NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Flyers - 4. února 2020   01:30

Detroit
Detroit
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Flyers
Flyers
29:31' Laughton  (M. Raffl, Hägg) • 42:47' K. Hayes   • 57:43' Niskanen  (Provorov)
Detroit
Luxmore, Meier – Driscoll, Gibbs
Little Caesars Arena, Detroit
17 526 diváků
Flyers

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Filip Hronek (DET) 0+0, -2, 2 střely na branku, 4 hity, čas na ledě – 26:03

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 2 trestné minuty, čas na ledě – 16:11.

Dnešní utkání sledovalo 17 526 diváků.
Je konec! Flyers přidali ještě dvě branky v poslední třetině a dokráčeli si pro zaslouženou výhru po základní hrací době, a to v poměru 3:0. Asi rozhodujícím momentem se stala přesilová hra Detroitu na začátku poslední periody, ve které skórovali hosté. Kevin Hayes obral hráče na modré o puk a střelou nad beton se prosadil. I na konci samotného utkání inkasovali domácí ve vlastní početní výhodě, avšak v té době už hráli bez gólmana. Přes celé hřiště se trefil Matt Niskanen, jenž určil definitivní skóre utkání.
59:35'
Tento zápas se už jen dohrává. Ani jeden z týmů se nežene nějak dopředu, jelikož o vítězi dnešního duelu je rozhodnuto, stane se jím Philadelphia.
59:00'
Minuta do konce třetiny! Vypadá to, že Brian Elliott si dnes připíše do svých statistik nulu!
58:24'
Jakub Voráček je na ledě!
57:43'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Flyers se dnes i podruhé prosazují v početní nevýhodě a definitivně rozhodují o svém vítězství! MATT NISKANEN se dostal v rohu kluziště ke kotouči, přestože byl aktivně napadán soupeřem, trefil se střelou přes celé hřiště do prázdné sítě. Asistence: Ivan Provorov.
57:09'
Následně se navíc domácí hokejisté provinili ofsajdem, načež znovu prohráli vhazování. Hostům se však zatím nedaří trefit odkrytou branku.
56:53'
Zatím to ale nevypadá, že by to měla být pro Rudá křídla nějaká výhoda. Za žádnou cenu se po vyhozená puku nemohou dostat zpět do útočné třetiny.
56:24'
Detroit nemá na co čekat! Jonathan Bernier se proto odebral na střídačku a domácí si zahrají přesilovou hru šesti proti čtyřem!
56:24'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., podrážení).
56:02'
Philadelphia vybojovala kotouč ve středním pásmu a okamžitě se vydala do protiútoku. Ten neměl dlouhého trvání, jelikož Flyers předvedli nepřesný pas.
55:37'
Nikdo teď nějakou chvilku nevěděl, kde se tou nachází. Nakonec se ukázalo, že zaletěl pod dres Darrena Helma, takže hra je přerušena a před námi je poslední komerční přestávka a konec utkání.
55:11'
Philadelphia navíc nepolevuje v napadání v útočném pásmu a dvojice hostujících hráčů nakonec kotouč získal, přestože proti sobě měla přesilu.
54:38'
Vcelku dlouho se už hraje bez přerušení. Jakub Voráček se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale nebyl úspěšný. Jeho lajna dnes moc vidět není.
54:03'
Jonathan Bernier má za sebou další zákrok a dnes si na nedostatek práce stěžovat opravdu nemůže. Beton ale vytáhl včas a kotouč vyrazil za svou branku.
53:26'
Robert Hägg zachytil kotouč u mantinelu někde na polovině hřiště. Detroit se vlastně jen brání a nemůže se dostat ke kotouči, natož do útočného pásma.
52:39'
Justin Braun poslal dlouhou přihrávku do středního pásma, zatímco většina hráčů na ledě střídala. Flyers toho ale k nějaké střele na branku nevyužili.
52:09'
Philadelphia je nadále aktivní a dá se říct, že vítězství by jí dnes nemělo minout. Ivan Provorov pálil od modré a domácí gólman měl velké starosti.
51:45'
Přesto se hostující hokejisté dostali ke střele. Travis Sanheim vyslal tvrdou ránu od modré, ale Jonathan Bernier kotouč udržel ve výstroji a přerušil hru.
51:16'
Hra se nyní nějakou dobu odehrávala ve středním pásmu, kdy se nakonec touš odrazil za branku hostí, kteří si tam pro něj dojeli. Zatím dopředu nespěchají.
50:48'
Navíc to mohlo být už o tři branky! Michael Raffl se totiž objevil za obranou, avšak Jonathan Bernier ho dokázal vychytat. Před námi je proto komerční přestávka.
50:17'
Rudá křídla se naopak nemohou skoro dostat ani skrze střední pásmo s kotoučem na holi. Nevím, co by se muselo stát, aby se jim podařilo srovnat.
49:28'
Flyers se nadále drží na kotouči a chtějí si dnes připsat dva body za vítězství v základní hrací době. K tomu mají velmi blízko, zatím jsou lepším týmem.
48:47'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale branka z toho není! Finální přihrávku dostal na svou hůl Justin Braun, jenž měl před sebou odkrytou branku. Moment však váhal se střelou, načež se Jonathan Bernier fantasticky přesunul a má puk v lapačce! Nejlepší zákrok nejen večera.
48:26'
Darren Helm patří k těm nejaktivnějším hráčům dnešního zápasu. Najel si na dlouhý pas a mířil na zadní tyč. Gólman hostí ovšem vytáhl zákrok betonem.
48:00'
Trevor Daley byl dalším hráčem domácího celku, který se postaral o střelu. Tu hostující gólman lapil do své moci a raději nechal přerušit hru.
47:22'
Valtteri Filppula ještě mohl zdramatizovat dnešní zápas! Dostal přihrávku na útočnou modrou, ale Brian Elliott si přední tyčku těsně upevnil, tam nebylo kudy.
46:56'
Kotouč se nyní někam odrazil, takže hra byla přerušena. Všichni hráči jdou na střídačku a před námi je jedna z posledních komerčních přestávek.
46:07'
Nyní se domácí hokejisté dostali alespoň do útočného pásma, jenže stačilo několik osobních soubojů a bylo po kotouči. Flyers zatím hrají velmi dobře.
45:26'
Jonathan Bernier byl navíc pod tlakem hostujícího hráče, před kterým stihl puk odpálit po mantinelu. Rudá křídla se však nemohou dostat ke kombinaci.
44:58'
Philadelphia nyní může hrát s podstatně větším klidem, prosadil se v oslabení, takže vede už o dvě branky. Detroitu to směrem dopředu navíc nejde.
44:03'
Scott Laughton je na ledě!
43:37'
Robby Fabbri si sjel na vrcholek kruhu, kam dostal nabito. Domácí hráč proto vyslal ránu jako z děla, ale ta šla těsně vedle branky, načež se puk dostal z pásma.
42:47'
Místo srovnání skóre přichází ovšem velká rána, jelikož domácí inkasují ve své přesilové hře! Dennis Cholowski se nechal jako poslední hráč obrat o puk a své zaváhání už nenapravil! KEVIN HAYES se tak dostal do samostatného úniku, který využil střelou nad lapačku. Bez asistence.
42:23'
Hostující hokejisté začali své oslabení na jedničku. Podařilo se jim totiž vyhrát buly, po kterém okamžitě poslali kotouč daleko přes všechny čáry.
42:03'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., vysoká hůl).
41:30'
Což se o několik momentů později navíc opakovalo. Joel Farabee se sice snažil dojet kotouč jako první, ale domácí obránce k němu měl přece jen blíže.
41:09'
Rudá křídla od začátku této třetiny aktivně napadají a Flyers si s touto situací nedokázali poradit. Proto poslali kotouč jen na zakázané uvolnění.
40:28'
Je před námi již poslední třetina dnešního zápasu! Podaří se Philadelphii udržet jednogólové vedení? Nebo Detroit srovná a získá konečně nějaké body?

Hity: 20 – 10
Už jsou za námi dvě periody dnešního zápasu a vypadá to, že nás čeká drama až do samotného konce! Philadelphia se totiž dostala do vedení, avšak to čítá pouhou jednu branku! O tu se v polovině zápasu postaral Scott Laughton, který překonal domácího gólmana střelou po zemi. Nepříjemný moment se stal Adamu Ernovi, jenž schytal střelu svého spoluhráče do obličeje a je otázkou, jestli do dnešního duelu zasáhne.

Další třetina začne přibližně v 3:23.
40:00'
39:29'
Ivan Provorov ještě zavezl kotouč do útočné třetiny a jeho spoluhráč se nakonec dostal ke střele od modré. Ta však byla jen sražena do ochranné sítě.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:17'
Avšak Rudá křídla se dokázala ubránit, dokonce se dostala na druhé straně ke střele. Brian Elliott ovšem svůj tým drží a má dnes rozhodně šanci na nulu!
37:33'
Philadelphia se ale už zase dostala ke kotouči a domácí se tak znovu musí bránit. V posledních minutách mají značné starosti s vyjetím ze svého pásma.
37:01'
Alex Biega vyslal nyní slušnou dělovku od modré, avšak ta byla podstatně vyšší, než bylo zapotřebí. Adam Erne tuto ránu schytal do obličeje a chvilku zůstal ležet. Nakonec se zvedl, ale zůstala pod ním krev. Uvidíme, jestli se ještě vrátí do zápasu!
36:40'
Joel Farabee dostal nabito na střelu z první někde od modré čáry. Střela mu sice evidentně sedla, jenže trefila jen první protihráče, který se před nám objevil.
36:08'
Zatím jsou to však především přihrávky po mantinelu, bez nějaké střely na branku. To se pokoušel změnit nejspíše Jakub Voráček, avšak nebyl úspěšný.
35:31'
Travis Konecny taktéž ukázal, že je rychlým bruslařem a jen díky jeho rychlosti nebylo hostům pískáno zakázané uvolnění, Flyers se navíc drží na puku.
34:46'
Tyler Bertuzzi a jeho formace je zatím asi tou jedinou, která se dnes dokáže svému soupeři vyrovnat. Avšak i nyní z toho byla jen ztráta kotouče za brankou.
34:36'
Jonathan Bernier tentokrát zakročil úspěšně a udržel puk ve výstroji. Následně se strhla menší mela, ale vypadá to, že rozhodčí vylučovat nebudou.
34:23'
Domácím se zatím nedaří ani trochu rozehrávka, kterou často zkouší delším pasem do středního pásma. Znovu je z toho jen zakázané uvolnění.
33:56'
Hostující útočník uklouzl v útočném pásmu, aniž by ho někdo atakoval. To je pro hosty škoda. Do té doby měli puk pevně na hokejce, a to v útočné třetině.
33:19'
Hra se v posledních okamžicích hodně přerušuje, což značně poškodilo tempo tohoto zápasu. Domácí hokejisté si znovu nepohlídali přechod modré.
32:44'
Nyní už to vypadalo s přechodem modré hodně nadějně, ale vše rázně utnula píšťalka čárového sudího, který si nekompromisně všiml ofsajdu Detroitu.
32:21'
Darren Helm dnes rozhodně patří k tomu lepšímu v dresu domácího celku, ale ani jeho snaha nevedla k přechodu útočné modré. Hosté jsou znovu u touše.
31:59'
Jenže Rudá křídla ukazují, že se jim směrem dopředu opravdu nedaří a vypadá to, že dnes budou mít velké strasti se vstřelením alespoň nějaké branky.
31:12'
Máme za sebou druhou ze tří komerčních přestávek v této třetině, po které se vhazovalo v obranném pásmu domácích. Ti buly vyhrály a mohou se hnát dopředu.
30:52'
Hosté byli trochu pod tlakem, tak si nepřidělávaly nějaké komplikace, navíc nezahráli ani na icing. Detroit už také štěstí neměl, je mu pískáno zakázané uvolnění.
30:07'
Rudá křídla tedy budou muset dotahovat tuto ztrátu, jenže ve druhé periodě rozhodně nejsou lepším týmem na ledě. Letos se jim opravdu ani trochu nedaří.
29:31'
Což se o několik vteřin později také stalo a Fylers jdou poprvé v tomto zápase do vedení! SCOTT LAUGHTON se celkem se štěstím dostal ke kotouči na středu hřiště, odkud střelou po zemi překonal domácího gólmana! Asistence: Michael Raffl a Robert Hägg.
29:02'
Alex Biega ke na ledě!
28:38'
Detroit se tomuto oslabení ubrání! Philadelphia nepředvedla ani ve druhé početní výhodě vůbec nic a bude muset skórovat dnes ve stejném počtu hráčů.
27:57'
Flyers se sice vcelku rychle nastěhovali zpět do útočné třetiny, ale zatím jim tato početní výhoda moc nevychází. Znovu si musí dojet pro kotouč k brankáři.
27:26'
Hostující centr sice vyhrál buly v útočném pásmu, ale Philadelphii to k ničemu nebylo. Krátce nato se totiž domácí osvobodili dalekým vyhozením.
27:02'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Alex Biega – 2 min., držení).
26:33'
V posledních minutách vidíme ve hře opravdu hodně nepřesností, které značně kazí kvalitu hokeje. K tomu nevidíme ani nijak moc ofenzivní utkání.
25:42'
Domácí hokejisté si to ve vlastním obranném pásmu zrovna neusnadňovali, takže měli nakonec velké štěstí, že Flyers toho nevyužili k nějaké střele.
25:11'
Valtteri Filppula podržel puk u mantinelu a rozehrál ho za branku. Následovalo několik soubojů u mantinelu, ze kterých vítězně vzešla Philadelphia.
24:33'
Ti se sice dostali do zakončení, ale Jonathan Bernier snad ani nemusel nakonec zasahovat. Kotouč se přesouvá z jedné strany na druhou, bez větších šancí.
24:02'
Dylan Larkin si musel dojet pro kotouč až ke své brance, a to z pozice útočníka. Jeho následná přihrávka navíc nebyla ani trochu přesná a získali ji hosté.
23:14'
Matt Niskanen si dojel pro kotouč za svou branku, kde se vůbec nemazal s jedním z jeho protivníků. Philadelphia vstoupila do druhé třetiny o něco aktivněji.
22:57'
Domácí hráč už tak úspěšný nebyl, takže Rudým křídlům se zakázané uvolnění pískat bude. Jonathan Bernier bude čelit vhazování po své levici.
22:22'
Nicolas Aube-Kubel předvedl fantastickou rychlost, kterou uchránil svůj tým od odpískaného icingu! Dokázal totiž předjet dva soupeře a být o touše rychleji.
21:28'
Tyler Bertuzzi na druhé straně čekal na přihrávku mezi kruhy a nechybělo moc k tomu, aby se jí dočkal! Hostující obrana ovšem stihla včas zareagovat.
20:53'
Robert Hägg nezachytil kotouč, takže nemohl rovnou z první vypálit. Přesto si kotouč ještě na dlouhou hokejku stáhl a nahodil ho za branku domácích.
20:19'
A už se zase hraje. Dočkáme se v brzké době nějaké brankové šance či rovnou gólu? To uvidíme! Druhá třetina duelu mezi Detroitem a Flyers je tu.

Hity: 12 – 4
Je za námi první perioda, která nám nakonec branku nepřinesla, přestože oba týmy měly solidní šanci na její vstřelení. O něco aktivnější sice byla Philadelphia, avšak ta svou převahu využít nijak nedokázala. Detroit byl naopak o něco nebezpečnější, jenže Brian Elliott svůj tým podržel. Tak uvidíme, jestli nám druhá perioda přinese nějakou branku.

Další třetina začne přibližně v 2:27.
20:00'
19:34'
Ještě zde máme jedno přerušení v poslední části. Justin Braun se dostal s kotoučem na vrcholek kruhu, avšak proti jeho střele Jonathan Bernier sklapl betony.
19:00'
18:33'
Jenže nemusela! Detroit předvedl rychlou protiakci, ve které dostal přihrávku Luke Glendening, avšak ten si kotouč nedokázal dobře zpracovat a vypálit.
18:02'
Jinak se nám pomalu ale jistě blíží první perioda ke svému konci a branku jsme nadále neviděli. Vypadá to, že za tohoto stavu se třetina také dohraje.
17:29'
Flyers nakonec byli vyhnání z útočného pásma, tak se oba týmy rozhodly pro vystřídání formací. Na ledě tak vidíme čerstvé síly ze střídačky.
16:52'
Nyní jsme viděli větší šanci i na hostující straně! Jonathan Bernier neudržel puk, a ten mu spal vedle betonu. Connor Bunnaman ho nedokázal dostat až do sítě!
16:15'
Tento souboj nakonec vyhráli hostující hokejisté, kteří vyslali další střelu od modré. Jonathan Bernier zasáhl vyrážečkou a poslal kotouč do rohu kluziště.
15:36'
Givani Smith se pustil do napadání. Jeho protivník sice kotouč pře ním odehrál, přesto se dočkal čistého hitu. O puk se nyní bojuje ve středním pásmu.
14:55'
Rudá křídla se hnala dopředu, ale samotný hráč toho moc nezmohl. Philadelphia se následně prezentoval špatným pasem, takže u puku jsou domácí.
14:13'
Jinak ale v první třetině nesledujeme nějakou ofenzivní smršť. většina šancí vznikla po rychlých akcích, avšak ani jedna z nich stále neskončila gólem.
13:44'
Střely na branku: 9 – 5
13:06'
Tyler Bertuzzi byl dalším domácím hráčem, který nebezpečně zahrozil! Dylan Larkin mu poslal skvělou přihrávku od mantinelu, ale Brian Elliott se proti samotnému střelci před brankou roztáhl a puk zastavil! Velmi důležitý zákrok.
12:32'
Dylan Larkin se sice objevil na pozici druhého obránce, jenže jeho tým zamkl svého soupeře. Díky tomu mohl Larkin pálit, ale trefil jen hráče před sebou.
12:02'
Trevor Daley je na ledě!
11:38'
Sean Couturier si sjížděl na vrcholek kruhu, odkud vyslal střelu zápěstím. Mířil na zadní tyč, ale bohužel pro něj i jeho tým, tato střela branku o značný kus minula.
11:17'
Philadelphia se však po krátké chvilce dostala do útočné pásma, z čehož nakonec rezultovala střela od modré. Ta však skončila jen v ochranné síti.
10:38'
Navíc to byl právě Detroit, který měl první větší šanci, a to v oslabení! Darren Helm byl nejspíše tím, kdo se natlačil před gólmana, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.
10:18'
Domácí začali své oslabení na výbornou. Podařilo se jim totiž vyhrát vhazování, po kterém poslali kotouč daleko přes všechny čáry za branku hostí.
10:02'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Trevor Daley – 2 min., držení).
09:36'
Luke Glendening už měl možnost přejet útočnou modrou s pukem na holi, ovšem je pískáno. Jeden z domácích hráčů totiž nestihl vyklidit útočnou třetinu.
08:58'
A nepovedlo se mu to ani tentokrát. Philadelphia začíná být aktivnějším celkem na hrací ploše a bude chtít vstřelit branku co nejdříve, aby se uklidnila.
08:21'
Což Detroitu vlastně nemuselo vadit, jelikož vyhrál vhazování ve svém obranném pásmu. Nyní se mu však nedaří dostat se s pukem přes útočnou modrou.
07:55'
Flyers se navíc dostali až do útočného pásma, kde se sice domácí hokejisté dostali k puku, ale rozehrávka se jim ani trochu nepovedla. Je pískáno zakázané uvolnění.
07:06'
Po komerční přestávce můžeme opět pokračovat v dnešním utkání. Jeden z hostí se dostal pod tlak kvůli dvěma soupeřům, ale nakonec to ustál a puk neztratil.
06:45'
Darren Helm nyní spíše trochu centroval před branku soupeře, a tak nikdo z jeho spoluhráčů kotouč nemohl zasáhnout. Přesto se Detroit ještě drží v pásmu.
05:52'
Jenže nyní už to byla hodně solidní šance na hostující straně! Hodně se totiž otevřela obrana, načež se hráč Philadelphie dostal ke střele z kruhu, ale minul zadní tyč, těsně!
05:16'
Brendan Perlini předvedl také solidní napadání v útočném pásmu, ale obránce hostí poslal kotouč po mantinelu, takže puk nakonec neztratil.
04:39'
Ovšem obrana domácího týmu si odvedla svou práci na jedničku a zastavila střelu od modré. Na druhé straně minul pokus těsně levou tyčku branky hostí.
04:06'
Zatím se hraje vcelku vyrovnaný hokej, i když na nějaké soudy je ještě rozhodně brzo. Nyní jsou to hráči Flyers, kteří se drží v útočné třetině.
03:22'
Luke Glendening předvedl dobré napadání v útočném pásmu, díky čemuž se jeho spoluhráči dostali na okamžik k puku. Po chvíli však o něj byli obráni.
02:53'
Ovšem nyní už to byl zákrok na straně domácího gólmana! Claude Giroux dostal nabito mezi kruhy, ale gólman Detroitu sklapl své betony naprosto včas!
02:27'
Ten si nakonec připsala, ale Jonathan Bernier nemusel zasahovat, jelikož rána od mantinelu netrefila prostoro mezi třemi tyčemi, ale jen zadní mantinel.
01:57'
Hostující obránce jen napálil kotouč z poloviny hřiště za branku, avšak Philadelphia se k němu probojovala. Proto si může připsat první střelecký pokus.
01:26'
Patrik Nemeth si dojel pro kotouč za vlastní branku, odkud poslal dalekou přihrávku. Zatím vidíme hodně osobních soubojů, jinak nic zajímavého.
00:48'
O úplně první zákrok dnešního utkání se postaral Brian Elliott, avšak nebyla to pro něj nijak složitá situace. Poté se ale nedostali Flyers s pukem vůbec daleko.
00:14'
A po klasickém desetiminutovém zpoždění se začalo! Domácí nebudou ani v tomto zápase favoritem a hrají v červeném. U hostů převládá bílá, doplněna oranžovou.
00:01'

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Cholowski, Hronek, Biega, Nemeth, Bowey, Daley – Athanasiou, D. Larkin, Bertuzzi – Perlini, Filppula, Fabbri – Erne, Glendening, Helm – Smith, Ehn, Abdelkader.

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Konecny, Giroux, J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier, Farabee – Pitlick, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Rozhodčí: Luxmore, Meier – Driscoll, Gibbs.

Filip Zadina (DET) 28 zápasů, 8+7 – zranění
Filip Hronek (DET) 51 zápasů, 9+17

Jakub Voráček (PHI) 52 zápasů, 11+29
Poslední vzájemný zápas:

Philadelphia – Detroit 6:1

Branky a nahrávky: 3. Laughton (Niskanen), 20. Gostisbehere (Voráček, Couturier), 40. Couturier (Niskanen, Voráček), 41. K. Hayes (Laughton, Farabee), 41. Lindblom (Provorov, Voráček), 58. J. van Riemsdyk (Pitlick, Hägg) – 9. Fabbri (Athanasiou, Filppula).

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, Hägg, Gostisbehere – Konecny, Frost, Giroux – Voráček, Couturier, Lindblom – Farabee, K. Hayes, Laughton – Pitlick, M. Raffl, J. van Riemsdyk.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, McIlrath, Cholowski, Bowey, Ericsson, Biega – Fabbri, D. Larkin, Bertuzzi – Zadina, Filppula, Helm – Athanasiou, Nielsen, Glendening – Perlini, Ehn, Hirose.
Philadelphia Flyers

Philadelphia je na tom přece jen podstatně lépe než jeho dnešní soupeř. Na svém kontě má šedesát tři bodů, které získala po dvaapadesáti zápasech. V současné době je na první nepostupové pozici do vyřazovacích bojů, ale má stejně bodů jako Carolina, takže se dá čekat ještě rozhodně tuhý boj a Flyers potřebují na své konto každý bod. Flyers dostali 157 gólů, což je takový průměr ligy. Naopak jich dali 167, což je takový lepší průměr a pozitivní skóre. Z posledních tří zápasů vyhrála Philadelphia dvakrát. Nejprve doma porazila Pittsburgh, se kterým však v následném zápase padla. V zatím posledním utkání ale porazila Colorado.

Nejproduktivnější hráči:
Sean Couturier – 46 bodů (13+33)
Travis Konecny – 44 bodů (17+27)
Jakub Voráček – 40 bodů (11+29)
Detroit Red Wings

Detroit je zatím jasně nejhorším týmem celé NHL a téměř s jistotou se dá říct, že do vyřazovacích bojů se nepodívá. Ve třiapadesáti zápasech totiž získal pouhých dvacet osm bodů, za kterých mu patří jasně poslední pozice v rámci Východní konference i celé Národní hokejové ligy. Rudá křídla mají jasně nejhorší obrana, která inkasovala už 204 branek. Je to jediný tým, jehož inkasovaný počet gólů je nad 200... K tomu Detroit dal jen 111 branek, takže jeho pozici se nikdo nemůže divit. Z posledních tří zápasu nezískala Rudá křídla ani jeden bod. Nejprve totiž padl s Minnesotou na jejím hřišti, načež přišly dvě porážky s New Yorkem Rangers.