NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Devils - 29. prosince 2019   23:10

Ottawa
Ottawa
28:39' N. Paul (Duclair, Goloubef) • 33:28' Anisimov (Englund, White) • 55:02' Chabot (Pageau)
3:4
(0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Devils
Devils
08:58' Hischier  (Vatanen, Severson) • 35:12' N. Gusev  (Vatanen, J. Hughes) • 38:00' Wood  (Simmonds) • 60:54' J. Hughes  (Palmieri, Vatanen)
Ottawa
St. Pierre, Lee – Alphonso, Galloway
Canadian Tire Centre, Ottawa
14 005 diváků
Devils

Skončilo nám utkání mezi Ottawou a New Jersey. Hosté zaslouženě zvítězili 4:3 po prodloužení a alespoň lehce se dotáhli v tabulce Východní konference na svého dnešního soupeře. Utkání v nastaveném čase rozhodl mladík Jack Hughes.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Hvězdy zápasu:

1. Jack Hughes (New Jersey) 1+1
2. Thomas Chabot (Ottawa) 1+0
3. Sami Vatanen (New Jersey) 0+3.
Československá stopa v utkání

Christián Jaroš (Ottawa) 0+0, +/-: +1, 0 střel, čas na ledě: 7:53
Pavel Zacha (New Jersey) 0+0, +/-: -2, 1 střela, čas na ledě: 13:59.

Devils právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Chabot se vydal na útočný výlet, jenže kličku nedotáhl do konce. Následně se puk odrazil k Palmierimu, který pěknou žabičkou uvolnil JACKA HUGHESE v samostatném úniku. Jednička letošního draftu se při zakončení nemýlila. 3:4 po prodloužení. Asistence: Kyle Palmieri a Sami Vatanen.
60:28'
Pokus o rychlejší postup vpřed domácím nevyšel. Dopředu může vyrazit New Jersey.
60:01'
60 minut nerozhodlo o vítězi tohoto duelu. Ottawa hraje s New Jersey nerozhodně 3:3. Tento výsledek je výhodnější pro domácí, neboť Ďáblové hráli po většinu dnešního utkání lépe.
Střely na bránu: 23 – 33.
60:00'
59:36'
Tkachuk si pouze posunul puk do rohu kluziště. Nyní svádí souboj s bekem Vatanenem.
59:05'
Do konce základní hrací doby zbývá 55 sekund. Ottawa vyhodila kotouč na zakázané uvolnění.
58:45'
Greene celou situaci ve vlastním pásmu dokázal dobruslit. Následně posunul kotouč do střední třetiny.
57:59'
Gusevova hokejka zastavila nahození Chabota od modré čáry. Ottawa se ale po vyrovnávacím gólu nadechla.
57:09'
Nico Hischier se po pravém křídle natlačil až před bránu, ale byl čistým způsobem ve velké rychlosti poslán na zem. Zdálo se, že švýcarský hokejista nepříjemně dopadl na své rameno.
56:48'
Chabotovi se tentokrát přechod do pásma nezdařil. Byl pískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:24'
Domácí se opět snažili dostat dopředu, ale jejich útočné počínání bylo zastaveno obráncem Greenem.
55:02'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí tým vyrovnává. THOMAS CHABOT se vší silou napřáhl na modré čáře a parádní střelou poslal puk do sítě. Blackwood se natahoval marně a nakonec inkasoval. 3:3. Asistence: Jean-Gabriel Pageau.
54:50'
Blackwood si poradil také s nahozením Jaroše.
54:37'
Blackwood dokázal zastavit nepříjemný závar ve svém brankovišti. Kotouč raději přikryl pod svou lapačkou. Čeká nás poslední komerční přestávka tohoto utkání.
54:06'
Ani Chabotovi se ofenzivní výlet nepovedl, naopak do brejku mohli vyrazit hosté, ale to by si musel Hischier počínat v útočném pásmu lépe.
53:36'
Domácí nyní mají velký problém s rozehrávkou. Čas se neúprosně krátí.
52:55'
Anderson sice za svou klecí dokázal zastavit přihrávku New Jersey, ovšem vyhodit kotouč z vlastní třetiny nedokázal.
52:30'
Po delší době je hra přerušena. Ofsajdem se provinil hostující útočník Gusev.
51:07'
Nikita Gusev nezpracoval razantní přihrávku v podání Seversona. Dobře se navrátil Brännström a šikovně si na ruského útočníka počíhal.
50:34'
Pokus Müllera proskotačil těsně vedle zadní tyče. Anderson zasahovat nemusel.
49:12'
Senators měli velkou šanci. Naměstnikov se společně se spoluhráčem vydal do brejku, jenže ani nadvakrát nedokázal prudkou střelou Mackenzieho Blackwooda překonat.
48:35'
Ve chvíli, kdy Ottawa střídá, se P. K. Subban rozhodl podržet puk na své holi. Čeká na nabídku svých spoluhráčů.
48:05'
Pageau těsně za modrou čárou vypálil. Jeho pokus byl sražen až na zadní mantinel. Pokračuje se ve hře.
47:27'
Blackwood se musel rychle přesunout proti nepříjemné přihrávce, která mířila do brankoviště.
46:58'
Anisimov si chtěl u mantinelu udělat prostor. To se mu také povedlo, jenže přihrávka nakonec přesná nebyla.
46:21'
Ottawští hokejisté drží puk za svou bránou a za pár chvil se vydají dopředu. Oba celky mezitím střídají.
45:45'
Connor Brown na druhé straně mířil na zadní tyč. Jeho pokus se ale do svatyně Devils nevešel.
44:42'
Bratt zachytil přesnou přihrávku spoluhráče a mířil si to úplně sám na bránu Senators. Bekhendovým blafákem ale zkušeného Andersona nepřekonal.
44:18'
Tentokrát Carrick přihrál špatně. Po dalším icingu se těžiště hry přesune před Blackwooda.
43:45'
Andy Greene pálil od modré čáry velmi nenápadně. Puk ale nakonec zazvonil o tyč.
43:16'
Zachova zpětná přihrávka našla pouze hokejku domácího hráče. Paul po levém křídle vyrazil dopředu, jenže přesnou finální přihrávku nevyprodukoval.
42:33'
Wayne Simmonds se opět dostával do zajímavé pozice. New Jersey je jasně lepší také na začátku třetí části. Ottawa vyhodila kotouč na zakázané uvolnění.
42:03'
Simmondsův překvapivý pokus dokázal Craig Anderson vyrazit svou vyrážečkou.
41:39'
Subbanova přihrávka bekhendem zpoza brány nenašla žádného hokejistu v bílém dresu.
41:06'
Kyle Palmieri se velmi pěkně protáhl přes celé kluziště až do útočné třetiny. Jeho rána skončila těsně nad bránou Ottawy.
40:26'
Coleman nezachytil Gusevovu přihrávku. New Jersey předvedlo hned na začátku třetiny nepřesnost.
40:01'
Skončila druhá třetina. Viděli jsme v ní dva góly na obou stranách. Domácí přežili několik šancí Devils a poté z ničeho nic dvakrát udeřili. Spravedlnost se ale ukázala a New Jersey zaslouženě překlopilo stav na svou stranu. Po druhé třetině vedou hosté 3:2.
Střely na bránu: 16 – 23.
40:00'
39:32'
Borowiecki ale drží puk za svou bránou a zřejmě podnikne ještě jednu protiakci.
38:48'
Hosté chtějí v rámci druhé periody ještě něco vymyslet. Nyní znovu míří kupředu.
38:00'
Dnes je to jako na houpačce. Těsně před koncem druhé třetiny se do vedení opět dostávají hosté. MILES WOOD si nabruslil na oblouček Simmondse. Rychlým sprintem se dostal před beka a Andersona prostřelil střelou mezi betony. 2:3. Asistence: Wayne Simmonds.
37:47'
Anisimov dostal kotouč do výborné pozice mezi kruhy, jenže rána z první se mu vůbec nepovedla.
37:20'
Dvakrát po sobě vyhodili domácí hokejisté kotouč na zakázané uvolnění.
37:06'
Anderson zastavil za bránou nahození hostů a ihned svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
36:33'
Blackwood zlikvidoval pokus Anisimova, který se k ráně odhodlal těsně za modrou čárou.
36:14'
35:12'
Je vyrovnáno! Devils sehráli přesilovku velmi dobře a zaslouženě skórovali. Vatanen si na vrcholu kruhu zpracoval pobídku Hughese, ale zvolil ještě jednu přihrávku na hůl NIKITY GUSEVA. Rus, přestože byl ve značném úhlu trefil přesně. 2:2. Asistence: Sami Vatanen a Jack Hughes.
34:53'
Gusev z prvního doteku trefil pouze bránícího hráče. Tlak hostů ale pokračuje.
34:21'
Přesilovka 5 na 3 začala. Vatanen pálil od modré čáry a k jemné teči se dostal Hischier. Kotouč však nakonec putoval do ochranné sítě.
34:14'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Vladislav Naměstnikov – 2 min., podrážení).
33:57'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Colin White – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
33:28'
Ottawa ihned po vhazování obrací skóre. White po vyhraném buly posunul puk Englundovi, jehož ránu Blackwood před sebe vyrazil. ARŤOM ANISIMOV stál před bránou a ze vzduchu šikovně sklepl puk do branky. 2:1. Asistence: Andreas Englund a Colin White.
33:22'
Seversonova přihrávka z vlastní třetiny byla velmi nepřesná. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před bránou, kterou střeží Blackwood.
32:46'
Brattova šikovná pobídka prosvištěla okolo brankoviště. K zakončení se nikdo z Ďáblů nedostal.
32:02'
Carrick si při snaze zpracovat puk zlomil hůl. Následně se chtěli rychle dostat dopředu domácí, ovšem Duclair nezachytil dlouhou nahrávku.
31:25'
P. K. Subban dostal obloučkem puk do středního pásma. Domácí jej sice zachytili, ale už ve střední třetině. Ofsajd.
30:37'
Boqvist projel okolo Jaroše, jenže poté se ocitl ve velkém úhlu. Andersona z těžké pozice neprostřelil.
29:42'
Hosté se natlačili dopředu. Hughes z pravého kruhu jen těsně minul domácí svatyni.
28:39'
Domácí pokračovali v dobrém střídání a nakonec se dočkali vyrovnání. Goloubef posunul puk na útočnou modrou čáru, kde Duclair rychle vybídl NICKA PAULA. Nájezd domácího útočníka z pravého křídla byl úspěšný. Paul prostřelil Blackwooda. 1:1. Asistence: Anthony Duclair a Cody Goloubef.
28:19'
Střela domácích od modré čáry byla zablokována. Do zakončení se o pár chvil později dostal Duclair, jenže hostujícího brankáře neprostřelil.
27:55'
Další akce New Jersey končí ofsajdem. Budeme pokračovat po první reklamní přestávce této třetiny.
27:15'
Blake Coleman společně se svým spoluhráčem vyrazil do přečíslení. Zakončení vzal na sebe, jenže domácí branku o pár centimetrů netrefil.
27:08'
Carrick je na ledě. Devils hrají v plném počtu.
26:33'
Senators mají v těchto chvílích velký problém s přechodem do útočné třetiny.
25:58'
Severson získal puk a okamžitě jej odpálil přes všechny čáry až k Andersonovi.
25:19'
Ennisova střela z vrcholu levého kruhu byla hostujícím gólmanem vyražena do bezpečnějších pozic.
25:08'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Connor Carrick – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
24:42'
Hischier snadno pronikl do útočné třetiny. Rána forehandem v podání hostujícího hráče skončila těsně vedle zadní tyče.
24:08'
Hosté si přihrávají puk ve středním pásmu. Hru mají absolutně pod kontrolou.
23:41'
Craig Anderson udělal velkou chybu při své rozehrávce. Nabídl Travisi Zajacovi příležitost. Celou situaci ale domácí brankář skvělým zákrokem nakonec napravil.
22:54'
New Jersey je zatím aktivnější. Hosté pokračují ve svém snažení z úvodní periody.
22:06'
Colin White ze strany nedokázal prostřelit brankáře Mackenzieho Blackwooda.
21:24'
Na zadní tyči se opět otevřela vrátka domácí obrany. Hischier tam vyplaval, ale dnes skvěle chytajícího Andersona nepřekonal.
20:59'
Palmieri si odskočil na modrou čáru, odkud také vystřelil. Pokus útočníka Devils byl sražen.
20:39'
A právě Gusev si vyčkal na parádní Seversonovu přihrávku a rázem ujížděl na bránu. Bekhendový pokus ruského útočníka ale Anderson přečetl.
20:27'
Nikita Gusev mohl jet středem hřiště dopředu, jenže kotouč mu odskočil z hole.
20:01'
První třetina skončila. Oba celky měly k dispozici dvě početní výhody, ale skórovali pouze hosté. Na konci deváté minuty dokázal tečovat střelu Vatanena Nico Hischier. Devils tak jdou do kabin zaslouženě spokojenější, neboť byli po většinu času aktivnější.
Střely na bránu: 6 – 14.
20:00'
19:41'
Hosté si nepřesně přihráli, a proto se pískal icing. Ještě jedno vhazování uvidíme před Blackwoodem.
19:12'
Englund drží puk za svou bránou. Pokusí se na počátku poslední minuty první třetiny o kloudnou rozehrávku.
18:37'
18:26'
Tentokrát přes všechny čáry vyhazuje Palmieri. New Jersey se ubrání také této početní výhodě soupeře.
17:30'
Blackwood musel likvidovat nebezpečný závar na brankovišti. New Jersey se ale tlaku domácích stačilo ubránit.
17:06'
Senátoři v úvodu přesilovky stáli. Naměstnikovova přihrávka před bránu byla až příliš profesorská.
16:37'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Travis Zajac – 2 min., příliš mnoho hráčů).
16:35'
16:25'
V závěru přesilovky se hosté pokusili o tlak. Brattovi ale finální přihrávka přes celou šíři pásma nevyšla.
15:40'
Ottawa odpaluje puk přes všechny čáry a v tuto chvíli se dobře brání.
15:04'
Kyle Palmieri si nádherně najel před bránu, ale Anderson jeho úmysl přečetl. Poté domácí brankář vyrazil touš k Seversonovi. Obránce Devils ale bránu minul.
14:35'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Scott Sabourin – 2 min., krosček).
14:29'
Nick Paul vybojoval puk a následně se vydal mezi obránce Devils. Blackwood jeho přízemní střelu vyrazil levým betonem.
13:54'
Simmonds přetlačil v osobním souboji soupeře a následně přesně přihrál Subbanovi. Sám obránce New Jersey se dostal ke střele, kterou však zlikvidoval Craig Anderson.
13:25'
13:02'
Hosté se opět bez větších komplikací ubránili. Ottawě se přesilovka krátí.
12:19'
Ďáblové podruhé v oslabení zahrozili. Pavel Zacha se zjevil sám před bránou, ale Anderson si jej skvěle vybruslil a šanci zastavil.
11:47'
Tkachukova pobídka do předbrankového prostoru nebyla tečovaná. Ottawa zatím nebezpečná není.
11:25'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Mirco Müller – 2 min., nedovolené bránění).
11:18'
Bratt byl za bránou atakován sice ostře, ale v rámci hokejových pravidel.
10:44'
John Hayden vyzkoušel pozornost z levého křídla. Bránu ale netrefil. Ottawa měla štěstí.
10:15'
Damon Severson nahazoval od modré čáry těsně vedle bližší tyče. Anderson zasahovat nemusel.
09:49'
Ottawa se nemůže dostat do hry. Kotouč kontrolují hosté.
08:58'
Hosté nakonec využívají svou přesilovku! Severson připravil puk na modrou čáru Vatanenovi, jehož pokus sklepl těsně před brankovištěm NICO HISCHIER. Teč švýcarského hokejisty byla velmi dobrá a do sítě zapadla. 0:1. Asistence: Sami Vatanen a Damon Severson.
08:32'
Hughes se chtěl proháčkovat středem kluziště, jenže byl čistým způsobem odpraven od puku.
07:49'
Subbanova dělovka od modré čáry trefila bránícího hráče. Devils se už ale usadili v pásmu soupeře.
07:15'
Pavel Zacha prohrál vhazování v útočném pásmu a domácí se následně ihned osvobodili.
07:09'
06:13'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Andreas Englund – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (John Hayden – 5 min., bitka + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
06:13'
Do pěstního souboje se ve středním pásmu pustili Abdreas Englund a John Hayden.
05:38'
Útočná protiakce Senators byla zastavena obránci New Jersey. Pokračuje se ve hře ve střední třetině.
05:05'
Simmondsovu pobídku jemně tečoval Hughes. Jednička uplynulého draftu ale správně nezacílila.
04:12'
Chabot si udělal pěknou kličku v pásmu soupeře. Následně mu však kotouč utekl z čepele.
03:32'
Anderson měl plné ruce práce s Brattem, jenž byl zaparkován u brankoviště. Útočník New Jersey se ale k zakončení neprotlačil.
03:00'
Blackwood přistrčil puk za svou bránu. Kloudnější akci nyní mohou rozjet hosté.
02:28'
Ottawa se usadila v útočném pásmu. Jaroš hned dvakrát po sobě pálil, ovšem ani jednou netrefil prostor mezi tyčemi.
01:42'
Müller si nedokázal zpracovat puk na útočné modré čáře ideálně. Proto také nevystřelil.
01:15'
Těsně před Pageauem byl kotouč odpraven do bezpečí. Následoval útočný průnik Devils, který však nebyl dotažen úspěšně do konce.
00:53'
Connor Brown si přebral kotouč na útočné modré čáře a zápěstím vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Blackwooda.
00:22'
Zajacův pokus z velmi ostrého úhlu minul horní tyč domácí svatyně. Anderson poprvé zasahovat zatím nemusel.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Goloubef, Chabot (A), Brännström, Borowiecki (A), Ch. Jaroš, Englund – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, Naměstnikov – White, Anisimov, Ennis – Sabourin, Beaudin, N. Paul.

New Jersey Devils: Blackwood (Senn) – P. K. Subban, A. Greene (C), Severson, Müller, C. Carrick, Vatanen – Palmieri (A), Hischier, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Wood – Hayden, Zacha, J. Boqvist.

Rozhodčí: St. Pierre, Lee – Alphonso, Galloway.
New Jersey Devils

Na opačné straně stojí podobně hrající New Jersey, kterému pro změnu patří patnáctá pozice východní konference. New Jersey tak na svého dnešního soupeře ztrácí šest bodů, avšak mají o jeden zápas méně. Hostující tým tohoto zápasu se výsledkově trápí, z posledních čtyř duelů vyhrál pouze v jediném případě, bylo tomu tak v souboji proti Chicagu, které schytalo debakl 1:7. New Jersey se snažilo na tento drtivý výsledek navázat v následujícím duelu, tentokráte bylo k vidění hned devět branek, avšak úspěšnější bylo Toronto, které vyhrálo po prodloužení konečným výsledkem 5:4.
Ottawa Senators

Hokejisté Ottawy se v jednu dobu nacházeli na samotném chvostu tabulky východní konference, v tuto chvíli okupují čtrnáctou pozici. Senátoři mají na svém kontě šestatřicet bodů, avšak na vedoucí celek konference, tedy Washington, ztrácejí propastných třiadvacet bodů. Domácí celek tohoto zápasu v posledních pěti duelech hned dvakrát zvítězil, naposledy tomu tak bylo v rámci posledního hracího dne, kdy Ottawa na vlastním ledě přehrála Buffalo poměrem 3:1. Ottawě se navíc na vlastním kluzišti celkem daří, dohromady zde odehrála sedmnáct duelů, ve kterých hned jedenáctkrát zvítězila.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Zámořská NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Ottawa Senators a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.