NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Dallas - 2. února 2020   01:00

13:09' Rooney  • 51:53' Hischier (Bratt, Severson)
2:3
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Dallas
Dallas
38:42' Dickinson  (Perry, Johns) • 45:04' Kiviranta  (Oleksiak) • 61:39' Pavelski  (Janmark, Lindell)

3. Louis Domingue (NJD) 28 zák., 3 góly, 90,3%
Statistiky: Střely na bránu: 31-31; Zablokované střely: 12-9; Vhazování: 40%-60%; Hity: 19-10; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Joel Kiviranta vstřelil ve třetí třetině svůj první gól v NHL a nasměroval Dallas Stars k vítězství na ledě New Jersey, které sice dokázalo vyrovnat zásluhou Nica Hischiera, jenže ten samý hráč poté v prodloužení neproměnil samostatný nájezd a na opačné straně skóroval z dorážky Joe Pavelski. Konečný výsledek souboje rivalů zní. New Jersey Devils 2 Dallas Stars 3.
61:39'
Dallas právě vstřelil branku!
Mattias Janmark teď vyrazil podél střídaček do rychlého protiútoku a v blízkosti levé tyče brány ztroskotal na Louisovi Domingueovi, z dorážky ho ale poté překonal bekhendem JOE PAVELSKI! Asistence: Mattias Janmark a Esa Lindell. (2:3)
61:18'
Nico Hischier se nyní řítil z vlastního obranného pásma do samostatného úniku, mezi betony ale hostujícího Bena Bishopa překonat nedokázal!
60:49'
Devils se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru, které bylo nakonec posouzeno jako úmyslné.
60:36'
Pavel Zacha mohl vyrazit podél trestných lavic do protiútoku, nakonec ale zpomalil hru a v klidu rozehrál.
60:01'
Joel Kiviranta vstřelil ve třetí třetině svůj první gól v NHL a otočil utkání na stranu Dallasu, jenže v závěru základní hrací doby dokázal vyrovnat Nico Hischier. Skóre po třetí části. New Jersey Devils 2 Dallas Stars 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:06'
Kyle Palmieri mohl skórovat na bodu pravého kruhu, jeho prudká střela ale zamířila těsně nad bránu.
56:13'
Will Butcher v mezikruží tečoval diagonální přihrávku z pravého křídla a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Ben Bishop ale skvěle zasáhl pravým betonem.
55:33'
Dallas vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Louis Domingue po zásahu vestoje raději zmrazil puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.
54:30'
Dnešní utkání sleduje 16514 diváků.
53:45'
Nikita Gusev vypálil bez přípravy od modré čáry, jeho ostrá rána s příklepem ale byla zablokována.
53:05'
Devils se podařilo krátce po komerční přestávce vyrovnat, nyní ale vyhodili puk na zakázané uvolnění.
51:53'
Devils právě vstřelili branku!
NICO HISCHIER vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím se od jednoho z hráčů Stars odrazila nad levé rameno Bena Bishopa! Skóre utkání je rázem vyrovnané 2:2. Asistence: Jesper Bratt a Damon Severson.
51:09'
Miles Wood vystřelil v blízkosti levé tyče z ostrého úhlu a Ben Bishop po dobrém zásahu stáhl puk do lapačky. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
49:51'
Jamie Benn mohl skórovat z blízkosti, jenže jeho bekhendové zakončení minulo vzdálenější levou tyč.
49:06'
Další střela Devils přišla na levém křídle z ostrého úhlu a puk zamířil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
48:34'
Will Butcher zkusil na levém křídle vystřelit od modré čáry, jenže jeho střela zápěstím byla přizvednuta nad bránu Bena Bishopa, který nemusel zasahovat.
47:41'
Vyloučený Andrew Cogliano je zpět na ledě a domácí Devils nevyužili ani jednu ze tří přesilových her.
47:09'
Jack Hughes si sjel z levého křídla rychle před bránu a na přední tyči se pokoušel o blafák, jenže Ben Bishop se mu rychle vrhl pod nohy a puk zmrazil.
46:13'
Devils na pravém křídle vypálili od modré čáry a Stars se po zákroku Bena Bishopa podařilo vyhodit.
45:41'
Andrew Cogliano byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Devils mají příležitost rychle vyrovnat.
45:04'
JOEL KIVIRANTA vystřelil z levého kruhu pro vhazování, a přestože se poté na první pokus neprosadil, vzápětí se dostal k dorážce a vstřelil svůj první gól v NHL! Asistence: Jamie Oleksiak.
44:47'
Nikita Gusev si zpracoval puk mezi kruhy a poté se pokoušel vystřelit z otočky, jeho pokus byl ale zablokován a Ben Bishop nemusel zasahovat.
44:22'
Nahození Devils z pravého křídla bylo přizvednuto do ochranné sítě. Střely na bránu jsou vyrovnané 22:22.
43:05'
Ben Bishop nedokázal udržet střelu z vrcholu mezikruží a z blízkosti ho poté mohli překonat Blake Coleman a Travis Zajac, jenže brankář Dallasu oba dva vsedě fantasticky vychytal!
42:21'
Wayne Simmonds předvedl v mezikruží pěknou stahovačku a napřáhl ke střele zápěstím, kterou zablokoval Roman Polák, a Ben Bishop puk zmrazil.
42:01'
Stars vypálili na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jejich prudká střela skončila na ochranném skle.
41:05'
P. K. Subban na pravém křídle napadal rozehrávku Stars a přizvedl puk do obličeje Jasona Dickinsona.
40:28'
Tyler Seguin vypálil v úvodu třetí třetiny na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela minula vzdálenější levou tyč domácí brány Devils.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-20; Zablokované střely: 7-2; Vhazování: 41%-59%; Hity: 14-7; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:15.
Kevin Rooney mohl zadělat na hattrick, jenže v úvodu druhé třetiny orazítkoval tyč a Devils na neproměněné šance doplatili, když se krátce před druhou přestávkou prosadil Jason Dickinson. Skóre tak po druhé třetině dnešního klání zní. New Jersey Devils 1 Dallas Stars 1.
40:00'
39:54'
Andy Greene na pravém křídle vypálil od modré čáry a Ben Bishop dokázal jeho ránu nadvakrát zastavit.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:42'
JASON DICKINSON si nyní najel před bránu na přihrávku Coreyho Perryho zpoza levé tyče a mezi čtyřmi hráči Devils z blízkosti vymetl pravý horní roh brány! Stars využili tlak a vyrovnali na 1:1. Asistence: Corey Perry a Stephen Johns.
37:41'
A další rána českého obránce, tentokrát z levého kruhu pro vhazování, Louis Domingue ale opět ukryl puk v lapačce. Roman Polák poté zamířil na střídačku.
37:31'
Roman Polák na pravém křídle vypálil ihned po vhazování před vrcholem kruhu a jeho bomba mířila ke vzdálenější levé tyči, Louis Domingue ale vytáhl senzační semafor! Obrovský potlesk.
37:06'
Tyler Seguin na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a krásnou přihrávkou oslovil Jamieho Benna, který vypálil na bodu pravého kruhu nepřesně, a puk minul přední tyč brány!
36:24'
Stars rychle otočili hru a dostali se ke střele v levém kruhu pro vhazování, Louis Domingue ale ukryl puk ve své lapačce a prostor dostává další reklamní přestávka.
36:00'
Jason Dickinson přišel na útočné modré čáře o puk a měl kliku, že z toho nebyl rychlý protiútok Devils.
34:55'
Esa Lindell vypálil na bodu pravého kruhu a jeho střela bez přípravy minula po krásné přihrávce přes osu útočného pásma vzdálenější levou tyč. Následovalo vyhození Devils podél střídaček a zakázané uvolnění.
34:03'
Tyler Seguin nebo Jamie Benn na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho rána byla zablokována.
33:26'
Dallas se málem řítil do přečíslení dva na jednoho, nakonec z toho ale byl útok tři na tři, který zhatila nepřesná diagonální přihrávka z levého křídla.
32:41'
Devils nejprve zastavilo postavení mimo hru a vzápětí nahození z levé strany, které skončilo v ochranné síti. Skóre utkání stále určuje jeden jediný gól.
32:25'
Jamie Oleksiak odpověděl střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, výsledek byl ovšem úplně stejný. Louis Domingue snadno zakročil a ukryl puk v náručí.
31:59'
Will Butcher vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho prudká střela zamířila přímo do náruče Bena Bishopa, který kotouč snadno podržel.
31:17'
Travis Zajac se dokázal probít na levém křídle do útočného pásma a svedl souboj o puk v levém rohu, přestože se na chvíli snažil být ztracený.
31:02'
Esa Lindell vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Louis Domingue našel puk ve své lapačce. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
29:32'
P. K. Subban na pravém křídle vypálil od modré čáry, brankář Ben Bishop byl ale na přední tyči připraven.
28:05'
Andy Greene opustil trestnou lavici a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka. Skóre 1:0.
27:14'
Miro Heiskanen vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a Louis Domingue jeho pokus vyrazil.
25:57'
Andy Greene nyní fauloval v blízkosti vlastní brány a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici za podrážení.
25:57'
Joe Pavelski na levém křídle vypálil bez přípravy a Louis Domingue jeho ránu na přední tyči dokázal vyrazit.
24:49'
Kevin Rooney mohl vstřelit svou druhou branku v zápase, když teď na bodu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím a orazítkoval bližší tyč, od které se kotouč odrazil do levého lokte Bena Bishopa a následně ven!
23:46'
Útočník Pavel Zacha se ocitl ve slibné šanci, jeho střela zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější pravý horní roh brány Dallasu. Další šance.
23:31'
Jack Hughes byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a vystavil Devils do postavení mimo hru.
23:14'
Vzápětí se situace opakovala a pozorný brankář Dallasu tentokrát vyrazil puk vyrážečkou do ochranné sítě.
23:01'
Devils vystřelili na ose útočného pásma od modré čáry a Ben Bishop bez problému zasáhl vyrážečkou.
22:40'
Stephen Johns byl podruhé v zápase vyloučen za podrážení a Devils si zahrají druhou přesilovou hru.
21:32'
Tyler Seguin se dostal do zakončení v pravém kruhu a Louis Domingue ho dokázal vychytat pravým betonem.
20:39'
Devils vypálili na vrcholu pravého kruhu a puk skončil ve vzdálenějším rohu ledové plochy, svůj podíl na tom měl hostující brankář, kterým je dnes Ben Bishop.
20:01'
Úvodní třetina nabídla vyrovnaný souboj, Devils ovšem vstupují do druhé části s jednobrankovým vedením, o které se během oslabení postaral Kevin Rooney.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-9; Zablokované střely: 4-0; Vhazování: 41%-59%; Hity: 8-5; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:20.
Brankáři Louis Domingue a Ben Bishop během úvodní části duelu předvedli několik senzačních zákroků svými betony, nepřekonán ale zůstal pouze domácí brankář, protože v oslabení udeřil útočník Kevin Rooney. Stav po první třetině je. New Jersey Devils 1 Dallas Stars 0.
20:00'
19:18'
Stars předvedli nádhernou kombinační akci, jenže finální přihrávka Esy Lindella z levé strany nikoho nenašla.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:15'
Ben Bishop rychle zmrazil odražený puk pod lapačkou a tentokrát si na rozehrávku raději netroufl.
16:27'
Blake Coleman se teď ocitl po chybné rozehrávce Bena Bishopa a přihrávce zpoza brány v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, Ben Bishop ho ovšem vychytal pravým betonem! Další skvělý zákrok.
16:07'
Tyler Seguin mohl skórovat v blízkosti levé tyče, Louis Domingue ale jeho pokus nadvakrát zneškodnil.
15:37'
Kyle Palmieri se málem řítil po dlouhé kolmé přihrávce sám na bránu, rychle k němu ale přistoupil Stephen Johns.
14:14'
Stars se pokusili vyrovnat prudkou ránou od modré čáry, jenže jejich pokus byl přizvednut do ochranné sítě a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
14:06'
Vyloučený P. K. Subban se vrací z trestné lavice vysmátý, protože Devils skórovali v oslabení a vedou.
13:09'
KEVIN ROONEY si najel v mezikruží na odražený puk a střelou bez přípravy ho nad lapačkou Bena Bishopa napálil do pravého horního rohu brány! Devils skórovali v oslabení – 1:0! Bez asistence.
12:06'
P. K. Subban fauloval v pravém rohu obranného pásma Devils a byl vyloučen za nedovolené bránění.
11:13'
Stars dostali Devils pod tlak a na pravém křídle vypálili od modré čáry, puk sice mířil ke vzdálenější levé tyči, Louis Domingue ho ale vyrazil pravým betonem.
10:46'
John Klingberg vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování, střela mu ovšem vůbec nesedla.
10:27'
Mattias Janmark vystřelil na bodu levého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Louis Domingue ale puk vyrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
09:19'
Stars mohli udeřit po střele z vrcholu mezikruží, která těsně minula pravou tyč domácí brány Devils.
08:59'
Ihned po vhazování se situace opakovala. Tentokrát pálil P. K. Subban a Ben Bishop zakročil pravým betonem.
08:54'
Connor Carrick na pravém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry a na přední tyči puk tečoval Jack Hughes, Ben Bishop si ale poradil a zmrazil puk pod lapačkou.
08:16'
Andrew Cogliano na levém křídle vypálil od modré čáry a Louis Domingue jeho pokus vyrazil levým betonem do pravého rohu ledové plochy.
08:06'
Devils se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
07:35'
John Klingberg na pravém křídle zvedl hlavu a střelou od modré čáry mířil ke vzdálenější levé tyči, domácí brankář byl ale opět připraven a zasáhl pravým betonem.
06:18'
Tyler Seguin se ocitl před bránou po přihrávce z pravého křídla ve velké příležitosti, jenže Louis Domingue ho senzačně vychytal levým betonem!
05:15'
Devils opět přihrávali z pravého křídla na vzdálenější levou tyč, Ben Bishop ale volný puk zmrazil pod lapačkou a domácí hráči se tentokrát ke střele nedostali.
04:49'
Mattias Janmark mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže v rozhodující chvíli ztratil kontrolu nad pukem.
04:02'
Roman Polák na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána byla pořádně prudká, Louis Domingue si ale dokázal poradit a jeho pokus vyrazil před sebe.
03:23'
New Jersey tentokrát nepřesně rozehrálo podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
02:43'
Devils teď mohli z mezikruží skórovat do prázdné brány, jenže Ben Bishop se bleskově přesunul a pravým betonem zabránil jistému gólu! Český útočník Pavel Zacha málem skóroval bekhendem!
02:33'
Stars přečkali úvodní přesilovou hru soupeře a Devils vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
02:02'
Před bránou Bena Bishopa došlo k nebezpečným odrazům kotouče, vše ale vyřešil pozorný Jamie Oleksiak.
01:04'
Devils vypálili od modré čáry a jejich prudká bomba minula levý horní roh brány hostujících hráčů Dallasu.
00:17'
Stephen Johns byl vyloučen za podrážení a Devils si po pouhých 17 sekundách zahrají úvodní přesilovou hru.
00:01'
Devils vyhráli úvodní vhazování zápasu a repríza finále Stanley Cupu z roku 2000 byla zahájena.
00:01'
Dnešní utkání mezi New Jersey a Dallasem začne o něco později, protože domácí Devils oceňují hráče, kteří v roce 2000 vyhráli Stanley Cup. Ceremoniál.

New Jersey Devils: Domingue (Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Severson, C. Carrick, Butcher – Palmieri (A), Hischier, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Zacha – Hayden, Rooney, Wood. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Perry, Dickinson, Gurjanov – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Kiviranta, Pavelski, Janmark. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Ghislain Hebert. Čároví: Ryan Daisy, Matt MacPherson.

Pavel Zacha (NJD) 46 zápasů, 5+16, +/- -17
Radek Faksa (DAL) 47 zápasů, 9+8, +/- -6
Roman Polák (DAL) 30 zápasů, 0+4, +/- 0
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně jednou, když se potkaly 11. prosince v Dallasu a domácí Stars vyhráli 2:0. Oba góly Dallasu padly v průběhu první třetiny.
Dallas Stars

Hokejisté Dallasu budou spoléhat na útočníka Tylera Seguina, který v letošní sezóně NHL odehrál 50 zápasů a zaznamenal 37 kanadských bodů. Stars se během posledních dnů příliš nedaří, když vyhráli pouze dva z posledních šesti zápasů. Hosty nyní čeká souboj dvou rivalů z Centrální divize a v bráně by měl nastoupit Ben Bishop, který vyhrál pět z posledních sedmi střetnutí.
New Jersey Devils

Devils prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, může je ovšem těšit fakt, že bodovali dvakrát za sebou. New Jersey porazilo po samostatných nájezdech Ottawu a poté ve stejné fázi střetnutí podlehlo Nashvillu (6:5). Nejproduktivnějším hráčem týmu New Jersey je Kyle Palmieri, který během letošní sezóny nasbíral 33 bodů, zatímco nejlepším střelcem s 19 góly Blake Coleman.
New Jersey má před sebou výjimečné střetnutí proti Dallasu, během kterého oslaví své 20. výročí od zisku Stanley Cupu. Devils se potkali ve finále Stanley Cupu v roce 2000 s Dallasem, který dokázali porazit v sérii 4:2 na zápasy. Ze zisku nejcennější hokejové trofeje se radovali i čeští hokejisté Patrik Eliáš a Petr Sýkora.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.