NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Detroit - 19. října 2019   03:00

Edmonton
Edmonton
27:39' Neal (Chiasson, Nurse) • 32:22' Bear (Draisaitl, Nurse)

3. James Neal (EDM) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 37-26; Zablokované střely: 12-18; Vhazování: 52%-48%; Hity: 24-15; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Edmonton dnes dokázal udolat Detroit a v domácím prostředí zůstává stále stoprocentní. Oilers doma vyhráli čtvrté utkání v řadě a obrovskou zásluhu na tom mají Mikko Koskinen a Ethan Bear. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 2 Detroit Red Wings 1.
59:51'
Mikko Koskinen zmrazil puk poté, co Connor McDavid orazítkoval levou tyč prázdné brány!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:16'
Brána Red Wings zeje prázdnotou a hosté z Detroitu zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
58:16'
Detroit orazítkoval střelou od modré čáry horní tyč a následné nahození z levého kruhu Mikko Koskinen snadno podržel! Komerční přestávka.
57:49'
Red Wings vystřelili v blízkosti pravé tyče a Mikko Koskinen kotouč vyrazil mimo bránu vyrážečkou.
56:44'
Mike Green na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus zamířil vedle vzdálenější levé tyče brány.
55:11'
Dylan Larkin se dostal v mezikruží k odraženému puku, jeho střela zápěstím ale minula pravý horní roh brány.
54:08'
Trevor Daley se ocitl po přihrávce z pravého křídla ve slibné šanci, Mikko Koskinen ho ale dokázal vychytat.
53:17'
Darnell Nurse poté vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier kotouč podržel v náručí.
52:34'
Darnell Nurse na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím byl před bránou zablokován.
52:22'
Jonathan Bernier nahozený puk z dálky nakonec raději podržel, protože za ním rychle spěchal Zack Kassian.
52:14'
Mikko Koskinen si pohlídal volný puk a u své levé tyče brány ho zmrazil pod lapačkou. Komerční přestávka.
51:42'
Filip Hronek na pravém křídle vypálil od modré čáry, rána českého obránce ale skončila na ochranném skle.
50:38'
Patrik Nemeth na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střelu zablokoval domácí obránce Kris Russell.
50:08'
Red Wings nahodili puk do levého rohu útočného pásma, vzápětí se jim ho ale nepodařilo dobruslit.
48:35'
Red Wings na pravém křídle vypálili od modré čáry a Mikko Koskinen tečovaný puk vyrazil pravým betonem.
48:00'
Do konce zápasu zbývá odehrát přesně dvanáct minut a Edmonton stále drží své jednobrankové vedení.
46:41'
Mike Green vypálil na vrcholu pravého kruhu a Darnell Nurse jeho ránu s příklepem přizvedl do ochranné sítě.
46:29'
Jonathan Bernier zastavil ránu Oilers od modré čáry a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
46:00'
Tomáš Jurčo na levém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, jelikož se ocitl v postavení mimo hru.
44:45'
Connor McDavid si krásně pokryl puk a kolem Filipa Hronka se natlačil z pravého křídla před bránu, na vzdálenější levé tyči ale ztroskotal na pravém betonu ležícího Jonathana Berniera!
44:20'
Luke Glendening se snažil vybojovat puk na pravém křídle, jenže se ocitl v postavení mimo hru. Přerušení.
43:39'
Justin Abdelkader nepřesně rozehrál podél střídaček a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
42:47'
Jacob de La Rose bojoval o puk na levém křídle útočného pásma, Red Wings ho ale na hole nezískali.
41:07'
Anthony Mantha míchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování, proti dvojnásobné přesile ale neuspěl.
40:28'
Ryan Nugent-Hopkins vystřelil na bodu pravého kruhu, Jonathan Bernier ale včas sevřel betony a puk vyrazil.
40:01'
V Edmontonu začala závěrečná třetí třetina a Oilers jsou na dobré cestě prodloužit domácí neporazitelnost.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-19; Zablokované střely: 5-15; Vhazování: 50%-50%; Hity: 13-10; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:56.
James Neal a Ethan Bear se po přestávce postarali o dvoubrankové vedení Oilers a domácím narostla křídla, krátce před koncem prostřední části utkání jim je ale přistřihl kontaktním gólem Mike Green. Stav po druhé třetině zní. Edmonton Oilers 2 Detroit Red Wings 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
36:37'
Detroit právě vstřelil branku!
MIKE GREEN si najel na krásnou přihrávku Tylera Bertuzziho zpoza brány a střelou zápěstím poté z vrcholu mezikruží vymetl nad lapačkou Mikka Koskinena pravý horní roh! Red Wings snížili na 2:1. Asistence: Tyler Bertuzzi a Madison Bowey.
35:55'
Trevor Daley je zpět na ledě a Red Wings hrají opět v plném počtu. Oilers nevyužili druhou přesilovku.
35:00'
Leon Draisaitl vystřeli na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier kotouč podržel v náručí.
33:55'
Trevor Daley byl vyloučen na dvě minuty za držení a Oilers si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
33:55'
Patrick Russell vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus skončil v ochranné síti.
32:22'
Edmonton právě vstřelil branku!
ETHAN BEAR na pravém křídle naznačil ránu s příklepem a od modré čáry vzápětí napřáhl k nádherné střele zápěstím, kterou vymetl přední pravý horní roh brány! Oilers skórovali dvakrát v řadě. Asistence: Leon Draisaitl a Darnell Nurse.
31:30'
Red Wings urputně bojovali o puk v pravém rohu útočného pásma, poté se ovšem k ničemu nedostali.
30:46'
Red Wings se dostali na levém křídle k nahození, které skončilo v ochranné síti. Komerční přestávka.
30:28'
Danny DeKeyser pálil od modré čáry nepřesně a Oilers vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
29:40'
Domácí Oilers jsou v průběhu druhé třetiny výrazně nebezpečnější, nyní je ale zastavilo postavení mimo hru.
28:37'
Leon Draisaitl nabral na levém křídle obrovskou rychlost a u levé tyče z blízkosti orazítkoval tyč!
27:39'
Jonathan Bernier sice fantasticky zasáhl pravým betonem proti tečované ráně Darnella Nurse od modré čáry, z dorážky ho ale poté mezi betony překonal JAMES NEAL! Oilers udeřili první a je to 1:0. Asistence: Alex Chiasson a Darnell Nurse.
27:11'
Darnell Nurse vystřelil na vrcholu levého kruhu a dobře mířil do předního horního rohu brány, Jonathan Bernier ale puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě. V Kanadě na gól čekáme stále marně – 0:0. Komerční přestávka.
26:28'
Anthony Mantha nabral na pravém křídle velkou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, kterou na přední tyči Mikko Koskinen úspěšně vyrazil levým betonem.
25:57'
Mike Green vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
24:19'
Ryan Nugent-Hopkins využil nádherného průniku Jamese Neala mezi dvěma protihráči a na bodu levého kruhu bez přípravy vystřelil, Jonathana Berniera ale mezi betony nepřekonal a hra poté byla přerušena.
23:25'
Riley Sheahan vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela skončila na výstroji Jonathana Berniera. Oilers se poté dostali k dorážce, která byla hosty zablokována.
23:05'
Justin Abdelkader vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Mikko Koskinen kotouč vykopl levým betonem.
22:46'
Oilers poměrně dlouho kombinovali v útočném pásmu, na levém křídle se ale nakonec ke střele nedostali.
21:41'
Leon Draisaitl vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím minul levý horní roh brány.
21:32'
Hokejisté Edmontonu na levém křídle nemohli pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru.
20:53'
Darnell Nurse na levém křídle vypálil od modré čáry a Jonathan Bernier jeho střelu vyrazil pravým betonem.
20:29'
Vyloučený Kris Russell je zpět na ledě a Red Wings se dostali během přesilové hry pouze k jedné střele.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-13; Zablokované střely: 2-11; Vhazování: 55%-45%; Hity: 5-5; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 4:03.
Oba týmy si vytvořily v průběhu úvodní části utkání jednu obrovskou šanci. Z vrcholu levého kruhu pro vhazování nejprve orazítkoval na domácí straně horní tyč Patrick Russell, zatímco na opačné straně nevyužil samostatný únik Andreas Athanasiou. Skóre po první třetině duelu. Edmonton Oilers 0 Detroit Red Wings 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:29'
Andreas Athanasiou byl v závěru samostatného úniku faulován a Kris Russell dostal dvě minuty za sekání.
18:29'
Andreas Athanasiou dojel v prostoru mezi kruhy pro vhazování nahozený puk a řítil se sám na bránu, u levé tyče ale kotouč přes pravý beton Mikka Koskinena zasunout do sítě nedokázal!
17:44'
Zack Kassian se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru, do kterého ho nechtěně vystavil Leon Draisaitl.
16:20'
Tomáš Jurčo rychle objel bránu Jonathana Berniera, u pravé tyče ho ale z otočky překonat nedokázal.
15:42'
Matt Benning vypálil od modré čáry a jeho tečovaná rána s příklepem těsně minula levou tyč brány.
14:57'
Nahození Red Wings bylo přizvednuto do ochranné sítě a prostor dostává krátká komerční přestávka.
14:25'
Red Wings odpověděli rychlou střelou z pravého křídla, která skončila na výstroji brankáře Mikka Koskinena.
13:45'
Danny DeKeyser vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil v náručí Mikka Koskinena.
13:08'
Patrick Russell vystřelil na vrcholu levého kruhu pro buly zápěstím a jeho střela mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, puk se ale od horní tyče brány odrazil zpět do hry!
12:38'
Filip Hronek na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho táhlá střela skončila v náručí Mikka Koskinena.
12:30'
Dylan Larkin předvedl v levém kruhu pro vhazování krásnou stahovačku, poté ale střelou zápěstím zamířil pouze do náruče připraveného Mikka Koskinena.
12:18'
Kris Russell vystřelil na bodu levého kruhu a Jonathan Bernier kotouč podržel v náručí. Komerční přestávka.
11:01'
Oilers se ocitli v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže Jonathan Bernier dokázal puk vyrazit za bránu.
10:25'
Red Wings odpověděli střelou z pravého křídla, která skončila na pravém betonu brankáře Mikka Koskinena.
10:05'
Leon Draisaitl na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho pokus dobře zablokoval Filip Hronek.
09:27'
Red Wings se nepodařilo rozehrát podél střídaček a jejich přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
09:18'
Oscar Klefbom vystřelil na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování a jeho táhlá střela zápěstím skončila v lapačce připraveného brankáře Jonathana Berniera.
08:36'
Andreas Athanasiou mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, Mikko Koskinen ale jeho zakončení bekhendem vyrazil.
08:28'
Brandon Manning vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a Jonathan Bernier jeho ránu podržel v náručí.
08:01'
Oba týmy odjely střídat a na ledě mají čerstvé síly. Ze hry uplynulo úvodních osm minut. Skóre je 0:0.
06:28'
Frans Nielsen vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho rána zamířila těsně nad bránu.
06:16'
Tyler Bertuzzi na pravém křídle nemohl pokračovat v akci, postavení mimo hru a komerční přestávka k tomu.
05:27'
Kris Russell vypálil od modré čáry a dobře mířil do pravého horního rohu brány, Jonathan Bernier ale po puku máchl lapačkou a úspěšně ho vytáhl mimo bránu.
05:06'
Vyloučený Jacob de La Rose je zpět na ledě a Red Wings úspěšně přečkali první oslabení zápasu.
04:05'
Ryan Nugent-Hopkins byl zřejmě hráčem, který se ocitl u levé tyče ve velké brankové příležitosti, jenže bránu Jonathana Berniera vůbec netrefil. Mohlo to být 1:0.
03:25'
Leon Draisaitl vypálil na budu pravého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier včas sevřel betony k sobě.
03:06'
Jacob de La Rose dostal dvě minuty za hákování a Edmonton si zahraje první přesilovou hru zápasu.
02:43'
Darnell Nurse se protáhl v levém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Jonathan Bernier vyrazil betony.
02:32'
Patrick Russell na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
01:49'
Oilers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a jejich nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
01:21'
Red Wings se dostali na levém křídle k nahození, se kterým si Mikko Koskinen snadno poradil.
01:05'
Andreas Athanasiou na levém křídle vystřelil od modré čáry a Mikko Koskinen puk podržel v náručí.
00:43'
Další střela Oilers přišla z pravého kruhu pro buly a Jonathan Bernier opět zasáhl pravým betonem.
00:29'
Alex Chiasson vystřelil z prostoru mezikruží a Jonathan Bernier jeho střelu vyrazil pravým betonem.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Klefbom, K. Russell, Nurse (A), Bear, Manning, Benning – Draisaitl (A), McDavid (C), Kassian – Chiasson, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, P. Russell – Jurčo, Haas, J. Archibald. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – DeKeyser, Hronek, Nemeth, Green, Daley, Bowey – Helm, D. Larkin (A), Mantha – Athanasiou, Nielsen (A), Bertuzzi – Hirose, Filppula, Abdelkader (A) – Erne, J. de La Rose, Glendening. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Marc Joannette. Čároví: Scott Driscoll, Brad Kovachik.

Tomáš Jurčo (EDM) 6 zápasů, 0+2, +/- +3
Filip Hronek (DET) 7 zápasů, 1+2, +/- -1
Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v loňské sezóně NHL dvakrát a vždy se radovali z výhry hosté. Na začátku listopadu nejprve Edmonton a na konci ledna vzápětí Detroit.
Detroit Red Wings

Detroit má v letošní sezóně NHL poměrně vyrovnanou bilanci, když vyhrál tři ze sedmi zápasů. Skvělou formu má útočník Anthony Mantha, který během úvodních sedmi utkání zaznamenal deset kanadských bodů za šest gólů a čtyři asistence. Red Wings letos vyhráli v Nashvillu a Montrealu, poté ovšem přišly dvě venkovní porážky v řadě. Ve Vancouveru a Calgary shodně 5:1.
Edmonton Oilers

Organizace Edmontonu je doma v letošní sezóně NHL stoprocentní, když vyhrála všechny tři domácí zápasy a navíc v normální hrací době. Oilers postupně porazili Vancouver, LA Kings a Philadelphii. Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je hvězdný Connor McDavid, který během sedmi zápasů zaznamenal sedmnáct kanadských bodů za pět gólů a dvanáct asistencí.
Hokejisté Detroitu budou v sobotu v noci pokračovat v tripu po Kanadě, když se po Vancouveru a Calgary představí v Edmontonu. Red Wings se budou snažit ukončit sérii tří porážek, zatímco Oilers navázat na tři domácí výhry v řadě. Kdo se bude radovat z výhry?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.