NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Florida - 31. října 2019   03:00

Colorado
Colorado
06:05' Nieto (Bellemare, Calvert) • 19:28' Donskoi (MacKinnon, Girard) • 47:37' MacKinnon (Cole, Kadri)
3:4
(2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Florida
Florida
09:59' Sceviour  (Ekblad, Weegar) • 52:04' Barkov  (Yandle, Hoffman) • 58:30' Huberdeau  (Ekblad, Dadonov) • 60:29' Huberdeau  (Barkov)
Colorado
Chmielewski, Skilliter – Sericolo, Smith.
Pepsi Center, Denver
Florida

Já se s vámi odtud loučím, přeji pěkný poslední říjnový den, úspěšný vstup do nového měsíce a Štěpánkám dnes všechno nejlepší k svátku!

Vhazování: 30:30
Colorado nebude na dnešní utkání vzpomínat dobře. Nejprve se pro něj vše vyvíjelo dobře, v některých pasážích Floridu jednoznačně přehrávalo a ve třetí třetině vedlo o dvě branky. Potom se však karta obrátila, Barkov šťastnou tečí snížil na 3:2 a na konci se jako hrdina svého týmu projevil Jonathan Huberdeau. V čase 58:30 přesnou střelou srovnal a po půl minutě prodloužení bekhendem připsal Panterům druhý bod.
60:29'
Florida právě vstřelila branku!
Vypadalo to, že Barkov v útočném pásmu přijde o puk, dokázal ho ale v pádu posunout k JONATHANU HUBERDEAUOVI, který byl úplně sám před Grubauerem. Ten chtěl kotouč vypíchnout, Huberdeau si ho ale pohotově přehodil na bekhend a zakončil mezi betony. Asistence: Aleksander Barkov.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině se Florida hnala za vyrovnáním, po MacKinnonově zvýšení na 3:1 se ovšem mohlo zdát rozhodnuto. Panthers se nicméně nevzdali, bleskově využili přesilovku a při risku bez gólmana se dočkali i vyrovnání. Uvidíme tedy prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:40'
Colorado se málem ještě musí strachovat o body, protože hosté jsou povzbuzeni a posílají další střely na Grubauera!
58:30'
A risk bez gólmana se hostům vyplatil! Ekblad u modré předal JONATHANU HUBERDEAUOVI, který z levého kruhu vypálil zápěstím přesně k tyčce a vyrovnal skóre. Asistence: Aaron Ekblad, Jevgenij Dadonov.
58:00'
Florida už to bude zkoušet v šesti bez Bobrovského!
56:34'
Opět to byl Connoly, kdo posílal nepříjemný pokus na německého gólmana, před brankou v tu chvíli navíc projížděl další hráč Floridy, k dorážce se ovšem nedostal.
55:47'
Panteři stupňují tlak a dobývají svatyni domácích. Grubauer několikrát skvěle zasahoval proti Connolymu i Ekbladovi.
54:25'
Barkov zpoza branky centroval do mezikruží, kam si sjížděl Huberdeau, jenže nedokázal zkrotit neposedný puk.
53:16'
Malgin rychle proskočil do útočného pásma a od pravého mantinelu zápěstím prověřil domácího gólmana. Ten měl co dělat, aby kotouč udržel.
52:04'
Tentokrát se ujímá i nahození Floridy, které tečoval ALEKSANDER BARKOV a puk nešťastně propadl Grubauerovi pod rukou. Asistence: Keith Yandle, Mike Hoffman.
51:53'
Zadorov navíc dostává ještě 2 minuty za sekání, Florida si tedy zahraje přesilovku.
51:53'
Nikita Zadorov bez zájmu o hru osekával Drydena Hunta a byla z toho další mela. Oba dostávají 2 minuty za hrubost a 10 minut osobní trest.
50:15'
Ze středního pásma se kotouč překvapivě dostal k volnému Ničuškinovi, jenž ujížděl sám na branku. Zvolil rychlou střelu, se kterou si poradila Bobrovského vyrážečka.
49:40'
Panthers se ovšem nevzdávají a snaží se opět dostat do zápasu. Obránci Colorada jim k tomu nedávají moc prostoru a dobře pomáhají svému gólmanovi.
47:37'
Colorado právě vstřelilo branku!
Po vyhraném buly v útočném pásmu nahazoval od modré NATHAN MACKINNON a puk byl tečován mimo dosah Bobrovského, nejspíš od hokejky bránícího hráče Floridy. Asistence: Ian Cole, Nazem Kadri.
47:31'
Zadorov hodně tvrdě zboural k mantinelu Jayce Hawryluka. Ten se velmi těžce zvedal z ledu, zákrok to byl ale čistý.
46:55'
V útoku ale opět domácí, Nieto křižně nabil Zadorovovi, jenž dělovkou mířil těsně vedle.
45:15'
Stralmanovo nahození bylo tečováno a nadělalo Grubauerovi několik problémů. Florida se opravdu žene za vyrovnáním.
44:00'
Makarovi se při vracení se za branku zvláštně zasekl puk o mantinel, takže se k němu dostal Huberdeau, jenž ihned hledal Barkova. Ten už byl moc blízko Grubauera a neměl kudy zakončit.
43:10'
Ve středním pásmu nečekaně zrychlil Burakovsky, čímž se dostal za obranu. Na poslední chvíli mu rybičkou vypíchl kotouč Ekblad.
42:29'
Joonas Donskoi ukradl puk ve středním pásmu a rychle spěchal proti Bobrovskému. Ten byl připraven.
41:43'
Vatrano měl na levém křídle dost prostoru i slušnou rychlost, jeho střela zápěstím minula branku.
40:30'
Barkov zkoušel překvapit Grubauera z nulového úhlu, to se mu ale nepodařilo, domácí gólman nechal beton na správném místě.

Vhazování: 21:17
Colorado vlétlo do prostřední části jako uragán a prvních deset minut jednoznačně dominovalo. Poté se do hry začala dostávat i Florida, která byla na konci třetiny hlavně díky přesilové hře velmi blízko vyrovnání. Gólmani ovšem předvádějí skvělé výkony, takže se skóre nezměnilo.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 5 min., bitka).
40:00'
Na úplném konci třetiny se ještě strhla pořádná mela před Grubauerem, kterému se nelíbilo Huntovo dorážení. Mimoto si to pěstmi rozdali Kadri s Weegarem, takže nejspíš uvidíme nějaká vyloučení.
39:14'
Colorado v plném počtu.
38:40'
Vatrano mezi kruhy už mohl střílet, rozhodl se ještě přihrát Connolymu nalevo, Grubauer se stihl přemístit.
37:45'
První přesilovková formace hostů drží Colorado pod těžkým zámkem a snaží se o vyrovnání ze všech sil. Grubauer výtečně zasahuje proti Hoffmanovi.
37:14'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., hákování).
35:30'
Na druhé straně to chvilku vypadalo na samostatný únik, puk byl ovšem rychlejší než domácí útočník, takže Bobrovskij nemusel zasahovat.
34:38'
Další nahození se několikrát odrazilo na hokejku Mackenzie Weegara, který velmi nebezpečně prověřoval Pilippa Grubauera.
34:27'
Panthers se usadili v útočném pásmu, Ekblad poslal od modré pořádnou dělovku. Grubauer na ni dobře viděl, takže v klidu zasahuje.
33:25'
Florida už hru poměrně vyrovnala, dostává se do útoku mnohem častěji než na začátku třetiny. Domácí obrana ale nedovoluje příliš nebezpečné střely na Grubauera.
32:42'
Jost dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, čímž se dostal za hostující obranu. Ihned ale střílel a Bobrovského příliš neohrozil.
31:15'
Donskoi nabral velkou rychlost na levé straně a chtěl se natlačit před Bobrovského. Stillman ho tam ale nepustil, naopak ho uzemnil a poslal na zadní mantinel.
29:33'
Frank Vatrano spěchal za pukem a v útočném pásmu ho vybojoval pro Denise Malgina. Ten na modré čáře přenechal Keithu Yandleovi, jehož nahození nakonec bylo zastaveno těsně před Grubauerem.
28:43'
Po krátkém pokusu o útok Panterů jsou to opět domácí, kdo obstřeluje branku svého soupeře. Sergej Bobrovskij stále odolává a drží svůj tým na dostřel.
27:30'
Johnson si tentokrát sjížděl až na úroveň brankové čáry, puk se k němu ovšem nedostal díky dobré pozornosti obrany Floridy.
26:11'
Domácí tým je ve druhé třetině skutečně při chuti, za šest minut této části je poměr střel na branku 12:1.
24:42'
Nathan MacKinnon přebruslil hostujícího obránce v závodě o volný puk. Na pravém kruhu si dokázal udělat místo pro slušnou střelu.
23:05'
Další práce pro ruského brankáře, Erik Johnson se nerozpakoval a od modré vší silou střílel, neboť měl před sebou spoustu volného prostoru.
22:40'
Florida v plném počtu.
21:48'
Hostům se několikrát nepodařilo vyhodit, domácí posílají na Bobrovského jednu ránu za druhou.
21:10'
MacKinnon na pravém kruhu naznačil střelu, udělal rychlou kličku na střed a nebezpečně vypálil na delší tyč, Bobrovskij chytá.
20:40'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., držení).
20:20'
Florida se jako první hnala do útoku, Stralmanova přihrávka před bránu ale nenašla adresáta.

Vhazování: 12:9
Velmi pohledná a rychlá první třetina končí za stavu 2:1 pro domácí, obraz hry tomu ovšem úplně neodpovídal. Skóre nejprve otevřel v sedmé minutě Matt Nieto, Florida ale brzy srovnala a poté byla dlouho lepším týmem. Nedokázala nicméně proměnit své šance, což se naopak povedlo Joonasi Donskoiovi, který dal vedoucí gól "do šatny".
20:00'
19:28'
Avalanche to však stačí, protože další nahození končí další úspěšnou dorážkou z předbrankového prostoru. JOONAS DONSKOI byl dostatečně důrazný i přesný, čímž vrací svému týmu vedení. Asistence: Nathan MacKinnon a Samuel Girard.
18:24'
Laviny mají problém z napadáním ze strany Floridy, naopak jejich útoky většinou končí velmi rychle beze střely.
16:48'
Cale Makar zachytil kotouč ve středním pásmu a rychle obracel hru. V přečíslení našel na druhé straně Burakovského, proti tomu ovšem předvádí Bobrovskij další výtečný zákrok!
15:08'
Vatrano udržel puk před modrou čarou a okamžitě ho posílal směrem na branku, pokus blokuje domácí obrana.
14:35'
Panthers mají domácí obranu pod tlakem, ta nyní vůbec nestíhá výborné bruslení svého soupeře. Hunt projel za brankou a na pravém kruhu zkoušel překvapit střelou z otočky. Pozorný Grubauer drží skóre vyrovnané.
13:42'
13:22'
Konečně se domácí na chvíli osvobozují, Florida však měla několik dobrých střeleckých šancí.
12:39'
Tahle přesilovka vypadá v podání Floridy mnohem lépe než ta první, Huberdeau už měl u modré prostor na střelu, nakonec ale ještě předal na pravý kruh Hoffmanovi, jehož ránu z první Grubauer chytá.
11:42'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění).
11:02'
První polovina úvodní třetiny byla velmi rychlá, po gólu Matta Nieta mělo Colorado chvíli navrch, po šťastném vyrovnání je ale zase aktivnější Florida a Philipp Grubauer má stále více práce.
09:59'
Hosté po nahození dlouho bojovali o puk za Grubauerovou brankou, nakonec ho dostali na modrou čáru. Ekbladovo okamžité nahození přesně tečoval COLTON SCEVIOUR, jenž zapisuje svůj první gól v letošní sezoně. Asistence: Aaron Ekblad a MacKenzie Weegar.
08:20'
Rychlý protiútok Colorada zakončoval Valerij Ničuškin kličkou do bekhendu z velké blízkosti, Bobrovskij se ale přesunul a předvedl skvělý zákrok lapačkou!
07:46'
Hosté se snaží o rychlou odpověď, Connoly však mezi dvěma obránci neměl dost prostoru na dobrou střelu.
06:05'
Teď už se však domácí prosazují! Jednoduché nahození Bobrovskij neudržel a ze skrumáže před brankou se nejlépe trefil do puku MATT NIETO, který otevírá skóre! Asistence: Pierre-Édouard Bellemare, Matt Calvert.
05:36'
05:34'
Znovu až na konci přesilovky se urodila šance, Compherova rána z první mezi kruhy však minula branku.
04:43'
Ani další nahození se neujalo, obrany zatím zvládají hru v oslabení na jedničku.
03:45'
Nyní dostávají brzkou přesilovkovou šanci také domácí, buly ovšem vyhrávají hosté, kteří také ihned vyhazují.
03:36'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., podrážení).
02:10'
Až se skončením početní převahy si střelecký pokus připsal Denis Malgin, z poměrně ostrého úhlu z pravé strany ale nenadělal Grubauerovi žádné problémy.
02:07'
01:30'
Od té doby se hostům nedaří dostat do útočného pásma, zatím z toho stále nebyla žádná střela.
00:30'
Hostující Florida dostává hned na začátku přesilovou hru, po trpělivé kombinaci v útočném pásmu neprošlo Yandleovo nahození a Panthers se museli vracet až ke své brance.
00:07'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – E. Johnson (A), Girard, Makar, Cole, Graves, Zadorov – Donskoi, MacKinnon (A), Kadri – Compher, Jost, Burakovsky – Jayson Megna, Kameněv, Ničuškin – Calvert, Bellemare (A), Nieto.

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad, Weegar, Strålman, Stillman, Pysyk, Yandle (A) – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau (A) – Connolly, B. Boyle, Hoffman – Hawryluk, Malgin, Vatrano – Sceviour, Acciari, Hunt.

Rozhodčí: Chmielewski, Skilliter – Sericolo, Smith.

Pavel Francouz (COL)
Poslední vzájemný zápas:

Tyto celky už se letos jednou střetly před necelými dvěma týdny, Florida tehdy ztratila vedení 3:1 a nakonec prohrála v prodloužení. Tři body si na straně hostů připsali André Burakovsky (2+1) a Joonas Donskoi (1+2).

19.10.2019 Florida – Colorado 4:5 po prodl. (3:1, 1:3, 0:0 – 0:1)
FLORIDA PANTHERS

Tým z města Sunrise zatím předvádí střídavé výkony, a ačkoli ze 12 duelů jen čtyřikrát vyhrál po základní hrací době, se 14 body se řadí na 8. příčku Východní konference. Hned čtyři zápasy Panthers totiž skončily až po nájezdech a jeden po prodloužení, z těchto pěti případů ale získali jen jedinou výhru.

Na Floridě se před letošní sezonou hodně těšili na brankářskou posilu Sergeje Bobrovského, jenže ten zatím nepředvádí výkony, které se od něj čekaly. Po deseti odchytaných utkáních má úspěšnost zásahů 86,96 % a průměr 3,79 obdržených gólů na zápas. V útoku se ale daří Jonathanu Huberdeauovi a Aleksanderu Barkovovi, kteří mají shodně po 13 bodech, z čehož u Barkova jsou všechno asistence, na vstřelenou branku kapitán Panterů ještě letos čeká.

Poslední zápasy:

Vancouver – Florida 7:2
Edmonton – Florida 2:6
Calgary – Florida 6:5 po náj.
COLORADO AVALANCHE

Domácí celek vstoupil do letošní sezony úžasně, po 11 zápasech má na svém kontě 17 bodů a momentálně stojí na prvním místě Západní konference. Stejný počet bodů má i druhý Nashville a třetí Edmonton, Nashville má ale o jedno odehrané utkání více, Edmonton dokonce o dvě.

Colorado opět táhne hvězdný útok Rantanen – MacKinnon – Landeskog, situace se jim ovšem výrazně zkomplikovala. Právě Mikko Rantanen a nově i kapitán Gabriel Landeskog jsou totiž zranění a budou chybět několik dalších zápasů. Zranění v horní části těla mimoto trápí také Colina Wilsona, útok lavin je tedy výrazně oslaben.

Colorado – Anaheim 2:5
Vegas – Colorado 1:6
St. Louis – Colorado 3:1
Zdravím vás uprostřed čtvrteční noci, čeká nás další klání severoamerické NHL, tentokrát mezi Colorado Avalanche a Florida Panthers!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.