NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Kings - 27. října 2019   02:00

Minnesota
Minnesota
05:50' Mayhew (Dumba, Donato) • 37:04' E. Staal (Zucker) • 40:28' J. Eriksson Ek (Dumba, Brodin) • 46:39' M. Koivu (M. Foligno, Hartman) • 52:24' Spurgeon
Kings

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:6
Utkání je u konce a domácí tým se mže radovat z vysoké výhry. Minnesota nemohla zahájit třetí třetinu lépe, vždyť už 28 sekundách hry se z dorážky trefil Joel Eriksson Ek a vzal hostům vítr z plachet. Ve 47. minutě navíc skóroval Mikko Koivu a v 53. minutě se prosadil Jared Spurgeon. Tyto údery vzaly hostům definitivně šance na zvrat a závěr se už dohrál v klidu. Minnesota tak odčinila poslední neúspěch z Nashvillu, Los Angeles naopak prohrálo druhý zápas v řadě.
59:35'
Publikum aplauduje domácím hokejistům, ti se dnes mohou radovat z opravdu výrazného vítězství.
59:01'
Střela z ostrého úhlu Stalocks nepřekvapila, do protiakce se už hrne Ryan Hartman.
58:14'
Domácí střídají během hry, v poklidu to zvládli i při zakládání útoku hráčů Los Angeles.
57:35'
Hostující Walker pouze nahodil vysokým obloučkem do pásma, puku se snadno chopili hráči Minnesoty.
56:14'
Změnit to mohl Iafallo, který se dostal k nebezpečné dorážce, Stalock je ale dnes jako zeď.
55:48'
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také i bez šancí na obou stranách.
54:39'
Je signalizováno postavení mimo hru domácích, ti se tak musí rychle stáhnout z útočného pásma.
53:53'
Vypadá to, že hosté už tak trochu rezignovali, jejich akce jsou bez šťávy a končí zhusta ještě před zakončením.
52:24'
Minnesota právě vstřelila branku!
A už bude asi definitivně rozhodnuto. Po pokračujícím náporu zachytil JARED SPURGEON pokus o rozehru hostů, prohodil si puk mezi Amadiovými bruslemi a poté překonal ležícího Quicka – 5:1. Bez asistence.
51:50'
Po kombinaci, která skoro připomínala přesilovku, pálil od modré čáry Spurgeon, Quick měl ale dobrý výhled a mohl zasáhnout.
50:59'
Domácí teď posunuli puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Tohle jim v tuto chvíli stačí.
50:34'
Zleva si do útočného pásma najel Dumba, zpracoval si, ale následnou střelou trefil pouze Quickův postoj.
50:19'
Hosté oslabení přečkali a jsou zase v plném počtu.
49:52'
Po dalších střeleckých pokusech od Spurgeona a Koiva se hostům povedlo osvobodit a vyhodit až před Stalocka.
49:16'
Koivu si zprava najel na křížnou Zuckerovu přihrávku, branku Los Angeles ale netrefil.
48:32'
Quick pokryl tvrdou střelu od modré čáry, jeho spoluhráči poté vyhodili do středního pásma.
48:19'
Navíc je tu přesilová hra, neboť dvě minuty za nedovolené bránění dostal Tyler Toffoli.
47:55'
Převaha domácích pokračuje, už se zase hraje poblíž Quickovy branky.
46:39'
Tohle už pro domácí vypadá velmi dobře. Po průniku do útočného pásma přihrál zprava zadovkou Hartman na Foligna, jeho střelu ještě Quick zastavil, MIKKO KOIVU už ale z dorážky skóroval, když poslal puk do horní části branky – 4:1. Asistence: Marcus Foligno, Ryan Hartman.
45:58'
Sražený puk skončil mimo ledovou plochu, vhazuje se po Stalockově levici.
44:55'
Hosté se konečně na delší dobu usadili v útočném pásmu, na Stalocka ale nelétá nic nebezpečného.
43:55'
Zaccarello v další zajímavé šanci, jeho zakončení Quick nedokázal pokrýt a pak chvíli nevěděl, kde má puk. Ten se vykutálel těsně vedle jeho branky.
42:45'
Třetí třetina zatím vychází domácím na výbornou, naopak aktivita Los Angeles z předcházejících částí je pryč.
41:56'
A mohlo to hned být o tři branky, když se do brejku dvou na jednoho dostali Zucker a Zuccarello, jenže druhý jmenovaný Quickovu branku netrefil!
40:28'
Tak to byl opravdu ostrý vstup domácích do třetí třetiny. Dumbovu střelu ještě zvládl Quick vytěsnit, ale před brankovištěm se objevil dorážející JOEL ERIKSSON EK a procpal puk za brankovou čáru. Asistence: Matt Dumba, Jonas Brodin.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým si stále drží těsné vedení. Los Angeles má sice střeleckou i územní převahu, jenže to stačilo pouze na srovnání, když se ve 25. minutě trefil po rychlém přechodu do útoku Ben Hutton. Další šance už zůstaly nevyužité, Alex Stalock se blýskl zejména proti šancím Jeffa Cartera a Ilji Kovalčuka. Po šanci ruského útočníka už domácí opět vedli, to se v úvodu 38. minuty prosadil po průniku do pásma Eric Staal a trefil horní růžek Quickovy branky. V současné době tak panuje stav 2:1.
40:00'
39:46'
Nepříjemné nahození z levé strany, Quick se musel bleskově přesunout ke své tyčce. Zvládl to jen tak tak.
39:05'
Šanci na srovnání měl v dobré pozici Kovalčuk, proti však byl Stalock, který vytasil parádní zákrok lapačkou.
38:41'
Hosté teď pouze posunuli puk z vlastního pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Minnesota jde do protiútoku.
37:04'
Převaha však není hostům nic platná, neboť opět prohrávají. Po zisku puku vznikl rychlý kontr, který vzal na sebe ERIC STAAL a střelou z levého kruhu se trefil nad Quickovu lapačku do horního růžku branky. Asistence: Jason Zucker.
36:31'
Hosté jsou velmi aktivní, mají střeleckou převahu a tlačí soupeře do jejich vlastního pásma
35:58'
Už je i po klasické přesilovce, domácí přečkali těžší chvíle a jsou v plném počtu.
34:40'
Minnesota je již ve čtyřech a puk je ve středním pásmu.
34:09'
Carter z dorážky netrefil z ostrého úhlu branku Minnesoty, domácí se pak i ve třech vydali do náznaku brejku.
33:58'
Pro hosty je tu krátká přesilovka pět na tři, dvě minuty za podrážení totiž obdržel Mikko Koivu.
33:47'
Křížná přihrávka našla zcela volného Doughtyho, jeho střelu z první ale Stalock vytěsnil mimo ledovou plochu.
33:12'
Joel Eriksson Ek se pokoušel v oslabení probít okolo levého mantinelu, dostal se ovšem pouze kousek do útočného pásma, kde byl poté o puk obrán.
32:35'
Hosté jsou v plném počtu, začíná tak jejich zkrácená přesilovka.
32:12'
Navíc je už po přesilovce, neboť na trestnou lavici zamířil domácí Ryan Suter s dvouminutovým trestem za podrážení.
31:51'
Kopitar zkušeně podržel puk u mantinelu, hosté tak mohli přeskupit své síly.
30:51'
Quick zastavil těžkou střelu z pravého kruhu, neuspěl proti němu Staal, s dorážkami mu již pomohla obrana.
30:35'
Je tu další přesilovka pro Minnesotu, dvě minuty za podrážení dostal Adrian Kempe.
29:49'
Hartmanovi nevyšla střela přes Martineze, ten puk srazil do rohu. Quick tak byl opět bez práce.
29:00'
Za domácí neuspěl ani Donato, ten se sice hezky dostal do útočného pásma, tam ale předvedl pouze nepřesný švih.
28:45'
Už je po přesilovce, Lizotte se mohl vrátit na ledovou plochu.
28:18'
Kunin přihrál skrz pásmo na Zuccarella, jeho střela z levého kruhu ale byla zablokována.
27:17'
Domácí se při nájezdu do útočného pásma dopustili postavení mimo hru, provinil se Koivu.
26:45'
Je tu přesilovka pro Minnesotu, dvě minuty za hákování dostal Blake Lizotte.
26:39'
Carter se opět zjevoval v možné šanci, nyní se ovšem mezi kruhy nedočkal přesné přihrávky.
25:27'
No a málem to bylo 2:1 pro hosty. Toffoli vyzval ke skórování Cartera, ten ale před brankou neuspěl a svým zakončením trefil pouze hruď zasahujícího Stalocka.
24:29'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
A je srovnáno. Domácím nevyšelo přečíslení dvou na jednoho, Los Angeles se dostalo do protiútoku, Kempe přihrál pod sebe na BENA HUTTONA a ten ranou na Stalockovu lapačku upravil na 1:1. Asistence: Adrian Kempe, Ilja Kovalčuk.
24:02'
Po hezkém uvolnění se pálil Carter, Stalock ale na brankové čáře odolal a vyřešil i tuto nepříjemnou situaci.
23:01'
Na druhé straně se kolem pravého mantinelu pokoušel o průnik Rask, byl ovšem nekompromisně zastaven.
22:11'
Clifford v rychlé akci hostů našel na pravé straně Amadia, jeho okamžité zakončení šlo vedle Stalockovy branky.
21:16'
Lewis se chtěl obtočit kolem Spurgeona, puk mu ale mezitím ujel až do rohu, kde se ho chopili domácí.
20:19'
Hned v úvodu předvedl rychlý švih Dumba, jeho pokus zacinkal na Quickovo břevno!

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, ve které domácí hokejisté předvedli velice aktivní hokej a po zásluze se dostali i do vedení, když se na konci šesté minuty trefil po vhazování Gerald Mayhew. Hosté z Los Angeles hrozili spíše nahazovanými puky, s těmi i dalšími pokusy si ale Stalock zvládl poradit a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
20:00'
19:50'
Martinez nahazoval do útočného pásma na poslední akci, Minnesota si však závěr třetiny dobře pohlídala.
19:27'
Koivu se prodíral před Quicka, mezi kruhy mu ale lehce poskočil puk a rázem z toho byl jen bekhendový pokus na náhodu.
18:33'
Od levého mantinelu to zkoušel Zucker, chtěl využít, že před brankou clonil jeden z jeho spoluhráčů, Quick i přesto puk srazil do rohu.
17:26'
O chvíli později pálil Kovalčuk, ale i tento pokus zvládl Stalock vyrazit.
17:07'
Na druhé straně vyslal pěkný příklep Roy, Stalock vytěsnil puk vyrážečkou.
16:39'
Soucyho nahození od modré málem překvapilo Quicka, ten toho při tomto nahození mnoho neviděl.
15:26'
Donato se snažil o průnik po levé straně, jenže mu k tomu nestačily ani kličky na modré čáře. I on tak puk pouze nahodil.
15:04'
Sledujeme teď hokej plný nepřesností, chybí šance i zakončení.
14:15'
Hutton se levou stranou nedostal do míst, odkud by mohl pro hosty dobře a zajímavě rozehrát, poslal tak pouze po mantinelu puk za branku.
13:44'
Chyba v rozehrávce i na straně Minnesoty, protiakci už rozjíždí Doughty.
12:45'
Zase nepovedený přechod hostů do útoku, opět se pískalo postavení mimo hru.
11:56'
Domácí tým se dostal do přečíslení, Staal hledal na středu najetého Zuccarella, ten byl ale při zakončení už atakován a výsledkem byla slabá střela po ledě, kterou Quick vytěsnil.
10:31'
Minnesota přečkala první oslabení, domácí jsou již opět v plném počtu.
09:46'
Kopitar měl v pravém kruhu chvíli prostor pro střelu, jeho ránu Stalock vykryl dobrým postojem.
09:02'
Kempeho střela z levé strany bla tečována a Stalock byl zajisté rád, že takto sražený pokus skončil těsně vedle jeho branky.
08:31'
Je tu první přesilovka, dvě minuty za Kovalčukovo podrážení dostal Matt Dumba.
08:06'
Brodin to zkusil přes obránce, jeho pohotový švih byl zastaven obráncem a puk se ke Quickovi vůbec nedostal.
07:23'
Výpad hostujícího celku skončil hvizdem čárového – pískalo se postavení mimo hru.
06:31'
Na druhé straně ihned reagoval Carter, přihrál zprava před branku na Lizotteho, Stalock ale vleže zakročil u své pravé tyčky.
05:50'
Po vhazování se puk dostal na modrou čáru, odkud si trochu sjel Dumba, jehož švih se otřel o hostujícího Amadia a také o GERALDA MAYHEWA a tyto lehké teče stačily na to, aby Quick nestačil správně zareagovat. Asistence: Matt Dumba, Ryan Donato.
05:43'
Na druhé straně nahazoval od modré Soucy a byl z toho pro Quicka pokus,se kterým měl docela problém.
05:09'
Stalock vyrážel nepříjemný puk od modré čáry, jeho spoluhráči se poté postarali o zbytek.
04:33'
Zuckerova přihrávka zpoza branky na Spurgeona, ten ihned zakončoval. Dobrá myšlenka skončila střelou těsně vedle.
03:54'
Lizotte pouze nahodil do útočného pásma, puk skončil za brankou Minnesoty. Domácí jdou do protiútoku.
02:26'
Po rychlé kombinaci se před Stalockem zjevil Amadio, snažil se puk sklepnout za gólmanova záda, technický pokus skončil těsně vedle levé tyčky.
01:59'
Další útočný výpad domácích skončil zakázaným uvolněním, hra se tak přesunuje před Stalocka.
00:53'
Zleva se do útočného pásma dostal domácí Koivu, jeho střela skončila u Quicka.
00:01'

Minnesota Wild: Stalock (Kähkönen) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Hartman, M. Koivu (C), M. Foligno – Mayhew, V. Rask, Donato.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), B. Hutton, Walker, Martinez, Roy, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Lizotte, J. Carter (A) – Lewis, A. Kempe, Kovalčuk – Wagner, Amadio, Clifford.

Rozhodčí: Sutherland, Nicholson – Brisebois, Daisy.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Xcel Energy Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Anže Kopitar 11 (4+7)
Drew Doughty 7 (3+4)
Ilja Kovalčuk 7 (3+4)
Los Angeles Kings

Hosté na tom také nejsou dobře, na osmém místě Pacifické divize mají pouhých osm bodů. Los Angeles dnes zahajuje druhou polovinu čtyřzápasového tripu a po výhře 3:2 ve Winnipegu přišla v posledním utkání porážka na ledě St. Louis 2:5. Hostům nestačilo po gólech Cartera a Iafalla ani dvojí vedení a z ledu posledních vítězů Stanley Cupu odjeli s prázdnou.

Minnesota Wild

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Centrální divize, když nasbíral pouze šest bodů. Minnesota se vrací domů po nevydařeném utkání v Nashvillu, kde nedokázala ani jednou překonat domácího gólmana a odvezla si porážku 0:4. Je tak co napravovat a konečně začít předvádět vyrovnanější výkony.

Toronto – Minnesota 4:2
Montreal – Minnesota 4:0
Minnesota – Montreal 4:3
Minnesota – Edmonton 3:0
Nashville – Minnesota 4:0
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Minnesota Wild a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.