NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Pittsburgh - 22. listopadu 2019   01:00

Islanders
Islanders
15:12' Mayfield (Barzal) • 31:38' Beauvillier (Brassard, Pulock) • 55:08' B. Nelson (Beauvillier, Barzal) • 64:16' B. Nelson (Barzal)
4:3
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
01:04' Malkin  (Guentzel, Marino) • 21:09' Rust   • 59:30' Hörnqvist  (Malkin, Dumoulin)
Islanders
Hebert, Luxmore – Driscoll, Barton
Barclays Center, New York
Pittsburgh
M. Murray (Jarry) – Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, J. Johnson, Trotman – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, B. Tanev – Galchenyuk, Hörnqvist, Simon (A) – Lafferty, Blueger, Aston-Reese.

To je pro tuto chvíli z mé strany vše, přeji Vám hezký zbytek týdne!

3. Mathew Barzal
Skončilo utkání mezi New Yorkem Islanders A Pittsburghem Penguins. K vidění byl velmi vyrovnaný hokej, a tak není divu, že tento zápas muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém domácím přisoudil bod navíc útočník Brock Nelson.
64:16'
Islanders právě vstřelili branku!
Domácí rozhodují tento zápas pro svůj prospěch! Mathew Barzal předal puk BROCKU NELSONOVI, který kličkou obelstil obránce Pens i Matta Murrayho a následně zasunoval puk do prázdné brány. Asistence: Mathew Barzal.
63:58'
Hosté předvedli dobrou souhru, ale střela Marina mířila jen nad horní tyč brány Greisse.
63:15'
To už zase neplatí. Kotouč je na holích tučňáků.
62:59'
Střela Briana Dumoulina byla ztečována a následně se puku ujímají domácí.
62:20'
Pens získávají poprvé v prodloužení kotouč na své hole.
62:00'
Nyní domácí vjeli do útočného pásma, ale je to bez většího nápadu.
61:20'
Úvodních 80 vteřin prodloužení nenabídlo vůbec nic zajímavého.
60:40'
Domácí nikam nespěchají. Nechtějí totiž přijít o kotouč.
60:15'
V držení puku jsou hokejisté Islanders.
60:01'
Skončila třetí perioda a i ta nabídla do třetice po jednom gólu na každé straně. Za stavu 3:3 tak uvidíme prodloužení 3 na 3.

Střely na branku 23:26
60:00'
59:30'
Branka platí, hosté se mohou radovat z vyrovnání!
59:30'
Branka ještě nemusí stoprocentně platit. Rozhodčí zkoumají gólovou situaci na videu.
59:30'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají skóre v samotném závěru! PATRIC HÖRNQVIST obdržel pas od Malkina a švédský útočník následně puk posunul na Thomase Greisse, kterému nakonec puk propadl mezi betony. Asistence: Jevgenij Malkin, Brian Dumoulin.
59:20'
Pens vyhráli buly, ale následně o puk přišli. Domácí pouze posunuli puk do střední třetiny, ale kotouč už je opět ve třetině ostrovanů.
58:46'
Oddechový čas pro hosty.
58:46'
Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!
58:09'
Brian Dumoulin rozehrál bídně a do šance se dostal Beauvillier, ale Matt Murray ještě drží akcie Pens na zisk bodu/ů.
57:42'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Zach Aston-Reese – 2 min., hrubost).
57:31'
Jordan Eberle to teď udělal skvěle. Přibližně 15 vteřin držel puk u mantinelu a nepustil své soupeře vůbec ke hře.
57:00'
Ostrované svírají svého soupeře v jeho obranné třetině.
56:42'
Obrovská šance Brocka Nelsona, který se řítil sám na brankáře Pens, ale Matt Murray jeho pokus o střelu mezi betony přečetl!
56:13'
Domácí se nyní proviňují zakázaným uvolněním.
55:08'
Domácí jdou poprvé v zápase do vedení! Ihned po buly vznikl v kruhu pro vhazování zmatek, ve kterém se nejrychleji zorientoval BROCK NELSON, který si vzal puk a střelou švihem jej poslal nechytatelně na přední tyč za záda Matta Murrayho. Asistence: Anthony Beauvillier, Mathew Barzal
55:04'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sam Lafferty – 2 min., podrážení).
54:56'
Sam Lafferty si nahodil puk do útočného pásma, kde o něj následně jel bojovat, ale úspěšný nebyl.
54:05'
Teď ale útočí hostující první formace, nicméně spíše honí puk po mantinelu, než že by byli nějak více nebezpeční.
53:26'
Domácí se teď zdají být silnějším týmem. Jsou více na puku, navíc v blízkosti svatyně hostů.
52:42'
Další úžasný zákrok Murrayho! Střelu Boychuka tečoval ještě Barzal, ale hostující gólman puk za svá záda nepustil, jelikož prokázal dobrý reflex.
52:26'
Michael Dal Colle se teď může dívat pouze do stropu haly, protože byl úplně sám před Mattem Murraym, ale ani nadvakrát jej překonat nedokázal.
51:47'
Ostrované se proviňují zakázaným uvolněním.
51:40'
Patric Hornqvist vypálil. Jeho střelu gólman domácích chytil a následně hru přerušil. Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat v obranném pásmu Islanders.
51:27'
51:08'
50:50'
Až teď se konečně něco dělo. Do samostatného úniku ujel Bryan Rust, ale na Thomase Greisse si nepřišel.
50:30'
Barzal si vyměnil puk s Pelechem, ale ten následně vyjel z útočného pásma. Hra 4 na 4 diváky zatím spíše uspává.
49:55'
Hosté mají puk na holi, ale zatím se nikam příliš neženou.
49:27'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., nedovolené bránění).
49:08'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Teddy Blueger – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
48:56'
Hra se ale rychle otočila a nebezpečný byl na druhé straně Brock Nelson, který zkusil střelu z mezikruží, ale puk zamířil pouze do zadního mantinelu.
48:26'
Přihrávka Adama Pelecha na Dericka Brassarda byla příliš čitelná, a tak byla zachycena. Kupředu následně míří hokejisté Pens.
47:37'
Pozornost německého gólmana teď prověřil Marcus Pettersson, ale Greiss dával bedlivý pozor.
47:25'
Domácí rozehráli špatně, a tak se k puku dostal Zach Aston-Reese, který vypálil z pravého kruhu, ale kotouč skončil pouze v lapačce Thomase Greisse.
46:25'
Po přihrávce Malkina se v dobré pozici objevil Jake Guentzel, ale jeho hůl byla na poslední chvíli zablokována, a tak nebylo následné zakončení plnohodnotné.
46:06'
Ne. Ve třetí třetině to prostě ani jednomu celku nejde. Je tady opět přerušená hra, tentokrát vinou ofsajdu domácích, po kterém následuje komerční přestávka.
45:40'
Jack Johnson nenalezl nikoho ze svých spoluhráčů, a tak se k puku dostávají ostrované.
44:52'
Hosté opět vyhodili puk na zakázané uvolnění. Třetí perioda je zatím plná nepřesností v obou táborech.
44:44'
Na druhé straně teď pálil tvrdě Josh Bailey, ale Matt Murray odolal. Hosté nakonec odpálili puk na icing.
44:08'
První dobrou střelu ve třetí třetině předvedl Marcus Pettersson. Jeho střelu ještě tečoval Jake Guentzel, ale puk zamířil pouze mimo tři tyče.
43:38'
Domácí opět rozehráli prabídně, a tak je pískáno zakázané uvolnění v jejich neprospěch.
43:20'
Pens nám předvedli další nepřesnou kombinaci, a tak jsou zase u puku domácí. Týmy si zatím pouze předávají puky, ale na první vážnější šanci na jedné, či druhé straně stále čekáme.
42:21'
Ostrovany nyní zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.
41:58'
Ani hosté nám toho příliš nepředvedli. Ve třetí třetině stále čekáme na jakoukoliv příležitost.
41:20'
Mathew Barzal se snažil něco vymyslet v útočné třetině, ale nic kloudného se mu nepovedlo, a tak mohou zaútočit hosté.
40:50'
První desítky vteřin třetí třetiny nabídly více boje než hokeje. Převážně se bojovalo o puk u mantinelu.
40:01'
Skončila druhá perioda, která opět nabídla jednu branku na každé straně. Hra byla vyrovnaná, a tak je stav 2:2 logickým vyústěním. Zápas bude muset rozhodnout až třetí perioda, případně prodloužení nebo nájezdy.

Střely na branku 14:18
40:00'
39:46'
39:40'
Sám na bránu mířil Brock Nelson, ale se střelou po ledě neuspěl.
39:30'
Puk je opět ve střední třetině.
39:13'
Další odpálení kotouče domácích.
38:50'
Ostrované se opět osvobozují. Tato přesilovka Pens není vůbec povedená.
38:29'
Přihrávka Guentzela na Malkina nebyla přesná, a tak musejí tučňáci založit novou akci.
38:05'
Domácí vyvážejí puk až k bráně Pens.
37:46'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., podrážení).
37:26'
36:57'
Až nyní se ostrované usadili a dokázali ohrozit Matta Murrayho, ale se střelou Devona Toewese neměl kanadský gólman větší potíže.
36:40'
Domácí myjí nyní velký problém se dostat do útočného pásma.
36:15'
Anthony Beauvillier pálil z mezikruží, ale jeho pokus byl nepřesný.
35:59'
Domácí hokejisté to teď až příliš překombinovali, a tak o puk přišli, následně i o pásmo.
35:26'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., sekání).
35:06'
Jevgenij Malkin ztratil ve středním pásmu puk, a tak míří dopředu opět ostrované.
34:30'
Domácí jsou opět v útočné třetině, konkrétně první formace v čele s Mathewem Barzalem.
33:36'
Matt Murray rozehrál velmi zle, a tak se k puku dostali domácí, kteří dvakrát nebezpečně vypálili, ale ani Beauvillier, ani Dal Colle na brankáře Pens nevyzráli.
33:07'
Domácí se provinili zakázaným uvolněním.
32:20'
Jevgenij Malkin pálil z první z pravého kruhu velmi tvrdě, ale Thomas Greiss si i s pořádnou dávkou štěstí s tímto pokusem poradil.
31:38'
Domácí srovnávají skóre v přesilové hře! Střela Dericka Brassarda až k Murraymu neprošla. Puk se od obránce Pens odrazil před ANTHONYHO BEAUVILLIERA, který přesně zamířil k bližší tyči. Asistence: Derick Brassard a Ryan Pulock.
31:23'
Domácí kombinují v útočné třetině, ale chybí tomu zakončení.
31:01'
V obrovské šance se ocitl Anthony Beauvillier, který byl úplně sám před bránou, ale bohužel pro domácí napálil pouze puk do Matta Murrayho.
30:22'
Kotouč vybojovali domácí. Z mezikruží pálil Anders Lee, ale Matt Murray si poradil a hru následně přerušil.
30:00'
Nyní je k vidění tuhý boj za bránou Pens o kotouč.
29:25'
Hosté vyhazují puk za bránu Thomase Greisse.
29:00'
Dělovka Ryana Pulocka se od betonu Matta Murrayho jen těsně neujala, když puk klouzal pár centimetrů od brankové čáry.
28:35'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).
28:05'
Hosté pochybili v rozehrávce, a to znamenalo obrovskou šanci pro Dal Colla, který se objevil sám před Mattem Murraym, ale nevyzrál na něj.
27:34'
Čtvrtá formace domácích má teď v útočném pásmu dobrý tlak, ale střela na Matta Murrayho nepřichází.
27:03'
Puk se ocitl mimo hrací plochu. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu ostrovanů.
26:38'
Tučňáci se osvobozují ze sevření vyhozením do středního pásma.
26:06'
Je pískáno zakázané uvolnění hostů, které přesune hru opět pře Matta Murrayho.
25:52'
U puku teď jsou domácí, ale mají problém s přechodem do útočného pásma.
25:15'
Do dobré pozice se dostal obránce hostí Zach Trotman, ale Greiss se překonat nenechal.
24:29'
Střela Dominika Simona byla vinou teče hodně nebezpečná, ale Thomas Greiss tentokrát odolal.
23:39'
Jake Guentzel si najel do mezikruží, odkud ještě hledal lépe postaveného Malkina, ale přihrávka na něj přesná nebyla.
23:17'
Střela Ryana Pulocka byla ztečována jedním z obránců hostů do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích,
22:55'
Brandon Tanev nenašel svého spoluhráče z formace, a tak mohou opět zahrozit domácí.
22:10'
Hosté pouze nahodili puk za bránu Thomase Greisse a odjeli střídat. Kupředu míří tedy domácí.
21:09'
Hosté jdou znovu v tomto zápase do vedení! Domácí hokejisté si v útočném pásmu předali puk nepřesně, a tak mohl dopředu vyrazit BRYAN RUST, který situaci 2 na 1 vyřešil střelou na lapačku Thomase Greisse. Německý gólman byl na tuto přesnou střelu k tyči krátký. Bez asistence.
20:33'
Sam Lafferty vypálil prudce zpoza obránce, ale Thomas Greiss vytasil svůj levý beton včas.
20:06'
Hosté ihned na začátku druhé třetiny chybně rozehráli, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
20:01'
Skončila první perioda, která nabídla dvě branky. Tou první dostal hosty do vedení Jevgenij Malkin, ale domácí Scott Mayfield v 16. minutě skóre srovnal, a tak se jde do kabin za stavu 1:1.

Střely na branku 5:8
20:00'
19:19'
Mathew Barzal nalezl Anderse Leeho před bránou, ale toho trochu zradilo zpracování. Nicméně domácí zůstávají u puku.
18:39'
U puku je Thomas Greiss, který rozehrává útočnou akci ostrovanů.
17:49'
Čtvrtá formace Pens byla sice usazená v útočném pásmu, ale Thomas Greiss zasahovat nemusel.
17:00'
Střela Adama Pelecha mířila pouze do zadního mantinelu, odkud se puk odrazil před bránu, kde si jej našel domácí útočník, ale následně kotouč skončil v lapačce Matta Murrayho.
16:30'
Domácí si ve středním pásmu nerozuměli, a tak vyrážejí kupředu hostující hokejisté.
15:12'
Domácí z ničeho nic srovnávají krok! Mathew Barzal vyhrál v útočném pásmu buly, po kterém se puk dostal ke SCOTTU MAYFIELDOVI, který švihem nahodil puk na bránu. Ten byl cestou ještě tečovaný hokejkou hráče Pens a zapadl přesně k bližší tyči brány, kterou střeží Matt Murray. Asistence: Mathew Barzal.
15:08'
Anders Lee nalezl Adama Pelecha, který chtěl pálit z první, ale v rozhodujícím okamžiku mu praskla hůl.
14:10'
Josh Bailey teď zkusil přihrávku před bránu, ale tam si puk našel pouze jeden z obránců Pens.
13:35'
Čtvrtá formace domácích je usazená v obranném pásmu svého soupeře.
12:55'
12:26'
Domácí doplatili na velké množství přihrávek. Jedna z nich byla zachycena a hosté se následně pohodlně osvobodili.
11:46'
Tučňáci opět vyvezli puk až do pásma ostrovanů. Tato přesilovka je ze strany domácích velmi bídná.
11:25'
Hosté vyrazili do útoku, ale do zakončení se příliš nehrnuli, spíše chtěli ušetřit pár cenných vteřin, což se jim povedlo.
10:55'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., vysoká hůl).
10:41'
Zach Trotman teď sestřelil svého spoluhráče Jaka Guentzela, který po přerušení míří ihned do kabiny.
10:36'
Střelu Bryana Rusta z pravého kruhu Thomas Greiss bez problému lapačkou polapil a hru přerušil. Následuje komerční přestávka.
10:28'
10:00'
Střela Mathewa Barzala mířila pouze mimo tři tyče.
09:32'
Ostrované musejí opět začít akci až od své brány.
08:52'
Teddy Blueger teď udržel puk za bránou soupeře. Ušetřil několik cenných vteřin pro svůj celek.
08:35'
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
08:28'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Chad Ruhwedel – 2 min., držení).
08:09'
Ani jeden z týmů se teď nemůže dostat do pásma soupeře.
07:15'
Scott Mayfield zkusil nahodit puk od modré čáry, ale netrefil branku a následně se k puku dostávají hosté.
06:21'
Se střelou Jareda McCanna neměl Thomas Greiss větší potíže. Hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.
05:46'
Dominik Kahun přesně nalezl Dominika Simona, který pálil z pravého kruhu, ale puk se odrazil pouze od betonu Greisse do bezpečí pro domácí.
05:15'
První formace tučňáků teď pořádně zatopila domácím, kteří se museli osvobodit za cenu zakázaného uvolnění.
04:31'
Střela Chada Ruhwedela až na Thomase Greisse neprošla. Následně vyrazili dopředu domácí, ale zastavilo je postavení mimo hru.
04:00'
Mathew Barzal ztratil puk v útočném pásmu, a tak vyrazili do protiútoku hosté. Akci zakončoval Alex Galchenyuk, ale Greisse nepřekonal.
03:38'
Je pískáno zakázané uvolnění, kterým se provinili hosté.
03:30'
03:26'
Puk se opět ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude opět ve třetině domácích.
03:16'
Střela McCanna byla ztečována do ochranné sítě. Následovat bude vhazování v pásmu ostrovanů.
03:09'
Další vyhození puku v podaní domácích.
02:46'
Domácí nyní získali puk a osvobodili se ze sevření tučňáků.
02:20'
Střelu Duoulina zablokoval jeden z obránců Islanders, ale tlak hostí neustává.
01:45'
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
01:30'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., vysoká hůl).
01:04'
Tučňáci se ujímají vedení! John Marino nahodil puk od modré, toho se ujal Jake Guentzel, který nahrál před bránu, kde byl dobře najetý JEVGENIJ MALKIN. RUský útočník pálil z první na bližší tyč ze svého pohledu a uspěl. Asistence: Jake Guentzel a John Marino.
00:35'
Aktivněji začali hosté z Pittsburghu. První střelu si přepsal Teddy Blueger.
00:01'
Americká hymna dozněla, oba týmy jsou na hrací ploše. Za malou chvíli začínáme!

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Brassard – Jo. Bailey (A), Koivula, Dal Colle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, J. Johnson, Trotman – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, B. Tanev – Galchenyuk, Simon, Hörnqvist (A) – Lafferty, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Driscoll, Barton.

Dominik Simon (PIT)
Pittsburgh Penguins
Pittsburgh prozatím prožívá rozhodně méně povedený ročník. Tým trápí množství zranění, což se podepisuje na výsledcích. Aktuální absence Sidneyho Crosbyho a Krise Letanga je obrovským oslabením. Tučňáci mají v letošním ročníku za sebou 21 zápasů, z nichž se jim povedlo vytěžit 25 bodů při skóre 71:55. Tento počin řadí svěřence Mika Sullivana na 7. pozici ve východní konferenci.

Nejproduktivnější hráči
1. Jake Guentzel 10+8
2. Sidney Crosby 5+12
3. Jared McCann 7+6
New York Islanders
Barry Trotz, hlavní trenér Islanders, je s největší pravděpodobností génius. Týmu, ve kterém nejsou žádné velké hvězdy, se daří až neskutečně. Ostrované mají v letošním ročníku odehráno 19 zápasů, z nichž po 60-ti minutách odešli poraženi pouze 3x! 31 bodů při skóre 63:46 řadí Islanders na druhou příčku východní konference za Washington, který má však odehráno o 5 zápasů více.