NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Boston - 6. listopadu 2019   01:30

Montreal
Montreal
01:13' Mete (Armia, Petry) • 16:48' Tatar (Gallagher, Chiarot) • 17:16' Byron  • 38:55' Mete (Lehkonen, Petry) • 49:07' Chiarot (S. Weber, Tatar)
5:4
(3:1, 1:2, 1:1)
Boston
Boston
14:56' Pastrňák  (Krug, Bergeron) • 27:17' Clifton   • 38:13' Bjork  (McAvoy) • 43:04' Kuraly  (Wagner)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:25 (13:6, 12:9, 6:10)
Zblokované střely – 27:11
Vyhraná vhazování – 24:36
Trestné minuty – 4:4
Hity – 31:36
Máme za sebou rozhodně pohledné a dramatické utkání mezi Montrealem a Bostonem. Domácí byli dvě třetiny lepší a živější, ale ze své převahy vytěžili jen těsné vedení 4:3.

Ve třetí části Medvědi přidali a ve 44. minutě srovnali Seanem Kuralym, který po výjezdu zpoza branky překvapil Price zakončením k bližší tyčce. Krátce poté hosté dostali puk do sítě znovu, ale domácí střídačka si vyžádala coach's challenge a video prokázalo, že trefě Bjorka předcházel těsný ofsajd. V čase 49:07 tak naopak vrátil Habs vedení střelou z levého kruhu Ben Chiarot a nakonec se jednalo o vítěznou trefu. Boston už totiž nedokázal srovnat ani při závěrečné hře bez brankáře a teprve podruhé v sezóně vyšel bodově naprázdno.
60:00'
V úplném závěru ještě stačil vypálit od modré čáry David Krejčí. Carey Price asi moc neviděl, ale puk uvízl někde v jeho výstroji! Předtím hledal Pastrňák křížným pasem Marchanda, který branku minu.
59:41'
Domácí se osvobodili a Bruins rozehrávají z obranného pásma.
59:18'
Do dorážky Bergerona vložil hůl Thompson a kotouč skončil až v ochranné síti.
59:01'
Bruins si vyžádali oddechový čas.
59:01'
Zakázané uvolnění Montrealu! Teď už hosté gólmana jistě odvolají.
58:34'
A hosté zatím nemají kdy odvolat brankáře. Do zakončení se naopak dostal Jonathan Drouin a Rask zasahoval vyrážečkou.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny, Rask zatím zůstává v brance.
57:16'
Třetí třetina se pomalu chýlí ke konci. Brzy můžeme očekávat hostující power-play.
56:33'
Gallagher si vyjel zpoza branky a testoval pevnost pravého betonu Tuukky Raska. Ten ho měn natlačený na tyčce a tak odolal.
55:23'
Hra se přelévá ze strany na stranu! Phillip Danault se zprava natlačil až před Raska, který měl položenou hůl na ledě a tou puk zastavil.
54:49'
Na pravém křídle nabral rychlost Pastrňák. Před Pricem chtěl ještě přihrávat, ale Marchand byl daleko.
54:12'
Coyle zamířil s pukem za domácí branku, odkud se snažil oslovit své spoluhráče. Přihrávce chyběla přesnost.
53:08'
Max Domi drze prohodil puk mezi bruslemi Zdena Cháry. Ten už nedokázal útočníka Montrealu zabrzdit, Domi ale své sólo zakončil střelou mimo!
52:48'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje do útočného pásma Canadiens.
52:16'
David Pastrňák předal v útočném pásmu puk Patricemu Bergeronovi. Ten střílel z pravé strany do připraveného Price. Další reklamní přestávka.
51:42'
Nepříjemné nahození Matta Grzelcyka, které bylo možná i tečováno. Price puk vyrazil jen před sebe a vypomoci mu musela obrana.
50:49'
Artturi Lehkonen vypálil z dálky na Raska. Ten má kotouč v lapačce. Následuje reklamní přestávka.
50:17'
Suzuki dostal puk do ohně, kam si sjížděl Jeff Petry. Tomu ale jeden z hráčů Bostonu přizvedl hokejku.
49:07'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí jsou zpět v roli vedoucího týmu! Slabší chvilku si vybral Tuukka Rask, kterému propadla přes lapačku do branky střela BENA CHIAROTA z levého kruhu – 5:4. Asistence: Shea Weber a Tomáš Tatar.
48:08'
Victor Mete dnes chytil ofenzivní slinu! Z levé strany najížděl proti hostující brance. Místo zakončení ale ještě nahrával na zadní tyčku Thompsonovi a ten se k puku nedostal.
47:28'
Jake DeBrusk uzmul domácím puk při rozehrávce a připravil šanci pro Bretta Ritchieho. Jeho střelu ale pokryl Price!
47:13'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Raska.
46:10'
Domácí každopádně čeká těžká šichta. Boston hraje ve třetí třetině úplně jinak, než v prvních 40 minutách.
45:23'
Byl to ofsajd! Domácí kouč Claude Julien tak svůj tým uchránil od pátého inkasovaného gólu.
45:23'
Porada je to hodně dlouhá, situace je asi i na videu velmi těsná. Je otázkou, zda byl v útočném pásmu dříve Charlie Coyle, nebo puk.
45:23'
Domácí kouč Julien si vyžádal coach's challenge. Střídačka Montrealu si myslí, že gólové situaci předcházel ofsajd!
45:23'
Hosté otáčejí skóre zápasu a poprvé v utkání vedou! Carey Price ztratil při zákroku hokejku, Senyshyn následně vrátil puk před jeho klec a ANDERS BJORK ho mezi betony gólmana Habs nasměroval za brankovou čáru.
45:01'
Teď byl hostům signalizován ofsajd a tak museli vyklidit útočné pásmo.
44:18'
Bruins ve třetí třetině hodně ožili. Zlepšili pohyb a jsou zatím aktivnějším týmem.
43:04'
Bruins právě vstřelili branku!
Hosté zůstali v náporu i po skončení přesilovky a nakonec puk procpali za brankovou čáru! Za brankou si kotouč vyměnili Chris Wagner a SEAN KURALY, který s ním vyjel před brankoviště a našel mezírku mezi levým betonem Careyho Price a tyčkou. Tohle hvězdný gólman Montrealu asi podcenil – 4:4. Asistence: Chris Wagner.
42:18'
Nabídka McAvoye trefila do brusle DeBruska. Od ní se puk odrazil vedle branky. Domácí jsou už kompletní.
41:29'
Torey Krug vypálil od modré čáry a puk zazvonil o tyčku domácí svatyně!
41:13'
Krug adresoval Pastrňákovi příliš pomalou přihrávku a domácí se tak pět osvobodili.
40:26'
Domácím se hned podařilo vyhodit.
40:16'
Shea Weber zasáhl hokejkou do tváře Brada Marchanda. Hosté budou hrát přesilovku.
Hity – 22:25
I ve druhé třetině byl aktivnějším týmem Montreal, ale Bostonu se podařilo vytěžit z relativního minima maximum. Ve 28. minutě snížil svým premiérovým gólem v NHL na 3:2 Connor Clifton a necelé dvě minuty před pauzou srovnal z dorážky Anders Bjork. Habs si však vzali ještě do přestávky vedení zpět, v čase 38:55 se totiž podruhé v zápase trefil Victor Mete. Brankář Rask sice reklamoval nedovolené počínání soupeře v brankovišti, ale gól byl uznán.
40:00'
39:37'
Puk vypadl do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:55'
Habs si ještě ve druhé třetině berou vedení zpět! Z levé strany útočného pásma vypálil VICTOR METE a puk si našel cestu za Raska, který přepadl o u brankoviště ležícího protihráče Nateho Thompsona. Rask reklamuje nedovolený zákrok na svou osobu, gól však bude platit. Asistence: Artturi Lehkonen a Jeff Petry.
38:13'
Hosté dorovnávají dvougólové manko! Po nahození Charlieho McAvoye od modré se puk odrazil k ANDERSOVI BJORKOVI, který ho pod pravým betonem brankáře Price propasíroval do branky. Asistence: Charlie McAvoy.
37:59'
Rozehrávka Webera vedla jen k zakázanému uvolnění Montealu. Veterán Chára se totiž nenechal přebruslit Gallagherem.
37:20'
Zakázané uvolnění hosté. Hra se stěhuje před Raskovu branku.
36:41'
Statistiku střel teď z pohledu Bruins trochu vylepšil Brandon Carlo. Jeho rána od modré končí ve výstroji Price.
36:32'
Hostům opravdu schází obvyklý drajv. V soubojích jsou většinou o krok později, než soupeř. To je vidět i na poměru střel na branku.
35:26'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Čas na další reklamní brejk.
35:03'
Senyshyn přerušil akci Montrealu zachycením puku, následně ho ale jen obloučkem vyhodil z obranného pásma. Aktivita je stále na straně Habs.
34:13'
Pastrňák dostal přihrávku na levý kruh. K nohám mu však doklouzal protihráč, přes kterého tak nemohl vystřelit.
33:53'
Od levého mantinelu vypálil Victor Mete a Rask musel předvést další zákrok.
33:22'
Další střelu Domiho ukryl v lapačce Rask. Vhazuje se po jeho pravici.
33:13'
Z levé strany střílel Max Domi. Jeho pokus byl přizvednut nad hostující branku.
32:56'
Střely na branku – 21:10
32:00'
Sean Kuraly nabral na pravé straně rychlost a natlačil se až před Price. Ten jeho nájezdu odolal a před dalším protihráčem volný kotouč přikryl. Následuje reklamní přestávka.
31:08'
Jake DeBrusk nahrával z levé strany puk před branku, domácí obrana však zasáhla dobře.
30:05'
Do přihrávky Coylea se z první opřel Zach Senyshyn. Domácí branku ale netrefil.
29:53'
Zdeno Chára od modré nahazoval puk na branku Montrealu. Price ho drží na své hrudi.
29:15'
Od modré čáry vypálil Krug. Jeho projektil ale neprošel až na Price.
29:09'
Přihrávka Kuralyho byla sražena až do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Medvědů.
28:44'
Z ošetřovny se vrátil na domácí střídačku Jeff Petry. To je pro domácího trenéra Claudea Juliena určitě dobrá zpráva.
27:39'
Domácí se snažili rychle odpovědět. Před Raskem zatápěla čtvrtá lajna Habs, pro hosty to však dobře dopadlo.
27:17'
Hosté z ničeho nic snižují! Na útočné modré zachytil puk obránce CONNOR CLIFTON, který se s ním vydal až na pravý kruh a střelou do bližšího horního růžku překonal Price. Pro hostujícího zadáka je to první zásah v NHL. Bez asistence.
26:40'
Phillip Danault před odkrytou brankou nedosáhl na Gallagherův nástřel! Domácí i ve druhé třetině pokračují v aktivní hře.
26:16'
I Poehling zmizel na ošetřovnu. Zřejmě se musí podrobit vyšetřením na případný otřes mozku.
26:16'
Ryan Poehling dostal zásah pukem někam do ucha! Na střídačku odjel v bolestivém předklonu také Jeff Petry, který navíc rovnou míří do útrob arény. Nepříjemné chvíle pro dva domácí hokejisty.
26:01'
Boston je kompletní.
25:49'
Hosté dokázali vyhodit.
25:18'
Tomáš Tatar si vyměnil puk s Drouinem a na modré čáře naznačil střelu golfem. Následně si popojel dopředu a zápěstím vypálil mimo.
24:47'
Domácím unikl puk do středního pásma.
24:00'
Weber byl ale zahákován Davidem Pastrňákem a tak je tu další přesilovka Canadiens.
24:00'
Obrovská šance domácích! Tomáš Tatar ji připravil pro Sheau Webera, který si z pozice obránce sjel až před branku. Z bezprostřední blízkosti však trefil jen Raska!
23:21'
Hostům bylo tentokrát odpískáno postavení mimo hru.
23:01'
Cliftonova rozehrávka nenašla spoluhráče. Je z toho icing Bostonu.
22:51'
Teď už je Boston v plném počtu.
22:40'
Hosté se osvobodili vyhozením a za chvíli už jejich oslabení skončí.
22:24'
Tomáš Tatar to zkusil z pravého kruhu přes obránce. Tuukka Rask ztlumil puk na hrudi.
22:06'
Hosté nyní vyhodili.
21:12'
Hosté zkusili v oslabení zahrozit. Kuraly vyvezl po pravé straně kotouč až do útočného pásma a efektní otočkou si vytvořil pozici na přihrávku pro Chrise Wagnera. Ten na levém kruhu nedosáhl na puk.
20:50'
Patrice Bergeron je vyloučen za hákování. Montreal si zahraje první přesilovku v zápase.
20:15'
Tomáš Tatar hned prověřil Raska. Ten střelu z levého kruhu vyráží.
Hity – 11:12
Velmi dobrou první třetinu za sebou mají hokejisté Montrealu. TI působili živěji než po včerejšku možná trochu unavený Boston a zaslouženě tak vedou 3:1. Úvodní aktivitu Habs přetavil už po 73 sekundách hry ve vedoucí gól obránce Victor Mete. Bruins moc šancí ke skórování neměli. V 15. minutě ale ukázali, že přesilovky jsou jejich velkou zbraní, když tu zatím jedinou využil už po 7 sekundách ranou z levého kruhu David Pastrňák. Domácím však rychle vrátil vedení Tomáš Tatar a o půlminuty později se navíc trefil také Paul Byron. Hosté tedy budou muset přidat, pokud chtějí v Bell Centre něco uhrát.
20:00'
19:57'
A ještě jedno přerušení hry. Hosté totiž zahráli na zakázané uvolnění.
19:49'
Ještě jeden zákrok Raska v první třetině. Hra je opět přerušena.
19:29'
Victor Mete zavezl puk do útočného pásma Montrealu a nahodil ho na hostující branku. Rask ho raději podržel v rukavici.
19:01'
Máme tu už poslední minutu první třetiny.
17:16'
O půlminuty později domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! Obránce Carlo sice obral o puk Artturiho Lehkonena, ale následně ho posunul pouze k modré čáře, kde se ho ujal PAUL BYRON. Ten dojel na levý kruh a překonal Raska střelou mezi betony – 3:1. Bez asistence.
16:48'
Domácí vrací vedení TOMÁŠ TATAR! Ben Chiarot odehrál puk do středního pásma, kde ho Brendan Gallagher posunul na rozjetého Tatara. Ten se dostal ke střele z levého kruhu a touš Raskovi propadl přes lapačku až za brankovou čáru. Asistence: Brendan Gallagher a Ben Chiarot.
16:06'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Price.
15:43'
Ostrou ranou se prezentoval Nick Suzuki. Rask byl připraven.
14:56'
Hosté má slova velice rychle potvrzují! Patrice Bergeron vyhrál buly na Toreyho Kruga, který z modré čáry poslal puk na levý kruh, kde už byl připraven DAVID PASTRŇÁK. Ten na nic nečekal a dělovkou z voleje propálil brankáře Price – 1:1. Asistence: Torey Krug a Patrice Bergeron.
14:49'
Hosté dostanou šanci na vyrovnání. Budou hrát přesilovku, v jejichž využívání jsou nejlepším týmem ligy. Za hákování je vyloučen Victor Mete.
14:26'
Paul Byron se pokusil najít před branku najíždějícího Lehkonena. Dobře se však vrátil Chris Wagner, jenž tuto přihrávku srazil.
13:19'
Přihrávku od zadního mantinelu dostal Joel Armia, který střílel hned z první. Pozorný Rask kotouč vykopl.
13:06'
Marchandovu přihrávku na Pastrňáka zastavil Mete. Čárový rozhodčí navíc hostům odpískal ofsajd.
12:45'
Prudkou přihrávku obdržel před branku Tomáš Tatar. Těžký puk ale nedokázal zpracovat a ten mu utekl za hostující klec.
12:11'
Z pravého kruhu střílel Brett Ritchie a Price musel do rozkleku. Následně byl puk tečován do ochranné sítě za domácí brankou.
11:52'
Nahozený puk raději přidržel Carey Price. Následuje druhá reklamní přestávka.
11:06'
Krejčího řada strávila dost času v útočném pásmu. Až teď se domácí osvobodili.
10:40'
Tentokrát Krejčí rozjel DeBruska. Ten dával puk před branku, ale spoluhráči k němu měli příliš daleko.
10:00'
David Krejčí si ve středním pásmu šikovně obhodil protihráče. Následně ale neměl komu přihrát a tak puk jen nahodil do útočné třetiny.
09:19'
Na ose hřiště se dostal ke kotouči Brendan Gallagher. Svou střelou trefil jen protihráče.
09:06'
Od modré čáry vypálil Victor Mete. Puk je v lapačce brankáře Raska.
08:25'
Hostující Kuraly zavážel puk do útočného pásma po pravém křídle. Nedokázal ale přihrát a byl vytlačen do rohu, kde o kotouč přišel.
07:50'
Na druhé straně se dostal do dobré příležitosti Brendan Gallagher, který zakončil zblízka do betonů Tuukky Raska. Někdo z hráčů poté zahrál vysokou holí a hra byla přerušena. Následuje reklamní přestávka.
07:01'
Hosté se poprvé dostali ke slovu. Jake DeBrusk vybojoval na útočné modré puk a následně pálil vedle levého horního růžku domácí svatyně. Krátce poté zakončoval rychlou souhru střelou z mezikruží Torey Krug, ovšem Price se stačil proti němu rychle přesunout a vyrazil kotouč lapačkou!
06:14'
Hra se po ostrém nástupu Montrealu uklidnila. Nyní se hraje bez šancí.
05:28'
Puk se odrazil před domácí brankoviště a Price si ho raději stáhl pod sebe. Před branku totiž dojížděl Charlie Coyle.
04:24'
Gallaghera zastavil čistým bodyčekem hostující obránce Connor Clifton. Fanouškům Habs se to nelíbí, hra ale pokračuje.
03:54'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Pricem.
03:36'
Hráči Bostonu mají po včerejším zápase s Pittsburghem těžké nohy a zatím se nedokáží dostat do tempa. Uvidíme, zda se postupně rozbruslí.
03:01'
Další domácí snahu zastavilo odpískané postavení mimo hru.
01:13'
Habs se ujímají vedení už po 73 sekundách zápasu! Petry z levého kruhu nahazoval puk před branku. Trefil brusli spoluhráče Armii, od níž se kotouč odrazil mezi kruhy, kam přijel VICTOR METE a jeho střela zapadla za záda brankáře Raska. Pro Meteho je to druhý gól v sezóně i kariéře v NHL. Asistence: Joel Armia a Jeff Petry.
00:47'
Ze středního pásma to zkusil Joel Armia. Tuukka Rask si připsal vítaný zahřívací zákrok.
00:21'
Domácí se snaží nastoupit na soupeře zostra. Shea Weber si rovnal puk na střelu mezi kruhy, ten mu přeskočil hokejku.
00:01'
Už i národní hymny jsou za námi. Teď už se ke středovému kruhu sjíždí aktéři úvodního buly.
Aktéři zápasu již nastupují na led Bell Centra. Za malou chvíli začne utkání, které bude pro bostonského obránce Zdena Cháru jubilejní 1500. v NHL.

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Mete, Petry, Chiarot, C. Fleury, Reilly – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Domi, Drouin – Byron (A), Poehling, Lehkonen – Suzuki, N. Thompson, Cousins.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Bjork – Wagner, Kuraly, Senyshyn.

Rozhodčí: Joannette, St. Laurent – Flemington, Knorr.

Tomáš Tatar (MTL) – 14 zápasů, 11 bodů (4+7)

David Pastrňák (BOS) – 14 zápasů, 29 bodů (14+15)
David Krejčí (BOS) – 8 zápasů, 5 bodů (1+4)
Zdeno Chára (BOS) – 14 zápasů, 5 bodů (2+3)
Peter Cehlárik (BOS) – 2 zápasy, 0 bodů
Jaroslav Halák (BOS) – 6 zápasů, průměr 2,82, úspěšnost 91,7 %

Montreal Canadiens:
Hokejisté Montrealu odehráli 14 zápasů, z nichž si připsali 16 bodů a v tabulce Východní konference figurují na devátém místě. Naposledy Canadiens prohráli 1:4 v Dallasu, ale předtím třikrát v řadě zvítězili. Postupně přehráli doma 5:2 rivala z Toronta a v arénách soupeřů zdolali 4:1 Arizonu a 5:4 v prodloužení Vegas. Výhodou pro Habs by mohl být delší odpočinek před utkáním, než měl Boston, který o den dříve odehrál těžký zápas s Pittsburghem.

Nejproduktivnější hráči:
Jonathan Drouin a Brendan Gallagher – 12b (7+5)
Max Domi a Tomáš Tatar – 11b (4+7)

Brankáři:
Carey Price – 11 zápasů, průměr 2,64, úspěšnost 91,5 %
Keith Kinkaid – 3 zápasy, průměr 4,35, úspěšnost 87,9 %

Boston Bruins:
Bruins mají na kontě ze 14 odehraných zápasů 24 bodů a v tabulce Východní konference jim patří druhá příčka. Navíc odehráli o dvě utkání méně než vedoucí Washington, na který ztrácejí jediný bod. O skvělé formě Medvědů svědčí i to, že dosud v jediném duelu vyšli bodově zcela naprázdno. Momentálně drží sérii šesti výher v řadě. Včera ji prodloužili v domácím duelu s Pittsburghem, který po dramatickém průběhu (Bruins vedli na začátku druhé třetiny 3:0, ale do kabin šli za stavu 3:4) přehráli 6:4. Skvělou výkonnost potvrdili Brad Marchand a David Pastrňák. Marchand zápas zakončil s bilancí 2+3 a bodoval potřinácté v řadě. Lídr bodování celé soutěže Pastrňák skóroval jednou, zapsal i asistenci a prodloužil svou bodovou sérii na dvanáct utkání.

David Pastrňák – 29b (14+15)
Brad Marchand – 28b (10+18)
Patrice Bergeron – 15b (7+8)

Brankáři:
Tuukka Rask – 8 zápasů, průměr 1,49, úspěšnost 94,9 %
Jaroslav Halák – 6 zápasů, průměr 2,82, úspěšnost 91,7 %
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Dnes v noci přivítají hokejisté Montrealu Canadiens rozjetý Boston Bruins. Hostující Medvědi hrají v této sezóně opravdu výborně, ale v Bell Centre absolvují druhý těžký zápas během 24 hodin a to by mohla být pro domácí Habs drobná výhoda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.