NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Islanders - 20. listopadu 2019   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
11:34' Rust (Guentzel, Malkin) • 16:18' B. Tanev (Marino, McCann) • 34:31' B. Tanev (M. Pettersson, Kahun) • 42:39' Guentzel (Galchenyuk, Malkin)
4:5
(2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
Islanders
Islanders
22:39' Beauvillier  (Leddy, B. Nelson) • 25:30' B. Nelson  (Leddy, Brassard) • 55:41' Jo. Bailey  (Eberle, D. Toews) • 58:28' Pulock  (Brassard, Leddy) • 62:55' B. Nelson  (Beauvillier)
Pittsburgh
Pochmara, Joannette – Gibbons, Nagy
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 411 diváků
Islanders
Varlamov (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, Jo. Bailey – Dal Colle, Koivula, Komarov.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Československá stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) – 0+0, čas na ledě – 8:47.
Tři hvězdy utkání:

1. Brock Nelson (NYI) 2+1
2. Brandon Tanev (PIT) 2+0
3. Nick Leddy (NYI) 0+3
Tak to bylo něco! Hostující hráči měli v prodloužení jasnou převahu a jen skvělý Matt Murray držel Pittsburgh nad vodou. Přesto ale Ostrované rozhodli o své výhře zásluhou Brocka Nelsona, jenž si do sítě dorazil vlastní pokus a rozhodl o tom, že New York pojede domů se dvěma body z tohoto utkání.
62:55'
Islanders právě vstřelili branku!
New York nakonec dokonal v tomto zápase obrat a bere z utkání dva body! Matt Murray v tom byl tedy nyní vykoupán, obrana mu vůbec nepomohla... Proto vzniklo přečíslení dva na jednoho, které na sebe vzal BROCK NELSON, jehož střela projela gólmanovi mezi betony a tentýž hráč si ji dorazil do sítě. Asistence: Anthony Beauvillier.
62:23'
Neskutečný Matt Murray drží svůj tým nad vodou! Hosté naprosto rozebrali obranu domácího celku, kdy mohl do téměř prázdné branky zakončovat Nick Leddy, ale domácí gólman puk vyrazil betonem.
61:50'
Teddy Blueger odvedl parádní obrannou práci! Ocitl se totiž jako poslední hráč svého týmu, když proti němu jelo přečíslení dva na jednoho. On však dokázal zastavit křižnou přihrávku.
61:16'
Jake Guentzel nabral dobrou rychlost a dostal se s kotoučem až do útočného pásma. Tam však neměl dostatečnou podporu, takže přihrál zpět.
60:43'
O chvilku později ale mohlo být rozhodnuto! Anders Lee dostal přihrávku před branku, kde byl úplně sám. Srovnal si kotouč na forhend a chtěl ho poslat okolo ruky. Domácí gólman ale s pomocí obránců tuto situaci ustál.
60:25'
Hosté se drží na kotouči a nechtějí ho za žádnou cenu půjčit svému soupeři. Anthony Beauvillier nakonec pálil ze středu hřiště, ale nebyl přesný.
60:01'
Začalo prodloužení.
Neuvěřitelné! Ještě deset minut před koncem třetí periody hosté prohrávali o dvě branky, přesto zápas dotáhli do prodloužení. Bude to pro ně už patnáctý zápas v řadě s bodovým ziskem a tady se už pomalu přepisuje historie. Josh Bailey snížil rozdíl na jednu branku, načež to New York zkusil se šesti muži v poli. To se vyplatilo, jelikož bombou od modré se prosadil Ryan Pulock, jenž srovnal minutu a půl před koncem.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:00'
Minuta do konce poslední části!
58:28'
Minutu a půl před koncem tohoto utkání je srovnáno! Na modré se totiž do puku opřel RYAN PULOCK, jehož rána byla ještě někým tečována před brankou a zapadla za bezmocného Murrayho. Ten přitom dělal vše, aby neinkasoval. Asistence: Derick Brassard a Nick Leddy.
58:07'
Hosté jsou usazení v útočné třetině a domácí tým čekají ještě perné chvilky. Navíc domácí pětka je na ledě po předešlém icingu už celkem dlouho.
57:33'
Hosté to zkoušejí bez gólmana!
57:30'
Nyní už to vypadá, že Pittsburgh bude rezignovat na nějaké útočení a bude chtít ubránit svůj náskok. Proto nyní skončil puk jen na zakázaném uvolnění.
56:49'
Ostrované nyní začínají trochu přitápět pod kotlem a měli hrát přesilovou hru! Domácí totiž hráli nějakou dobu v šesti, ale sudí si toho nevšimli.
56:18'
Matt Murray se nyní musel mít na pozoru. Přišlo totiž nahození od modré, které hrozilo ještě tečí v předbrankovém prostoru. Domácí gólman vyrazil puk betonem.
55:41'
Hosté sice nevyužili přesilovou hru, ale krátce na to se prosazují a dramatizují dnešní utkání! Obrana domácích nyní naprosto propadla. Jordan Eberle měl spoustu prostoru i času, načež našel volného JOSHE BAILEYHO, který měl jednoduchou pozici, a to trefit vrchní část branky. Asistence: Jordan Eberle a Devon Toews.
55:37'
Bryan Rust je na ledě!
55:05'
Islanders zase budou muset dobývat útočnou třetinu. Tentokrát se však z ní sami vyhnali, když poslali kotouč nepřesně po modré, a ten se dostal do středního pásma.
54:50'
Nyní se už ale dostali hosté do kombinace v útočné třetině. Devon Toews vyslal dobrou ránu od modré, kdy se kotouč odrazil na hůl Jordana Eberleho, ovšem proti jeho pokusu se Matt Murray skvěle přesunul!
54:10'
Penguins zatím brání své oslabení dobře. Po sérii soubojů se už podruhé dostali ke kotouči, který raději vyhodili přes všechny čáry za branku Varlamova.
53:37'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., podrážení).
53:32'
Jordan Eberle dostal kotouč do útočného pásma, ovšem po chvilce se hra přerušila. Islanders si totiž zahrají přesilovou hru, to je pro ně dobrá šance.
52:54'
Hostující obránce vyslal jedovatou střelu od modré, kdy toho Matt Murray moc neviděl. Přesto puk vyrazil před sebe, odkud ho do branky nikdo nedorazil.
52:26'
U hostujícího celku to zatím nevpadá na nějaké srovnání, ba dokonce obrat. Domácí opravdu hrají dobře do defenzivy, k tomu jsou schopní i zaútočit.
51:54'
Brandon Tanev dojel pro kotouč k mantinelu, ale neměl komu nahrát. Proto poslal kotouč jen po mantinelu a šel pomoci bránit střední pásmo.
51:21'
Pittsburgh sice získal puk, ale poté předvedl velkou hrubku ve střední třetině. New York ovšem přečíslení tři na dva nevyužil ani ke střele na branku.
51:00'
Islanders si museli dojet pro kotouč až za svou branku. Bez potíží se však dostali až do útočné třetiny, kde se snaží pomalu usazovat a kombinovat.
50:23'
Kotouč se znovu ocitl mimo hrací plochu, takže je zde další přerušení. S těmi se v této části nejspíše roztrhl pytel. K tomu je před námi komerční přestávka.
50:00'
Adam Pelech to chtěl vzít na sebe a objet si branku. Tam ale dobře zapracoval jeden z domácích obránců, který mu hokejku nadzvedl a puk sebral.
49:41'
Další přerušení během několika vteřin, těch se přerušení se najednou píská více než předtím. Leo Komarov nyní vjel s pukem jen do ofsajdové pozice.
49:25'
Nyní měl v plánu domácí obránce nahodit kotouč před branku na teč. Puk se ale odrazil od někoho z New Yorku a skončil jen v ochranné síti.
48:50'
Hostům se pomalu ale jistě začíná krátit čas potřebný na vyrovnání. Domácí jsou navíc těmi, kteří hrají převážně s kotoučem na svých hokejkách.
48:19'
Hosté se navíc z pásma sami vyhnali nepřesným pasem po modré, který byl už ve středním pásmu. Je tedy pískán ofsajd a před námi je komerční přestávka.
48:10'
Anders Lee vybojoval se spoluhráčem puk za brankou soupeře, načež nahrál na modrou. Odtud přišla střela, ovšem ta nebyla přesná.
47:31'
Derick Brassard se rozjel za pukem, ale soupeř k němu měl přece jen o dost blíže. Ten však jen nahodil puk a obě lajny šly nakonec na střídačku.
46:43'
Domácí hokejisté nadále drží puk na svých hokejkách, ale nyní z toho nic nebude. Pro dlouhou přihrávku si dojel Semjon Varlamov, který ihned rozehrál.
46:02'
Alex Galchenyuk je dneska hodně aktivním hráčem, což se ale dá říct o hodně hokejistech na ledě. Jeho přihrávka před branku nakonec nebyla úspěšná.
44:50'
Přesto to mohlo být zase o jeden gól! Brock Nelson si najel na přihrávku od mantinelu, ale skákající kotouč se mu nepodařilo usměrnit do sítě. Hra se zase přesouvá ze strany na stranu.
44:22'
No, Islanders by se měli hodně rychle vzchopit, jinak dnes mohou na body zapomenout. Penguins pokračují v aktivní hře a jsou lepším týmem na ledě.
43:38'
Skvělá myšlenka domácího obránce, která ale také nevyšla! John Marino poslal v ideální moment křižnou přihrávku před branku, ale jeho spoluhráč ji netrefil.
42:39'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jenže vrácení se zpět bylo opravdu rychlé, navíc zakončené brankou. Domácí využívají dnes už druhou přesilovou hru! JAKE GUENTZEL si najel do prostoru slotu, odkud namířil puk za bezmocného Varlamova. Asistence: Alex Galchenyuk a Jevgenij Malkin.
42:31'
Alex Galchenyuk poslal skákavou přihrávku na modrou na obránce, který si s tím neporadil. Domácí tak musí opustit útočnou třetinu a dostat se zpět.
42:15'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., podrážení).
42:07'
Dobrou ránu od modré vyslal obránce hostí a chvilku nikdo nevěděl, kde se kotouč nachází. Ten nakonec vyplaval v rohu útočného pásma Islanders.
41:33'
A vlastně to nebyla vůbec špatná myšlenka. Byl tam na to jediný hráč proti třem, tak zkusil puk otřít o soupeře. Od něj se však kotouč do branky neodrazil.
41:04'
Islanders nahodili kotouč ze středního pásma, že o něj zabojují v tom útočném. To se ale nepovedlo, takže Pittsburgh může něco vymyslet.
40:25'
I poslední perioda dnešního utkání začala hodně zostra. Domácí hned měli první pokus na branku, který prolétl brankovištěm až k mantinelu.

Hity: 22 – 43
Jsou za námi už dvě části, po kterých má k vítězství i nadále blíže domácí celek, který vede o jednu branku. New Yorku se však v druhé periodě podařilo srovnat. Anthony Beauvillier se skvěle odpoutal od svého strážce, načež ranou z první nedal Murraymu šanci. Srovnáno bylo o tři minuty později. Nick Leddy vpálil od modré a jeho rána trefila hokejku Brocka Nelsona. Hrál se znovu hokej nahoru dolu, čehož nakonec ještě využili domácí. Brandon Tanev byl dostatečně rychlý, objel branku a o nohu Pelecha poslal puk do sítě.

Další třetina začne přibližně v 3:02.
40:00'
39:37'
Těsně před koncem prostřední periody zde máme ještě jedno přerušení. Hostům se totiž znovu nepovedla rozehrávka, která skončila na zakázaném uvolnění.
39:00'
Minuta do konce druhé části!
38:44'
Devon Toews posílal střílenou přihrávku. Do té mu sáhl domácí obránce, od něhož se kotouč odrazil jen těsně vedle tyčky. Tady klidně mohlo být srovnáno.
38:16'
Mathew Barzal má snad dvoje plíce, chodí do hry celkem často, stejně jako Brock Nelson. Semjon Varlamov si mezitím připsal další zákrok na své konto.
37:42'
Jack Johnson udržel svůj tým v útočné třetině poté, co dostal velmi nepřesný pas o mantinel. Dlouho se tam ale domácí nezdrželi.
37:22'
A na hřišti bude muset zůstat i nadále. Mathew Barzal si najížděl na dlouhou přihrávku, ale kotouč minul. Je tu tedy další zakázané uvolnění.
37:14'
Nyní se navíc hra vrátí před jejich gólmana. Za vše může hodně nepřesná rozehrávka, která skončila až na zakázané uvolnění. Hostující pětka je vcelku unavená.
36:40'
Islanders se ještě snaží něco udělat s výsledkem v této třetině. Už sice stáhlo dvougólový náskok soupeře, ovšem znovu prohrávají o jeden gól.
35:47'
Brock Nelson to nyní myslel moc pěkně, ale nevyšlo mu to. Derick Brassard si najížděl před branku a měl tam dostat nečekaný pas, ale ten byl sražen do rohu.
35:12'
Kotouč se znovu ocitl mimo hrací plochu. Pittsburgh působí i nadále hodně aktivním dojmem a snaží se přidat další branky do sítě hostujícího celku.
34:31'
Domácí si berou své vedení zpět! Fanoušci jsou díky tomu ve varu. Po střele od modré se kotouč odrazil od nohy obránce za branku. Nejšikovnější tam byl BRANDON TANEV, jenž rychle s kotoučem objel branku a o nohu Pelecha ho poslal do sítě. K tomu dnes zapsal druhý gól. Asistence: Marcus Pettersson a Dominik Kahun.
33:58'
Kotouč se ocitl mezi střídačkami, takže logicky musela hra být přerušena. Proto se bude vhazovat na útočné modré domácích, tam puk zmizel z dohledu.
33:27'
Domácí obrana se dostala pod tlak, přesto z toho vybruslila celkem elegantně. Joseph Blandisi si nakonec dojel až pro střelu, ale minul vzdálenější tyč.
32:50'
Brock Nelson mohl zapsat další branku v utkání. Dostal se s kotoučem na střed hřiště do dobré vzdálenosti, ale Matt Murray vytáhl zákrok lapačkou.
32:34'
Wow, wow! Tohle je opravdu paráda. Hra se stále přesouvá ze strany na stranu, přesto nyní branky nevidíme. Šancí je však dost, nejspíše ještě přijdou.
32:00'
A další velká šance! Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, kdy přišla prostrkávačka za obránce, ovšem střela z první branku minula!
31:30'
A byla z toho obrovská šance, vůbec nechápu, že se puk neocitl v brance! Otto Koivula totiž dorážel do téměř prázdné branky, ale hosté se radovat nemohou.
31:18'
Tentokrát se hra vrátí před domácího gólmana. Pittsburghu se nepovedla rozehrávka, která skončila až na zakázaném uvolnění. To je možnost pro hosty.
30:57'
Bryan Rust mohl na druhé straně přidat další branku, jelikož se dostal po krásném pasu do úniku! Zkoušel to mezi betony, ovšem Semjon Varlamov je sklapl naprosto včas!
30:24'
Šance střídá šanci a tu další měli hostující hráči. Otto Koivula si najel na krásnou přihrávku na střed hřiště, ovšem jeho pokus byl zablokován.
30:00'
Je za námi přesně polovina hry, když přišla další velká šance! Joseph Blandisi zády k brance poslal přihrávku od mantinelu. Alex Galchenyuk do ní se štěstím sáhl, ale Varlamov ukázal skvělý postřeh.
29:32'
Matt Murray pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho cílem bylo poslat puk na Johnsona, jenže ten byl obsazený, tak šel puk do středního pásma.
28:53'
Tohle bylo nebezpečné na hostující straně! To je opravdu paráda toto utkání. Viděli jsme dobrou střelu o modré, která byla tečována těsně vedle branky.
28:23'
Domácí by si rádi vzali své ztracené vedení zpět a jsou na ledě nadále lepším týmem. Viděli jsme střelu z vrcholku kruhu, ale Varlamov sklepl betony včas.
27:42'
Michael Dal Colle je na ledě!
27:10'
A domácí zase mohli o jednu branku vést! Marcus Pettersson si najížděl na křižnou přihrávku, ovšem puk mu trochu skočil, takže domácí obránce nedokázal ani zakončit!
26:36'
New York se nakonec dostal po sérii několika střel a dorážek ke kotouči a poslal ho přes všechny čáry. Na ledě tak máme čerstvé síly, které se budou chtít ukázat.
26:06'
Scott Mayfield se musel mít na pozoru a zvládl svou úlohu velmi dobře. Přes brankoviště mířila skákavá přihrávka, kterou obránce hostí odpálil.
25:42'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Michael Dal Colle – 2 min., vysoká hůl).
25:30'
Neskutečné, na domácím ledě je srovnáno a nám utkání začíná téměř od začátku! Domácí hráč se nechal obrat ve středním pásmu. Nick Leddy vypálil od modré, když jeho rána trefila ještě hokejku BROCKA NELSONA, který tak srovnává stav dnešního zápasu. Asistence: Nick Leddy a Derick Brassard.
25:00'
Hra se znovu stěhuje ze strany na stranu a o něco více práce má rozhodně Semjon Varlamov. právě po jeho zákroku je hra přerušena a buly bude po jeho levici.
24:25'
Proto se snaží činit hosté ve svém vlastním útočném pásmu. Tam se jim ale nepodařilo získat kotouč, takže něco vymyslet mohou zase Tučňáci.
23:46'
Zápletka je tedy na světě a dnes nás čeká ještě pořádné drama. Domácí by chtěli na inkasovanou branku okamžitě zareagovat, ale Semjon Varlamov byl pozorný.
22:39'
Moc pěkná akce hostujícího týmu přináší snížení stavu na rozdíl jedné branky! Nick Leddy držel kotouč, když si ANTHONY BEAUVILLIER odstoupil od svého strážce, dostal přihrávku a ranou z první jako první prostřelil Murrayho. Asistence: Nick Leddy a Brock Nelson.
22:26'
Johnny Boychuk vypálil dvakrát tvrdě od modré. Poprvé zasáhl domácí obránce, jenž kotouč zastavil, následně Matt Murray zasáhl svým betonem.
21:46'
A Matt Murray se hodně otáčel v brankovišti, kde se nachází kotouč. Neměl totiž tušení, kam ho odrazil, ale puk se v tu chvíli nacházel pro domácí v bezpečí.
21:12'
Bryan Rust se dostával k zakončení, ale kotouč nakonec jen prolétl okolo tyčky. Znovu jsou o něco aktivnější domácí hokejisté, ovšem New York už je v útoku.
20:35'
Jako první jsme se však dočkali jen zakázaného uvolnění. Hostujícímu týmu se ani trochu nepovedla rozehrávka, a tak se hra vrátí před jeho gólmana.
20:16'
Už nám začala i druhá třetina tohoto utkání, tak snad se bude odehrávat v podobném duchu jako ta první. Třeba se brzy dočkáme i nějaké branky.

Hity: 13 – 20
Je za námi první třetina tohoto utkání, ve které srdce hokejového fanouška zaplesalo. Viděli jsme parádní hokej, hodně šancí, přesilových her a všeho. Jako první se prosadil Pittsburgh, kterému však branka pro těsný ofsajd nemohla být uznána. Tak se domácí prosadili znovu, když využili početní výhodu. Jake Guentzel z hranice brankoviště našel volného Bryana Rusta, jehož krásná střela z první šla přesně do růžku. Od Penguins to navíc nebylo vše. John Marino vypálil od modré, do jeho rány sáhl Brandon Tanev, který určil prozatimní stav utkání a poslal tým do dvoubrankového vedení.

Další třetina začne přibližně v 2:05.
20:00'
19:23'
Domácí nahodili kotouč za branku soupeře a rozhodli se pro vysoké napadání. To však žádný efekt nepřineslo a první část se blíží ke svému konci.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:31'
Začíná to vypadat, že třetina se za tohoto stavu nejspíše dohraje. New York se nemůže dostat do útočné třetiny a Penguins už nyní nikam nespěchají.
18:08'
Hra se opravdu přelévá ze strany na stranu, to je radost sledovat takový hokej. Semjon Varlamov se musel mít na pozoru a měl štěstí, že mu puk nevypadl.
17:40'
Na druhé straně nyní mají Islanders obrovský tlak! Matt Murray na střelu moc dobře neviděl, proto ji vyrazil jen před sebe. Tam si sjel hráč hostí, ale minul!
17:14'
A mohlo to být během chvilky už o tři góly! Jevgenij Malkin poslal přihrávku v přečíslení tři na dva do strany, ale střela švihem šla vedle!
16:18'
Dobré napadání domácího celku přináší další branku v síti New Yorku. Jared McCann poslal kotouč na modrou, odkud přišla střela, do které ještě sáhl BRANDON TANEV, který poslal puk přesně mezi betony brankáře hostí. Asistence: John Marino a Jared McCann.
15:35'
Derick Brassard se spoluhráčem dobře napadali. Chtěli to však vykombinovat až do prázdné branky, což se neukázalo jako to nejšťastnější řešení.
14:51'
Zach Aston-Reese byl u kotouče nejrychleji, proto se nepískalo zakázané uvolnění. Pittsburgh ovšem v útočném pásmu s pukem na holi dlouho nevydržel.
14:18'
Domácí to udělali šikovně. Už byli pod tlakem a na ledě byli dlouho. Když získali puk, vyhodili ho tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a šli střídat.
13:43'
Ryan Pulock ukázal, že je celkem rychlým bruslařem. Stihl totiž ještě zachytit kotouč letící po mantinelu, díky čemuž jeho tým udržel útočné pásmo.
13:18'
Stále se hraje hokej nahoru dolu, kdy se moc často nepřerušuje. Což tedy nebyl zrovna tento případ, jelikož hosté se provinili při přechodu do útoku ofsajdem.
12:40'
Brock Nelson se stále nemůže zapojit do hry. Nakonec měl to štěstí, že to nešlo pod helmu, ale do helmy. Ta se mu však po ráně rozbila...
12:30'
Branka byla zatím to jediné, co tomuto utkání chybělo, jinak se hraje opravdu skvělý zápas. Dominik Simon čekal na dorážku, ale Varlamov puk udržel.
11:34'
Jenže tady už o vstřelené brance nebude žádný pochyb! Domácí využívají početní výhodu a jdou poprvé v tomto utkání do vedení! Jake Guentzel dostal přihrávku na hranici brankoviště, odkud z první našel volného BRYANA RUSTA, který zamířil z ideální pozice přesně do horního růžku. S tím gólman nemohl nic dělat. Asistence: Jake Guentzel a Jevgenij Malkin.
11:08'
Pittsburghu začala zkrácená přesilová hra, K vidění byla velmi dobrá rána v podání obránce Schultze, ovšem Semjon Varlamov ztlumil kotouč svou hrudí.
10:49'
Juuso Riikola je na ledě!
10:30'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Nick Leddy – 2 min., hákování).
10:18'
New York má znovu značné problémy dostat se s kotoučem přes útočnou modrou. Nakonec se tam však dostal a viděli jsme gólovou šanci! Michael Dal Colle se dostal k odraženému kotouči, ovšem Matt Murray má puk někde pod sebou!
09:31'
Tento zápas opravdu zatím nenudí. Vidíme celkem hodně šancí, přesilových her i nezvyklých momentů. Nyní hrají domácí své oslabení znovu velmi dobře.
09:10'
Velmi nepříjemný moment! Brock Nelson clonil před brankou, jenže schytal ránu od modré pod helmu. Hra se okamžitě přerušila, ale vypadá to, že hostující útočník bude schopen pokračovat v utkání i nadále.
08:49'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Juuso Riikola – 2 min., držení).
08:37'
Hosté vyhráli buly v útočném pásmu a nijak se nerozpakovali. Kotouč se dostal na hůl Ryana Pulocka, jehož rána byla sražena do ochranné sítě.
08:06'
Jared McCann je na ledě!
07:40'
Penguins však ukazují, proč jsou jedním z nejlepších týmů ve hře v oslabení. New York má problém dostat se vůbec přes útočnou modrou.
07:04'
Před brankou domácího gólmana nyní vznikl závar, který Islanders nedokázali nijak využít. Samozřejmě jim pokračuje početní výhoda.
06:39'
Jenže hostující trenér si vzal výzvu a vyplatilo se mu to! Ta totiž odhalila těsný ofsajd, který by sice už nezměnil, jenže je to ofsajd, takže branka nemůže být uznána.
06:39'
Domácí se prosazují ve vlastním oslabení a dostávají se jako první v tomto utkání do vedení! Zach Aston-Reese zachytil špatnou rozehrávku, vyměnil si kotouč s Bryanem Rustem. Ten mu puk vrátil, načež ZACH ASTON-REESE střelu zápěstím umístil přesně k tyči. Asistence: Bryan Rust.
06:28'
Dobrý start v podání domácího celku. Znovu vyhrál buly v důležitém momentě, načež kotouč poslal daleko za branku hostujícího gólmana.
06:06'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jared McCann – 2 min., držení).
05:58'
Viděli jsme povedenou střelu také na straně New Yorku, ovšem Matt Murray na kotouč dobře viděl, takže ho betonem vyrazil do rohu kluziště.
05:10'
Zatím se dá říct, že koukáme na celkem atraktivní utkání. Oba týmy se snaží hlavně útočit, takže jsme viděli několik zajímavých šancí, bohužel bez gólu.
04:31'
Nyní se však hra přerušila, stačilo na to jen pár vteřin navíc. Semjon Varlamov viděl několik dojíždějících soupeřů, tak schoval puk pod lapačku a počkal na hvizd.
04:16'
V tomto utkání se skoro nepřerušuje, od přesilové hry se nepřerušilo vůbec. Domácí se hnali do přečíslení, ale finální přihrávka byla sražena do středního pásma.
03:50'
Adam Pelech je na ledě!
03:20'
Tak nakonec jsem to zakřikla. Ihned poté se totiž hosté dostali ke kotouči, který nekompromisně poslali přes všechny čáry až za bránu domácího gólmana.
02:58'
Islanders se nedaří vyhodit a bránící čtyřka už působí hodně unaveným dojmem. Vypadá to, že ji čeká ještě celkem těžká šichta v tomto oslabení.
02:22'
Pens rozjeli svou přesilovou hru opravdu dobře. Vyhráli vhazování v útočné třetině a dostali se už k několika střelám. Žádná z nich ale nedošla až do sítě.
01:50'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., podrážení).
01:20'
Tohle už byla gólová šance a je záhadou jak to, že puk neskončil v brance! Hosté předvedli parádní napadání, po kterém přišla střela, kterou Matt Murray s obtížemi vyrazil vedle sebe. Jordan Eberle se tam snažil dorážet, jenže trefil tyčku!
00:53'
Bryan Rust se snaží napadat v útočné třetině, ale proti trojici soupeřů toho moc nezmohl. Ti však jen nahodili puk do útočného pásma, kde ho získali domácí.
00:18'
Utkání mezi Pittsburghem nám odstartovalo! Hned první šanci si mohl po zajímavém odrazu připsat Josh Bailey, ale ten nakonec kotouč vůbec netrefil.
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Marino, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Riikola, J. Johnson – Rust, Malkin, Guentzel – B. Tanev, McCann, Kahun – Simon, Blandisi, Galchenyuk – Lafferty, Blueger, Aston-Reese.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, Jo. Bailey – Dal Colle, Koivula, Johnston.
Poslední vzájemný zápas – 8.11.

New York Islanders – Pittsburgh Penguins 3:4p

Branky a nahrávky: 1. Cizikas (Pulock, Dal Colle), 27. Clutterbuck (Cizikas, Pelech), 30. Pelech (Barzal, Lee) – 42. McCann (Marino, Dumoulin), 47. Rust (McCann, Malkin), 49. Malkin (Riikola, McCann), 64. Rust.

New York Islanders: Varlamov – Boychuk, Dobson, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Jo. Bailey, Barzal, Lee – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, Dal Colle – Wahlstrom, Bardreau, Johnston.

Pittsburgh Penguins: M. Murray – Marino, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Riikola, J. Johnson – Simon, Crosby, Guentzel – Rust, Malkin, Galchenyuk – Kahun, Bjugstad, McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Dominik Simon (PIT) – 20 zápasů, 2+8
New York Islanders

To Ostrované zatím překvapují celou NHL, jelikož hrají opravdu dobře. Po osmnácti zápasech mají totiž na svém kontě dvacet devět bodů a patří jim druhá pozice v rámci Východní konference za jasně prvním Washingtonem. Oproti němu ale mají odehráno o pět zápasů méně! Z osmnácti zápasů jich vyhráli rovnou čtrnáct, padli jen třikrát a jednou získali v utkání bod. New York vstřelil méně branek než jeho soupeř, a to padesát osm. K tomu jich inkasovalo čtyřicet dva, takže má také solidní bilanci +16. Ostrované z posledních tří zápasů vyhráli všechny, takže se vezou na pohodové vlně. Postupně porazili Toronto, Floridu a Philadelphii.

Nejproduktivnější hráči:
Mathew Barzal – 17 bodů (9+8)
Brock Nelson – 14 bodů (4+10)
Derick Brassard a Josh Bailey – 13 bodů (6+7)
Pittsburgh Penguins

Pittsburgh zatím zůstává se svými výkony za očekáváním. Po dvaceti utkáních má na svém kontě dvacet čtyři bodů a patří mu "až" sedmá pozice v rámci Východní konference. Z dvaceti utkání jich Tučňáci vyhráli jedenáct, rovnou sedmkrát padli a dvakrát si připsali alespoň bod za prohru v prodloužení či nájezdech. Domácím se celkem daří v útoku, během dvaceti zápasů nasázeli solidních šedesát sedm gólů, zatímco jich inkasovali padesát, což činí celkové skóre +17. Z posledních tří utkání vyhrál Pittsburgh je jediné. Dvakrát totiž padl na venkovním ledě, a to s New Yorkem Rangers a s New Jersey. V posledním zápase si ale Penguins spravili chuť, když vyhráli na domácím ledě, kde porazili Toronto jasně 6:1.