NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Florida - 12. února 2020   01:00

Devils
Devils
03:15' J. Hughes (Severson, Simmonds) • 24:17' Rooney (J. Anderson) • 34:30' Palmieri (Butcher, C. Carrick)
3:5
(1:2, 2:3, 0:0)
Florida
Florida
11:50' Connolly  (Trocheck, Hoffman) • 19:15' Matheson  (Acciari, Pysyk) • 22:43' Pysyk  (Matheson, Yandle) • 24:59' Vatrano  (Yandle, Sceviour) • 25:38' Acciari  (Pysyk, Matheson)
Devils
O'Halloran, Morton – Marquis, Cormier
Prudential Center, Newark
12 732 diváků
Florida

To už je z mé strany pro dnešek vše. Mějte se fajn!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:33 (8:8, 7:16, 13:9)
Zblokované střely – 18:11
Vyhraná vhazování – 23:35
Trestné minuty – 4:4
Hity – 12:12
Za zmínku stojí výkon čtvrté hostující formace, v níž nastoupili hned dva obránci. Již tradičně Mark Pysyk a tentokrát také Michael Matheson. Oba hráči zakončili duel s bilancí 1+2.
Ve třetí třetině už žádný gól nepadl a New Jersey tak Floridě podlehlo 3:5. Hosté učinili asi klíčové kroky za výhrou na začátku druhé třetiny, kdy z gólové přestřelky vytěžili navýšení svého vedení až na 5:2. Ďáblům pak ještě vrátil naději Kyle Palmieri, ale ve třetí třetině už domácí nedokázali žádnou svou příležitost proměnit. Panterům se totiž rozchytal brankář Montembeault, který v důležitých momentech svou klec zavřel.
59:40'
Vatrano ze středního pásma těsně minul prázdnou domácí branku!
59:07'
Začala poslední minuta třetí třetiny. Vatrano prohnal Seversona, ten to zvládl. Domácím ale rychle utíká čas.
58:54'
Branka New Jersey samozřejmě nadále zůstane prázdná.
58:54'
Nahozený kotouč přikryl Montembeault. Domácí si vyžádali oddechový čas.
58:19'
Hosté vyhodili šikovně. Zakázané uvolnění se nepíská, Ďáblové musejí hrát.
57:39'
Domácí hrají bez gólmana! Po ráně Subbana se puk odrazil za branku, kde se k němu dostal Travis Zajac. Ten ho posílal před brankoviště, kde byli Coleman s Gusevem, ale Cats se ubránili.
57:10'
Kyle Palmieri zblízka zamířil jen do levého betonu brankáře Floridy, který je ve třetí třetině zatím výborný!
56:06'
Anderson natlačil puk před hostující branku a John Hayden mohl snížit. Zblízka však kotouč za Montembeaulta nedostal!
55:40'
Trocheck vybojoval v rohu kotouč, který předal Brettovi Connollymu. Ten donutil Domingua k efektnímu semaforu!
55:02'
Už jen pět minut mají domácí na vyrovnání.
54:43'
Michael Matheson dostal puk k domácímu brankovišti. Tam se ho nakonec ujal bránící Zajac.
54:07'
Po dalším zákroku brankáře Cats je tu poslední reklamní přestávka. Střílel Andy Greene.
53:56'
Střelu Nikity Guseva viděl Montembeault na poslední chvíli. Ještě však dokázal puk vytěsnit vedle ze svého pohledu levé tyčky!
53:04'
Frank Vatrano získal v útočném pásmu puk a okamžitě vyzkoušel Domingua. Ten jeho střelu vyrazil.
52:32'
Hráči Floridy se dokázali dostat do útočné třetiny. Puk doputoval na modrou čáru, odkud vystřelil Aaron Ekblad a Domingue svým zákrokem přerušil hru. Další reklamní přestávka.
52:01'
Domácí se snaží vyvíjet tlak na rozehrávku soupeře. Nic jiného už jim ani nezbývá.
51:18'
Nahození Yandla neprošlo až na domácí branku. Puk trefil některého z hráčů u brankoviště.
50:02'
Začala poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Domácí stále ztrácejí dva góly.
49:17'
Nyní už jsou Ďáblové kompletní.
49:11'
V závěru hostující přesilovky ještě střílel Aaron Ekblad, ovšem puk končí ve výstroji Domingua.
48:43'
Pavel Zacha výborně zabojoval a osvobodil domácí tým.
47:57'
Aleksander Barkov střílel z levé strany k bližší tyčce. V opačném gardu chytající Domingue zasáhl lapačkou.
47:16'
Za podražení je vyloučen Blake Coleman. To znamená přesilovku pro Floridu.
47:16'
Na druhé straně pálil Vincent Trocheck, ovšem puk je v lapačce Louise Domingua. Čas na první reklamní brejk ve třetí třetině.
47:01'
Nikita Gusev prostrčil puk za obranu na Blakea Colemana. Ten ale zakončoval v tísni a Montembeault se překonat nenechal!
46:15'
Dalekonosnou střelu Damona Seversona si pohlídal Montembeault. Ten si pro puk sáhl lapačkou a pak hned rozehrál.
45:43'
Puk po nahození od modré čáry nalezl ve své lapačce Sam Montembeault.
45:21'
Rozjetý Jack Hughes se dostal až mezi kruhy, odkud střílel. Dobrou defenzivní práci však odvedl Anton Strälman, který jeho ránu zablokoval.
44:39'
Zakázané uvolnění domácích.
44:27'
První zákrok Domingua v závěrečné dvacetiminutovce. Nepříjemnou jedovku Franka Vatrana z levé strany dokázal vyrazit.
43:57'
Teď už to s Pantery vypadá lépe. O puk se bojuje v rohu jejich útočného pásma.
43:10'
Hosté zatím jezdí ve třetí třetině bez kotouče. Potřebují přežít úvodní nápor New Jersey.
41:46'
Domácí začali třetí část tlakem! Tečované nahození Carricka propadlo těsně vedle tyčky!
41:40'
Další zákrok hostujícího brankáře, který si poradil se střelou od levého mantinelu.
41:06'
Miles Wood se z pravé strany natlačil až do zakončení. To skončilo na betonech Montembeaulta.
40:23'
Coleman uvolnil Nikitu Guseva, který to zkoušel z poměrně ostrého úhlu. Montembeault byl pozorný.
Hity – 7:9
Druhá třetina přinesla pořádnou divočinu, padlo v ní hned pět gólů! Její střelecký účet otevřel hostující Mark Pysyk, ovšem na jeho zásah poměrně rychle reagoval korekcí na 2:3 Kevin Rooney. V gólových hodech však následně pokračovali Panteři, když Frank Vatrano a Noel Acciari vměstnali své trefy do rozmezí 39 sekund a bylo to 2:5. A to poté ještě nastřelil Mike Hoffman tyčku. Ďáblům vrátil ve 35. minutě naději Kyle Palmieri, který proměnil samostatný únik střelou mezi betony. O chvíli později mohl domácí dostat na kontakt Hughes, ale jeho krásnou individuální akci zastavil fantastickým zákrokem gólman Montembeault.
40:00'
39:46'
Na modré čáře měl napřaženo Riley Stillman. Hostující obránce trefil jen bránícího Palmieriho.
39:32'
Domácí brankář chtěl založit protiútok svého týmu dlouhou rozehrávkou. Je z toho ale zakázané uvolnění.
39:01'
Začala poslední minuta prostřední dvacetiminutovky.
38:54'
38:37'
Domácí vyhazují.
37:56'
Jonathan Huberdeau vystřelil ze své pozice na levé straně útočného pásma. Domingue má puk v lapačce.
37:21'
V oslabení zahrozil Bkale Coleman. Jeho střela z pravé strany ale nenašla prostor mezi tyčemi.
36:53'
Mirco Müller poslal puk do hlediště! Dostává tedy trest za zdržování hry.
36:53'
Frank Vatrano poslal od zadního mantinelu kotouč před domácí branku, kde byl zaparkovaný Colton Sceviour. Jeho zakončení skončilo pod betony Domingua.
36:29'
Domácí se dopustili postavení mimo hru.
35:48'
Druhá třetina je přeplněná akcí! Anton Strälman nyní nastřelil tyčku domácí svatyně!
35:06'
Jack Hughes mohl domácí přiblížit na rozdíl jediného zásahu. Nádherně obehrál hostující obránce a už byl sám před Montembeaultem. Zdálo se, že brankáře Floridy vymíchá, ovšem gólman Panterů ještě stačil zasáhnout pravým betonem a udržel kotouč před brankovou čarou!
34:30'
Devils právě vstřelili branku!
Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Will Butcher poslal krásným pasem do úniku KYLE PALMIERIHO, který situaci tváří v tvář Montembeaultovi vyřešil střelu mezi betony. Asistence: Will Butcher a Connor Carrick.
33:49'
Z pravého kruhu to zkoušel Colton Sceviour. Asi mířil vedle bližší tyčky, Domingue to každopádně ještě pojistil zákrokem.
33:07'
Od modré čáry vypálil Ekblad. Sestřelil jen domácího obránce Müllera.
32:14'
Hosté se dostali pod tlak a tak si vystačili se Stillmanovým vyhozením. Obránce Floridy to udělal dobře. Tak, aby se nepískal icing.
31:53'
Carrickova střela od modré čáry netrefila hostující branku.
30:33'
Málem to bylo už o čtyři góly. Po střele Mikea Hoffmana zachránila Domingua tyčka!
30:22'
Hoffmanova rána byla sražena až do ochranné sítě za domácí brankou. Následuje reklamní přestávka.
30:09'
Z levé strany najížděl na branku Pavel Zacha. Místo střely chtěl ještě nahrávat, ovšem jeho spoluhráč na puk před odkrytou klecí nedosáhl!
29:32'
Dopředu se řítil Nikita Gusev. Před branku mu najížděl Zajac, hostující hráč ale přihrávku zablokoval.
28:43'
Michael Matheson měl jako obránce vždycky ofenzivní sklony. Na pozici útočníka to dnes jen potvrzuje. Nyní podržel puk na ose hřiště a počkal si na spoluhráče Keitha Yandla. Jeho střelu z levé strany pokryl Domingue.
27:53'
Bekhendová střela Coltona Scevioura skončila v lapačce Louise Domingua. Ten si trošku spravil náladu po třech gólech, které už ve druhé třetině stačil obdržet.
27:22'
Rozhodčí viděli přihrávku rukou. To znamená reklamní přestávku.
25:38'
Florida právě vstřelila branku!
Gólová smršť pokračuje! Opět skórují hosté. Domingue se snažil po mantinelu vyhodit puk, ale ten skončil na modré čáře u Rileyho Stillmana. Ten ho nahodil do předbrankového prostoru a byl to nakonec NOEL ACCIARI, jenž ho zblízka dostal přes levý beton domácího gólmana do brankové síťky – 2:5. Asistence: Mark Pysyk a Michael Matheson.
24:59'
Uběhlo 42 sekund a hosté si berou zpět dvougólový náskok! Cats dobře kombinovali v útočném pásmu. Nakonec nahrál Keith Yandle na pravou stranu FRANKOVI VATRANOVI, který vystřelil z vrcholu kruhu pro vhazování a lapačka Louise Domingua, který měl asi i zakrytý výhled, sáhla do prázdna. Asistence: Keith Yandle a Colton Sceviour.
24:17'
Domácí se dočkali rychlého kontaktního gólu! Za brankou ztratil puk Vincent Trocheck a Joey Anderson ho okamžitě nahrál před brankoviště, kde operoval KEVIN ROONEY, který zamířil nad levý beton natahujícího se Montembeaulta – 2:3. Asistence: Joey Anderson.
22:43'
Hostům se vyplácí nasazení dvou obránců do čtvrté útočné formace! Michael Matheson našel zpoza branky dalšího původní profesí zadáka MARKA PYSYKA, který zblízka překonal Domingua a zvýšil na dvougólový rozdíl. Asistence: Michael Matheson a Keith Yandle.
22:35'
Zakázané uvolnění domácích, na které zahrál právě Carrick.
21:44'
Butcher našel kolegu z obrany Connora Carricka. Ten hostující branku netrefil.
20:59'
Upadnutí Hughese mohl ztrestat Vincent Trocheck. Ten rychle objel domácí branku, ale Domingue se překvapit nenechal.
Hity – 4:5
Po první třetině prohrává New Jersey s Floridou 1:2. Domácí přitom začali lépe a už ve 4. minutě je poslal v přesilovce do vedení Jack Hughes, který přesně zamířil z levého kruhu. Panterům se však podařilo ve 12. minutě srovnat, když se po Trocheckově přihrávce trefil pod beton brankáře Brett Connolly. V závěru periody si pak vytvořila obrovský tlak čtvrtá hostující formace a Michael Matheson otočil skóre na stranu Cats.
20:00'
19:23'
Šance Jacka Hughese, který nabral na pravé straně rychlost a dostal se k bekhendové střele. Montembeault ji ale pokryl.
19:15'
Tlak čtvrté hostující formace trval snad minutu a ukončil ho až gól v síti Devils! Od pravého mantinelu nahodil puk před branku Pysyk. Tam se hrací předmět odrazil k MICHAELOVI MATHESONOVI, který si ho bruslí přikopl na hokejku a umístil za záda Domingua – 1:2. Asistence: Noel Acciari a Mark Pysyk.
19:01'
Poslední minuta první třetiny. Sledujeme velký tlak čtvrté lajny Floridy!
18:21'
Z levé strany nyní střílel Michael Matheson a Domingue musel vytáhnout další zákrok.
17:36'
Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2 a situaci pak ještě doplnil obránce MacKenzie Weegar, na něhož také směřovala přihrávka Dadonova. Weager však nepropálil Domingua!
16:31'
Střelu Mikea Hoffmana zablokoval domácí obránce Carrick. Kotouč skončil v ochranné síti a tak tu máme ještě jednu reklamní přestávku.
16:05'
Nádherná kombinace domácích! Kyle Palmieri našel najetého obránce Mirca Müllera, který už byl v dobré pozici, ale ještě se rozhodl nahrávat před zcela prázdnou branku Jackovi Hughesovi. Tomu však projel kotouč pod hokejkou!
15:10'
Od modré čáry vypálil MacKenzie Weegar. Domingue měl volný výhled a puk vyrazil.
14:31'
Další přerušení hry je už důvodem k zařazení reklamní přestávky.
14:16'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Louisem Dominguem.
14:02'
V útočném pásmu operovala Zachova formace. Právě český útočník měl puk na pravém kruhu. Místo střely volil křížnou přihrávku, kterou pokryl obránce.
13:22'
Tempo hry není moc vysoké. Alespoň jsme však viděli už dva góly.
11:50'
Kočkám se podařilo vyrovnat! Vincent Trocheck našel v útočném pásmu krosem BRETTA CONNOLLYHO, který vystřelil z pravého kruhu a puk prošel pod pravým betonem Domingua až do branky – 1:1. Asistence: Vincent Trocheck a Mike Hoffman.
11:17'
10:39'
Hosté mohli udeřit ve vlastním oslabení! Colton Sceviour si počkal na z druhé vlny najíždějícího Noela Acciariho, který vystřelil jen těsně vedle domácí svatyně!
10:11'
A znovu. Puk odpálil do bezpečí Aaron Ekblad.
09:56'
Hostům se podařilo vyhodit.
09:25'
Z pravého kruhu vypálil Kyle Palmieri. Puk je v lapačce brankáře Montembeaulta.
09:16'
Druhá přesilovka pro domácí! Za nedovolené bránění je potrestán MacKenzie Weegar.
07:58'
Střela Bretta Connollyho z pravé strany kluziště skončila v lapačce domácího brankáře Domingua.
07:30'
Od modré čáry vypustil projektil Andy Greene. Ránu domácího kapitána vyrazil Montembeault.
06:45'
Kyle Palmieri se při přechodu do útočného pásma ukličkoval. Nyní to mohou zkusit hosté.
06:11'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
04:53'
Dobře to udělal Pavel Zacha, který se dostal před bránícího hráče. Zakončit sice nemohl, ale kotouč udržel a poslal ho na modrou čáru. Tam však jeho spoluhráči zazmatkovali a Ďáblové přišli o pásmo.
04:26'
Zakázané uvolnění New Jersey.
03:15'
Domácí přesilovku využívá jednička posledního draftu JACK HUGHES! Americký supertalent vypálil z levého kruhu a trefil se k bližší tyčce Montembeaultovy svatyně. Asistence: Damon Severson a Wayne Simmonds.
02:27'
Hostů bylo na ledě šest! To znamená dvouminutový trest pro hráčskou lavici, který odpyká Jevgenij Dadonov.
02:20'
Na soupisce Panthers pro dnešní zápas figuruje sedm obránců. Michael Matheson ale nakonec nastupuje na levém křídle čtvrtého útoku.
01:17'
První zákrok domácího Domingua. Ten zachytil do lapačky propagační pokus Coltona Scevioura a hned rozehrál.
00:38'
První práce pro hostujícího brankáře Sama Montembeaulta. Od levého mantinelu to zkoušel Andy Greene a jeho spoluhráč se ještě snažil dorážet. Gólman Floridy puk přikryl lapačkou.
00:17'
Domácí hned v úvodu zahráli na zakázané uvolnění.
00:01'

New Jersey Devils: Domingue (Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Severson, Müller, C. Carrick, Butcher – Palmieri (A), J. Hughes, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, Zacha, Wood – J. Anderson, Rooney, Hayden.

Florida Panthers: Montembeault (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Strälman, Stillman, Brown, Yandle (A), Matheson – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau (A) – Acciari, Trocheck, Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – Pysyk, Sceviour.

Rozhodčí: O'Halloran, Morton – Marquis, Cormier.

Pavel Zacha (NJD) 50 zápasů, 23 bodů (6+17)

New Jersey Devils:
Hokejisté New Jersey jsou už dlouho ze hry o postup do play-off. Z 54 odehraných zápasů získali jen 50 bodů a v tabulce Východní konference figurují až na čtrnáctém místě. Mizernou sezónu už odnesl i kouč John Hynes, kterého nahradil Alain Nasreddine. Ďábly může těšit výborná hra v posledních dvou zápasech. Nejprve rozcupovali Philadelphii na jejím ledě 5:0 a poté nedostali gól ani doma od LA Kings, které přehráli 3:0. Oba tyto duely odchytal Mackenzie Blackwood. Devils se musejí obejít bez obránce Samiho Vatanena a prvního centra Nica Hischiera.

Nejproduktivnější hráči:

Brankáři:
Mackenzie Blackwood – 39 zápasů, průměr 2,84, úspěšnost 91,0 %
Louis Domingue – 13 zápasů, průměr 3,59, úspěšnost 88,6 %
Cory Schneider – 9 zápasů, průměr 4,65, úspěšnost 85,2 %

Florida Panthers:
Hokejisté Floridy odehráli 55 zápasů a s 64 body jim v tabulce Východní konference patří desátá pozice. Ztráta na play-off je momentálně tříbodová. Aktuální forma Panterů není právě dobrá. Na kontě mají tři zápasy v řadě bez bodového zisku a celkem čtyři bez výhry. Naposledy Cats padli 1:4 na ledě Philadelphie, předtím podlehli na domácím ledě 2:3 Pittsburghu. Na marodce momentálně figurují brankář Chris Driedger a zkušený útočník Brian Boyle.