NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Flyers - 28. října 2019   00:10

Islanders
Islanders
03:17' Lee (Boychuk, Barzal) • 04:22' Brassard (B. Nelson) • 11:46' Johnston (Bardreau) • 24:13' Pulock (Clutterbuck, Pelech) • 25:38' Barzal (Lee, D. Toews)
5:3
(3:2, 2:0, 0:1)
Flyers
Flyers
01:07' Voráček  (Sanheim) • 16:38' Konecny  (Braun, K. Hayes) • 57:04' Giroux  (J. van Riemsdyk, Voráček)
Islanders
Morton, L´Ecuyer – Nansen, Gawryletz
Nassau Coliseum, New York
12 055 diváků
Flyers
Hart (29. Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, Gostisbehere, Morin – Voráček, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Konecny, Couturier (A), Lindblom – Farabee, K. Hayes (A), Pitlick – Stewart, M. Vorobjov, M. Raffl.

Skončilo nám utkání mezi Islanders a Philadelphií. Domácí tým prodloužil svou vítěznou sérii na sedm zápasů a neustále se posunuje tabulkou Východní konference vzhůru. Dnes si tým Barryho Trotze poradil s Flyers poměrem 5:3. Úvodní branka padla již ve druhé minutě a trefil se Jakub Voráček. Následovaly tři trefy domácích v rozmezí 4. až 12. minuty. Harta postupně překonali Anders Lee, Derick Brassard a Ross Johnston. Ještě do přestávky však snížil Travis Konecny. Další branky padaly na počátku druhé periody. Znovu se jednalo o slepené trefy, tentokrát z holí Ryana Pulocka a Mathewa Barzala. Necelé tři minuty před koncem vykřesal naději pro hosty Claude Giroux, ale na nic víc se už Philadelphia nezmohla.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (Philadelphia) 1+1, 3 střely, +/-: +1, čas na ledě: 16:49.

59:36'
Jeden z hráčů Islanders minul opuštěnou bránu. Philadelphia už nemá čas na skórování.
58:59'
Pokus Provorova skončil na bruslích domácích hráčů. Ti teď vytvořili před Varlamovem doslova obranný val.
58:33'
Letci svého sopeře tlačí. Nyní hned dvakrát po sobě pálili od modré čáry, ale bohužel pro ně, neúspěšně.
58:16'
Konecny udržel puk u mantinelu a následně jej poslal na modrou čáru.
58:07'
Hra se přerušila až nyní. Bude se vhazovat před Varlamova a navíc si hostující střídačky vyžádala čas na oddech.
57:20'
Hosté to ihned po zisku kotouče zkouší bez brankáře. Elliott je na střídačce.
57:04'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Hosté snižují! Voráček dokázal zavést puk až do pásma soupeře, svedl těžký souboj u mantinelu. Následně se k volnému kotouči dostal van Riemsdyk, jehož přihrávka uvolnila v mezikruží CLAUDA GIROUXE. Kapitán Flyers se nemýlil. 5:3. Asistence: James van Riemsdyk a Jakub Voráček.
56:18'
Kotouč byl zavezen až před Varlamova. Domácí gólman zbytečně neriskoval a raději touš přidržel ve své moci. Je zde poslední komerční pauza tohoto utkání.
55:57'
55:36'
Islanders pobývají v útočné třetině a vyprodukovali poměrně pěknou kombinaci, která neskončila šestým úspěchem.
54:40'
Před bránou Flyers to teď zvonilo. Bailey trefil z bezprostřední blízkosti tyč.
54:03'
Hosté vyhráli vhazování a hned puk odpálili až k bráně domácích. Varlamov ale rychle rozehrál.
53:57'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., hákování).
53:02'
Útočný výpad Barzala po pravém křídle zlikvidoval Brian Elliott. Pomalu se nám blíží závěrečné minuty zápasu a nic nenasvědčuje tomu, že by Philadelphia s tímto střetnutím ještě něco udělala.
52:26'
Sean Couturier nedostal za bránou Islanders ani milimetr prostoru. Ihned byl atakován domácím hráčem.
51:38'
Pulock zamířil po vyhraném vhazování těsně vedle zadní tyče. Elliott si mohl oddechnout.
51:28'
Hosté předvedli velmi nepřesnou rozehrávku, která nakonec skončila icingem.
50:50'
Domácí beci drží puk ve vlastním pásmu, vyčkávají na vystřídání celého útoku a poté se pokusí založit protiakci.
50:16'
Dal Colle čekal před bránou hostů na nahození od modré čáry. Kotouč k jeho holi nedoputoval, neboť byl přizvednut do ochranné sítě.
50:05'
Po komerční přestávce budeme pokračovat. Hra se musela přerušit kvůli ofsajdu hostů.
49:33'
Van Riemsdyk stál na brankovišti a skoro doklepl puk do sítě. Varlamov byl ale se svým zákrokem rychlejší. Letci stále marně čekají na svou branku, která by snížila manko.
48:56'
Gostisbeherovi puk přeskočil hůl, a tak veškeré útočné snažení Philadelphie vyšlo vniveč.
48:17'
Do úniku se dostal Casey Cizikas. Přebruslil všechny bránící hráče a při kličce do bekhendu se snažil zastrčit touš mezi nohy hostujícího gólmana. Elliott ale od svého příchodu do brány chytá famózně.
47:44'
Boychuk se zapojil do útočení a celá akce málem přinesla ovoce. Elliott zasahovat musel, ale kotouč opět ve své lapačce udržel.
47:08'
Jakub Voráček si udělal prostor za bránou a jakmile měl před bránou volno, tak zkoušel přihrát. Jeho pobídka však byla zablokovaná.
46:45'
Brock Nelson si zpracoval přihrávku přes celou šíři pásma a okamžitě pálil. Elliott se fantastickým způsobem přemístil a svou lapačkou nedovolil nejproduktivnějšímu forvardovi domácích skórovat.
46:27'
Philadelphia pouze odevzdala puk svému soupeře, a to je jednoznačně voda na mlýn pro domácí.
45:25'
U mantinelu byl k vidění poměrně tvrdý souboj, který nakonec skončil tím, že hosté vyvezli puk do středního pásma.
45:00'
44:45'
Niskanenova dělovka z voleje neskončila mezi třemi tyčemi. Philadelphia ale tuto početní výhodu špatně nehraje, jen zatím není přesná.
43:53'
Do protiútoku vyrazili domácí hráči. Lee ale trefil pouze rameno Briana Elliotta.
43:16'
Giroux drží puk na hokejce a váhá se svou přihrávkou. Domácí zatím dobře vykrývají své pozice a drží se v obranném čtverci.
43:00'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., podrážení).
42:22'
Na druhé straně bylo rušno před bránou Ostrovanů. Varlamov s vypjetím všech sil udržel puk před brankovou čárou.
41:43'
Wahlstrom mohl dát celkem kuriózní šestou branku domácích v zápase. Zpoza brány se hned dvakrát pokoušel o střelu, ale Elliott se překvapit nenechal.
40:46'
Po zákroku Varlamova se bude vhazovat v pásmu domácích. Na buly se sklání Couturier s Barzalem.
40:16'
Hosté začali třetinu s pukem na hokejkách. Okamžitě jej poslali za bránu, ale obránci Islanders si v dnešním utkání počínají poměrně jistě.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Domácí hned na počátku dokázali navýšit své skóre na 5:2 a od té doby pohodlný náskok drží. Trefili se Pulock a Barzal. Svěřenci Barryho Trotze tak jdou do kabin výrazně v lepší náladě.
Střely na bránu: 21 – 18.
40:00'
39:20'
Pitlick se dostal do výhodné pozice, jenže svou následnou dlouhou kličku do bekhendu nezvládl dotáhnout.
38:48'
Protečovaný kotouč skončil na hokejce Varlamova. Ruský brankář pomohl svému týmu s rozehrávkou.
38:15'
Beauvillier vyzkoušel pozornost Elliotta střelou od modré čáry. Pro svůj celek vybojoval útočné pásmo.
38:03'
Oběma celkům se nyní nepovedl přechod do třetiny.
37:26'
Hosté svou útočnou akci nezakončili. Mayfield vyvezl touš ze třetiny a už se pokračuje v souboji v pásmu Flyers.
36:47'
Elliott nezastavil nahození od červené čáry, a proto mohou na kotouči pokračovat domácí hokejisté.
36:12'
Po ofsajdu hostů se bude vhazovat ve střední třetině.
35:56'
Provorov se navrátil včas na svou polovinu a dokázal přebruslit svého spoluhráče, který měl snahu se dostat do brejku.
35:32'
Clutterbuck nejprve vypálil z levého křídla těsně vedle, ale puk se k němu odrazil zpět a následně skončil v moci Elliotta. Útočník Islanders ale velmi nebezpečnou přihrávkou vybízel spoluhráče k zakončení.
34:55'
Další pokus hostů byl zablokován.
34:17'
Varlamov byl opět v permanenci. Ve druhé třetině je jednoznačně vytěžovanějším brankářem.
33:19'
Hosté i nadále tlačili a Niskanen se pokusil o zakončení z voleje. Leddy však skvělým obranným zákrokem zamezil třetímu gólu v síti domácích.
32:35'
Střela Letců byl sražená do ochranné sítě. Hosté ale budou pokračovat v útočení.
31:56'
Voráček vjel jako tank do útočné třetiny a tandemem vybídl van Riemsdyka. Útočník Flyers ale v dokonalé pozici trefil vyrážečku Varlamova.
31:36'
Domácí drží puk ve vlastním pásmu a mohou se pokusit o založení akce.
31:01'
Stewart jemně protečoval přihrávku, která mířila před bránu, jenže nezacílil přesně.
30:33'
Beauvillier se proháčkoval až do výborné palebné pozice v mezikruží. Elliott si přední tyč pokryl a nadvakrát úspěšně zasáhl.
29:55'
Zakázané uvolnění Islanders. Hosté mohou vystřídat a za malý okamžik se bude vhazovat před Varlamovem.
29:10'
Lee nedokázal přejít do útočného pásma s pukem na holi. Flyers se ubránili a také se pokusí směrem dopředu něco vymyslet.
28:46'
Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Carter Hart, přichází Brian Elliott.
28:26'
Hart musel být pozorný. Brassard zůstal totiž osamocen před bránou a rychle zakončil k bližší tyči. Hostující gólman ale tentokrát svůj mančaft podržel.
27:52'
27:31'
Cizikas ve vlastním oslabení ujel po levém křídle a tvrdou střelou pouze orazítkoval zadní mantinel.
26:52'
Hosté ale nehrají tuto přesilovku vůbec zle. Kombinují v útočném pásmu a vůbec nepouštějí soupeře k puku.
26:32'
Van Riemsdyk měl na hokejce velkou šanci. Z těsné blízkosti se mu však překonat Varlamova nepodařilo.
25:52'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., sekání).
25:38'
Islanders právě vstřelili branku!
Ostrované přidávají další slepený gól a je to už o 3 branky. MATHEW BARZAL využil nepříliš dobrého bruslení Morina a protlačil se až do samostatného úniku. Se zakončením si už věděl rady a Hart inkasuje další kousek. 5:2. Asistence: Anders Lee a Devon Toews.
25:25'
Couturier se rychle dostal dopředu, jenže nedokázal uspět.
24:13'
Domácí znovu odskakují do dvoubrankového náskoku. Clutterbuck rychle přenesl těžiště hry k modré čáře, odkud vyslal svou dělovku na bránu Flyers RYAN PULOCK. Gólman Hart zřejmě ani nyní nebude mít čisté svědomí, neboť střelu Pulocka viděl. Přesto padl gól. 4:2. Asistence: Cal Clutterbuck a Adam Pelech.
23:40'
Hart byl pod obrovským tlakem Islanders. I s přispěním svých obránců ale odolal.
22:45'
Varlamov se musel na brankovišti pořádně natáhnout. Hayes nádherným pasem uvolnil na zadní tyči volného Pitlicka, ovšem na ruského brankáře si nepřišel.
22:19'
Hostující obránci splnili defenzivní úkoly na jedničku a dokázali dostat touš do středního pásma.
21:44'
Varlamov si vyrážečkou pokryl pokus Hayese.
21:06'
Druhá třetina začala lépe pro domácí. Hart ale nadvakrát úspěšně zasáhl proti rychlé ráně Baileyho z pravého kruhu.
20:27'
Clutterbuck rychle předložil puk Cizikasovi, jehož střela bekhendem neměla dostatečný důraz.
20:01'
Skončila nám první třetina, která nabídla hned pět branek. Na úvodní trefu Jakuba Voráčka odpověděli domácí třemi zásahy v poměrně krátkém sledu. Těsně před koncem třetiny však snížil Konecny a dal hostům lepší vyhlídky. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 1:05.
Střely na bránu: 9 – 5.
20:00'
19:48'
Rychlá protiakce Philadelphie byla zastavena pohotovým obranným zákrokem Mayfielda.
19:12'
Závěr první třetiny patří hostům. Islanders se zuby nehty brání náporu.
18:49'
Hosté nahazují touš do útočného pásma a míří kupředu.
18:02'
Před bránou Harta bylo pořádně rušno. Domácí vytvořili velký závar, který ale brankou neskončil. Hart se na poslední chvíli stačil přemístit proti střele z bezprostřední blízkosti.
17:31'
Farabee z poměrně velkého úhlu zamířil pouze do tyče.
16:38'
Těsně po konci přesilové hry hosté snižují ztrátu! TRAVIS KONECNY parádní tečí sklepl puk za záda domácího brankáře. Připsal si už třináctý kanadský bod v letošní sezoně. 3:2. Asistence: Justin Braun a Kevin Hayes.
16:06'
Pelech u brány vybojoval puk a poslal jej přes všechny čáry až k Hartovi.
15:36'
Nepřesný přechod do útočné třetiny v podání hostů zapříčinil ofsajd.
15:12'
Přesilovou hru nezačali hostující hokejisté příliš dobře, ale po pár sekundách se dostali ke střele od modré čáry. Provorov však hráz těl propálit nedokázal.
14:23'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Chris Stewart – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cole Bardreau – 2 min., krosček).
14:23'
Chris Stewart se pobil s Rossem Johnstonem. Oba hokejisté si vyměnili pár ran a už míří na trestnou lavici.
14:06'
Hosté se opět přesunuli do útočného pásma a nyní v něm operují.
13:23'
Přihrávka Couturiera, která měla oslovit před bránou stojícího Konecného nenašla adresáta přesně. Puk byl ztečován na zadní mantinel.
13:01'
Zakázaným uvolněním se provinili domácí. Vhazovat se bude po levici ruského brankáře Varlamova.
12:47'
Letci se nyní trápí při přechodu do útočného pásma.
11:46'
Domácí odskakují do dvougólového vedení. Bardreau využil chyby Sanheima a rychle hru přenesl před brankoviště. Zde stál pohotový ROSS JOHNSTON, jehož střela zapadla mezi betony Harta. 3:1. Asistence: Cole Bardreau.
11:06'
Hayes zpoza brány našel pouze hůl domácího hráče. Philadelphia se dostala k mírnému tlaku, který však celkem rychle skončil.
10:36'
Niskanen stojí za bránou a hledá možnosti ke své přihrávce.
10:02'
Jamesi van Riemsdykovi nesedla rána zápěstím. Pro kotouč musel zamířit do rohu kluziště.
09:18'
Hosté pouze nahodili touš na Varlamova a jeli na střídačku. Vystřídal také domácí celek, takže v obou týmech vidíme čerstvé hráče na ledě.
08:40'
Máme zde první komerční přestávku. Hra byla přerušena po ofsajdu domácího týmu.
07:57'
07:53'
Hart zastavil nebezpečnou střelu Toewse od modré čáry. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici brankáře Flyers.
07:10'
Hosté získali puk a vyhodili jej přes všechny čáry.
06:45'
Stewart se parádně proháčkoval až před bránu domácích a dlouhou kličkou do forehandu nechal vyniknout levý beton Varlamova.
06:19'
Domácí drží hosty v útočném pásmu a rozjíždějí svůj kolotoč.
05:57'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Shayne Gostisbehere – 2 min., hákování).
05:32'
Barzal objel útočné pásmo a vybídl Pelecha ke střele z první. Obránci domácích ale puk nesedl ideálně a bránu Harta neohrozil.
04:59'
Varlamov zastavil puk za bránou a následně svému týmu pomohl s rozehrávkou.
04:22'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Chris Stewart – 2 min., hrubost).
04:22'
Neuběhlo ani pět minut a gólostroj obou celků se nezastavuje. DERICK BRASSARD dostal na hůl rychlou přihrávku od Nelsona a dokázal zamířit nad lapačku hostujícího brankáře do přední šibenice. 2:1. Asistence: Brock Nelson.
03:17'
Druhá branka je na světě! Barzal předložil puk Boychukovi na modrou čáru, odkud vyslal druhý jmenovaný hráč razantní pokus. Hart vyrazil kotouč pouze vedle sebe a zakončující ANDERS LEE měl jednoduchou práci. 1:1. Asistence: Johnny Boychuk a Mathew Barzal.
02:40'
Po přerušení se pokračuje ve hře. Vhazovat se bude v obranném pásmu Ostrovanů.
02:03'
Do zajímavé střelecké pozice těsně před Hartem se dostal Nelson. Útočník Islanders ale selhal a nedokázal vyrovnat skóre.
01:07'
První branka utkání padá už po 67 vteřinách. JAKUB VORÁČEK si rychle vyměnil touš se Sanheimem a proměnil jeho dokonalý pas. Český útočník si připsal čtvrtý gól v sezoně. 0:1. Asistence: Travis Sanheim.
00:45'
Úvod utkání načali lépe hosté. Ihned po zisku kotouče se vydali dopředu.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Boychuk, Leddy, Mayfield, D. Toews – Clutterbuck (A), Cizikas, Dal Colle – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Bardreau, Johnston.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, Gostisbehere, Morin – Voráček, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Konecny, Couturier (A), Lindblom – Farabee, K. Hayes (A), Pitlick – Stewart, M. Vorobjov, M. Raffl.

Rozhodčí: Morton, L´Ecuyer – Nansen, Gawryletz.
New York Islanders figuruje na páté příčce ve Východní konferenci se ziskem 14 bodů z deseti duelů. Tým Barryho Trotze drží sérii šesti vítězných zápasů v řadě, takže lze očekávat, že domácí dnes budou favoritem. Naposledy Ostrované zvládli těžkou bitvu na ledě Ottawy, kterou porazili 4:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu Brock Nelson s devíti body.

Philadelphia Flyers je na tom o poznání hůř. S jedenácti body se nachází na dvanácté příčce v konferenci, ovšem při nízkých bodových rozestupech se tato ztráta dá během pár zápasů dohnat. Letci ale zvítězili v předchozích třech zápasech, takže také jejich forma je velmi dobrá. Nejvíce kanadských bodů dosud nasbíral Travis Konecny, konkrétně 12.

Jakub Voráček (Philadelphia) 9 zápasů, 3+4
Přeji Vám příjemnou půlnoc při sledování textového přenosu z NHL. New York Islanders dnes přivítá tým Philadelphia Flyers. Utkání začíná krátce po půlnoci. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.