NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Nashville - 4. března 2020   02:10

Minnesota
Minnesota
04:07' Kunin (J. Eriksson Ek) • 12:04' Fiala (Suter) • 41:38' Parise (E. Staal, Fiala)
Nashville

To je z tohoto utkání vše ,já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 242 diváků.
Československá stopa v utkání:
Do utkání žádný český, nebo slovenský hráč nenastoupil.

Trestné minuty: 10:14
Utkání je u konce a Minnesota se může začít radovat z opravdu důležité výhry. Třetí třetina přinesla třetí úspěch domácích, když se ve 42. minutě prosadil pohotový Zach Parise a s Nashvillem to nevypadalo vůbec dobře. Jenže hosté se nevzdali, přidali na tempu a odměnou jim bylo snížení z hole Craiga Smithe. Nashville tlačil, vytvářel si šance, jenže vynikající Stalock již za svá záda další puk nepustil, a svým výkonem dopomohl k výsledku 3:1. Minnesota touto výhrou přeskočila svého dnešního soupeře a je na devátém místě Západní konference, bod za Winnipegem. Nashville je desátý s jednobodovou ztrátou na Minnesotu.
59:49'
Foligno minul prázdnou branku hostů, je z toho ještě jedno zakázané uvolnění.
59:40'
Jonas Brodin je zase na ledě, domácí tým je v plném počtu.
59:17'
Obrovský závar před Stalockem, jeden z bránících hráčů navíc zlomil hůl. Tlak Nashvillu vrcholí.
59:03'
Hostující tým si vybírá oddechový čas.
58:57'
Nyní se Ellis dostal ke střele, pozorný Stalock puk vyrazil před sebe.
58:26'
Ellis se marně natahoval po puku, ten se vykutálel do středního pásma.
58:08'
Po krátkém závaru před Stalockem se domácí osvobodili a poslali puk do středního pásma. Granlund si může drbat hlavu, gólman Minnesoty mu nyní zastavil dva nebezpečné pokusy.
57:43'
Saros zamířil na střídačku, Nashville tak hraje v šesti!
57:40'
Hra v plném počtu nám dlouho nevydržela, tentokrát se vylučuje na domácí straně. Dvě minuty za podrážení dostal Jonas Brodin.
56:59'
Je po přesilovce, Nashville hraje opět v pěti.
56:49'
Žabička z pravé strany mířila na Zuccarella, bylo to ale příliš prudké a pro útočníka Minnesoty nechytatelné.
56:40'
Chybná rozehrávka domácích, puk skončil na střídačce a vhazuje se ve středním pásmu.
55:53'
Suter nabil Fialovi a ten z pravé strany vyslal bombu, která Sarosovi vyrazila hůl z ruky. Gól z toho ale nebyl...
54:59'
Už se pískalo a dvě minuty za podrážení dostal Mikael Granlund.
54:43'
Domácí mají ponechanou výhodu, budou hrát další přesilovku. Neukázněnost hráčů Nashvillu stojí hosty cenný čas.
54:26'
Hosté jsou zároveň v plném počtu.
54:26'
Po levé straně se do útoku hnal Turris a v prostoru u kruhu vytáhl prudký švih. Trefil však pouze prostor, kde hlídkoval Stalock, který si tak připsal důležitý zákrok.
53:36'
Poradil si i se střelou Fialy, puk skončil v rohu. Domácí pokračují v přesilovkové kombinaci.
52:52'
Přihrávku do levého kruhu dostal Spurgeon a ihned zakončoval. Přemisťující se Saros jeho tvrdou střelu zvládl vyrazit.
52:26'
Ne však na dlouho, neboť Yannick Weber fauloval uvolňujícího se soupeře a obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
51:10'
Hosté jsou v plném počtu.
50:44'
Dumbovo nahození bylo tečováno a Saros si určitě oddechl, že puk skončil vedle jeho levé tyčky.
50:07'
Hostům se daří vyhodit puk přes všechny čáry, mohou tak vystřídat bránící čtveřici.
49:31'
Staal hledal před brankovištěm Spurgeona, tomu se puk na Sarosovu branku sklepnout nepovedlo.
49:10'
Domácí tým si zahraje přesilovku, neboť dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ryan Ellis.
48:09'
Blízko dalšímu snížení byl Järnkrok, najednou se zjevil před brankovištěm, Stalock se ale bleskově vrhl k ledu a povedlo se mu puk zastavit vystrčenou vyrážečkou.
47:18'
Opět Granlund, nyní byl mezi kruhy, v rozhodujícím okamžiku ale promáchl naprázdno.
46:50'
Granlundovu střelu z pravé strany Stalock vytěsnil, hosté pokračují v útočení.
45:55'
Nashville po snižující trefě ožil a snaží se přidat další úspěch. Minnesota se rázem pouze brání.
45:07'
Nashville právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a hosté snižují. Forsbergovu střelu Stalock vyrazil před sebe, letící puk si pak CRAIG SMITH rukavicí srazil k ledu a z první jej napálil pod horní tyčku – 3:1. Asistence: Filip Forsberg, Roman Josi.
44:58'
Stalock pokryl nepříjemné nahození od modré čáry a puk skončil v rohu.
44:53'
Nashville si zahraje přesilovku, na trestnou lavici míří s dvouminutovým trestem za hákování Alex Galchenyuk.
43:36'
Saros rozehrává na hole svých spoluhráčů, hra se teď přelévá ze strany na stranu.
42:55'
Snaha hostů o korekci nepříznivého výsledku opět přichází vniveč, Minnesota vyváží puk do bezpečí.
41:38'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté už sice byli v plném počtu, přesto Minnesota držela útočné pásmo a nakonec i skórovala. Od mantinelu přihrával Staal, puk se od jednoho z obránců nešťastně odrazil a ZACH PARISE mohl pohotově dorazit za Sarosova záda a upravit na 3:0. Asistence: Eric Staal, Kevin Fiala.
41:03'
A už jsou v pěti, a je to Minnesota, kdo teď má zkrácenou přesilovku.
40:21'
Domácí přečkali nejhorší a jsou ve čtyřech.

Trestné minuty: 6:8
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí stále vedou 2:0. Druhá třetina nepřinesla tak akční hokej, co se šancí týká, spíše přibylo bojovnosti a oba celky si vyzkoušely několik přesilovek. Ani jedna však nepřinesla úspěch, oba gólmani v této části hry neinkasovali a brankový rozdíl je tak pro hosty z Nashvillu stále hratelný.
40:00'
39:27'
Hosté se zbavují přesilovky pěti proti třem, neboť se vylučuje i na jejich straně. Dvě minuty za držení obdržel Mikael Granlund.
39:20'
Trochu se nám na ledě přiostřilo a přibylo nervozity. Rozhodčí se tak rozhodně nenudí...
39:03'
Domácí jdou do tří, neboť dvě minuty za sekání dostal Ryan Hartman. Velká šance Nashvillu na snížení.
38:21'
Okamžitě po zákroku na gólmana Sarose se na Greenwaye vrhl Fabbro, nedopadlo to ale pro něj dobře, neboť v krátké potyčce přišel ke zranění a na střídačku odjel za pomoci spoluhráčů a lékaře.
38:21'
Je tu přesilovka pro hosty, dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Jordan Greenway.
37:41'
Velká šance domácích na navýšení náskoku, po rychlé přihrávce na levou stranu přišlo pohotové zakončení, Saros se ale bleskově sklouzl po ledě a na brankové čáře zasáhl!
36:54'
Hosté oslabení přečkali, Smith se zase zapojil do hry.
36:47'
Neuspěl ani Zuccarello, jeho švih z pravého kruhu srazil Granlund mimo ledovou plochu.
36:25'
Bombu od modré vyslal Brad Hunt, jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle Sarosovy branky.
35:06'
Puk domácím utekl z útočného pásma, Suter pro něj musí až ke Stalockovi.
34:54'
Přesilovka pro Minnesotu, dvouminutový trest za sekání dostal Craig Smith.
34:19'
Hosté se nadechují k náporu, koncovka je ale stále slabinou. Nevyšlo to ani Ekholmovi se střelou od levého mantinelu, Stalock jeho pokus pouze kontroloval pohledem.
33:49'
Teď už musel domácí gólman zasahovat, střelu z dálky pro jistotu skryl mezi svými chrániči.
33:16'
Přes obránce se o střelu pokoušel Forsberg, Suter ji ovšem výborným postavením zablokoval a puk tak na Stalocka neprošel.
32:38'
Zuccarello pouze prodloužil puk do útočného pásma, dál se domácí tým nedostal.
31:18'
Hostující Smith se rozjel do rychlého kontru, zleva hledal najíždějícího spoluhráče, Fiala však předvedl další rychlý návrat do obrany a puk vypíchl.
30:34'
Stalocks i po delší době připsal obtížnější zákrok, přes několik hráčů totiž neměl zrovna nejlepší výhled.
29:43'
A už také skončila, Foligno naskočil zpět do hry.
29:27'
Minnesota doslova vytlačila puk do středního pásma, přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.
28:36'
A opět. Josi musí rozjíždět útok Nashvillu až zpoza Sarosovy branky.
28:07'
Domácím se úvod oslabení vydařil, soupeře Minnesota nepustila ke střele a poté byl puk vyhozen přes všechny čáry.
27:43'
Vylučuje se tentokrát na straně Minnesoty, dvouminutový trest za podrážení obdržel Marcus Foligno.
27:31'
Hosté si ale moc neoddechnou, neboť vyhodili na zakázané uvolnění, nemohou střídat a vhazuje se u Sarose.
27:00'
Huntova bomba skončila u Sarose, mezitím na led naskočil vyloučený Trenin. Hosté jsou v pěti.
26:29'
Na levé straně dostal trochu prostoru ke střele Galchenyuk, trefil ale pouze Sarosův postoj.
26:15'
Tahle přesilovka domácím vůbec nejde, při dalším pokusu o rozehrávku naskakuje nová pětice hráčů.
25:42'
Fialovi vůbec nevyšla přihrávka na modrou čáru, do středního pásma ji vypíchl pohotový Fabbro.
25:00'
Další vyloučený na straně Nashvillu, hosté totiž hráli v pěti, místo ve čtyřech. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Jakov Trenin.
24:46'
Do šance v oslabení se dostával Järnkrok, jenže v rozhodujícím okamžiku nezakončil, neboť jej dojel Kevin Fiala.
24:15'
Parise a Staal se snažili o zakončení zblízka, neposlechl je však puk, tek doskákal do rohu.
24:09'
Po poměrně dlouhé rozehrávce se ke střele dostal Dumba, jeho dělovku z první ale Saros skryl mezi svými chrániči.
23:19'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za sekání dostal Dante Fabbro.
23:05'
Staal si vyměnil puk s Fialou a krátký tlak zakončil střelou těsně nad Sarosovo břevno.
22:27'
Fiala hledal na levé straně najetého Staala, tomu však puk přeskočil hokejku a skončil u mantinelu.
21:50'
Na druhé straně se přes obránce cpal na brankoviště Greenway, pokus o prostrčení puku mezi Sarosovy betony mu ale nevyšel.
21:29'
Forsberg už napřahoval ke švihu z levého kruhu, na poslední chvíli jej ale zablokoval Dumba a k zakončení jej nepustil.
20:48'
Pokus hostů o rychlý přechod do útoku skončil ještě před modrou čárou, puk poté skončil v rohu kluziště.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, kterou domácí ovládli, jak herně, tak střelecký i gólově. Po úvodním zastřelování se diváci dočkali gólu v úvodu páté minuty, kdy se prosadil zcela volný Luke Kunin a nastartoval opravdu slušný nápor Minnesoty. Ten vyvrcholil ve 13. minutě, to se domácí dostali do přečíslení dvou na jednoho a tuto situaci bravurně vyřešil Kevin Fiala a navýšil na dvoubrankový rozdíl. Nashvillu nejde upřít snaha bojovat s nepříznivým stavem, koncovka však ale zatím není zcela ideální.
20:00'
19:43'
Ellis dlouho čekal, až se mu nabídnou spoluhráči, celá akce pak však skončila zakázaným uvolněním a ještě jednou se bude vhazovat u Sarose.
18:40'
Několik nepřesných přihrávek na obou stranách, celá pasáž skončila neúspěšnou akcí Kevina Fialy. Saros přerušil hru a vhazuje se po jeho levici.
17:31'
Z levého kruhu vyslal prudkou střelu Hartman, Saros musel vytáhnout další zákrok. Domácí opět stupňují svůj tlak.
16:59'
Nenápadné Suterovo nahození Sarose donutilo k zákroku, byla v tom totiž nepříjemná teč.
15:35'
Josi po buly v útočném pásmu zahrozil rychlým vyjetím zpoza branky, na brankovišti pak Stalockovi pomohl Pateryn a šanci Nashvillu tím ukončil.
15:27'
Po přejetí modré čáry vystřelil Yannick Weber, nebylo to ale nic, s čím by si Alex Stalock neměl poradit.
14:32'
Přechod hostů do útočného pásma nevyšel, pískalo se postavení mimo hru.
13:57'
Saros šel bleskově na led a vleže se mu povedlo přikrýt puk, který byl volný u jeho brankoviště. Hosté si mohou na chvíli oddechnout a vystřídat.
13:40'
Domácí tým pokračuje v náporu a opět se hraje před Sarosem. Nashville je ve velkém útlumu.
12:04'
A je to o dvě branky. Hosté propadli ve středním pásmu, vznikla z toho akce dvou na jednoho, KEVIN FIALA si nejprve položil obránce, počkal si na nejlepší moment a pověsil puk nas Sarosovu lapačku. Asistence: Ryan Suter.
11:05'
Hostující Forsberg se už hnal do sóla, na útočné modré mu ale odskočil puk od hole a bylo po rodící se šanci. Minnesota už pospíchá do protiútoku.
10:28'
Zach Parise předvedl u levého mantinelu bleskovou otočku a nebezpečný švih. Saros vyrazil před sebe, na tribunách to jen zašumělo.
09:40'
Od modré čáry vyslal nahození před Sarose Pateryn, puk skončil vedle branky.
08:11'
Arvidssonovu střelu vyrazil Stalock před sebe a dopustil tak dorážku od Järnkroka. Ten z dobré pozice mířil těsně vedle branky.
07:09'
Už to vypadalo, že se Parise dostane do úniku levou stranou, prudká přihrávka mu ale nadělala mírné problémy a on ji dostihl až u zadního mantinelu. Minnesota ale pokračuje v tlaku.
06:48'
Donato se snažil prosmýknout se mezi obránci a nakonec i zakončil. Slabá střela však Sarose nemohla překvapit.
06:21'
Galchenyuk a jeho další pokus z dálky. Saros musel zasahovat a raději skryl puk u sebe.
05:21'
Josi předvedl individuální akci, s pukem na holi projel až do útočného pásma, kde jej ale obrana Minnesoty vytlačila ze střeleckého úhlu.
04:07'
A máme tu první gól utkání. Domácím se povedlo dostat hru z rohu kluziště, zpoza branky přilétla přihrávka na zcela volného LUKEA KUNINA a ten na dva pokusy prostřelil Sarose – 1:0. Asistence: Joel Eriksson Ek.
03:47'
Saros pokryl nahození od levého mantinelu a pro jistotu přerušil hru.
02:29'
Od modré čáry nahazoval Galchenyuk, Bonino předvedl dobrý blok a puk k brankáři nepropustil.
01:51'
Úvod je docela aktivní, hosté se dostali k další střele a ta byla taktéž pro Stalocka docela obtížná. Granlundova teč nahození od levého mantinelu olízla tyčku.
00:54'
Na druhé straně dostal přihrávku mezi kruhy Granlund a byl z toho první zákrok gólmana Stalocka. Ten předvedl rychlou lapačku a vysloužil si potlesk tribun.
00:21'
Eriksson Ek hledal zpoza branky Pariseho, obrana Nashvillu ale tento pas zablokovala a domácí do prvního zakončení nepustila.
00:01'

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Pateryn, Hunt – Fiala, E. Staal, Greenway – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Hartman, M. Koivu (C), Donato.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Fabbro, Y. Weber – Sissons, Trenin, Watson – Arvidsson, Duchene, Järnkrok – Mikael Granlund, Turris, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi.

Rozhodčí: L'Ecuyer, StLaurent – Driscoll, Nansen.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Xcel Energy Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Roman Josi 61 (16+45)
Filip Forsberg 43 (18+25)
Matt Duchene 40 (12+28)
Nashville Predators

Hosté jsou na tom prakticky stejně, na pátém místě Centrální divize mají 72 bodů a stejně jako dnešní soupeř bojují o postupové příčky do play-off. Nashville ale na led Minnesoty přijíždí s drtivou porážkou z domácího ledu, kde sice dal tři góly, když se prosadili Josi, Järnkrök a Bonino, po dvou třetinách to bylo proti Edmontonu 3:3, jenže poslední část vyzněla jasně pro hosty, ti dali pět branek a zápas tak skončil 3:8.

Minnesota Wild

Domácí tým je v Centrální divizi na šestém místě se ziskem 71 bodů a na čtvrtý Winnipeg ztrácí pouhý bod. Boj o play-off tak není rozhodně ztracen a Minnesota tak bude ve zbývajících zápasech bojovat jako smečka lvů. Bude to chtít ale o něco lépe, než se tak stalo v posledním utkání, kdy na svém ledě Minnesota prohrála s Washingtonem. Za domácí skórovali Donato, Fiala a Parise, na body to však nestačilo a hosté vyhráli 4:3.

Minnesota – St. Louis 1:4
Minnesota – Columbus 5:4
Detroit – Minnesota 1:7
Columbus – Minnesota 0:5
Minnesota – Washington 3:4
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Minnesota Wild a Nashville Predators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.