NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Montreal - 20. října 2019   23:10

Minnesota
Minnesota
08:57' Zucker (M. Koivu, Suter) • 39:45' M. Foligno (E. Staal) • 48:38' Hunt (Dumba, Greenway) • 52:54' Parise (Zucker, M. Koivu)
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Montreal
Montreal
22:50' Tatar  (Petry, Domi) • 23:06' Danault  (Byron) • 43:22' Danault  (Gallagher)
Minnesota
Lee, Hebert – Daisy, Flemington
Xcel Energy Center, St. Paul
17 344 diváků
Montreal

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:10
Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z důležité výhry. Do třetí třetiny sice vstoupili lépe hosté, ve 44. minutě je dostal do opětovného vedení Phillip Danault, jenže Minnesota se nevzdala, kousala, tlačila se do útoku a přineslo to úspěch. Ve 49. minutě srovnal v přesilovce tvrdou ranou Brad Hunt a nakonec vítěznou branku duelu dal v 53. minutě Zach Parise. Montreal už ve zbývajícím času nic nevymyslel, nepomohlo ani Kinkaidovo odvolání a tak se domácí mohli těšit z druhého vítězství v této sezóně.
59:24'
Puk letí z pásma Minnesoty a to tak šikovně, že z toho nebude ani zakázané uvolnění.
58:28'
Kinkaid je na střídačce, začala power-play Montrealu!
58:14'
Zucker dobře napadal rozehrávku Montrealu, puk sice nevybojoval, udržel ale hru daleko od vlastního pásma.
57:42'
Hosté se pokusili o rychlý přechod do útočného pásma, skončilo to však postavením mimo hru.
56:55'
Teď to měl Dubnyk opravdu složité, musel krotit Weberovo nahození od modré čáry a poté i vzniklý zmatek na brankovišti. S pomocí spoluhráčů pokryl i nebezpečné dorážky.
56:34'
Dubnyk pokryl Chiarotův švih od modré čáry, Minnesota tak i nadále drží těsný náskok.
55:37'
Puk je za brankou Minnesoty, hosté se ale v úporných bojích u mantinelu nemohou dostat do lepších pozic.
54:45'
Brodin pouze zavezl puk do útočného pásma, nahodil za branku a sám se poté vydal jej vybojovat.
53:56'
Rázem musí dotahovat hosté, nebudou to mít ale proti povzbuzené obraně Minnesoty snadné.
52:54'
Minnesota právě vstřelila branku!
No vida, domácí se utrhli a jsou ve vedení! Po rychlém přechodu do útoku poslal Zucker parádní křížnou přihrávku skrz pásmo na najíždějícího ZACHA PARISEHO a ten z první sklepl puk pod horní tyčku Kinkaidovy branky. Asistence: Jason Zucker, Mikko Koivu.
52:31'
Tatar se marně snažil se uvolnit na modré čáře, o puk přišel a nechybělo mnoho, aby se domácí dostali do rychlého kontru.
51:37'
Až překvapivě mnoho prostoru na střelu dostal hostující Lehkonen, Dubnyk musel prudký švih vyrážet.
50:47'
Přesilovka Montrealu bleskově utekla, Dumba se již vrátil na ledovou plochu.
50:17'
A opět. Po dobrém bloku vyhodil puk Carson Soucy.
49:55'
Hostům nevyšla kombinace v útočném pásmu, Minnesota vyhazuje přes všechny čáry.
48:47'
Přesilovku si teď zahrají hosté, dvě minuty za krosček totiž dostal Matt Dumba.
48:38'
Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Ihned po buly přišla kombinace, na vrchol kruhu dostal přihrávku BRAD HUNT a ranou z první prostřelil přemisťujícího se Kinkaida. Asistence: Matt Dumba, Jordan Greenway.
48:31'
Je tu šance pro domácí na vyrovnání. Budou mít přesilovou hrum na trestnou lavici míří Paul Byron, provinil se držením.
47:20'
Na opačné straně byl v neméně dobrá pozici Dumont, puk z jeho hole ale Kinkaidovu branku přelétl.
46:28'
Před domácí brankou se najednou objevil Tatar a snažil se o dorážku pokusu z levé strany, v plné rychlosti ale gólmana Minnesoty neprostřelil.
45:47'
Nahození od modré čáry skončilo u Dubnyka, ten zasáhl lapačkou a pro jistotu přerušil hru.
44:53'
Petry byl zablokován Folignem, Minnesota se alespoň na chvíli dostala ven z pásma.
44:05'
V další pozici pro skórování se dostal Weber, Dubnyk jeho prudký švih vytěsnil pravou rukou.
43:22'
Montreal právě vstřelil branku!
Hosté jdou dnes podruhé do vedení. Na pravé straně si místo pro nahození našel Gallagher, puk se poté odrazil před brankoviště, kde se sjeli Dumba a hlavně PHILLIP DANAULT a od této dvojice se puk odrazil za Dubnykova záda – 2:3! Asistence: Brendan Gallagher.
43:08'
Petryho bomba od modré čáry byla sražena, hosté ale zůstávají v útočném pásmu.
42:49'
Cousins se dokázal dostat k puku, který ztratil Hunt, chvíli ale trvalo, než se hráč Montrealu dostal i k zakončení. Dubnyk jeho pokus z pravé strany přikryl lapačkou.
41:39'
Po souboji u mantinelu zůstal chvíli na ledě ležet hostující Fleury, už je ale zase na bruslích. Hra mezitím běžela dál.
41:10'
Nahození od modré čáry už bylo nebezpečnější, Dubnyk toho mnoho neviděl a tak byl zcela určitě rád, že puk skončil vedle jeho branky.
40:27'
Montreal se pokoušel o průnik levou stranou, akci však zastavilo postavení mimo hru.

Trestné minuty: 2:8
Čtyřicet minut hry je za námi a rozluštění tajenky o vítězi je stále v nedohlednu. Vypadalo to, že se Montreal dostane do trháku a bude kontrolovat hru, když se v rozmezí 16 sekund mezi 23. a 24. minutou prosadili Tomáš Tatar a Phillip Danault, jenže hosté nabytý náskok už nenavýšili, naopak začali pouštět Minnesotu do útoku. Domácím to dlouho výsledky neneslo, ale v úplném závěru se dočkali Marcus Foligno se postaral o současný stav 2:2.
40:00'
39:45'
Teď už to ale domácím vyšlo a dali gól do šatny. Pokus z levé strany byl sražen přesně k MARCUSI FOLIGNOVI a ten už snadno sklepával zblízka do prázdné branky – 2:2. Asistence: Eric Staal.
39:08'
Někteří diváci se už radovali z gólu a srovnání, Staal ale v ložené šanci neuspěl, když mu Kulak srazil zakončení do odkryté části brány.
38:28'
Je po přesilovce, Chiarot se vrátil na ledovou plochu.
38:14'
Další rozehra se domácím vůbec nepovedla, vše skončilo zakázaným uvolněním a vhazovat se bude po Dubnykově pravici.
37:18'
Teď už ale puk dolétl až na opačnou stranu k Dubnykovi, Minnesota začíná další útočnou akci.
36:57'
Suterova nabídka na teč skončila u Kinkaida, ten puk srazil do rohu. Minnesota pokračuje v tlaku.
36:28'
Vylučuje se na straně Montrealu, dvě minuty za vysokou hůl dostal Ben Chiarot.
35:29'
Hartman byl blízko srovnání skóre, když sklepával nahození od levého mantinelu. Kinkaid vůbec nevěděl, kde má puk, musel mu pomoci až jeden ze spoluhráčů.
34:45'
Spurgeon se už ke střele odhodlal, z pravé strany vyslal tvrdou ránu, Kinkaidovu branku však netrefil.
33:54'
Koivu měl z mezikruží střílet, raději ale ještě přihrával a celá akce skončila u mantinelu.
33:14'
Mete se už už dostával do zakončení mezi kruhy, na poslední chvíli jej ale zastavil vracející se Parise.
32:08'
Lépe dopadl Weal, ten domácí branku trefil, puk se od Dubnyka odrazil do rohu kluziště.
31:40'
Od modré čáry nahazoval Care Fleury, jeho švih ale prolétl vedle Dubnykovy branky.
30:55'
Montreal kombinuje v útočném pásmu, tohle hostům vyhovuje. Obranná činnost musí domácí hráče vysilovat.
29:59'
Fleuryho rána od modré čáry byla před brankou tečována, Dubnyk si ale i s tímto problémem poradil.
29:04'
Minnesota v rychlém přechodu do útoku, v akci tři na tři zakončoval Greenway, jeho rána po kličce Tatarovi skončila vedle.
28:12'
Teď se už Kinkaid musel ukázat a vytáhl parádní zákrok lapačkou proti Zuckerově pohotové střele. Vynikající zákrok.
27:29'
Koivu dorážel ránu z pravé strany, puk skončil vedle. Tohle byla slušná šance, stačilo jen trefit odkrytou část Kinkaidovy branky.
26:43'
Gallagher dostal puk do pravého kruhu pro vhazování a ihned pálil. Tvrdou ranou však trefil pouze clonícího Fialu.
26:14'
Hostující Chiarot si u mantinelu počkal na Hartmana a tvrdě jej atakoval. Bylo to ale vše v rámci pravidel.
25:24'
Hartman chtěl dlouhým pasem poslat do úniku Dumonta, tomu ale puk utekl až za Kinkaidovu branku.
24:45'
Minnesota je jako opařená, pryč je aktivita z první třetiny, nyní sledujeme hru převážně u Dubnyka.
23:47'
Montreal je rázem v ráži, od modré nahazoval Mete a Dubnyk měl zase mírné potíže.
23:06'
A hosté už vedou. Hartman ztratil ve vlastním pásmu puk, hosté se dostali k puku a úspěšným střelcem byl PHILLIP DANAULT, kterému se povedlo zpoza brankové čáry dostat odrazem od Dubnykovy nohy puk do branky. Asistence: Paul Byron.
22:50'
Přesilovka je využitá a Montreal srovnává skóre. Střelu od modré v podání Petryho Dubnyk betonem vyrazil přesně na hůl TOMÁŠE TATARA a ten snadno doklepl do odkryté části branky. Asistence: Jeff Petry, Max Domi.
22:23'
Dubnyk přikryl puk lapačkou, tomu všemu předcházela Drouinova snaha sklepnout puk na spoluhráče.
21:49'
V oslabení se do útočného pásma dostal Foligno, střela byla ale jen taková propagační, Kinkaid se na ni ani nemusel zvlášť připravovat.
21:34'
Přesilovka pro hostující tým, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Matt Dumba.
21:05'
Na druhé straně předvedl rychlý průnik Fiala, od levého mantinelu poté vyslal zajímavou střelu. Ale i Kinkaid byl na místě.
20:42'
Gallagherova střela od modré čáry Dubnyka neohrozila, měl totiž skvělý výhled.

Trestné minuty: 0:6
Je za námi první třetina, ve které byli domácí aktivnější, lépe kombinovali, dostávali se ke střelám a také jednu z nich využili. Stalo se tak na konci deváté minuty, kdy se v přesilovce prosadil lehkou tečí Jason Zucker a poslal puk za Kinkaida. Ten se několikrát blýskl při dalších výpadech Minnesoty a další gól za svá záda nepustil. Montreal se v první části dostal pouze k ojedinělým akcím a Dubnyk tak měl o mnoho jednodušší práci.
20:00'
19:47'
Po dalším průniku nahrával Staal na Greenwaye, ten ale v plné rychlosti puk minul!
19:05'
Zprava se do útočného pásma nacpal Spurgeon a v rychlosti se snažil najít mezírku v Kinkaidově postavení. Ten si vše pohlídal a připsal si další úspěšný zákrok.
18:14'
Po nátlaku před Kinkaidem se hosté dopustili nedovoleného zákroku a Brett Kulak dostal dvě minuty za držení.
17:49'
Gallagher předvedl tvrdý golfák, chybělo tomu ale více přesnosti. Puk prolétl nad brankou.
17:12'
Donato to zkusil od pravého mantinelu, jeho rána z ostrého úhlu byla pro Kinkaida lahůdkou.
16:41'
Parise kličkoval okolo modré čáry tak dlouho, až mu ji spoluhráč přejel a bylo z toho postavení mimo hru.
16:04'
Po delší době měl Dubnyk vážnější práci, lapačkou krotil střelu Kotkaniemiho po ledě.
15:13'
Domácí Greenway to zkusil kolem levého mantinelu, obrana Montrealu mu však povolila pouze nahození z úhlu.
14:39'
Gallagher byl ve své akci proti domácím osamocen a tak jen nahodil do pásma a šel střídat.
14:10'
Dumba jen tak nahazoval od modré čáry na Kinkaida, ten měl přesto trochu potíže, aby si s tím poradil.
13:49'
Akce hostů skončila hvizdem čárového, Suzuki se dostal do postavení mimo hru.
12:45'
Tempo nám teď lehce pokleslo, Montreal je ale lehce aktivnější a touží po vyrovnání.
11:45'
Od modré čáry pálil Fleury, Dubnykovu branku ale minul. U puku už jsou domácí.
10:57'
Je po přesilovce, hosté jsou v plném počtu.
10:32'
Další kombinace v pásmu Montrealu, trochu to však domácí překombinovali a nakonec o pásmo přišli.
09:49'
Přesilovka samozřejmě pokračuje dál a Kinkaid se má stále co ohánět, domácí na něj pálí ze všech pozic.
08:57'
Přesilovka je využitá, domácí jdou do vedení. Po kombinaci v pásmu poslal Koivu nabídku na teč, kterou JASON ZUCKER mezi kruhy zužitkoval a sklepl puk za Kinkaida. Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.
08:13'
Bude se poprvé vylučovat, přesilovku si zahrají domácí hokejisté. 2+2 minuty za vysokou hůl dostal Artturi Lehkonen.
07:58'
Závar před Kinkaidem, ten si i vleže dokázal na brankové čáře situaci pohlídat a udržet puk před ní!
07:37'
Do dobré pozice před brankou se procpal Fiala, v rychlosti ale gólmana Kinkaida nepřekonal.
07:03'
Hostující přečíslení skončilo nepřesnou přihrávkou doprava na Gallaghera, Minnesota už vyráží do protiútoku.
06:30'
Dubnyk vyrazil dorážku Petryho, Montreal se snaží vstřelit velice rychlý gól.
05:52'
Od modré pálil hostující Weber, svou bombou však pouze trefil jednoho z bránících hráčů Minnesoty.
04:58'
Fiala hledal najíždějící spoluhráče, možná mohl při sjetí si na střed střelu. Takhle celá akce skončila v rohu.
04:00'
Zatím se hraje docela aktivně, teď čelil střele z levého kruhu Dubnyk. Puk ale skončil na zadním mantinelu.
03:11'
Od modré nahodil domácí Soucy, puk se přes několik tečí k brankáři nedostal.
02:29'
Spurgeonova střela od modré už byla pro Kinkaida o něco nebezpečnější, holí srážel puk do rohu.
01:41'
Zprava vystřelil Staal a do práce musel poprvé i gólman Kinkaid. I on tak má za sebou úspěšný zákrok.
01:26'
Oba celky střídají během hry, výsledkem je menší zmatek ve středním pásmu.
00:21'
Hned v úvodu se hosté dostali do útoku, z pravé strany vystřelil Gallagher, nicméně Dubnyka příliš neohrozil.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Fiala, E. Staal, Greenway – Zucker, M. Koivu (C), Parise (A) – Kunin, Donato, Mayhew – Hartman, Dumont, M. Foligno.

Montreal Canadiens: Kinkaid (Price) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, C. Fleury, Chiarot – Gallagher (A), Danault, Tatar – Byron (A), Domi, Lehkonen – Weal, Kotkaniemi, Drouin – Suzuki, N. Thompson, Cousins.

Rozhodčí: Lee, Hebert – Daisy, Flemington.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Xcel Energy Center začne ve 23 hodin, takže nechoďte spát a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.