NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Detroit - 6. října 2019   02:10

Nashville
Nashville
24:40' Arvidsson (Duchene, Johansen) • 32:58' F. Forsberg (Ekholm, Duchene) • 44:48' Ekholm (Turris, Järnkrok)
3:5
(0:2, 2:0, 1:3)
Detroit
Detroit
10:29' Bertuzzi  (D. Larkin, Mantha) • 11:40' Mantha  (Bertuzzi) • 44:02' D. Larkin  (Mantha, Bertuzzi) • 49:24' Glendening  (Filppula) • 58:58' Bertuzzi  (Glendening, DeKeyser)
Nashville
Sutherland, Walsh – MacPherson, Nansen
Bridgestone Arena, Nashville
17 539 diváků
Detroit

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:4
Utkání je u konce a Detroit jej zvládl dotáhnout do vítězného konce. Třetí třetina byla na góly nejbohatší, na začátku 45. minuty strhl vedení na stranu hostů Dylan Larkin, ale ještě v téže minutě srovnal Mattias Ekholm. Přestřelka pokračovala a v 50. minutě se za hosty prosadil Luke Glendening. Ten pak měl prsty i v posledním gólu, to už domácí sáhli po neúspěšném náporu po power-play, hostující hráč podržel puk pro Tylera Bertuzziho a ten po objetí branky uzavřel skóre tohoto utkání na 3:5.
59:40'
Ještě jedno zakázané uvolnění Detroitu, opět se tak hra vrací před Jimmyho Howarda.
59:10'
Domácí ještě zkouší power-play, nemají už co ztratit. Detroit se teď ale zbytečně zbavuje puku nepřesnými střelami z dálky.
58:58'
Detroit právě vstřelil branku!
A je patrně rozhodnuto. Glendening dojel vyhozený puk, dokázal jej udržet v rohu pro TYLERA BERTUZZIHO, ten s ním následně objel prázdnou branku a zasunul. Asistence: Luke Glendening, Danny DeKeyser.
58:41'
Zakázané uvolnění Detroitu, vhazovat se bude po Howardově levici. Nejprve ale oddechový čas domácích.
58:08'
Howard přikryl ve svém brankovišti puk a překazil tak radost Duchenemu s Granlundem.
57:41'
Saros míří na střídačku, je tu power-play Nashvillu!
57:10'
Zleva si do útočného pásma vjel volný Mantha, následný švih vychytal u tyčky přilepený Saros.
56:15'
V dobré pozici byl Duchene, jeho zakončení ale zvládl Howard pokrýt. Ten je opět velkou oporou svého celku.
56:15'
Weberova střela po nájezdu do útočného pásma skončila vedle, nebyla navíc ani dostatečně prudká.
55:34'
Přihrávka na druhé straně našla Greena, jeho následnou dělovku vytáhl nad branku pozorný Saros.
54:58'
Fabbrovo nahození od modré se k Howardovi nedostalo, hostující obrana puk zastavila.
53:45'
Detroit se teď pouze brání, domácí tým začíná stupňovat svůj tlak a snahu o srovnání skóre.
52:51'
Další odražený puk před Howardem, po chybné rozehře Detroitu pálil zblízka Turris, našel ale pouze lapačku hostujícího gólmana!
52:00'
Smithova střela Howarda nevystrašila, ten si na ni počkal připravený u levé tyčky.
51:25'
Musí si ale dávat pozor na odražené puky, nyní se do jednoho takového opřel Duchene a Howard tak měl hned co dělat.
50:53'
Hraje se v rohu Detroitu, to ale hostům nevadí, těm nyní stačí bourat rozehrávku soupeře.
49:24'
Střelecká přetahovaná pokračuje Detroit zase vede. Ve vlastním pásmu se puku chopil LUKE GLENDENING, dostal se až před Sarose, kterého pak překonal prudkým švihem do horní části branky. Asistence: Valtteri Filppula.
48:37'
Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Howarda, vhazovat se bude po jeho levici.
47:51'
Nepříjemnou střelu vyslal hostující de la Rose, Saros si v tuto chvíli poradil. Pokračuje se ve svižném hokeji z obou stran.
46:34'
Howard měl teď kus štěstí, neboť jedna z prudkých střel zacinkala na jeho tyčku.
45:54'
Začal se hrát hokej ve vysoké rychlosti, oba celky se teď snaží strhnout vedení na svou stranu.
44:48'
Nashville právě vstřelil branku!
Vedení však hostům moc dlouho nevydrželo, neboť po průniku a Turrisově střele se Howardem vyražený puk dostal k MATTIASI EKHOLMOVI a ten bleskovou dorážkou z míst před brankovištěm dostal puk do branky. Asistence: Kyle Turris, Calle Järnkrok.
44:02'
Hosté opět vedou. Mantha dojel vyhozený puk, po výjezdu zpoza branky se hra dostala k modré, kde di najížděl DYLAN LARKIN a ten dělovkou prostřelil Sarose! Asistence: Anthony Mantha, Tyler Bertuzzi.
43:21'
Saros zachytil lapačkou vysoký oblouček ze středního pásma, ale hru nepřerušil. Puk vytřepal a i hned rozehrál.
42:38'
Zleva si do útočného pásma najel Grimaldi, jeho rychlý švih zápěstím skončil mezi Howardovými chrániči.
41:58'
Nashville zahájil třetí třetinu aktivní hrou, na Howarda už šlo několik nepříjemných pokusů.
40:42'
Hronek čeká za vlastní brankou na střídající spoluhráče, aby pak Detroit mohl rozjet postupnou akci.

Hity: 17:7
Čtyřicet minut hry je za námi a jestli měli hosté po první třetině dvoubrankový náskok, tak teď panuje vyrovnaný stav. Nashville po přestávce přidal, dokázal si vytvořit šance a z nich i dvě využil. Ve 25. minutě domácí snížili po bleskově využité přesilovce, trefil se Viktor Arvidsson a vyrovnání přišlo na konci 33. minuty po gólu Filipa Forsberga. Detroit ale také nezahálel, jenže v brance domácích stojí skvělý Saros, který ve druhé části předvedl několik těžkých zákroků. Za stavu 2:2 nás čeká drama ve třetí části!
40:00'
39:19'
Weber byl atakován u mantinelu, nepovedlo se mu tak zakončit, ani přihrát na najíždějící spoluhráče.
38:48'
Josi s Ellisem vybojovali puk ve vlastním pásmu a pozvolna se vydávají do útočné akce.
37:58'
Detroit v náporu, je to teď ale bez střeleckého vyjádření, pouze planý tlak před Sarosem.
36:45'
Do nebezpečné blízkosti před Howarda se dostal Granlund, gólman Detroitu si ale poradil a povyjetím znemožnil přesné zakončení.
35:41'
Domácí přečkali oslabení, Watson je zase na ledové ploše.
34:54'
A další jeho zákrok, nyní proti bombě Manthy od modré čáry. Za tento úspěch si vysloužil velký aplaus publika.
34:25'
Domácím se nepodařilo vyhodit po krátkém tlaku Detroitu, Saros v něm musel ukázat své brankářské umění na brankové čáře.
33:41'
Detroit ale dostává další přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Austin Watson.
32:58'
Je srovnáno. Po buly v útočném pásmu si FILIP FORSBERG vyjel od levého mantinelu a z kruhu prostřelil marně zasahujícího Howarda. Asistence: Mattias Ekholm, Matt Duchene.
32:35'
Howard je nyní v ohni střel, ten předvádí jeden skvělý zákrok za druhým a drží svému týmu těsný náskok.
31:31'
Mezi kruhy se najednou dostal k puku hostující Mantha, tentokrát mu střela nevyšla gólman Saros má další úspěšný zákrok.
30:33'
Hirose se pokoušel o průnik pravou stranou, k Sarosovi se ale nedostal. A právě gólman Nashvillu rozehrál.
29:39'
Ryan Ellis u mantinelu sroloval Helma, tomu při nárazu upadla helma na led. Jednalo se o čistý zákrok, pískalo se pouze zakázané uvolnění domácích.
29:07'
Domácí jsou v plném počtu, těsně před koncem oslabení musel Saros ještě řešit nepříjemné nahození od modré čáry.
28:13'
Na Sarose to zkusil Green, domácí gólman si ale připsal jistý zákrok a přerušil hru.
27:41'
Domácí tým se osvobodil, puk letěl přes všechny čáry až k Howardovi. Ten hned rozehrál na své spoluhráče.
27:07'
Už se ale pískalo, dvě minuty za krosček dostal Mattias Ekholm.
26:45'
A bude mít přesilovku, zatím nají hosté ponechanou výhodu a snaží se v šesti.
25:59'
Detroit by se nejraději a co nejrychleji vrátil do pohodlnějšího náskoku, jen tak natlačen přes Sarose.
24:40'
Přesilovka je bleskově využitá a Nashville snižuje. Gólu předcházela kombinace na jeden dotek, po zadovce se z bezprostřední blízkosti prosadil VIKTOR ARVIDSSON a nedal Howardovi žádnou šanci. Asistence: Matt Duchene, Ryan Johansen.
24:30'
Píská se druhé vyloučení na straně Detroitu, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Anthony Mantha.
24:14'
Druhá třetina se zatím nese v duchu zablokovaných střel, jedna taková přišla i na straně hostů.
23:51'
Za domácí neuspěl po Arvidssonově průniku do útočného pásma ani Johansen, branku Detroitu vůbec netrefil.
22:59'
Další Nielsenův blok, nyní proti golfáku Kylea Turrise. Hosté se poté alespoň na chvíli osvobodili.
22:15'
Nielsen zablokoval Järnkrokovu střelu, puk tak skončil vysoko nad Howardovou brankou.
21:47'
Green se snažil objet branku a poté zakončit, byl ale zablokován a skončil v rohu.
20:57'
Jimmy Howard si připsal první úspěšný zákrok druhé třetiny, tím také přerušil hru.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, která po pozvolném rozjezdu nabídla kvalitní hokej, šance a také dva góly. Oba dali hosté, jako první se v 11. minutě trefil Tyler Bertuzzi a o minutu později navýšil náskok Detroitu Anthony Mantha. Na jeho trefu sice bleskově zareagoval Fabbro, jeho gól byl však po trenérské challenge odvolán pro nedovolené bránění brankáři. Hosté mohli do šaten odejít s ještě vyšším náskokem, jenže Larkin trefil pouze tyčku Sarosovy branky. I tak je ale současný stav pro Detroit velice nadějný.
20:00'
19:28'
Zprava nahazoval Sissons, před brankovištěm ovšem nikoho ze spoluhráčů nenašel.
18:53'
Nashville se snaží ještě v první třetině alespoň snížit, jenže v útočném pásmu naráží na pevnou obranu soupeře.
17:15'
Málem to bylo 0:3, když se v útočném pásmu uvolnil Larkin a jeho následný švih zacinkal na Sarosovu tyčku!
17:00'
Forsberg u mantinelu sestřelil Daleyho, bylo to ale čisté. Hostující hráč se z ledu zvedal velmi pomalu.
16:04'
Turris od pravého mantinelu našel najíždějícího Järnkroka, toho ale vychytal rychlý Howard. Jeho přemístění bylo vskutku bleskové.
15:28'
Ellisovo nahození od modré čáry Howard pokryl, nedovolil domácím ani dorážku.
15:21'
Na ledě zůstal hostující de la Rose, drží se za tvář, je možné, že je tam i krvavý šrám. Holí jej do obličeje trefil vlastní spoluhráč.
14:41'
Taro Hirose si osamoceně najel do útočného pásma, proti přesile neměl mnoho šancí a tak střela byla spíše propagačního charakteru.
13:45'
Zprava nahodil na Sarose Daley, domácí gólman pro jistotu puk přikryl a přerušil hru.
12:08'
A uspěli, Filip Forsberg skutečně nedovoleně atakoval hostujícího gólmana.
12:08'
Po zisku puku v útočném pásmu se hra přesunula na pravou stranu a po přihrávce do druhé vlny se do puku opřel Fabbro a tvrdou ranou propálil Howarda. Hosté si ale ještě vzali challenge, v akci viděli nedovolené bránění brankáři.
11:40'
A už je to o dvě branky! ANTHONY MANTHA se copil puku v hloubi pole, projel až do útočného pásma, kde se sice dostal do kontaktu s obranou, přesto nadvakrát procpal puk za Sarose. Asistence: Tyler Bertuzzi.
11:25'
Bertuzzi v další akci. Nyní si od mantinelu vyjel k modré čáře, ale tentokrát byla jeho střela sražena.
10:29'
No a tlak hostů nese své ovoce v podobě prvního gólu. Po chybě Nashvillu v rozehrávce vznikla rychlá akce, puk putoval z levé strany na tu pravou, kde byl připravený TYLER BERTUZZI a střelou z první trefil odkrytou část Sarosovy branky. Asistence: Dylan Larkin, Anthony Mantha.
09:17'
Mezi kruhy si na přihrávku z pravé strany najel Filppula, prudký puk ale nedokázal na branku sklepnout.
08:55'
Detroit začíná přidávat na tempu, poslední minuty jsou jasně ve prospěch hostů.
07:52'
Detroit v brejku tři na jednoho, Hronek to vzal na sebe, dostal se ovšem do ostrého úhlu a Saros jen vychytal.
07:26'
Dlouhou přihrávku až na útočnou modrou dostal domácí Smith, po přejetí byl ale o puk obrán.
06:48'
Je o přesilovce, Mantha se vrátil zpátky na ledovou plochu.
06:04'
V oslabení se před Sarose dostal Glendening a v plné rychlosti zakončoval z bekhendu. Saros vytáhl jeden z těch obtížnějších zákroků. O dorážku se pokoušel i Abdelkader, také ale neuspěl.
05:44'
První minuta přesilovky nebyla vůbec vydařená, domácí měli problém se vůbec udržet v útočném pásmu.
04:48'
Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahrají domácí. Anthony Mantha dostal dvě minuty za vysokou hůl.
04:09'
Zakázané uvolnění i na straně Nashvillu, hra se tak vrátí před Juuseho Sarose.
03:25'
Arvidsson hledal Smithe mezi kruhy, přihrávka však byla příliš prudká na zpracování.
02:37'
Saros si poprvé osahal puk, nebylo to ale nic složitého, co by mu mělo nadělat problémy.
01:48'
Další zakázané uvolnění Detroitu, odpískání předcházely dva tvrdé hity od domácích hráčů.
01:12'
Mezi kruhy se k bekhendu dostal Forsberg, Howardovu branku jen těsně minul.
00:50'
Domácí se poprvé objevili před Howardem, přihrávka mířila na Arvidssona. Hosté ji zachytili a následovalo vyhození na zakázané uvolnění.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, C. Smith – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – Järnkrok, Turris, Grimaldi – Watson, Bonino, Sissons.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Nemeth, Hronek, DeKeyser, Daley, Cholowski – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Hirose, Helm, Glendening – Filppula, Nielsen, Erne (A) – Abdelkader, J. de La Rose (A), Ehn.

Rozhodčí: Sutherland, Walsh – MacPherson, Nansen.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Bridgestone Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Filip Hronek (DET)
Nashville Predators

Domácí tým už má za sebou úvodní představení a to bylo úspěšné. Na domácím ledě Nashville zdolal Minnesotu hravě 5:2, když o této výhře rozhodl drtivou třetí třetinou se čtyřmi vstřelenými góly. O góly v tomto duelu se rovnoměrně podělili Ellis, Granlund, Watson, Arvidsson a Forsberg.

Detroit Red Wings

Pro hostující tým to bude dnes premiéra a bude doufat, že se začne dařit. Příprava nebyla příliš povedená, tým vyhrál pouze třikrát, z toho jednou v prodloužení. Generálka skončila debaklem 0:5 od Toronta a na tento hrubě nepovedený výsledek se v prvním ostrém utkání budou chtít hráči Detroitu co nejrychleji zapomenout.
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi celky Nashville Predators a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.