NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Calgary - 20. října 2019   04:10

Kings
Kings
01:15' Toffoli (Lizotte, J. Carter) • 20:18' J. Carter  • 25:45' Kopitar  • 28:58' Kovalčuk (Martinez, Amadio)
Calgary
Rittich (40. Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – Lucic, D. Ryan, S. Bennett – Rieder, Jankowski, Czarnik.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Alex Martinez (LAK) 0+1
Los Angeles ukončilo svou šňůru tří porážek v řadě a na svém ledě poráží Calgary 4:1. Domácí dokonce vyhnali z branky Davida Ritticha, který už do třetí třetiny nenastoupil.

Kings skvěle vstoupili do zápasu a skórovali po 75 vteřinách. Druhý gól dali na začátku druhé třetiny a do 29. minuty stihli skórovat ještě dvakrát. Až do konce druhé třetiny navíc nepustili soupeře prakticky vůbec k ohrožení brankáře Quicka, jemuž Calgary sebralo čisté konto až dvě minuty před koncem při trestném střílení.
59:57'
Ještě šance Calgary, přihrávka na modrou čáru a střela na zadní mantinel.
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:04'
Flames se dopouští zakázaného uvolnění.
57:50'
Calgary právě vstřelilo branku!
MIKAEL BACKLUND si při samostatném nájezdu kličkou do levé strany povytáhl brankáře soupeře více z branky, navíc v rozkleku, a povedlo se mu ho obhodit.
57:50'
Backlund, který se vrátil z trestné lavice, se dostal k přihrávce z vlastního pásma, zamířil na Quicka, ale byl při zakončení faulován Doughtym! Trestné střílení!
57:42'
57:22'
Ještě jedno vyhození hostujícího týmu.
56:40'
Další vyhození hostů. To ale Los Angeles v tuto chvíli nemusí vůbec vadit.
56:12'
Flames vyhodili puk ze svého pásma.
55:57'
Talbot musel betonem vykopnout letící puk. Kings vybojovali další vhazování před brankou soupeře.
55:42'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., nedovolené bránění).
55:42'
Bude se znovu vylučovat na straně Calgary. To ale až po komerční přestávce.
54:48'
Hamonicova rána od modré se stala kořistí Quicka.
54:28'
Oba týmy jsou v plném poštu.
53:47'
Gaudreau se dostal za obranu Kings, v souboji jeden na jednoho s Quickem ale neuspěl.
53:14'
Flames se dostali do postavení mimo hru.
52:43'
Carter vystřelil už od modré čáry, Talbot vyráží.
52:23'
Brodie se procpal mezi kruhy, jeho bekhendovou střelu Quick vyráží.
51:53'
Kings hráli v šesti, jsou tak potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.
50:50'
Calgary mělo v oslabení velkou šanci, Quick byl mimo brankoviště, ale ani z této příležitosti se nedokázali prosadit.
50:25'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., podražení + 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min.).
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., hrubost).
50:25'
Doughty zastavil Tkachuka u mantinelu bodyčekem, po němž mladý hráč Calgary nebezpečně přepadl. Začal oplácet, udělil pár krosčeků, než začal do ležícího Doughtyho mlátit. Okamžitě se tam vydal Wagner, který přes Tkachuka přepadl.
50:25'
V obranném pásmu Kings se do sebe u mantinelu pustili Doughty s Tkachukem, kteří se začali rvát i vleže. Okamžitě se tam vydali hráči obou týmů, několik jich dokonce přepadlo přes klubko, které oba rváči na ledě vytvořili.
49:38'
Cliffordovu střelu drží Talbot mezi betony. Komerční pauza.
48:55'
Rychlý kontr Backlunda, Quick zasahovat nemusel, puk končí na zadním mantinelu.
48:35'
Hraje se dlouho bez přerušení. V útoku jsou domácí, ale nepospíchají se střelbou.
47:20'
Calgary podrželo puk ve svém pásmu, počkalo na prostřídání, ale útočný výpad byl stejně rychle odražen.
45:43'
Postavení mimo hru domácích.
45:33'
Jako by byl Monahan proti, přinutil Quicka přerušit hru svým zakončením z předbrankoviště.
45:15'
Třetí třetina je zatím hodně plynulá. Což nejvíc vyhovuje domácím, jelikož čas rychle ubíhá a bez většího ohrožení ze strany soupeře.
44:23'
Flames zastavuje postavení mimo hru.
44:05'
Průnik domácích po pravém mantinelu. Clifford se prodral do pravého kruhu, odkud zabočil před brankoviště, Talbota ovšem už nepřekonal.
43:15'
Frolík vysunul Kylingtona, který ale neměl prostor k zakončení a musel s pukem na zadní mantinel.
42:01'
Quick se musel předvést proti střele Lucice z prostoru mezi kruhy. Přerušuje hru.
41:05'
MacDermid se k ohrožení branky Calgary nedostal, byl zblokován Czarnikem.
40:33'
Brankář Talbot se poprvé dostal k zákroku a přerušil hru po střele Martineze.
40:00'
Třetí třetina byla zahájena.
40:00'
Střídání v týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází David Rittich, přichází Cam Talbot.
Další třetina začne přibližně v 06:04.
Los Angeles dokázalo na začátku druhé třetiny zvýšit na 2:0 a rozjelo tím svou dominanci v prostřední části hry, kterou potvrdilo ještě dalšími dvěma góly a celkem 20 střelami na branku. Před poslední dvacetiminutovkou domácí vedou 4:0.
40:00'
39:30'
Zakázané uvolnění Kings.
39:10'
Těsně nevyšel domácím další pokus o brejk z vlastního pásma.
38:17'
A přesto se domácí dostali do další velké šance! Na zadním mantinelu nebylo Calgary dost důrazné, nezískalo puk a Rittich měl plné ruce práce, aby vykryl prostor před brankovištěm, kam si najel Carter. Výborný zákrok betonem.
38:00'
Tempo hry se v závěru druhé třetiny trochu snížilo. Los Angeles už nevytváří tak velký tlak jako v předchozích minutách.
36:44'
Rittich přerušil hru, bude se vhazovat po jeho pravici.
36:11'
Přihrávka rukou domácích ve středním pásmu. Hra je přerušena.
35:10'
Quick je ve druhé třetiny takřka bez práce. Calgary se před ním neobjevilo už několik minut a celkem na něj šly v této části hry jen tři střely.
34:28'
Hra je přerušena. Komerční pauza.
33:50'
Tlak domácích, Rittich podržel svůj tým, když úspěšně čelil nejen střele z prostoru mezi kruhy, ale i proti zakončení Iafalla, který obkroužil branku a zkusil procpat puk k tyčce.
33:30'
Doughty střelou od modré orazítkoval jen zadní mantinel za Rittichovou brankou.
33:26'
32:15'
Flames vyhazují puk.
31:59'
Martinez si vybral trochu smůly, když se před brankovištěm nedostal k puku, který proklouzal mimo nebezpečí.
31:26'
Rittich svou hokejkou sekl do Iafalla a dostává dvouminutový trest.
31:26'
Komerční přestávka.
31:25'
Zatímco končí přesilovka domácích, rozhodčí signalizuje vyloučení na straně Calgary.
30:50'
Kempe nastřelil podruhé v utkání tyč!
30:07'
Před brankou Calgary se snažil Carter podpíchnout puk pod betony českého brankáře. Ten šanci soupeře zlikvidoval.
29:40'
Rittich musel rychle na led, povedlo se mu zastavit letící puk.
29:25'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., držení hole).
29:25'
Na ledě je plno emocí. Po přerušení hry se na zadním mantinelu v obranném pásmu Calgary strhla hromadná strkanice.
28:58'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácí využívají přesilovku po dělovce ILJI KOVALČUKA zpoza levého kruhu. Čistý průstřel, Rittich nedokázal puk zastavit. Asistence: Alex Martinez, Michael Amadio.
28:31'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., hrubost).
28:31'
Rittich ukryl do lapačky střelu Huttona z pravého kruhu. Bude se ale vylučovat na straně hostů.
27:55'
Kings se znovu snažili o únik, ale Toffoli puk nezachytil. Zakázané uvolnění.
27:20'
Riederova střela byla sražena Royem do ochranné sítě. Komerční pauza.
26:40'
Ještě jeden zásah Quicka před tím, než domácí získali puk pod kontrolu.
26:31'
26:21'
Quick vykopl betonem střelu Anderssona zpoza kruhů.
25:45'
Chyba Flames ve středním pásmu při rozehrávce, ANŽE KOPITAR se v oslabení dostal do úniku a střelou do pravého horního růžku branky pokořil Ritticha. Bez asistence.
24:37'
Monahan se neprodral k puku po střele Lindholma. Domácí vyhazují.
24:31'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., hrubost).
24:08'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před Quickem.
23:50'
Kopitar se dostal za obranu Flames, ale jeho nájezd Rittich vychytal.
23:05'
Rittich byl znovu v permanenci, kotouč se mu povedlo zastavit a přerušit hru.
21:35'
Od pravého mantinelu, z ostřejšího úhlu, zkusil pozornost Quicka Ryan.
20:40'
Rittich musel zasahovat proti střele Browna. Puk vyrazil.
20:18'
To je vstup do druhé třetiny! Domácí navázali na rychlý gól z úvodní periody a prosadili se i na začátku prostředního dějství. JEFF CARTER po průniku k brankovišti přihrával před brankoviště a bránící hráč srazil svou nohou puk směrem na Ritticha, jemuž propadl za záda. Bez asistence.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:05.
Los Angeles vstoupilo do zápasu velmi rychlým gólem Tylera Toffoliho už po 75 vteřinách hry. Od té chvíle drží těsné vedení a v mnoha pasážích zápasu bylo lepším týmem. Celkový obrázek hry však nabízí vyrovnanou podívanou a duel je po první třetině zcela otevřený.
20:00'
19:52'
19:47'
19:25'
Domácí se osvobodili.
19:20'
Quick vyrazil nahození Lindholma, Tkachuk se k dorážce nedostal.
18:50'
Dobře myšlená přihrávka Gaudreaua do pravého kruhu, Lindholm nezpracoval.
18:05'
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich přesilovka.
17:47'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., držení).
17:10'
Průnik Kovalčuka, Rittich vyráží jeho střelu a hosté se osvobozují.
16:50'
Calgary dvakrát rychle vyhodilo.
16:15'
Kempe napálil puk do tyče Rittichovy branky!
16:04'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (David Rittich – 2 min., podrážení). Trest odpyká Matthew Tkachuk.
16:04'
Lizotte byl faulován brankářem Rittichem, když přepadl přes jeho hokejku. Bude se vylučovat.
15:43'
Rittich musel čelit další nepříjemné střele domácích, tentokrát po průniku po pravém křídle.
15:25'
Puk pravidelně střídá majitele a hra se přelévá ze strany na stranu.
14:23'
Obrana Kings propadla a nechala nekrytého Monahana, jenž ale po přijmu přihrávky v pravém kruhu poslal střelu přímo do Quicka. Komerční pauza.
13:56'
13:35'
Kopitar střílel zpoza levého kruhu, Rittich ramenem vytěsnil. Calgary se poté znovu osvobozuje.
13:03'
Přechod Los Angeles do útoku končí postavením mimo hru.
12:41'
Přihrávka před brankoviště adresáta nenalezla. Calgary poté vyhazuje.
12:12'
Kovalčuk vypálil z první z levého kruhu. Střelu tečoval bránící Hamonic a Rittich stihl zareagovat. Ustál i snahu Cartera o dorážku.
11:56'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., hákování).
11:56'
Bude se vylučovat poprvé na straně Flames. Komerční pauza.
11:17'
Carterova střela v pásmu Calgary byla zblokována. Hosté se poté pokusili o přihrávku skrz střední pásmo, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.
10:29'
Quick se musel vypořádat se zakončením Hamonica. Povedlo se mu vyrazit puk mimo nebezpečí.
10:10'
09:52'
Lindholm v dobré pozici v pravém kruhu rychle vystřelil, puk až ke Quickovi neprošel. Domácí poté vyhazují.
09:29'
Prudká Czarnikova střela z pravého kruhu orazítkovala jen plexisklo za brankou Quicka.
08:49'
Postavení mimo hru Calgary.
08:20'
Los Angeles na začátku oslabení vyhazuje puk.
08:10'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., podrážení).
08:10'
Bude se znovu vylučovat na straně domácích. To však až po komerční přestávce.
07:51'
Hamonic pálil od modré, ale puk končí na zadním mantinelu.
07:51'
07:17'
Brodieho střela byla zblokována, domácí poté vyváží puk znovu do bezpečí.
06:40'
Monahan stál zády k brance, při snaze o otočku ale o puk přichází. Domácí se osvobodili.
06:00'
Kings vyhazují přes všechny čáry.
05:51'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., hákování).
04:55'
Rittich zastavil puk, za kterým se hnal jeden z domácích hráčů.
04:48'
Doughty srazil nahození Calgary do ochranné sítě.
04:41'
Lucic při přechodu útočné modré padá na led, rozhodčí ale prohřešek bránícího hráče neviděl.
04:07'
Rittich zastavuje útok Toffoliho, další překvapení nehodlal připustit.
03:37'
Tkachukova střela zamířila jen za branku domácích.
03:10'
Tempo hry se trochu zpomalilo oproti úvodním minutám. Oba týmy se marně snaží usadit v útoku.
01:58'
Rieder se prosmýkl mezi kruhy, odkud zkusil štěstí z bekhendu. Quick vyráží.
01:49'
Puk vyletěl při nahození domácích až do ochranné sítě.
01:15'
Rychlý přechod středního pásma, TYLER TOFFOLI se v pravém kruhu prokličkoval kolem obránce a z prostoru mezi kruhy překonal českého brankáře! Asistence: Blake Lizotte, Jeff Carter.
00:25'
Quick si připisuje první zákrok v utkání.
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – B. Hutton, Doughty, Martinez, Walker, MacDermid, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Lizotte, Toffoli – Kovalčuk, A. Kempe, Lewis – Clifford, Amadio, Wagner.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – Lucic, D. Ryan, S. Bennett – Rieder, Jankowski, Czarnik.

Rozhodčí: Rank, Walsh – Gawryletz, Rody.
Využít toho bude chtít Calgary, které naopak vyhrálo poslední dvě střetnutí a v Západní konferenci se díky tomu posunulo na šestou příčku. Tým, v jehož brance letos září David Rittich, má jen nejvyšší ambice, což ale po vítězství v Západní konferenci (v rámci základní části) z minulé sezony není žádným překvapením.
Los Angeles prohráli poslední tři zápasy a svým způsobem plynule navazují na své výsledky z minulé sezony, kdy se také herně trápili. Kings trápí zejména defenziva, jež je jedna z nejslabších v lize.
Hokejová NHL pokračuje v sobotu pořádnou náloží zápasů. V noci ze soboty na neděli bude k vidění střetnutí mezi Los Angeles a Calgary, jemuž se budeme věnovat v tomto přenose.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.