NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Buffalo - 20. října 2019   04:30

San Jose
San Jose
16:00' Meier (J. Thornton, E. Karlsson) • 40:44' Hertl (E. Karlsson, Couture) • 42:50' Sörensen (Burns, Gambrell)
3:4
(1:1, 0:1, 2:2)
Buffalo
Buffalo
12:10' Ma. Johansson  (Jokiharju, Scandella) • 37:03' Mittelstadt  (Jokiharju) • 42:28' Skinner  (McCabe, Ma. Johansson) • 52:15' Girgensons  (Okposo, Jo. Larsson)
San Jose
Dwyer, Skilliter – Nansen, Murchison
SAP Center, San Jose
Buffalo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké nedělní ráno.
3. Sam Reinhart (BUF) 0+0
Zápas je u konce, San Jose doma zaváhalo a prohrálo s Buffalem 3:4. Jednalo se o velice zajímavé utkání, které muselo bavit, ani chvíli se nestalo, že by se na ledě nic nedělo. Po první třetině bylo skóre nerozhodné 1:1, když na úvodní gól Marcuse Johanssona reagoval vyrovnáním Timo Meier. Ve druhé třetině se prosadili pouze hosté, trefil se šikovnou tečí Casey Mittelstadt, branku potvrdilo až video. Třetí třetina začala přestřelkou, do dvou minut a padesáti sekund od jejího začátku se vešly tři góly. Začala to lehká teč Tomáše Hertla, která pomohla puku do branky Sabres. Poté vrátil Buffalu vedení Jeff Skinner, ale hned zase bleskově srovnal Marcus Sörensen. Rozhodující chvíle zápasu se nakonec odehrála v 53. minutě, kdy vstřelil z dorážky vítězný gól na konečných 4:3 pro Buffalo útočník čtvrté formace Zemgus Girgensons.
59:59'
Ke střele se po vyhraném buly dostal kapitán Logan Couture, ale hosté jeho ránu zablokovali.
59:56'
Je tu ještě jedno zakázané uvolnění a pro Sharks tak ještě jedna šance, jak utkání poslat do prodloužení.
59:34'
Domácí vytvořili obrovský tlak na branku a byl u toho velice aktivně i Tomáš Hertl. Ale Sharks se nepovedlo i přes obrovskou snahu protlačit puk za Ullmarka.
59:20'
Evander Kane střílel z mezikruží z otočky, ale jeho rána na braku Sabres neprošla.
59:02'
Brent Burns nebezpečně střílel od modré čáry, ale nepřekonal Ullmarka, který kotouč chytil a nevyrazil.
58:56'
Po zakázaném uvolnění Buffala se bude vhazovat před Ullmarkem.
58:45'
Nakonec se to domácím přeci jen povedlo a nebezpečně pálil Tomáš Hertl. Linus Ullmark ho ale vychytal.
58:34'
Buffalo ale zatím výborně brání střední pásmo a nedovoluje soupeři jednoduchý přechod.
58:02'
San Jose už odvolalo Jonese a zkouší to v šesti.
57:33'
Buffalo jelo do nebezpečného přečíslení tři na dva, které zakončoval Jimmy Vesey, ale Jones ani tentokrát neudělal chybu.
56:15'
Timo Meier využil své rychlosti, objel branku a nahrával před ní puk na slepo. Ale hokejku žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
55:46'
Melker Karlsson dobře zapracoval v obraně a dokázal posunout kotouč do středního pásma.
55:41'
55:12'
Domácí se znovu dokázali osvobodit a už jim zbývá ubránit jen zhruba půl minuty.
54:41'
Jeff Skinner se dostal s pukem před branku do nebezpečného prostoru, ale nepřekonal Jonese, který opět výborně zasáhl, tentokrát ramenem.
53:53'
Sam Reinhart nebezpečně střílel z levého kruhu a Jones Sharks opět podržel. Domácí poté vyhodili puk.
53:41'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., hákování).
53:16'
Jones podržel své mužstvo a ještě ho udržel ve hře o body, poté co výborně zasáhl svou holí prosti pokusu Marcuse Johansson a z nepříznivého úhlu.
52:15'
Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo se už počtvrté ve dnešním zápase dostává do vedení! Tentokrát to byl poměrně kuriózní gól. Larsson vystřelil, ale trefil pouze svého spoluhráče Okposa před brankou. Toho ale využil ZEMGUS GIRGENSONS, který pozorně sledoval hru a dorazil puk do sítě. Asistence: Kyle Okposo, Johan Larsson.
51:24'
Jimmy Vesey nahodil znovu kotouč do rohu útočného pásma Sabres, tam ho ale tentokrát jeho spoluhráči nevybojovali.
49:22'
Buffalo sice nevyužilo přesilovku, ale ji po jejím skončením je aktivnější a snaží se dostat San Jose pod tlak.
48:24'
48:21'
Druhá půlka přesilovka už Sabres nevychází, znovu se musí pro puk vracet až do vlastního pásma.
47:31'
Jeff Skinner se dostal do zakončení z prostoru mezi kruhy, ale Jones byl pozorný a předvedl dobrý zákrok.
46:48'
Hosté vytvořili hned na začátku přesilovky velký tlak do branky San Jose, to se ale ubránilo a následně vyhodilo puk.
46:24'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Patrick Marleau – 2 min., podrážení).
45:56'
Třetí třetina se zatím hraje v obrovské tempu, nyní ji rozhodčí musel ale přerušit kvůli postavení mimo hru San Jose.
43:49'
Eichel mohl zamířit další změnu skóre, když se z levé strany natlačil před branku, ale Jones se tentokrát překonat nenechal.
42:50'
San Jose právě vstřelilo branku!
A je znovu vyrovnáno, přestřelka na začátku třetí třetiny nebere konce! Od modré čáry vystřelil obránce Sharks Burns a jeho ránu bruslí tečoval za Ullmarkova záda MARCUS SÖRENSEN. Asistence: Brent Burns, Dylan Gambrell.
42:28'
Nerozhodné skóre nevydrželo dlouho, Buffalo si bere vedení zpět do svých rukou. Výbornou práci předvedl tlakem do brankoviště McCabe, ale gól si nakonec připisuje JEFF SKINNER, který z blízka ze vzduchu dorazil puk do branky. Asistence: Jake McCabe, Marcus Johansson.
40:44'
Máme tu znovu nerozhodný stav, domácí využívají na začátku třetí třetiny přesilovku a srovnávají na 2:2! Ukázkovou spolupráci předvedl Erik Krlsson s Couturem. Prvně jmenovaný pak vystřelil od modré čáry a TOMÁŠ HERTL lehkou tečí ještě změnil dráhu střely. Puk se náseldně odrazil ještě od brusle jednoho z hráčů Buffala a skončil v síti. Asistence: Erik Karlsson, Logan Couture.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:27.
Už i druhá třetina je za námi a Buffalo je o krůček vepředu, vede na ledě San Jose po čtyřiceti minutách hry 2:1. I ve druhé třetině se hrál hodně rychlá a pro fanoušky obou táborů rozhodně zajímavý hokej. Navíc to bylo velice vyrovnané, o čemž svědčí statistika střel, která byla ve druhé třetině 11:11. Nakonec skončil v jedné z branek pouze jeden buk, a radovalo se Buffalo, když se šikovnou tečí Jokiharjuovy střely prosadil Casey Mittelstadt. Tuto branku musel posvětit videorozhodčí po trenérské výzvě Buffala. I třetí třetinu začne San Jose v početní výhodě.
40:00'
39:50'
Erik Karlsson od modré čáry hodně nebezpečně. Ullmark dokázal zasáhnout betonem, i když toho moc vidět nemohl.
39:27'
Je tu další vyhození Sabres a Sharks to musejí znovu zkoušet znovu.
39:05'
Buffalo dokázalo vyhodit kotouč ze svého pásma a snaží se udržet si ve druhé třetině vedení.
38:52'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., podrážení).
38:50'
Marcus Sörensen poslal zpoza branky přihrávku před ní, odkud nebezpečně pálil Joe Thornton. Ullmark předvedl další parádní zákrok.
37:55'
Tomáš Hertl se pokoušel o rychlé vyrovnání, ale jeho pokus zastavil Ullmark výborným zákrokem.
37:03'
Po dvojím přezkoumáním u videa je gól Buffala uznán. Bylo rozhodnuto, že když CASEY MITTELSTADT tečoval střelu Jokiharja, zasáhl kotouč ještě pod úrovní horní tyče. Asistence: Henri Jokiharju.
37:03'
Změna číslo dvě, gól je nakonec přeci jen uznán!
37:03'
Situace se ale dál zkoumá, protože Buffalo si vzalo trenérskou výzvu.
37:03'
Tak máme tu změnu rozhodnutí, branka neplatí, protože Casey Mittelstadt zasáhl kotouč při své teči příliš vysoko.
37:03'
Hosté jdou podruhé v zápase do vedení! Znovu u toho byl obránce Jokiharju, který tentokrát vystřelil od modré čáry a jeho ránu za Jonesovy záda tečoval Casey Mittelstadt.
36:12'
Marcus Johansson dostal dobrou přihrávku na levé křídlo, projel za modrou čáru a vypálil. Jones se ale znovu vyznamenal a skóre tak zůstává nerozhodné.
35:18'
Martin Jones předvedl výborný zákrok, když chytil nepříjemnou dvakrát tečovanou střelu a pak rychle kotouč přikryl před dorážkou pod svou lapačku.
34:50'
Sharks se nepovedlo přejít předpisově modrou čáru, rozhodčí dobře viděl ofsajd.
34:14'
33:38'
Buffalo vyhazuje kotouč a jeho čtveřice stihne vystřídat.
33:12'
Nebezpečně vypálil kapitán Sharks Logan Couture, ale hráči Sabres ten pokus dokázali vytěsnit mimo tři tyče.
32:22'
Domácí nezačali přesilovku ideálně, hned přišli o kotouč i o útočné pásmo.
32:14'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., držení).
32:08'
Martin Jonese nyní své spoluhráče podržel výborným zákrokem a navíc pak skvěle vychytal i dorážku Johana Larssona.
31:18'
30:28'
Eichelova střela sice minula branku, ale poté se před ní nebezpečně odrazila a Victor Olofsson ji následně jen těsně minul.
29:55'
Domácím se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma.
29:45'
Z mezikruží pak pálil Victor Olofsson a jeho ránu domácí dokázali přizvednout do ochranné sítě.
29:36'
Rasmus Dahlin vystřelil zápěstím od modré čáry, Jones si připsal úspěšný zákrok.
29:18'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Mario Ferraro – 2 min., podrážení).
29:08'
Nyní se píská kvůli dalšímu zakázanému uvolnění San Jose.
28:47'
Stále se hraje ve vysokém tempu a s miniem přerušení. Obě mužstva se snaží zápas překlopit na svou stranu.
27:59'
Brent Burns vystřelil od modré čáry, ale tentokrát jeho obávaná rána cíl nenašla, Linus Ullmark výborně zasáhl.
26:25'
Píská se zakázané uvolnění San Jose a vhazovat se bude před Jonesem.
25:50'
Erik Karlsson vystřelil tvrdě od modré čáry, ale neměl přesně seřízená mířidla, takže Ullmark nemusel zasahovat.
25:09'
24:28'
Shakrs se znovu povedlo vyhodit puk a druhou polovinu oslabení zatím zvládají dobře.
24:03'
Domácím se povedlo dostat k puku a vyhodit. Puk zavadil o střídačku Buffala.
23:39'
Buffalo má hodně nebezpečnou přesilovku a hned to potvrzuje. Sabres vytvořili v útočném pásmu velký tlak a Po střele Dahlina měl Jones velké starosti, aby udržel puk pod svým tělem.
23:09'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., držení).
22:02'
Marcus Johansson z pravé strany nepříjemně posílal střílený puk na branku. Martin Jones chybu neudělal, odrazil puk do rohu.
21:13'
Znovu se hostům povedlo vyhodit přes celé kluziště a jejich oslabení už končí.
20:27'
Sobotka vyhodil puk, San Jose se zatím ve druhé třetině nepovedlo usadit v útočném pásmu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:32.
První třetina je u konce, San Jose zatím hraje na domácím ledě s Buffalem nerozhodně 1:1. Hrál se hodně rychlý a plynulý hokej, moc se hra nepřerušovala. V první polovině první třetiny oba brankáři chytali výborně, ve 13. minutě si vybral slabší chvilku brankář Sharks Jones, kterému mezi betony prošla střela Marcuse Johanssona. Domácí zareagovali čtyři minuty před koncem třetiny, v přesilové hře se prosadil Timo Meier, přičemž Tomáš Hertl chvíli před ním trefil tyčku. Druhou třetinu začne San Jose v početní převaze.
20:00'
19:57'
Další přesilovkovou kombinaci sehráli domácí tak, aby od modré čáry vypálil jejich kapitán Logan Couture. Jack Eichel ale jeho pokus skvěle přizvedl do ochranné sítě.
19:26'
Z pravého kruhu střílel obránce Sharks Brent Burns, ale do cesty se mu postavil některý z hráčů Buffala.
19:21'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., sekání).
18:42'
Ullmark si poradil s nahozením ze středního pásma a hned zase rozehrál, aby se nepřerušovala hra.
17:50'
Tomáš Hertl našel pěknou přihrávkou v palebné pozici Evandera Kanea. Ten z levého kruhu hned vystřelil, ale trefil jen Ullmarkovo rameno.
17:26'
Jimmy Vesey z levé strany posílal puk před branku, ale tam měli převahu domácí a nebezpečnou přihrávku zastavili.
16:00'
Tentokrát už to San Jose vyšlo a je vyrovnáno na 1:1. Thorton našel na levém kruhu TIMA MEIERA, který vystřelil z podobné pozice jako před chvíli Hertl a trefil se naprosto přesně a může se radovat z vyrovnání i svého druhého gólu v sezoně. Asistence: Joe Thornton, Erik Karlsson.
15:45'
Tomáš Hertl byl blízko vyrovnání, vystřelil nebezpečně z levého kruhu a jeho pokus zastavila až branková konstrukce.
14:50'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Casey Mittelstadt.
14:50'
Evander Kane dostal puk do útočného pásma, ale nepohlídal si modrou čáru, píská se postavení mimo hru.
13:11'
Buffalo si vytvořilo tlak v útočném pásmu a kotouč se dostal k Samu Reinhartovi, volnému na levém kruhu. Tentokrát však Jonese neinkasoval.
12:10'
Hosté otevírají skóre zápasu, a je to z poměrně nenápadné akce. Kotouč do útočného pásma zavezl Jokiharju a pouze posunul kotouč vedle sebe jedoucímu MARCUSU JOHANSSONOVI. Ten nevymýšlel nic velkého, pouze vystřelil a dokázal se trefil přesně mezi Jonesovy betony. Asistence: Henri Jokiharju, Marco Scandella.
11:17'
Timo Meier si na bruslil z pravé strany šikovně mezi kruhy a ukázal svou rychlou střelu zápěstím. Linus Ullmark musel předvést výborný zákrok, aby udržel skóre bezbrankové.
10:37'
Poprvé v utkání se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou San Jose.
09:17'
Conor Sheary dostal puk mezi kruhy, ale nedostal tam prostor na zakončení, rychle u něj byli hráči Sharks a nic mu nedovolili.
08:41'
Erik Karlsson ještě na chvíli udržel kotouč v modrém čáru, ale ne na dlouho, Buffalo na něj vytvořilo tlak a hru vytlačilo do střední třetiny.
08:21'
Tomáš Hertl se s pukem mezi kruhy rychle otočil a vypálil, Linus Ullmark teď svůj tým podržel výborným zákrokem.
07:48'
Kevin Labanc se před brankou natahoval po puku, ale měl na něm nakonec o něco dál než obránci, takže nedokázal vystřelit.
06:57'
San Jose tentokrát zastavilo akci Buffala ještě v zárodku a nyní se Sharks rychle přesunují do útočného pásma.
05:48'
Na druhé straně se pak zase cpal do šance mladý útočník Melker Karlsson, ale ani jeho zakončení se nestalo gólovým.
05:36'
Casey Mittelstadt se s velkou rychlostí prohnal do útočného pásma, ale jeho zakončení z dálky nebylo ideální.
04:52'
Na druhé straně se zase musel ohánět Linus Ullmark. Předvedl další jistý zákrok, tentokrát proti pokusu Evandera Kanea z pravého kruhu.
04:08'
Nakonec se hosté dostali k puku a od modré čáry vystřelil Jake McCabe. Martin Jones si připsal poměrně jednoduchý zákrok.
03:53'
Buffalo nahodilo kotouč do útočného pásma a už tam o něj bojuje. San Jose to dnes v rozehrávce nemá jednoduché.
02:39'
Z levé strany to z hodně ostrého úhlu zkoušel zkušený Joe Thornton. Linus Ullmark se nachytat nenechal.
01:25'
Buffalo se také poprvé podívalo do útočného pásma a byla z toho velká šance. Sam Reinhart se šikovně uvolnil mezi kruhy a trefil tyčku!
00:50'
Patrick Marleau se dostal do první střelecké pozice v tomto zápase, vyzkoušel pozornost Linuse Ullmarka z pravého kruhu.
00:01'
Domácí San Jose dnes bude hrát ve své tmavé variantě, Buffalo se představí celé v bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nachystáni na úvodní vhazování zápasu.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson (A), Dillon, Heed, Ferraro – Marleau, Couture (C), Meier – Labanc, Hertl, E. Kane – Goodrow, J. Thornton (A), Sörensen – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe (A), C. Miller, Scandella, Jokiharju, Dahlin – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sobotka, Ma. Johansson (A), Skinner – Sheary, Mittelstadt, Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Dwyer, Skilliter – Nansen, Murchison.
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS)
Lukáš Radil (SJS)
Radim Šimek (SJS) – zranění

Vladimír Sobotka (BUF)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky napříč konferencemi utkaly dvakrát. Jednou se z výhry radovalo San Jose a jednou pak Buffalo. Jak to dopadne dnes, nám napoví až samotné klání.
Buffalo Sabres

Hosté Buffala Sabres jsou totiž stejně jako Edmonton, zatím překvapením této soutěže. Ve Východní konferenci je totiž najdeme na prvním místě v tabulce se třinácti body. Šestkrát vyhráli a dvakrát odešli z ledu jako poražený tým. Sezónu tak Šavle začaly velmi dobře a budou v tom chtít pokračovat i dnes na půdě kalifornského San Jose Sharks. Hráči Buffala si v posledním odehraném utkání poradili na ledě Los Angeles Kings, kde vyhráli 3:0 a napravili tak předchozí neúspěch, kdy je porazil doma Anaheim 5:2. Čeká nás další velmi zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Jack Eichel – 10 bodů (4+6)
Rasmus Dahlin – 9 bodů (1+8)
Victor Olofsson – 8 bodů (6+2)
San Jose Sharks

Hokejisté San Jose Sharks nepodchytili úvod nové sezóny, který jim nevyšel. Čtyřikrát po sobě prohráli a nezískali ani bod. To se ale změnilo a nyní mají šňůru tří výher v řadě, kterou se dnes na domácím ledě pokusí natáhnout. V tabulce Západní konference se Žraloci nacházejí na jedenáctém místě se šesti body a už se tedy odpoutali od posledního místa, na kterém se chvíli nacházeli. Po venkovní výhře 5:4 nad Chicagem pak dvakrát plně bodovali v SAP Centru. 3:1 porazili Calgary Flames a 5:2 pak Hurikány z Caroliny. Dnes se tedy pokusí o další bodový zisk proti Buffalu a nečeká je nic jednoduchého.

Brent Burns – 7 bodů (2+5)
Logan Couture – 7 bodů (1+6)
Evander Kane – 6 bodů (4+2)
Hezké časné nedělní ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy San Jose Sharks a Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.