NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Islanders - 6. března 2020   01:30

Ottawa
Ottawa
13:57' Co. Brown (N. Zajcev, Reilly) • 30:00' Boedker (Tierney) • 34:26' Duclair (Hawryluk) • 56:55' B. Tkachuk
4:3
(1:1, 2:1, 1:1)
Islanders
Islanders
03:58' Lee  (Barzal, Brassard) • 24:18' Barzal  (Eberle) • 58:00' Pulock  (Barzal, D. Toews)
Ottawa
C. Anderson (Gustavsson) – Hainsey, Chabot, N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk – B. Ryan, White, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Boedker, Sabourin, Peca.
Luxmore T., Peel T. – Galloway R., Sericolo T.
Canadian Tire Centre, Ottawa
Islanders
Varlamov (Greiss) – Pulock, A. Greene, Mayfield, D. Toews, Dobson, Leddy – Barzal, Eberle, Lee – Brassard, B. Nelson, Dal Colle – Jo. Bailey, Beauvillier, Pageau – Koivula, Clutterbuck, M. Martin.

Ode mě je to pro dnešní noc vše, mějte se krásně a u dalšího přenosu na počtenou.
Československá stopa v utkání:

Christián Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:21
Tři hvězdy utkání:

1. NYI Mathew BARZAL
2. OTT Craig ANDERSON
3. OTT Anthony DUCLAIR
Zápas rozhodly chyby Ostrovanů ve středním pásmu. Ottawa se dostávala do rychlých brejků, ze kterých dávala branky, které ji zajistily dva body. Islanders zbyly oči pro pláč, protože s body z ledu v Ottawě určitě počítali pro boj o playoff.

Střely na branku – 29:40
Střely ve třetí třetině – 9:12.
59:00'
Isladers vaří Ottawu ve vlastním pásmu, ale zápas se blíží ke konci.
58:00'
Islanders právě vstřelili branku!
Střelu Ryana Pulocka před brankou zakryl svým tělem Anders Lee a Anderson nemohl zasáhnout. Máme tu zápletku! Asistence: Mathew Barzal, Devon Toews.
57:30'
Hosté hrají bez brankáře!
56:55'
Ottawa právě vstřelila branku!
Další ztráta kotouče Islanders znamená rychlý brejk Bradyho Tkachuka a krásnou střelu nad rameno Varlamova. Bez asistence.
55:00'
Pět minut do konce třetí třetiny. Těžiště hry je povětšinou v obranné třetině Ostrovanů, kde kombinují zejména Duclair a Ryan.
54:22'
Hosté v plném počtu. Semjon Varlamov ve stejném čase přerušil hru a s bolestivou grimasou odjel na střídačku občerstvit se během komerční pauzy.
53:52'
Brock Nelson vyhazuje přes všechny čáry.
52:54'
Chris Tierney se dostal ke střele ale trefil pouze beka hostí. Ottawa hraje přesilovku mnohem lépe než Islanders.
52:22'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Andy Greene – 2 min., podrážení).
52:22'
Obrovská šance Ottawy! Tyč po střele od modré rány a komplikace pro Islanders.
51:33'
Drobnou strkanici Martina s Whitem řeší sudí domluvou.
51:24'
New York Islanders se provinili icingem. Hra je tak pro Senátory bezpečně daleko.
50:18'
Dvojice Duclair, Boedker pláchla Ostrovanům. Prvně jmenovaný však nedokázal přesně trefit křižnou přihrávku.
49:02'
Pokus do prázdné branky Dericka Brassarda zastavila hokejka Rona Hainseyho, který zaskočil za Craiga Andersena, jenž se jako ryba na suchu plácal v modrém půlkruhu. Obrovská šance Islanders na vyrovnání.
48:48'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Colin White – 2 min., podrážení).
47:56'
Craig Andersen neviděl střelu Ryan Pulocka. Ten poprvé nemířil přesně a podruhé trefil brankáře Ottawy do hrudníku.
47:40'
Do velké příležitosti se dostal Mathew Barzal. Andersen ale Ottawu drží o jeden gól napřed.
47:20'
Chris Tierney přihrával před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů jeho nabídku nereflektoval.
46:28'
Christián Jaroš nedosáhl na přihrávku svého kolegy a situace tři na jednoho zůstala nevyužitá.
45:36'
Islanders mají problémy v rozehrávce. Ottawa se vymaňuje z tlaku.
44:17'
Barzal podržel kotouč a dal šanci vystřídat Eberlemu, který vletěl do pásma a pomohl mu s útočnou akcí. Puk skončil na vyrážečce Andersena.
43:23'
Duclair našel před brankou Bradyho Tkachuka, ten se však ke střele nedostal.
42:30'
Ottawa se nemůže dostat z vlastního obranného pásma. Islanders skvěle napadají.
42:06'
Offside New York Islanders.
41:20'
Ottawa se po buly dostala k puku, který ale odevzdala zpět na hokejky Ostrovanů.
41:11'
Až Andersen zničil zámek Islanders. Vhazovat se ale bude po jeho levici.
40:30'
Jean-Gabriel Pageau vystřelil vysoko nad.
40:01'
Ve druhé třetině šli Islanders do vedení, ale Ottawa převrátila skóre na svou stranu díky gólu Mikkela Boedkera v oslabení a po krásné akci Anthonyho Duclaira, který využil zaváhání hostů v útočném pásmu. Ottawa tak do třetí třetiny vstoupí s jednobrankovým vedením. Svěřenci Barryho Trotze budou v kabině přemýšlet o možnostech překlopení zápasu na jejich stranu. Ve druhé třetině je trápilo zejména nevyužívání šancí.

Střely ve druhé třetině – 7:17
40:00'
39:44'
Mathew Barzala si vychutnal Andersen. Barzalova střela mířila mimo a i přesto se pro ni brankář Senátorů natáhl.
39:20'
Matt Martin tečoval střelu od modré čáry. Puk však skončil jen na zadním mantinelu.
38:01'
Puk končí za střídačkami. Jeden z fanoušků si tak domů odnese cenný suvenýr.
37:39'
Eberle, Barzal, Lee jsou jediní, kdo se dokáže dostat do útočného pásma a vymyslet něco, co by mohlo Ottawu vyrušit z jejich pohody, do které je dostal Anthony Duclair. Senátoři ale brání výborně.
36:46'
Islanders rozjíždí útok zpoza své brány, ale puk sbírá Bobby Ryan. Ostrované mají velký problém s rozehrávkou.
35:00'
Hráči Islanders se snaží se zápasem něco udělat a kombinují za brankou Ottawy.
34:26'
Anthony Duclair najel do třetiny Islanders poté, co velkou chybu v útočném pásmu udělal Josh Bailey. Duclair rychlým zakončením pod břevno, ač tísněn, překonal Varlamova. Tento gól si ruský gólman pravděpodobně bude lehce vyčítat.
33:41'
Tvrdý souboj za brankou skončil přihrávkou na Devon Toewse, který pálil od modré. Brankář Ottawy byl však připraven a puk zastavil.
32:17'
Jean-Gabriel Pageau z dorážky nastřelil tyč!
31:32'
Senátory v jejich dalším nájezdu zastavil offside.
31:03'
30:00'
Islanders se stalo to nejhorší, co mohlo. Ottawa v oslabení výborně napadala a Mikkel Boedker bekhendem prostřelil Varlamova. Asistence: Chris Tierney.
29:03'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. – vysoká hůl).
28:54'
Tentokrát se Varlamov jen díval za střelou Bobby Ryana.
28:34'
Varlamov likviduje střelu od modré čáry.
27:51'
Eberle zabrzdil v útočném pásmu tak rychle, že na to jeho kolegové nedokázali reagovat a Islanders přišli o puk.
27:13'
Senátoři brejkovou situaci nevyřešili správně. Bobby Ryan pálil mimo branku.
26:35'
25:25'
Craig Anderson vytáhl skvělý zákrok proti střele Barzala a drží Ottawu nad vodou.