01:09' B. Ritchie  (Coyle) • 05:59' Heinen  (Grzelcyk, McAvoy)
Luxmore, O´Rourke – Sericolo, Devorski
American Airlines Center, Dallas
18 532 diváků
Boston

Skončilo nám utkání mezi Dallasem a Bostonem. Hosté si díky dobrému vstupu do utkání odvážejí dva body. Ve 2. minutě otevřel stav utkání přesnou střelou Brett Ritchie. Následovala přesilovková trefa Dantona Heinena z konce 6. minuty, která nakonec byla rozdílová. Snížení obstaral Roope Hintz. Ve druhé polovině utkání byl Dallas jasně lepším týmem, jenže na skvělého Tuukku Raska výkon Hvězd nestačil. Zhruba v půlce druhé periody se ošklivě zranil Roman Polák po nárazu na mantinel. Všichni doufáme, že bude v pořádku.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Roman Polák (DAL), 0+0, 0 střel, čas na ledě: 9:04
Andrej Sekera (DAL), 0+0, 3 střely, čas na ledě: 21:53
Radek Faksa (DAL), 0+0, 4 střely, čas na ledě: 19:36
Jaroslav Halák (BOS) – do utkání nezasáhl
Zdeno Chára (BOS), 0+0, 3 střely, čas na ledě: 19:24
David Pastrňák (BOS), 0+0, 0 střel, čas na ledě: 16:47.

59:39'
Od Marchanda se puk odrazil do středního pásma.
59:26'
Dallas kombinuje v útočném pásmu.
59:14'
Benn napálil před sebou stojícího hráče.
58:50'
Rask střelu od modré čáry vyrazil do ochranné sítě. Do konce třetí třetiny zbývá 70 sekund.
58:35'
Bishop je na střídačce! Hraje se powerplay.
57:57'
Faksa nestačil dojet dlouhou přihrávku dříve než obránce. Zakázané uvolnění.
57:22'
Boston začal hrát velmi aktivně. To je hlavní důvod, proč se domácí teď nemohou dostat do útočné třetiny.
56:47'
Backes si v osobním souboji počínal skvěle a dokázal na svých zádech udržet hned tři protihráče.
56:26'
Máme zde poslední komerční přestávku tohoto zápasu.
56:12'
Dallas má teď jednoznačně více ze hry. Boston se horko, těžko brání.
55:37'
Radek Faksa si najížděl před bránu na pobídku svého spoluhráče. Střílel z voleje, jenže puk netrefil úplně čistě.
54:43'
Boston nyní ušetřil několik cenných vteřin za bránou Dallasu. Na vyrovnání zbývá domácím něco málo přes pět minut.
54:13'
Klingberg čeká za bránou a vyčkává na vhodný moment k zaútočení.
53:38'
Cogliano si vyměnil puk s Faksou a následně mířil na zadní tyč. Zařízení ale minul.
53:12'
Ofsajd zastavil útočný postup Dallasu Stars.
52:52'
Radulov si nabruslil do velmi dobré pozice, jenže svou střelou trefil pouze obránce McAvoye.
52:09'
Pavelski chytře vybízel před bránou Benna. Kapitán Dallasu se k zakončení neprotlačil, protože před bránou stáli dva obránci Bostonu.
51:20'
Ritchie zastavil nebezpečnou přihrávku, která mířila před bránu. Následně se Bruins dokázali osvobodit.
50:55'
DeBrusk zavezl puk před bránu Stars. Po přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu domácího týmu.
50:16'
Rask zrychlil hru a rozehrávkou si pomohl se svým spoluhráčem.
49:27'
V obranném pásmu Dallasu došlo k tvrdému střetu mezi Wagnerem a Hintzem. Hráči Dallasu si atak na svého spoluhráče nenechali líbit, a proto se na ledě strhla mela.
48:54'
Na druhé straně vytáhl fantastický zákrok Rask. Lapačkou zastavil Hintze před druhým gólem.
48:06'
Kuhlman si přistrčil touš před sebe a ujel do samostatného úniku. Těsně před brankovištěm si stáhl puk do bekhendu, ovšem beton Bishopa zůstal v pohotovosti na ledě.
47:53'
Rask měl se svým dalším zákrokem plné ruce práce.
46:57'
Pastrňák si najel za útočnou modrou čáru, odkud zápěstím vypálil. Bishop zasahovat nemusel.
46:26'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Hra má v těchto chvílích velké tempo.
45:40'
Benn připravil Seguinovi puk na střelu z voleje. Útočník Dallasu trefil tyč Raskovy svatyně. Vyrovnání bylo blízko.
45:01'
Celá aréna podporuje Dallas mohutným povzbuzováním. Domácí se znovu ženou vpřed.
44:16'
Boston začíná být nervózní a vypadá to, že se bojí o výsledek. Dělá totiž zbytečné chyby v rozehrávce.
43:22'
Pavelski nebezpečně operoval před bránou a jeho následné zakončení bekhendem opět zastavil finský fantom v bráně.
42:45'
Ve chvíli, kdy se vrátil Chára na led, vypálil Heiskanen od modré čáry z voleje. Jeho pokus skončil v moci Tuukky Raska.
42:18'
Rask předvedl výtečný zásah proti dorážce Alexandra Radulova.
41:59'
Dickinson byl u mantinelu odstaven Grzelcykem.
41:44'
Přesilovka se zatím Dallasu příliš nedaří. Hráčům v zelených dresech se pořádně nepovedlo dostat se do útočné třetiny.
40:45'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., nedovolené bránění).
40:40'
Velkou šanci měl na holi Pastrňák. Dokázal se uvolnit na pravé straně a dostal se do blízkosti brány Bishopa. Domácí gólman stačil zasáhnout a následně vykryl i dorážku Bergerona.
40:23'
Chára pálil z mezikruží bez přípravy. Bishop stačil zasáhnout a byl proti této střele včas betony na ledě.
40:01'
Skončila nám druhá třetina, ve které Dallas snížil skóre. Hintz využil samostatný únik a chytrou střelou překonal Raska. Dallas byl od poloviny druhé periody lepším celkem. Střely na bránu: 13-13.
40:00'
39:29'
Heinen bojuje o puk ve středním pásmu. Vypadá to, že ve druhé třetině se už nic moc nestane.
39:12'
38:36'
Dallas se usadil v útočném pásmu a nyní kombinuje.
38:00'
37:59'
Chárův střelecký pokus byl sražen nad horní tyč.
37:38'
Únik 3 na 2 nezakončil Heiskanen přesnou přihrávkou na hůl svého spoluhráče.
37:12'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., nedovolené bránění).
37:09'
Další chyba hostů před bránou mohla být potrestána! Seguin ale netrefil odražený puk ideálně.
36:56'
Hintz vyhodil touš přes všechny čáry.
36:16'
Pastrňák pálil z voleje. Bránu sice minul, ale Boston se i nadále udržel na kotouči.
36:00'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mattias Janmark – 2 min., nedovolené bránění).
35:21'
Backes bojuje za bránou o puk. Je dostupován Oleksiakem.
34:37'
Krug vyhodil touš pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v pásmu Bruins.
34:10'
Boston už poměrně dlouho nějakým závažnějším pokusem neohrozil bránu Bishopa.
33:24'
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu. Iniciativa je ale na hokejkách Stars.
32:26'
Cogliano z bezprostřední blízkosti pálil mimo tři tyče. Boston se následně osvobodil z tlaku Dallasu.
31:55'
Chárovo nahození dokázal Bishop zlikvidovat. Následuje komerční pauza.
31:30'
31:19'
Heinenova rána byla sražena do ochranné sítě.
31:02'
Boston se až teď dostává do útočného pásma.
30:24'
Janmark využil zaváhání Pastrňáka v rozehrávce a málem ve vlastním oslabení vyrovnal skóre.
29:30'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., podrážení).
27:55'
Dallas právě vstřelil branku!
Dallas snížil ihned poté, co se znovu začalo hrát. ROOPE HINTZ si našel přihrávku Janmarka, dokázal přebruslit obránce a přesnou střelou uspěl. 1:2. Asistence: Mattias Janmark a Joe Pavelski.
Roman Polák je odvezen na nosítkách z ledové plochy. Celá hala mu aplauduje. Tohle není vůbec pěkný obrázek.
27:04'
Na ledovou plochu jsou přivolány nosítka.
27:04'
S Romanem Polákem to vůbec nevypadá dobře. Český obránce narazil na mantinel a v dnešním utkání pokračovat nebude.
27:04'
Na ledě zůstal ležet český tvrďák Roman Polák. Na hrací plochu už přišli kluboví lékaři. Snad bude ostravský rodák v pořádku.
25:38'
Radulov pěknou přihrávkou našel hůl Dickinsona. Útočník Dallasu ale neměl dostatek prostoru a času ke skórování.
24:55'
Slibně se rozvíjející akci Dallasu zastavil ofsajd.
24:13'
Rychlá střela po vhazování pořádně ohrozila Raska. Gólman Bostonu ale opět odolal.
23:27'
Chára křížnou přihrávkou vybídl Heinena k úniku, jenže kotouč útočníkovi Bostonu utekl z hole.
22:40'
Seguinova bomba od modré čáry trefila pouze Kruga. Dallas ale i nadále zůstává v útočné třetině.
21:45'
Janmark přebruslil Cliftona, ale o pár chvil později přesně nezacílil.
21:03'
Faksa pálil bez přípravy těsně vedle pravé tyče. Následně se obránci Bostonu stačili vrátit do svých pozic.
20:01'
Skončila nám první třetina, kterou opanoval Boston. Dva poměrně rychlé góly dodaly medvědům klid a Dallas naopak musel přidat. Zatím však Rask moc práce neměl a jestliže dnes chtějí domácí bodovat, tak se musí rapidně zlepšit.
Střely na bránu: 4:6.
20:00'
19:33'
18:59'
Rána Cháry byla zablokovaná. Následně se domácí osvobodili.
18:40'
Marchand tečoval těsně před bránou pobídku Bergerona mimo brankový prostor.
18:06'
Boston se zatím nemůže usadit v útočném pásmu. Dallas se dobře brání.
17:33'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., vysoká hůl).
16:50'
Radulov se pěknou kličkou zbavil obránce, ale svou následnou ránu namířil mimo tři tyče.
16:03'
Coyle si vyměnil puk s DeBruskem ve velké rychlosti. Ke střele se forvardi Bruins nepropracovali.
15:00'
Pavelskimu byl odpískán ofsajd.
14:52'
Bishop musel zasahovat, neboť Marchand se po levém křídle dostal ke střele zápěstím.
14:39'
Zakázané uvolnění, kterým se provinil Boston. Vhazovat se bude po pravici Raska.
14:00'
Kuhlman se ke střele z prvního doteku nepropracoval.
13:25'
Dallas už se zlepšil v bruslení. Raska v celém součtu úvodních čtrnácti minut ohrozil jen třikrát.
12:45'
Boston kontroluje touš na svých holích.
12:06'
Obránci Stars zatím neví, kde jim hlava stojí. Krásná McAvoyova pobídka před bránu byla na poslední možnou chvíli odvrácena. Pastrňák k zakončení do prázdné brány neměl daleko.
11:30'
Dallas se na chvíli usadil v útočném pásmu. Zatím tam v úvodní části hry nebyl příliš často.
11:09'
Clifton si najel do útočné třetiny. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
10:22'
David Pastrňák se proháčkoval až před bránu, jenže na poslední chvíli mu kotouč ujel z hole. České křídlo se řítilo samo na Bishopovu svatyni.
09:20'
DeBrusk pobídkou přes celou šíři kluziště vybídl Zdena Cháru ke střele. Slovenský obr trefil pouze boční síť.
08:48'
Obrana Bostonu si dokázala poradit s nepříjemným nahozením na bránu Raska.
08:26'
Hintz ukázal, jaký je skvělý bruslař a dokázal se po levém křídle dostat až před bránu. Rask srazil své betony včas k sobě a nepustil touš za svá záda.
08:10'
Marchand se nebezpečně natlačil až před bránu. Bishop měl přední tyč pokrytou a zasáhl.
07:54'
Bergeronovu ránu vychytal Bishop. Následně hru přerušil a máme zde první komerční přestávku.
07:25'
Domácí se nemohou dostat do zápasu. Boston je v úvodu bruslařsky i herně lepším mužstvem.
05:59'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston začal utkání impozantně a v přesilové hře podruhé v zápase skóroval. DANTON HEINEN si na vrcholku levého kruhu počkal na přihrávku Grzelcyka a přesnou střelou překonal Bena Bishopa. 0:2. Asistence: Matt Grzelcyk a Charlie McAvoy.
05:30'
Bostonu se ale nedaří usadit se v útočném pásmu. Dallas se podruhé v oslabení osvobozuje.
04:42'
Ofsajd zastavil útočnou akci Bruins. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:23'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., držení).
03:58'
Nahození Poláka od modré čáry dokázal zlikvidovat finský brankář Rask.
03:20'
Nádhernou přihrávku vyslal Kuraly na Wagnera. Bishop ale vystartoval z brány a záměr Bostonu přečetl dokonale.
02:35'
Hintz si rychle vyměnil touš se spoluhráčem, ale přesný střelecký pokus nevyprodukoval.
01:57'
Pastrňákova střela zápěstím skončila v moci Bishopa.
01:09'
Krátce po začátku zápasu vidíme první gól. Cogliano byl ve vlastním pásmu obrán o puk. BRETT RITCHIE společně s Coylem předvedl důraz a prvně jmenovaný hokejista přesnou střelou zápěstím zavěsil. 0.1. Asistence: Charlie Coyle.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, Sekera, R. Polák, Oleksiak – Pavelski, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Radulov, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Gurjanov, Dowling, Janmark.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Kuhlman, P. Lindholm, DeBrusk – Backes, Coyle (A), Heinen – B. Ritchie, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: Luxmore, O´Rourke – Sericolo, Devorski.
Dallas odehrál sedm přípravných duelů, ze kterých čtyřikrát vyšel vítězně. Svěřenci kouče Jima Montgomeryho budou chtít navázat na sezonu předchozí, ve které Dallas postoupil mezi osm nejlepších týmů NHL. Tažení Stars v play off zastavil až pozdější šampión ze St. Louis. Přes léto tým z Texasu poměrně značnou měrou kádr posílil. Ze San José přišel velezkušený útočník Joe Pavelski, z Anaheimu křídelník Corey Perry a z Edmontonu slovenský bek Andrej Sekera. Když v těmto jménům připočteme již tradiční opory týmu v podobě Tylera Seguina, Jamieho Benna, Alexandra Radulova nebo gólmana Bena Bishopa, tak nám z Dallasu vychází jeden z hlavních adeptů na zisk poháru. Pro Stars začne sezona dnešním soubojem s Bruins.

Bostonu v loňské sezoně utekl Stanley Cup v rozhodujícím sedmém zápase s Blues. Tým kouče Cassidyho však předvedl fantastickou sezonu, které chyběla už jen třešnička na dortu v podobě rozhodujícího vítězství. Boston postupně vyřadil Toronto, Columbus a Carolinu, rozhodující sérii ale prohrál. Tým Bruins se přes léto příliš nezměnil. Hlavní hvězdy Patrice Bergeron, Brad Marchand, David Pastrňák nebo David Krejčí zůstaly, takže je zde předpoklad dalšího vynikajícího umístění. Když už jsme mluvili o tom, že Dallas patří mezi favority soutěže, tak do stejné kategorie pochopitelně musíme zařadit také Boston. Medvědi v přípravě čtyřikrát vyhráli a dvakrát padli po nastaveném čase. V základní hrací době si v rámci těchto duelů nepřipsali porážku ani jednu.