NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Boston - 8. ledna 2020   02:00

Nashville
Nashville
30:54' F. Forsberg (Duchene, Josi) • 58:07' Mikael Granlund (Ekholm, F. Forsberg)
2:6
(0:1, 1:2, 1:3)
Boston
Boston
01:36' Pastrňák  (McAvoy, Grzelcyk) • 28:21' Heinen  (Grzelcyk, Coyle) • 37:42' Bergeron  (DeBrusk, Marchand) • 42:51' Wagner  (P. Lindholm, Krug) • 59:05' Krejčí  (T. Rask) • 59:27' Coyle  (B. Ritchie, Heinen)
Nashville
Lee, Chmielewski – Knorr, Smith
Bridgestone Arena, Nashville
17 623 diváků
Boston

Skončilo nám utkání mezi Nashvillem a Bostonem. Hosté potvrdili roli favorita a zvítězili poměrně vysokým rozdílem 6:2. Na výhře Bruins se tradičně podíleli také Davidové Krejčí a Pastrňák, oba si připsali jednu vstřelenou branku. Premiéra na lavičce Predators tak novému kouči Johnu Hynesovi pořádně zhořkla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Československá stopa:

Jaroslav Halák (Boston) – do utkání nezasáhl, Slovensko
Zdeno Chára (Boston) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 18:27, Slovensko
David Krejčí (Boston) 1+0, 2 střely, čas na ledě: 15:50, Česko
David Pastrňák (Boston) 1+0, 3 střely, čas na ledě: 15:25, Česko.

Bruins právě vstřelili branku!
Boston ještě nevyšuje svou dnešní výhru. Krásnou akci zakončil gólem do prázdné brány CHARLIE COYLE. Přihrávku od svého spoluhráče Ritchieho dostal přímo na hůl. Před prázdnou svatyní nepohrdl. 2:6. Asistence: Brett Ritchie a Danton Heinen.
59:05'
Je hotovo! Powerplay nehráli domácí příliš dlouho, protože DAVID KREJČÍ zacílil přes celé kluziště velmi přesně. 2:5. Asistence: Tuukka Rask.
58:55'
Až teď hraje domácí celek powerplay.
58:38'
Bostonští hokejisté drží puk. Rinne zatím na střídačku nevyrazil.
58:07'
Nashville právě vstřelil branku!
Nashville využívá přesilovku a snižuje. Ekholmovo nahození si našel před bránou MIKAEL GRANLUND, jenž dokázal protlačit puk až za Raska. Gól musel potvrdit až videorozhodčí, neboť nebylo zřejmé, zda-li byla černá guma celým objemem za čárou. 2:4. Asistence: Mattias Ekholm a Filip Forsberg.
57:46'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie Coyle – 2 min., podrážení).
57:38'
Josi je na ledě. Nashville hraje v plném počtu.
57:15'
David Krejčí našel zpoza brány Kruga. Zadák Bruins však následně nepřihrál přesně.
56:26'
Možnost ke vstřelení branky měl také Brad Marchand. Rinneho lapačka ale byla proti nepříjemné střele připravena.
56:01'
Pastrňákův pokus z levého kruhu zastavil Pekka Rinne svou hrudí.
55:52'
Bergeron hledal z otočky na zadní tyči stojícího Marchanda. Přihrávka byla na poslední chvíli sražená.
55:38'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., hákování).
55:35'
Wagnerova střela pouze orazítkovala zadní mantinel. Rinne tentokrát zasahovat nemusel.
54:47'
Coyle si nahodil puk před sebe a málem se dostal k zakončení. I přestože nevystřelil, tak ušetřil cenné vteřiny pro svůj celek.
54:18'
Bonino byl včas dostoupen svými protihráči. Třetí lajna Nashvillu ale celkem aktivně pobývá před Raskovou svatyní.
53:44'
53:36'
Tuukka Rask velmi jistě zasáhl proti dalšímu pokusu Filipa Forsberga. Hra je opět zastavena.
53:01'
Josiho dělovka z voleje zamířila pár centimetrů nad horní tyč. Ve dvojnásobném oslabení navíc málem ujel do samostatného úniku Chris Wagner.
52:39'
McAvoy velmi dobře srazil pokus Filipa Forsberga do ochranné sítě. Z přesilovky Predators pět na tři zbývá minuta.
52:18'
Josi nepřihrál Forsbergovi dobře. Boston se i ve třech hráčích zatím úspěšně brání.
51:44'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (John Moore – 2 min., hákování).
51:40'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jakov Trenin – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
51:40'
Zdeno Chára se pustil do pěstního souboje s Jakovem Treninem. Slovenský zadák bránil Charlieho McAvoye, který byl Treninem sražen k zemi.
51:14'
Tuukka Rask také nyní podržel svůj tým. Výbornou možnost na skórování měl Granlund, ale Rask dokázal svého krajana dokonale vybruslit.
50:38'
Kuraly vybojoval puk za bránou Nashvillu, ovšem přesnou pobídku na svého spoluhráče v předbrankovém prostoru nevyslal.
50:15'
Viktor Arvidsson nasměroval skákavý puk směrem na bránu. Rask se dokázal na poslední moment přesunout a zabránil tak druhému gólu ve své síti.
49:58'
Marchand se neprotlačil před Josiho. Domácí kapitán si také dnes počíná velmi dobře v defenzivní a ofenzivní činnosti.
49:21'
Järnkrok pouze posunul puk do útočného pásma. O zbytek se jeho spoluhráči nepostarali, jelikož Torey Krug byl u kotouče rychleji.
48:33'
Po sražení kotouče do ochranné sítě se bude vhazovat před Pekkou Rinnem.
48:25'
Obránci Bruins si přihrávají kotouč ve vlastním pásmu. Mezitím oba celky střídají.
47:32'
Boston v těchto chvílích velmi dobře bruslí. Nic nenasvědčuje tomu, že by Nashville s tímto zápasem mohl ještě něco udělat.
46:45'
Mattu Irwinovi nevyšla klička na útočné modré čáře. Boston následně s přehledem rozehrál.
46:22'
Viktor Arvidsson dostal na pravé straně mnoho prostoru. Rozhodl se vystřelit tvrdým úderem. Raska sice překonal, ale orazítkoval pouze tyč.
45:52'
45:44'
Velmi aktivní byl na konci oslabení Nashvillu Ryan Johansen.
45:18'
Watson využil chybné rozehrávky Bostonu, avšak vstřelením branky hosty nepotrestal.
44:51'
David Pastrňák hledal před bránou tečujícího DeBruska. Signál se povedl, jenže zakončení nebylo přesné.
44:22'
Marchand nedokázal propasírovat puk na Bergerona. Boston však v tuto chvíli jednoznačně kontroluje své třígólové vedení.
43:52'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Rocco Grimaldi – 2 min., podrážení).
42:51'
Medvědi navyšují své vedení. CHRIS WAGNER dokázal dostat puk za Rinneho záda po počáteční střele Lindholma z vrcholu levého kruhu. Rinne se sice dostal do kontaktu s Wagnerem na brankovišti, avšak puk už byl dávno za brankovou čárou, takže gól to byl regulérní. 1:4. Asistence: Pär Lindholm a Torey Krug.
42:35'
Rozehrávka Predators z vlastního pásma byla velmi nepřesná. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Rinnem.
42:02'
Granlund drží puk za bránou Bostonu. Hledá varianty k přihrávce. Hostující hráči jej ale výborně dostupují.
41:15'
Hra se už přenesla do útočné třetiny Nashvillu. Domácí ale zatím nevystřelili.
40:24'
První lajna Bostonu hned na počátku třetí periody předvedla nádhernou akci. Po ose Pastrňák – Bergeron se k zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Brad Marchand. Rinne jej ale vychytal špičkou betonu.
40:01'
Ve druhé třetině padly tři branky. Boston své vedení zvýšil a po čtyřiceti minutách Nashville ztrácí už dva góly. Jedná se o vyrovnaný zápas, ale produktivita je dnes jednoznačně na hokejkách hostů. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina.
Střely na bránu: 24 – 26.
40:00'
39:22'
Gólman hostů musel zasahovat také proti pokusu Watsona. Predátoři chtějí snížit své manko ještě před přestávkou.
38:55'
Nashville se dostal před bránu Bostonu. Forsberg ale Raskovu bránu netrefil.
37:42'
První přesilovka Bruins je využita. Medvědi předvedli rychlou souhru, ale nakonec se dočkali celkem šťastné branky. Puk totiž nejprve PATRICI BERGERONOVI ujel z hole, jenže za bránou stál DeBrusk, který svému spoluhráči přihrál znovu. Bergeron si s druhým zakončením už věděl rady. 1:3. Asistence: Jake DeBrusk a Brad Marchand.
37:29'
Brad Marchand krásnou žabičkou vybídl na brankovišti stojícího DeBruska. Rinne stačil sklapnout betony včas.
37:18'
Marchandova skrytá střela minula cíl. Boston ale už rozjel svůj tradiční přesilovkový kolotoč.
36:42'
Järnkrok vybojoval puk a následně jej vyhodil až k Raskovi. Boston se bude muset znovu dostávat do útočné třetiny.
36:29'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., příliš mnoho hráčů).
36:29'
Hra je přerušena. Tři a půl minuty před koncem druhé třetiny zde máme ještě jednu reklamní přestávku.
36:12'
Na druhé straně nebezpečně pálil Heinen. Rinne zakročil vyrážečkou a puk posunul do rohu kluziště.
35:24'
Hamhuis selhal ve velké šanci. Zapojil se do útočení a rázem se objevil před bránou. Bekhendem ale svatyni hostů přestřelil.
34:31'
Hosté se dostali do úniku tři na jednoho. Zakončení z levého křídla vzal na sebe Jake DeBrusk. Útočník Bostonu ale trefil hruď připraveného Rinneho.
34:20'
Odražený kotouč se dostal k Raskovi. Jelikož se před bránu stavěl Duchene, tak gólman Bostonu raději skryl puk do své lapačky.
33:45'
Pastrňák zavezl touš do útočné třetiny. Zkusil rychle vypálit z otočky, ale jeho jedovka byla zablokována.
32:28'
32:06'
Ekholmovo nahození bylo okamžitě doraženo. Rask měl obrovské štěstí, že obránci Bruins na poslední chvíli zakročili.
31:40'
Přesilovka Nashvillu pokračuje. Hokejisté ve žlutých dresech se už usazují před bránou Bostonu.
30:54'
Nashville přecejen využívá přesilovku 5 na 3. Rychlou výměnu kotouče přesnou střelou od modré čáry zakončil FILIP FORSBERG. Rask si sice na puk sáhl, ale gólu nezabránil. 1:2. Asistence: Matt Duchene a Roman Josi.
30:36'
Boston vyhrál buly a Zdeno Chára dokázal i ve dvojnásobné početní nevýhodě vyhodit puk.
30:28'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., vysoká hůl).
30:14'
Josiho dělovka od modré čáry byla sražena. Stejný hráč vypálil také o pár sekund později, ale Rask byl připraven.
29:32'
Arvidsson si mezi kruhy nenašel vhodnou pozici k zakončení.
29:01'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., podrážení).
28:21'
Hosté dokázali, jak jsou v letošní sezoně produktivní a efektivní. Coylova dorážka se sice neujala, ale právě tento hráč vybojoval kotouč u mantinelu. Křížnou přihrávkou poté oslovil Grzelcyka, který ještě vybídl mezi kruhy lépe postaveného DANTONA HEINENA. Heinen zakončil rychle a zároveň velmi přesně, přímo do horního růžku. 0:2. Asistence: Matt Grzelcyk a Charlie Coyle.
27:45'
O puk se nyní bojuje u mantinelu v pásmu hostů. Hra zase trochu ztratila na svém tempu.
27:11'
Dlouhou přihrávku Dana Hamhuise nedokázal zachytit Calle Järnkrok. Odpískán byl icing a hra se přenáší do pásma Predators.
26:32'
První šance Bostonu ve druhé části je na světě. McAvoy zachytil puk na útočné modré čáry a rychle si všiml Davida Pastrňáka na levém kruhu. Kanonýr Bostonu trefil Rinneho beton, avšak pohotová dorážka Marchanda byla velmi nebezpečná. Pekka Rinne se ale proti dorážejícímu hráči dokázal vytáhnout.
26:14'
Rask měl znovu plné ruce práce. Před brankovištěm se vytvořil závar, který ale dokázal brankář Bruins zastavit. Následně přikryl puk pod lapačkou a přerušil hru. V tuto chvíli probíhá komerční přestávka.
26:02'
Tinordi vybídl Mattiase Ekholma na pravém kruhu. Švédský obránce pálil bez přípravy těsně vedle zadní tyče.
25:21'
Nashville je v úvodu druhé části lepším mužstvem. Boston za necelých šest minut ještě nevystřelil.
24:52'
Järnkrok posunul puk na Webera, jehož pokus zápěstím neudržel Tuukka Rask ve své moci. Finský brankář si ale poradil také s dorážkou.
24:19'
24:06'
Hosté se už ale osvobodili a zřejmě se početní výhodě Predators ubrání.
23:36'
Nashville i nadále kombinuje v pásmu soupeře. Tato přesilovka je zatím hraná velmi dobře.
22:55'
Josi si vyměnil touš s Järnkokem. Švýcarský zadák poté tvrdě vypálil. Jeho pokus vyrazil Rask před sebe a dorážející Duchene jen o pár centimetrů minul přední tyč.
22:19'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brett Ritchie – 2 min., příliš mnoho hráčů).
21:45'
Rask musel vystartovat ze své brány, aby odehrál přihrávku, která mířila na Granlunda.
21:02'
Viděli jsme velmi zajímavou situaci. Nick Bonino vstřelil gól, ale ten nakonec neplatil, protože o pár chvil před překročením puku za brankovou čáru byla konstrukce posunuta. Rozhodčí nejprve rozhodli, že branka platit bude, ale nakonec svůj verdikt změnili.
20:23'
Weberova rozehrávka nebyla přesná. Kotouč zachytil za svou bránou Rask a následně přesně přihrál svému spoluhráči.
20:01'
První třetina skončila. Boston se ujal vedení již ve druhé minutě zásluhou Davida Pastrňáka, pro kterého to byla dvaatřicátá trefa v sezoně. První polovina třetiny nabídla rozhodně více vzruchu než ta druhá, jelikož posledních 6 minut bylo pro neutrálního fanouška celkem nezáživných.
Střely na bránu: 8 – 13.
20:00'
19:55'
Rinne ještě jednou musel zasahovat. Ránu vyrazil před sebe.
19:24'
Chris Wagner se snažil velmi šikovně natlačit před bránu. Ekholm jej ale na poslední chvíli zastavil svou holí.
18:57'
Kotouč opustil hrací plochu. 63 sekund před koncem první periody se bude vhazovat ve středovém kruhu.
18:25'
Marchandovi nevyšla otočka v útočném pásmu. Hned dva protihráči jej ve finální fázi zastavili.
17:50'
Marchand zpoza brány vybídl Patrice Bergerona. Centr první lajny Bruins trefil vyrážečku domácího brankáře.
17:25'
Ducheneovi nevyšla rychlá klička, kterou se snažil obelstit beka. Sledujeme teď poměrně hluchou pasáž, ve které není k vidění příliš mnoho střeleckých pokusů.
16:33'
Po delší době je hra přerušena. Smith nestačil dojet kotouč, a proto bylo odpískáno zakázané uvolnění.
16:08'
Boston se sice na chvíli chtěl usadit před nashvillskou bránou, avšak obrana hokejistů ve žlutých barvách zafungovala dobře.
15:18'
Oba týmy nyní měly problém s přechodem do útočného pásma. Hra ale pokračuje ve vysokém tempu.
14:31'
Ryan Johansen se parádním způsobem dostal ve střední třetině přes tři soupeře. Následným pokusem ale nechal vyniknout Tuukku Raska.
13:36'
Coylovo nahození z velkého úhlu skončilo na vnější konstrukci brány. Rinne zasahovat nemusel.
13:08'
Craig Smith se nedokázal dostat ke střele přes dlouhou hokejku Zdena Cháry. Slovenský obr zabránil nebezpečí, které se řítilo po pravém křídle.
12:35'
Icingem se tentokrát provinili domácí. Vhazování bude obstaráno ve třetině Predators.
12:15'
Anders Bjork zůstal zapomenut za obranou Nashvillu. Příliš mnoho času k zakončení nedostal, ale i přesto pořádně protáhl Rinneho. Domácí brankář nyní zachránil svůj tým před druhým inkasováním.
11:49'
Irwin posunul puk do střední třetiny. Po vystřídání ale budou pokračovat na kotouči hosté.
10:58'
Pokus Brada Marchanda vyrazil Rinne levým betonem před sebe. Pastrňák se ale přes hůl bránícího hráče k dorážce nedostal.
10:22'
Bergeronova teč v předbrankovém prostoru nezapadla do brány. Bostonská první formace ale prodlužuje svůj pobyt před bránou Nashvillu.
09:32'
Ritchie pálil z velkého úhlu. Rinne zasáhl lapačkou a zastavil hru. Tinordi v následném souboji forvardovi Bruins rozhodně nic nedaroval. Oba protagonisté se v sobě zaklínili.
08:47'
Predátoři zůstali v útočném pásmu. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před finským gólmanem ve službách Medvědů.
08:10'
08:05'
Nashville dlouho kombinoval, ale ke střele se odhodlal až nyní. Duchene ale stál až moc blízko k bráně, a proto si Rask spodní část svatyně pokryl.
07:24'
Josi nedokázal na útočné modré čáře zachytit vyhození hostů. Také tentokrát se kotouč dostane až k Rinnemu.
06:40'
Turrisova křížná přihrávka byla nepřesná. Hůl Forsberga nenašla. Poté se Boston bez větších problémů osvobodil.
06:10'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., naražení zezadu).
05:49'
Rinne musel pohotově zakročit proti rychlé akci čtvrté lajny Bostonu. Wagnerovo zakončení vyrazil špičkou betonu.
05:28'
Tuukka Rask zasáhl proti pokusu Matta Irwina. Domácí zadák trefil lapačku hostujícího gólmana.
05:02'
Brad Marchand se hnal dopředu, jenže Roman Josi byl při návratu zpět rychlejší. Další střelecký pokus hostů tak nebyl povolen.
04:18'
Nashville ve vlastním pásmu získal kotouč a pokusí se rozjet útočnou protiakci.
03:38'
Z podobné pozice jako Pastrňák to zkoušel také Krejčí. Útočník s číslem 46 na zádech ale orazítkoval beton domácího brankáře.
02:45'
Boston je i nadále aktivní. Před Rinnem bylo rušno. Finský brankář ale nebezpečí zastavil.
01:36'
Nejlepší střelec celé NHL opět skvěle zacílil! Obránce McAvoy posunul puk DAVIDU PASTRŇÁKOVI v obranném pásmu, český útočník se dostal do velké rychlosti a následně projel okolo beka. Poté na vrcholu pravého kruhu napřáhl a jeho tvrdý pokus zapadl pod Rinneho lapačku. 0:1. Asistence: Charlie McAvoy a Matt Grzelcyk.
01:05'
David Pastrňák se sice dostal do útočné třetiny, ale na obránci domácího celku ztroskotal.
00:14'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., krosček).
00:14'
Domácí aktivně napadali v útočné třetině rozehrávku Bruins. Arvidsson u mantinelu získal kotouč a následně vybídl Johansena. Útočník Predators ale trefil hůl bránícího hráče.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Y. Weber, Josi (C), Ekholm, Tinordi, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Turris, Trenin.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, P. Lindholm, Kuraly.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Knorr, Smith.
Vzájemné zápasy

22. 12. 2019 Boston – Nashville 3:4 po prodl.
22. 12. 2018 Boston – Nashville 5:2
4. 11. 2018 Nashville – Boston 1:0
Boston

„Medvědi“ mají odehráno 43 zápasů. Bruins se po těchto zápasech nachází na 2. místě Východní konference, když si připsali bilanci 22-2-11-8 při skóre 140:111. V Atlantické divizi je Boston Bruins na 1. místě. Na venkovních kluzištích si z 18 odehraných zápasů připsali bilanci 10-0-2-6 při skóre 59:46., Po utkání s „Predátory“ je čeká domácí utkání proti Winnipegu.

obránce Matt Grzelcyk (nemoc)
obránce Connor Clifton (zranění v horní části těla)