NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Chicago - 1. března 2020   00:00

Florida
Florida
04:07' Hoffman  • 58:32' Matheson (Hoffman)
2:3
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

0:2 (SN)

Chicago
Chicago
12:54' J. Toews  (Boqvist, D. Kubalík) • 26:21' Caggiula  (C. Murphy, J. Toews) • ' J. Toews
Florida
Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman, Matheson, Yandle (A) – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Haula, Vatrano – Connolly, Wallmark, Toninato – Pysyk, Acciari, Sceviour.
South, Dwyer – Suchánek, Racicot
BB&T Center, Sunrise
16 055 diváků
Chicago
Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), Koekkoek, Määttä, C. Murphy, Carlsson – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Caggiula, Dach, DeBrincat – Carpenter, Kämpf, Highmore.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Dnešní utkání sledovalo 16 055 diváků.
Je konec! Chicago Blackhawks nakonec vstřelilo dva góly v samostatných nájezdech a porazilo tak Floridu Panthers 3:2.
O jedinou branku se ve druhé dvacetiminutovce postaral ve 27. minutě český útočník Drake Caggiula. Následně sice byla Florida ve velkém tlaku, ale gólman Corey Crawford měl skvělou formu.
Ve třetí periodě byla Florida naprosto jasně lepším týmem a nakonec také přišla zasloužená branka, kterou vstřelil v 59. minutě Michael Matheson.
Fantastické pětiminutové prodloužení vítěze nepřineslo! Blízko k tomu byli oba týmy, ovšem brankáři na obou stranách byli dnes excelentní.
V samostatných nájezdech se trefili pouze hráči hostů a to Jonathan Toews a Patrick Kane.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
Autorem vítězné branky je JONATHAN TOEWS.
Patrick KANE proměňuje.
Mike HOFFMAN neproměňuje.
Jonathan TOEWS proměňuje.
Frank VATRANO neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Fantastické pětiminutové prodloužení je u konce a vítěze stále nemáme! Blízko k tomu byli oba týmy, ovšem brankáři na obou stranách jsou dnes excelentní. Následuje tak poslední část tohoto zápasu a to jsou samostatné nájezdy, kde už se rozhodne.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
Po buly v pásmu hostů se k puku dostali domácí, ale následná střela minula branku.
64:37'
Oddechový čas pro domácí.
64:37'
A ještě jedná obrovská šance domácího celku ve řvoucím BB&T Center! Michael Matheson pálil do levé šibenice, ale Corey Crawford je dnes naprosto neskutečný!
64:09'
Florida si nyní vytvořila velký tlak, ale stále nemůže dát vítězný gól, jelikož Crawford chytá naprosto famózně.
63:48'
Domácí se snažili něco vymyslet před bránu soupeře, ale gólmani jsou oporami v tomto zápase.
63:32'
Panthers ale počkali na výměnu formací a začínají od své svatyně.
63:16'
A další rána z hole hostujícího hráče, se kterou si ale ruský gólman poradil a dopředu jde Florida.
62:56'
Chicago ale nadále drží kotouč v útočném pásmu a posléze musel Sergej Bobrovskij vytáhnout další zákrok.
62:27'
Adam Boqvist mohl rozhodnout, jelikož pálil z první z předbrankového prostoru, ale těsně přestřelil!
62:10'
Jonathan Toews předvedl fantastickou práci, když se prokličkoval přes dva obránce do zakončení, ale to vychytal Sergej Bobrovskij!
61:39'
Mike Hoffman předal puk z pravé strany do velké šance spoluhráči, ale ten nedokázal zakončit.
61:19'
Nedomluva při střídání stála domácí kotouč, ale následně jej opět získali.
61:00'
Kirby Dach nezachytil přihrávku na levou stranu a Blackhawks se tak dopustili zakázaného uvolnění.
60:42'
Florida se sice snažila něco vymyslet, ale ani tentokrát jsme se nedočkali střely a u puku už je hostující celek.
60:20'
K puku se po buly dostalo Chicago, ale to o něj následně přišlo a dopředu tak jdou Panthers.
60:01'
Základní hrací doby je u konce ale o vítězi stále není rozhodnuto! Ve třetí periodě byla Florida naprosto jasně lepším týmem a nakonec také přišla zasloužená branka, kterou vstřelil v 59. minutě Michael Matheson. Následuje tak prodloužení.
60:00'
59:49'
Opět je hra pozastavena, jelikož se hostující celek dopustil ofsajdu.
59:33'
Oddechový čas pro hosty.
59:33'
Florida se posléze ještě snažila o rychlý obrat, ale nakonec je z toho jen zakázané uvolnění Panthers.
58:32'
Florida právě vstřelila branku!
Tak přece jenom se Panthers dočkali srovnání v samém závěru zápasu a stav je tak 2:2! Hostující obránce Olli Määttä zaváhal a nechal přes sebe projít MICHAELA MATHESONA, který si posléze zkušeně poradil a zakončil k bližší pravé tyči. Asistence: Mike Hoffman.
58:13'
Panthers opět přišli o kotouč ve středním pásmu a budou se muset bránit.
57:55'
Čas se krátí a v BB&T Center to nyní vře na plno obrátky.
57:27'
Nyní už mohlo být hotovo, jelikož Drake Caggiula se dostal v přečíslení ke střele, ale trefil jen tyč domácí svatyně!
57:05'
Nyní se sice Blackhawks dostali do protiútoku, ale ten nepřinesl nic nebezpečného a směrem dopředu už jde opět domácí celek.
56:39'
Florida je ale nyní ve velkém tlaku a drží puk v útočném pásmu. CHicago se ve třetí třetině dostalo jen ke dvěma střelám na bránu.
55:57'
Další velice dobrá šance domácích ani tentokrát neskončila gólem a brankářský koncert Crawforda pokračuje.
54:27'
Blackhawks znovu získali puk na své hole, ale následně se nijak nehrnuli dopředu a po ofsajdu je tady opět komerční přestávka.
53:46'
Momentálně jsou to spíše hosté, kteří kontrolují kotouč a především nenechávají soupeře se dostat ke střele.
52:26'
Chicago Blackhawks dostalo puk do útočného pásma, ale Dominik Kubalík už nestihl přihrávku a je z toho tak pouze zakázané uvolnění.
51:19'
Erik Haula zkusil své štěstí, ale ani jeho pokus neskončil v bráně soupeře a Floridě se tak krátí čas.
50:34'
Posléze přišel ofsajd ze strany domácího celku a následuje komerční přestávka.
50:26'
Blackhawks se sice dostali ke střele, ale to minulo domácí svatyni.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Chicago stále hájí těsné vedení 2:1.
48:19'
Zatím je poslední dvacetiminutovka tohoto utkání velice vyrovnaná a bohužel čekáme na gól od 27. minuty.
47:24'
Chicago se dokázalo vymanit z úvodního tlaku soupeře ve třetí třetině a nyní opět zahrozilo směrem dopředu, ale Bobrovskij chytil puk.
46:08'
Jonathan Toews mohl poslat hosty už do dvoubrankového vedení, ale vypálil těsně vedle pravé tyče. Následuje komerční přestávka.
45:18'
Nyní se po dlouhé době dostali ke střele také hosté, ale Sergej Bobrovskij mezitím nezapomněl své brankářské umění a poradil si s kotoučem.
44:33'
Florida má obrovský tlak, ale stále jí není přáno vstřelit srovnávací branku.
44:26'
A opět fantastický hostující gólman, jenž si poradil také s tečovanou ránou od modré čáry!
44:19'
Nebezpečná rána domácího hráče z levé strany byla zblokována, posléze se snažil dorážet Noel Acciari, ale Crawford chytil kotouč.
43:27'
Další a další šance Panthers, které nekončí gólem! Brett Connolly zakončoval z mezikruží, ale Crawford jeho pokus vyrazil do tyče!
43:11'
43:00'
Posléze přišla nebezpečný střela z pravé strany, ale opět fantastický Corey Crawford!
42:46'
Mike Hoffman dostal přihrávku na pravou stranu od Huberdeauau, ale následně nedokázal prostřelit Crawforda.
41:47'
Florida už drží kotouč v útočné třetině, ale posléze se hosté vysvobodili a vyhodili puk.
41:11'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Kirby Dach – 2 min., vysoká hůl).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 01:53.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Florida Panthers prohrává na domácím ledě s Chicago Blackhawks 1:2. O jedinou branku se ve druhé dvacetiminutovce postaral ve 27. minutě český útočník Drake Caggiula. Následně sice byla Florida ve velkém tlaku, ale gólman Corey Crawford má skvělou formu.
40:00'
39:24'
Ovšem momentálně je k vidění pouze hodně nepřesností na obou stranách a vypadá to, že další branka už ve druhé třetině nepadne.
39:03'
Po delší době se dopředu dostalo také Chicago, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a střely jsme se nedočkali.
38:35'
Chvíli na to se opět dostal k puku Aaron Ekblad, ale ani otočka nepomohla a Corey Crawford se i tentokrát zmocnil puku.
38:26'
Aaron Ekblad se snažil překonat brankáře Crawforda střelou z levé strany, ale ani on nebyl úspěšný.
37:36'
Florida pokračuje v tlaku a drží soupeře v útočném pásmu pod zámkem.
36:50'
Mike Hoffman se dostal ke kotouči na pravé straně a posléze si to namířil rovnou na branku, ale jeho střela z pravého kruhu jen vytřepala výstroj gólmana.
36:36'
Posléze se Blackhawks opět podařilo vyhodit puk do bezpečí od své svatyně, ale směrem dopředu je to momentálně bída.
35:54'
Domácí celek je ke konci druhé dvacetiminutovky aktivnějším týmem, ale Chicago se skvěle brání.
35:02'
Nyní jsem to ovšem zakřikl, jelikož domácí hráč se dopustil zakázaného uvolnění.
34:56'
Opět se hraje dlouho bez přerušení a hra nám tak krásně plyne.
34:03'
Momentální stav střel na bránu je 23:15 pro Chicago.
33:46'
Colton Sceviour se sice dostal do zakončení z pravé strany, ale jeho rána byla rovněž zblokována.
32:56'
Alex DeBrincat si udělal místo a následně vypálil z mezikruží, ale jeho rána letěla jen vedle brány soupeře.
32:26'
Blackhawks se opět ubránili a posléze jen vyhodili kotouč, aby mohli prostřídat formace.
32:13'
31:52'
Panthers ale stále drží útočné pásmo a obstřelují hostující svatyni s brankářem Crawfordem.
31:29'
Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště, což samozřejmě vyhovuje hostům a čas se krátí.
31:03'
Florida má k dispozici další přesilovou hru, ale ani nyní po skvělé kombinaci nepřichází gól.
30:13'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., podrážení).
30:13'
Domácí mužstvo nevyužilo přesilovou hru a nyní následuje komerční přestávka.
30:09'
29:26'
Mike Hoffman si vyměnil kotouč se spoluhráčem a posléze vypálil dělovku od modré, která ale skončila jen v moci gólmana.
28:59'
Panthers se znovu dostali do šance, ale ani tentokrát z toho není srovnání na 2:2.
28:22'
Erik Haula vypálil z pravé strany z první, ale jeho pokus byl zblokován obranou soupeře.
28:09'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Olli Määttä – 2 min., nedovolené bránění).
27:36'
Florida se nyní oklepává z druhé obdržené branky a nemůže se směrem dopředu dostat do nějaké šance.
26:21'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté se přece jen dočkali druhé branky a otáčejí tak vývoj zápasu ve svůj prospěch! Connor Murphy vypálil od modré rány, ale jeho střelu ideálně tečoval DRAKE CAGGIULA a Sergej Bobrovskij nedokázal zareagovat. Asistence: Connor Murphy a Jonathan Toews.
25:59'
Aaron Ekblad vypálil od modré čáry ránu, která ale byla zblokována obranou Chicaga.
25:23'
Jonathan Huberdeau se po skvělé otočce dostal před bránu, kde puk ještě posunul na Jevgenije Dadonova a ten zakončil, ale Corey Crawford předvedl fantastický zákrok!
24:46'
Florida nyní dobře drží kotouč v útočné třetině, ale zatím to není nic nebezpečného.
23:28'
Po dlouhé době musel zasahovat také hostující brankář Corey Crawford.
22:53'
Stav na střely je už 17:5 pro Blackhawks, ovšem skóre i nadále nerozhodné.
21:38'
Chciago stejně jako na konci první třetiny tak i nyní je v tlaku a snaží se dostat do vedení.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:01.
První třetina je u svého konce a Florida Panthers zatím hraje s Chicago Blackhawks smírně 1:1. Do zápasu vstoupila Florida velice dobře, jelikož se už v 5. minutě prosadil Mike Hoffman. Následně se ale do hry dostalo také Chicago a ve 13. minutě srovnal Jonathan Toews. Konec periody patřil hostům, ale ti druhou branku vstřelit nedokázali.
20:00'
19:46'
Chicago pokračovalo v tlaku také proti plnému počtu, ale Florida zdá se už ubrání.
19:13'
18:56'
Opět se Blackhawks nepodařilo něco vymyslet a Colton Sceviour vyhodil puk do bezpečí.
18:26'
Florida se ale ubránila a dokázala vyhodit kotouč do bezpečí a daleko od své brány.
17:59'
Chicago může otočit vývoj tohoto zápasu v přesilovce, kterou zatím hraje dobře.
17:13'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Erik Haula – 2 min., vysoká hůl).
16:48'
Ekbladova střela byla zblokována mimo bránu a následuje tak vhazování před Crawfordem.
16:09'
Panthers se pokoušeli dostat dopředu středem, ale nakonec je z toho jen ofsajd.
15:36'
Nyní je hra opět přerušená a následuje komerční přestávka.
14:48'
Nyní ale přišla chyba Blackhawks, kteří se dopustili ofsajdu a následovat tak bude buly ve středním pásmu.
14:19'
Floridě se povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma a Chicago tak musí rozjet útočnou akci znovu.
13:26'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., hákování).
12:54'
Je srovnáno na 1:1! Kubalík nejprve nedokázal zakončit do poloprázdné brány, ale posléze kotouč vrátil před svatyní, kde poslal střílenou přihrávku před bránu Boqvist a JONATHAN TOEWS skvěle zakončil. Asistence: Adam Boqvist a Dominik Kubalík.
12:23'
Connor Murphy se dvakrát opřel do střely od modré čáry, ale Sergej Bobrovskij byl dvakrát stoprocentně připraven a drží tak čisté konto i nadále.
11:58'
Mark Pysyk svou střelou přerušil hru, když puk chytil Crawford.
11:36'
Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení a Blackhawks se procpali ke střele, která ale z úhlu nemohla ohrozit svatyni Bobrovského.
10:42'
Momentálně toho na hrací ploše příliš nevidíme, jelikož kotouč se přelévá z jedné strany na druhou bez nějakých šancí.
09:49'
Úvod zápasu sice patřil Floridě, ale nyní je to převážně Chicago, které se dostává směrem dopředu. Střel na branku je ale zatím hodně málo, neboť skóre hovoří 3:2 ve prospěch hostů.
09:19'
Útočná akce Chicaga byla pozastavena, neboť se hosté dopustili ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.
08:52'
Fanoušci hostů už se zvedali ze sedadel, ale puk nakonec orazítkoval po střele Brandona Saada pravou tyč!
08:26'
07:51'
Opět Panthers bez nějaké větší námahy dostali puk ze své třetiny a zatím se skvěle brání.
06:56'
Chicago dobrou půl minutu přesilové hry drželo puk v útočné třetině, ale posléze se soupeř vysvobodil.
06:26'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., držení).
06:22'
Po chvíli je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.
05:19'
Chicago Blackhawks se snaží rychle odpovědět, ale nyní se bojuje jen za bránou domácího mužstva.
04:07'
Domácí celek otevírá brankový účet tohoto zápasu a vede tak 1:0! MIKE HOFFMAN se dostal ke kotouči z levé strany, se kterým si najel před bránu a fantastickým bekhendovým blafákem zavěsil za záda Crawforda. Bez asistence.
02:02'
MacKenzie Weegar dostal přihrávku do pravého kruhu a následně pálil, ale jeho rána z blízka skončila pouze v boční síti!
01:36'
Florida drží puk v útočném pásmu, kde je v tlaku a snaží se něco vymyslet.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman, Matheson, Yandle (A) – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Haula, Vatrano – Connolly, Wallmark, Saarela – Pysyk, Acciari, Sceviour.

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith, Koekkoek, Määttä (A), C. Murphy, Carlsson – Saad, J. Toews, D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Caggiula, Dach, DeBrincat – Carpenter, Kämpf (C), Highmore.

Rozhodčí: Furman South, Gord Dwyer – Libor Suchánek, Pierre Racicot.
Československá stopa:

David Kampf (CHI)
Dominik Kubalík (CHI)
Chicago Blackhawks:

Chicago Blackhawks najdeme v Západní konferenci na 12. pozici s 64 body a skóre 192:205. Naposled zavítalo na led Tampy. První třetina branku nepřinesla a po druhé třetině vedla Tampa Bay 1:0 po brance Pointa. Ve 41. minutě zvýšil vedení na 2:0 Kučerov, ovšem posléze přišel fantastický obrat Chicaga, který korunoval hattrickem český hráč Dominik Kubalík a Tampa Bay prohrála 2:5. Nejproduktivnějším hráčem je se 78 body Kane.
Florida Panthers:

Florida Panthers je aktuálně ve Východní konferenci na 11. místě se 72 body a skóre 222:218. Po výhře na ledě Arizony přivítala na svém ledě Toronto. První třetina nabídla hned šest gólů a Panthers přišli o náskok 3:1. Do druhé periody se tak šlo za remízového stavu 3:3. Druhá třetina sice branku nepřinesla, ale ve 3. třetině se trefili Nylander s Hollem a Toronto vyhrálo 5:3. Nejproduktivnějším hráčem je se 77 body Huberdeau.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Florida Panthers a Chicago Blackhawks. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na ledu Chicaga, kde ovšem Florida zvítězila 4:3. Dnes se ale bude bojovat v BB&T Centeru, Sunrise. Úvodní buly je naplánováno na 00:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.