NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Toronto - 24. listopadu 2019   01:00

Colorado
Colorado
00:31' MacKinnon (E. Johnson, Kadri) • 30:21' Burakovsky (Donskoi, Kadri) • 46:54' Ničuškin (Cole)
3:5
(1:4, 1:0, 1:1)
Toronto
Toronto
09:49' N. Shore  (Engvall, Holl) • 10:56' Matthews  (Barrie, Dermott) • 13:22' Barrie  (W. Nylander, Matthews) • 17:36' Kapanen  (Spezza, Muzzin) • 59:59' Hyman
Colorado
Grubauer (21. Francouz) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Makar, Graves, Cole – Burakovsky, MacKinnon (A), Donskoi – Nieto, Kadri, Compher – Ničuškin, Bellemare (A), Tynan – Kameněv, Jost, O'Connor. Hlavní trenér: Jared Bednar.

3. Auston Matthews (TOR) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 37-28; Zablokované střely: 16-26; Vhazování: 60%-40%; Hity: 17-17; Přesilové hry: 1/3-1/2; Trestné minuty: 4-6.
Český brankář Pavel Francouz hodně dlouho držel naděje Avalanche na senzační comeback, když do druhé třetiny nahradil Philippa Grubauera a udržel čisté konto. Colorado to tedy poté mohlo zkusit při hře bez brankáře, senzační comeback ale bohužel dotáhnout nedokázalo a těsně prohrálo. O osudu utkání rozhodla úvodní třetina, kterou domácí prohráli 1:4. Konečný výsledek parádního střetnutí a velice dramatického závěru. Colorado Avalanche 3 Toronto Maple Leafs 5.
59:59'
Toronto právě vstřelilo branku!
ZACH HYMAN zamířil v závěru zápasu z pravého křídla do opuštěné brány těsně předtím, než zazněla závěrečná siréna – 3:5! Bez asistence.
59:38'
Vladislav Kameněv na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:46'
Nathan MacKinnon mohl skórovat v blízkosti levé tyče do prázdné brány, jenže ji minul! Pane jo!
57:38'
Nazem Kadri nyní vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Frederika Andersena zachránila tyč!
57:13'
Pavel Francouz se vydal během přerušení hry na střídačku a Colorado hraje nyní bez brankáře!
57:13'
Frederik Andersen pohlídal volný puk u své pravé tyče a velice rychle ho zmrazil pod svou lapačkou.
56:52'
Další střela Colorada přišla na pravém křídle, tentokrát ale skončila na výstroji Frederika Andersena.
56:35'
Samuel Girard na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány.
56:09'
Tyson Jost se dostal na levém křídle k nahození, které doklouzalo pod lapačku Frederika Andersena.
55:48'
Dnešní utkání sleduje 18137 diváků.
54:43'
William Nylander vystřelil na pravé straně a puk byl přizvednut do ochranné sítě. Komerční přestávka.
53:51'
Maple Leafs se dostali do zakončení na pravém křídle a puk skončil v lapačce brankáře Pavla Francouze.
52:57'
Joonas Donskoi rychle objel bránu a u levé tyče ztroskotal na připraveném Frederikovi Andersenovi.
52:27'
John Tavares mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže ztroskotal na lapačce českého brankáře! Pavel Francouz puk opět senzačně vyrazil mimo!
51:16'
Cody Ceci na pravém křídle vystřelil od modré čáry a tečovaný kotouč mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Pavel Francouz po něm ale na poslední chvíli sáhl a lapačkou ho vytáhl mimo! Další parádní zákrok brankáře.
50:27'
Frederik Andersen si s problémy poradil se střelou od modré čáry a následuje komerční přestávka.
50:18'
Nazem Kadri vystřelil v pravém kruhu pro vhazování a jeho bekhend skončil na výstroji brankáře Toronta.
49:48'
Avalanche nepřesně rozehráli podél střídaček a jejich kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
49:39'
Vyloučený Nazem Kadri se vrátil zpět na ledovou plochu a nahození Leafs skončilo v lapačce Pavla Francouze.
48:49'
Další střela Maple Leafs přišla z pravého kruhu pro vhazování a Avalanche ji přizvedli do ochranné sítě.
48:35'
Tyson Barrie vypálil na vrcholu levého kruhu a Pavel Francouz vytáhl další parádní semafor!
47:32'
Nazem Kadri míří na trestnou lavici za držení a Maple Leafs si zahrají po komerční přestávce přesilovou hru.
46:54'
Colorado právě vstřelilo branku!
Maple Leafs se ocitli pod obrovským tlakem a nakonec mu neodolali, protože domácí VALERIJ NIČUŠKIN nyní z pravého kruhu pro vhazování o výstroj Frederika Andersena zamířil pod horní tyč! Je to pouze o branku! Asistence: Ian Cole.
45:05'
Ian Cole se nyní dostal k odraženému kotouči a jedovatou bombou z pravého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci! Krátce na to poté mohl skórovat útočník Joonas Donskoi, jenže Frederik Andersen jeho pokus z bezprostřední blízkosti senzačně vyrazil! Neskutečný tlak a příležitosti.
43:29'
Valerij Ničuškin na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ji ale vykopl pravým betonem.
42:25'
Avalanche se dostali na levém křídle ke střele, která byla slabá a našla pouze lapačku Frederika Andersena.
41:39'
Útočník Maple Leafs vzápětí vystřelil na levém křídle a jeho bekhend skončil v náručí českého brankáře.
41:11'
William Nylander vypálil mezi kruhy a ránou bez přípravy mířil k levé tyči, Pavel Francouz ovšem předvedl úžasný postřeh a předvedl nádherný semafor! Fantastický zákrok českého brankáře.
40:06'
V Pepsi Center začala závěrečná třetí třetina a Avalanche mají pouze dvacet minut na to, aby se zápasem něco udělali a ještě ho dokázali alespoň vyrovnat.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-18; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 56%-44%; Hity: 13-12; Přesilové hry: 1/3-1/1; Trestné min.: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:08.
Prostřední část utkání na rozdíl od úvodní tolik divoká nebyla, když během ní nejprve Nazem Kadri orazítkoval tyč a André Burakovsky poté využil přesilovou hru. Skóre po druhé třetině velice atraktivního utkání tedy nyní zní. Colorado Avalanche 2 Toronto Maple Leafs 4.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:33'
Obránce Colorada vzápětí vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Frederik Andersen kotouč vyrazil.
37:56'
Cale Makar vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela byla těsně před bránou Toronta zablokována.
37:19'
Alexander Kerfoot to přehnal s forčekingem a za bránou Avalanche narazil na hrazení Erika Johnsona.
36:49'
Frédérik Gauthier vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela skončila na boční síti brány Avs.
35:38'
Morgan Rielly mohl vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže nad pukem ztratil kontrolu a Nathan MacKinnon mohl na domácí straně vyrazit do protiútoku.
35:17'
Erik Johnson se dostal na pravém křídle k nahození od modré čáry, které bylo přizvednuto do ochranné sítě.
34:30'
Avalanche se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
34:13'
Cale Makar na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho bomba byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.
33:37'
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
32:39'
John Tavares vystřelil v blízkosti levé tyče a Pavel Francouz vytěsnil puk levým ramenem mimo bránu.
31:56'
Ian Cole vypálil na vrcholu levého kruhu a po semaforu Frederika Andersena následuje reklamní přestávka.
31:34'
Alexander Kerfoot před bránou skvěle tečoval nahození z levého křídla a puk těsně minul levou tyč brány.
30:21'
ANDRÉ BURAKOVSKY stál na konci fantastické kombinační akce Colorada a v pravém kruhu pro vhazování bez přípravy napřáhl k nádherné ráně, která se od přední tyče odrazila do sítě Leafs! Colorado využilo přesilovou hru a prohrává nyní 4:2. Asistence: Joonas Donskoi a Nazem Kadri.
29:39'
Cale Makar vypálil před vrcholem mezikruží a kotouč skončil v lapačce připraveného Frederika Andersena.
28:56'
Valerij Ničuškin se málem řítil sám na bránu, jenže zezadu ho fauloval Justin Holl a byl vyloučen za sekání.
28:15'
Jake Muzzin na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a puk skončil na levém betonu Pavla Francouze. Český brankář po příchodu ze střídačky zatím drží nulu.
27:53'
Tyson Jost na pravém křídle vypálil od hrazení a Frederik Andersen jeho pokus úspěšně vyrazil mimo bránu.
27:34'
Ryan Graves byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle vypálil z úhlu, Frederik Andersen byl ale připraven.
27:14'
William Nylander na pravém křídle vystihl rozehrávku Avalanche zpoza brány, jenže kotouč nezpracoval.
26:21'
Nathan MacKinnon mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Frederik Andersen šel rychle do kolen, aby jeho ránu bez přípravy kryl. Komerční přestávka.
25:14'
Jason Spezza se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a akce Maple Leafs tedy ztroskotala.
24:25'
John Tavares vypálil na bodu levého kruhu a jeho ostrá rána byla domácími Avalanche zablokována.
23:52'
Avalanche na levém křídle vypálili z ostrého úhlu a Frederik Andersen pokryl prostor na přední tyči brány.
23:28'
André Burakovsky se málem řítil sám na bránu, jenže k puku měl blíže hostující obránce Cody Ceci.
22:36'
Cale Makar na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho rána skončila na betonech Frederika Andersena.
21:57'
Domácí Nazem Kadri mohl skórovat z blízkosti, bekhendem ale orazítkoval pravou tyč brány!
20:52'
Maple Leafs mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, Pavel Francouz ale puk vyrazil a připsal si první zákrok.
20:27'
Samuel Girard na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce Frederika Andersena.
20:13'
Vyloučený John Tavares je zpět na ledové ploše a Colorado zbytek přesilové hry využít nedokázalo.
20:01'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Philipp Grubauer, přichází Pavel Francouz.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-15; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 50%-50%; Hity: 9-9; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:15.
Nathan MacKinnon sice poslal Colorado po pouhých 31 sekundách do vedení, jenže Nick Shore a Auston Matthews v rozmezí 67 sekund otočili vývoj zápasu na stranu Toronta a po nich poté navíc ještě skórovali Tyson Barrie a Kasperi Kapanen. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 1 Toronto Maple Leafs 4.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:13'
John Tavares fauloval v pravém kruhu obranného pásma Nazema Kadriho. Trest za nedovolené bránění.
17:36'
KASPERI KAPANEN si najel na nádhernou kolmou přihrávku od Jasona Spezzy a ze středního pásma se řítil do samostatného úniku, v jehož závěru rychlou střelou zápěstím zamířil nad lapačku Philippa Grubauera! To je obrovská sprcha! Asistence: Jason Spezza a Jake Muzzin.
16:58'
Philipp Grubauer si během pouhých 6 sekund připsal dva zákroky, když zasáhl proti táhlým střelám hostů.
16:18'
Auston Matthews vypálil na vrcholu levého kruhu a Philipp Grubauer kotouč podržel. Reklamní přestávka.
15:39'
Vývoj utkání se úplně otočil a nyní jsou to hráči Colorada, kteří se marně snaží dostat ke střele na bránu.
13:22'
TYSON BARRIE si najel mezi kruhy na přihrávku Williama Nylandera zpoza brány Avs a parádní střelou bez přípravy napálil puk nad lapačkou Philippa Grubauera do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Maple Leafs rychle využili přesilovou hru a vedou v Pepsi Center již 3:1. Asistence: William Nylander a Auston Matthews.
13:00'
Ian Cole fauloval na levé straně obranného pásma a za nebezpečnou hru vysokou holí dostal dvě minuty.
12:51'
Maple Leafs vystřelili na vrcholu pravého kruhu a jejich následný pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
12:18'
Colorado vyhodilo puk podél střídaček tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění a mohlo v klidu vystřídat.
11:36'
Nahození Avalanche skončilo v lapačce Frederika Andersena a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
10:56'
AUSTON MATTHEWS zamíchal s kotoučem před vrcholem pravého kruhu a nádhernou střelou zápěstím zamířil ke vzdálenější levé tyči brány! Toronto vstřelilo dva góly v rozmezí pouhých 67 sekund a bleskově otočilo vývoj střetnutí pro sebe! Asistence: Tyson Barrie a Travis Dermott.
10:42'
Hokejisté Toronta mohli rychle otočit skóre zápasu, Philipp Grubauer ale jejich bombu od modré čáry vyrazil.
09:49'
Pierre Engvall si vybruslil zpoza brány Colorada do levého kruhu pro vhazování a z otočky puk nahodil před brankoviště, kde se z blízkosti prosadil NICK SHORE a čepelí hole puk usměrnil ke vzdálenější pravé tyči! Maple Leafs srovnali krok. Asistence: Pierre Engvall a Justin Holl.
08:55'
Bývalý hokejista Colorada se nyní snažil prosadit na pravém křídle útočného pásma Leafs, ale marně.
07:42'
Tyson Barrie se dočkal v Coloradu obrovského přivítaní a na kostce běžely jeho nejlepší chvíle.
07:42'
Logan O'Connor vypálil na bodu levého kruhu a kotouč skončil v náručí Frederika Andersena. Reklamní přestávka.
07:17'
William Nylander si z pravého křídla vybruslil před bránu a bekhendem chtěl zamířit ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer ale puk vytáhl levým betonem těsně mimo! To byla obrovská šance.
06:25'
Philipp Grubauer si připsal první zákrok po střele Maple Leafs z levého kruhu pro vhazování a Joonas Donskoi poté mohl skórovat na konci dalšího přečíslení dva na jednoho, jenže u pravé tyče minul bránu! Nádherná kombinační akce.
06:02'
Maple Leafs nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti Torontu se opět pískalo zakázané uvolnění.
05:44'
Hokejisté Colorada vyrazili podél střídaček do přečíslení dva na jednoho, poté je ale zradila finální přihrávka.
05:19'
Erik Johnson na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána byla zablokována. Maple Leafs poté otočili hru a na pravém křídle je zastavilo postavení mimo hru.
03:57'
Vladislav Kameněv vypálil po zpětné přihrávce Samuela Girarda na vrcholu levého kruhu a jeho tečovaná bomba bez přípravy minula vzdálenější pravou tyč.
02:33'
Maple Leafs nerozehráli podél trestných lavic přesně a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
01:37'
Colorado tentokrát vypálilo od modré čáry nepřesně a Justin Holl za vlastní bránou raději zpomalil hru.
00:31'
NATHAN MACKINNON dostal nabito a na ose útočného pásma napřáhl k jedovaté střele, která poté od modré čáry bez přípravy zamířila pod lapačkou Frederika Andersena k pravé tyči! To je úvod jako hrom. Avs vedou po 31 sekundách a je to 1:0. Asistence: Erik Johnson a Nazem Kadri.
00:01'
Avalanche vyhráli úvodní vhazování zápasu a Erik Johnson okamžitě napálil puk do útočného pásma.
00:01'
Pepsi Center se rozezněla americká národní hymna a po jejím skončení následuje úvodní vhazování zápasu.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Makar, Graves, Cole – Burakovsky, MacKinnon (A), Donskoi – Nieto, Kadri, Compher – Ničuškin, Bellemare (A), Tynan – Kameněv, Jost, O'Connor. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Kaskisuo) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Holl, Dermott, Barrie – I. Michejev, Tavares (C), Hyman – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – Kerfoot, Spezza, Kapanen – Engvall, F. Gauthier, N. Shore. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Reid Anderson, Gord Dwyer. Čároví: Ryan Daisy, Pierre Racicot.

Pavel Francouz (COL) 7 zápasů, 201 zákroků, 17 gólů, 91,5%
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v loňské sezóně NHL dvakrát a z vítězství se na začátku letošního roku vždy radoval hostující tým. V lednu Colorado, zatímco v únoru Toronto. Oba zápasy byly bohaté na góly (3:6 a 2:5).
Toronto Maple Leafs

Toronto prohrálo šest střetnutí v řadě, v posledním zápase se mu ovšem špatnou sérii podařilo ukončit, když vyhrálo 3:1 na ledě Arizony. Obrovský podíl na vítězství Maple Leafs měl útočník Ilja Michejev, který zaznamenal dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Dokáže zazářit i na ledě Colorada Avalanche?
Colorado Avalanche

Colorado vyhrálo pět z posledních sedmi střetnutí a dobrou formu se bude snažit potvrdit proti Torontu. Hlavní trenér Jared Bednar má k dispozici opět oba brankáře. Pavel Francouz a Philipp Grubauer jsou opět k dispozici, mimo hru jsou ale stále členové prvního útoku kapitán Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen.
Nedělní program NHL zahájí velice atraktivní střetnutí mezi Coloradem a Torontem. Avalanche se vrací do týmu zranění hráči a proti Maple Leafs budou usilovat o třetí domácí vítězství v řadě. Dokáží v noci zvítězit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.