NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Colorado - 22. listopadu 2019   02:10

Minnesota
Minnesota
21:48' Zuccarello (M. Koivu, Suter) • 22:41' Greenway (Kunin, J. Eriksson Ek) • 49:58' Zucker (E. Staal, Suter)
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)
Colorado
Colorado
34:19' Makar  (MacKinnon, Burakovsky) • 38:49' Makar  (Burakovsky, Girard)
Minnesota
Pochmara, Charron – Kovachik, Shewchyk
Xcel Energy Center, St. Paul
17 574 diváků
Colorado

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:10
Utkání je u konce a domácí tým vybojoval cennou výhru. Třetí třetina opět přinesla hokej, který se musel líbit, neboť oba celky šly za výhrou. A rozhodla jediná trefa. Na konci 50. minuty to vypadalo, že se trefil Staal, jenže Grubauer zvládl puk včas zastavit a překonal jej až Jason Zucker, který se pohotově přihnal do brankoviště a dopíchl puk za brankovou čáru. Důraz tak rozhodl o výhře Minnesoty, která v závěru přečkala dlouhý nápor hostů při power-play a pokračuje tak ve zlepšených výkonech a hlavně ve sbírání bodů.
59:55'
Ještě jedna Makarova střela, ta ale byla sražena a tohle si už domácí pohlídají.
59:15'
Spurgeon pomohl svému brankáři tím, že se obětavě vrhl do střely a puk srazil mimo led. Vhazuje se po Stalockově pravici.
58:56'
Staalova střela z obranného pásma skončila vedle branky, pískalo se tak zakázané uvolnění.
58:31'
Tak tohle by mohlo domácí mrzet. Dokázali se dostat z vlastního pásma a ve třech šli do protiútoku, Koivu se rozhodl nezakončovat, ale přihrávat na levou stranu, akce ovšem skončila postavením mimo hru.
58:13'
Colorado si bere oddechový čas.
58:13'
Makar nejprve předvedl rychlý individuální průnik, sám však neuspěl, nicméně založil obrovský závar. Stalock byl v jednom kole, ohrožoval jej hlavně Burakovsky, nakonec se však domácí ubránili.
57:26'
Grubauer je na střídačce, začíná power-play hostujícího celku!
57:19'
Šikovné vyhození domácích po mantinelu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
57:05'
Už to vypadalo, že se Zucker dostane po levé straně do střelecké pozice, jenže byl zastaven čárovým sudím – postavení mimo hru.
56:13'
Suter pouze vyhodil z obranného pásma, Colorado může zahájit další útočný pokus.
55:42'
Dumbova střela od modré čáry zcela postrádala přesnost, Grubauer nemusel zasahovat.
54:36'
Další střela hostů skončila mimo led, sražený puk navíc nešťastně trefil Dumbu. Ten byl chviličku otřesený, už ale míří v poklidu na střídačku.
53:56'
Tynan pouze protečoval dlouhý pas do útočného pásma, hra pro tuto chvíli skončila za brankou Minnesoty.
52:59'
Minnesota teď nikam nepospíchá, snaží se soustředit na obranu.
52:08'
Compher měl na holi srovnání, po Donskoiově přihrávce zpoza branky ale trefil pouze tyčku Stalockovy branky!
51:32'
Vyhození domácích skončilo na zakázaném uvolnění, vše se vrací před Stalocka.
50:45'
Colorado tak musí opětovně přidat na důrazu a ještě více se tlačit do zakončení.
49:58'
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí se vrací do vedení a to docela kuriózním způsobem. Už zakončující Staal zvedal ruce, jenže Grubauerovi se podařilo zastavit puk na brankové čáře a kapituloval až při dorážce pozorného JASONA ZUCKERA, který vzápětí doslova přilétl do brankoviště, aby dopíchl puk a upravil na 3:2. Asistence: Eric Staal, Ryan Suter.
49:04'
Ničuškin se sice dokázal zprava natlačit před branku, byl už ale příliš blízko na to, aby v rychlosti zvládl překonat připraveného Stalocka.
48:27'
Prudká rána přilétla z hole domácího Soucyho, Grubauer měl se zákrokem mírné potíže, dokázal ale přerušit hru.
47:28'
Netrefili se ani domácí, hra opětovně začíná nabírat na tempu.
47:00'
Kadriho švih od modré čáry skončil vedle, domácí už vyráží do protiútoku.
46:01'
Je po přesilovce, domácí tým se dokázal ubránit.
45:37'
Girardova střela od modré byla zablokována, hosté pokračují v mírném tlaku.
45:12'
Teď domácí pouze vyhodili, oslabení ale zvládají opravdu výborně.
44:34'
Domácí se dostali do brejku dvou na jednoho, přihrávku na levou stranu dostal Eriksson Ek, toho ale Grubauer vychytal bleskovým přemístěním se na brankovišti!
44:01'
Vylučuje se na straně Minnesoty, u mantinelu se provinil Kevin Fiala a dostal dvě minuty za držení.
43:36'
Od modré to zkoušel Dumba, jenže Grubauer na jeho nához velice dobře viděl a puk srazil vyrážečkou mimo led.
42:30'
Přes obránce zakončoval i Compher, jeho lehce tečovaný pokus ale Stalock zvládl pokrýt.
41:31'
Už je po přesilovce, Tynan se vrátil na led a Colorado hraje v plném počtu.
41:23'
V oslabení se do protiútoku vydal MacKinnon, jeho střela přes obránce šla ale vedle Stalockovy branky.
40:36'
Domácí pokračují v přesilové hře, přišli však o pásmo, po mantinelu vyhodil puk Erik Johnson.

Trestné minuty: 4:10
Čtyřicet minut hry je za námi a skóre je stále vyrovnané. Ve druhé třetině jsme se už ale dočkali i gólů a to hned čtyř. Domácí měli velice dobrý vstup do této části a už ve 23. minutě vedli po dvou povedených kombinacích o dvě branky, když se trefili Mats Zuccarello a Jordan Greenway. Coloradu dlouho trvalo, než se dokázalo vrátit do hry, hosté naráželi na dobrou obranu soupeře, což trvalo až do 35. minuty, kdy se v přesilovce prosadil Cale Makar. Hosté byli snižující brankou hodně povzbuzeni, pokračovalo ve zlepšeném výkonu a Cale Makar ve 39. minutě svým druhým gólem vyrovnal. Drama pokračuje i do třetí třetiny!
40:00'
39:31'
Minnesota si teď dá přesilovou hru, dvě minuty za podrážení obdržel T. J. Tynan.
38:49'
Colorado právě vstřelilo branku!
Po následném vhazování a kombinaci hostů se mu už ale tak nevedlo, neboť CALE MAKAR si na pravé straně našel v kruhu pozici pro střelu a přesně zamířil k bližší tyčce – 2:2. Asistence: André Burakovsky, Samuel Girard.
38:41'
Teď se už MacKinnon dostal i ke střele, tu ale Stalock dobře viděl a připsal si snadný zákrok.
38:25'
Rychlý přechod do útoku se hostům nevyvedl, MacKinnon se po puku marně natahoval.
37:38'
A další Stalockův zákrok, nyní se roztáhl na brankovišti a pokryl volný puk.
36:29'
Ničuškin přihrál na modrou čáru, odkud vyslal prudký pokus Graves. Stalock si puk dokázal najít a svým dalším zákrokem opět přerušil hru.
35:23'
Colorado po snižující trefě hodně ožilo, hraje se teď hlavně u Stalocka, který se tak rozhodně nenudí.
35:08'
Kameněv se snažil o přihrávku z levé strany, spoluhráč se však marně natahoval, měl to na dlouhou hůl.
34:19'
A je sníženo! MacKinnon na sebe při další rozehrávce navázal dva protivníky, rozehrál a na modré čáře volný CALE MAKAR měl dostatek času na zamíření a střelu, kteou vymetl šibenici Stalockovy branky – 2:1. Asistence: Nathan MacKinnon, André Burakovsky.
33:43'
Za Stalockem to teď pěkně nahlas zacinkalo, domácí mají i trochu toho štěstí.
33:13'
Kadri v úvodu přesilovky ztratil puk, Eriksson Ek se ale dostal pouze do středního pásma. Nicméně i to domácím vyhovuje víc, než se pouze bránit.
32:48'
Hosté si zahrají přesilovku. dvě minuty za krosček na Burakovskyho dostal Matt Dumba.
32:16'
Z rohu letěl puk před Grubauera, hosté měli co dělat, aby tuto nebezpečnou přihrávku zvládli sklepnout do pro ně bezpečnějších míst.
31:40'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá z jedné strany na druhé. A rozhodně nenudí.
30:48'
Na druhé straně se před Grubauerem zjevil Zucker, zblízka na něj ale nevymyslel fígl, kterým by jej překonal. Důležitý zákrok pro hostující tým.
30:11'
Tynan se snažil o rychlý přechod do útoku, obrana Minnesoty však zatím pracuje opravdu na jedničku a hosty prakticky nepouští do ložených šancí.
29:28'
Donskoi se snažil zpoza branky najít spoluhráče, Hartman jeho pas ale zablokoval.
28:08'
Nathan MacKinnon se hezky uvolnil na pravém křídle a dostal se do střelecké pozice. Prudký švih mu ale brankář Alex Stalock skryl mezi svými chrániči.
27:36'
Hosté jsou v plném počtu, toto oslabení zvládli celkem bez potíží.
27:04'
V oslabení se na útočný výlet vydal Bellemare, po přechodu modré čáry i zakončil, jeho rána byla sražena mimo led a on tak vybojoval vhazování v útočném pásmu.
26:38'
Grubauer zkrotil i nepříjemnou střelu od modré čáry a dalším zákrokem přerušil hru.
26:01'
Zuccarellova střela od pravého mantinelu byla Grubauerem vyražena, hostující gólman si pak poradil i s dorážkou Zuckera.
25:36'
Je tu vyloučení na straně Colorada, dvě minuty za podrážení dostal Jayson Megna.
25:17'
Sražená střela hostů málem trefila sudího v rohu, domácí již vyráží do rychlého kontru po pravé straně.
24:33'
Podobná nepřesnost se teď udála i hostům, takže po krátké pauzičce se bude vhazovat u Grubauera.
23:41'
Další rozehrávka domácím už tak nevyšla, vzniklo z toho pouze zakázané uvolnění a hra se přemístila ke Stalockovi.
22:41'
A už je to o dvě branky! Domácí předvedli další akci na jeden dotek, na konci byl JORDAN GREENWAY, který rychlou kličkou položil gólmana a zblízka zasunul za brankovou čáru. Asistence: Luke Kunin, Joel Eriksson Ek.
21:48'
Nakonec je ale přesilovka využitá a domácí vedou. Dumbova další střela sice byla opět zablokována, jenže akce pokračovala, po křížné přihrávce našel Koivu MATSE ZUCCARELLA a ten zblízka sklepl puk za Grubauera. Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.
21:19'
Hostům se podařilo vyhodit, přesilovka zatím domácím nevychází podle představ.
20:58'
Po opravdu zdlouhavé rozehrávce na modré čáře vystřelil od modré Dumba, jenže trefil pouze Johnsona...

Trestné minuty: 2:6
Je za námi první třetina, která dlouho přinášela urputný hokej bez výraznějších šancí. Vše se zlomilo až v závěru této části, kdy se domácí Minnesota dokázala dostat do výraznějšího tlaku před Grubauera a připravila si několik šancí. Tu největší měl Parise, který mohl volný zakončovat, jenže Grubauer se zvládl přemístit a střelu vytěsnit vyrážečkou. Domácí zahájí druhou třetinu přesilovkou čtyři na tři, zatím však mohou stejně jako hosté přemýšlet nad stavem 0:0.
20:00'
20:00'
Ještě jedno vyloučení, po klaksonu dostal dvě minuty za vysokou hůl hostující Joonas Donskoi.
19:39'
Poté se ale před gólmanem strhla menší potyčka a domácí Carson Soucy a hostující Logan O'Connor dostali po dvou minutách za hrubost.
19:39'
Nahození od modré skončilo přes chumel hráčů u Stalocka, ten poměrně těžký puk dokázal zastavit.
18:36'
Zuckerova přihrávka zpoza branky nenašla adresáty, hosté se pro tuto chvíli dokázali osvobodit.
18:03'
Až nyní se Coloradu podařilo vyhodit do středního pásma a hráči pospíchají na střídačku.
17:18'
Neklaplo to ani po Greenwayově bombě od modré a dorážce zblízka, Minnesota však teď předvádí drtivý tlak a bránící pětice už docela šlape vodu.
16:20'
Grubauer zatím vytáhl nejtěžší zákrok, když se na brankovišti dokázal natáhnout proti Pariseho zakončení zblízka a gólovou střelu vyrazit do rohu!
15:34'
Neuspěl ani na druhé straně Parise, když zakončoval z pravého křídla. Jeho střela byla sražena mimo led.
15:10'
Zadorov to zkusil nahozením od modré čáry, puk skončil vedle Stalockovy branky.
14:35'
Je to zatím velice urputný hokej, a to z obou stran, velké množství akcí končí ještě před zakončením a když už se někdo dostane ke střele, jde mimo.
13:37'
Donskoi vypíchl domácím puk a rázem byl před Stalockem zcela osamocený Kadri. Gólman Minnesoty ale zvládl okamžité zakončení pokrýt a zabránit prvnímu gólu utkání.
13:05'
Menší závar před brankou hostů, z otočky se zadovkou chtěl prosadit Parise, Grubaer si s jeho bekhendem zvládl poradit.
13:00'
Hosté jsou již v plném počtu, přesto se ale stále hraje před Grubauerem.
12:54'
Až nyní vystřelil od modré čáry Brad Hunt, jeho pokus byl ale sražen mimo ledovou plochu.
12:31'
Útočící pětice nemůže najít prostor pro střelu, takto z toho je pouze velké množství přihrávek.
11:26'
Hunt pouze nahodil po mantinelu, hosté se o chviličku později hravě osvobodili a puk letěl až ke Stalockovi.
11:00'
No a Minnesota si dá první přesilovou hru, neboť Nazem Kadri dostal dvě minuty za vražení na hrazení.
10:40'
Compher se nevymotal zpoza branky a nepovedlo se mu ani přesně přihrát. Dopředu jde už celek domácích hokejistů.
10:00'
Zatím je to utkání plné nepřesností, po jedné takové se pískalo zakázané uvolnění Minnesoty.
09:06'
Zucker zablokoval střelu Johnsona od modré čáry a sám se vydal po rychlého protiútoku. Golfák z levé strany ale letěl vedle Grubauerovy branky.
08:31'
Příliš prudká přihrávka na Donskoie, prudký pas byl z těch nechytatelných. Je z toho zakázané uvolnění.
07:42'
MacKinnon se po poměrně ostrém zákroku u Grubauera chopil volného poku a vydal se do protiútoku, skončil však těsně za modrou čárou.
06:35'
Po vhazování u Stalocka se domácí snadnou osvobodili a ihned se vydali do útoku.
05:57'
Z dálky střílel hostující Makar, ani zde to ale nebylo nic, co by mělo hýbat výsledkem. Stalock si připsal zákrok.
04:21'
Do zakončení se dostával MacKinnon, při svém pokusu byl ale zablokován Greenwayem.
03:58'
Střelu zápěstím předvedl Donato, nebylo to ale nic, co by mělo Grubauera vystrašit.
02:49'
Několik hitů na obou stranách, zatím stále čekáme na akci, která by byla nebezpečná pro jednoho z gólmanů.
01:05'
Máme tu první přerušení hry, puk skončil na střídačce.
00:45'
Úvod třetiny je zatím oťukávací, hráči vyčkávají a nikam se neženou.
00:01'

Minnesota Wild: Stalock (Kähkönen) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu (C), Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Donato.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – E. Johnson (A), Girard, Makar, Graves, Cole, Zadorov – Donskoi, MacKinnon (A), Burakovsky – Compher, Kadri, Ničuškin – Jayson Megna, Bellemare (A), Nieto – O'Connor, Kameněv, Tynan.

Rozhodčí: Pochmara, Charron – Kovachik, Shewchyk.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Xcel Energy Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.