NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Islanders - 30. prosince 2019   00:08

Islanders
44:24' Pulock  (Barzal, Pelech) • 46:01' M. Martin  (Komarov, Leddy) • 57:29' Kühnhackl  (B. Nelson)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:28 (12:10, 5:10, 9:8)
Zblokované střely – 14:19
Vyhraná vhazování – 24:26
Trestné minuty – 6:8
Hity – 7:18
Hokejisté Minnesoty nakonec podlehli New Yorku Islanders 1:3. Domácí přitom od 16. minuty po zásahu Ryana Donata vedli a těsný náskok drželi ještě na začátku třetí třetiny. Ta však vyšla hostům skvěle. Ve 45. minutě nejprve proklouzla skrze betony brankáře Dubnyka střela Ryana Pulocka a o 97 sekund později otočil skóre na stranu Ostrovanů Matt Martin. Domácí se pak snažili o zvrat a dokázali soupeře zatlačit, ovšem v čase 57:29 jim definitivně vzal vítr z plachet Tom Kühnhackl.
60:00'
Zakázané uvolnění hostí rozhodčí odpískali přesně v momentě, kdy se ozvala závěrečná siréna. Je konec!
59:33'
Z levého kruhu střílel Luke Kunin, Varlamov jeho pokus vyrazil.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:52'
Snad tři hráči hostí si lehli před svou branku a uchránili tak svého brankáře Varlamova. Další hokejista Islanders pak vyhodil alespoň na zakázané uvolnění.
58:15'
Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!
57:29'
Islanders právě vstřelili branku!
Tohle už vypadá pro hosty hodně dobře! Po buly v hostujícím útočném pásmu se dostal mezi kruhy ke kotouči TOM KÜHNHACKL a střelou na lapačku zvyšuje na rozdíl dvou branek. Pro německého útočníka je to vůbec první trefa v sezóně. Asistence: Brock Nelson.
56:50'
Anders Lee přibrzdil rozehrávku domácích a nahodil puk za jejich branku. Minnesota to musí zkusit znovu.
56:27'
Rozhodčí si všimli, že je branka Islanders lehce vychýlená a tak přerušili hru. Vše se dá do pořádku během reklamní přestávky.
56:23'
Eriksson Ek posílal kotouč před hostující brankoviště, ale tam byl jen připravený obránce Johnny Boychuk.
55:41'
Ránu Brocla Nelsona pokryl Dubnyk a hned puk vyklepal z výstroje pro spoluhráče.
54:47'
Zakázané uvolnění hostí.
54:34'
Střely Fialy i Spurgeona neprošly až na branku hostí. Dobrá práce obránců Islanders.
53:38'
Soucy pro domácí neudržel útočné pásmo. Nestihl včas zavřít prostor u mantinelu.
52:56'
Marcus Foligno se po dalším zákroku Varlamova vrhnul na obránce Mayfielda. Vypadá to, že rozhodčí situaci vyřeší domluvou.
52:41'
Až po skončení přesilovky se dostal k dobré střele Jordan Greenway. Varlamov si proti ní povyjel a pokryl ji.
52:27'
Islanders se osvobodili a tohle oslabení ubrání.
52:10'
Přesilová hra se Wild příliš nedaří, zatím Varlamova v brance Ostrovanů neohrozili.
51:39'
Domácí to překombinovali a nakonec se sami vyhnali do středního pásma.
50:35'
Clonící Eric Staal najel do brankáře Varlamova, kterého se vzápětí rozhodl pomstít Scott Mayfield. Na trestnou lavici míří pouze obránce Islanders, který vyfasoval trest za hrubost. Po reklamní pauze tak začne přesilovka Divočáků.
50:26'
Hosté po delší době zaútočili. Mohou litovat, že na přihrávku Barzala nedosáhl před odkrytou klecí Anders Lee.
49:40'
Ryan Hartman obral protihráče o puk a nastřelil ho na branku. Marcus Foligno dobře pracoval před Varlamovem, který kotouč neudržel, ale s Folignovou dorážkou si poradil! Leddy pak hrací předmět odpálil na zakázané uvolnění.
49:18'
Domácí na dlouhou dobu zavřeli soupeře do jeho obranného pásma. Minnesota se nechce smířit se současným stavem.
48:33'
Střela Donata se zastavila o brusle hráčů před hostující brankou. Dorážet se snažil Eriksson Ek, který sice kotouč na branku nasměroval, ale scházela razance. Varlamov tak schoval černou pryž do lapačky.
47:43'
Pokus Kunina od pravého mantinelu vykopl Varlamov pravým betonem do rohu.
47:03'
Pro domácí musí být rychlý obrat Ostrovanů velkou ranou. Uvidíme, jak se s ní vyrovnají.
46:01'
Tak tohle je dokonalý obrat hostí! Leo Komarov dojel puk v rohu hřiště, odkud ho bekhendem poslal před branku a zcela volný MATT MARTIN ho zblízka poslal do poloodkryté klece domácích – 1:2. Asistence: Leo Komarov a Nick Leddy.
44:24'
Hosté vyrovnávají! Nahození RYANA PULOCKA tečoval jeden z bránících hráčů. Puk se snesl mezi betony brankáře Dubnyka a vypadalo to, že tam zůstane. Přeci jen se ale vykutálel za záda gólmana Wild a doklouzal se až za brankovou čáru. Dubnyk ještě reklamoval kontakt s Derickem Brassardem, gól ale bude platit. Asistence: Mathew Barzal a Adam Pelech.
43:39'
Od modré čáry vypálil Adam Pelech a Dubnyk reagoval na poslední chvíli. Nakonec puk vykopl levým betonem!
42:11'
Kevin Fiala dostal přihrávku za obranu a najížděl sám na Varlamova. Mířil na lapačku, branku však minul!
41:53'
Carson Soucy si vylepšil střeleckou pozici dojetím mezi kruhy. Jeho rána ale skončila na betonech Varlamova.
41:30'
Dobrá střela Anderse Lee z levého kruhu nadělala Dubnykovi problémy. Domácí brankář se instinktivně otáčel za sebe, ale puk měl někde mezi rukou a tělem.
40:38'
A hosté jsou v plném počtu.
40:29'
Hosté vyhodili a vyloučení Mathewa Barzala z konce druhé třetiny se již chýlí ke konci.
Hity – 5:11
Ve druhé třetině gól nepadl a Minnesota tak stále vede 1:0. V nějakém zběsilém tempu se nehraje a k vidění není ani přehršel šancí. Nejblíže ke změně skóre měl asi domácí Foligno, který tečoval Huntovu střelu tak, že kotouč zazvonil o tyčku hostující svatyně.
40:00'
39:54'
Další rána Hunta! K dorážce se navíc dostal Kevin Fiala, Varlamov ale situaci vyřešil!
39:41'
Brad Hunt vypálil od modré. Kotouč byl ještě tečován, ale Varlamov ho vytěsnil.
39:13'
Domácí jsou v plném počtu, teď tedy hrají v početní výhodě.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Síly na ledě se srovnají. Za držení hole odchází na trestnou lavici Mathew Barzal.
38:22'
Devon Toews střílel rovněž od modré, jeho pokus byl ale zablokován.
38:01'
Pulockovu střelu od modré čáry pokryl Devan Dubnyk. Ten na puk dobře viděl.
37:12'
Domácích bylo na ledě šest. Za tento technický prohřešek samozřejmě přichází dvouminutový trest pro hráčskou lavici.
37:07'
Hosté se snaží střílet, ale často schází přesnost. Od modré minul branku Johny Boychuk.
36:29'
Domácí obránce Soucy chyboval na útočné modré. Puk mu projel pod hokejkou a Minnesota tak přišla o pásmo.
35:09'
Casey Cizikas teď dokázal nacpat tělo před obránce a v pádu před brankou plácl do puku. Ten se otřel o brankáře Dubnyka a skončil vedle tyčky jeho branky!
34:59'
Nahození Ryana Sutera od levého mantinelu chytil Varlamov do lapačky. Následuje reklamní přestávka.
34:50'
Střílenou přihrávku Jareda Spurgeona nikdo ze spoluhráčů nezasáhl. Puk je za brankou Islanders.
33:16'
Teď měli hosté štěstí! Další střelu Hunta před brankou šikovně tečoval Marcus Foligno a Varlamova zachránila tyčka!
32:57'
Od modré čáry to zkusil Brad Hunt, Varlamov puk vyrazil do rohu.
32:30'
Isles se dopustili postavení mimo hru.
32:05'
Z levé strany střílel Carson Soucy. Pokus domácího obránce vyrazil Varlamov ramenem.
31:13'
Domácí dobře brání. Střelu od modré zablokoval obránce. Před brankovištěm pak bojoval o kotouč Tom Kühnhackl, ani on se však do zakončení neprosadil.
30:29'
Nyní byl kotouč tečován do ochranné sítě za hostující brankou. Máme tu tedy další reklamní brejk.
30:06'
Eric Staal posouval puk před hostující branku. Tam ale dobře zapracoval jeden z bránících hráčů.
29:21'
Hosty nyní zastavilo postavení mimo hru.
28:53'
Bailey vyhrál buly na obránce Ryana Pulocka, jehož střela minula domácí svatyni.
28:42'
Tento zápas nemá nějaké zběsilé tempo. V NHL často vídáme svižnější hokej.
27:49'
Brock Nelson to zkusil střelou z levé strany. Dubnyk má puk ve své výstroji.
26:59'
Po nahození ze středního pásma puk raději podržel Semjon Varlamov. Následuje reklamní přestávka.
26:26'
Od modré čáry vypálil Nick Leddy. Branku Minnesoty netrefil.
26:05'
Brad Hunt drží puk za domácí brankou a čeká až spoluhráči dostřídají.
25:00'
Hostující centr Mathew Barzal se na útočné modré ukličkoval. Puk mu vypíchl obránce Soucy.
24:23'
Jordan Eberle se snažil před brankou protlačit do nějaké příležitosti. Puk ale končí pod rukavicí brankáře Dubnyka.
23:24'
Střelu Rosse Johnstona neudržel Dubnyk v lapačce. Dokázal však alespoň odpálit puk do rohu.
22:38'
Bomba Johnnyho Boychuka od modré čáry prosvištěla vedle pravé tyčky z pohledu domácího gólmana Dubnyka.
21:49'
Domácí teď dobře blokovali pokusy soupeře. Neprošla ani střela obránce Toewse od modré čáry.
21:19'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
20:55'
20:42'
Foligno vystihl rozehrávku Ostrovanů a vyhodil.
20:02'
Hosté ještě mají k dispozici zbytek přesilovky, kterou jim rozdělila přestávka.
Hity – 2:7
První třetinu začali aktivněji hosté a brankář Dubnyk měl v úvodu utkání několikrát problémy. Přežil to ale bez inkasovaného gólu a v 16. minutě se naopak radovali jeho spoluhráči, když puk došťouchal za záda hostujícího Varlamova Ryan Donato. Povzbuzení hokejisté Minnesoty pak ve zbytku úvodní části dokonce dokázali otočit statistiku střel na branku ve svůj prospěch.
20:00'
19:40'
Domácí vyhazují.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:54'
Přesilovou hru si nyní vyzkoušejí hosté. Za podražení Kühnhackla je vyloučen Jordan Greenway.
18:40'
Domácí nápor ještě pokračoval, ale teď už vše vyřešil zalehnutím puku Varlamov.
18:33'
18:27'
V závěru přesilové hry Wild ještě pálil Matt Dumba, jeho projektil minul branku soupeře.
17:31'
Ke střele se odhodlal Zach Parise, Varlamov puk vyráží.
16:32'
Anders Lee trefil tělem Spurgeona a je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Minnesotu.
15:43'
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení gólem, který by se dal lidově nazvat haluzí. I takové trefy ale platí! Tečovaný puk se snesl do hostujícího brankoviště, kde do něj šťouchali RYAN DONATO s Ryanem Suterem a gumový předmět nakonec projel pod betony brankáře Varlamova až za brankovou čáru. Jako autor branky je označen Donato. Asistence: Ryan Suter a Joel Eriksson Ek.
15:06'
Další zákrok Varlamova. Dalekonosný pokus jednoho z domácích tentokrát skončil na jeho vyrážečce.
14:36'
Brad Hunt vyslal na hostující branku od levého mantinelu propagační nahození, které ukryl Varlamov v lapačce.
14:15'
Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Wild.
14:01'
Poslední reklamní přestávka v úvodní třetině.
14:01'
Spurgeon před vlastní brankou chyboval a namazal kotouč do šance Barzalovi. Jeho střela naštěstí pro domácí uvízla někde pod betony brankáře Dubnyka.
13:47'
Mathew Barzal se dostal ke střele z mezikruží. Trefil však jen nohy domácího obránce.
13:08'
Ryan Suter odehrál puk z obranné třetiny vysokou holí. Rozhodčí hru zastavili a nařizují buly před Dubnykem.
12:56'
Domácí zastavilo postavení mimo hru. Kevin Fiala přejel útočnou modrou dříve než puk.
12:24'
Od pravého mantinelu napálil puk na branku Minnesoty Scott Mayfield. Myslel to dobře, protože před Dubnykem byl v tu chvíli docela velký provoz, ovšem domácí brankář si letící kotouč našel a lapačkou si ho přitiskl na hruď.
11:34'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
10:43'
Tentokrát už skryl Semjon Varlamov kotouč ve výstroji a tak je tu čas pro další reklamní přestávku.
10:35'
Domácí jsou při hře 4 na 4 aktivnější. Varlamov teď utěsnil prostor u bližší tyčky proti ráně Kevina Fialy.
10:02'
Joel Eriksson Ek se natlačil před obránce Pelecha a ohrozil brankáře Varlamova. Ten vyráží do rohu.
09:34'
Domácí Ryan Hartman a hostující Scott Mayfield byli vyloučeni za vzájemné držení. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
09:19'
Jared Spurgeon a Victor Rask si na útočné modré několikrát vyměnili kotouč. Druhý jmenovaný ho nakonec nahodil do ohně, ovšem tečující Marcus Foligno puk usměrnil vedle branky.
08:21'
Dobrou střelou z osy hřiště se prezentoval Zach Parise. Puk z Varlamova vypadl a dorážet tak mohl Eric Staal. Ten však nedokázal zamést hrací předmět za brankovou čáru!
07:12'
Hostům bylo pískáno postavení mimo hru.
06:55'
Souboj o kotouč, který se ze vzduchu snášel k ledu v hostujícím obranném pásmu, rozsekl obránce Mayfield. Ten kotouč odrazil rukavicí až do středního pásma.
06:10'
Tvrzené sklo je opraveno, opět se tedy hraje.
06:08'
Technická četa musí opravovat uvolněný kus plexiskla vedle střídačky Ostrovanů. Zahájení hry po reklamní přestávce se tak trochu protáhne.
05:52'
Ani teď nepůsobil domácí gólman přesvědčivě! Puk po ráně Adama Pelecha propadl za jeho záda, ale z brankoviště ho odklidil obránce Hunt!
05:44'
Devan Dubnyk nezvládl přikrýt volný puk, který se doklouzal do jeho brankoviště. Lapačkou sáhl vedle a mohl být rád, že Josh Bailey jeho chybu nepotrestal!
04:59'
Střely na branku – 1:5
04:10'
První zákrok hostujícího brankáře Varlamova. Vyzkoušel ho Ryan Hartman.
03:47'
Střela Nicka Leddyho byla tečována a Devan Dubnyk vůbec nevěděl, jak puk vyrazil! Pro Wild to každopádně dobře dopadlo.
02:49'
Islanders začali aktivně a zasypávají brankáře Dubnyka střelami. Tu poslední vyslal od modré čáry obránce Scott Mayfield.
01:39'
O modré čáry vypálil Ryan Pulock. Zaduněly Dubnykovy betony.
00:32'
Bekhendový pokus Dericka Brassarda zastavil pravým betonem domácí brankář Dubnyk.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Soucy, Brodin, Dumba, Hunt – Zuccarello, E. Staal (A), Parise (A) – Fiala, J. Eriksson Ek, Donato – Kunin, Sturm, Greenway – Hartman, V. Rask, M. Foligno.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Boychuk (A), Leddy (A), Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Kühnhackl, Komarov, Jo. Bailey – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Tobias, Gawryletz.

Minnesota Wild:
Minnesota se po nepovedeném úvodu sezóny stále nachází mimo příčky, které znamenají postup do play-off. Wild odehráli 39 zápasů a s bilancí 43 získaných bodů jim v tabulce Západní konference patří desátá příčka. Na vyřazovací boje ale ztrácejí už jen jediný bod. Z posledních čtyř utkání Divočáci hned tři vyhráli – z toho uspěli v posledních dvou případech. Nejprve doma zdolali 3:0 Calgary a poté zvítězili 6:4 v Coloradu. Minnesotě budou scházet zranění útočníci Mikko Koivu a Jasson Zucker.