NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Nashville - 11. března 2020   00:15

Montreal
Montreal
42:45' Lehkonen (Ouellet, Suzuki) • 48:40' Vejdemo (Weise, Evans)
2:4
(0:0, 0:4, 2:0)
Nashville
Nashville
20:51' Johansen  (F. Forsberg, Arvidsson) • 23:01' Järnkrok  (Turris) • 28:18' F. Forsberg  (Josi, C. Smith) • 36:00' F. Forsberg  (Josi, Ellis)
Montreal
Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Armia, Danault, Byron (A) – Gallagher (A), Domi, Hudon – Weal, Suzuki, Lehkonen – Weise, Evans, Vejdemo.
Lambert, Furlatt – Barton, Cormier
Bell Centre, Montreal
21 021 diváků
Nashville
Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Holzer, Tinordi – Järnkrok, Johansen, Sissons – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Arvidsson, Turris, Trenin.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český nebo slovenský hokejový hráč.

Dnešní utkání sledovalo 21 021 diváků.
Je konec! Canadiens přece jen ještě zdramatizovali toto utkání, ale na srovnání se jim už nepodařilo dosáhnout. Už po třech minutách v závěrečné části se dorážkou z předbrankového prostoru trefil Artturi Lehkonen. Navíc po devíti minutách to bylo jen o dvě branky, jelikož svou první trefu v NHL zaznamenal Lukas Vejdemo. Domácí poté měli ještě šance, dokonce to zkusili bez gólmana, avšak na další branku už nedosáhli.
59:26'
To je ještě obrovský tlak, který mají Canadiens! Shea Weber vyslal skvělou ránu od modré, ale Juuse Saros ji stihl vykopnout levým betonem do rohu hřiště.
59:00'
Minuta do konce utkání!
58:33'
Už to vypadalo, že Montreal vstřelil branku, avšak nakonec tomu tak není! Nick Suzuki skvěl posílal kotouč před branku, kde do něj vložil hůl spoluhráč, jenže puk nakonec vypadl jen vedle levé tyče!
58:10'
Oddechový čas pro domácí.
58:10'
Mohlo být rozhodnuto, ale nakonec o kousek není! Hráč hostí totiž nabral kotouč na hůl a vysokým obloučkem ho poslal těsně vedle!
57:49'
Carey Price maže na střídačku, domácí to nakonec zkusí se šesti hráči v poli!
57:19'
Vidíme hodně ostrých soubojů ve středním pásmu, odkud se puk ještě moc nevzdálil. Nashville se ho navíc snaží držet a nepouští k němu Montreal.
57:10'
Komerční přestávka.
56:25'
Když už se konečně dostali do kombinace v útočném pásmu, přišla chybná nahrávka, která vyletěla po mantinelu až za jejich svatyni. Čas jim ubíhá rychle.
55:41'
Predators si navíc začali více hlídat střední pásmo, přes které se nedaří domácím projet ani za mák. Museli tak znovu pro puk do svého obranného pásma.
55:14'
Canadiens se ale ještě nevzdávají a znovu se dostali do útočného pásma. Tam však znovu ztratili touš a musí si pro něj dojet až ke svému gólmanovi.
54:33'
Znovu se nám celkem dlouho nepřerušila hra a Nashville už je opravdu hodně blízko k zisku dvou bodů, které by se mu do tabulky náramně hodily.
53:55'
Nyní se sice domácí provinili nepřesnou přihrávkou za branku, ale ještě to stihli uhasit. Následný pas na modrou už však vylétl do středního pásma.
53:13'
Filip Forsberg se snažil získat kotouč mezi kruhy ve svém obranném pásmu, ale nepovedlo se mu to. Montreal proto nadále může kombinovat v pásmu.
52:48'
Charles Hudon se dostal do útočného pásma, kde vyslal ránu ze všech sil. Ta ale trefila jen hokejku soupeře a odrazila se jen do rohu kluziště.
52:13'
51:32'
Lukas Vejdemo ale odvedl dobrou práci ve svém obranném pásmu, kde se dostal ke kotouči. Raději trochu uklidnil hru, a tak oba týmy vystřídaly.
51:03'
Hra se nadále odehrává ve vysokém tempu, které je asi největší ze všech třetin. Domácí nadále prohrávají o dva góly, ale v současné době se brání.
50:00'
A je za námi přesně polovina poslední periody, takže nám do konce utkání už chybí jen deset minut! Ukáže Montreal nakonec velký comeback a srovná stav?
49:21'
48:40'
Montreal právě vstřelil branku!
A vypadá to, že máme zaděláno na drama v tomto utkání! Montreal totiž přidává druhou branku! Dale Weise našel zpoza branky LUKASE VEJDEMA, který střelou z první překonal brankáře hostujícího celku! Pro montrealského útočníka jde navíc o první branku v NHL! Asistence: Dale Weise a Jake Evans.
47:54'
Domácí sice vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu, ale nedostali se k zakončení na branku. Nashville následně vyvezl kotouč do neutrální třetiny.
47:15'
Hosté si to nyní nijak nekomplikovali a nahodili kotouč po mantinelu do útočného pásma. Tam ho první získal Montreal, ale vyhodil jen na icing.
46:39'
A nadále se nám hraje bez přerušení, kdy se nám hra přelévá z jedné strany na tu druhou. Dante Fabbro navíc odvedl skvělou práci při napadání soupeře.
46:07'
Filip Forsberg dostal přihrávku na brusle, což byla trochu škoda. Jinak měl totiž velmi dobrou rychlost, ale pro touš se nakonec musel trochu vracet.
45:28'
Hra se nám ale skoro nepřerušuje, což spíše vyhovuje právě hostujícímu celku. Naopak Montreal by potřeboval útočit, ale nyní je s pukem za svou svatyní.
44:54'
Domácí vstoupili do této periody úplně jinak, na druhou stranu museli něco změnit a dnes už nemají co ztratit. Nashville se nyní hlavně urputně brání.
44:12'
Jenže Montreal předvedl skvělý forčeking, díky kterému nakonec puk získal. Byla z toho další rána od modré, ale tentokrát se k ní první dostali hosté.
43:31'
Canadiens tak ještě vykřesali jiskřičku naděje, avšak nadále prohrávají o tři branky. Navíc na kotouči se v současné době drží Predators v obranném pásmu.
42:45'
Velké zmatky v obraně hostů nakonec končí brankou v jejich síti! Xavier Ouellet vyslal ránu od modré, která se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde číhal ARTTURI LEHKONEN, jenž puk zametl do sítě. Asistence: Xavier Ouellet a Nick Suzuki.
42:00'
Už máme odehrané dvě minuty z poslední periody a viděli jsme jednu větší šanci. Tu měl domácí Nick Suzuki, avšak na gólmana hostů si nepřišel.
41:22'
Ryan Ellis je na ledě!
40:58'
A nakonec měli také velkou šanci! Jeden z nich se totiž dostal před samotného gólmana, ovšem Juuse Saros skvěle zasáhl pravým betonem.
40:28'
Domácí mají k dispozici ze začátku poslední periody ještě početní výhodu a mohli by se pokusit zdramatizovat utkání, nyní se dostali do pásma.
40:01'
Statistiky po druhé části:

Střely na branku: 21 – 32
Vhazování: 36% – 64%
Zblokované střely: 8 – 17
Hity: 24 – 10
Po druhé třetině se dá říct, že v Montrealu je hotovo, jelikož hosté vedou už o čtyři branky! Nashville měl skvělý vstup do třetiny, když se po necelé minutě trefil Ryan Johansen. O dvě minuty a deset sekund k tomu to navíc bylo o dva góly. Kyle Turris vyhrál buly čistě pro Callea Järnkroka, na jehož schovanou střelu nestihl Carey Price zareagovat. Špatná hra Montrealu navíc pokračovala, a tak po devíti minutách ještě využil početní výhodu Filip Forsberg. Ten navíc přidal ještě jednu branku, a tak Canadiens zažili na svém ledě třetinu hrůzy.

další třetina začne přibližně ve 2:05.
40:00'
39:59'
Joel Armia je na ledě!
39:22'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., hákování).
39:19'
Tato přesilová hra zatím není tak dobrá, jakou předvedli hosté předtím. Nyní se jim absolutně nedaří dostat se do pásma, navíc přijde na jejich straně vyloučení.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:28'
Nashville vyhrál vhazování v útočném pásmu, tak přišla střela od modré. Carey Price toho sice moc neviděl, ale kotouč se nakonec až do branky nedostal.
37:59'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Armia – 2 min., vysoká hůl).
37:31'
Predators si bez větších problémů dojeli pro kotouč až ke své brance a kompletně vystřídali. Navíc si zahrají další početní výhodu, využijí ji?
37:03'
S akciemi domácího celku to dnes vypadá špatné, možná už dokonce beznadějně. Nashville si dělá, co chce, a absolutně ovládá celý zápas.
36:00'
Nashville právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí celek ale třetina hrůzy! Roman Josi totiž skvělým pasem našel před brankou úplně volného FILIPA FORSBERGA, kterému stačilo jen nastavit hůl a mohl se jít radovat. Asistence: Roman Josi a Ryan Ellis.
35:20'
Další akce v podání domácího celku, ale znovu z toho není branka! Juuse Saros totiž proti střele vytáhl svůj levý beton a kotouč vyrazil do bezpečí.
34:50'
Na malý okamžik se nám zhasla světla v montrealské aréně, tak sudí raději přerušil hru. Světla jsou už ale nahozená, předtím ovšem bude komerční pauza.
34:22'
Navíc se zdá, že Predátoři nemají dost a chtějí svého soupeře nadále lovit! Znovu se totiž drželi v útočném pásmu, ale tentokrát z toho gól nebyl.
34:00'
Druhá třetina nám plyne celkem svižně a do jejího konce už nám chybí jen nějakých šest minut. Nashville tuto periodu naprosto ovládl třemi brankami.
32:56'
Tohle už byla zajímavá šance také na straně domácích! Artturi Lehkonen totiž táhl přečíslení dva na jednoho. Nemohl nahrát, jelikož mu do pasu padl obránce, ale jeho střelu na přední tyč má Juuse Saros v lapačce!
32:12'
31:56'
A to byla šance na straně Nashvillu! Z ničeho nic totiž přišla křižná přihrávka před braku domácího týmu, ale hostující útočník ji nedokázal usměrnit až do sítě! To už by bylo pro domácí neřešitelné...
31:21'
Jenže hosté se po chvíli osvobodili, a to tak, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění. Proto mohli vystřídat, navíc se rychle ještě dostali ke kotouči.
30:57'
Montreal se na druhé straně snaží prolomit střeleckou smůlu, ale zatím mu to opravdu nejde. Vhazovat se bude před Sarosem z důvodu zakázaného uvolnění.
30:14'
Christian Folin přesto dostal nabito na modrou, avšak jeho rána skončila na prvním hráči soupeře, který ji zastavil. Nashville se však na puku dlouho neudržel.
29:33'
Až nyní se Canadiens snažili něco vymyslet za brankou soupeře, ale směrem dopředu jim to hodně drhne. Dnes to vypadá spíše na jejich prohru.
28:53'
Predators jsou navíc nažhavení a nadále útočí. Domácí gólman se znovu musel ohánět v brance, avšak tentokrát to dopadlo pro jeho tým velmi dobře.
28:18'
Tady to začíná vypadat na jasnou záležitost, jelikož hosté využívají početní výhodu a vedou už o tři góly! FILIP FORSBERG dostal přihrávku na vrcholek kruhu a jeho parádní bomba šla přesně do šibenice! Asistence: Roman Josi a Craig Smith.
27:46'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Armia – 2 min., podrážení).
27:04'
26:51'
Nashville nyní hraje ve velké pohodě i tomu oslabení se ubránil v klidu. Nyní se tak dostal ke střele, kterou musel chytit do lapačky Carey Price.
26:10'
Filip Forsberg je na ledě!
25:36'
Domácí hokejisté vyhráli následné vhazování a dostali svého soka pod tlak. Nakonec jsme viděli svižnou střelu od modré, ale ta skončila těsně vedle tyče.
25:02'
Jenže nyní se Montreal už do kombinace dostal. Nick Suzuki nakonec vypálil, avšak jeho pokus udržel Juuse Saros ve výstroji a nechal přerušit hru.
24:43'
První početní výhoda domácího týmu v tomto utkání zatím není nic moc. Hosté se dvakrát dostali ke kotouči, který dokázali s velkým přehledem vyhodit.
24:10'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., hákování).
23:26'
Vypadá to, že Montreal už to dnes nebude mít ani trochu jednoduché, naopak hosté prodávají svou skvělou formu, a to hlavně v defenzivní činnosti.
23:01'
A během několika málo minut je to dokonce o dvě branky! Kyle Turris vyhrál buly čistě na CALLEA JÄRNKROKA, jenž vyslal schovanou střelu za obráncem, která se zastavila až v síti! Asistence: Kyle Turris.
22:42'
Hra se nám znovu nijak moc nepřerušuje, což tempu hry dnes jen prospívá. Nyní ale přece jen přišlo písknutí, jelikož Carey Price raději schoval touš pod lapačku.
21:52'
Hokejisté v červenomodrých dresech se snaží rychle odpovědět a hostující gólman má celkem dost práce. Přesto zatím drží střelce domácího týmu na uzdě.
21:25'
Tak to je por hosty raketový start do druhé třetiny, zatímco domácí celkem rychle prohrávají. Juuse Saros si už ale musel připsat úspěšný zákrok lapačkou.
20:51'
První velká šance brankou ještě neskončila, ale ta druhá už ano! Filip Forsberg posunul kotouč mezi kruhy, kam si sjel RYAN JOHANSEN, jenž rozvlnil domácí síť svižnou ranou zápěstím! Asistence: Filip Forsberg a Viktor Arvidsson.

Hity: 11 – 7
Je za námi první perioda, ve které jsme nakonec neviděli ani jednu branku. Úvod této periody naprosto jednoznačně patřil hostujícímu týmu, který si zahrál i dvě přesilové hry. Žádná z jeho nebezpečných střel ale neskončila v brance, ať už díky gólmanovi, nebo skvěle postaveným tyčím. V druhé polovině třetiny se vzchopili i domácí, jenže ani jedna z šancí gólem neskončila.

Další třetina začne přibližně v 1:08.
20:00'
19:26'
Domácí se ještě snaží ke konci periody dostat do vedení! Střelu z prostoru mezi kruhy ještě tečoval Jordan Weal, ovšem Juuse Saros udržel kotouč před brankovou čárou!
19:00'
18:29'
Lukas Vejdemo se vydal napadat rozehrávku hostujícího celku, ale znovu na to byl sám. Přesto se tento hráč k puku ještě dostal, jenže vypálil vysoko nad.
17:50'
Juuse Saros zachytil kotouč za sovu brankou, ale jeho nahození po mantinelu sebrali domácí. Následnou střelu od modré gólman hostí jen tak tak vyrazil.
17:23'
Hra se nám přerušila, jelikož touš se nám znovu dostal mimo hrací plochu. Hra je proto přerušena a vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu.
16:52'
Jenže nyní se jim to povedlo! Craig Smith se dostal v zajímavé pozici ke střele, jenže Carey Price udržel touš mezi rukou a tělem! Další důležitý zákrok.
16:21'
Canadiens napadali v útočné pásmu, ale osamocený hráč tam toho moc nezmohl. Nashvillu se ale nedaří probojovat skrze střední pásmo.
15:58'
Predators se znovu dostali směrem dopředu, ovšem nakonec jim to k ničemu nebylo. Montreal se trochu zvedl a začíná přece jen hru vyrovnávat.
15:06'
Komerční přestávka
14:36'
Jenže tohle už zajímavé bylo! Brendan Gallagher to vzal až před gólmana rovnou cestou z rohu kluziště. Dostal se i k zakončení, ovšem Juuse Saros betonem odolal!
14:04'
Joel Armia místo nahrávky do strany zkoušel nahazovat kotouč po mantinelu, což nebyla zrovna nejlepší varianta. Takto se Nashville v klidu ubránil.
13:28'
Predators to tentokrát zkusili přihrávkou dopředu, avšak ta se zastavila už ve středním pásmu. Přesto jsou to hosté, kdo znovu drží kotouč na holích.
12:53'
Zatím to vypadá, že se nám tato perioda odehraje bez branek. Nashville tím potvrdí skvělou defenzivu z posledních zápasů a Montreal zmar směrem dopředu.
12:08'
Konečně se také domácí dostali do nějakého tlaku. Přišly hned dvě tvrdé rány od modré, avšak jedna z nich šla vedle a ta druhá se zastavila o protihráče.
11:15'
Mikael Granlund předváděl aktivní napadání v útočném pásmu, ale velkou šanci jsme viděli na druhé straně! Charles Hudon se dostal z ničeho nic až před gólmana, ale ten jeho střelou vytáhl lapačkou mimo tři tyče!
10:46'
10:22'
Kyle Turris zachytil puk ve středním pásmu, ale raději se s ním vrátil do toho obranného. Predators tak mohou pomalu začít s dalším přechodem do ataku.
09:58'
To nebyla vůbec špatná šance Nashvillu! Ryan Johansen se z ničeho nic objevil o pravé tyčky s kotoučem, ovšem proti jeho zakončení se Price stihl přesunout a betonem zasáhnout.
09:18'
Jeff Petry čekal na přihrávku po mantinelu a čekal na ni dlouho. Takto ho stihl dojet soupeř, přesto se domácí zadák nakonec na kotouči těsně udržel.
08:45'
Po celkem dlouhé době se domácí hokejisté dostali ke střele. Ta přišla od modré a Roman Josi ji srazil do ochranné sítě, Hra je proto přerušena.
08:07'
Hosté nepovolují ani po komerční pauze a znovu se usadili v útočné třetině. Domácí se ale pustili do osobních soubojů, které vyzněly v jejich prospěch.
07:38'
07:20'
Úvod utkání zatím naprosto jednoznačně patří Nashvillu! Ten vyslal nebezpečnou střelu od modré, na kterou Carey Price moc neviděl. přesto se po jeho zásahu kotouč odrazil za brankovou konstrukci!
07:01'
Xavier Ouellet je na ledě!
06:28'
Avšak ani zde zatím nepřichází nějaká zásadnější změna. Domácí znovu vyhodili a hosté si museli pro kotouč dojet. Až nyní se tak dostali do pásma.
05:56'
Ani další založení útoku v podání Predátorů nebyl nakonec úspěšný. Nashvillu se zatím nedaří ani trochu, proto přijde střídání přesilovkových formací.
05:23'
Avšak začátek početní výhody je hodně podobný jako ten předchozí. Zisk kotouče v podání domácího celku, který ho následně vyhodil přes všechny čáry.
05:01'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Xavier Ouellet – 2 min., hákování).
04:14'
Kotouč se nám dostal mimo hřiště, takže hra musela být zákonitě přerušena. Vhazovalo se ve středovém kruhu, buly vyhráli hostující hráči.
03:42'
Dante Fabbro ukázal dobrý odhad na odraz kotouče, takže se k němu dostal jako první. Následně však musel do osobního souboje, ve kterém byl poražený.
03:10'
Až nyní se nám hra konečně přerušila! Nashville nedokázal využít přesilovou hru, přestože měl zajímavé šance. Montreal to ale nakonec ustál.
02:49'
Ben Chiarot je na ledě!
02:31'
Hosté jsou nyní ve velkém tlaku, ze kterého se domácí nemohou vymanit. Přesilovka Predators se ale pomalu blíží ke svému konci, už zbývá pár sekund.
01:55'
Až nyní se jim to povedlo. Dante Fabbro vyslal solidní bombu od modré. Carey Price toho sice moc neviděl, přesto dokázal kotouč vyrazit betonem.
01:16'
Hosté tak mají celkem brzy k dispozici první početní výhodu celého utkání. Zatím se však nemohou usadit v útočném pásmu, natož nebezpečně vystřelit.
00:49'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 2 min., držení).
00:30'
A my jsme hned viděli obrovskou šance na straně Nashvillu! Calle Järnkrok jel sám na gólmana, ovšem Carey Price vytáhl skvělý zákrok vyrážečkou! Důležitý zákrok.
00:18'
A po delším ceremoniálu nám mohlo utkání konečně začít! Domácí nastupují v klasické červenomodré kombinaci, zatímco hosté v bíložluté.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber, Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Armia, Danault, Byron – Gallagher, Domi, Hudon – Weal, Suzuki, Lehkonen – Weise, Evans, Vejdemo.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis, Josi, Fabbro, Ekholm, Holzer, Tinordi – Järnkrok, Johansen, Sissons – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Arvidsson, Turris, Trenin.

Rozhodčí: Lambert, Furlatt – Barton, Cormier.

Tomáš Tatar (MTL) 68 zápasů, 22+39
Nashville Predators

Nashville je na tom přece jen o dost lépe než jeho dnešní soupeř, ovšem i on ještě potřebuje sbírat body. Po šedesáti osmi zápasech má na svém kontě šestasedmdesát bodů, které ho zatím posílají na první nepostupovou pozici. Před ním je ale Vancouver, který má stejný počet bodů, a Minnesota, která má jen o jeden více, přičemž Wilds odehráli o jedno utkání více. Predators brali z posledních tří zápasů dvě výhry. Nejprve sice nestačili na Minnesotu 1:3, avšak následně brali dvě výhry. V obou zápasech navíc soupeřům nedovolili ani branku. Proto porazili Dallas 2:0 a v dalším zápase se stejným soupeřem 1:0.

Nejproduktivnější hráči:
Roman Josi – 63 bodů (16+47)
Filip Forsberg – 45 bodů (19+26)
Matt Duchene – 42 bodů (13+29)
Montreal Canadiens

Montreal ještě bude muset zabojovat o účast ve vyřazovacích bojích, a to hodně tvrdě. Po sedmdesáti zápasech má totiž na svém kontě sedmdesát jedna bodů a v současné době ztrácí na divokou kartu osm bodů. Ty tak potřebuje získávat v každém utkání. Z posledních tří utkání brali Canadiens dvě prohry. Nejprve sice přehráli New York Islanders 6:2, avšak následně dvakrát padli. Na hřišti Tampy dokonce nedali ani jednu branku a prohráli 0:4, v zatím posledním zápase skórovali jen jednou, a na Floridu nestačili 1:4.