NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Anaheim - 21. prosince 2019   19:00

Islanders
Islanders
01:50' Lee (Barzal, Eberle) • 17:50' B. Nelson (Pulock, Leddy) • 29:20' Barzal (Lee, Eberle) • 34:15' Leddy (B. Nelson, Brassard) • 53:19' Pulock (Leddy, Brassard)
5:6
(2:2, 2:2, 1:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Anaheim
Anaheim
16:27' Comtois  (Lundeström, H. Lindholm) • 17:03' Carrick   • 25:23' Henrique  (Del Zotto, Holzer) • 34:41' Silfverberg  (Henrique, H. Lindholm) • 50:19' Fowler  (Deslauriers) • ' Silfverberg
Islanders
Charron, Hebert – MacPherson, Nagy
Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York
13 917 diváků
Anaheim
Gibson (R. Miller) – Gudbranson, Fowler (A), Manson (A), H. Lindholm, Holzer, Del Zotto – Silfverberg (A), Lundeström, Rakell – O. Kaše, Steel, Henrique – Rowney, Carrick, Deslauriers – Jones, D. Shore, Comtois.

Utkání je u konce. Viděli jsme gólovou přestřelku, která vrcholila až po nájezdech. Rozhodující třetí sérii dovednostní disciplíny rozhodl Jakob Silfverberg a díky němu putují překvapivé dva body do Anaheimu. Islanders však i přes dnešní porážku bezpečně okupují třetí příčku v konferenci.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne!
Československá stopa v utkání

Ondřej Kaše (Anaheim) 0+0, +/-: +1, 2 střely, čas na ledě: 20:00.

Hity: 35-25.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Autorem vítězné branky je JAKOB SILFVERBERG.
Jakob Silfverberg ale podobným stylem uspěl a je jasné, že dva body putují do Anaheimu.
Josh Bailey odvrátil možnost Anaheimu na vítězství. Zakončil taktéž bekhendem pod horní tyč.
Max Comtois dokázal překonat krásnou kličkou Varlamova.
Mathew Barzal se pokusil o Forsbergovu kličku, která mu nevyšla.
Český útočník Kaše bekhendem nezvedl touš dostatečně vysoko. Varlamov zasáhl betonem.
Jordan Eberle nedokázal překonat Gibsona střelou na lapačku.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:42'
Závěrečné sekundy prodloužení tráví v útočném pásmu hokejisté Islanders.
64:08'
Anders Lee pálil z vrcholu levého kruhu pouze do ramene hostujícího brankáře.
63:39'
Carrick se snažil v těsné blízkosti zamést kotouč, jenže úspěšný nebyl. Domácí obrana stačila zasáhnout.
63:08'
Comtoisovi utekl puk do rohu kluziště. Hosté zatím v nastaveném čase neohrozili bránu Varlamova.
62:08'
Hosté si přihrávají puk ve vlastním pásmu a pokouší se o kvalitní rozehrávku.
61:19'
Mathew Barzal se ale utrhl po levém křídle a střelou na lapačku Gibsona nepřekonal. Brankář Ducks vytáhl skvělý zákrok.
60:59'
První minuta prodloužení mnoho vzruchu nenabídla. Oba celky hrají poměrně opatrně.
60:27'
Nelson pronikl do útočné třetiny, ale tam zatím nic nevymyslel.
60:01'
Za okamžik nám začne prodloužení. Oba týmy si dnes bod za velmi ofenzivní podívanou zasloužily. Uvidíme, kdo bude šťastnější v následujících chvílích.
Střely na bránu: 31 – 25.
60:00'
59:12'
Del Zotto podržel puk za bránou Ducks a rozhodně nikam nespěchá. Hosté by bod z tohoto duelu rozhodně brali.
58:51'
Anaheimu se napodařila rozehrávka. Hra se po zakázaném uvolnění přesouvá před Gibsonovu svatyni.
58:33'
Hosté posunují puk do pásma Ostrovanů a jedou střídat.
57:58'
Bekhendový pokus Sama Steela trefil boční síť. Pokračuje se ve hře.
57:32'
Beauvillier se nedokázal protlačit okolo mantinelu. Byl obrán o kotouč Mansonem.
56:38'
Až komická situace se udála v pásmu Ducks. Hostující hokejista se snažil vyhodit puk po mantinelu, jenže černá guma najednou zmizela. Spadla rozhodčímu přímo do kapsy.
56:25'
Anaheim se dlouho nemohl vymanit z vlastní třetiny. Nakonec puk opustil hrací plochu a hra je zastavena.
55:42'
Varlamov zachytil nahození Jakoba Silfverberga. Švédský útočník alespoň vybojoval útočné pásmo pro své barvy.
55:16'
Mayfield tvrdým hitem nepustil dopředu Henriquea. Útočník Anaheimu se dostal na kotouč po delším čase.
54:32'
Steel chtěl sřílet hned po vhazování. Čistě mu však touš odebral Brock Nelson.
54:21'
Semjon Varlamov si po delší době sáhl na kotouč. Musel likvidovat nebezpečné nahození z pravého kruhu z hole Rakella.
53:19'
Islanders právě vstřelili branku!
Bleskově využitá přesilovka znamená vyrovnání skóre. Leddy si všiml lépe postaveného RYANA PULOCKA. Rána obránce Islanders byla dostatečně důrazná, jelikož zapadla přímo mezi betony brankáře Gibsona. 5:5. Asistence: Nick Leddy a Derick Brassard.
53:08'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., podrážení).
52:42'
Ondřej Kaše svým pobytem v útočné třetině ušetřil pro Anaheim několik cenných vteřin. Hra plyne a tlak Islanders se zdá být po inkasování branky otupen.
52:11'
Kvůli ofsajdu domácího celku se hra zastavuje. Čeká nás další komerční pauza, po které se bude vhazovat ve střední třetině.
51:25'
Domácí se nedokázali protlačit do šance. Komarov byl o kotouč obrán obráncem Mansonem.
50:19'
Anaheim právě vstřelil branku!
Anaheim znovu odskakuje do vedení. CAM FOWLER si počkal na přihrávku Deslaurierse a následně nechytatelně vypálil do zadní šibenice. Pro Islanders se jedná o tvrdý úder, neboť herně třetí třetina patří domácím. Hosté skórovali z ojedinělé šance. 4:5. Asistence: Nicolas Deslauriers.
50:09'
Barzalova střela byla přizvednuta nad horní tyč.
49:37'
Další parádní kombinace Islanders skončila střelou Nicka Leddyho z vrcholu pravého kruhu. Tak dlouho si domácí měnili puk, až se dostali do velmi dobrého postavení. Gibson ale špičkou lapačky svůj celek zachránil.
48:46'
Shore zastavil na hranici pravidel střílejícího Pelecha. Vylučovat se nebude. Hra plyne dál.
48:17'
Brassardovo nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Johna Gibsona.
48:10'
Ostrované jsou jasně lepším týmem. Anaheim se ve třetí třetině velmi těžce dostává ke kloudnějšímu zakončení.
47:24'
Barzal se krásným manévrem dostal přes obránce, ale ideální moment prováhal. Přece nakonec pálil bekhendem, ovšem jeho pokus zastavil Gibson svými betony.
47:02'
Pelech nedokázal od modré čáry propálit hostujícího brankáře. Neprosadil se ani z následně dorážky Anthony Beauvillier.
46:18'
Brassard si najel před bránu a jen těsně nepřekonal Gibsona. Útočník Islanders nezvedl puk dostatečně.
46:02'
Barzalova akce v útočné třetině neměla dlouhého trvání.
45:10'
Lindholm hledal chytrou přihrávkou před brankovištěm stojícího Jonese. Útočník Ducks ale nenastavil hokejku tak, jak by ji v danou chvíli nastavit měl.
44:13'
Carrickova skrytá střela zamířila k zadnímu mantinelu. Varlamov ani tentokát zasahovat nemusel.
42:15'
Gibson však neuvěřitelným způsobem udržel puk před brankovou čárou. Islanders promarnili obrovskou příležitost. Eberle vybízel Leeho před poloprázdnou bránou, jenže Gibson ještě dokázal natáhnout vyrážečku a puk za svá záda nepustil.
41:44'
Stále čekáme na první střelecký pokus v rámci třetí třetiny. Hra se opatrně přenáší ve středním pásmu.
40:40'
Ani jeden tým se zatím neusadil v útočné třetině. Islanders přebrali kotouč ve vlastním pásmu a budou se snažit vyrazit dopředu.
40:01'
Druhá třetina je za námi. Také v ní padlo po dvou gólech na obou stranách. Dnešní utkání nám nabízí skvělou gólovou podívanou, a proto po čtyřiceti minutách platí stav 4:4. Snad nám tento parádní zápas nabídne i několik dalších branek ve třetí periodě, která odstartuje přesně ve 21 hodin.
Střely na bránu: 20 – 19.
40:00'
39:40'
Baileyho přihrávka do předbrankového prostoru přesná nebyla. Anaheim se stačil ubránit.
38:58'
Varlamov dokázal pravým betonem vyrazit nepříliš důrazné zakončení Carricka. Islanders se potřebují dostat z vlastního pásma a potažmo ještě zaútočit.
38:41'
38:19'
Ducks se zatím v této přesilovce trápí. Před Varlamova se pořádně nedostali.
37:44'
Pulock nabral puk na čepel a přes všechny čáry jej odpálil do bezpečných pozic.
37:08'
Anaheim svou akci až příliš překombinoval. Tak dlouho si přihrával, až kotouč utekl do střední třetiny.
36:41'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podrážení).
36:03'
Domácí se osvobozují. Vyhazují puk přes všechny čáry a nyní mohou vystřídat.
35:28'
Varlamov dokázal zastavit nepříjemnou ránu Rakella z levého kruhu.
34:41'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., zdržování hry / trenérská výzva).
34:41'
Hosté rázem vyrovnávají. Gól, přestože si domácí střídačka vyžádala trenérskou výzvu, platí. JAKOB SILFVERBERG zůstal nikým nehlídán mezi kruhy a pohodovým zakončením doklepl do brány pěknou přihrávku Henriquea. 4:4. Asistence: Adam Henrique a Hampus Lindholm.
34:15'
Domácí opět překlápějí skóre na svou stranu. Nelson si najel na levé křídlo a delší dobu přidržel puk. Poté oslovil v mezikruží NICKA LEDDYHO, jehož střela zapadla do sítě. 4:3. Asistence: Brock Nelson a Derick Brassard.
33:32'
Rickard Rakell nám předvedl za bránou velkou parádu. Krásnou kličkou si obhodil beka a snažil se žabičkou oslovit spoluhráče. Kotouč ale Lundeströmovi přeskočil hůl.
32:40'
Steel je na ledě. Anaheim hraje v plném počtu a rychle míří dopředu.
32:28'
Velký tlak Islanders zatím brankou nekončí. Anaheim bude za chvíli v plném počtu.
31:57'
Eberle si zpracoval přihrávku na levém kruhu. Následnou střelou zápěstím jen těsně minul hostující bránu. Domácí přitápějí pod kotlem.
31:20'
Beauvillier se neprotlačil do střelecké pozice. Čistým způsobem byl od kotouče odstaven.
30:48'
Vhazování vyhráli hosté. Okamžitě dostali puk do bezpečí.
30:40'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., sekání).
29:20'
Domácí dokázali vyrovnat. Lindholm nejprve trefil před sebou stojícího hráče a Islanders následně vyrazili do rychlého brejku. MATHEW BARZAL nabral obrovskou rychlost a dostal se do samostatného úniku. Bekhendovou kličkou poslal puk pod břevno. 3:3. Asistence: Anders Lee a Jordan Eberle.
28:39'
John Gibson ucpal přední tyč. Eberle ani nadvakrát nedokázal procedit kotouč za brankovou čáru.
28:24'
Pelech na modré čáře nedokázal zpracovat přihrávku. Musí se pro kotouč vracet do střední třetiny.
27:52'
Kaše zabojoval za bránou a rychlou přihrávkou uvolnil Jonese ve střelecké pozici. Druhý jmenovaný útočník ale nezacílil přesně.
27:29'
A z další akce se taktéž hosté provinili ofsajdem. Hra se v posledních minutách často přerušuje.
27:11'
Přechod do útoku se Anaheimu nepovedl. Pískán byl ofsajd.
26:42'
Anaheim kontroluje puk ve vlastní třetině. Aktivita domácích lehce opadla.
25:23'
Nedáš, dostaneš. Hosté podruhé v utkání jdou do vedení. Nahození z hole Del Zotta dokázal těsně před Varlamovem tečovat ADAM HENRIQUE. Pro útočníka s číslem 14 se jedná o jedenáctou branku v probíhající sezoně. 2:3. Asistence: Michael Del Zotto a Korbinian Holzer.
24:38'
Po chybě hostů se hned dva hráči Islanders řítili na Gibsona. Po kostrbaté přihrávce Beauvilliera stál před bránou Nelson, jenže v těsné blízkosti už nepřeklopil puk přes beton gólmana.
24:12'
Leo Komarov poslal nahození za bránu Anaheimu. Gibson svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
23:42'
Eberle vybídl Leeho, jehož bekhendové zakončení málem skončilo pod horní tyčí. Gibson měl štěstí, že domácí kapitán nepověsil puk lépe.
23:05'
Domácí jsou při chuti. Dobře bruslí a také se snaží kombinovat v obranném pásmu hostů.
21:38'
Domácí měli k dispozici velkou šanci. První formace si v rychlosti vyměnila kotouč před bránou Anaheimu, ale průniková přihrávka byla o pár centimetrů delší, než měla být. Pelech jen o kousek nedosáhl na zakončení do prázdné brány.
21:02'
Nelson se rychle snažil zakončit po přistrčení puku zpoza brány. Gibson nakonec zasahovat nemusel, neboť rána byla zablokovaná.
20:41'
Varlamov zastavil ránu Carricka. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu Ostrovanů.
20:24'
Druhá třetina začala opatrně. Ani jeden celek se nikam nežene.
20:01'
První třetina nám nabídla 4 branky. Islanders se dostali do vedení už ve 2. minutě zásluhou Leeho. Na konci třetiny však branky padaly jen v přesilovkách. Nejprve tečoval Maxime Comtois přihrávku spoluhráče do prázdné brány a o pár desítek sekund později převrátil stav na stranu Ducks Sam Carrick z vlastního oslabení. Domácí ale v téže přesilovce zásluhou Nelsona vyrovnali, a proto se jde do kabin za stavu 2:2.
Střely na bránu: 12 – 9.
20:00'
19:26'
Pulock je dnes při střelecké chuti. Jeho další razantní pokus kryl ve své moci John Gibson.
18:38'
Anaheim se vydal dopředu, ale Ondřej Kaše se k zakončení neprotlačil.
17:50'
Islanders ale vzápětí vyrovnávají. BROCK NELSON si udělal prostor na brankovišti a dokázal doklepnout do sítě vyraženou střelu Pulocka. Uplynulé minuty nabídly gólové hody. 2:2. Asistence: Ryan Pulock a Nick Leddy.
17:03'
Anaheim skóroval ze svého oslabení a během pár sekund otočil vývoj. SAM CARRICK získal puk ve vlastním pásmu, povyjel si s ním až před bránu Islanders a následně přesně zakončil. 1:2. Bez asistence.
16:44'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., podrážení).
16:27'
Je vyrovnáno! Anaheim sehrál početní výhodu skvěle a zaslouženě srovnává stav. Lindholm vybídl na pravém kruhu Lundeströma, jehož střelu dokázal těsně před brankovištěm tečovat MAXIME COMTOIS. 1:1. Asistence: Isac Lundeström a Hampus Lindholm.
16:16'
Rakellova další bomba od modré čáry jen o pár centimetrů minula cíl.
15:38'
Rakell si vyčkal na vhodný moment ke střele a svým pokusem velmi překvapil Varlamova. Domácí brankář vší silou nakonec dokázal kotouč vytlačit.
15:16'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., podrážení).
14:54'
Cizikas bojuje za bránou Anaheimu. Sledujeme velmi bojovnou pasáž hry v posledních desítkách sekund.
14:25'
Hosté se provinili icingem. Vhazovat se bude v obranném pásmu Anaheimu.
13:57'
Jordan Eberle měl na holi velkou šanci. Z bezprostřední blízkosti ale Johna Gibsona nepřekonal.
13:32'
Na druhé straně byla k vidění rychlá přihrávka před brankoviště. Žádný z hokejistů v bílých dresech však na pobídku nezareagoval.
12:56'
Cizikasova střela byla sražená mimo tři tyče. Hostující brankář zasahovat nemusel.
12:29'
Islanders rychle vyrazili dopředu a rázem se dostali k zakončení. Gibson byl opět připraven a lapil touš do své moci. Před námi je druhá komerční pauza v rámci první periody.
12:07'
Ondřej Kaše přihrával před bránu. Jeho spoluhráč však kotouč projel. Anaheim se ke střeleckému pokusu nedostal.
11:24'
Ryan Pulock napřáhl od modré čáry. Gibson toho moc neviděl, ale na poslední chvíli přece vyšvihl své rameno.
10:45'
Lundeström posunul puk po mantinelu. Anaheim zkouší v útočném pásmu něco kloudného vymyslet.
10:13'
09:54'
Brock Nelson odvedl výbornou práci, jelikož vyvezl puk do útočného pásma. Střelou zápěstím ve svém oslabení pořádně ohrozil Johna Gibsona.
09:44'
Nyní se svádí ostrý souboj u mantinelu za bránou Varlamova.
08:59'
Rakell se snažil pálit z voleje, jenže puk zůstal pod jeho hokejkou. Anaheim se už ale usadil v pásmu Ostrovanů.
08:34'
Lundeströmovi propadl kotouč do středního pásma. Anaheim se bude muset vracet před bránu domácích.
08:13'
08:04'
Pulock přidržel kotouč za svou bránou. Poté přesnou přihrávkou vybídl Cizikase stojícího ve střední třetině.
07:08'
Lee přebral přihrávku Barzala, ovšem následně nenacentroval před bránu ideálně. V obranné činnosti se zaskvěl Hampus Lindholm.
06:32'
Nahození od modré čáry dokázal hostující brankář pravým betonem poslat do bezpečnějších pozic.
05:52'
Islanders i nadále hýří aktivitou. Kombinují v okolí mantinelu v obranném pásmu hostů.
05:13'
Další Boychukova dělovka orazítkovala zadní mantinel. U tohoto pokusu by Gibson reagoval velmi těžko, kdyby puk zamířil do brankového prostoru.
04:47'
Henrique spěchal za odraženým kotoučem. Dojel jej včas a díky němu Anaheim nyní pobývá v útočné třetině.
04:25'
Před bránou Ducks bylo znovu rušno. Od modré čáry pálil Johnny Boychuk. Gibson dokázal sklapnout betony včas a zasáhl.
04:11'
Max Jones šikovně pronikl do útočné třetiny, kde dokázal vystřelit. Ruský brankář Varlamov byl připraven proti této střele.
03:40'
Baileyho křížná přihrávka byla zastavena. Dopředu vyráží hostující hráči.
03:03'
Nepřesná rozehrávka Islanders zapříčinila zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Varlamovem.
02:45'
Hra pokračuje v obranném pásmu hostů. Islanders mají výborný pohyb.
01:50'
Favorit jde hned na začátku zápasu do vedení! Rychlou kombinaci Barzala s Eberlem dokázal přesnou a prudkou střelou zakončit ANDERS LEE. Gibson se nedokázal přemístit včas. 1:0. Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.
01:14'
John Gibson se poprvé zaskvěl. Únik dva na jednoho vyřešili domácí dobře, ale Josh Bailey nedokázal v ideální pozici prostřelit brankáře Ducks.
00:48'
Kotouč rázem putoval do obranné třetiny Anaheimu, kde však hostující hokejisté dokázali zastavit náznak šance.
00:16'
Fowlerova rána od modré čáry byla vyražena Semjonem Varlamovem.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Boychuk (A), Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – M. Martin, Komarov, Johnston – Kühnhackl, Brassard, Cizikas.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Gudbranson, Fowler (A), Manson (A), H. Lindholm, Holzer, Del Zotto – Silfverberg (A), Lundeström, Rakell – O. Kaše, Steel, Henrique – Rowney, Carrick, Deslauriers – Jones, D. Shore, Comtois

Rozhodčí: Charron, Hebert – MacPherson, Nagy.
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované pokračují ve vynikajících výkonech. Momentálně pobývají na třetím místě ve Východní konferenci se ziskem 48 bodů ve 33 zápasech. Tým Barryho Trotze už je v těsném závěsu za druhým Bostonem, který má o dva body více. Islanders jsou jasným favoritem tohoto zápasu už z pohledu posledních odehraných zápasů. Vyhráli hned čtyři z pěti utkání a nebodovali pouze s Nashvillem, kterému podlehli vysoko 3:8. V pátek se ale parta okolo kapitána Andrese Leeho opět zvedla a zvítězila na ledě silného Bostonu 3:2 po samostatných nájezdech.