NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Calgary - 11. února 2020   04:30

San Jose
San Jose
12:47' E. Karlsson (Goodrow, Vlasic) • 24:51' Burns (Meier, E. Karlsson)
2:6
(1:3, 1:1, 0:2)
Calgary
Calgary
04:05' Lucic  (Backlund, R. Andersson) • 04:39' Rieder  (Jankowski, Rinaldo) • 09:23' Rinaldo  (J. Gaudreau, Monahan) • 30:46' Jankowski  (Lucic, Hanifin) • 41:26' M. Tkachuk  (Hanifin, E. Lindholm) • 54:08' Backlund  (Mangiapane, Lucic)
San Jose
Dwyer, Luxmore – Cherrey, Kovachik
SAP Center, San Jose
17.101 diváků
Calgary
Rittich (Talbot) – Hanifin, R. Andersson, Brodie, Mi. Stone, Kylington, Davidson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk – Lucic, D. Ryan, Dubé – Jankowski, Rieder, Rinaldo.

Hostující celek byl v tomto zápase od prvních minut lepší, v úvodní třetině se dostal do tříbrankového vedení. Flames si náskok drželi celý zápas, díky čemuž zaslouženě vyhrávají tento mač v San Jose 6:2.
59:40'
Marcus Sörensen (San Jose) hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka byla nepřesná.
59:16'
Už se pravděpodobně nic nestane.
58:07'
Sharks hrají aktivně, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:18'
Erik Karlsson pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.
55:48'
Calgary rozehrává od své branky, domácí celek tento zápas zcela jistě prohraje, Flames kontrolují hru.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, dál hrají hosté aktivně.
54:46'
Komerční přestávka.
54:08'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hostující celek proměnil i další přesilovku. Proti první střele dobře zasáhl domácí brankář, pak Andrew Mangiapane našel spoluhráče zcela volného, tím byl MIKAEL BACKLUND, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Andrew Mangiapane a Milan Lucic.
53:41'
Flames se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu, domácí se zodpovědně brání.
53:13'
Domácí hrají ve čtyřech.
52:32'
Přesilovku pět na tři hrají hosté, jejich pokus o průnik do útočného pásma přerušuje postavení mimo hru.
52:18'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Marcus Sörensen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
52:18'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., podrážení).
51:40'
Melker Karlsson se sice dostal při vlastním oslabení do brejku, ale nedokázal se prosadit, takže hraje obrana soupeře.
51:24'
Další přesilovka pro hostující celek, dvě už dneska proměnil.
51:12'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., podrážení).
50:54'
Brenden Dillon pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovnaý, dorážka pak nepřesná.
50:40'
Nyní se zbytečně nepřerušuje, sledujeme plynulejší pasáž hry.
50:14'
Stefan Noesen (San Jose) se pokoušel prostřelit brankáře soupeře, jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.
49:48'
27:33, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější jsou hosté, kteří také vedou.
49:29'
49:04'
Dillon Dubé vyslal před branku Lucice, který však tečovat spoluhráčovu nabídku nedokázal.
48:16'
Tlak hostujícího celku pokračuje dál, sledujeme aktivní hru Flames.
47:49'
Johnny Gaudreau to zkoušel dvakrát z bezprostřední blízkosti, brankáře prostřelit nedokázal.
47:07'
Marcus Sörensen to vzal na sebe, jeho ránu dobře vyrazil brankář Flames. David Rittich své spoluhráče nyní podržel.
46:08'
San Jose nyní zakončovalo od modré čáry, rána končí vedle branky, následná dorážka postrádala přesnost.
45:48'
Brent Burns to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat šikovný domácí bek nedokázal.
45:20'
Domácí sice dostali kotouč do útočného pásma, ale nedokázali přesněji vypálit.
44:43'
Radim Šimek (San Jose) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat domácí hráč nedokázal.
44:26'
Hostující celek pokračuje v aktivní hře, domácí celek se musí bránit tlaku soupeře.
41:26'
Krásná individuální klička, MATTHEW TKACHUK si prohodil kotouč mezi bruslemi, a pak zakončoval pod horní tyčku. Asistence: Noah Hanifin a Elias Lindholm.
40:56'
Elias Lindholm pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje připravený domácí brankář.
40:14'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., podrážení).
40:01'
Brent Burns snížil ve druhé třetině na rozdíl jediné branky v přesilovce, ale pak vrátil hostům pohodlné dvoubrankové vedení Mark Jankowski. Střelecky vedou hosté 29:23.
40:00'
39:27'
Milan Lucic (Calgary) pronikl do útočného pásma, před brankou hledal Jakowského, ale nepřesným pasem akci svého týmu zastavil.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
38:47'
Brent Burns pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:54'
37:38'
Johnny Gaudreau (Calgary) pálil z dobré pozice, jeho pokus vyrazil brankář Sharks. Následně hosté o pásmo přišli.
37:16'
Matthew Tkachuk (Calgary) dostal kotouč do útočného pásma, Johnny Gaudreau pálil, ale jeho rána byla zblokovaná.
37:00'
San Jose vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme aktivní hru domácích.
36:54'
Polovinu oslabení už domácí celek zvládl celkem snadno. Hosté se do výraznější šance zatím nedostali.
35:54'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., faul loktem).
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry druhé třetiny. Hostující celek vede o dvě branky.
34:49'
Brenden Dillon pálil od modré čáry, jeho ránu snadno kryje hostující brankář. Komerční přestávka.
33:40'
Sean Monahan (Calgary) rozehrával od své branky, jeho kolegové se dostali do útočného pásma, ale puk končí mimo branku.
33:10'
Mnoho šancí momentálně k vidění není,sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
32:39'
Komerční přestávka. Nyní hrají hosté aktivně a domácí celek před malou chvíli dvakrát odehrál na icing.
30:46'
Hostující celek se krátce po polovině zápasu prosazuje znovu. MARK JANKOWSKI zakončoval a jeho střílenou přihrávku si do vlastní branky a za záda brankáře srazil vracející se Timo Meier. Asistence: Milan Lucic a Noah Hanifin.
30:21'
Oba kluby střídají, na hrací plochu přicházejí odpočinutí hráči.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale na výraznější šanci čekáme.
29:40'
Sharks se nyní usadili v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná.
28:35'
Evander Kane a Patrick Marleau se dostali do střelecké pozice, výborně zasáhl brankář Flames. David Rittich své kolegy nyní podržel.
28:05'
Andrew Mangiapane (Calgary) pálil z dobré pozice, jeho projektil končí na betonu brankáře.
27:30'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.
27:04'
Brent Burns to zkoušel individuálně, dostal se až před branku, ale neuspěl. Jeho následná rána od modré byla zblokovaná do ochranné sítě. Komerční přestávka.
25:50'
David Rittich (Calgary) rozehrává od své branky, následně se puku zmocnili domácí, Evander Kane tečoval před brankou, ale gólmana prostřelit nedokázal.
24:51'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí celek také využívá přesilovku a dává důležitou kontaktní branku. Tvrdou ránou od modré čáry prostřelil vše a puk poslal do horní čísti branky BRENT BURNS. Asistence: Timo Meier a Erik Karlsson.
24:28'
Brent Burns ani Evander Kane nedokázali své dobré příležitosti proměnit. Navíc druhý jmenovaný schytal střelu spoluhráče do tváře.
23:52'
Nyní už sledujeme přesilovku San Jose. Erik Karlsson rozehrává od své branky.
23:33'
Erik Karlsson se dostal k puku v útočném pásmu, udělal kličku, vylepšil si střeleckou pozici. Jeho ránu kryje pozorný David Rittich.
23:15'
29 vteřin budeme sledovat hru čtyři na čtyři, a pak přesilovku San Jose.
23:15'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., nedovolené bránění).
22:08'
Přesilovku hraje hostující celek, který se pokoušel usadit v útočném pásmu, ale o třetinu vinou dobré a aktivní hry soupeře přišel.
21:43'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Milan Lucic – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Stefan Noesen – 2+2 min, bitka).
21:08'
Michael Stone (Calgary) pálil od modré čáry, jeho rána končí nad brankou v ochranné síti.
20:49'
Marc-Édouard Vlasic pálil od modré čáry, jeho pokus do středu branky celkem snadno kryje David Rittich. Buly před jeho brankou.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, následně se Flames dostali do postavení mimo hru.
20:01'
Milan Lucic, Tobias Rieder a Zac Rinaldo poslali hostující celek v první polovině první třetiny do tříbrankového vedení. Za domácí v čase 12:47 dokázal ránou z první snížit Erik Karlsson. Uvidíme, co přinese druhá třetina.
20:00'
19:50'
Už se nic nestane, v poklidném tempu se třetina dohrává.
17:51'
Maxim Letunov (San Jose) se vrací do svého obranného pásma, odkud rozehrává. Následně se Dylan Gambrell pokoušel získat třetinu, ale neuspěl.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:34'
Nyní znovu kombinuje hostující celek v útočném pásmu, ale vypálit na domácí branku nedokázal.
16:09'
Kevin Labanc vedl útočnou akci svého celku, ale na modré čáře se dostal do kontaktu s obráncem, a pak o kotouč přišel.
15:30'
Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, kde se pokoušeli něco vymyslet, ale do šance se dostat nedokázali.
14:46'
14:38'
TJ Brodie (Calgary) coby bek pálil od modré čáry, jeho rána končí nad brankou.
14:08'
10:14, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, hosté jsou o něco aktivnější, ale vedou o dvě branky.
13:38'
Brandon Davidson pálil jako obránce z kruhu, s jeho pokusem si dokázal brankář Aaron Dell poradit. Následná dorážka nebyla přesná ani nebezpečná.
12:47'
Po rychlé akci se prosazuje také domácí celek, Barclay Goodrow našel najetého spoluhráče, rána ERIKA KARLSSONA trochu zaplavala ve vzduchu, brankář David Rittich na puk nedosáhl. Asistence: Barclay Goodrow a Marc-Édouard Vlasic.
12:17'
San Jose se prosadit nedokázalo, ale do útočného pásma se díky zakázanému uvolnění vrátí.
11:52'
Domácí hráči rozehrávají od své branky, Patrick Marleau se zkoušel dostat do útočného pásma, následná střela byla ztečovaná do ochranné sítě.
11:03'
Brent Burns pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, následně Radim Šimek z podobné pozice trefil svého krajana v brance Flames.
10:35'
Dostali jsme se do druhé poloviny hry v první třetině, ale domácí celek se nyní do nějaké výraznější šance nedostal.
09:23'
Tři nebo čtyři dobré zákroky předvedl domácí brankář. Tomu však obrana vůbec nepomohla, a tak mohl celkem snadno po dobré přihrávce spoluhráče zakončovat do odkryté branky ZAC RINALDO. Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.
09:11'
Buly v obranném pásmu San Jose. Mnoho šancí momentálně k vidění není. Hosté hrají dál aktivně.
08:54'
Michael Stone (Calgary) pálil jako správný obránce od modré čáry, jeho projektil kryje brankář. Následně se strhla potyčka.
08:29'
Flames se dostali do postavení mimo hru, komerční přestávka.
08:17'
Sledujeme rychlou hru, zbytečně se nepřerušuje, optickou převahu mají hosté.
07:45'
Mark Jankowski byl sám před brankou, dostal přihrávku od spoluhráče, jeho projektil ale velmi dobře dokázal vyrazit brankář Sharks.
06:38'
Domácí celek má velké problémy s přesností rozehrávky, navíc se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma. Hosté hrají velmi dobře.
04:39'
znovu se prosazují hosté, domácí špatně rozehráli, toho využil Zac Rinaldo. Následně Mark Jankowski minul branku, z dorážky pak poslal kotouč do odkryté části brankyTOBIAS RIEDER. Asistence: Mark Jankowski a Zac Rinaldo.
04:05'
V závěru své první dnešní přesilovky se prosazuje hostující celek, který se tak dostává do vedení. Mikael Backlund viděl před brankou spoluhráče, kterým byl MILAN LUCIC. Ten šikovně tečoval kotouč do horní části branky. Asistence: Mikael Backlund a Rasmus Andersson.
03:06'
Hostující celek se až nyní dostal k zakončení, Johnny Gaudreau to nemyslel špatně, ale vypálit na branku nedokázal.
02:09'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., sekání).
00:59'
Další práce pro hostujícího brankáře. Buly před brankou Flames. Domácí mužstvo hraje dobře.
00:50'
Evander Kane (San Jose) postupoval do útočného pásma, Erik Karlsson pálil od modré čáry, jeho pokus kryje celkem snadno David Rittich. Buly před jeho brankou.
00:30'
Domácí celek začal aktivní, usadil se v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.
00:01'

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Burns, R. Šimek, Ferraro – E. Kane, Goodrow, Marleau – Meier, J. Thornton, Labanc – Sörensen, Letunov, Gambrell – M. Karlsson, True, Noesen.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Hanifin, R. Andersson, Brodie, Mi. Stone, Kylington, Davidson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk – Lucic, D. Ryan, Dubé – S. Bennett, Jankowski, Rieder.

Rozhodčí: Dwyer, Luxmore – Cherrey, Kovachik.
Zápas brzy začne.
Oba dva dosavadní vzájemné zápasy vyhrálo San Jose. Doma nejprve 3:1, a pak na ledě soupeře 3:1. 5. února sehrálo ve Scotiabank Saddledome a z kraje druhé třetiny poslal domácí do vedení v přesilovce Gaudreau. Ještě v první polovině druhé třetiny hosté otočili. Burns srovnal a Kane poslal Sharks do vedení. Konečný výsledek stanovil v čase 46:45 po Meierově pasu Labanc.
San Jose Sharks odehrálo 55 zápasů s bilancí 18-6-4-27 a získalo 52 bodů. V tabulce Pacifické divize je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým prohrál dva. Nestačil na Vancouver Canucks 2:5 a na Tampu Bay 0:3. Tým si poradil s Anehimem Ducks 4:2, Calgary Flames 3:1 s Edmonton Oilers 6.3.
Calgary Flames odehrálo 56 zápasů s bilancí 18-10-6-22 a získalo 62 bodů. V tabulce Pacifické divize je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Poradil si s Edmontonem Oilers 4:3 na nájezdy a s Vancouverem Canucks 6:2. Tým nestačil na Edmonton Oilers 3:8, San Jose Sharks 1:3 a Nashville Predators 2:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.