NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Calgary - 23. prosince 2019   01:10

Calgary
12:11' Mangiapane  (E. Lindholm, Tkachuk) • 32:28' Tkachuk  (E. Lindholm, Monahan) • 34:21' Monahan  (Tkachuk, E. Lindholm) • 50:21' Backlund  (D. Ryan, Rittich) • 57:56' D. Ryan  (Rieder, Giordano)
Dallas
Calgary

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Elias Lindholm (CGY) 0+3
Calgary přerušilo třízápasovou šňůru porážek a vyhrálo v Dallasu 5:1, když o svém vítězství rozhodlo ve druhé třetině, v níž využilo dvě přesilové hry. Celkem se Flames radovali ze tří přesilovkových gólů a hra v oslabení byla pro Dallas osudná.

Stars se naopak před vánoční přestávkou nenachází v dobré formě. V noci na sobotu inkasovali sedm branek od Floridy, nyní v noci na pondělí zase pět od Calgary.
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:43'
Kotouč se odrazil do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Calgary.
57:56'
Calgary právě vstřelilo branku!
Flames vybojovali puk, dvě jejich zakončení byla zblokována, ale na třetí pokus se DEREKU RYANOVI podařilo ze středního pásma trefit prázdnou branku. Asistence: Tobias Rieder, Mark Giordano.
57:38'
Heiskanenova rána od modré neprošla skrz změť těl před Rittichem.
57:17'
Ani tentokrát se Dallas nedokázal usadit v útoku a znovu se musí vracet do vlastního pásma.
56:55'
Další vyhození Flames, kteří pořádně komplikují soupeři návrat do útoku.
56:38'
Calgary se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
56:26'
Dallas odvolává Bishopa a bude hrát přesilovku 6 na 4!
56:26'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Zac Rinaldo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:50'
Flames obrali soupeře o puk a znemožnili mu další snahu o vykřesání naděje. Utkání se pomalu blíží ke svému konci.
55:09'
Seguin z pravé strany vyslal na Ritticha střelu přes obránce. Čech v brance Calgary si s pukem poradil.
54:37'
Oleksiak vypálil na Ritticha od modré čáry. Hostující brankář si připisuje 23. zákrok. Komerční pauza.
53:29'
Tkachuk pronikl až před branku Dallasu, jeho zakončení, které směřovalo mezi betony, Bishop zastavil.
52:51'
Hra je přerušena, komerční pauza.
52:21'
51:30'
V tomto oslabení zatím Dallas brání své území velmi dobře. Calgary ale nevypadá, že by hrálo naplno. Jejich kombinace v útočném pásmu je hodně "vlažná".
50:48'
Stars vyhazují puk ze svého pásma.
50:21'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Denis Gurjanov – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
50:21'
Velmi rychlé rozhodnutí hlavního sudího. Gól platí a Dallas dostává za zdržování hry další trest.
50:21'
Střídačka Dallasu si bere pomoc videa kvůli nedovolenému bránění brankáři!
50:21'
Hosté využívají třetí přesilovou hru v utkání! MIKAEL BACKLUND se rozjel do útoku po levém křídle, dostal se až před brankoviště a byť Bishop vyrazil jeho první střelu, povedlo se mu vlastní střelu na druhý pokus dorazit do branky. Asistencí se na této brance podílel i David Rittich, a je to jeho vůbec první bod v NHL. Asistence: Derek Ryan, David Rittich.
49:55'
Dallas podruhé v tomto oslabení vyhazuje puk ze svého pásma.
49:10'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Andrew Cogliano – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
49:10'
Bude se vylučovat na obou stranách. Vypadá to ovšem na přesilovku Calgary. Vše vyeskalovalo poté, co Rittich svým zákrokem přerušil hru a jeden z hráčů Dallasu mu sekl do betonu. Oba tábory se pustily do sebe a rozhodčí měli, co dělat, aby melu od sebe roztrhali.
48:31'
Bishop ukryl odražený puk na levé straně svého brankoviště pod lapačku.
47:11'
Tentokrát už musel Bishop přerušit hru po dalším výpadu hráčů Calgary. Komerční pauza.
46:45'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Bishop si poradil i se střelou Lindholma zpoza pravého kruhu.
45:36'
Gaudreau z ostřejšího úhlu střílel s úmyslem na odraz od Bishopa. Ten ovšem puk vyrazil před sebe a nesrazil jej za sebe. Dobrý zákrok z nepříliš výhodné pozice.
44:52'
44:24'
Pavelski před brankou Ritticha sice protečoval puk, ale jen k zadnímu mantinelu. Hosté se poté osvobozují.
43:59'
Hra je znovu přerušena v obranném pásmu Calgary, kde se také bude vhazovat. Dallas má ještě 53 vteřin přesilovku.
43:48'
Calgary se osvobodilo.
43:33'
Rittich zastavuje Dowlingovu střelu z levé strany a přerušuje hru.
42:58'
Flames rychle vyhazují puk ze svého pásma.
42:52'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., hákování).
41:24'
Rittich zachránil dvoubrankové vedení Calgary. Perry z dolní hranice kruhu pro vhazování vyslal prudkou střelu, po které se Rittich ale dokázal na poslední chvíli natáhnout a puk vyrazit.
40:45'
Heiskanen na středu zůstal nepokrytý, dostala se k němu přihrávka, ale Rittich byl proti jeho úmyslu na kontaktní gól.
40:24'
Hamonic v jízdě vyslal nepříjemnou střelu na Bishopa, který svou lapačkou vyrazil puk do ochranné sítě.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Calgary ve druhé třetině dokázalo dvěma góly v přesilovce vybojovat vedení 3:1 a přiblížilo se ukončení nepříjemné třízápasové proherní šňůry. Dallas ve druhé dvacetiminutovce narážel na dobře chytajícího Ritticha.
40:00'
39:42'
Dallas se nedokázal usadit v útoku a přichází o puk.
39:09'
Giordanova rána z voleje od modré čáry minula branku brankáře Bishopa a zaduněla o zadní hrazení.
38:50'
Bishop přerušil průnik po levé straně svými betony, puk vytěsnil na zadní mantinel.
38:15'
Stars se při rozehrávce z vlastního pásma dopustili zakázaného uvolnění.
37:46'
Cogliano z levé strany už procpal puk na Ritticha. Český brankář betonem vyrazil puk a Jankowski jej uklidil do neutrální zóny.
37:25'
A další blok hostujícího týmu. Tentokrát Stone vypomohl Rittichovi.
37:05'
Faksa zachytil rozehrávku soupeře, prokličkoval se do levého kruhu, ale i jeho střela byla zblokována.
36:31'
Rychlý kontr Dallasu, křižná přihrávka před levý kruh na Gurjanova, kterého střela ovšem byla zblokována.
35:45'
Kotouč vylétl do ochranné sítě v obranném pásmu Calgary.
35:15'
Po dlouhé době se musel blýsknout v brance také David Rittich, který měl spoustu času k pouhému sledování zápasu. Jeho "nudu" ukončila střela z mezikruží, kterou Hintz přinutil českého brankáře přerušit hru.
34:39'
Ránu Hamonica od modré Bishop likviduje. Komerční pauza.
34:21'
Hosté využívají velmi rychle i další přesilovku! Rychlá kombinace na ose Lindholm – Tkachuk – Monahan, přinesla ťukec, při kterém Tkachuk přihrál z levé strany branky SEANU MONAHANOVI, jenž z první poslal puk před sebe do zčásti odkryté klece. Asistence: Matthew Tkachuk, Elias Lindholm.
34:00'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., hákování).
34:00'
Backlund vypálil od levého mantinelu, Bishop puk kryje a přerušuje hru.
33:49'
Bude se znovu vylučovat na straně Dallasu. Hosté mají výhodu.
32:28'
Flames využívají přesilovou hru! MATTHEW TKACHUK přijel Lindholmovův křižný pas od zadního mantinelu v pravém kruhu, udělal krok dopředu a vypálil puk pod horní tyč Bishopovy branky. Asistence: Elias Lindholm, Sean Monahan.
32:05'
Rána od modré, kterou vyslal Giordano, se odráží od tyče zpět do hřiště!
31:43'
Dallas své vyhození usměrnil na střídačku hostů. Vhazovat se bude před Bishopem.
31:22'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., hákování).
30:49'
Rychlý průnik Dickinsona nebyl úspěšný, puk poslal do ochranné sítě a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.
30:36'
Menší nápor Calgary, Rinaldo zkusil své štěstí, ale Bishop byl připraven. Puk navíc nenechal vypadnout před sebe a přerušil hru. Komerční přestávka.
30:10'
Bishop musel rychle k ledu, střelu z prostoru mezi kruhy pohotově vyrazil mimo brankoviště.
28:45'
Sekerova střela byla sražena do ochranné sítě.
28:01'
Střela Calgary byla před brankovištěm sražena k tyči. Bishop puk vytěsnil a připsal si první zákrok ve druhé třetině.
27:35'
Rittich opět v permanenci, znovu přinucen přerušit hru, aby nepustil domácí hráče k dorážce.
26:35'
Cogliano se při rychlém přesunu svého týmu do útoku dostal ke střele zpoza kruhů. Rittich puk krotí na svých betonech. Komerční pauza.
25:40'
Zatímco Calgary je střelecky chabé ve druhé třetině, střely Dallasu pomaličku narůstají. Rittich má na kontě už 12 zákroků.
24:57'
Blízko byl Backlund, ale ze dvou metrů od brankoviště minul Bishopovu klec. Puk se poté dostává až do hlediště.
24:10'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Calgary od začátku druhé třetiny ještě nevystřelilo na branku.
23:03'
Hra se na začátku druhé třetiny dost kouskuje. Další přerušení hry, tentokrát puk skončil v hledišti.
22:27'
Oleksiakovu bekhendovou střelu Rittich likviduje a přerušuje hru.
21:57'
Nepřesná rozehrávka Calgary znamená zakázané uvolnění.
21:48'
Domácí nahodili od modré čáry na Ritticha, který puk ovšem nevyrazil, ale zachytil a přerušil hru.
20:50'
Rittich nadvakrát vyrazil puk mimo nebezpečí po zakončení Benna a Perryho z prostoru před brankovištěm.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:01.
V úvodní třetině padly dvě branky v rozmezí pouhých 38 vteřin ve 13. minutě. Na gól Mangiapaneho odpověděl Gurjanov. Po dvaceti minutách je tak skóre utkání vyrovnané 1:1.
20:00'
19:49'
Brodie po buly okamžitě střílel, na branku však puk neprocpal.
19:43'
Bishop musel zastavit zakončení z pravé strany z boku branky, povedlo se mu vsedě zastavit puk a přerušit hru. Před brankovištěm se poté strhla kratší strkanice.
18:59'
Janmark zblokoval dělovku Hamonica od modré a s bolestivou grimasou odkulhává na střídačku.
17:50'
Hraje se delší úsek bez přerušení, oba týmy se střídají ve vedení puku. Na střely vede Calgary už jen 8-7.
16:39'
16:25'
Dokonce domácí v oslabení zahrozili, Hintz z prostoru mezi kruhy z otočky ovšem minul.
15:55'
Zatím se ale Flames nepodařilo usadit v útočném pásmu.
15:23'
Bennett je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilovka Calgary.
14:39'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., nedovolené bránění).
14:24'
Gurjanov po návratu svého týmu do útoku nutí Ritticha přerušit hru.
14:13'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
13:48'
Benn z pravé strany už trefil branku, Rittich vyráží.
13:37'
Seguinova střela z mezikruží byla sražena k zadnímu mantinelu.
13:23'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., sekání).
12:49'
Dallas právě vstřelil branku!
Netrvalo dlouho a Dallas odpovídá! DENIS GURJANOV se dostal za obranu Calgary při rychlém kontru po pravé straně a i přes nalepeného beka na svých zádech se dokázal Gurjanov stáhnout na střed a střelou pod horní tyč vyrovnat. Asistence: Justin Dowling, Roman Polák.
12:11'
Až se chce říct nedáš, dostaneš. Calgary totiž po šanci Perryho rozjelo svůj protiútok, při kterém se povedlo Tkachukovi od zadního mantinelu rozjet akci na jeden dotek s Lindholmem a ANDREW MANGIAPANEM, který z prostoru před brankovištěm otevřel skóre. Asistence: Elias Lindholm, Matthew Tkachuk.
11:41'
Perry si sjel mezi kruhy a se štěstím se k němu dostala přihrávka, kterou okamžitě přetavil ve střelu. Rittich vyrazil puk zpět ke zkušenému útočníkovi, který ale už dorážku nepřidal a dostal se za branku.
10:57'
Hra je vykázána z útočného pásma Calgary do neutrální zóny, Giordano přihrával rukou. Na střely vedou hosté v tuto chvíli 5-2.
10:12'
Kotouč vyletěl mezi střídačky. Komerční pauza.
09:58'
Rittich zachytil nahozený puk a zariskoval rozehrávku před dojíždějícím soupeřem. Moc nechybělo a přehodilo ze svého brankoviště plexisklo.
09:30'
Lindholm se napřáhl od modré čáry, Bishop jeho projektil vyráží mimo brankoviště.
08:47'
Flames se dostali do postavení mimo hru a děj je přerušen. Komerční pauza.
08:14'
Akce Dallasu v útočném pásmu dál pokračovala, Benn střílel ovšem z pravé strany těsně vedle.
07:43'
Prudká rána Heiskanena od modré, Rittich si připisuje první zákrok v utkání.
07:05'
Nepřesná rozehrávka Stars ústí v zakázané uvolnění.
06:00'
Rittich stále nečelil ani jedné střele. To není pro brankáře vůbec příjemná situace.
04:43'
Hra je přerušena před brankou Davida Ritticha. Bude se vhazovat po jeho levici.
04:23'
Monahanovu ránu chtěl Bishop vykrýt položením se na led, když mu puk propadl do brankoviště. Nakonec jej ovšem obrana domácích odpálila.
03:50'
Gaudreau se dostal středem do útočného pásma a rozehrál podél modré čáry. Střela z první, kterou vypálil z levé strany Backlund, Bishop chytá.
02:26'
Tentokrát zakázané uvolnění odpískáno Dallasu.
01:50'
Úvodní desítky vteřin nabízí převážně chyby v kombinaci, či chyby ještě před kombinací a spoustu nepřesností.
00:50'
Flames se hned zkraje utkání dopouští zakázaného uvolnění.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, R. Polák – Hintz, Pavelski, Seguin – Cogliano, Faksa, Comeau – Ja. Benn, Dickinson, Perry – Gurjanov, Dowling, Janmark.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Mi. Stone, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, Backlund – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Lucic, D. Ryan, S. Bennett – Rinaldo, Jankowski, Rieder..
Také Flames ovšem velmi touží po výhře. Po sérii vítězství se jim totiž znovu přestalo dařit a prohráli třikrát v řadě. Přitom hrají prakticky v plné síle, jejich marodka je prázdná, pokud nepočítáme dlouhodobě zraněného Juusa Valimakiho.
Dallas přivítá na svém ledě Calgary a pokusí se poprvé v letošních vzájemných duelech uhrát výhru na svém ledě. V předchozích dvou střetnutích se totiž vždy radoval hostující tým. Napřed v říjnu vyhrálo Calgary po nájezdech v Dallasu a poté v listopadu Dallas vyhrál na ledě Calgary 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.