NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : St. Louis - 14. října 2019   19:00

Islanders
Islanders
54:29' B. Nelson (Dal Colle) • 59:33' Lee (Barzal, Boychuk) • 61:13' D. Toews (Barzal)
3:2
(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
St. Louis
St. Louis
06:48' B. Schenn  (Faulk, Schwartz) • 45:23' Tarasenko  (Dunn)
Islanders
Rank, Pochmara – Murphy, Smith
Barclays Center, New York
St. Louis

To je ode mne pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších zápasů NHL zase někdy na počtenou.
Tři hvězdy utkání
Mathew Barzal (NYI) 0+2
Devon Toews (NYI) 1+0
Brayden Schenn (STL) 1+0
Islanders nakonec zvládli zkompletovat senzační obrat, i když to vypadalo, že výborného Jordana Binningtona prostě nepřekonají. Po gólu Brocka Nelsona se však domácí chopili šance, v poslední minutě třetí třetiny vyrovnali a výhru v prodloužení nakonec potvrdil Devon Toews. Pro St. Louis je to velká škoda, protože měli zápas skvěle rozehraný, ale nakonec se budou muset spokojit s jedním bodem.
61:13'
Islanders právě vstřelili branku!
New York dokonává obrat a z dnešního zápasu bude brát dva body! Mathew Barzal nějakou chvíli držel kotouč v útočném pásmu, nakonec ho zpoza brány poslal na DEVONA TOEWSA, který střelu z první poslal pod horní tyč. Asistence: Mathew Barzal.
60:55'
Oba týmy už byli v šanci, ani jednou však nepřišla střela na branku.
60:29'
Úvodní buly vyhrávají hosté, kteří následně opatrně hledají cestu do útoku.
60:01'
Islanders nakonec dokázali vyrovnat, takže uvidíme prodloužení. To se bude hrát pět minut tři na tři, pokud nepadne branka, pojedou se nájezdy.
60:00'
59:33'
Islanders necelou půlminutu před koncem základní hrací doby srovnávají a půjde se do prodloužení! Přihrávka k protějšímu mantinelu skončila jen na Alexanderovi Steenovi, který dost nešťastně srazil kotouč směrem na svou bránu. Tam byl připraven ANDERS LEE, který bez váhání dopravil puk do sítě. Asistence: Mathew Barzal a Johnny Boychuk.
59:03'
Domácí už hrajou bez gólmana, dopředu se ženou pomocí nahození.
58:43'
Hosté chytře získávají co nejvíce času napadáním, New York tak může rozehrát asi po půlminutě souboje.
58:12'
Islanders už opět mají více střel než soupeř, stále ale ztrácí jednu branku.
57:53'
Střela New Yorku je sražena do ochranné sítě, hra tak musí býř přerušena.
57:33'
Puk se stále drží v pásmu St. Louis, kde už ho mají v plné moci domácí.
57:03'
Scott Mayfield zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale kotouč do sítě neprocpal.
56:28'
Domácí těšili z dalšího špatné rozehry, tentokrát ale nepřišlo zakončení.
55:55'
Islanders se okamžitě usazují v útoku, kde útočí na vyrovnání. Blues tentokrát obranu zvládli a osvobozují se.
54:29'
Zápas bude dramatický až do samotného závěru! Michael Dal Colle zachytil špatné vyhození soupeřícího beka, následně posunul puk na BROCKA NELSONA, který přesnou střelou k pravé tyči zaskočil Jordana Binningtona. Asistence: Michael Dal Colle.
54:05'
Hosté už se opět drží v útočném pásmu, kde se už jen čistě snaží získat co nejvíce času.
53:29'
St. Louis se nakonec usadilo v útoku, kde vymyslelo jen nepřesné zakončení. Tím skončila přesilovka, vzápětí domácí omylem vyhodili kotouč až na icing.
52:54'
Blues se za využítím přesilovky moc netlačí, jsou spíše rádi, že se dvě minuty nemusí bránit.
51:34'
New York se ve vlastním oslabení dostal do velké šance, ale opět si vylámal zuby na výtečném Jordanu Binningtonovi.
51:17'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., sekání).
51:08'
Islanders sice získali kotouč, ale až ve svém pásmu. Následné nahození končí jen u Jordana Binningtona.
50:49'
K brankáři Blues se odráží sražená střela, ten tak kotouč schová pod svou lapačku.
50:18'
Domácí útočné snažení navíc zastavuje ofsajd, po reklamní přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
49:43'
Blues v klidu získávají čas, New York už má na vyrovnání jen deset minut.
48:40'
Domácí se po delší době dostali ke střele, ale Jordan Binnington stále jistě kráčí za čistým kontem.
47:38'
Hosté byli blízko třetímu gólu, střela však skončila jen na brankové konstrukci.
47:10'
Blues hrají v klidu daleko od své brány, v pohodě vyčkávají na třetí sirénu.
46:44'
Domácí se ještě nevzdávají, o snížení se pokoušel Brock Nelson, ale tomu kotouč těsně před střelou sjel z čepele.
45:23'
St. Louis právě vstřelilo branku!
¨Blues si pravděpodobně zajišťují vítězství, navíc využívají svou první přesilovku! VLADIMIRU TARASENKOVi už došla trpělivost, takže z pravého kruhu prostě vypálil. To se vyplatilo, Thomas Greiss nedokázal střelu k bližší tyči zlikvidovat. Asistence: Vince Dunn.
45:07'
Hosté se aktivně pokouší o využítí přesilovky, ale Islanders stále drží naději na body.
43:53'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., hákování).
43:27'
Islanders musí začínat další ofenzivu ze svého pásma, dlouhá přihrávka však ke střele nevede.
42:51'
Brayden Schenn se dostal do mezikruží, odkud střílel z první, ale to znamená jen další dobrý zákrok pro Thomase Greisse.
42:17'
A dalších několik zákroků pro hostující brankáře, který nakonec schoval puk ve své výstroji.
41:55'
Islanders jsou zahnáni zpět do svého pásma, následně nepřesně rozehrávají, takže přichází o kotouč.
41:19'
Mohl být srovnáno, zase však zazářil loňský objev Jordan Binnington, který chytal kotouč doslova na brankové čáře.
41:03'
Hostující nahození končí až u Thomase Greisse, který své spoluhráče okamžitě posílá do protiútoku.
40:33'
Mathew Barzal se sám protlačil až do útočného pásma, ale tam už přece jen ztratil kotouč.
40:01'
Druhá třetina je za námi, nic moc zajímavé se v ní nestalo. Na vidění bylo docela dost střel, ale ani jeden gól. Oba gólmani prostě zavřeli své klece, což se méně hodí domácím, kteří stále ztrácí jednu branku. Na vyrovnání ale stále mají dvacet minut.
Další třetina začne přibližně ve 20:52.
40:00'
39:35'
Thomas Greiss ještě jednou pro jistotu zasáhne, kotouč chytil do své rukavice.
39:16'
St. Louis se v závěru třetiny už jenom brání, rozhodně nechce dostat gól do šatny.
38:38'
Ivan Barbašev přihrával do mezikruží, ale žádný z spoluhráčů tam nebyl.
38:04'
Rychlý útok zakončil Ryan Pulock tvrdou, ale jen nepřesnou střelou.
37:43'
New York je po hodně dlouhé době v útočné třetině, kde se moc dlouho neohřál.
37:04'
Islanders se konečně osvobozují, kotouč navíc končí přímo u Jordana Binningtona, takže se icing nepíská.
36:43'
St. Louis si v útočném pásmu dělá, co chce, ale stále nemůže navýšit své vedení.
36:19'
Střela Vinceho Dunna jen nepřesná, hosté se však stále drží v útoku.
35:58'
Blues se opět usazují v útoku, kde zatím jenom kombinují.
35:24'
Druhá siréna se velmi rychle blíží, ve druhém dějství jsme se stále nedočkali gólu.
34:46'
Blues se na chvíli usadili v útočném pásmu, po špatné střele Vladimira Tarasenka se totiž musí rychle stahovat.
33:59'
Rychlý protiútok zakončili domácí další střelou, Tyler Bozak se však skvěle vrátil a rána ještě dokázal zastavit.
33:27'
V šanci byl také jeden z hostů, Thomas Greiss však drží svůj tým dalším výborným zásahem.
32:49'
Domácí mohli zničehonic srovnat, ale Michael Dal Colle bekhendem zakončil jen těsně vedle pravou tyčku.
32:23'
St. Louis už má na kontě více střel než soupeř, ale další branku stále nemohou vstřelit.
31:44'
Domácí gólman opět musel schovat kotouč do své výstroje, po další reklamní pauze se bude vhazovat po jeho levé ruce.
31:19'
Vince Dunn to zkusil z dálky, ale ani on nemířil moc přesně.
30:40'
Mathew Barzal skvěle získal kotouč a spěchal do přečíslení, ale nakonec ani nezakončil, kotouč mu byl skvěly vypíchnut bránícím hráčem.
30:13'
Hosté to tentokrát zkusili dopředu pomocí nahození, vzápětí přišla další rána od modré, kterou úspěšně kryje Thomas Greiss.
29:24'
Robby Fabbri se u levé tyčky dobře uvolnil a zakončil bekhendem, ale mířil jen do lapačky Thomase Greisse.
28:36'
První dalekonosná rána byla nepřesná, druhá zblokovaná, takže domácí mohou spěchat do protiútoku.
28:03'
Hraje se skoro bez přerušení, což asi více vyhovuje hostům, kteří hrajou většinou v útočném pásmu.
27:09'
Hosté po dlouhé době ztrácejí kotouč, domácí však kvůli střídání nemohou vymyslet nic nebezpečného.
26:18'
Blues samozřejmě nikam nespěchají, přece jen drží vedení.
25:49'
New York se sice osvobodil, ale stále nemá puk na svých hokejkách, musí se tak soustředit na defenzivu.
24:49'
St. Louis se stále drží v útočném pásmu, kde se pokouší o navýšení vedení.
24:23'
Islanders byli poprvé pod tlakem, takže se raději osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.
23:43'
St. Louis dostává kotouč do středního pásma, následně se díky dobrému napadání dostalo do přečísléní, které musel zastavovat až Thomas Greiss.
23:07'
New York je ve druhé periodě jednoznačně lepším týmem, ale v útoku stále na nějaký větší závar čeká.
22:45'
Poprvé ve druhé periodě musel zasahovat také Thomas Greiss, který si zákrokem nebyl moc jistý.
22:26'
Derick Brassard se sice šikovně uvolnil, ale ani on nedokázal překonat zatím skvělého brankáře Blues.
21:48'
Dalekonosná rána Nicka Leddyho je zblokovaná, hosté se tak mohou osvobodit.
21:08'
Stále se hraje v pásmu St. Louis, kde už se domácí konečně dostali do nějaké šance, zazářil však fantastický Jordan Binnington.
20:34'
Islanders se okamžitě tlačí za vyrovnáním, zatím ale vymysleli jen jedno nepřesné zakončení.
20:01'
První třetina končí těsným vítězstvím St. Louis, i když New York vyprodukoval více střel. Jistějším gólmanem je rozhodně Jordan Binnington, který v klidu pokryl všechny střely Islanders. I Thomas Greiss předvádí úctyhodný výkon, dalo by se říci, že za inkasovaný gól zas tak moc nemohl. Nic to ale nemění na tom, že domácí po první třetině ztrácí na Blues jednu branku.
Další třetina začne přibližně ve 20:00.
20:00'
19:34'
Hraje se sice v pásmu St. Louis, ale hosté nedávají soupeři sebemenší prostor, Islanders tak nemohou v žádném případě vystřelit.
19:06'
Brankář Blues musí opět přerušit hru, New York tak stále může ještě před první sirénou srovnat krok.
18:39'
Islanders se ještě usazují v útočném pásmu, ale zatím nemohou vystřelit mezi tři tyče.
18:11'
Jordan Binnington zastavuje rychlý protiútok soupeře mávnutím své lapačky, bude se tak ještě vhazovat před ním.
17:50'
Hosté i přesto ještě kombinovali v útočném pásmu, ale odtud se nakonec vyhnali nepřesným pasem.
17:26'
Blues už se do nebezpečné šance moc nehrnou, v této periodě už hlavně nechtějí inkasovat.
16:47'
K zakončení se nakonec dostal Anders Lee, ale Jordan Binnington stále bez problémů drží čisté konto.
16:03'
Islanders dobře vystihli rozehrávku soupeře, ale následný protiútok neukončili ani střelu.
15:28'
Brayden Schenn zkusil štěstí od modré, ale Thomas Greiss zatím chytá docela dobře a připisuje si další úspěšný zákrok.
15:04'
Thomas Greiss pomohl s rozehrávkou svého týmu, ale domácí vzápětí vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.
14:25'
Sammy Blais se dostal do nadějného úniku, střela k bližší tyči mu však moc nevyšla, protože skončila na horní tyčce!
14:00'
Devon Toews podrží kotouč za svým gólmanem, oba týmy tak mění své pětice na ledě.
13:23'
Blues se také usazují v útočném pásmu, ale pětičlenná obrana New Yorku vše v klidu zvládla.
12:58'
Hosté mají za sebou první oslabení utkání, kotouč však stále nezískávají na své hole.
12:08'
Islanders opět kombinují v útočném pásmu, St. Louis je však ve svém pásmu skvěle rozestavené, díky čemuž se nakonec osvobozuje.
11:33'
Domácí jsou rychle zpět v útočném pásmu, kde zakončil z docela velkého úhlu Brock Nelson, takže Jordan Binnington docela v pohodě zasáhl.
11:04'
Puk byl po prudké přihrávce chvíli před brankou Blues, nakonec ho zvládl uklidit do bezpečí jeden z obránců.
10:47'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., nedovolené bránění).
10:08'
Scott Mayfield zkoušel překvapit Jordana Binningtona schovanou střelou od pravého matinelu, ale střela nakonec neletěla ani mezi tři tyče.
09:43'
Blues se dostávají do útoku pomocí nahození, vzápětí střílel Brayden Schenn, ale jeho rána byla zblokovaná.
09:08'
Hosté jsou stále mírně lepší, Islanders se pořád z inkasovaného gólu vzpamatovávají.
08:32'
Jordan Binnington raději podrží nahození ve své výstroji, po komeční přestávce se tak bude vhazovat před ním.
07:20'
Hosté pokračují v útočné aktivitě, dalekonosnou ránu Vinceho Dunna všam domácí gólman úspěšně kryje.
06:48'
Aktuální držitel Stanley Cupu se ujímá vedení! BRAYDEN SCHENN hledal nějakého spoluhráče před brankou, ale kotouč poslal do hole bránícího hráče, kteřý si ho nešťastně srazil do vlastní sítě. Asistence: Justin Faulk a Jaden Schwartz.
06:36'
Vladimir Tarasenko se šikovně dostal do střelecké pozice, ale z levého kruhu mířil přimo do Thomase Greisse.
05:50'
Islanders se následně osvobozují nahozením, oba týmy tak mohou vystřídat.
05:20'
Blues se usadili v útončém pásmu, kde zkoušel štěstí Alex Pietrangelo, ale jeho rána neprošla k domácímu gólmanovi.
04:54'
Cal Clutterbuck hrál vysokou holí, vhazovat se tak bude ve střední třetině.
04:33'
Jordan Binnington působí jistým dojmem, v klidu chytá další soupeřící střelu.
04:07'
Vladimir Tarasenko spěchal za nahozeným kotoučem, ale nakonec jen nepřesně přihrál, takže nic nebezpečného nevymyslel.
03:44'
Rána od modré čáry je zblokována, domácí se následně hrnou do protiútoku, který skončil jen nepřesnou střelou.
03:13'
Blues se bez problémů ubránili, ale pomocí nahození cestu do útoku nenašli.
02:29'
V zápase se zatím nepřerušovala, což o trochu více vyhovuje hostům, kteří nakonec donutili Jordana Binningtona k prvnímu přerušení.
01:55'
Islanders se bez problémů ubránili, ale následně se nedostali ani přes svou modrou čáru, kotouč vybojoval Tyler Bozak.
01:23'
A další zákrok pro hostující brankáře, poté už se dopředu pouští také St. Blues.
01:05'
Aktivněji začínají domácí hokejisté, Jordan Binnington už se dokonce musel zapojovat do hry.
00:01'

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Dobson, Boychuk – Lee (C), Barzal, Wahlstrom – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Johnston, Brassard, Dal Colle – M. Martin, Komarov, Clutterbuck (A).

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Blais, R. O'Reilly, Perron – Fabbri, Bozak, Sanford – Barbašev, Sundqvist, Steen (A).

Rozhodčí: Rank, Pochmara – Murphy, Smith.
Československá stopa v utkání
Do dnešního utkání nezasáhne žádný český a slovenský hokejista, protože v Islanders a St. Louis žádný nepůsobí.
St. Louis Blues
Naopak St. Louis potvrzuje formu z loňského play off, odehrálo čtyři zápasy a v každém bodovalo. Blues však čtyři výhry neoslavili, v prvním zápase letošního ročníku totiž padli po prodloužení s Washingtonem. Pak už se ale dostali zpět do pohody a postupně porazili Dallas, Toronto a Ottawu. St. Louis tak drží sérii tří výher v řadě, kterou se dnes určitě pokusí prodloužit.

New York Islanders
Islanders neprožívají zrovna ideální start sezóny, po čtyřech kolech mají na kontě jen dva body za jedinou výhru. Tu slavili proti Winnipegu, jinak prohráli s Washingtonem, Edmontonem a Carolinou. Ve Východní konferenci jim tak patří nelichotivé třinácté místo, které se dnes určitě pokusí vylepšit. Narazí však na další silnější celek, do New Yorku přicestují úřadující mistři ze St. Louis.

Carolina vs. Islanders – 5:2
Islanders vs. Edmonton – 2:5
Islanders vs. Winnipeg – 4:1

Josh Bailey, Anthony Beauvillier 4 body (2+2)
Brock Nelson 3 body (2+1)
Jordan Eberle, Leo Komarov 3 body (0+3)
Zdravím všechny fandy zámořského hokeje. Dnes bude na programu spoustu zápasů NHL, které pro nás navíc začínají ve skvělý čas. Spolu se mnou tak bude moci sledovat duel mezi Islanders a St. Louis. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.