NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Nashville - 29. prosince 2019   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
00:32' Rust (Guentzel, Malkin) • 01:05' Kahun (Galchenyuk, Riikola) • 09:04' Letang (Malkin, Rust) • 28:02' Galchenyuk (Marino, Riikola) • 58:57' Guentzel (Malkin, Rust) • 59:22' Rust (Guentzel)
6:4
(3:0, 1:3, 2:1)
Nashville
Nashville
24:07' Arvidsson  (Järnkrok, Josi) • 36:03' C. Smith  (Blackwell, Josi) • 39:01' Mikael Granlund  (Duchene, F. Forsberg) • 48:56' Mikael Granlund  (Duchene, Josi)
Pittsburgh
Luxmore, Rank – Amell, Nansen
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 628 diváků
Nashville
Saros (10. Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Grimaldi – Watson, Bonino, Blackwell.

Utkání mezi Pittsburghem a Nashvillem skončilo výhrou domácích barev 6:4. Gólově velmi povedený zápas se zdál být rozhodnut už v polovině, neboť Tučňáci vedli o tři góly. Skvělá druhá polovina zápasu v podání Nashvillu byla zaslouženě odměněna vyrovnáním. Rozhodující branka ale padla z přesilovky 63 sekund před koncem. Trefil se Jake Guentzel. Poté skóre pečetil gólem do prázdné brány Bryan Rust.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Hvězdy utkání:

1. Jake Guentzel (Pittsburgh) 1+2
2. Mikael Granlund (Nashville) 2+0
3. Alex Galchenyuk (Pittsburgh) 1+1.
Československá stopa v utkání

Dominik Simon (Pittsburgh) 0+0, +/-: 0, 1 střela, 1 hit, čas ve hře: 11:44.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Powerplay se hostům nepovedla. Okamžitě po zisku kotouče se Penguins mohli radovat ze šestého gólu. BRYAN RUST dopravil puk do opuštěné klece. 6:4. Asistence: Jake Guentzel.
59:15'
Rinne je na střídačce a hosté to zkouší v šesti.
58:57'
Zbytečné vyloučení Watsona zřejmě výjde Predátory velmi draze. Přesilovka Pittsburghu byla využita. JAKE GUENTZEL se zpoza brány rychle dostal před ní a se štěstím propasíroval puk za brankovou čáru. Gól musel potvrdit videorozhodčí. 5:4. Asistence: Jevgenij Malkin a Bryan Rust.
58:34'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
58:05'
Nashville se opět zabydlel v útočné třetině.
57:24'
Calle Järnkrok si dokázal nabruslit na pobídku svého krajana Arvidssona. Švédská kombinace ale brankou neskončila, neboť Murray zakročil ramenem.
56:27'
Oba celky mají v tuto chvíli problém s přechodem do pásma soupeře. Zdá se, že už nikdo nechce udělat chybu.
55:58'
Johnson dokázal dovoleným způsobem zastavit svého soupeře. Dopředu míří Pens.
55:22'
John Marino střílel od modré čáry. Pekka Rinne si ale kotouč před vlastním brankovištěm dokázal najít a zasáhnout.
54:40'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Kotouč nyní drží ve vlastním pásmu Kris Letang.
53:52'
Austin Watson okolo obránce přejít nedokázal. Pittsburgh se v posledních minutách brání lépe než v úvodu třetiny.
52:59'
Domácí hráči drží kotouč u mantinelu v rohu kluziště. Nyní se o černou gumu svádí ostrý souboj.
52:06'
Napadání rozehrávky v podání hostů bylo kvalitní. Smith vystihl rozehrávku Malkina.
51:38'
Hörnqvistův pokus z pravé strany nemohl Rinneho nijak zvlášť překvapit. Finský gólman přerušil hru zákrokem lapačkou.
50:49'
Nick Bonino velmi tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu. Trefil ale hokejistu ve žlutém dresu, jenž se zapojil do bránění.
50:16'
Kyle Turris se snažil puk přihrát před bránu, jenže tentokrát obrana Pens zafungovala dobře a rychle.
50:01'
Nashville se provinil ofsajdem. Vhazovat se bude ve střední třetině.
48:56'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté zcela zaslouženě srovnávají! Ještě ve 37. minutě prohrávali o tři góly, ale teď je skóre nerozhodné. Josi vypálil hned po buly těsně vedle tyče, jenže Ducheneho rychlá střela domácím pořádně zavařila. Kotouč se odrazil do vzduchu, odkud jej sklepl do brány MIKAEL GRANLUND. 4:4. Asistence: Matt Duchene a Roman Josi.
48:49'
Murray také zastavil nahození Josiho od modré čáry. Pro domácí teď přichází komerční přestávka vhod, protože třetí třetina patří jednoznačně Nashvillu.
48:24'
Penguins se vymanili z tlaku Predators pouze za cenu icingu. Vhazovat se bude před domácím brankářem.
47:54'
Počet střel na bránu se v závěrečném dějství překlápí na stranu hostů. Momentálně na střely vedou 41 – 28.
47:12'
Nashville pokračuje ve své aktivitě také po skončení početní výhody.
46:37'
46:30'
Ryan Ellis si vyměnil puk s Josim a následně tvrdě vypálil. Murray si svůj další zákrok lapačkou vychutnal.
46:11'
Johansen se po dělovce Ekholma dostal k odraženému kotouči v ideální pozici. Matt Murray ale fantastickým zákrokem špičkou betonu udržel vedení Pittsburghu.
45:26'
Ekholm drží touš za svou bránou. Následně založí útočnou protiakci.
44:59'
Duchene hledal na brankovišti volného Arvidssona. Druhý jmenovaný hráč ale beton Murrayho prostřelit nedokázal.
44:37'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování).
44:03'
Matt Duchene si nedokázal mezi třemi bránícími hráči udělat prostor k zakončení.
43:27'
Ruhwedel bez větších komplikací posunul puk do střední třetiny.
43:02'
Také Tučňáci už zjistili, že musí hrát směrem dopředu. Vybojovali před bránou Nashvillu útočnou třetinu.
42:24'
Únik dva na jednoho nevyřešili domácí gólově. Jake Guentzel mířil nad vyrážečku, ale trefil pouze ji. Následně dorážel Malkin, jenže finský gólman parádním zákrokem betonem zastavil nebezpečí.
42:04'
Tinordiho pokus od modré čáry byl sražen do rohu. Tlak hostů poté pokračoval.
41:36'
Pittsburgh se zatím ve třetí třetině nedostal ke střele. Hru mají pod kontrolou Predátoři.
41:00'
Velkou šanci na vyrovnání měl Duchene. Útočník Nashvillu se jako drak prodral po pravém křídle a prudkou střelou jen vyprášil beton Matta Murrayho.
40:22'
Ryan Johansen si šikovně postrčil puk do středu a po zemi zkusil vypálit. Přední tyč ale o pár desítek centimetrů minul.
40:01'
Druhá třetina nám nabídla 4 branky. Po dvaceti minutách to vypadalo na jednostrannou záležitost, ovšem snaha Nashvillu ve druhé části hry byla oceněna třemi góly. Po dvou třetinách se tak jde do kabin za stavu 4:3. Pro dnešek je ještě vše otevřeno.
Střely na bránu: 26 – 27.
40:00'
39:52'
McCann si vybruslil na modrou čáru, ale přes hromadu těl kotouč dostat nedokázal.
39:25'
Letang zastavil Forsbergův postup vpřed. Švédský útočník se přes zkušeného zadáka dopředu neprobil.
39:01'
Na počátku poslední minuty druhé třetiny je vedení Pittsburghu už jen jednogólové. Zmatky před Murrayho svatyní vyústily ve třetí gól Predators. Duchene zůstal před bránou, posunul si kotouč na forehand, ale trefil pouze tyč. Následně se k puku dostal opět a poté oslovil Fina MIKAELA GRANLUNDA v lepší pozici. Granlund dokázal trefit poloodkrytou bránu. 4:3. Asistence: Matt Duchene a Filip Forsberg.
38:53'
Smith zavezl touš až před Murrayho. Kanadský brankář včas zasáhl proti střele z poměrně velkého úhlu.
38:01'
Galchenyuk se snažil dostat puk na pravý kruh. Ekholm ale stačil svou hokejkou zastavit přihrávku přes šíři útočné třetiny.
37:41'
Hosté chytili druhý dech. Hned několikrát za sebou pořádně prověřili pozornost Matta Murrayho.
36:03'
Nashville se dostává do hry. Roman Josi si na modré čáře vyměnil puk s CRAIGEM SMITHEM a následně zápěstím vystřelil. Puk se od zad útočníka Blackwella odrazil k holi Smithe, jenž si mezitím nabruslil na kruh. Smith dokázal procedit kotouč mezi rukou a betonem domácího gólmana a vsítil důležitou branku pro svůj tým. 4:2. Asistence: Colin Blackwell a Roman Josi.
35:41'
Puk z ničeho nic zapadl na střídačku Nashvillu. Hra tak zákonitě musela být přerušena.
35:13'
Watson pouze posunul puk za sebe. Pittsburgh se tak zadarmo dostává na kotouč ve střední třetině.
34:51'
Naopak první lajna Predators na druhé straně pořádně zahrozila. Nepřehlednou situaci před vlastním brankovištěm ale Matt Murray dokázal vyřešit.
34:25'
Čtvrtá lajna Pens se sice usadila v pásmu soupeře, ale žádnou kloudnější akci nevyprodukovala.
33:35'
Forsberg pálil zpoza beka přímo do betonu domácího brankáře. Murray musel být po delší době v permanenci.
32:41'
Blackwellova střela ihned po vhazování byla sice nepovedená, ale neposedný puk nadělal Murraymu velkou neplechu. Domácí gólman ale kotouč za svá záda nepustil.
32:12'
Hosté se štěstím dostali puk do střední třetiny. Pittsburgh stále velmi dobře bruslí a je u většiny soubojů jako první.
31:24'
Roman Josi se najednou zjevil na vrcholu pravého kruhu, odkud pohotově pálil. Rána švýcarského obránce ale skončila na zádech McCanna.
30:50'
Až nyní se hosté vymanili z tlaku soupeře za cenu icingu. Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Pittsburgh dnes jednoznačně dominuje.
30:19'
Vyhození hostů zamířilo k Murraymu. Zakázané uvolnění se tak nepískalo.
29:44'
Pittsburgh setrvává v tlaku. Malkinovo nahození stačil ze vzduchu sklepnout hostující brankář.
29:15'
Domácí opět tlačili. Rinne se hned třikrát za sebou musel předvést.
28:02'
Domácí znovu odskakují do tříbrankového vedení! ALEX GALCHENYUK si mezi kruhy počkal na přesnou pobídku Marina, jenž se mohl pyšnit pěkným průnikem ze strany. Galchenyuk poté zápěstím vymetl růžek hostující svatyně a zvýšil skóre na 4:1. Asistence: John Marino a Juuso Riikola.
27:35'
Nashville se také tentokrát poměrně dobře brání. Po krátké kombinaci domácích se rázem hosté osvobodili.
26:53'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., příliš mnoho hráčů).
26:53'
Hosté se provinili ofsajdem. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:31'
26:18'
Závěrečné minuty přesilovky tráví Tučňáci ve vlastní třetině. Turris se za malý okamžik vrátí na led.
25:28'
Střela ruského útočníka Malkina skončila na rameni hostujícího brankáře Rinneho. Pittsburghu první střelecký pokus v této přesilovce nevyšel.
25:12'
Pittsburgh se sice usadil v pásmu soupeře, ale Nashville jej záhy vyhnal z vlastní třetiny.
24:31'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., hákování).
24:07'
Hosté snižují ve své přesilovce! VIKTOR ARVIDSSON na brankovišti dorazil ránu Järnkroka. Švédský útočník dostal v těsné blízkosti kotouč přes beton domácího brankáře. 3:1. Asistence: Calle Järnkrok a Roman Josi.
23:41'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sam Lafferty – 2 min., vysoká hůl).
23:28'
Pittsburgh dlouho pobýval v pásmu Nashvillu, ale přesnější střelecký pokus si do statistik nezapsal.
22:30'
Murray vyrazil poměrně lehkou střelu pouze před sebe. Úplně osamocen se na brankovišti ocitl Grimaldi, ale kotouč mu ve finální fázi utekl z hole.
21:35'
Blueger dostal kotouč do střední třetiny. Následně jej nahodil do pásma Predators.
20:59'
Rinne musel nadvakrát likvidovat nepříjemnou sérii střel. Nejprve vyrazil Marinův pokus a poté si poradil také s dorážkou Kahuna.
20:28'
Nashville začal aktivně, ale Arvidsson v rohu kluziště ztratil rovnováhu. V pádu poté na svého spoluhráče Johansena nepřihrál přesně.
20:01'
První část hry je u konce. Viděli jsme tři branky už v úvodních deseti minutách. O všechny se postarali domácí hokejisté, takže stav po první periodě je 3:0. Nashville tak vstoupil do tohoto zápasu podobně jako včera. Ve včerejším klání po dvaceti minutách prohrával s Pittsburghem 1:3.
Střely na bránu: 17 – 10.
20:00'
19:47'
Rocco Grimaldi nebezpečně pálil z vrcholu levého kruhu. Murray stačil vystrčit pravý beton.
19:26'
Poslední minuta první třetiny se odehrává před Murrayho bránou.
18:53'
Fabbrova nabídka před bránu měla oči. Grimaldi ale nenastavil hokejku ideálně k teči.
18:25'
Johansen zvládl svůj obranný zákrok na jedničku a špičkou hole popostrčil kotouč do bezpečnějších pozic.
17:50'
Nashville se snažil dostat do útočného pásma, jenže jeho počínání dokázala zastavit obrana domácích.
17:16'
Tvrdý pokus Jacka Johnsona zamířil těsně vedle pravé tyče Rinneho svatyně.
16:41'
Turris posunul puk na levou stranu, kde si najel Colin Blackwell. Útočník čtvrté formace Predators ale našel pouze rameno domácího brankáře.
15:46'
Josi nahodil kotouč do útočného pásma. Hosté tak mohli vystřídat.
15:02'
Rozehrávka Penguins teď byla velmi nepřesná. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po delší době před Murraym.
14:40'
První formace domácích hraje ve velkém stylu. Guentzel si našel mezi kruhy přihrávku Malkina a rychle vystřelil. Puk jen těsně minul bránu, ale náseldně se odrazil opět před ní k holi Rusta. Posledně jmenovaný hráč ale Rinneho neprostřelil.
13:50'
Rušno bylo opět na druhé straně. Rinne s vypjetím všech sil udržel kotouč před brankovou čárou. V Pittsburghu mohlo být zase veseleji.
13:27'
Blackwell se protlačil až před bránu, ale kotouč přes bránící hráče nedostal.
12:34'
Galchenyuk se dostal do úniku dva na jednoho. Přesnou přihrávku ale nevyprodukoval.
11:57'
Rinne vyrazil nahození od modré čáry do rohu kluziště.
11:36'
Ihned po buly vypálil Guentzel. Pokus mladého útočníka Pens skončil na brusli bránícího hráče.
11:15'
Ekholm se na druhé straně chystal ke střele, ale touš mu přeskočil hůl. Hraje se tak ve středním pásmu.
10:57'
Na zadní tyči se ocitl nikým nehlídán Jared McCann. Domácímu útočníkovi chybělo pár centimetrů ke vstřelení dalšího gólu.
10:36'
Pekka Rinne zachytil nahození Kahuna a následně svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou.
10:12'
Rinne si připsal po vstupu na led hned dva důležité zákroky. Pittsburgh začal ve velkém laufu.
09:04'
Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Juuse Saros, přichází Pekka Rinne.
09:04'
Také z přesilovky Penguins skórují! Rust nahrál k mantinelu Malkinovi, který na modré čáře vybídl KRISE LETANGA. Rána bez přípravy v podání zkušeného beka domácích zapadla do sítě. Je možné, že před bránou došlo k teči. Branka může být vzápětí připsána někomu jinému. 3:0. Asistence: Jevgenij Malkin a Bryan Rust.
08:54'
Letang připravil puk Malkinovi, jehož dělovka skončila na zadním mantinelu.
08:12'
Rust neudržel puk na modré čáře. Nashville se dokázal rychle osvobodit.
08:01'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., vysoká hůl).
07:09'
Filip Forsberg vyrazil dopředu s pukem na holi, jenže přesný tandem na spoluhráče nedokázal dotáhnout do konce.
06:10'
Finský gólman musel v krátké době znovu zasahovat. Malkin přihrál na levou stranu spoluhráči, který okamžitě pálil. Saros si pokryl bližší tyč.
06:02'
Johnsonova dělovka byla řádně nebezpečná. Saros ale sklapl betony včas a nedovolil Pittsburghu vstřelení třetí branky.
05:41'
Ekholmovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazovat se bude opět před brankářem Pittsburghu.
05:25'
Smithův rychlý pokus z levého kruhu dokázal Matt Murray zastavit svou lapačkou.
05:05'
Hosté mají zatím velký problém s napadáním v podání Penguins. Domácí dobře bruslí a snaží se si vynutit převahu.
04:06'
Dominik Simon si dělal za bránou Nashvillu prostor. Využil přesné přihrávky Hörnqvista, ale kloudnější akci český útočník nevyprodukoval.
03:35'
Bonino se snažil prostrčit volný puk do lepší pozice, jenže spoluhráče najít nedokázal.
02:54'
Hosté se další protiakci ubránili, ale puk už je znovu v moci Tučňáků.
02:09'
Domácí obránci si vyměňují kotouč ve vlastním pásmu. Predátoři jsou rychlým úvodem utkání poměrně zaskočení.
01:30'
Nashville se dostal dopředu, ale Murray si připsal úspěšný zákrok.
01:05'
Domácí Pittsburgh vzápětí přidává druhou trefu. Galchenyuk si dobruslil puk za bránou a následně rychle vybídl DOMINIKA KAHUNA v mezikruží. Německý útočník dokázal dostat puk skrz Sarose. 2:0. Asistence: Alex Galchenyuk a Juuso Riikola.
00:32'
Rychlý gól domácích je na světě. BRYAN RUST prostrčil puk na Guentzela, který z těsné blízkosti zakončil. Kotouč ale Sarosovi vypadl z výstroje, takže se právě Rust dostal k celkem snadnému zakončení do prázdné brány. 1:0. Asistence: Jake Guentzel a Jevgenij Malkin.
00:11'
Po Ellisově nahození do útočného pásma spadl kotouč na střídačku Pittsburghu. Vhazování bude obstaráno ve střední třetině.
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), J. Johnson, Marino, Riikola, Ruhwedel, M. Pettersson – Rust, Malkin (A), Guentzel – Hörnqvist (A), McCann, Kahun – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Simon, Lafferty, Galchenyuk.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Grimaldi – Watson, Bonino, Blackwell.

Rozhodčí: Luxmore, Rank – Amell, Nansen.
Pittsburgh momentálně figuruje na čtvrté příčce ve Východní konferenci s jednobodovou ztrátou na třetí Islanders. Tučňáci prožívají velmi dobré období, neboť vyhráli hned pět z posledních šesti duelů. Jedinou porážku v uplynulé době si připsali na ledě Vancouveru, kde padli 1:4. Nejproduktivnějším mužem v sestavě Penguins je Jake Guentzel s 38 kanadskými body. Tradiční opora týmu Sidney Crosby je již dlouhodobě na marodce.

Nashville se pomalu zvedá nahoru. Tento tým je stále lehce za očekáváním, neboť před sezonou patřil mezi užší favority v Západní konferenci. Predátoři jsou nyní desátí. Ve 37 utkáních nasbírali 42 bodů a na pozice pro play off ztrácí pouhé body dva. Nejlépe si v týmové produktivitě vede švýcarský zadák Roman Josi, jenž si drží skvělou bilanci bodu na zápas.

Dominik Simon (Pittsburgh) 37 zápasů, 3+11.
Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se nám představí celky Pittsburghu Penguins a Nashvillu Predators. Repríza finále Stanley Cupu z roku 2017 startuje krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.