NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Montreal - 8. března 2020   01:00

Florida
Florida
30:22' Wallmark (Acciari, Ekblad) • 40:41' Weegar (Ekblad, Vatrano) • 44:13' Huberdeau (Haula, Hoffman) • 58:06' Hoffman

3. MacKenzie Weegar (FLA) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-34; Zablokované střely: 15-13; Vhazování: 59%-41%; Hity: 20-26; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.
Hokejisté Floridy porazili ve velice vyrovnaném střetnutí Montreal, do jehož sítě se dnes postupně trefili Lucas Wallmark, MacKenzie Weegar a hvězdný Jonathan Huberdeau. Za hosty už pouze snižoval Jake Evans. Legendární Roberto Luongo tedy mohl být po vyřazení dresu spokojený, protože jeho bývalý tým dnes zvítězil a získal tak důležité dva body v boji o playoff. Konečný stav tedy zní. Florida Panthers 4 Montreal Canadiens 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:06'
Florida právě vstřelila branku!
MIKE HOFFMAN vybojoval puk na pravé straně obranného pásma a z otočky ho po ledě poslal do prázdné brány! Skóre je 4:1. Bez asistence.
57:22'
Charlie Lindgren zamířil na střídačku a Montreal teď zkouší vykřesat naději při hře bez brankáře!
56:35'
Frank Vatrano dostal na levém křídle přihrávku na paty bruslí a ocitl se v postavení mimo hru, po kterém bude následovat vhazování v neutrální zóně hrací plochy.
55:46'
Erik Haula si najel před bránu na nádhernou přihrávku z pravého křídla a jeho střela zápěstím poté těsně minula vzdálenější pravý horní roh. To byla dobrá příležitost.
55:30'
Shea Weber na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká střela s příklepem mířila na bránu, jenže Chris Driedger byl připravený a zasáhl vyrážečkou.
55:01'
Jeff Petry se snažil prosadit na pravém křídle, jenže kotouč byl přizvednut mimo ledovou plochu již ve středním pásmu. Jeden z fanoušků si odnese suvenýr.
54:16'
Chris Driedger si pohlídal prostor u své pravé tyče brány a pokus z blízkosti zmrazil pod lapačkou. Po zákroku brankáře Floridy následuje komerční přestávka.
53:29'
Aleksander Barkov využil zpětné přihrávky a na levém křídle vypálil bez přípravy od hrazení, jeho ostrá rána s příklepem ale minula bližší levý horní roh brány hostí.
52:41'
Jordan Weal nahodil puk z pravého křídla na vzdálenější levou tyč, jeden z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal a následná střela pak skončila v ochranné síti.
52:03'
Canadiens vystřelili od modré čáry a jejich následná táhlá střela skončila v lapačce Chrise Driedgera, který přerušil hru. Následuje krátká komerční přestávka.
50:12'
Colton Sceviour se nyní dostal do zakončení na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho bekhendová střela skončila na vyrážečce gólmana Charlieho Lindgrena.
49:28'
Dnešní utkání sleduje 17873 diváků.
48:04'
Montreal právě vstřelil branku!
JAKE EVANS si potáhl puk doprava a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vzápětí napřáhl k nádherné střele zápěstím, kterou nyní vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Bez asistence.
47:13'
Frank Vatrano vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Charlie Lindgren kotouč nadvakrát zastavil. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
45:02'
Montreal odpověděl pořádnou bombou, která přišla na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Chris Driedger byl ale připraven a na přední tyči zasáhl levým betonem.
44:13'
JONATHAN HUBERDEAU si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku Erika Hauly z pravého rohu útočného pásma a střelou bez přípravy zamířil k přední tyči! Florida vede nad hosty 3:0. Asistence: Erik Haula a Mike Hoffman.
42:32'
Dale Weise rychle obkroužil bránu Floridy a u levé tyče se snažil zasunout puk po ledě do sítě, jenže neuspěl a Chris Driedger zmrazil kotouč pod svou lapačkou.
42:08'
Michael Matheson na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho následný pokus skončil mezi tělem a pravou rukou Charlieho Lindgrena, který puk zastavil, ale nebyl si jistý.
41:21'
Panthers se dostali ke střele na pravém křídle a následný pokus od hrazení zamířil do náruče připraveného gólmana Charlieho Lindgrena, který kotouč podržel.
40:41'
MACKENZIE WEEGAR vypálil bez přípravy před vrcholem levého kruhu pro vhazování a jeho nádherná střela s příklepem zamířila vedle levého ramena Charlieho Lindgerna ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Aaron Ekblad a Frank Vatrano.
40:36'
Mike Hoffman mohl skórovat po nádherné přihrávce z levého křídla na vzdálenější pravé tyči do prázdné brány, jenže se mu puk zamotal pod brusle. Velká škoda.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 11-9; Vhazování: 61%-39%; Hity: 13-11; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:14.
Lucas Wallmark v polovině utkání prolomil ledy, když předvedl fantastickou individuální akci a poslal Floridu do vedení. Montreal mohl v závěru druhé třetiny klání vyrovnat, jenže dlouhou čtyřminutovou přesilovou hru nevyužil a pak mu nepomohla ani dvojnásobná početní převaha, která trvala přesně minutu a deset sekund. Skóre po druhé třetině důležitého střetnutí na Floridě tedy nyní zní. Florida Panthers 1 Montreal Canadiens 0.
40:00'
39:25'
Mike Hoffman nyní na pravém křídle vypálil bez přípravy a jeho střela z ostrého úhlu mířila do odkryté sítě, jenže brankář Charlie Lindgren ho spektakulárně vychytal svým levým betonem!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:39'
Montreal hrál v šesti hráčích a po komerční přestávce si zahraje přesilovku Florida. Trest odpyká Charles Hudon.
38:29'
Aaron Ekblad už je také zpět na ledě a Florida hraje v plném počtu poté, co přečkala dlouhé čtyřminutové oslabení a navíc minutu a deset sekund ve třech! Montreal nevyužil velkou šanci.
37:39'
Dominic Toninato opustil trestnou lavici a domácí hokejisté Floridy dokázali přečkat dvojnásobné oslabení, ve kterém hráli minutu a deset sekund.
37:01'
Jeff Petry na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká střela s příklepem minula vzdálenější levý horní roh brány domácího gólmana Chrise Driedgera.
36:29'
Aaron Ekblad byl vyloučen za vysokou hůl a Montreal si zahraje minutu a deset sekund přesilovou hru 5 na 3!
36:21'
Lukas Vejdemo se pokusil vystřelit na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže pod nohy se mu rychle vrhl Frank Vatrano, který jeho střelu zápěstím zablokoval.
35:39'
Polovina ze čtyřminutového vyloučení Dominica Toninata je minulostí, jenže Montreal bude hrát ještě dvě minuty v přesilové hře a má šanci vyrovnat skóre.
34:29'
Anton Strälman sice na první pokus kotouč z pravé strany obranného pásma nevyhodil, vzápětí ale uspěl a Montreal se musel vracet za pukem k trestným lavicím.
33:39'
Dominic Toninato byl vyloučen na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl a Montreal si zahraje první přesilovku.
33:09'
Nick Suzuki se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela zápěstím byla příliš slabá na to, aby Chrise Driedgera překonala.
32:03'
Panthers se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení dostává prostor reklamní přestávka. Florida vede zásluhou Lucase Wallmarka 1:0.
31:43'
Jevgenij Dadonov objížděl bránu Montrealu, za kterou byl evidentně podražen, jenže rozhodčí to nechali bez povšimnutí a halou se ozval hlasitý pískot.
30:22'
LUCAS WALLMARK nyní předvedl fantastickou individuální akci, když v levém kruhu pro buly naznačil střelu s příklepem a poté na vzdálenější pravé tyči zvedl puk bekhendem nad levý beton ležícího Charlieho Lindgrena! Florida otevřela skóre. Asistence: Noel Acciari a Aaron Ekblad.
28:07'
Max Domi nyní dostal dvě minuty za sekání a Florida si zahraje po komerční přestávce druhou přesilovou hru.
26:49'
Montreal odpověděl prudkou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování, Chris Driedger šel ale na přední tyči rychle do kolen, aby sevřenými betony kotouč vyrazil.
25:56'
Panthers dvakrát vypálili na pravém křídle a třetí střela přišla z levého kruhu pro vhazování, Charlie Lindgren byl ale ve všech třech případech připraven a puk vyrazil.
24:37'
Max Domi se řítil do samostatného úniku, jenže kotouč mezi betony Chrise Driedgera zasunout nedokázal! Obrovská šance hostů z Montrealu!
23:14'
Před bránou Floridy bylo pořádné horko a Canadiens se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, Chris Driedger si ale s oběma poradil a puk vyrazil mimo.
22:01'
Panthers se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a vhazování se konalo v neutrální zóně. Florida je v úvodu druhé třetiny opět střelecky aktivnějším týmem.
21:06'
Frank Vatrano si najel mezi kruhy na krásnou přihrávku zpoza brány a střelou bez přípravy mířil k pravé tyči, jenomže Charlie Lindgren ho fantasticky vychytal levým betonem! Stále 0:0.
20:49'
Jevgenij Dadonov se ocitl ve slibné šanci a střelou z bodu levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Charlie Lindgren ho ale vychytal.
20:38'
Riley Stillman předvedl v levém rohu obranného pásma tvrdý hit, který paradoxně odnesl on sám a zůstal ležet na hrací ploše. Rozhodčí hru raději přerušili.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-8; Zablokované střely: 4-8; Vhazování: 72%-28%; Hity: 13-11; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:22.
Florida si vytvořila v úvodu a závěru úvodní části duelu obrovský tlak, jenže svou střeleckou převahu přetavit v úvodní gól nedokázala, a tak Chris Driedger i Charlie Lindgren druží čisté konto. Skóre po úvodní třetině v Sunrise zní. Florida Panthers 0 Montreal Canadiens 0.
20:00'
19:13'
Florida se dostala v rychlém sledu k několika střelám a poslední pokus Antona Strälmana z pravého kruhu pro vhazování skončil v lapačce Charlieho Lindgrena.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:43'
Mark Pysyk vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Charlie Lindgren předvedl snadný zákrok, když hokejkou puk vyrazil do rohu ledové plochy.
17:43'
Jevgenij Dadonov a Aleksander Barkov bojovali o puk v levém kruhu pro vhazování, jenže ho ani jeden nezískal a Montreal mohl vyrazit do rychlého protiútoku.
16:40'
Jevgenij Dadonov nabral na pravém křídle obrovskou rychlost, jeho zakončení ale skončilo ve výstroji Charlieho Lindgrena, který si připsal další zákrok.
16:12'
Anton Strälman vypálil bez přípravy na ose útočného pásma, jenže jeho následná rána od modré čáry byla zablokována a Charlie Lindgren nemusel zasahovat.
15:29'
Oba týmy se dostaly v rychlém sledu k jedné střele a po zákroku Chrise Driedgera, který ukryl střelu z levého kruhu v lapačce, následuje krátká komerční přestávka.
14:57'
Mark Pysyk vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže kotouč mířil pouze doprostřed brány, kde ho Charlie Lindgren vyrazil, a dorážka skončila mimo.
14:17'
Florida měla v úvodu zápasu obrovskou převahu, jenže se prosadit nedokázala a Montreal postupem času vyrovnal hru. Panthers vedou na střely na bránu 7:6.
13:51'
Ben Chiarot vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Chris Driedger předvedl v rychlém sledu druhý zákrok, když puk ukryl ve své lapačce.
13:00'
Panthers nyní nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění, po kterém následovalo vhazování po pravici Chrise Driedgera.
11:36'
Chris Driedger se teď vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Canadiens a bekhendem poté posunul puk za sebe na jednoho z rozehrávajících spoluhráčů.
11:03'
Jonathan Huberdeau se poté ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka. Florida hraje s Montrealem 0:0.
09:59'
Frank Vatrano nyní vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela s příklepem byla pořádně prudká, jenže bránu hostí minula a Charlie Lindgren nezasahoval.
08:15'
Keith Yandle vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána s příklepem mířila pod horní tyč, jenže Charlie Lindgren byl pozorný a zasáhl vyrážečkou.
07:58'
Panthers odpověděli střelou z levé strany útočného pásma, která přišla z ostrého úhlu a byla přizvednuta jedním z hráčů Montrealu do ochranné sítě.
06:50'
Jordan Weal se ocitl před bránou úplně sám, jenže jeho bekhendové zakončení skončilo na výstroji Chrise Driedgera, který kotouč vyrazil!
06:03'
A ještě jeden zákrok Charlieho Lindgrena, který rychle zmrazil volný puk pod lapačkou, a po přerušení hry dostává v BB&T Center prostor reklamní přestávka.
05:56'
MacKenzie Weegar na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho táhlá střela s příklepem skončila v lapačce připraveného Charlieho Lindgrena.
05:52'
Charlie Lindgren zmrazil nahození Panthers od modré čáry pod lapačkou a hra byla přerušena. Domácí hokejisté jsou zatím výrazně lepší, zatím se ale neprosadili.
05:10'
Brett Connolly zkusil na levém křídle vystřelit z téměř nulového úhlu, jeho střela zápěstím ale byla zablokována a skončila za bránou Charlieho Lindgrena.
04:23'
Panthers úvodní přesilovou hru zápasu využít nedokázali, vzápětí ale na pravém křídle vypálil od modré čáry Aaron Ekblad a jeho rána byla zablokována.
03:03'
Mike Hoffman vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Charlie Lindgren si připsal dobrý zákrok, když puk vyrazil svým levým ramenem.
02:10'
Christian Folin nyní dostal dvě minuty za podrážení a hokejisté Floridy si zahrají první přesilovou hru zápasu.
01:59'
Jonathan Huberdeau vystřelil během poskytnuté výhody na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím byla sražena vedle přední levé tyče brány.
00:30'
Artturi Lehkonen měl na hokejce úvodní šanci zápasu, když vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a připravený Chris Driedger poté podržel puk v náručí.
00:01'
Utkání bude předcházet slavnostní ceremoniál, během kterého bude vyřazen dres bývalého brankáře Floridy s číslem 1 Roberta Luonga.

Florida Panthers: Driedger (Montembeault) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman, Matheson, Yandle (A) – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Vatrano, Haula, Hoffman – Connolly, Wallmark, Toninato – Pysyk, Acciari, Sceviour. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Montreal Canadiens: Ch. Lindgren (Price) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Armia, Suzuki, Hudon – Weal, Domi, Byron (A) – Weise, Evans, Vejdemo. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Steve Kozari. Čároví: Devin Berg, Pierre Racicot.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL dvakrát a z výhry se vždy radoval domácí tým. V závěru roku 2019 Florida, zatímco na začátku února hokejisté Montrealu.
Montreal Canadiens

Canadiens by se také rádi podívali do playoff, jenže za New Yorkem Islanders zaostávají o osm bodů, stejně jako za Columbusem. Montreal vyhrál čtyři z posledních sedmi utkání poté, co předtím prohrál pětkrát v řadě.
Florida Panthers

Florida doma prohrála osmkrát v řadě a poslední výhru zaznamenala v polovině ledna. Panthers letos bojují o divokou kartu a na třetí Toronto už ztrácí v Atlantické divizi pět bodů, stejně jako ve Východní konferenci na New York Islanders a Columbus. Dokáží dnes vyhrát?
Florida hostí v neděli v noci Montreal a čeká ji důležitý zápas v boji o playoff. Panthers se budou snažit vyhrát první domácí utkání během posledních devíti střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.