NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Colorado - 7. února 2020   01:30

Colorado
07:57' Ničuškin  (Burakovsky) • 24:08' Nieto  (Bellemare, Jost) • 28:03' Makar  (MacKinnon, Rantanen) • 43:38' Compher  (Makar, Graves)
Ottawa
M. Högberg (C. Anderson) – Chabot, Hainsey, Borowiecki, DeMelo, Reilly, N. Zajcev – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – N. Paul, Tierney, Duclair – Ennis, Anisimov, Batherson – Chlapík, White, Sabourin.
Skilliter, Luxmore – Daisy, Smith
Canadian Tire Centre, Ottawa
11465 diváků
Colorado
Grubauer (Francouz) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – Nieto, Jost, Donskoi – Calvert, Bellemare, Compher.

Hity: 26:26.
Utkání mezi Ottawou a Coloradem je u konce. Favorizovaný hostující tým si nakonec dokráčel pro vítězství vcelku v pohodovém tempu, když byl lepší celý zápas. Po první třetině sice byl stav nerozhodný, ale v následujících dvou dokázali Avalanche vstřelit tři branky a berou dva body.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:35'
Hokejisté Colorada už si užívají posledních pár sekund a nepůjčují puk svému soupeři.
59:00'
Už pouze šedesát sekund a bude konec. Ottawa v útočném pásmu, ale puk ji příliš neposlouchá.
58:00'
Do konce poslední třetiny zbývají poslední dvě minuty a o vítězi dnešního zápasu už téměř není pochyb.
57:20'
Thomas Chabot se pěknou stahovačkou uvolnil na střed hřiště. Následně vypálil zápěstím pouze do prvního clonícího hráče a puk skončil v ochranné síti.
56:36'
Skvělý zákrok Grubauera proti Pageauovi. Ten byl německému gólmanovi tváří v tvář, ale lapačka hostujícího gólmana byla rychlejší.
56:18'
Šance Avs, který končí úspěšným zákrokem Högberga. Přihrávku McKinnona před branku jemně tečoval Landeskog, ale neuspěl.
54:48'
Další tvrdá střela hostů, kterou měl tentokrát na svědomí Ryan Graves. Jeho pumelici ale Högberg viděl a neměl s ní výraznější problémy.
53:52'
Erik Johnson si sjel h vrcholku levého kruhu na střed hřiště, ale branku minul.
53:14'
Ottawští se sice usadili v útočném pásmu, ale honí kotouč spíše po rozích hřiště.
52:00'
Colorado s vlastní rozehrávkou sice příliš nepospíchá, ale svého soupeře neustále napadá i za jeho brankou. Tato taktika zatím přináší své ovoce.
50:31'
Už pouze devět a půl minuty do konce třetí třetiny a zřejmě i zápasu. Colorado naprosto v klidu kontroluje vývoj utkání a zatím to nevypadá na žádnou výraznější komplikaci.
48:30'
Nikita Zajcev se snažil ohrozit Grubauera. Ovšem trefil pouze hráče před sebou a Colorado tak mohlo jít do útoku. Hosté se nakonec dostali ke střele, ale také Högberg si připsal úspěšný zákrok.
47:35'
Hosté už se nikam neženou. Každá jejich rozehrávka začíná pozvolna z hloubky vlastní obranné třetiny.
46:04'
A mohlo to být už o čtyři góly. Valerij Ničuškin předvedl pěknou individuální akci, kdy se od mantinelu uvolnil na střed hřiště. Byl v ideální střelecké pozici, ale Högberga nepřekonal.
44:58'
Další pěkná kombinace Avalanche. Po ťukecu se dostal do bekhendového zakončení obránce Nikita Zadorov. Högberg jeho pokus vyráží.
44:37'
Ihned po buly vypálil z vrcholku pravého kruhu Brady Tkachuk. Jenže se trefil pouze přesně do míst, kde stál připravený Grubauer.
43:38'
Colorado právě vstřelilo branku!
A je to o tři branky. Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho a J. T. COMPHER vzal celou situaci na sebe. Trefil se přesně k bližší tyči a s Ottawou to začíná vypadat zle. Asistence: Cale Makar, Ryan Graves.
42:10'
Grubauer teď musel řešit dvě nepříjemné střely z téměř totožné pozice. Z levého kruhu pálili dva útočníci Senators krátce po sobě. Německý gólman si však poradil s oběma pokusy.
41:25'
Další založení útoku domácím nevyšlo. Puk končí mezi diváky.
40:33'
Závěrečnou část začíná tým z kanadského hlavního města aktivněji a usadil se v útočném pásmu. K přímému ohrožení branky zatím došlo pouze jednou.

Hity: 28:14.
Je za námi druhá třetina, ve které Colorado dokázalo vstřelit dvě branky a opět bylo o poznání lepším týmem. Hosté hrají s naprostou lehkostí a Ottawa má obrovské problémy dostat se vůbec přes střední pásmo. Domácí se budou muset hodně zlepšit, aby dnes mohli pomýšlet na body.
40:00'
39:51'
Senators mohli jít do přečíslení. Jenže domácí hokejisté už byli na ledě opravdu dlouho a na rychlý brejk už nezbyly síly.
39:17'
Ve hře Ottawy totálně chybí lehkost. Je vidět, že se tým trápí nejen v dnešním zápase.
38:53'
Tentokrát se přechod do útočné třetiny nepovedl Avalanche. Ofsajd zastavil jejich útočné snažení.
37:25'
Krásná kombinace hostů nekončí brankou. Hned čtyři hráči si vyměnili přihrávky z první a Valerij Ničuškin nakonec zakončoval pouze do betonů Högberga.
36:54'
Landeskog vyslal ohromně tvrdou ránu od modré čáry. Jenže kromě síly neměla gólové parametry a mířila hodně mimo.
36:37'
Další neúspěšný přechod Senators do útočného pásma. Tentokrát je zastavuje postavení mimo hru.
35:46'
Puk se dostal až ke Grubauerovi, který naznačil rozehrávku. Jenže ho velmi rychle dojížděl Tierney, takže touš raději přikryl lapačkou.
34:52'
Hra se nám v poslední minutě přesouvá z jedné strany na druhou. Ovšem na straně Colorada končí střelou na branku. Na druhé straně nikoliv.
33:49'
Colorado se dostalo do přečíslení tří proti dvěma. Od levého mantinelu našel Kadri svého kolegu, kterým byl Burakovsky. Ten práskl do kotouče z první, ale Högberg se přesunul včas.
32:53'
I když teď na druhé straně vyslal střelu Chabot. Grubauer s ní neměl sebemenší problém.
32:19'
Na chvilku to vypadalo, že Colorado vypadlo z rytmu. Vše se ale vrátilo zpět do starých kolejí a hosté jsou opět na puku.
30:31'
Nyní strávila Ottawa asi patnáct sekund v útočném pásmu, což je zřejmě nejdelší doba za druhou třetinu. Vše končí zablokovanou střelou Thomase Chabota.
29:45'
André Burakovsky se proháčkoval zpoza branky až před Högberga. Jeho bekhendové zakončení ale nebylo úspěšné a nevešlo se do vymezeného prostoru.
29:23'
Stále stejná písnička. Colorado je v útočném pásmu a Ottawa pouze vyhazuje. Ani ve druhé třetině se ne a ne dostat k nějakému souvislejšímu tlaku, natož k šanci.
28:03'
Jednodušše sehraná přesilovka končí třetí brankou Colorada. Nathan MacKinnon našel na druhé straně Mikko Rantanena, který nabil na modrou CALU MAKAROVI. Ten se opřel do střely z první a propálil naprosto vše. Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.
27:40'
Connor Brown inkasoval tvrdou ránu do ruky a musel se tak odebrat na střídačku.
26:51'
V oslabení dokázali hosté ujet do přečíslení dvou na jednoho. Ale byli rychle dobrusleni a kotouč se nakonec nedostal k lépe postavenému Tierneymu.
26:26'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Reilly – 2 min., vysoká hůl).
26:13'
Ani po druhé vstřelené brance Colorado nepřestává ve svém tlaku a vybojovalo si svou první přesilovou hru v dnešním zápase.
24:08'
Hosté opět vedou. Celá akce začal už v obranném pásmu Avalanche. Postupným útokem se Avs dostali až k Högbergovi. Konkrétně Pierre-Édouard Bellemare, který našel přesnou přihrávkou na levé straně najíždějícího MATTA NIETA, jenž prostřelil domácího gólmana. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare, Tyson Jost.
23:37'
Colorado je neustále nastěhováno v útočné třetině a domácí se pouze brání.Když už se dostanou ke kotouči, většinou skončí už ve středním pásmu.
22:05'
Před Marcusem Högbergem na chvilku vznikla nepřehledná situace. Puk nakonec vyplul u jednoho z domácích obránců, který uklidňuje hru.
21:21'
Ottawa se snažila co nejrychleji přejít do útoku. Ale přihrávka nebyla přesná a akce tak končí icingem.
20:18'
Hned v úvodu druhé třetiny obehrálo Colorado celé útočné pásmo, až nakonec práskl do puku Cale Makar. Högberg si připisuje první zákrok v prostřední části.

Hity: 11:6.
Prvních dvacet minut dnešního duelu je za námi. Colorado v nich bylo naprosto jasně lepším celkem a zaslouženě se dostalo do vedení. Jenže Ottawa dokázala v poslední minutě srovnat, a to svou třetí střelou na branku.
20:00'
19:53'
Ottawští už se radovali z druhé vstřelené branky. Hodně důrazný byl na brankovišti Drake Batherson, který také dostal puk do branky. Rozhodčí ale okamžitě rozpažil, jelikož domácí útočník kotouč do branky evidentně kopl.
19:10'
Ottawa právě vstřelila branku!
Senators se radují ze třetí střely na branku! Landeskog ztratil kotouč na útočné modré, kde se ho chopil Chris Tierney. Ten našel rozjetého BRADYHO TKACHUKA, jenž svůj únik zakončil přesnou střelou k tyči. Asistence: Chris Tierney Connor Brown.
18:55'
Colorado v plném počtu.
18:20'
Konečně se domácí dočkali! Po 18 minutách a 20 sekundách vyslali první střelu na branku, kterou vypálil Pageau. Grubauer se vytáhl zákrokem betonem.
17:37'
Už to vypadalo, že Ottawa poprvé vystřelí na branku. Jenže projektilem od modré byl trefen pouze Colin White, který následně z ledu odkulhal.
17:07'
Stejná situace jako při prvním oslabení hostů. Osvobozují se ihned po vhazování.
16:55'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Valerij Ničuškin – 2 min., držení hole).
15:55'
Mikko Rantanen se nyní snažil ohrozit branku domácích. Jenže před ním stála hradba těl, kterou se mu nepodařilo prostřelit.
15:16'
14:40'
Už to vypadalo, že se kanadský celek dočká první střely na branku. Thomas Chabot se vrhl do útočného pásma. Jeho střelu ale zastavil Joonas Donskoi.
14:04'
A další vyhození hostujícího mužstva.
13:36'
Další pokus Senátorů nastěhovat se do útočného pásma zastavuje hvizd čárového a ofsajd.
13:19'
Ihned po vhazování se Colorado osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.
13:16'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení).
12:13'
Směrem na Grubauera letělo hned několik pokusů. Ale ani jeden nezamířil mezi tři tyče. Hostující gólman tak stále může být poměrně v klidu.
11:25'
Momentálně se hraje především ve středním pásmu a oba týmy mají problém přejít modrou čáru.
09:32'
Po drobném zaváhání domácích obránců musel být Grubauer ve střehu. Ale pouze pohlídal kotouč, který se před ním z ničeho nic objevil. Ottawští jsou stále bez střely na branku.
09:11'
Do další šance se dral kapitán Colorada Gabriel Landeskog. Jeho střela ze středu hřiště však byla sražena do ochranné sítě.
07:57'
Chybu v rozehrávce Ottawy hosté využívají naprosto s přehledem. André Burakovsky našel mezi kruhy úplně volného VALERIJE NIČUŠKINA, který zamířil naprosto přesně. Asistence: André Burakovsky.
07:39'
Domácí borec s maskou se zatím rozhodně nenudí. Po necelých osmi minutách už kryl osm střel Avalanche.
06:37'
Gabriel Landeskog se dostal přes jednoho z obránců Senators. Svou individuální akci zakončoval střelou na zadní tyč. Högberg ale vystřelil svůj levý beton včas.
06:05'
Další střela Avs a opět od Matta Nieta. Ten se bekhendem dostal k dorážce. Domácí gólman ale ukryl kotouč ve své výstroji. Bude se pokračovat vhazování po Högbergově pravici.
05:18'
Ottawě se zatím stále nedaří najít recept na pozornou obranu Colorada. To výborně brání vlastní modrou čáru a nepouští soupeře k žádnému zakončení.
03:48'
Nathan MacKinnon se snažil dostat před tři bránící hokejisty domácích. Ale i na takto skvělého útočníka to bylo příliš.
03:16'
Senators zatím nevyslali na branku Grubauera ani jednu střelu. Jejich další pokus o útok zastavila příliš dlouhá přihrávka a zakázané uvolnění.
02:24'
Teď už to bylo zajímavější. K odraženému puku si sjel od modré čáry Matt Nieto. Ale trefil se pouze na střed ottawské branky.
01:40'
První střela na branku, kterou má na svědomí Matt Calvert. S jeho střelou od mantinelu neměl Högberg problém.
00:40'
Utkání nám začalo několika nahozeními domácího celku. Puku se nakonec zmocnilo Colorado, která zakládalo svůj útok zpoza branky. Nakonec bezúspěšně.
00:01'
Ottawa Senators

Kanadský celek je daleko za branami play off. V 53 zápasech posbíral zatím pouze 47 bodů a v celé lize mu patří až 28. místo. Ve Východní konferenci je čtrnáctá a v rámci Atlantické divizi je předposlední, tedy sedmá. Na play off ztrácí Senátoři 17 bodů.

Ottawě se příliš nedaří v ofenzivě, kde se 144 vstřelenými brankami patří k horšímu průměru ligy. Obranu pak má pátou nejhorší, když inkasovala už 174 gólů. Přesilové hry mají Senators čtvrté nejhorší v celé soutěži, když využili pouze 15,2% svých početních výhod. Oslabení mají průměrné, když ubránili 80,5%.

Nejproduktivnějším hráčem Ottawy je Anthony Duclair, který nasbíral 34 bodů (21+13). Druhým je Jean-Gabriel Pageau s 33 body (20+13) a třetím pak Connor Brown, který má rovněž 33 bodů (10+23). Anthony Duclair je také nejlepším střelcem týmu, nahrávačem pak Thomas Chabot s 25 gólovými přihrávkami. Poslední zmiňovaný hráč je také nejproduktivnějším obráncem týmu, který ke svým 25 přihrávkám přidal i pět branek.

Do branky Senators naskočili letos tři gólmani. Dvacet zápasů odchytal Anders Nilsson s úspěšností zákroků 90,8% a průměrem 3,18 obdržené branky na zápas. Craig Anderson naskočil do 24 zápasů s úspěšností 90,1% a průměrem 3,19. Posledním do party je Marcus Högberg, jenž se představil ve čtrnácti zápasech. Jeho úspěšnost je 91,2% a průměr 2,9.

Posledních pět zápasů

Ottawa Senators – Anaheim Ducks 2:3sn.
Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators 2:1pr.
Ottawa Senators – Washington Capitals 3:5
Buffalo Sabres – Ottawa Senators 2:5
Ottawa Senators – New Jersey Devils 3:4sn.

Československá stopa v týmu

Christian Jaroš – 6z. – 2b. (0+2)
Filip Chlapík – 28z. – 5b. (2+3)
Colorado Avalanche

Avs se letos poměrně daří. V 51 zápasech získali hokejisté Colorada 64 bodů a jsou na jedenáctém místě celé NHL. V Západní konferenci je na výborné čtvrté příčce a na play off má náskok šesti bodů. V Centrální divizi jsou Avalanche třetí.

Colorado má výborný útok, dokonce čtvrtý nejlepší, když nastřílelo už 188 gólů. Obranu pak devátou nejlepší, inkasovalo 149 branek. V přesilových hrách to už tak slavné není. Avs využili pouze 18,9% svých přesilovek, což je horší průměr. Ani oslabení není bůh ví jak slavné. Colorado ubránilo pouze 79,3%, tedy také horší průměr.

Suverénně nejproduktivnějším hráčem v dresu Lavin je Nathan MacKinnon. Ten je se 73 body (30+43) čtvrtým nejvíce bodujícím hráčem celé NHL. Je také nejlepším střelcem a nahrávačem týmu. Druhý v týmu je André Burakovsky s 39 body (17+22) a třetí Cale Makar s 38 body (11+27).

Do branky už letos nastoupili čtyři gólmani. Pravidelně ale nastupují hlavně dva. Nejvíce startů má Philipp Grubauer. Ten naskočil do 34 duelů s úspěšností 90,9% a průměrem 2,84 obdržené branky na zápas. Čech Pavel Francouz odchytal 20 zápasů s úspěšností 92,4% a průměrem 2,45. Do dvou zápasů vstoupil Adam Werner. Ten má úspěšnost 91,4 a průměr 3,42. Do stejného množství zápasů naskočil také Antoine Bibeau. Ten pokryl 88,1% a inkasuje v průměru 3,27 gólů.