NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Minnesota - 30. října 2019   01:30

Dallas
Dallas
39:12' Radulov (Fedun, Seguin) • 44:09' Hintz (Radulov, Pavelski) • 49:36' Pavelski (Heiskanen) • 51:31' Radulov (Heiskanen, Oleksiak) • 58:20' Seguin (Ja. Benn) • 59:30' Radulov (Pavelski, Seguin)
6:3
(0:2, 1:1, 5:0)
Minnesota
Minnesota
02:50' Zucker  (E. Staal) • 17:54' E. Staal  (Zuccarello, Hunt) • 34:26' Suter  (Spurgeon, Zucker)
Dallas
Bishop (21. Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Hanley, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin (A), Perry – Radulov, Hintz, Pavelski – Janmark, Dickinson, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Caamano. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

3. Eric Staal (MIN) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 37-22; Zablokované střely: 13-10; Vhazování: 62%-38%; Hity: 21-10; Přesilové hry: 1/4-2/4; Trestné minuty: 10-10.
Dallas prohrával s Minnesotou rozdílem tří branek, jenže v závěru zápasu mu stačilo pouhých 21 minut na to, aby předvedl ofenzivní smršť a zásluhou šesti gólů v řadě otočil zápas na svou stranu. Obrovský podíl na tom má Alexandr Radulov, který zkompletoval hattrick. Výsledek. Dallas Stars 6 Minnesota Wild 3.
59:30'
Dallas právě vstřelil branku!
ALEXANDR RADULOV od trestných lavic zamířil do prázdné brány a zkompletoval hattrick! To je obrat! Asistence: Joe Pavelski a Tyler Seguin.
59:21'
Wild se pokouší o zázrak při hře bez brankáře a marně se snaží pochopit, kde se stala chyba! Několik hráčů má na střídačce sklopené hlavy.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:20'
Před bránou Alexe Stalocka to opět pořádně hořelo a z blízka ho tentokrát překonal TYLER SEGUIN! Je hotovo? Asistence: Jamie Benn.
58:00'
Alex Stalock předvedl fantastický zákrok poté, co se ho po objetí brány snažil překonat Joel Eriksson Ek, a domácí nyní okamžitě vyrazili do přečíslení dva na jednoho, na jehož konci stál Jason Dickinson, jenže Alex Stalock ho u pravé tyče vychytal a kotouč udržel ve své výstroji!
57:24'
Taylor Fedun zastavil obrovský tlak Wild a obloukem vyhodil puk do středního pásma. Fantastická práce.
56:20'
Jordan Greenway se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Minnesoty ještě mají šanci.
56:19'
Alexandr Radulov na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Alex Stalock ukryl puk ve své lapačce. Dobrý zákrok.
55:32'
Jamie Benn dobře posílal puk před bránu z levého křídla, žádný z spoluhráčů ho ale nedokázal zpracovat.
54:20'
Jason Zucker usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest Minnesoty za příliš mnoho hráčů na ledě.
54:20'
Hra byla přerušena a Stars mají problém, protože zřejmě hráli v šesti. Následuje komerční přestávka.
52:23'
Dallas se opět vydal dopředu a jeho akci na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru. Stars otočili zápas a prostor dostává komerční přestávka. Skóre zní 4:3.
51:31'
ALEXANDR RADULOV tentokrát nahodil puk z pravého křídla před bránu a tentokrát si ho srazil do vlastní brány obránce Jonas Brodin! Dva nešťastné momenty, které otáčí zápas! Asistence: Miro Heiskanen a Jamie Oleksiak.
49:36'
JOE PAVELSKI na pravém křídle vybojoval puk a poté ho nahodil před bránu, kde si ho nešťastně usměrnil do vlastní brány Jordan Greenway! Puk se od hole útočníka Wild odrazil nad vyrážečku Alexe Stalocka a skončil ve vzdálenějším levém horním rohu brány. Asistence: Miro Heiskanen.
47:56'
Nick Caamano vystřelil na vrcholu levého kruhu a dobře mířil pod horní tyč, Alex Stalock měl ale dobrý výhled a kotouč vyrazil svým pravým ramenem mimo bránu.
45:36'
Tyler Seguin vypálil na ose útočného pásma ihned po vhazování a Alex Stalock vkleče puk úspěšně zastavil.
45:33'
Miro Heiskanen na pravém křídle vypálil bez přípravy a jeho ostrá bomba skončila v náručí Alexe Stalocka.
44:55'
Stars si vytvořili obrovský tlak a jejich tečovaná střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování skončila na vzdálenější levé tyči! Málem 3:3!
44:35'
Jason Dickinson na bodu levého kruhu vystřelil vpádu a Alex Stalock zázračně dokázal puk vyrazit mimo bránu.
44:09'
Alex Stalock vyrazil střelu Alexandra Radulova z ostrého úhlu pouze před sebe a z dorážky se prosadil ROOPE HINTZ! Stars jsou zpět v zápase! Asistence: Alexandr Radulov a Joe Pavelski.
43:41'
Jonas Brodin byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Minnesota má příležitost snížit během přesilové hry.
42:02'
Alex Stalock dělal vsedě a leže všechno, aby neinkasoval, a kotouč se mu podařilo udržet mimo! Dallas zahodil obrovskou příležitost!
41:26'
Radek Faksa a Taylor Fedun v rychlém sledu vypálili od modré čáry nepřesně a Alex Stalock nezasahoval.
41:12'
Dallas vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Alex Stalock na přední tyči kotouč podržel v náručí.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-16; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 68%-32%; Hity: 14-4; Přesilové hry: 0/2-2/4; Trestné minuty: 10-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:29.
Anton Chudobin po přestávce nahradil Bena Bishopa, jenže ani on čisté konto neudrží. Necelých šest minut před koncem druhé třetiny utkání ho totiž překonal nádhernou ránou od modré čáry Ryan Suter. Stars poté hodně zvýšili obrátky a byli odměněni, když se 48 sekund před druhou sirénou prosadil docela kuriózním způsobem Alexandr Radulov. Stav po druhé třetině utkání tedy nyní zní. Dallas Stars 1 Minnesota Wild 3.
40:00'
39:12'
ALEXANDR RADULOV nyní plácl do odraženého kotouče a vpádu ho poslal do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Konečně se Stars prosadili. Asistence: Taylor Fedun a Tyler Seguin.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:13'
Alex Stalock se dobře vydal za svou bránu, aby kotouč holí rychle posunul podél hrazení na svého spoluhráče.
37:21'
Dvojice věží hostující Minnesoty zastavila nebezpečnou zpětnou přihrávku a dostala puk z obranného pásma.
36:39'
A znovu obránce Dallasu a jeho střela z levého kruhu, která skončila v lapačce připraveného Alexe Stalocka.
36:25'
Miro Heiskanen vystřelil na bodu levého kruhu a Alex Stalock jeho pokus na přední tyči snadno podržel.
36:08'
Alex Stalock nyní dokázal zmrazit kotouč vkleče pod lapačkou a prostor dostává krátká komerčí přestávka.
35:52'
Joe Pavelski byl vyloučen za hrubost a souběžně s ním Mats Zuccarello za krosček. Bude se tedy hrát 4 na 4.
35:20'
John Klingberg napřáhl od modré čáry k pořádně prudké střele, jenže Alex Stalock ji dokázal vyrazit.
34:26'
Minnesota právě vstřelila branku!
RYAN SUTER využil přiklepnutí puku od Jasona Spurgeona a od modré čáry napřáhl bez přípravy k nádherně bombě, která nad pravým betonem Antona Chudobina zamířila ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Jared Spurgeon a Jason Zucker.
33:37'
Radek Faksa byl podruhé vyloučen a Minnesota si zahraje čtvrtou přesilovou hru v dnešním utkání.
33:03'
Marcus Foligno na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Anton Chudobin puk vytáhl levým ramenem do ochranné sítě. Minnesota má nyní hodně navrch.
32:07'
Dallas ve druhé třetině střídá po dlouhé době a jeho hráči začínají být čím dál více unaveni. Wild mají tlak.
31:26'
Jason Zucker vystřelil v levém kruhu pro vhazování z otočky a Anton Chudobin jeho střelu dobře vyrazil.
30:53'
Ryan Donato vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a jeho střela byla sražena za bránu domácího Dallasu.
30:24'
Joel Eriksson Ek nyní vystřelil na bodu pravého kruhu a Anton Chudobin kotouč vyrazil s pomocí hokejky do ochranné sítě. Po přerušení následuje reklamní pauza.
29:40'
Hodně dlouho se hrálo bez přerušení. Nyní už se ale hra zastavila a domácí Dallas stále marně čeká na gól.
27:38'
Jason Zucker se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, rychlou střelou ale bránu minul.
27:13'
Ryan Donato na levém křídle vypálil od modré čáry a Anton Chudobin skvěle zasáhl svým levým ramenem.
26:54'
Roope Hintz nedokázal skórovat z velké blízkosti a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
25:48'
Wild vypálili od modré čáry a Anton Chudobin poté jejich dělovou ránu úspěšně vyrazil do ochranné sítě.
24:32'
Jason Zucker vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela minula vzdálenější pravý horní roh brány Stars.
23:55'
Denis Gurjanov na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a získal puk, do zakončení se ovšem nedostal.
22:44'
Denis Gurjanov je zpět na ledové ploše a hráči Wild nedokázali využít přesilovou hru, stejně jako Stars.
20:47'
Jason Spurgeon naskočil z trestné lavice na ledovou plochu a začíná zkrácená přesilová hra Minnesoty.
20:44'
Dallas hrál v šesti hráčích a dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Denis Gurjanov.
20:30'
John Klingberg vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela minula pravou tyč brány Wild.
20:01'
Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Ben Bishop, přichází Anton Chudobin.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-10; Zablokované střely: 4-3; Vhazování: 68%-32%; Hity: 5-2; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:33.
Minnesota vykročila do dnešního střetnutí v American Airlines Center fantasticky, když úvodní třetinu utkání orámovala góly, o které se postarali Jason Zucker a Eric Staal. Ben Bishop v domácí bráně několikrát jen bezmocně kroutil hlavou. Domácí musí zabrat. Skóre po první třetině zní. Dallas Stars 0 Minnesota Wild 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:47'
Jason Spurgeon dostal dvě minuty za podrážení a Stars si zahrají v závěru první třetiny zápasu přesilovou hru.
18:12'
Mikko Koivu se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, jeho střela z mezikruží ale byla domácími hráči zablokována.
17:54'
ERIC STAAL si najel v levém kruhu na nádhernou zadovku od Matse Zuccarella a rychlou střelou zápěstím překonal Bena Bishopa mezi betony! Wild využili přesilovou hru a vedou na ledě Stars už 2:0. Asistence: Mats Zuccarello a Brad Hunt.
17:28'
Wild vypálili na bodu pravého kruhu, domácí brankář byl ale připravený a kotouč podržel ve svém náručí.
16:56'
Mikko Koivu se dostal na levém křídle k nahození, které Ben Bishop snadno zkontroloval pravým betonem.
16:15'
Český útočník Radek Faksa byl vyloučen za podrážení a Wild si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
15:38'
Ben Bishop v závěru druhé třetiny čelí nepříjemným nájezdům Minnesoty, zatím ale podruhé neinkasoval.
14:10'
Stars odpověděli střelou z vrcholu levého kruhu, jež Alex Stalock bez problému vyrazil mimo vyrážečkou.
13:59'
Zach Parise poté vypálil na vrcholu levého kruhu a po zákroku Bena Bishopa se na ledě strhla obrovská mela.
12:47'
Vyloučený Corey Perry je zpět na ledové ploše a Wild zkrácenou přesilovou hru využít nedokázali.
12:36'
Eric Staal byl konečně označen za přihrávajícího hráče a nyní vypálil na vrcholu pravého kruhu pro buly, jeho rána ale byla sražena do rohu ledové plochy v Dallasu.
11:10'
V oficiálním zápise nyní stále svítí asistence u Marcuse Foligna, ale věřte mi, že na úvodní gól Minnesoty určitě nahrával Eric Staal. Marcus Foligno totiž nebyl na ledě.
11:10'
Tyler Seguin nyní napřáhl na bodu levého kruhu pro vhazování k táhlé střele zápěstím, kterou Alex Stalock bez problému podržel, a následuje komerční přestávka.
10:47'
Corey Perry dostal dvě minuty za krosček a počet hráčů na ledě se vyrovnaná na přesně 59 sekund.
10:41'
Dallas se dostal na pravém křídle ke dvěma ostrým střelám, Alex Stalock ale obě v rychlém sledu vyrazil.
09:46'
Jordan Greenway byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Dallas si zahraje první přesilovou hru.
09:14'
Ben Bishop opustil bránu a Stars hrají v šesti hráčích, rozhodčí má zvednutou pravici. Bude se vylučovat.
08:05'
Joel Eriksson Ek na pravém křídle vypálil od modré čáry a Ben Bishop s obrovskými problémy puk vyrazil mimo.
06:59'
Alex Stalock bez problému podržel střelu domácích hráčů z pravého kruhu a následuje reklamní přestávka.
05:59'
Jonas Brodin vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Ben Bishop na přední tyči jeho střelu podržel v náručí.
04:41'
Stars chtěli vyvést puk z vlastního obranného pásma a puk se od jednoho z hráčů Wild odrazil do hlediště.
02:50'
Eric Staal za bránou vyhrál klíčový souboj a poté fantastickou přihrávkou zpoza ní oslovil JASONA ZUCKERA, který z obrovské blízkosti zamířil mezi vyrážečkou a pravým betonem Bena Bishopa k levé tyči! Wild vedou 1:0! Asistence: Eric Staal.
01:01'
Stars vypálili na bodu pravého kruhu pro vhazování a brankář Alex Stalock včas sevřel své betony k sobě.
00:06'
Dallas dnes nastupuje k poslednímu domácímu zápasu a po dnešním střetnutí proti Minnesotě už poletí ven.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Hanley, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin (A), Perry – Radulov, Hintz, Pavelski – Janmark, Dickinson, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Caamano. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Zucker, E. Staal, Zuccarello – Parise (A), J. Eriksson Ek, Kunin – M. Foligno, M. Koivu (C), Hartman – Greenway, V. Rask, Donato. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Jake Brenk, Graham Skilliter. Čároví: Pierre Racicot, Tony Sericolo.

Radek Faksa (DAL) 13 zápasů, 2+1, +/- -7
Vzájemné zápasy

Dallas se v loňské sezóně střetl s Minnesotou pětkrát. V roce 2018 oba týmy zaznamenaly jedno vítězství, zatímco v letošním roce se střetly třikrát a vzájemná bilance vyznívá pro Stars, kteří vyhráli úvodní zápasy a poslední dubnový prohráli. Jejich bilance tedy je 3-2.
Minnesota Wild

Minnesota Wild bude chtít v American Airlines Center ukončit sérii tří venkovních porážek poté, co postupně nestačila na Toronto, Montreal a Nashville. Wild ovšem v posledním zápase smetli Los Angeles Kings, když mu nasázeli pět gólů a vyhráli vysoko 5:1. Brad Hunt je nejlepším střelcem týmu, když letos vstřelil čtyři góly.
Dallas Stars

Dallas Stars letos odehrál šest domácích zápasů, vyhrát doma ale dokázal pouze dvakrát, když před poslední porážkou s Pittsburghem porazil shodným výsledkem 2:1 Anaheim a Ottawu. Velkou hrozbou bude útočník Tyler Seguin, který proti Minnesotě bodoval ve třech zápasech v řadě a vždy si připsal více než jeden bod.
Do American Airlines Center již ve středu v noci zavítá Minnesota a nečeká ji vůbec snadný zápas. Dallas proti hokejistům Minnesoty bodoval v pěti z posledních šesti vzájemných utkání a minimálně bod bude chtít i nyní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.