NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Pittsburgh - 9. února 2020   01:00

Florida
Florida
17:22' Hoffman (Vatrano, Toninato) • 24:59' Connolly (Trocheck, Hoffman)
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
06:30' Letang   • 10:44' Blueger  (J. Johnson, Letang) • 23:50' Crosby  (McCann, Malkin)
Florida
Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad, Yandle, Strålman, Stillman, Matheson, Weegar – Toninato, Hoffman, Vatrano – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Acciari, Trocheck, Connolly – Pysyk, Sceviour, Hawryluk.
Pittsburgh
Jarry (M. Murray) – Letang, M. Pettersson, J. Johnson, J. Schultz, Ruhwedel, Riikola – Crosby, McCann, Simon – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Angello, Lafferty, Galchenyuk.

Česká stopa v utkání
Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:29
Tři hvězdy utkání
1. Sidney Crosby (PIT) 1+0
2. Kris Letang (PIT) 1+1
3. Mike Hoffman (FLA) 1+1
Pittsburgh zvládl dramatický závěr zápasu a udržel své jednobrankové vedení! Po dvou porážkách, které v zápasech s Floridou utrpěl, se mu povedlo konečně zvítězit a potvrdit roli mírného favorita, když Pantery zdolal 3:2.
59:40'
Florida to zkouší, stále se snaží střílet, ale spousta puků vůbec neprojde.
59:15'
Zakončení hostů přes celé kluziště. Zakázané uvolnění.
58:54'
Vhazuje se v neutrální zóně. Branka Floridy zůstává prázdná.
58:35'
Jenže hosté hned po buly vytěsnili hru mimo své pásmo.
58:29'
Bobrovskij zůstává na střídačce!
58:29'
Oddechový čas domácích.
58:17'
Tentokrát jej ještě ustál, dostal puk do bezpečí.
58:05'
Pittsburgh se dostává pod menší tlak.
57:10'
Třetí třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Florida vede na střely 30-22, na góly však stále prohrává.
55:50'
Komerční pauza.
54:43'
Pittsburgh se vymanil z aktivity soupeře a sám zaútočil. Povedlo se mu i dvakrát vystřelit na Bobrovského, jenž ovšem udržel naděje Panthers při životě.
53:29'
Pro změnu zakázané uvolnění hostů.
53:02'
Postavení mimo hru domácích.
52:11'
Weegarovu střelu mezi kruhy zblokoval Blueger, Florida přichází o útočné pásmo.
51:13'
Rust se při přechodu do útočného pásma dostal do ofsajdu. Komerční pauza.
50:31'
Weegarova pumelice od modré čáry zaduněla jen o zadní mantinel.
50:10'
Hra plyne hodně rychle, nyní ale zcela bez šancí.
49:05'
Barkov v solidní pozici na levé straně střílel ke vzdálenější tyči, ale přestřelil!
47:45'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Zatím je třetí třetina plná nepřesností, nebo nepříliš nebezpečných střel domácích.
46:50'
Dominik Simon zatím není v utkání tolik vidět. Teď se blýskl alespoň hitem do Stillmana.
46:00'
Střela z ostrého úhlu, kterou na Jarryho poslal Barkov. Hostující brankář přerušuje hru. Komerční pauza.
45:35'
Další zakázané uvolnění Pittsburghu.
44:55'
Pokus o rychlý útok domácích. Zastaven kvůli postavení mimo hru.
44:39'
Trochu skrytá střela z levého kruhu, Jarry puk vyráží mimo brankoviště.
43:50'
Nahození téměř přes celé kluziště až k Bobrovskému, který rychle rozehrává.
43:10'
Hra se ve třetí třetině zatím moc nekouskuje. Obrázek na ledě je stejný, časté střídání týmů u puku.
42:30'
Oba týmy se pravidelně střídají u kotouče, do útoku se nyní hnala Florida.
41:34'
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
40:50'
Dadonov se natlačil s pukem za obranu Penguins, ale z bezprostřední blízkosti Jarryho nepropálil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:04.
Ve druhé třetině se hostům povedlo prvně zvýšit své vedení v přesilovce, ale Florida po pouhé minutě opět snížila na rozdíl jediné branky.
40:00'
39:38'
Ještě jedno přerušení hry před brankou Pittsburghu.
39:10'
Ekblad vypálil zpoza pravého kruhu, Jarry vysoký puk zastavuje.
38:09'
37:02'
Hosté zahrozili z oslabení, Blueger se dostal až před branku, což se Bobrovskému podařilo ubránit.
36:22'
Hoffmanova střela od modré byla sražena až do ochranné sítě.
36:09'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Juuso Riikola – 2 min., hákování).
36:09'
35:41'
Znovu to bylo marné dobývání branky Pittsburghu. Florida se nedokázala dostat od mantinelu do střelecké pozice.
35:00'
Florida vede na střely 18-15.
33:57'
Další útok Floridy odvrácen, byť jen za cenu zakázaného uvolnění.
33:27'
Domácí sice drželi puk v útočném pásmu, ale posílali si jej jen po mantinelu. Hosté nakonec vytěsnili hru do neutrální zóny.
32:07'
Hra je přerušena po dalším zásahu Jarryho.
31:54'
Jarry si poradil s rychlým výpadem domácích. Barkov se v jízdě až před brankoviště neprosadil.
30:32'
Postavení mimo hru zabrzdilo útok hostujícího týmu.
30:20'
Komerční přestávka.
30:08'
Letang se uvolnil mezi kruhy, ale Bobrovskij jeho pokus chytá.
28:54'
Matheson zkusil štěstí zpoza levého kruhu, orazítkoval jen zadní hrazení.
28:37'
Hostující branka i s brankářem končí mimo své postavení, doslova byli oba zbouráni. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:48'
Postavení mimo hru domácích, kteří byli vyhnáni z útoku poté, co se dvakrát marně snažili o překonání Jarryho.
26:37'
Weegar se opřel do puku od modré čáry, Jarry jeho střelu likviduje.
26:28'
Přerušení hry kvůli přihrávce rukou v útočném pásmu Floridy. Komerční pauza, po ní se bude vhazovat ve střední třetině.
25:39'
Zakázané uvolnění Floridy.
24:59'
Florida právě vstřelila branku!
Velmi rychlá odpověď Floridy, kterou vykouzlil ze své střely BRETT CONNOLLY, který se opřel do puku na okraji mezikruží a Jarryho prostřelil. Asistence: Vincent Trocheck, Mike Hoffman.
23:50'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
SIDNEY CROSBY využívá přesilovou hru Penguins! V prostoru před brankovištěm se mu povedlo protečovat střelu McCannu za záda Bobrovského! Asistence: Jared McCann, Jevgenij Malkin.
23:40'
Hosté se dostávají v přesilovce do zajímavého tlaku.
23:05'
Pittsburgh se provinil postavením mimo hru.
22:30'
Panthers se povedlo dostat puk mimo své pásmo.
22:20'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podrážení).
20:42'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:06.
V úvodní třetině se Pittsburghu povedlo dvěma brankami dostat do vedení, ale Florida úspěšně korigovala tři minuty před koncem. Navíc si přenáší do druhé třetiny ještě 42 vteřin trvající přesilovku.
20:00'
19:48'
Floridě se nedaří návrat do útočného pásma, puk má znovu za vlastní brankou.
19:20'
Penguins vyčistili své pásmo a nutí soupeře k hledání cesty zpět.
18:42'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., hákování).
17:22'
Domácím se povedlo vstřelit ještě v první třetině kontaktní gól! Rychlý útok Vatrana, přihrávka do jízdy MIKU HOFFMANOVI a ten střelou z pravého kruhu na vzdálenější tyč dokázal podstřelit beton Jarryho! Asistence: Frank Vatrano, Dominic Toninato.
16:38'
Schultz zkusil střelu od modré čáry, ale poslal ji jen do zadního hrazení.
15:58'
Bobrovskij se dostal z ideální brankářské pozice, ale i vedle brankoviště dokázal úspěšně zasáhnout a přerušit hru. Komerční pauza.
14:45'
Kvůli přihrávce rukou v obranném pásmu Pittsburghu je hra vykázána do středního pásma.
14:26'
Hra je přerušena po zákroku Jarryho. Komerční pauza.
13:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku. Pettersson střílel od modré čáry, ale minul klec Floridy.
11:59'
11:33'
Huberdeau střílel zpoza pravého kruhu, branku Pittsburghu netrefil.
10:44'
Penguins podruhé v utkání skórují! Trochu smůly si vybral bránící hráč Floridy, jemuž se střílená přihrávka od modré čáry zamotala mezi brusle a odrazila před brankoviště, čehož pohotově využil TEDDY BLUEGER, který zaklidil puk za záda Bobrovského. Asistence: Jack Johnson, Kris Letang.
10:10'
Icing Floridy...
09:44'
Hosté se dostali při přechodu středního pásma do ofsajdu.
08:59'
Po buly v obranném pásmu se domácí dopouští zakázaného uvolnění.
08:50'
Od modré čáry střílel Hornqvist, jeho projektil Bobrovskij zlikvidoval.
07:41'
Rodící se útok Pittsburghu zastavilo postavení mimo hru.
06:52'
06:30'
Penguins otevírají skóre zápasu! KRIS LETANG, který se vrátil z trestné lavici, se dostal do šance a z prostoru před brankovištěm pokořil Sergeje Bobrovského! Bez asistence.
06:22'
05:32'
Hosté zahrozili v oslabení, Tanev zpoza kruhů trefil jen Bobrovského, který zažehnal hrozbu.
04:22'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., držení).
04:18'
Po Ekbladově střele od modré, kterou Jarry vyráží, se Florida dál drží v útoku.
03:45'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Jarry si připisuje další zásah.
02:53'
Letang přinutil k prvnímu zákroku utkání domácího brankáře Bobrovského, ten střelu zpoza levého kruhu vyráží.
01:34'
Toninato vypálil puk z levého kruhu přímo do brankáře Jarryho.
00:17'
Utkání odstartovalo rychlé zakázané uvolnění Pittsburghu.
00:01'
Mírným favoritem zápasu je ovšem hostující Pittsburgh, který po dvou výhrách padl v souboji s rozjetou Tampou. Oproti tomu Florida má na kontě dvě prohry v řadě.
Byť je na tom Pittsburgh výsledkově, a tedy tabulkově, lépe, v obou vzájemných zápasech této sezony se radovali z výhry Panteři z Floridy. Těm se povedlo vyhrát na domácím ledě i ve venkovním prostředí.
Hokejisté Floridy a Pittsburghu se střetnou v rámci pořádné hokejové nálože během sobotního programu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.