NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Islanders - 8. ledna 2020   01:10

Devils
Devils
08:37' P. K. Subban (Wood, Street) • 38:24' Hischier  • 51:55' Palmieri (Hischier, Severson)
3:4
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Islanders
Islanders
03:38' Cizikas  (M. Martin, Komarov) • 10:17' Eberle   • 54:14' Kühnhackl  (Dal Colle) • 64:09' Lee  (D. Toews, Barzal)
Devils
Charron, Lambert – Mills, Nagy
Prudential Center, Newark
Islanders

Z tohoto zápasu je to vše. S konstatováním, že hokejisté New Yorku Islanders vyhráli na ledě New Jersey 4:3 po prodloužení se s vámi loučíme. Děkujeme za pozornost, na viděnou.

Hity: 18 – 21
Hokejisté New Yorku Islanders porážejí v prodloužení New Jersey Devils 4:3 a oplácejí soupeři pět dnů starou porážku z vlastního ledu. Hosté dvakrát vedli, přesto se domácí dostali v 52. minutě po využití jediné přesilovky v utkání do vedení. Ani New Jersey však hubený náskok neudrželo, a tak se šlo na atraktivní disciplínu tři na tři. V té měli nejprve převahu domácí, nebezpečně působil na ledě i Pavel Zacha, druhá polovina prodloužení ovšem patřila hokejistům Islanders, kteří nakonec 51 vteřin před sirénou rozhodli o svém triumfu. Přesnou střelou do šibenice se prosadil Anders Lee.
64:09'
Islanders právě vstřelili branku!
Na samostatné nájezdy nakonec nedojde! Devon Toews posunul od pravého mantinelu kotouč na vrcholek kruhu pro vhazování, odkud vypálil ANDERS LEE přesně do vzdálenějšího horního růžku branky. Asistence: Devon Toews a Mathew Barzal.
64:00'
Ohlášena poslední minuta prodloužení.
63:27'
Bekhendové zakončení Brocka Nelsona se neujalo, New Jersey následně dostává kotouč do bezpečí.
62:59'
Ďáblové se dostali do přečíslení tři na jednoho, ztroskotali ale na skvělém Greissovi!
62:30'
Islanders se konečně dostali do pásma domácích, Jordan Eberle byl ale tísněn protihráčem, a tak útočnou třetinu opustil.
61:22'
New Jersey je v prodloužení tři na tři jednoznačně lepším týmem. Thomas Greiss si teď připsal další zákrok.
61:06'
Tentokrát pálil po Zachově přihrávce z nápřahu Nikita Gusev, jeho tvrdá rána proletěla vedle levé tyčky.
60:30'
Pavel Zacha si povyjel zpoza obránce a vystřelil, Thomas Greiss jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
60:01'
Střely na branku: 33 – 39
Poslední dějství nabídlo po jedné brance na každé straně. Nejprve se z jediné přesilové hry v utkání prosadil Palmieri, jenž poslal New Jersey poprvé v duelu do vedení, o necelé tři minuty později ale prostřelil Blackwooda od modré čáry Kühnhackl a nasměroval souboj do prodloužení.
60:00'
59:15'
Nikita Gusev našel mezi kruhy Blakea Colemana, jehož bekhendový pokus zvedl diváky ze sedadel, branku ale minul. Zřejmě půjdeme do prodloužení.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:26'
Wayne Simmonds nahazoval kotouč před branku z pravé strany, tam ale jeho přihrávku nikdo netečoval, a tak se puku zmocnil Scott Mayfield.
57:48'
P. K. Subban vypálil z velké dálky, Thomas Greiss vyrazil přízemní pokus betonem.
57:32'
Tentokrát si německý brankář počíhal na pokus Müllera. Hra je přerušena, pokračovat se bude po krátké reklamní přestávce.
55:59'
Jesper Boqvist se z pravé strany natlačil až před Greisse, ten ale jeho blafák z bezprostřední blízkosti branky vyráží!
55:37'
Butcherův pokus z větší vzdálenosti bezpečně kryje Thomas Greiss.
54:14'
Radost ale domácím příliš dlouho nevydržela. Poté, co nezvládlo New Jersey dostat kotouč z vlastního pásma, dostal namazáno na modrou čáru TOM KÜHNHACKL, který dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Pomohla mu i teč jednoho z hráčů v bílém. Asistence: Michael Dal Colle.
53:26'
Boychukova pumelice od modré čáry rozezvučela jen mantinel za brankou. O chvíli později schovává Mackenzie Blackwood kotouč ve výstroji.
53:04'
Příliš prudká přihrávka znamená zakázané uvolnění a stěhování aktérů zápasu před branku Blackwooda.
51:55'
Devils právě vstřelili branku!
Ďáblové nabídnutou přesilovku využívají a jdou poprvé v zápase do vedení! Hischier našel přihrávkou zpoza brány KYLA PALMIERIHO, jenž se trefil z pravé strany přesně pod víko nad Greissovo rameno! Asistence: Nico Hischier a Damon Severson.
51:36'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Greiss – 2 min., podrážení). Trest odpyká Matt Martin.
51:28'
Bude se poprvé vylučovat, Greiss podrazil za brankou Nikitu Guseva. New Jersey je ponechána výhoda.
51:16'
Thomas Greiss musel likvidovat nepříjemný pokus Blakea Colemana. Jestliže se německý gólman zpočátku třetiny nudil, nyní se musí mít pořádně na pozoru.
50:30'
Ozývají se i domácí příznivci, kteří vycítili, že jde výkon jejich miláčků nahoru. New Jersey skutečně přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň.
48:38'
Kyle Palmieri vypálil z otočky a jen těsně minul vzdálenější tyč.
48:10'
Nico Hischier si sjížděl z pravé strany před branku a byl poslán k zemi Toewsem. Domácí hráč zboural hostující klec, přesto se podrážení nepíská.
47:48'
Devon Toews přihrával z levé strany na střed, kde se do kotouče opřel Brock Nelson. Mackenzie Blackwood střelu vyráží.
46:55'
Brock Nelson vyhrál vhazování ve středním pásmu. Hrát mohou modro-oranžoví.
46:54'
Ďáblové opticky vyrovnali hru, do zakončení se ale New Jersey ne a ne dostat. Na střely na branku vedou ve třetí periodě Islanders 4:0. Po vyhození kotouče mimo hrací plochu následuje reklamní pauza.
46:10'
Pavel Zacha hledal přihrávkou k mantinelu Willa Butchera, pas to byl ale nepřesný, a tak se puku zmocňují hosté.
45:26'
Oba týmy střídají. New Jersey záhy rozjede zpoza vlastní branky pokus o založení nové útočné akce.
44:50'
Nenápadnou střelu z otočky vyslal Kyle Palmieri a v ochozech to zašumělo. Puk prosvištěl vedle pravé tyčky.
43:59'
Nikita Gusev hledal u modré čáry Andyho Greena, na střelu z první ale nedošlo, kotouč přeskočil druhému jmenovanému čepel.
43:16'
To Mackenzie Blackwood musel opět zasahovat, tentokrát však šlo spíše o rutinní záležitost.
42:56'
Také zkraje třetí dvacetiminutovky působí o poznání živěji hokejisté New Yorku Islanders. Domácí zatím Greisse ještě nezaměstnali.
42:19'
A opět podobná situace jako před malou chvílí, jen v podání rozdílných aktérů. Mathew Barzal přihrával na střed kluziště, kde pálil z první Tom Kühnhackl. Blackwood si ale připisuje další parádní zákrok.
41:22'
Ve hře New Jersey je až příliš nepřesností. P. K. Subban teď musel spěchat na vlastní polovinu za zkaženou přihrávkou.
40:47'
Jordan Eberle našel zpětnou přihrávkou mezi kruhy Nicka Leddyho, ten ale nechal vyniknout pouze Blackwooda.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:53.
Střely na branku: 20 – 29
Druhá třetina přinesla jediný přesný zásah, o který se postaral v závěru dějství Nico Hischier. Díky jeho bekhendové trefě pod horní tyč je po čtyřiceti minutách stav vyrovnaný. New Jersey se přitom muselo po většinu času hlavně bránit, aktivní Islanders ale nedokázali nalézt recept na skvěle chytajícího Blackwooda.
40:00'
39:55'
A Mackenzie Blackwood se posléze blýskl zákrokem utkání! Casey Cizikas obkroužil branku a chystal se zasunout kotouč k pravé tyči, Blackwood ale vykopl zády k protihráči beton a fantasticky naslepo zasáhl!
39:32'
Třiadvacetiletý brankář New Jersey je v pořádku. Duel může pokračovat.
39:32'
Tak tohle muselo bolet! Od modré čáry vyslal dělovku bez přípravy Ryan Pulock a zasáhl Blackwooda do masky. Ten se musel na chvíli svěřit do péče lékařů, v jeho ústech se objevila krev.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:24'
Tentokrát už se ale NICO HISCHIER raduje! Švýcarský útočník výborně ustál souboj o kotouč proti Barzalovi a dokázal ještě bekhendem dloubnout do kotouče, který poslal přesně pod víko! Je podruhé srovnáno. Bez asistence.
37:50'
Nico Hischier si sjel za branku, kde rychle změnil směr a pokusil se zasunout kotouč zpoza klece k pravé tyči Greissovy kelce. Německý brankář ale včas zasáhl betonem.
37:20'
Scott Mayfield vypálil skrytou střelu od modré čáry. Ta doletěla skrze skrumáž před brankou až k Blackwoodovi, jenž si připisuje další dobrý zákrok lapačkou.
36:45'
Souboj Blakea Colemana s Thomasem Greissem vyznívá i tentokrát lépe pro druhého jmenovaného. Brankář New Yorku přerušuje hru, vhazovat se bude po komerční přestávce.
35:59'
Leo Komarov chvíli nevěděl, kde je kotouč, a tak byl v následném souboji trochu pozdě. Žádné fatální následky to ale pro Islanders nemělo.
34:22'
Uběhlo pouhých šest sekund a hra je opět přerušena. Boychukovu střelu z pravé strany ukryl Mackenzie Blackwood ve výstroji.
34:16'
Další reklamní pauza.
34:16'
Rozhodčí fouká do píšťalky. Ve vzduchu viselo první vyloučení, nakonec je ale pískán jen ofsajd P. K. Subbana.
33:22'
Po vyhraném vhazování zkoušel od pravého mantinelu střílet opět Noah Dobson, tentokrát byl ale jeho pokus zablokován.
33:14'
Ze druhé vlny si sjel pro kotouč Noah Dobson, jeho střelu zápěstím Blackwood i přes ztížený výhled chytá. Komerční přestávka.
32:52'
Hraje se delší dobu bez přerušení, dění na ledě má opravdu spád.
32:22'
Teď měli domácí štěstí! Brock Nelson střílel po nahrávce zpoza branky bez přípravy do levé tyče!
31:35'
New York Islanders se nepřesnou přihrávkou na modrou čáru, jejímž adresátem měl být Scott Mayfield, vyhnal z pásma.
30:35'
Je za námi polovina druhé třetiny a stále jsme neviděli jediné vyloučení. Oba týmy dnes hrají velmi čistě.
29:58'
U protější branky zahrozil opět Blake Coleman, Greiss si ale prostor u své levé tyče včas utěsnil.
29:04'
Na pravé straně kluziště se ke střele chystal Jordan Eberle, dobře ale zasáhl jeden z domácích.
28:18'
Noah Dobson se prezentoval včasným vypíchnutím kotouče, a tak se musí hokejisté New Jersey vystěhovat z útočného pásma.
27:35'
Ďáblové vyrovnali v posledních desítkách sekund hru, k ohrožení Greissovy svatyně se ale nedostávají. Islanders dobře brání.
26:16'
Cizikasovu střelu zablokoval Coleman. Ten je v dresu domácích hodně vidět.
25:47'
Tato pasáž zápasu patří jednoznačně Islanders. Ti podnikají na bránu Devils jeden útočný výpad za druhým. New Jersey se ve druhé části hry neumí dostat do tempa.
25:02'
Baileyho střela zápěstím od modré čáry zahučela jen o mantinel za brankou.
24:20'
Po tečované střele se ke kotouči dostal Anders Lee, Blackwood jeho pokus z bezprostřední blízkosti chytá.
23:35'
Michael Dal Colle si sjel mezi dva obránce, jeho střela byla ale zblokována.
23:11'
Tentokrát pálil z větší distance Ryan Pulock, Mackenzie Blackwood jeho projektil vyrazil. Následně poslali domácí hokejisté kotouč opět na střídačku, a tak budeme svědky dalšího buly v jejich obranném pásmu.
22:21'
Rozjetý Blake Coleman obdržel skvělý pas na levé křídlo, odkud zaměstnal Thomase Greisse štiplavou ranou zápěstím. Rovněž německý brankář si připisuje úspěšný zákrok.
21:46'
Krátce po vyhraném buly dostal z pravé strany namazáno před branku Johnny Boychuk, jeho ránu bez přípravy ale fantasticky vyrazil Mackenzie Blackwood! Ten následně vyzrál i na dorážku Baileyho. Hodně důležitý zákrok.
21:35'
Domácí poslali puk mimo hrací plochu. Bude se vhazovat před Blackwoodem.
20:36'
Blake Coleman nahodil tryskové motory a prosmýkl se kolem pravého mantinelu. Krásnou individuální akci ale zakončil střelou do Greissovy hrudi.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:00.
Střely na branku: 8 – 11
Zatímco v pátek padly v souboji mezi New Jersey Devils a New Yorkem Islanders tři branky za šedesát minut, dnes je stihli aktéři zápasu vsítit za jednu třetinu. Více se o to zasloužili hosté, kteří otevřeli zásluhou Cizikase skóre už ve 4. minutě. Domácím se o pět minut později podařilo srovnat, když z pravé strany vypálil z nápřahu Subban, na jeho trefu do horního růžku ovšem záhy odpověděl Eberle, jemuž trestuhodně namazal na gól zpoza branky Coleman.
20:00'
19:32'
Domácí vyhráli souboj o puk v rohu kluziště a přesunuli hru k pravému mantinelu, odkud pálil Sami Vatanen. Jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:37'
Andy Greene hledal přihrávkou Palmieriho, ten se ale na modré čáře srazil s Boychukem, a tak utíká kotouč na zakázané uvolnění.
18:03'
Travis Zajac naznačil na modré čáře přihrávku a poté si sjel nikým neatakován s pukem blíže k mezikruží, jeho následnou pumelici uklidil Greiss krásným zákrokem do lapačky.
17:09'
Po menší strkanici před Blackwoodem hra pokračuje.
16:21'
A málem z toho bylo klasické nedáš – dostaneš! Nick Leddy vypálil od modré čáry a jeho dělovka orazítkovala pravou tyčku!
16:04'
Nico Hischier tečoval ze vzduchu nahození od levého mantinelu a Greiss musel vytáhnout fantastický zákrok!
15:29'
Hrálo se sotva minutu a půl a na světě je další komerční pauza. Nebezpečnější byli nyní hosté, kteří zahrozili střelou Baileyho z pravého kruhu. Mackenzie Blackwood ale ukryl kotouč ve výstroji.
14:09'
Gusevovu ránu zblokoval Toews. Na programu je další reklamní přestávka.
13:04'
New Jersey viditelně zabralo a rádo by do přestávky srovnalo. John Hayden nejprve pálil vedle branky, Nico Hischier o chvíli později Greissovu klec přestřelil.
11:34'
Na druhé straně musel zasahovat Blackwood proti střele Devona Toewse. Třetí gólový zásah pro Islanders z toho ale zatím není.
10:51'
O rychlou odpověď se pokoušel Travis Zajac, jeho rána ale postrádala větší přesnost.
10:17'
Hosté si berou vedení bleskově zpět. Smolařem akce je Blake Coleman. Ten nejprve nezachytil kotouč mezi kruhy, a tak se o něj bojovalo poblíž branky. Domácí hráč se poté dostal k puku ještě jednou, zpoza klece ale namazal jen na hůl JORDANA EBERLEHO, který pohotově vypálil ze středu kluziště k pravé tyči. Bez asistence.
10:00'
Úvodních deset minut budiž příslibem do dalšího průběhu zápasu. Hraje se opravdu rychlý a pohledný hokej.
08:37'
Ďáblové srovnávají krok! Wood nabil P. K. SUBBANOVI na vrcholek pravého kruhu pro vhazování a kanadský obránce vykouzlil dělovku, která šla přesně do pravého horního růžku branky. Greiss máchl lapačkou naprázdno. Asistence: Miles Wood a Ben Street.
07:53'
New Jersey se opět nastěhovalo před branku soupeře, Islanders se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
07:10'
Hra se po chvíli přesunula před branku Blackwooda, jenž musel předvést výtečný zákrok proti zakončení Barzala.
06:23'
Blake Coleman si potáhl touš na pravý kruh pro vhazování, ke střele se ale nakonec díky včasnému dloubnutí jednoho z protihráčů nedostal. New Jersey následně ztrácí pásmo.
06:01'
Hra přerušena, vhazovat se bude v pásmu Islanders. Avšak až po první komerční přestávce.
04:45'
Na druhé straně zasahuje Greiss, jenž dnes dostal prostor před Varlamovem. Z prostoru mezi kruhy pálil Miles Wood, německý gólman ale ukryl kotouč do lapačky.
04:07'
Tentokrát zkoušel štěstí Mathew Barzal, jeho pokus ale zamířil mimo tři tyče a Blackwood tak zasahoval nemusel.
03:38'
Hosté jdou velmi rychle do vedení! Martinovu střelu z mezikruží vyrazil Blackwood před sebe, kde kotouč pohotově dorazil za jeho záda CASEY CIZIKAS. Asistence: Matt Martin a Leo Komarov.
02:10'
Zatím sledujeme hodně svižný hokej. Hra se přesouvá ze strany na stranu a oba brankáři se musí mít neustále na pozoru.
01:15'
Do předbrankového prostoru se prodral Palmieri, který otestoval Greissovu pozornost po přihrávce zpoza branky. Německý brankář ve službách Islanders se nachytat nenechal.
00:51'
Beauvillier se dostal do první vážnější šance, na levém křídle ale nedokázal přizvednout kotouč nad Blackwoodův beton.
00:46'
New Jersey nastoupilo do duelu v bílo-červených dresech, hosté z New Yorku hrají v modrých.
00:03'
Na úvodním vhazování byl úspěšnější hostující Cizikas, soupeřem mu byl Zajac.
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Domingue) – P. K. Subban, A. Greene, Vatanen, Severson, Müller, Butcher – Palmieri, Hischier, Simmonds – N. Gusev, Zajac, Coleman – Wood, Zacha, J. Boqvist – Hayden, Street, Rooney.

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Dobson – Jo. Bailey, Barzal, Beauvillier – Eberle, B. Nelson, Lee – Kühnhackl, Brassard, Dal Colle – Komarov, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Charron, Lambert – Mills, Nagy.
Oba týmy se spolu utkaly před pouhými pěti dny, kdy se z venkovního vítězství v poměru 2:1 radovali Devils. Oplatí favorizovaní Islanders protivníkovi porážku, nebo zvítězí New Jersey ve vzájemném souboji už potřetí v řadě? Sledujte náš textový přenos a dozvíte se vše podstatné.
Hokejisté New Yorku Islanders jsou na tom o poznání lépe. Přední celek soutěže je s 55 body na třetím místě Východní konference. Může za to zejména výborná obrana, Islanders mají ostatně ve své konferenci vůbec nejméně inkasovaných branek ze všech týmů. Poslední zápas odehráli Ostrované v úterý rovněž proti Coloradu a bylo z toho hubené vítězství 1:0. Nejpilnějším sběratelem kanadských bodů je zde dvaadvacetiletý Kanaďan Mathew Barzal (16+18).
New Jersey se s 36 nasbíranými body nachází na předposlední pozici Východní konference, hůře už je na tom jen beznadějně poslední Detroit. Ďáblové přitom zvládli přelom roku na výbornou, když vyhráli třikrát v řadě, v posledním utkání už ale podlehli na domácím ledě 2:5 Coloradu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 28 kanadskými body osmadvacetiletý americký útočník Kyle Palmieri (15+13).
Příjemné středeční ráno. Dnešní program zámořské NHL je vskutku bohatý. Pokud jste si ke sledování vybrali právě duel mezi týmy New Jersey Devils a New York Islanders, buďte u našeho přenosu srdečně vítáni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.