NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Boston - 28. listopadu 2019   01:10

Boston
45:15' Marchand  (Bjork, Kuraly) • 48:45' Chára  (B. Gaunce, Nordström)
Ottawa
Skilliter, Nicholson – Nansen, Murphy
Canadian Tire Centre, Ottawa
13 336 diváků
Boston
T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, Kampfer – Pastrňák, Krejčí (A), Marchand (A) – DeBrusk, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Bjork – Nordström, P. Lindholm, B. Gaunce.

Skončilo nám utkání mezi Ottawou a Bostonem. Dvě třetiny jsme čekali na branku, která přišla až ve 41. minutě. Trefili se domácí zásluhou přesné střely Thomase Chabota. Vyrovnání přišlo o pět minut později z hole Brada Marchanda, který navýšil svůj bodový účet na číslo 43. Boston nakonec skóre dokázal otočit. Trefil se ten nejzkušenější. Slovenský obr Zdeno Chára ve 49. minutě propálil Nilssona a rozhodl o dalších dvou bodech pro Boston. Hosté sice dnes nebyli lepším týmem, ale utkání zvládli poměrem 2:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

David Krejčí (Boston) 0+0, +/-: 0, 1 střela, čas na ledě: 18:50
David Pastrňák (Boston) 0+0, +/-: 0, 2 střely, čas na ledě: 19:41.

59:51'
Duclair pálil bez přípravy téměř až od modré čáry. Rask jeho ránu viděl a vyrážečkou zakročil.
59:43'
Hosté odpálili puk na zakázané uvolnění. Čeká nás ještě velmi zajímavých 17 sekund.
59:26'
Medvědi nevyhodili touš z vlastní třetiny. Ottawa má nyní velký tlak.
59:08'
Chabot od modré čáry pálil nebezpečně, avšak jeho pokus byl zablokován.
58:46'
Rask lapil nahozený puk do své lapačky. 74 sekund před koncem základní hrací doby zřejmě přijde oddechový čas.
58:27'
Nilsson je na střídačce! Ottawa hraje powerplay.
57:49'
Senátorům se hrubě nepovedla rozehrávka. Něco málo přes dvě minuty před koncem třetí třetiny se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před bránou Nilssona.
57:12'
Krejčí nejprve vyhrál buly v útočném pásmu a poté ušetřil několik vteřin v souboji u mantinelu.
56:43'
Kotouč získal Brad Marchand. Okamžitě jak mohl, tak upaloval dopředu. Jelikož ale neměl podporu spoluhráčů, tak pouze nahodil puk na zadní mantinel.
56:09'
Ottawa se dostává do tlaku. Bostonští hráči se ale poměrně dobře brání.
55:34'
Znovu Duclair pořádně protáhl Raska. Brankář Bostonu zasáhl proti střele z pravého kruhu vyrážečkou.
55:15'
Duclair před hostující bránou vybízel hůl Tkachuka. Druhý jmenovaný hokejista jen o pár centimetrů na přihrávku nedosáhl.
54:44'
Lindholm se natlačil až do útočného pásma. Obránci Ottawy si ale s nebezpečím po pravé straně poradili.
54:05'
Chabot natáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale zablokoval ottawský Beaudin. Přesto však z otočky vypálil, ale finský gólman předvádí v dnešním utkání velmi spolehlivý výkon.
53:27'
Ofenzivní hokejisté Bostonu předvedli dobrou práci v útočné třetině. Navíc ušetřili několik sekund.
52:46'
Duclair musel zkrotit skákavý puk. Poté se snažil zamířit na přední tyč, ale rameno hostujícího brankáře bylo proti vstřelení branky.
52:06'
Zpětná přihrávka na modrou čáru nenašla hokejistu v červeném dresu. Ottawa se musí pro puk vracet do vlastní třetiny.
51:54'
Rask bez větších potíží zastavil střelu Nicka Paula z pravého kruhu. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
51:31'
Hra se přesunula do obranného pásma domácího celku. Boston uhrál několik osobních soubojů.
50:53'
50:49'
Tierney se zpoza brány pokoušel o překvapivou přihrávku. Rask jeho záměr vystihl vystrčenou holí.
50:24'
Před brankovištěm stál White. K dorážce se ale nepropracoval.
49:55'
Marchand si vyčkal na dlouhou přihrávku a z levého křídla hledal prostor nad ramenem Nilssona. Švédský brankář byl tentokrát úspěšnější než Marchand.
49:32'
Boston se dokázal ubránit. První sekundy přesilové hry trávila Ottawa v útočném pásmu.
48:53'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., krosček).
48:45'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston otáčí skóre a naklání průběžný stav na svou stranu! ZDENO CHÁRA si na modré čáře počkal na práci svých spoluhráčů, dostal na hůl přihrávku od Gaunceho a následnou tvrdou ranou do dolního růžku překonal Nilssona. 1:2. Asistence: Brendan Gaunce a Joakim Nordström.
48:00'
V obranném pásmu Bostonu se svádí souboj o puk. Mela v rohu kluziště zatím vítěze neurčila.
47:16'
DeBrusk pálil hned za modrou čárou, ovšem kotouč mu ve finální fázi sklouzl z hole. Ottawa se ubránila.
46:46'
Connor Brown hledal zpoza brány své spoluhráče, ovšem skvělou defenzivní činnost před Raskem předvedl Krejčí.
46:26'
Ottawa se ocitla pod tlakem. Až teď může vystřídat.
45:56'
Medvědi jsou při chuti a ihned se natlačili před ottawskou bránu znovu. Nilsson musel zasahovat.
45:15'
Je vyrovnáno! BRAD MARCHAND potvrzuje svou výtečnou formu z předešlých zápasů a přesnou střelou mezi betony dává první branku Bruins. Najel si na levou stranu, využil pobídky Bjorka z otočky a z ideální pozice se nemýlil. 1:1. Asistence: Anders Bjork a Sean Kuraly.
44:09'
43:55'
David Krejčí opět ukázal své šikovné ruce a krásným pasem oslovil na levém kruhu obránce McAvoye. Nilsson se ale dokázal přesunout a s vypjetím všech sil udržel puk před brankovou čárou.
43:33'
Bostonu se tato početní výhoda nedaří. Až teď se pořádně usadil v pásmu soupeře.
43:05'
Tierney ujel ve vlastním oslabení do přečíslení a v těsné blízkosti brány pouze nechal vyniknout hostujícího brankáře.
42:28'
Heinen si zpracoval přihrávku od modré čáry a rychle se vytočil do předbrankového prostoru. Nilsson dokázal zasáhnout vyrážečkou.
42:09'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Anthony Duclair – 2 min., nedovolené bránění).
40:41'
Ottawa právě vstřelila branku!
První branka padá na začátku třetí třetiny do sítě Tuukky Raska. Tierney v rychlosti posunul puk na obránce THOMASE CHABOTA, jehož útočný výlet a následná střela do horního růžku byla úspěšná. Pro Boston přichází studená sprcha. 1:0. Asistence: Chris Tierney.
40:24'
Ennisova křížná přihrávka šla do prostoru před bránou, ale žádný z domácích hráčů na jeho pobídku nezareagoval.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Boston se ani v ní nedokázal zlepšit a stále je Ottawa aktivnější. Ani ona branku nevsítila a také po čtyřiceti minutách na výsledkové tabuli svítí stav 0:0. Snad se nějakého gólu dočkáme ve třetí třetině, která odstartuje zhruba ve 2:51.
Střely na bránu po 2. třetině: 24 – 9.
40:00'
39:20'
Domácí se dostali do brejkové situace, kterou ale nevyřešili dobře. Connor Brown vzal celou akci na sebe a střelou mezi betony se snažil prostřelit Raska. Finský brankář ale zacvakl své betony včas a dokázal nebezpečí zastavit.
38:38'
Duclair nedokázal zkrotit pobídku svého spoluhráče, a tak vystřelit nedokázal. Krejčí vyváží touš do střední třetiny.
38:00'
Nyní sledujeme nepříliš zajímavou hru ve středním pásmu. Jakoby se oba celky stále hledaly v tomto zápase.
37:36'
Hosté pouze protečovali puk do útočného pásma. Opět se do rozehrávky zapojil švédský gólman.
36:58'
DeMelo udělal před svou bránou chybu, kterou však napravil rozehrávkou holí Anders Nilsson.
36:19'
Boston se dokázal ubránit přečíslení po levé straně. Chára získal puk a dlouhou přihrávkou oslovil Marchanda.
35:36'
Ránu Tkachuka dokázal hostující brankář vyrazit před sebe. Se zbytkem mu pomohli obránci.
34:57'
Coyle poznal, že přechod do útočného pásma není možný, a tak zvolil zpětnou přihrávku.
34:09'
Carlo si na modré čáře zastavil odražený puk a okamžitě jej napálil na bránu. Nilsson vyrazil puk na hůl Krejčího, jehož dorážka bekhendem nebyla dostatečně důrazná.
33:42'
Čtvrtá formace Bruins dobře napadá před útočným pásmem. Ottawa se dokázala z nepříjemné situace vymanit a vyráží vpřed.
32:58'
Boston se dostal do mírného tlaku, avšak také obrana Senators funguje dobře a poctivě.
32:25'
Chris Wagner se vydal na útočný výlet, který mohl skončit gólem. Natlačil se až před bránu, ale puk za bližší tyč už nedopravil.
31:56'
Znovu jsme sledovali dlouhou pasáž hry bez přerušení. Puk ale už opustil hrací plochu a chvíli se hrát nebude, neboť je před námi komerční přestávka.
31:24'
Paul byl u kotouče až druhý. Ottawa se tak nedostala do přečíslení dva na jednoho.
30:46'
Domácí uklidňují rozháranou hru za svou bránou. O následnou rozehrávku se pokusí Hainsey.
30:03'
Krejčí nabídl DeBruskovi puk na pravý kruh, odkud se útočník hostů s číslem 74 snažil pálit z voleje. Rána mu ale vůbec nesedla.
29:03'
Ani tentokrát Rask neinkasoval. Před bránu si sice najel Veronneau, avšak ve velké skrumáži nedostal puk mezi tři tyče.
28:13'
Coyle se šikovně dostal až na levé křídlo, odkud však nepřelstil domácího brankáře. Nilsson si pokryl bližší tyč dokonale.
27:43'
Boston pouze posunul puk do útočného pásma. Obě mužstva mezitím střídají.
27:00'
Kuraly bojoval s Wagnerem u mantinelu. Bránící hráči Ottawy ale dvojici bostonských hráčů kotouč nepůjčili.
26:13'
Colin White si nabruslil před bránu a snažil se zakončit forehandem na zadní tyč. Na poslední chvíli mu puk sjel z hole, ale ani Ennis nebyl dostatečně důsledný, aby dorazil touš do brány.
25:45'
Tyler Ennis se velmi pěkně vytočil na pravém kruhu, ale bekhendem puk nedokázal zamést přesněji. Rask neměl problém.
25:21'
Druhá třetina zatím nabízí atraktivnější hokej. Přesto však ani na začátku 26. minuty jsme gól neviděli. Po icingu Ottawy se bude vhazovat před Nilssonem.
24:53'
Grzelcyk natáhl ke střele od modré čáry. Nilsson jeho pokus vyrazil do bezpečných pozic.
24:20'
Pastrňák nedostal od obránce Borowieckého prostor. Český útočník nezakončil.
24:03'
Filip Chlapík nádherně vybojoval puk pod McAvoyem a na malou chvíli se dostal před bránu. Musel zakončovat bekhendem, ale pokus českého hokejisty dokázal Rask levým ramenem vyrazit.
23:49'
Bjork nestačil dojet dlouhou přihrávku včas. Hra se znovu přesune před Raska, neboť byl odpískán icing.
23:09'
Senátoři se přestěhovali před bránu Bostonu. Hosté už dlouho nevystřídali.
22:27'
S ránou Chabota na druhé straně měl Rask plné ruce práce. Hostující brankář zasahoval svou lapačkou.
21:45'
Krejčí vyhrál buly na DeBruska, jehož pohotová střela pořádně protáhla domácího brankáře Nilssona. Švéd musel zasahovat pravým betonem.
21:39'
Ottawa se ubránila náporu elitní bostonské formace pouze za cenu vyhození puku do středního pásma.
21:09'
Chárova střela od modré čáry byla zablokovaná Zajcevem. Hostující hokejisté se dostali do útočné třetiny a tlačí.
20:42'
20:25'
Ottawa až nyní přešla útočné pásmo. Moc času na využití přesilovky už ale nemá.
20:01'
Jak již napovídá počet střel na bránu, tak příliš záživnou třetinu jsme neviděli. Není divu, že branka zatím nepadla. Aktivnější byla Ottawa, ale Tuukku Raska ani ze dvou svých šancí překonat nedokázala. Druhou třetinu načne domácí tým přesilovkou, která bude trvat 42 sekund.
Střely na bránu: 9 – 3.
20:00'
19:50'
Marchand posunul puk za bránu Ottawy a v první třetině se už zřejmě nic nestane.
19:22'
Bruins se úspěšně brání. V těsné blízkosti Nilssona mohl ve vlastním oslabení zakončovat Lindholm. Uspět ale nedokázal.
18:42'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brendan Gaunce – 2 min., sekání).
18:38'
Pageau dostal na hůl přesnou přihrávku a měl dostatek času a prostoru k přesnému zamíření. Nakonec trefil přesunujícího se Raska, a tak gólový účet neotevřel. Při střele byl faulován a také Ottawa si zahraje přesilovku.
18:12'
Medvědi sice obléhají útočné pásmo, ale příliš nebezpeční nejsou. Nilsson bez větších potíží odolává.
17:36'
Průnik hostů po pravém křídle neskončil přesným střeleckým pokusem. Početní výhoda dostala bostonský tým častěji do hry.
16:50'
16:45'
Střela Davida Krejčího zápěstím z levého kruhu byla až příliš vysoká. Nilsson zasahovat nemusel.
16:09'
Boston stále nedostal napodruhé puk do útočné třetiny. Mezitím hosté vystřídali.
15:53'
Ottawa se přesným vyhozením kotouče osvobodila.
15:14'
Domácí hokejisté pouze našli hůl Davida Pastrňáka. Český snajpr pálil z druhého doteku těsně vedle vzdálenější šibenice.
14:50'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min., příliš mnoho hráčů).
14:32'
Marchand se mezi kruhy dostal k volnému kotouči. Celou situaci se snažil vyšperkovat přihrávkou na Pastrňáka, který však už tento pas nečekal.
13:48'
Beaudin si najel před bránu a bekhendovou přihrávkou hledal v mezikruží stojícího spoluhráče. Tomu ale touš přeskočil hůl a nyní už hrají zase hosté.
13:10'
Krejčí pomohl svým obráncům. Dokázal zablokovat hůl Duclaira, který se tak nemohl dostat k přesné přihrávce.
12:23'
Hosté se ani po třinácti minutách nedostali do hry. Za tuto časovou dobu pouze dvakrát vystřelili na Anderse Nilssona.
11:53'
Přechod Bostonu do útočné třetiny byl krkolomný. Následovalo přerušení kvůli ofsajdu.
11:46'
Tuukka Rask byl pozorný proti střele domácího beka. Po dalším přerušení následuje již druhá komerční pauza v rámci první periody.
11:33'
Marchandova přihrávka, která mířila přes celou šíři pásma byla z hole Pastrňáka sražena.
10:55'
Grzelcykovo nahození od modré čáry nebylo přesné. Kotouč se následně odrazil od mantinelu na hůl domácího hráče, který však situaci zahrál na icing.
10:32'
Medvědi si stále nedokázali vytvořit vážnější střelecký pokus. Nilsson pořádně zasahovat nemusel.
10:05'
Paul přešel přes útočnou modrou čáru až moc pozdě. Chára jej vystavil do ofsajdu.
09:28'
Heinen se snažil za bránou domácích rychle vytočit, ale od obránců Ottawy nedostal ani milimetr prostoru.
09:09'
DeMelova přihrávka byla sražena na střídačku Ottawy. Po komerční pauze budeme pokračovat.
08:48'
Tyler Ennis si dokázal zpracovat přesnou přihrávku a z vrcholu pravého kruhu zamířil jen těsně nad horní tyč.
08:19'
Přihrávka zpoza brány nebyla přesná. Hostující obránci zastavili rodící se nebezpečí.
07:49'
Stále se dlouho nepřerušovalo. Sledujeme zhruba 5 minut čistého času bez zásahu do plynulé hry.
07:12'
Ve velké šanci se ocitl Logan Brown. Dokázal si zpracovat přesnou přihrávku a dostal se úplně osamocen před Raska. Bekhendem ale finského brankáře nepřekonal.
06:49'
Gaunce nahodil puk do útočného pásma. Za ním teď spěchají jeho spoluhráči.
06:14'
Nick Paul vyslal svým zápěstím překvapivou střelu. Ta však k Raskovi nedoputovala. Přesných střel, které by zamířily mezi tři tyče, jsme zatím moc neviděli.
05:42'
Senátoři se dobře brání. Nyní dokázali zablokovat hůl Davida Pastrňáka a následně vyvezli puk do středního pásma.
04:58'
Hosté pouze nahazují puk za bránu Ottawy. Domácí budou mít dostatek času na rozehrávku.
04:14'
Logan Brown předvedl při přechodu do pásma pěknou kličku, ovšem následně si kotouč se svým spoluhráčem nevyměnil ideálně.
03:43'
Další ofsajd Ottawy. Začátek utkání je vyrovnaný. Možná je domácí tým o chlup aktivnější.
03:23'
Pastrňák zachytil nepřesnou rozehrávku Nilssona. Před bránou se však nikdo z hostujících hráčů neobjevil.
02:44'
Hainsey mířil své nahození na bránu. Jeho pobídka ale byla sražena do rohu kluziště.
02:02'
Coyle byl zablokován těsně před obranným pásmem domácích. Boston se stále nemůže dostat před bránu, kterou stráží Nilsson.
01:27'
Přechod do pásma soupeře Ottawě nevyšel. Situace skončila ofsajdem a po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
01:09'
Rozehrávka se domácím sice nepovedla, ale zakázané uvolnění se nepískalo. Na puku pokračuje Boston.
00:45'
Ottawa začala utkání dobře. Pobývá v útočném pásmu.
00:15'
Connor Brown si najel do útočné třetiny a ihned za modrou čárou vyslal střelecký pokus. Rána ale byla zablokovaná.
00:01'

Ottawa Senators: A. Nilsson (M. Högberg) – Hainsey, Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), DeMelo, Brännström – Co. Brown, Pageau (A), N. Paul – Duclair, L. Brown, B. Tkachuk – White, Tierney, Ennis – Veronneau, Beaudin, Chlapík.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, Kampfer – Pastrňák, Krejčí (A), Marchand (A) – DeBrusk, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Bjork – Nordström, P. Lindholm, Gaunce.

Rozhodčí: Skilliter, Nicholson – Nansen, Murphy.
Ottawa momentálně figuruje na 14. místě ve Východní konferenci. Tým z hlavního města Kanady získal 23 bodů ve 24 zápasech. Na pozice, které by zaručovaly play off ztrácí 4 body. Senátoři ale mají v posledních utkáních solidní formu, neboť zvítězili třikrát z uplynulých čtyř zápasů. Naposledy však podlehli Columbusu 0:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jean-Gabriel Pageau, jenž nasbíral 19 kanadských bodů.

Hokejisté Bostonu mají vynikající formu a v současné době jsou nejlepším týmem v celé NHL. Tým Bruce Cassidyho vyhrál čtyři utkání v řadě. Minulou noc zdemoloval Montreal poměrem 8:1. V tomto utkání se blýskl hattrickem David Patrňák, který stále se třiadvaceti trefami kraluje střelcům v celé soutěži. Nejproduktivnějším hráčem týmu je však Brad Marchand, jenž má v kanadském bodování číslo 42 a pobývá za elitní edmontonskou dvojicí McDavid – Draisaitl.

Filip Chlapík (Ottawa) 14 zápasů, 2+3
Christián Jaroš (Ottawa) 1 zápas, 0+0
Jaroslav Halák (Boston) 9 zápasů, 93% úspěšnosti zákroků
Zdeno Chára (Boston) 24 zápasů, 4+7
Peter Cehlárik (Boston) 3 zápasy, 0+1
David Krejčí (Boston) 18 zápasů, 4+13
David Pastrňák (Boston) 24 zápasů, 23+16.
Přeji příjemné čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Ottawy Senators dnes přivítají Boston Bruins. Utkání začíná krátce po první hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.