NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Nashville - 7. března 2020   20:00

Dallas
Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Perry, Dickinson, Gurjanov – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Hintz, Pavelski, Janmark.
Gord Dwyer, Jon McIsaac – David Brisebois, Darren Gibbs
American Airlines Center, Dallas
18 532 diváků
Nashville

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Dnešní utkání sledovalo 18 532 diváků.
Je konec. V chudém zápase na góly zvítězil Nashville Predators nad Dallasem Stars 1:0. O jedinou branku v tomto utkání se postaral Ryan Ellis. Domácí celek byl především ve třetí třetině lepším týmem, ale Nashville několikrát zachránila branková konstrukce nebo Juuse Saros, který pochytal hned 37 střel!
59:57'
V posledních vteřinách se dostal ještě ke střele Tyler Seguin, ale jeho ránu vyrazil Juuse Saros maskou.
59:48'
Střela hostujícího hráče skončila těsně vedle prázdné domácí svatyně!
59:22'
Posléze hosté opět vyhodili kotouč své třetiny.
59:06'
Hosté nadělali problémy v útočném pásmu, ale Dallas dokázal vše vyřešit.
58:51'
A málem bylo srovnáno, ovšem další střela domácího hráče orazítkovala brankovou konstrukci!
58:46'
Střela od modré byla zblokována hostujícím obráncem.
58:37'
Oddechový čas pro domácí.
58:37'
Predators znovu vyhodili kotouč, ale nyní jen na zakázané uvolnění.
58:16'
Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma, ale zakončit už ne.
58:01'
Domácí hrají v šesti bez brankáře!
57:46'
Domácí hráči jen prodloužili nához do útočné třetiny a snaží se něco vymyslet.
57:17'
John Klingberg to následně zkusil zpoza modré čáry, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.
56:52'
Predators se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma do středního, ale následně se k němu dostal opět Dallas.
56:16'
Nebezpečná střela domácího hráče z levé strany byla zblokována a posléze se hostům podařilo vyhodit kotouč.
55:33'
Stars se snaží něco vymyslet ze své třetiny, ale po přechodu přes střední pásmo na levé straně přišli o kotouč.
55:09'
Hosté se ve třetí periodě v podstatě jen brání, protože opět zadarmo odevzdali kotouč soupeři.
54:26'
Nashville rozehrál novou akci zpoza své svatyně, ale po chvíli přišel jen ofsajd hostujícího celku.
53:59'
Filip Forsberg se pokoušel z levé strany najít spoluhráče na druhé straně, ale jeho přihrávka byla zblokována mimo hrací plochu.
53:39'
Opět co se hosté jen dostali k puku tak jej na polovině hrací plochy vyhodili do pásma domácích.
53:07'
Hosté se znovu natlačili před svou svatyni a po nahrávce Gurjanova se snažil zakončit Roope Hintz, ale Saros přikryl kotouč svou lapačkou, když se roztáhl v brankovišti.
52:52'
Střely ve třetí třetině 11:4.
52:37'
Poté pálil z levé strany Roope Hintz, ale ani on nedal gól, protože Juuse Saros má na kontě už 33 chycených střel.
52:22'
Posléze se domácí hráč obtočil kolem brány a zakončil, ovšem Juuse Saros připraven.
51:50'
Nebezpečná střela Esa Lindella zpoza modré čáry skončila zblokována jen vedle hostující svatyně.
50:42'
Jamie Oleksiak nedokázal zpracovat kotouč v útočném pásmu a rozhodčí tak odpískal ofsajdové postavení.
50:19'
Hosté po zisku kotouče mají velké problémy s přechodem přes střední pásmo.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Nashville stále vede nad Dallasem těsně 1:0.
49:26'
Po buly v pásmu hostů dokázali Predators vyhodit kotouč do bezpečí.
49:02'
Tyler Seguin se jen zapsal do kolonky střelců na bránu, neboť ani on nedokázal srovnat.
48:06'
Pokus z otočky Lindella skončila jen vedle levé tyče a Saros tentokrát nemusel zasahovat.
46:55'
Opět se už bojuje před hostující svatyní a Nashville je hodně zatažený u své branky.
45:58'
Predators nyní drželi kotouč v pásmu soupeře, ale vše se obešlo bez střely na branku Bishopa.
45:19'
Ve třetí dvacetiminutovce se ale zatím hraje převážně ve třetině Nashvillu a Dallas tak je lepším týmem.
44:58'
Tečovaný pokus domácího hráče nebyl moc nebezpečný a skončil pouze vedle hostující svatyně.
44:36'
Stars se snaží přitvrdit, ale nyní se po chybě dostal Nashville do přečíslení, která nic velkého nepřineslo.
44:09'
A další a další střela z hole domácích, která opět jen končí v lapačce finského borce Juuse Sarose.
43:16'
Nebezpečná střela z pravé strany z hole domácího hráče skončila bezpečně v moci brankáře soupeře.
42:02'
Po chvíli přišla další střela na bránu Nashvillu, ovšem Juuse Saros je i nadále stoprocentní.
41:03'
Tyler Seguin byl velice blízko srovnání, ovšem jeho střela z první na levé straně skončila v boční síti!
40:46'
Dallas pokračuje v tempu ze druhé periody, ale opět se nedostal do zakončení.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 22:04.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Nashville Predators vedou nad Dallasem Stars 1:0. O jedinou branku se zatím postaral ve 31. minutě Ryan Ellis. Mimo to jsme byli svědky opět vyrovnané třetiny, ve které možná byl i lepší Dallas, ale ten stále nepřekonal fantastického Juuse Sarose, jenž dnes chytá velice dobře.
40:00'
39:25'
Dallas se sice snaží ke konci třetiny, ale Predators se velice dobře brání.
38:43'
Filip Forsberg poslal přihrávku svému spoluhráči do dobré pozice, ale hostující útočník nedokázal zakončit.
37:54'
Po chvíli přišel další pokus ze strany domácích, ale Saros znovu připraven.
37:46'
Jason Dickinson se snažil protlačit svou střelu z pravé strany mezi betony Sarose, ale ten si poradil.
37:22'
36:46'
Posléze se Predators podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.
36:14'
Dallas nyní v bouřlivé atmosféře jede na plné obrátky, ale obrana Nashvillu stále odolává!
35:22'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., vysoká hůl).
35:09'
Nyní měli domácí velké šance ve zmatku před bránou hostů, ale Juuse Saros opět nepustil kotouč za svá záda!
34:32'
Dallas předvedl pěknou akci, kdy ze druhé vlny přijel na střelu Miro Heiskanen, ale jeho pokus vyrazil nad bránu gólman Juuse Saros.
32:35'
Znovu musel Bishop zasahovat, tentokrát proti střele Järnkrok, jenž vymíchal obránce a vypálil.
31:49'
Nashville Predators vstřelená branka hodně nabudila a opět se pokouší něco vymyslet s kotoučem v útočné třetině.
31:35'
Nyní je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.
30:29'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté nakonec přece jenom využívají přesilovou hru tři vteřiny před jejím koncem a otevírají gólový účet tohoto utkání! RYAN ELLIS se dostal k odraženému kotouči na pravé straně, se kterým se nemazal a posléze ho napálil do pravé šibenice! Asistence: Matt Duchene a Viktor Arvidsson.
30:19'
Posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč do bezpečí a Nashvillu se tak nedaří něco vymyslet.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a gólu jsme se bohužel stále nedočkali.
29:52'
Predators drží kotouč za bránou soupeře, ale nemohou se dostat do zakončení.
29:13'
Dallasu se v oslabení podařilo vyhodit puk ze své třetiny a Nashville tak musí začít novou akci od svého gólmana Sarose.
28:32'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolené bránění).
27:59'
Znovu je hra přerušená, protože český hráč Radek Faksa vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
26:57'
Domácí i hosté v plném počtu.
26:43'
Nashville Predators hra 4 na 4 vyhovuje o něco víc, jelikož jsou opět s kotoučem v útočném pásmu a snaží se vstřelit úvodní branku tohoto zápasu.
25:45'
Nashville se dostal do přečíslení 3 na 1, ale Ryan Ellis místo nahrávky střílel pouze do betonu připraveného Bishopa!
25:06'
Jamie Benn si ve hře 4 na 4 našel místo a vystřelil, ale Juuse Saros byl připraven.
24:57'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Korbinian Holzer – 2 min., hrubost).
24:57'
Korbinian Holzer se pustil do Radka Faksy, ale nakonec z toho nějaké regulérní bitka nebyla.
24:36'
Colton Sissons se ocitl ve velké šanci po skvělé přihrávce soupeře, ale Bishopa nedokázal překonat!
24:00'
Posléze se ale domácí celek dopustil jen zakázaného uvolnění a následuje buly před svatyní Bishopa.
22:46'
Dallas se středem hrací plochy snažil dostat do zakončení, ovšem to nepřišlo ani tentokrát.
22:01'
Craig Smith dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho následný pokus skončil v moci brankáře Bishopa.
21:09'
Joe Pavelski se skvěle dostal přes obránce a z pravé strany mířil pod horní tyč, ovšem tam vyrazil kotouč ramenem Juuse Saros.
20:40'
Hosté se dostali do zakončení z levé strany, ale to nakonec nebylo až tak nebezpečné jak se na první pohled mohlo zdát.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 21:05.
První třetina je u svého konce a v American Airlines Center v Dallasu jsme se bohužel branky nedočkali. Začátek zápasu patřil Nashvillu, který byl aktivnější a Mikael Granlund dokonce napálil tyč soupeřovy svatyně. Následně se už ale do zápasu dostal také Dallas a viděli jsme tak velice vyrovnanou partii.
20:00'
19:57'
Tři vteřiny před koncem ještě Juuse Saros přikryl kotouč lapačkou a následuje tak buly před jeho bránou.
19:56'
19:02'
Posléze se hostům podařilo vysvobodit z tlaku soupeře.
18:48'
Dallas drží kotouč v útočné třetině, ale nemůže se dostat do nějaké gólové šance.
17:56'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jakov Trenin – 2 min., hrubost).
17:35'
Dallas bude hrát přesilovou hru, ale ještě to zkouší v šesti hráčích.
16:58'
Nyní se bojuje za bránou Bena Bishopa, ale není toho moc k vidění.
15:26'
Juuse Saros byl pozorný a poradil si tak se střelou z pravé strany bez problémů.
14:49'
Ofsajd přerušil hru a následuje tak komerční přestávka.
14:39'
Celkově v první třetině zatím nevidíme příliš pohlednou atraktivní hru a góly tomu samozřejmě hodně chybějí.
14:06'
Korbinian Holzer sice poslal puk po pravé straně do pásma Stars, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
13:39'
Jamie Oleksiak poslal kotouč na pravou stranu odkud přišla rána, ale ta letěla jen vedle hostující svatyně.
13:06'
Počet střel na bránu je 6:6.
12:49'
12:06'
A znovu se domácímu celku podařilo dostat ke kotouči a následně jej poslat do bezpečí.
11:35'
Nashville Predators sice hrají přesilovou hru, ale Dallas vyhodil kotouč ze svého pásma.
10:49'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., hákování).
10:34'
09:27'
Ve hře 4 na 4 je to zatím velice vyrovnané a nyní se bojuje za bránou Predators.
08:34'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jarred Tinordi – 2 min., hrubost).
08:34'
Corey Perry nejprve uštědřil hit Jarredovi Tinordimu a posléze se do sebe oba dva hráči pustili!
07:39'
Predators posléze vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění a Saros tak bude muset být ve střehu.
07:26'
Dallas se už dostal do hry a nyní dělá velké nepříjemnosti v útočném pásmu.
06:58'
Následně už musel zasahovat Juuse Saros a následuje komerční přestávka.
06:32'
Momentálně je k vidění spíše přelévání puku z jedné strany na druhou.
05:51'
Nashville Predators má na kontě už 4 střely na bránu, ale zatím ani jedna nespadla za záda Bishopa.
04:47'
Po delší době je hra přerušená, protože Dallas vyhodil kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
04:18'
Nashville se sice dostal do přečíslení, ale Viktor Arvidsson jen nahodil kotouč do pásma soupeře.
04:02'
Mikael Granlund se dostal ke střele, ale orazítkoval pouze brankovou konstrukci!
03:24'
Po chvíli přišla chyba obrany Nashvillu, ale tu Stars nedokázali potrestat.
02:46'
Mattias Janmark získal kotouč za bránou soupeře, ale Dallas se ani tentokrát nedostal ke střele.
01:40'
Dallas Stars se snažil něco vymyslet z levé strany, ale aktivnějším týmem jsou zatím Predators.
00:52'
Ben Bishop musel být ve střehu proti pokusu soupeře, se kterým si poradil.
00:25'
Opět je hra přerušená v úvodní půl minutě. Tentokrát za to může ofsajd hostujícího celku.
00:08'
Ryan Ellis se krátce po začátku dostal ke střele, ale ta skončila pouze nad bránou soupeře.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, Sekera, Oleksiak – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Perry, Dickinson, Gurjanov – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Hintz, Pavelski, Janmark.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Holzer, Tinordi – Järnkrok, Johansen, Sissons – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Arvidsson, Turris, Trenin.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Jon McIsaac – David Brisebois, Darren Gibbs.
Dallas Stars aktuálně najdeme v Západní konferenci na 3. místě s 82 body a skóre 178:172. Stars nyní zrovna nemají příliš dobrou formu a po prohře právě s Predators si připsali už 4 prohry v řadě.
Nashville Predators se momentálně nachází ve stejné konferenci na 9. pozici se 74 body a skóre 210:215. Boj o playoff bude velice dramatický, protože rozdíl mezi 7. a 11. místem je jeden bod.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Dallas Stars a Nashville Predators. Naposled se spolu tato mužstva utkala včera na ledě Nashville Predators. Necelou minutu před koncem první třetiny se o první branku v tomto zápase postaral Forsberg z přesilovky. Ve 44. minutě to bylo už 2:0 pro Predators, protože se trefil Duchene a to rovnou z přesilové hry. Následně už branka nepadla a Nashville zvítězil 2:0. Dnes se ale bude hrát v American Airlines Center, Dallas. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 323 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.