasáhnout lapačkou. Hru přerušil. Následně se bude vhazovat po levici ruského gólmana.
14:03'
Heiskanen vystřelil velmi tvrdě. Grubauer jeho pokus vyrazil před sebe. Před brankovištěm sice stál Radulov, ovšem defenzivní hráči Avalanche zasáhli.
13:33'
Makar se skvěle vrátil na svou polovinu. Dokázal zamezit Radulovovi v pokusu na bránu.
12:48'
Po pár nepřesnostech se hra přemístila do obranné třetiny Colorada. Hosté ale nic vážného nevyprodukovali.
12:18'
Hra je přerušena. K vidění bude druhá komerční pauza v rámci první periody.
12:01'
Na druhé straně rychle střílel Seguin. Svatyni domácích ale o pár centimetrů netrefil.
11:32'
Domácí také po konci své přesilovky útočí. Bellemare se odhodlal pouze ke střele z otočky.
11:07'
Ve chvíli, kdy se Oleksiak vrátil na ledovou plochu, musel Chudobin vystrčit své pravé rameno.
10:21'
MacKinnon pálil z voleje. Chudobin jeho ránu dobře viděl a zaklapl své betony včas.
09:54'
Hosté opět vyhodili puk z vlastního pásma. Oba celky střídají.
09:19'
Po boji u mantinelu se dokázal hostující tým ubránit úvodním vteřinám přesilovky Colorada.
09:02'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolené bránění).
08:46'
Kadri nabízel puk před bránu MacKinnonovi. Nejproduktivnější hráč Colorada opravdu touš protečoval, ale Chudobin i z bezprostřední blízkosti zareagoval.
08:29'
08:20'
Heiskanen vyslal od modré čáry razantní střelu, kterou nedokázal osamocený Perry dotlačit za brankovou čáru.
07:27'
Domácí obránci byli na brankovišti dostatečně důslední a nepovolili hostům nebezpečné dorážky.
06:58'
Po vyhraném vhazování se Laviny osvobozují výhozem přes všechny čáry.
06:46'
Heiskanen šikovně nahazoval puk před bránu. Rána byla lehce tečovaná, ale zapadla těsně vedle levé tyče z pohledu domácího gólmana.
06:29'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění).
06:13'
Proti rychlé střele Jamieho Benna musel zasahovat Philipp Grubauer. Německý brankář zatím působí jistým dojmem ve svém brankovišti.
05:40'
Compher dostal na hokejku ideální pas, který letěl přes celou šíři pásma. Útočník Avalanche měl před sebou poloprázdnou bránu, kterou ale i přes neposedný puk trefit nedokázal.
05:27'
05:12'
Ani tentokrát se dlouhá přihrávka domácím nepovedla. Hvězdy tak mohou vystřídat.
04:35'
Grubauer musel svým spoluhráčům pomoct s rozehrávkou. Dallas se úspěšně brání početní nevýhodě.
04:18'
Coloradu se zatím nedaří přechod do pásma soupeře.
03:44'
Vhazování sice vyhráli domácí, ale Calvert si nevyměnil puk se spoluhráčem přesně. Následně už obránci Dallasu vyhodili puk přes všechny čáry.
03:27'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
02:52'
Donskoi se snažil s pukem na holi projet až do útočné třetiny, ovšem ihned za útočnou modrou čárou byl odzbrojen.
02:26'
Caamano vypálil hned po buly. Grubauer musel zasahovat hned dvakrát po sobě.
02:17'
Další icing domácího týmu. Začátek zápasu zatím mnoho vzruchu nenabídl.
01:48'
Přechod k bráně Dallasu se domácím nepovedl. Oleksiak zvládl své defenzivní úkoly na jedničku.
01:19'
I nadále pobývají hosté častěji na puku. Colorado se v úvodu jen brání.
00:48'
Calvert nestačil dojet celkem dlouhou přihrávku. Jelikož byl u mantinelu rychleji Klingberg, tak se pískalo zakázané uvolnění.
00:37'
Grubauer si připsal první zákrok. Ránu vychýlil směrem do ochranné sítě.
00:25'
V úvodu se tlačili dopředu hosté. Colorado ale vzápětí dostalo puk z pásma a hra se přenáší do střední třetiny.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – E. Johnson (A), Girard, Makar, Cole, Graves, Zadorov – Donskoi, MacKinnon (A), Kadri – Jost, Compher, Burakovsky – Calvert, Bellemare (A), Nieto – Jayson Megna, Kameněv, Ničuškin.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Fedun, Hanley – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Perry, Dickinson, Janmark – Caamano, Faksa, Cogliano.

Rozhodčí: Lee, Lambert – Marquis, Murchison.
COLORADO AVALANCHE

Laviny se mohou pyšnit druhým místem v Západní konferenci. Celek Jareda Bednara chytil úvod soutěže ve velkém stylu, když vyhrál pět zápasů v řadě. Forma ale Coloradu nikterak nepoklesla, přestože minulé střetnutí už tak slavné nebyly. Colorado uhrálo v uplynulých čtyřech duelech jen tři body, ve čtvrtek ráno prohrálo po prodloužení s Floridou Panthers 3:4. V sestavě Lavin ale v dnešním zápase zřejmě budou chybět elitní útočníci Rantanen s Landeskogem, tyto absence mohou být velkou kaňkou v touze bodovat. Hvězdný útočník Nathan MacKinnon však hrát bude, v letošní sezoně nasbíral už 17 kanadských bodů a je nejproduktivnějším hráčem Colorada.
DALLAS STARS

Dallas nevstoupil do sezony dobře, ale v posledních zápasech se zvedá. Hvězdy však i nadále patří mezi týmy, které se trápí v koncovce, což je vzhledem k síle kádru malinkým překvapením. Tým Jima Montgomeryho se potýká s poměrně rozsáhlou marodkou, v minulých duelech v sestavě chyběla jména jako Andrej Sekera, Roman Polák, Stephen Johns, Andrew Cogliano nebo Blake Comeau. Otázník visí také nad startem elitního brankáře Bena Bishopa. Tým z Texasu momentálně figuruje na jedenácté příčce Západní konference se ziskem 11 bodů ve 14 zápasech. Z uplynulých pěti duelů si však Dallas připsal čtyři výhry, naposledy zvítězil na domácím ledě s Minnesotou 6:3.

13. Chicago, 11 zápasů, 8 bodů
14. Minnesota, 13 zápasů, 8 bodů
15. Los Angeles, 13 zápasů, 8 bodů.

Pavel Francouz (Colorado) 3 zápasy, 92,6% zákroků
Andrej Sekera (Dallas) 13 zápasů, 0+1, zranění v horní části těla
Roman Polák (Dallas) 1 zápas, 0+0, zranění v horní části těla
Martin Hanzal (Dallas) letos kvůli zranění nenastoupil
Radek Faksa (Dallas) 14 zápasů, 2+1.
Přeji Vám příjemné sobotní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Colorada Avalanche dnes přivítají tým Dallasu Stars. Utkání začíná krátce po 2:00. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.