NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : St. Louis - 3. listopadu 2019   01:00

Minnesota
Minnesota
02:26' M. Foligno (Spurgeon, J. Eriksson Ek) • 21:01' Fiala (Brodin, Parise) • 24:39' Zuccarello (E. Staal, Hunt)
3:4
(1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
St. Louis
St. Louis
04:00' MacEachern  (Barbašev, Parayko) • 14:25' Gunnarsson  (R. O'Reilly) • 46:05' Blais  (Bozak, Faulk) • 62:27' R. O'Reilly  (Thomas, Dunn)
Minnesota
Skilliter, Lambert – MacPherson, Mach
Xcel Energy Center, St. Paul
18 208 diváků
St. Louis

Skončilo utkání mezi Minnesotou a St. Louis. Utkání to bylo od počátku vyrovnané a překlápělo se ze strany na stranu. Úvodní třetina nabídla tři branky. Jako první skóroval Marcus Foligno hned ve 3. minutě. O pár desítek vteřin později ale bylo srovnáno, neboť se trefil Mackenzie MacEachern. Závěr první třetiny patřil obhájcům Stanley Cupu. Trefil se Carl Gunnarsson a do kabin šlo spokojenější St. Louis. Druhá perioda nabídla dvě trefy Minnesoty, o které se postarali Kevin Fiala a Mats Zuccarello. V závěrečné třetině se zapsal do listiny střelců Sammy Blais a mohlo se jít do prodloužení. Rozhodující trefa přišla v polovině 63. minuty. Zkušený útočník Ryan O'Reilly trefil horní růžek a rozhodl o tom, že dva body putují do tábora Blues. Hosté vyhráli 4:3 po prodloužení.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou!
Hvězdy zápasu:

1. Ryan O'Reilly (St. Louis) 1+1
2. Sammy Blais (St. Louis) 1+0
3. Kevin Fiala (Minnesota) 1+0
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český a slovenský hokejista.

St. Louis právě vstřelilo branku!
Zápas je u konce. Hosté využili toho, že měli po většinu prodloužení puk na svých hokejkách a utkání rozhodují. RYAN O'REILLY si najel do ideální střelecké pozice mezi kruhy a nekompromisní ranou k zadní tyči vystřelil hostům bonusový bod. 3:4 po prodloužení. Asistence: Robert Thomas a Vince Dunn.
61:43'
Úvodní dvě minuty jsou zatím velmi opatrné. Neviděli jsme žádnou brejkovou situaci.
61:12'
Fialův průnik nebyl dotažen do úspěšného konce. Allen zasáhl pravým betonem.
60:36'
Hosté úvodní sekundy pobývali na puku, ale ke střele se nedostali.
60:01'
Skončila nám základní hrací doba, která o vítězi nerozhodla. Hosté ve třetí periodě skóre srovnali, a tak o držiteli dvou bodů musí rozhodnout prodloužení nebo nájezdy.
Střely na bránu: 23 – 28.
60:00'
59:36'
Dubnyk musel dávat pozor. Sundqvist se natlačil před bránu a pořádně prověřil v závěrečných sekundách brankáře Minnesoty.
59:18'
Domácí se už osvobodili a dostali kotouč do bezpečnějších pozic.
58:50'
St. Louis teď svého soupeře přitlačilo a kombinuje v útočném pásmu.
58:06'
Parayko poměrně překvapivě vyzkoušel pozornost Dubnyka. Domácí gólman se tentokrát překvapit nenechal.
57:58'
Barbašev se krásně protáhl pravým křídlem a vybruslil si až k levému kruhu. Následný pokus ale příliš důrazný nebyl, a proto neměl Dubnyk se zákrokem vážnější problém.
57:28'
Domácí odpálili puk do pásma soupeře a rychle míří na střídačku. Druhá lajna Minnesoty se dostala pod tlak.
56:55'
Hosté nyní pobývají v útočné třetině, ale Wild si počínají před svou bránou velmi dobře.
56:06'
Sledujeme už velmi opatrný hokej z obou stran. Vše nasvědčuje tomu, že dnes uvidíme prodloužení.
55:25'
Staalovi se nelíbil verdikt čárového sudího, neboť byl odpísán icing i přesto, že domácí útočník dojel kotouč dříve.
54:43'
Hosté vyvezli puk z vlastní třetiny, ale do střelecké pozice na druhé straně se nedostali.
53:45'
V brankovišti Allena se vytvořila nepřehledná situace. Hostující brankář si pokryl spodní část brány a nedovolil domácím skórovat.
53:17'
Další ofsajd. Po obloučku Pietrangela jeden z hokejistů v bílých barvách přejel do útočné třetiny o chlup rychleji.
52:52'
Bluesmani se dokázali vykombinovat i z velmi nepříjemné situace ve vlastním pásmu.
52:03'
Schwartzovi se nepodařila přihrávka přes celou šíři kluziště. Spoluhráči skákavý puk odskočil z hole.
51:31'
Hra je opět přerušena. V posledních vteřinách se nám dění na ledové ploše často kouskuje.
51:03'
Hosté se na chvíli dostali pod tlak. Raději puk vyhodili na zakázané uvolnění.
50:40'
Allen posunul nahození od mantinelu za svou bránu.
50:19'
50:09'
Divočáci se opět osvobodili a přesilovka St. Louis pomalu plyne do svého konce.
49:29'
Hosté dlouho celkem dobře kombinovali v pásmu soupeře. Schenn si všiml před bránou O'Reillyho a nabídl mu touš k teči. Dubnyk se ale vytáhl a levým ramenem svůj celek zachránil.
48:28'
Minnesota začala své další oslabení dobře. Koivu získal puk a okamžitě jej dostal z vlastní třetiny.
48:19'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., podrážení).
48:05'
47:36'
Domácí se dokázali ubránit a vyhodili touš přes všechny čáry.
47:06'
Hosté se až nyní v rámci své přesilovky usadili v pásmu.
46:05'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mats Zuccarello – 2 min., nesportovní chování).
46:05'
Je srovnáno! SAMMY BLAIS si krásně vybruslil až před bránu a podruhé v utkání byl Dubnyk nachytán z podobné pozice. Tentokrát byl kotouč propasírován skrz výstrojí až za brankovou čáru. Domácí trenér však reklamoval situaci, která gólu předcházela, neboť za bránou Wild zřejmě došlo k faulu na domácího hokejistu. 3:3. Asistence: Tyler Bozak a Justin Faulk.
45:20'
St. Louis je dle očekávání zatím ve třetí třetině aktivnější. Další útočná snaha však vyšla vniveč, neboť byl pískán ofsajd.
45:06'
Eriksson Ek vybojoval za svou bránou puk, ale následně nepřihrál přesně. O pár sekund později pálil z velké dálky Parayko. Dubnyk jeho pokus viděl.
44:30'
Minnesota se za cenu odpalu puku do obranného pásma hostů ubránila. Mezitím, než se hosté znovu dostanou před bránu, mohla vystřídat.
43:47'
Sundqvist pálil bez přípravy pouze do těla bránícího hráče, který stál těsně před brankářem Dubnykem.
43:19'
Až nyní je hra poprvé ve třetí třetině přerušena. Hostující tým se provinil ofsajdem.
42:38'
Střela Schwartze byla velmi nepřesná. Po mantinelu nakonec odklouzala mimo útočné pásmo Blues.
41:54'
Hosté drží touš na svých hokejkách. V následujícím momentu se pokusí dostat dopředu.
41:33'
Následovala pasáž hry, ve které se hrálo ve středním pásmu.
41:08'
Rána Foligna z levého křídla zamířila do lapačky Allena. Hostující brankář raději hru přerušil.
40:33'
Třetí periodu načala lépe Minnesota. Ihned po zisku kotouče se hnala dopředu, ale Eric Staal se ke střele nepropracoval.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Začátek měla parádní Minnesota a díky dvěma rychlým brankám se podruhé v utkání dostala do vedení. Náskok mohl být v závěru třetiny ještě veselejší, ovšem gól Koiva platit kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti nemohl. Tento zápas je před třetí třetinou naprosto otevřen, přestože Divočáci jsou o jednu branku napřed.
Střely na bránu: 16 – 18.
40:00'
39:19'
Jaden Schwartz se probil do útočného pásma. Čas ke střele ale nedostal a puk se odkutálel do rohu kluziště.
38:52'
Domácí drží puk za bránou a za pár chvil se budou snažit o založení útočné akce.
38:24'
Dunn nahazoval touš před bránu zrovna ve chvíli, kdy byla před Dubnykem hromada těl. Domácí gólman i s pomocí obránců stačil zasáhnout.
37:33'
Staal dostal od Zuccarella nezjištnou přihrávku před bránu, jenže zpracování se mu nepovedlo. Kotouč Staalovi odskočil z hole.
37:08'
Hunt byl u vyhozeného puku první. Pískal se tak icing a hra se opět přesouvá do obranného pásma Bluesmanů.
36:35'
Schwartz si vybruslil až na vrchol pravého kruhu a z otočky následně vypálil. Zařízení ale minul.
36:03'
Hosté se udrželi v útočné třetině a nyní pobývají v blízkosti mantinelu. U nich se svádí několik soubojů.
35:49'
Devan Dubnyk musel být pozorný proti nebezpečné ráně z levého kruhu.
35:19'
Po ofsajdu St. Louis se bude vhazovat ve středním pásmu.
34:31'
Minnesota sice vsítila čtvrtou branku, kterou dal Koivu, ovšem trenérská výzva Craiga Berubea dala za pravdu hostům. Parise stál v době vstřelení branky v brankovišti a pravou rukou zamezil Allenovi v zákroku.
34:25'
Schenn nedokázal protečovat puk do pásma Wild, a proto bylo odpískáno zakázané uvolnění. Po delší době se hra přesune před Allena.
33:56'
Hosté nyní pobývají v útočné třetině, ale ve svém snažení zatím nejsou přesní.
33:23'
David Perron natáhl mezi kruhy ke střele, která však byla sražená mimo tři tyče.
32:52'
Vypadalo to, že se domácí dostanou do přečíslení dva na jednoho, ale Donato se zjevil v ofsajdu.
32:19'
Bouwmeester neměl na modré čáře prostor ke střele, a proto se snažil přihrát. Zucker však jeho pobídku vystihl a kupředu může znovu Minnesota.
31:43'
Nyní sledujeme poměrně slabší pasáž hry na obou stranách. Hraje se ve středním pásmu.
31:14'
Huntovi se dlouhá přihrávka nepovedla úplně nejlépe.
30:22'
Perron se báječně uvolnil v útočném pásmu, ale po celou dobu svého působení ve třetině domácích byl pronásledován. Nakonec byl i o puk obrán.
30:06'
Proti ráně Schenna měl Dubnyk drobné problémy. Nakonec nadvakrát tento projektil zkrotit dokázal.
29:20'
Minnesota je ve druhé třetině lepším týmem. O tomto tvrzení také vypovídají již dva vstřelené góly v této části hry.
28:22'
Staal opět ukázal, že je silný v přihrávkách zpoza brány a tentokrát před ní oslovil Zuccarella. Allen si ale ve velké rychlosti pokryl přední tyč a úspěšně zakročil.
28:01'
Pokus o nahození v podání Ryana Sutera skončil po teči hostů v ochranné síti. Hra je zastavena.
27:25'
Blais si pouze nahodil puk do útočné třetiny. Následně si jej však dojet nedokázal.
27:04'
Jake Allen zasahoval proti ráně od modré čáry. Následovat bude první komerční pauza ve druhé periodě.
26:49'
Koivu byl na středovém kruhu obrán o puk. Útočná protiakce Wild tak vzápětí skončila.
25:59'
Hosté vyhráli vhazování a vyzkoušeli pozornost domácího gólmana, ten také tentokrát odolal.
25:44'
Dubnyk si připsal zákrok proti střele z levé strany. Blues alespoň vybojovali útočnou třetinu.
24:39'
Minnesota právě vstřelila branku!
Ale domácí zůstali na puku a nádhernou souhrou se dostávají do vedení. Hunt uvolnil na levém kruhu Staala, který parádní křížnou přihrávkou vybídl MATSE ZUCCARELLA před úplně odkrytou svatyní. Norskému útočníkovi už nedělalo problém zavěsit. 3:2. Asistence: Eric Staal a Brad Hunt.
24:30'
Staal v ideální pozici minul. Nedokázal trefit téměř prázdnou bránu hostů.
24:05'
Minnesota se drží v útočném pásmu a kombinuje.
23:22'
Staal se snažil zpoza brány uvolnit na brankovišti Pariseho. Na poslední chvíli však Pietrangelo zasáhl a nedovolil zkušenému útočníkovi zakončit.
23:10'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., sekání).
22:54'
Hra se přenesla na druhou stranu, kde musel Allen zasahovat. Čtvrtá formace Wild nadělala velkou neplechu obráncům Blues.
22:18'
Dubnyk ukryl touš pod svou lapačkou a po krátkém přerušení se bude vhazovat v jeho pásmu.
21:01'
Allen udělal velkou chybu, kterou domácím doslova daroval vyrovnávající branku. KEVIN FIALA z otočky pouze nahazoval puk na bránu z pozice, která rozhodně nebyla gólová. Allenovi ale puk proskočil mezi betony až do brány. 2:2. Asistence: Jonas Brodin a Zach Parise.
20:48'
Nepřesná rozehrávka Dunna zapříčinila zakázané uvolnění Bluesmanů.
20:25'
Nahození Spurgeona bylo velmi nepřesné. Domácí se sami vyhostili z útočného pásma.
20:01'
Skončila nám první perioda. Domácí vstoupili do utkání lépe a po několika zajímavých akcích se dostali zaslouženě do vedení již ve třetí minutě. Následovaly ale dvě trefy hostů, které otočily ráz první třetiny. V závěru úvodních dvaceti minut si už St. Louis celkem v pohodě hlídalo náskok.
Střely na bránu: 10 – 6.
20:00'
19:40'
V tuto chvíli se hraje ve středním pásmu. První třetina za pár sekund skončí.
19:06'
Puk se dokutálel až k Allenovi, který dlouhou přihrávkou založil další akci hostů.
18:38'
Koivu si nyní spnil své defenzivní úkoly na jedničku a bekhendem dostal kotouč do střední třetiny.
18:02'
Blues uklidnili hru a kombinují ve svém obranném pásmu. Mezitím Divočáci střídají.
17:07'
Ryan Suter ujel po levém křídle ihned po návratu na led. Mířil k zadní šibenici, kterou však o pár centimetrů netrefil.
16:58'
16:34'
Hosté zůstávají na puku a i nadále tlačí Minnesotu. Dubnyk zatím odolává.
16:01'
Perron si odskočil na vrchol pravého kruhu. Z této pozice vypálil pouze do bránícího hráče.
15:24'
St. Louis začalo přesilovku tlakem. Křížná Schennova pobídka však adresáta nenašla.
14:58'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Suter – 2 min., držení).
14:25'
Hosté využili svého tlaku a poprvé v utkání jdou do vedení! Za bránou se ocitl CARL GUNNARSSON, posléze si vyměnil touš s Ryanem O'Reillym a rychlou střelou z téměř nulového úhlu nachytal Dubnyka. Brankář Minnesoty neměl pokrytý spodek brány, a proto inkasoval. 1:2. Asistence: Ryan O'Reilly.
13:46'
Protiakce hostů střeleckým pokusem neskončila. I nadále však pobývají obhájci Stanley Cupu v pásmu soupeře.
12:52'
12:51'
Zuccarello v závěru početní výhody zkusil pozornost Allena. Brankář hostů ale zakročil a puk za svá záda nepustil.
12:18'
Staal zůstal nikým nehlídán u levé tyče. Ve finální fázi však promáchl a nezakončil.
11:28'
Pietrangelo nedal Parisemu ani milimetr prostoru a přitlačil jej na mantinel. Hosté se následně ubránili odpalem přes všechny čáry.
10:59'
Suter pálil ihned po vyhraném vhazování těsně nad horní tyč.
10:52'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., hákování).
10:29'
Dumbova dělovka od modré čáry byla sražena mimo hrací plochu. Následovat bude vhazování před Allenem.
10:21'
Po ofsajdu domácích je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
10:05'
Dubnyk za bránou zastavil kotouč a přerušil útočný výpad Blues.
09:36'
St. Louis opět zatlačilo svého soka. Obrana Minnesoty si ale poradit dokázala.
08:49'
Bozak se dostal k puku v pásmu soupeře jako slepý k houslím. Možná zbytečně hledal lépe postaveného spoluhráče, protože rozhodně mohl zakončovat sám.
08:12'
Domácí tým opět celkem jednoduše puk získal a řítil se do přečíslení. Foligno tandemem oslovil Matta Dumbu, jehož pokus zápěstím doplachtil do lapačky Allena.
07:46'
Seeler dostal těsně za modrou čárou hromadu prostoru. Nakonec zkusil vypálit, jenže našel lapačku hostujícího brankáře.
07:07'
Allen zastavil za svou bránou nahozený kotouč a následně svému celku pomohl s rozehrávkou.
06:49'
Čtvrtá formace St. Louis udělala zase před Dubnykem rozruch. Zkušený gólman musel zasahovat proti rychlé střele Barbaševa z předbrankového prostoru.
06:16'
Hosté dokázali ubránit další útočný val. Poté vyhodili puk do středního pásma.
05:39'
Parise si pokoušel puk přikopnout do jízdy, ovšem ke střeleckému pokusu se neprotlačil.
04:50'
Kupředu se zase dostala Minnesota. Její útočné snažení ale skončilo icingem hostujícího celku.
04:00'
Bluesmani ale vzápětí skóre vyrovnávají. Barbašev si všiml svého spoluhráče, kterým byl MACKENZIE MACEACHERN a pěknou přihrávkou jej uvolnil. MacEachern dokázal celkem kuriózním způsobem dopravit puk za záda Dubnyka. Až napotřetí a ze vzduchu. 1:1. Asistence: Ivan Barbašev a Colton Parayko.
03:44'
Sundqvist díky svému důrazu vybojoval puk, ale následná přihrávka před bránu přesná nebyla.
03:19'
Hosté měli znovu problémy, tentokrát s přečíslením.
02:26'
Domácí jdou už ve třetí minutě do vedení! Na modré čáře se dostal k puku Spurgeon a parádní střílenou přihrávkou vybídl MARCUSE FOLIGNA k teči. Útočník Minnesoty stačil dopravit puk za záda Allena. 1:0. Asistence: Jared Spurgeon a Joel Eriksson Ek.
02:15'
Allen rybičkou zasahoval proti nebezpečné ráně Kunina.
01:16'
Hra se přenesla do pásma Minnesoty. Hosté napadají poměrně vysoko.
00:53'
Allen musel poprvé zasahovat. Kotouč přikryl pod svou lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.
00:24'
Spurgeon nahodil puk za bránu, odkud se okamžitě Staal snažil vybízet spoluhráče před ní. Nakonec ale hosté úmysl Wild přečetli.
00:01'
Před utkáním tradičně zazní hymna Spojených států amerických. Oba týmy už vjely na hrací plochu.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Seeler – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu (C), Parise (A) – Hartman, Kunin, Donato – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Blais, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Thomas, Bozak, Steen (A) – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.

Rozhodčí: Skilliter, Lambert – MacPherson, Mach.
MINNESOTA WILD

Divočákům se vstup do soutěže naopak vůbec nepovedl a nyní se krčí společně Chicagem a Los Angeles na úplném chvostu Západní konference. Minnesota doposud získala pouhých osm bodů z třinácti zápasů a v uplynulých dvou duelech nebodovala. Nejprve nezvládla přestřelku s Dallasem, kterou prohrála výsledkem 3:6 a o den později podlehla na ledě svého dnešního soka 1:2. Domácím se vůbec nedaří v produktivitě, tento fakt dosvědčuje bilance nejproduktivnějšího hráče týmu Erica Staala, který se zatím nepřehoupl přes hranici deseti kanadských bodů.
ST. LOUIS BLUES

Bluesmani vstoupili do základní části poměrně dobře, z úvodních sedmi duelů jen jednou nebodovali a tabulkou se posunuli vzhůru. V posledních zápasech se obhájcům Stanley Cupu taktéž daří. Tým Craiga Berubeho zvládl úspěšně poslední tři zápasy, ve kterých postupně zdolal Detroit, Minnesotu a minulou noc také Columbus po prodloužení. St. Louis momentálně patří druhá příčka v Západní konferenci. Se ziskem 19 bodů po 14 zápasech má naprosto stejnou bilanci jako lídr celé konference Edmonton. Zapíšou si také dnes jarní vítězové nejcennější hokejové trofeje další body?

V utkání nenastoupí žádný český a slovenský hokejista.
Přeji Vám příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu ze zápasu NHL mezi týmy Minnesota Wild a St. Louis Blues. Úvodní buly padne krátce po první hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.