NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Toronto - 9. února 2020   01:00

Montreal
Montreal
57:27' Scandella (Ouellet, N. Thompson) • 61:43' Kovalčuk (Suzuki, Price)
2:1
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Toronto
Toronto
41:06' Tavares  (Kerfoot, Hyman)
Montreal
Price (Ch. Lindgren) – Kulak, Petry (A), Chiarot, Mete, Scandella, Ouellet – Tatar (A), Danault, Gallagher – Kovalčuk, Suzuki, Armia – Drouin, Domi, Lehkonen (A) – Cousins, N. Thompson, Evans.
Walsh, Furlatt – Daisy, Cormier
Bell Centre, Montreal
21 302 diváků
Toronto

To je pro tuto chvíli vše. Přeji Vám dobrou noc, případně dobré ráno!

Vhazování 56:44%
Skončilo utkání mezi Montrealem Canadiens a Torontem Maple Leafs. Na první branku se čekalo až do 42. minutě, kdy skóre otevřel kapitán Maple Leafs, John Tavares. Domácí následně byli lepším týmem a v 58. minutě se jim povedlo vyrovnat. Prosadil se sváteční střelec Marco Scandella. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém vítězství domácím vystřelil Ilja Kovalčuk.
61:43'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí vyhrávají tento zápas! Do samostatného úniku se vydal Nick Suzuki, který ještě sice neuspěl, ale Jack Camplbell vyrazil puk pouze před ILJU KOVALČUKA, který jej uklidil do poloprázdné svatyně Maple Leafs. Asistence: Nick Suzuki, Carey Price
61:07'
Kotouč už mají opět hosté, konkrétně Auston Matthews.
60:45'
Situaci 2 na 1 vyřešil Tomáš Tatar střelou, ale Jack Campbell byl úspěšný!
60:25'
Kotouč zatím drží hosté. Střelu jsme zatím neviděli.
60:01'
Střely na branku 27:22 (třetí třetina 16:1)
Skončila třetí perioda, ve které oba týmy vstřelily jednu branku. Nejprve se ve 42. minutě prosadil John Tavares a následně v 58. minutě vyrovnal Marco Scandella. Zápas bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.
60:00'
59:20'
Hosté jsou nastěhováni sice ve svém útočném pásmu, ale ke střele se dostat zatím nemohou.
58:34'
Hra je vinou ofsajdu Maple Leafs pozastavena. Vhazovat se bude ve střední třetině.
57:27'
Domácí přece jen vyrovnávají skóre! Od modré čáry se napřáhl ke střele MARCO SCANDELLA, jehož rána po ledě prošla Jacku Campbellovi mezi betony. Asistence: Xavier Ouellet a Nate Thompson.
56:59'
Z levé strany pálil Ilja Kovalčuk, ale trefil pouze připraveného Jacka Campbella.
56:12'
Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1, ale jeden z obránců Maple Leafs vystihl záměr Tomáše Tatara, a tak k zakončení nakonec nedošlo.
55:46'
Hra je kvůli přihrávce rukou pozastavena. Vhazovat se následně bude ve středním pásmu.
55:03'
Útočnou akci Maple Leafs zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
54:42'
Útočná snaha hostí nebyla úspěšná, ale ani domácí si nepočínali přesně, a tak je kotouč opět na holích hostů.
53:52'
53:40'
Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.
53:17'
Domácí jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale Toronto dobře pokrývá důležité prostory.
52:38'
Z levé strany pálil z první Ilja Kovalčuk, ale Jack Campbell proti jeho střele úspěšně zasáhl a následně se hosté osvobodili.
52:09'
Střela Joela Armii z mezikruží byla zblokována.
51:52'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. – příliš mnoho hráčů).
51:33'
Ve skvělé pozici byl zakončující Marco Scandella, ale z vrcholku kruhu bránu Jacka Campbella tento urostlý obránce minul!
51:05'
Z mezikruží pálil bekhendem Joel Armia, ale jeho pokus byl zblokován za bránu Maple Leafs.
50:28'
Hra je opět přerušena. Hosté se dopustili dalšího icingu.
50:09'
Dlouhou přihrávku Jacka Muzzina Mitchell Marner nezkrotil, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.
49:35'
Z levého kruhu vypálil tvrdě Tomáš Tatar, ale skulinku u přední tyče Jacka Campbella nenašel.
48:46'
Max Domi se obtočil okolo brány a pokoušel se kotouč zasunout na zadní tyč, ale Jack Campbell jeho úmysl přečetl a svůj beton vytasil proti útočníkovi Canadiens včas.
48:21'
Po nahození Maxe Domiho Jack Campbell hru přerušil a následovat bude komerční přestávka.
47:45'
Zach Hyman poslal střílenou přihrávka, ale hokejka Alexandera Kerfoota byla zablokována, a tak k teči nedošlo.
47:17'
Rozehrávka Maple Leafs přesná nebyla, a tak je pískáno zakázané uvolnění v jejich neprospěch.
47:03'
Od modré čáry pálil Ben Chiarot, ale jeho pokus byl velice nepřesný.
46:22'
Po delší době se také připomněli hosté, konkrétně čtvrtá formace si vyvinula tlak, ale Carey Price zasahovat nemusel.
45:35'
Střela Brendana Gallaghera přesná nebyla, ale domácí u kotouče zůstávají i nadále.
45:15'
Domácí teď hrají velice aktivně, většinu času tráví v pásmu svého soupeře.
44:29'
Marco Scandella hledal z levé tyče naprosto volného Jonathana Drouina, který už mohl střílet do odkryté brány, ale útočník domácích kotouč minul.
44:08'
Z pravého kruhu pálil příklepem Ilja Kovalčuk, ale Jack Campbell jeho střelu viděl, a tak neměl velký problém zasáhnout.
43:40'
Hostům se jejich útočná akce nepovedla, a tak je kotouč opět v jejich obranném pásmu.
42:48'
Do velké šance se z předbrankového prostoru dostal Nick Cousins, ale Jack Campbell zatím drží čisté konto.
42:02'
Hosté jsou opět v útočném pásmu, kde hokejisté Maple Leafs kombinují.
41:06'
Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté jdou ve 42. minutě do vedení! Zach Hyman před po přejetí modré čáry kotouč na Alexandera Kerfoota, který našel JOHNA TAVARESE a kapitán Maple Leafs následně zamířil přesně k zadní tyči brány Careyho Price. Asistence: Alexander Kerfoot, Zach Hyman.
40:01'
Skončila druhá perioda, ve které měli poměrně jasně navrch hosté z Toronta, ale žádný z týmů branku nevstřelil, a tak je i po dvou třetinách skóre bezbrankové.

Střely na branku 11:21
40:00'
39:51'
Kotouč se po střele Bretta Kulaka ocitl v ochranné síti. Vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs.
39:30'
Jake Muzzin pálil od modré, ale jeho pokus se zastavil o klubko těl, které bylo před brankovištěm Careyho Price.
38:51'
Z levé strany nebezpečně pálil Ilja Kovalčuk, ale jeho pokus zápěstím Jack Campbell polapil do své lapačky, i když s touto střelou potíže měl.
38:23'
Střelu Jaka Muzzina od modré Carey Price v pohodě polapil a hru přerušil.
37:37'
Pěknou individuální akcí se blýskl Jason Spezza, který i sám zakončil, ale na Careyho Price si nepřišel.
37:03'
36:47'
Tato přesilovka v podání hostů není vůbec dobrá. Carey Price nemusel vůbec zasahovat.
35:50'
Do třetice vyhození v podání domácích.
35:33'
Domácí poslali kotouč opět za bránu Jacka Campbella.
35:10'
Domácí se krátce po vhazování osvobozují.
35:03'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
34:14'
Hosty opět pozlobil Brendan Gallagher, ale jeden z obránců na poslední chvíli jeho střelecký pokus zblokoval.
33:42'
Brendan Gallagher se dostal do situace 1 na 1, ale Jake Muzzin předvedl dobrou obrannou práci.
32:58'
Po přihrávce Mitchella Marnera zakončoval ze skvělé pozice John Tavares, ale Carey Price proti němu vytasil skvělý zákrok!
32:20'
Domácí jsou nastěhováni v pásmu soupeře, ale Jack Camplbell zatím zasahovat nemusel.
31:25'
31:10'
Z mezikruží pálil Brendan Gallagher, ale jeho pokus byl zablokován.
30:49'
Až nyní se domácí dokázali usadit v útočném pásmu.
30:23'
Kotouč je opět za bránou domácích, kteří musí rozjet znovu svou akci.
30:00'
Do obrovské šance se dostal hostující Zach Hyman, který byl úplně sám před bránou, ale Carey Price domácí tým podržel.
29:25'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Travis Dermott – 2 min., podrážení).
28:51'
Hra se po zakázaném uvolnění přesune opět před bránu Careyho Price.
28:25'
Dlouhá rozehrávka domácích byla nepřesná. Kotouč opět ukořistili hosté, kteří mají nyní více ze hry.
27:35'
Hosté jsou stále nastěhování v pásmu soupeře, ale další střela na Careyho Price zatím nepřišla.
26:35'
Trevis Dermott pálil nebezpečně z pravé strany, ale Carey Price i přes špatný výhled kotouč vyrazil do rohu.
25:56'
Rozehrávka hostů přesná nebyla, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
25:35'
Z pravého kruhu vypálil tvrdě Jeff Petry, ale ani obránce Canadiens skóre zápasu neotevřel.
24:58'
Dmytro Timashov vyzkoušel pozornost Careyho Price. Skóre po zákroku domácího brankáře zůstává stále bezbrankové.
24:11'
Do samostatného úniku mohl vyrazit Max Domi, ale dlouhá přihrávka na něj přesná nebyla.
23:47'
23:37'
Kotouč je opět za bránu Maple Leafs. Moc času v této přesilovce už nezbývá.
23:08'
Hosté nyní nejsou schopni se ani usadit v útočném pásmu.
22:39'
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.
22:20'
Střela Johna Tavarase skončila pouze na betonech domácího brankáře.
21:47'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., sekání).
21:12'
Další střelu si připsal Tyson Barrie, ale ani on domácího brankáře svou střelou od modré nepřekonal.
20:42'
Jako první se ke střele po přihrávce Austona Matthewse dostal Justin Holl, ale tento obránce Maple Leafs trefil pouze horní tyč!
20:01'
Skončila první třetina, která toho příliš nenabídla. K vidění nebylo žádné vyloučení a šancí bylo minimum. Po první třetině je stav bezbrankový.

Střely na branku 7:7
20:00'
19:33'
Z pravé strany nahazoval kotouč na bránu Brendan Gallagher, ale Jack Campbell s jeho pokusem problém neměl.
19:07'
Z levé strany pálil nebezpečně Jake Muzzin, ale Carey Price si svou bližší tyč ustrážil.
18:35'
Z levé strany pálil Joel Armia, ale jeho byl zblokován do rohu útočného pásma domácích.
17:40'
Po přihrávce Phillipa Danaulta pálil z pravého kruhu Brendan Gallagher, ale hostujícího brankáře nepřekonal.
17:05'
Canadiens se vydali do přečíslení, ale dobrou obrannou práci předvedl Jake Muzzin, který akci domácích zastavil.
16:07'
Rasmus Sandin poslal od modré čáry kotouč směrem na bránu Careyho Price, ale k teči nedošlo, a tak pokus mladého obránce mířil pouze do zadního mantinelu.
15:20'
Auston Matthews se přes střední pásmo pokusil přejít individuálně, ale jeden z obránců domácích jej zastavil.
14:25'
Canadiens okupují pásmo svého soupeře, ale Jack Campbell zatím žádný zákrok vytáhnout nemusel.
13:39'
Do situace 1 na 1 se dostal Kasperi Kapanen, ale mladý útočník Maple Leafs byl zastaven Marcem Scandellou.
13:20'
Dopředu si to nyní namířil Max Domi, ale jeho střela mířila pouze vysoko nad bránu Maple Leafs.
13:05'
Hokejisté Maple Leafs okupují pásmo svého soupeře, ale Carey Price zatím zasahovat nemusí.
12:15'
Jenomže domácí se dlouho v útočném pásmu neohřáli a hra se opět otočila. Do velké šance se dostal Auston Matthews, ale zasunout kotouč za Careyho Price se mu nepovedlo.
11:54'
Hostům jejich útočná snaha nevyšla, a tak se mohou nyní kupředu vydat hokejisté v červených dresech.
11:03'
Domácí se z tlaku dostali pouze za ceny zakázaného uvolnění, a tak je hra přerušena.
10:51'
Z pravého kruhu se ke střele odhodlal Jason Spezza, ale Carey Price jeho pokus viděl, a tak mu nečinilo problém proti této střele úspěšně zasáhnout.
10:19'
Zpoza kruhů pálil Zach Hyman, ale jeho pokus mířil pouze mimo tři tyče.
09:35'
Střelu od modré čáry Jack Campbell vyrazil přímo před Tomáše Tatara, ale kotouč měl velkou rychlost, a tak slovenský útočník ve službách Canadiens nestihl zareagovat.
08:52'
Arturi Lehkonen mohl mířit sám na bránu, ale útočníka Canadiens zradilo zpracování, a tak k tomu nakonec vůbec nedošlo.
08:09'
Kotouč se dostal po střele Tysona Barrieho do ochranné sítě, a tak je hra opět přerušena.
07:36'
John Tavares pokazil rozehrávku, a tak mohou s kotoučem na holích hrát hokejisté Canadiens.
07:09'
Do mezikruží se s kotoučem dostal Andreas Johnsson, ale ten měl kotouč na bekhend, a tak nemohl plnohodnotně zakončit.
06:40'
Domácí nerozehráli přesně, a tak je vinou zakázaného uvolnění hra přerušena.
06:19'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1, ale k zakončení nakonec vinou nepřesné přihrávky nedošlo.
05:50'
Domácí nerozehráli ideálně, ale hokejisté Maple Leafs nedokázali tuto chybu potrestat.
05:05'
Také střela Bena Chiarota na opačné straně kluziště až na bránu soupeře neprošla.
04:30'
Alexander Kerfoot pálil od pravého mantinelu, ale kotouč se zastavil o klubko těl v mezikruží.
03:46'
Auston Matthews se po přihrávce Andrease Johnssona dostal do další slibné šance, ale Carey Price jej opět vychytal, tentokrát kotouč vyrazil betonem.
03:22'
Střelu Austona Matthewse zpoza pravého kruhu Carey Price viděl, a tak mu nečinilo problém kotouč ukrýt ve své lapačce.
02:39'
Domácí útok nyní zastavili rozhodčí, protože hokejisté Canadiens se ocitli v ofsajdu.
02:05'
Kasperi Kapanen našel křižnou přihrávkou Jasona Spezzu, na kterého zívala poloprázdná brána, ale útočník Toronta puk netrefil podle svých představ.
01:20'
Tyson Barrie pálil golfákem od modré čáry, ale jeho rána bránu domácích minula.
00:42'
Do první velké šance se po špatné rozehrávce hostí dostal Tomáš Tatar, ale Jack Campbell si s jeho pokusem poradil.
00:01'
Začátek zápasu je ještě pozdržen. Nejprve je na řadě slavnostní ceremoniál.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Kulak, Petry (A), Chiarot, Mete, Scandella, Ouellet – Tatar, Danault (A), Gallagher – Kovalčuk, Suzuki, Armia – Drouin, Domi, Lehkonen – Cousins (A), N. Thompson, Evans.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Dermott, Barrie, Muzzin, Holl, Sandin, Liljegren – A. Johnsson, Matthews (A), Marner (A) – Kerfoot, Tavares (C), Hyman – Clifford, Spezza, Kapanen – Timashov, F. Gauthier, Engvall.

Rozhodčí: Walsh, Furlatt – Daisy, Cormier.

Tomáš Tatar (MON)
Toronto Maple Leafs
Toronto se také nenachází na příčce, která by zaručovala play off. Maple Leafs mají na svém kontě 65 bodů a nacházejí se na 9. příčce východní konference. Týmu se na začátku sezóny nedařilo optimálně, ale Toronto už se dostává do lepší formy. Za posledních 20 zápasů mají Maple Leafs 12 výher a 3 prohry v prodloužení, což není tak špatná bilance.

Nejproduktivnější hráči
1. Auston Matthew 40+28
2. Mitchell Marner 14+43
3. William Nylander 25+24
Montreal Canadiens
Montreal se v tuto chvíli nachází na příčce, která nezaručuje postup do play off. Canadiens jsou se ziskem 59 bodů na 11. místě východní konference se ztrátou 6-ti bodů na příčky play off. Montreal je v poslední době ve slušné formě, z posledních 10-ti zápasů získali hned 14 bodů, což je velice slušný počin.