NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Vancouver - 1. února 2020   19:08

Islanders
Islanders
05:23' Dal Colle (Jo. Bailey, B. Nelson) • 36:45' Eberle (Beauvillier, D. Toews) • 59:35' B. Nelson (Pulock, Barzal)
3:4
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Vancouver
Vancouver
02:09' J. T. Miller  (Ch. Tanev, Q. Hughes) • 29:48' Q. Hughes  (Ch. Tanev, Boeser) • 34:56' Schaller  (B. Sutter, Gaudette) • 60:42' Q. Hughes  (E. Pettersson, J. T. Miller)
Islanders
Schrader, St. Pierre – Alphonso, Barton
Barclays Center, New York
14862 diváků
Vancouver
Markström (Demko) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Eriksson, Horvat, Pearson – Virtanen, E. Pettersson, J. T. Miller – Boeser, Gaudette, Roussel – B. Sutter, Beagle, Schaller.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Tři hvězdy utkání
1. Quinn Hughes (VAN) 2+0
2. J.T. Miller (VAN) 1+1
3. Brock Nelson (NYI) 1+1
Vancouveru se podařilo na ledě New Yorku Islanders urvat výhru 4:3 po prodloužení a vybojovat páté vítězství v řadě. Canucks si díky tomu pojistili své druhé místo v Západní konferenci, kde lepším týmem je už jen St. Louis. Naopak Islanders prohráli čtvrté z posledních pěti utkání a jejich forma se na začátku února vůbec nenachází v dobré rovině. A ve vyrovnané Východní konferenci bude každá ztráta bodů znát.
60:42'
Vancouver právě vstřelil branku!
Nádherná trefa QUINNA HUGHESE! Obránce Vancouveru zakroužil v útočném pásmu, sjel si od zadního mantinelu až před kruhy a vyslal prudkou střelu přes bránícího protihráče k levé tyči Greissovy branky! Asistence: Elias Pettersson, J.T. Miller.
60:01'
60:00'
59:35'
Islanders právě vstřelili branku!
A nakonec se to povedlo! Islanders vyrovnávají. Pulockova střela byla zblokována, puk doletěl na levou stranu brankoviště k BROCKU NELSONOVI, a ten jej poslal do poloodkryté klece. Asistence: Ryan Pulock, Mathew Barzal.
59:04'
Barzal zkusil štěstí z pravé strany, Markstrom puk chytá a přerušuje hru.
58:44'
Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Vancouveru. Islanders si berou oddechový čas.
58:35'
Greiss míří na střídačku, Islanders hrají bez brankáře.
58:20'
Znovu hosté dostali puk mimo své pásmo.
57:40'
Canucks se brání zuby nehty. Daří se jim vyvézt puk mimo své pásmo, ale rychle se zas musí vracet.
57:00'
Další postavení Islanders v útoku. Znovu ovšem bez úspěchu v podobě branky. Mayfieldova střela z mezikruží navíc byla zblokována.
56:30'
Třetí třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Islanders se stále snaží o rychlé útoky, ohrožují Markstroma, ale vyrovnat se jim nedaří.
55:25'
A znovu Markstrom v akci. Hostujícímu brankáři se povedlo schovat odražený puk, po kterém se natahoval Nelson.
54:36'
Eriksson se vrhnul do útoku, Greiss ale měl připravenou lapačku.
54:09'
Další zákrok Makrstroma, který má na kontě už 26 zákroků. Komerční pauza.
52:44'
Další tlak Islanders, kteří touží po vyrovnání. Dobson minul branku, stejně jako Mayfield.
51:58'
Markstrom vytěsnil Barzalovu střelu i vleže mimo tři tyče, poté nedovolil Eberlemu rozehrát před brankoviště. Canucks následně vyhazují na zakázané uvolnění.
51:06'
Po přerušení hry přichází další komerční pauza.
50:28'
Pulock protečoval puk na Markstroma před brankovištěm. Šikovné zakončení hostující brankář vyrazil.
49:49'
Greiss zastavil nahozený puk a přerušil hru. Komerční pauza.
49:30'
Oba týmy si vyměnily při svých útocích ztráty kotouče. Převahu momentálně nemá žádný ze soupeřů.
48:50'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Tempo mírně opadlo.
47:34'
Islanders vybojovali puk a vyhodili ho do středního pásma.
47:05'
Millerova dělovka minula branku Islanders. Canucks jsou stále u puku a v útoku.
46:27'
Domácí chtěli dlouhou přihrávkou vytvořit únik, ale je z toho jen zakázané uvolnění.
45:36'
Islanders se po zákroku Greisse proti Myersovi dostali znovu rychle do útoku. Martinova střela ovšem byla sražena mimo kluziště.
44:14'
Kotouč končí v ochranné síti za brankou Vancouveru.
44:01'
Rychlý útok domácích, Eberle trefil vyrážečku Markstroma!
43:23'
Markstrom zachránil vedení Vancouveru, když pohotově zasáhl proti nepříjemné střele Toewse zpoza kruhů a udržel puk u sebe i přes tři hráče připravené na dorážku.
42:40'
Oba celky se střídají ve vedení puku. Hra se vyrovnala.
41:45'
A asi ani nepřetaví. Vancouver se dokázal dostat k puku a naopak je to on, kdo útočí.
41:16'
Barzalova střela byla zblokována Tanevem. Islanders svůj úvodní nápor ve třetí třetině zatím v branku nepřetavili.
40:45'
Cizikas se tlačil k dorážce, ale puk poslal mimo tři tyče!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:56.
Vancouveru se povedlo ve druhé třetině dvěma góly urvat vedení 3:1, které ale nakonec neuhájili, když kontaktní gól vsítil Eberle po krásné akci domácích. Vancouver je ovšem mírně na koni, druhá třetina se otočila v jeho prospěch a je blíže prodloužení vítězné šňůry.
40:00'
39:58'
Oba celky jsou v plném počtu.
39:01'
Při hře čtyři na čtyři zatím ani jeden z týmů nepředvedl žádnou povedenou akci.
38:15'
Millerovu střelu z prostoru před brankovištěm dokázal Greiss zastavit.
37:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
36:45'
Krásná akce domácích! Islanders se dostali do útoku, JORDAN EBERLE nabral rychlost, dostal přihrávku za obranu a před brankovištěm se dostal ke střele z bekhendu, kterou překonal Markstroma. Asistence: Anthony Beauvillier, Devon Toews.
35:36'
Zakázané uvolnění domácích, kterým nevyšla rozehrávka do středního pásma.
34:56'
Té převahy navíc využili! TIM SCHALLER si sjel před branku a dorazil puk za záda Greisse po střele Suttera. Asistence: Brandon Sutter, Adam Gaudette.
34:10'
Hosté hodně dotírají na soupeře, tlačí se před branku a mají převahu.
32:38'
Zakázané uvolnění Vancouveru.
31:45'
Komerční přestávka.
31:15'
Dal Colle vypálil zpoza mezikruží, puk na branku neusměrnil.
30:36'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
30:28'
Neskutečná rána od modré čáry, kterou vyslal Leddy. Zadní mantinel jen zaduněl.
29:48'
Greiss dělal, co mohl, ale tento útok nezastavil. Střela QUINNA HUGHESE od levého mantinelu smolně propadla domácímu brankáři za záda. Asistence: Christopher Tanev, Brock Boeser.
28:45'
Islanders vedou na střely 17-7.
28:45'
Markstrom se opět musel poroučet k ledu. Tentokrát při střele Mayfielda, ale i tu zastavuje.
28:09'
Hostující brankář má plné ruce práce. Další zákrok po souhře Barzala s Eberlem.
27:27'
Dělovka Pulocka zpoza levého kruhu, Markstromovy betony zaduněly. Hostující brankář udržel puk u sebe a přerušil hru.
26:45'
Edlerovu střelu z levého kruhu dokázal Greiss pokrýt a přerušit hru.
26:16'
Hra je přerušena. Komerční přestávka.
25:15'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se nyní střídají ve vedení puku.
24:07'
Pulock se snažil prosadit ke střele zpoza pravého kruhu. Edler jeho ránu zblokoval.
23:59'
23:40'
Ještě jedno vyhození Vancouveru.
23:14'
Nápor Islanders, Nelson pálil z pravého kruhu, ale jeho pokus byl zablokovaný. A hosté se osvobodili.
22:57'
Dělovka Barzala z první! Z levého kruhu, do ramene brankáře Canucks.
22:25'
Hostům se povedlo vybojovat puk a založit rychlý protiútok, při kterém se ovšem dobře vracící obrana Islanders dokázala ubránit a nedovolit střelu.
21:59'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., podrážení).
21:55'
Dal Colle, zatím jediný střelec Islanders, se v levém kruhu marně snažil překonat Markstroma i podruhé.
21:16'
Zakázané uvolnění hostů. Zatím se druhá třetina hodně kouskuje.
21:06'
Kotouč byl ve středním pásmu sražen do hlediště mezi diváky.
20:23'
Canucks se dostali do postavení mimo hru, které zastavuje jejich útočnou akci.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:01.
V úvodní třetině se dokázali hráči Vancouveru dostat do vedení, ale příliš dlouho se z něj neradovali. Už v šesté minutě totiž bylo srovnáno. Hraje se poměrně svižný hokej, ve kterém není nouze o šance.
20:00'
19:45'
Bekhendová střela Eberleho na Markstroma nestačila. Hostující brankář tuto šanci zlikvidoval.
18:46'
Myers se pokusil od modré čáry ohrozit branku Islanders. Přestřelil a poslal puk do ochranné sítě.
17:59'
Po zákroku Greisse už je přerušeno. Komerční pauza.
17:09'
Kuhnackl se tvrdě střetl u hrazení s Fantenbergem, hra ovšem dál pokračuje.
15:30'
Hraje se v rychlém tempu nahoru a dolů. Oba týmy mají své šance, ale proměňovat se jim je nedaří.
14:42'
Vhazuje se před brankou Vancouveru.
14:10'
Kuhnacklova střela byla zblokována a puk vyletěl až do středního pásma.
13:47'
Postavení mimo hru zastavilo pro změnu Vancouver. A na řadě je další komerční pauza, jelikož v první polovině třetiny žádná nebyla.
12:19'
Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.
11:41'
Komarov vypálil od modré čáry, Markstrom tento pokus likviduje. Hra pokračuje.
11:02'
Rychlý přechod předvedli hráči Canucks. Rousselova střela úspěšná nebyla, byla zblokována bránícím protihráčem.
10:37'
Markstrom vyráží střelu Brauvilliera z pravého kruhu, domácí se dál drží v útočném pásmu.
09:54'
Zakázané uvolnění Islanders.
08:29'
Mayfieldova střela od modré, Markstrom výborně betonem vykopl kotouč mimo branku.
07:51'
07:47'
Střela od modré proletěla pouze na zadní mantinel. Vancouver posléze vyhazuje.
07:25'
Hosté drží své soupeře natisklé u mantinelu a nepouští je do prostoru před brankovištěm.
06:45'
Hostům se povedlo vyčistit své pásmo a osvobodit se.
05:51'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., hákování).
05:23'
MICHAEL DAL COLLE dokázal v prostoru mezi kruhy úspěšně zakončit svůj útok po přihrávce Baileyho a rázem je srovnáno na 1:1. Asistence: Josh Bailey, Brock Nelson.
04:30'
Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se prohání po celé délce kluziště.
03:30'
Islanders se snažili vytvořit tlak na obranu soupeře, ale vůbec se jim nepovedlo dostat puk před branku.
02:35'
Markstrom se musel blýsknout zákrokem proti střele zpoza kruhů. Povedlo se mu letící puk zastavit a přerušit hru.
02:09'
Hosté poprvé udeřili! Napřed sice trefil Tanev tyč, ale domácím se nepodařilo vyčistit prostor u brankoviště a z dorážky se prosadil J.T. MILLER! Asistence: Christopher Tanev, Quinn Hughes.
01:21'
Markstrom si připisuje zákrok proti střele Barzala z pravého kruhu a přerušuje hru.
00:20'
První útok zápasu obstarali domácí, s pukem se ale dostali jen k zadnímu mantinelu a víc nepředvedli.
00:01'

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Dobson, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Eberle, Barzal, Lee – Jo. Bailey, B. Nelson, Beauvillier – Kühnhackl, Brassard, Dal Colle – Komarov, Cizikas, M. Martin.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Eriksson, Horvat, Pearson – Virtanen, E. Pettersson, J. T. Miller – Boeser, Gaudette, Roussel – B. Sutter, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Schrader, St. Pierre – Alphonso, Barton.
Forma Canucks je před zápasem výtečná. Vancouver vyhrál čtyři zápasy v řadě a dokázal se vyhoupnout na druhé místo Západní konference. Islanders naopak v posledním utkání přerušili sérii tří porážek v řadě.
Oba týmy si zahrají svůj první vzájemný zápas v této sezoně. V té minulé oba duely vyhráli Islanders s celkovým skóre 9:2.
New York Islanders přivítají na svém ledě Vancouver Canucks v souboji dvou předních týmů obou konferencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.