NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Anaheim - 7. února 2020   01:00

Montreal
Montreal
17:18' Suzuki (Petry, Tatar) • 33:16' Gallagher (Kovalčuk) • 64:25' Petry (Armia)
3:2
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Anaheim
Anaheim
29:53' Silfverberg  (Rakell, Ja. Larsson) • 42:16' D. Grant  (Rowney)

3. Brendan Gallagher (MTL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 27-37; Zablokované střely: 9-16; Vhazování: 46%-54%; Hity: 25-22; Přesilové hry: 1/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.
Montreal sice přišel dvakrát o jednobrankové vedení a Anaheim dotáhl zápas do prodloužení, jenže nastavený čas rychle ukončil Jeff Petry a Canadiens zaznamenali důležité vítězství. Konečný výsledek dnešního utkání v Bell Centre. Montreal Canadiens 3 Anaheim Ducks 2.
64:25'
Montreal právě vstřelil branku!
JEFF PETRY teď vyrazil podél trestných lavic do protiútoku a poté fantastickou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější levý horní roh sítě – 3:2! Asistence: Joel Armia.
60:01'
Anaheim dokázal dvakrát odpovědět na jednobrankové vedení domácího Montrealu a čeká nás prodloužení. Po třetí třetině. Montreal Canadiens 2 Anaheim Ducks 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:13'
Jakob Silfverberg se ocitl u pravé tyče brány v obrovské šanci, jenže Carey Price si rychle lehl na bok a pravým betonem ho parádně vychytal!
57:58'
Joel Armia mohl vystřelit Montrealu důležité vítězství, jenže jeho střela z mezikruží skončila na výstroji skvělého brankáře Johna Gibsona.
57:37'
Ilja Kovalčuk na pravém křídle prohrál závod o puk a pískalo se zakázané uvolnění. Rozhodčí se poté ale Montrealu omluvili a vhazovalo se ve středovém kruhu.
56:48'
Ducks mohli rozhodnout v blízkosti levé tyče, jenže Carey Price skvěle zasáhl pravým betonem.
56:14'
Anaheim na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela mířila do předního horního rohu brány, Carey Price ji ale vyrážečkou vyrazil do ochranného skla.
56:00'
Carey Price bez problému zastavil střelu Ducks z levého kruhu pro vhazování a po úspěšném zákroku domácího brankáře nyní následuje poslední komerční přestávka.
55:45'
Tomáš Tatar před střídačkami nedokázal zpracovat puk a pod tlakem se rozhodl pro nahození. Skóre je 2:2.
54:55'
Troy Terry operoval s pukem za bránou Montrealu a obránce Brett Kulak ho bleskově přišpendlil na hrazení.
53:48'
Max Jones mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže puk netrefil a Carey Price ho zmrazil pod lapačkou.
52:32'
Phillip Danault se ocitl v šanci v blízkosti levé a následně pravé tyče, obě jeho střely ale skončily mimo.
51:40'
Josh Manson byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Montreal má další šanci rozhodnout dnešní zápas.
50:54'
John Gibson zmrazil nahození Montrealu z pravé strany pod lapačkou a následuje komerční přestávka.
50:02'
Carter Rowney mohl skórovat během oslabení, jeho bekhendové zakončení z prostoru mezikruží ale minulo vzdálenější pravý horní roh domácí brány.
49:06'
Joel Armia se ocitl v mezikruží v obrovské šanci a střelou zápěstím mířil k pravé tyči, jenže John Gibson předvedl senzační semafor! Neskutečné.
48:47'
Tomáš Tatar vypálil z levého kruhu pro buly a jeho střela skončila na brankové konstrukci!
48:04'
Nick Ritchie zbytečně fauloval v levém rohu útočného pásma Ducks a dostal poté dvě minuty za hákování.
47:39'
Obránce Montrealu po komerční přestávce vypálil od modré čáry a John Gibson nedokázal kotouč udržet.
46:48'
Ben Chiarot si nyní najel v levém kruhu na zpětnou diagonální přihrávku Nicka Suzukiho z pravého křídla, poté ale zamířil do náruče Johna Gibsona. Komerční přestávka.
45:32'
Brett Kulak vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a na přední tyči zřejmě trefil jednoho ze spoluhráčů. John Gibson zůstal každopádně nepřekonán.
44:36'
Max Domi na levém křídle pronikl do útočného pásma a diagonální přihrávkou hledal Jakea Evanse, debutující hráč v NHL ale na jeho pas nedosáhl.
43:42'
Adam Henrique mohl otočit utkání na stranu Anaheimu, když střelou z pravého kruhu mířil k přední pravé tyči, Carey Price ji ale levým betonem dobře vykopl.
42:16'
Anaheim právě vstřelil branku!
DEREK GRANT využil šťastného odrazu kotouče a z levého kruhu pro vhazování pak zamířil mezi betony Careyho Priceho! Znovu je vyrovnáno. Skóre utkání je 2:2. Asistence: Carter Rowney.
41:47'
Max Domi se nyní snažil prosadit na levém křídle podél hrazení a byl poslán k ledu, rozhodčí to ale nechali bez povšimnutí a zápas v Bell Centre tedy pokračoval dál.
40:29'
Canadiens vstoupili do závěrečné části utkání aktivně a vybojovali vhazování na pravém křídle útočné zóny.
40:01'
Hokejisté Montrealu potřebují dnešní utkání vyhrát a po dvou třetinách vedou nad hráči Anaheimu 2:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-25; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 51%-49%; Hity: 20-17; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 2:55.
Jakob Silfverberg dokázal v polovině utkání vyrovnat skóre, jenže krátce na to se prosadil domácí Brendan Gallagher a vrátil Canadiens ztracené vedení. Skvělé utkání hraje Nick Suzuki, který měl po přestávce dvě velké šance a klidně mohl zkompletovat hattrick, zatím se však podruhé v zápase neprosadil. Skóre po druhé třetině duelu. Montreal Canadiens 2 Anaheim Ducks 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:55'
Jakob Silfverberg mířil střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Carey Price měl ale čistý výhled a levým betonem puk vykopl.
38:46'
Anaheim se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, první přišla v blízkosti pravé tyče a druhá z vrcholu pravého kruhu, Carey Price ale obě zneškodnil.
38:16'
Vyloučený Sam Steel je zpět na ledové ploše a hokejisté Anaheimu tedy hrají opět v plném počtu.
37:52'
Max Domi vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč brány.
36:16'
Nick Cousins byl podražen na bodu levého kruhu pro vhazování a Sam Steel míří na trestnou lavici. Montreal si tedy po komerční přestávce zahraje přesilovou hru.
35:39'
Ondřej Kaše míchal s pukem v blízkosti levé tyče domácí brány, Carey Price mu ho ale hokejkou vypíchl.
33:16'
BRENDAN GALLAGHER si najel v mezikruží na bekhendovou přihrávku Iljy Kovalčuka zpoza brány a střelou bez přípravy zamířil mezi betony Johna Gibsona! Montreal podruhé v střetnutí vede, tentokrát 2:1. Asistence: Ilja Kovalčuk.
31:44'
Ducks se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
31:03'
Nick Suzuki si na pravém křídle povodil dvojici protihráčů a v mezikruží se následně dostal k bekhendové střele, která skončila na levém betonu Johna Gibsona! Vzápětí ještě přišla dorážka, jenž minula vzdálenější pravou tyč.
29:53'
JAKOB SILFVERBERG si najel v pravém kruhu na přihrávku Rickarda Rakella zpoza brány a střelou bez přípravy zamířil ke vzdálenější levé tyči! Je to 1:1. Asistence: Rickard Rakell a Jacob Larsson.
29:29'
Korbinian Holzer na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější levý horní roh brány. Kotouč skončil pouze na ochranném skle.
28:58'
Domácí brankář Montrealu nedokázal udržet střelu od modré čáry a dorážka Ducks minula pravou tyč.
28:45'
Carey Price zastavil nahození Ducks a rychle rozehrál, jenže následná kolmá přihrávka domácích Canadiens skončila vzápětí na zakázaném uvolnění.
28:10'
Erik Gudbranson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána skončila v náručí brankáře Careyho Priceho. Následuje reklamní přestávka.
26:54'
Vyloučený Ryan Getzlaf opustil trestnou lavici a Derek Grant se řítil z levé strany do přečíslení dva na nikoho, jenže rychlou střelou zápěstím minul vzdálenější pravý horní roh brány Habs!
25:21'
Ilja Kovalčuk vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování a John Gibson puk podržel v náručí.
25:21'
Dvojice hráčů Montrealu se srazila na pravém křídle útočného pásma a Ducks poté bez problému vyhodili.
24:46'
Ryan Getzlaf dostal dvě minuty za sekání a Montreal si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání.
24:22'
Phillip Danault se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže neposedný kotouč nedokázal dobře trefit a brankář John Gibson puk vyrazil hrudí.
23:52'
Jake Evans na levém křídle vystřelil z otočky a jeho střela zápěstím od modré čáry byla zablokována.
23:08'
Max Jones mohl skórovat v blízkosti pravé tyče z otočky, jeho střela ale minula vzdálenější levou tyč brány.
22:38'
Cam Fowler nyní zamířil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování do ochranného skla, od kterého se puk odrážel před bránu, a skončil v lapačce Careyho Priceho.
22:32'
Jacob Larsson vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk mířil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Carey Price si ale poradil a přerušil hru.
21:48'
Marco Scandella vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela mířila do levého horního rohu brány, John Gibson ji ale dokázal zastavit a zmrazil puk pod lapačkou.
21:17'
Nick Suzuki na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk se od horní tyče odrazil zpět do hry!
20:23'
Canadiens předvedli hodně divokou rozehrávku podél střídaček a kotouč nyní zamířil na zakázané uvolnění.
20:01'
Anaheim má po úvodní třetině dvojnásobný počet střel na bránu, přesto na ledě Montrealu prohrává.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-14; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 47%-53%; Hity: 10-10; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:00.
Anaheim nevyužil dvě přesilové hry za sebou a v závěru první třetiny si zahrál úvodní početní výhodu Montreal, který ji na rozdíl od svého soupeře využil, když se v ní prosadil Nick Suzuki. Carey Price zatím chytá skvěle a prosadit se mohl i nováček Jake Evans, který se po pár sekundách na ledě řítil sám na bránu, ani nadvakrát ale hostujícího Johna Gibsona nepřekonal. Skóre po první třetině duelu. Montreal Canadiens 1 Anaheim Ducks 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:43'
Útočník Ondřej Kaše mohl odpovědět střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Carey Price šel ale rychle do kolen, aby puk vyrazil a rychle zmrazil pod lapačkou.
17:18'
NICK SUZUKI si zpracoval puk na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím nad pravým betonem Johna Gibsona zamířil ke vzdálenější levé tyči! Montreal využil přesilovou hru a vede. Asistence: Jeff Petry a Tomáš Tatar.
16:53'
Nick Cousins vystřelil před vrcholem mezikruží a John Gibson nedokázal puk udržet v náručí, kolem něj ale nebyl žádný z hráčů Montrealu, který by dorážel.
16:11'
Nick Ritchie dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Habs si zahrají po reklamní přestávce první přesilovku.
15:01'
Nate Thompson mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže jeho bekhendové zakončení skončilo na výstroji pozorného brankáře Johna Gibsona.
14:19'
Carey Price ukryl další střelu Anaheimu od modré čáry v lapačce a na opačné straně mohl vystřelit Jeff Petry, na bodu pravého kruhu se mu ale puk zamotal pod brusle.
13:40'
Cam Fowler na levém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Careyho Priceho pravým betonem přišla dorážka, i s ní si ale brankář domácích Habs poradil! Domácí brankář zatím chytá fantasticky.
12:41'
Ondřej Kaše na pravém křídle vystřelil od hrazení a Carey Price na přední tyči zmrazil kotouč pod lapačkou.
11:54'
Jakob Silfverberg se řítil sám na bránu a Ben Chiarot ho zezadu zahákoval. Menší trest a komerční přestávka.
10:58'
Troy Terry už se chystal zakončovat v prostoru mezikruží, Nate Thompson ale předvedl parádní bekčeking.
09:41'
A další střela Anaheimu z prostoru levého kruhu pro vhazování, kterou na přední tyči Carey Price podržel.
09:27'
Ducks poté odpověděli střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, Carey Price byl ale na přední tyči připravený a bez problému kotouč vyrazil za svou bránu.
08:34'
Tomáš Tatar na pravém křídle pronikl do útočného pásma a po brzdě na modré čáře uvolnil Bretta Kulaka, jeho střela z vrcholu mezikruží ale byla zablokována.
08:00'
Ben Chiarot se snažil přenést hru z levého křídla doprava, jenže jeho úmysl přečetli hokejisté Anaheimu.
06:35'
Josh Manson na levém křídle vypálil od modré čáry a Carey Price ukryl kotouč ve svém náručí. Po zákroku brankáře Montrealu následuje reklamní přestávka.
05:58'
Ryan Getzlaf se snažil prosadit na pravém křídle útočného pásma, jenže na vrcholu pravého kruhu pro vhazování se mu do cesty postavil jeden z hráčů Montrealu.
04:40'
Jeden z hokejistů Anaheimu se teď snažil prosadit po rychlém objetí brány, jenže jeho pokus byl zablokován.
03:20'
Jake Evans naskočil ke svému prvnímu střídání v NHL a po pár sekundách na ledě mohl vstřelit svůj první gól, když se řítil sám na bránu, mezi betony ale vzápětí Johna Gibsona nenachytal!
02:58'
Anaheim se dostal na pravém křídle v rychlém sledu ke třem střelám, z nichž první dvě Carey Price vyrazil, zatímco třetí poté ukryl v náručí a přerušil hru.
02:17'
Nate Thompson se ocital u pravé tyče ve slibné šanci a mohl skórovat do sítě svého bývalého týmu, jenže John Gibson mu hokejkou kotouč fantasticky vypíchl.
01:23'
Anaheim měl úvodní šanci zápasu, střela Hampuse Lindholma z levého kruhu pro vhazování ale skončila v náručí pozorného brankáře Careyho Priceho.
00:57'
Carey Price nyní předvedl za vlastní bránou riskantní rozehrávku a Victor Mete situaci zachránil za cenu zdržování hry. Došlo k úmyslnému posunutí branky.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Mete, Chiarot, Petry (A), Kulak, Folin, Scandella – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Lehkonen – Evans, Domi, Kovalčuk – Weise, N. Thompson (A), Cousins. Hlavní trenér: Claude Julien.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Gudbranson, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Holzer, Ja. Larsson – Silfverberg (A), Getzlaf (C), Rakell – O. Kaše, Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Reid Anderson. Čároví: Greg Devorski, James Tobias.

Tomáš Tatar (MTL) 55 zápasů, 20+30, +/- 0
Ondřej Kaše (ANA) 47 zápasů, 7+15, +/- -5
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly loni dvakrát na začátku roku 2019 a body si spravedlivě rozdělily. Na začátku února doma zvítězil Montreal, zatímco na začátku března Anaheim.
Anaheim Ducks

Hokejisté Anaheimu budou usilovat o prodloužení série dvou výher a v jejich bráně začne John Gibson. Ducks vyhráli hned pět z posledních sedmi utkání poté, co z předchozích osmi zápasů vyhráli pouze jednou. Hosté budou spoléhat na Rickarda Rakella, který už bodoval třikrát v řadě, když vstřelil jeden gól a zaznamenal tři asistence. Prosadí se i na ledě domácích Canadiens?
Montreal Canadiens

Hráči Montrealu sice prohráli osm utkání v řadě, poté ale nabrali skvělou formu a vyhráli sedm z posledních deseti zápasů. Carey Price vynechal středeční utkání proti New Jersey kvůli horečce, dnes by se měl ale do brány Canadiens vrátit. Ve stejném zápase ale utrpěl zranění v dolní části těla Shea Weber a do dnešního utkání v Bell Centre proti Anaheimu tedy nenastoupí.
Hokejisté Anaheimu se představí v pátek v noci na ledě Montrealu, kde budou usilovat o třetí vítězství za sebou. Do sestavy Canadiens se vrací brankář Carey Price, mimo hru je ovšem zkušený bek Shea Weber.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.