NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Dallas - 12. ledna 2020   04:30

San Jose
San Jose
15:33' Burns (Meier, E. Karlsson) • 22:56' Marleau (Hertl, Burns)

3. Brent Burns (SJS) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 26-28; Zablokované střely: 13-15; Vhazování: 48%-52%; Hity: 14-23; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Joe Pavelski se poprvé vrátil do SAP Center a společně se svými spoluhráči z Dallasu odjížděl s prázdnou. Jamie Benn sice otevřel skóre, jenže Sharks střetnutí otočili zásluhou Brenta Burnse a Patricka Marleaua, který ozdobil své 1700. utkání NHL gólem a navíc vítězným. Konečný výsledek je. San Jose Sharks 2 Dallas Stars 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:58'
Miro Heiskanen vypálil na vrcholu mezikruží, Aaron Dell ale včas sevřel betony k sobě a poté si poradil se střelou Tylera Seguina z levého křídla a ostrého úhlu.
58:09'
Anton Chudobin zamířil na střídačku a Dallas zkouší vyrovnat skóre při hře bez brankáře!
57:29'
Puk skončil mezi střídačkami, těsně předtím ale Aaron Dell vytáhl spektakulární zákrok, když lapačkou vyrazil střelu Joela Kiviranty, který z mezikruží střílel zdánlivě do prázdné brány!
55:34'
Anton Chudobin předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky, když nejprve vychytal střelu Anttiho Suomely z blízkosti a poté u levé tyče Marcuse Sörensena, když šel rychle k ledu a vleže zasáhl pravým betonem! Komerční přestávka.
54:37'
Vyloučený Brenden Dillon je zpět na ledové ploše a San Jose udrželo své jednobrankové vedení 2:1.
54:19'
Joe Pavelski vypálil na bodu pravého kruhu a jeho prudká rána s příklepem skončila v náručí Aarona Della. Fanoušci v San Jose ho odměnili potleskem.
54:08'
Tomáš Hertl mohl po vyjetí Antona Chudobina proti puku skórovat na levém křídle do prázdné brány, jenže útočník San Jose se ocitl v postavení mimo hru.
53:41'
Radek Faksa si najížděl na pravém křídle na dlouhou kolmou přihrávku a puk se od jeho hokejky odrazil do ochranné sítě. Dallasu se v početní výhodě nedaří.
52:37'
Dallas si vytvořil tlak a po komerční přestávce bude mít přesilovou hru. Brenden Dillon vyloučen za nedovolené bránění poté, co sestřelil útočníka Jasona Dickinsona.
52:05'
Dnešní utkání sleduje 17562 diváků.
51:17'
Tyler Seguin na pravém křídle z ostrého úhlu přihrával před bránu a puk zablokoval český útočník Tomáš Hertl.
50:27'
Blake Comeau prudce vypálil v levém kruhu pro vhazování a Aaron Dell jeho střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči vyrazil levým betonem! K dorážce se vzápětí dostal Andrew Cogliano, jenže i jeho domácí brankář dokázal vychytat!
49:18'
Joel Kiviranta na pravém křídle nemohl pokračovat v útoku, protože Jason Dickinson už byl hluboko v útočném pásmu. Po přerušení hry probíhá komerční přestávka.
48:45'
Jamie Oleksiak sice na levém křídle zachytil vyhození Sharks, jenže jeho nahození za bránu našlo pouze jednoho z domácích hokejistů, který mohl rozehrávat.
48:22'
Sharks se chtěli rychle vrátit zpět do útočného pásma, jenže se jim nepovedla rozehrávka podél trestných lavic a pískalo se další zakázané uvolnění.
47:59'
Marc-Édouard Vlasic se po rychlém objetí brány ke střele na bránu nedostal zásluhou Romana Poláka a Stars poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
47:27'
Erik Karlsson na pravém křídle vystřelil od modré čáry a na přední tyči puk tečoval mimo Evander Kane.
46:39'
Stars na pravém křídle nebezpečně forčekovali, nakonec se ale v pravém kruhu ke kotouči nedostali.
45:52'
Hokejisté San Jose jsou ve třetí třetině mnohem lepším týmem a hýří pohybem, zatím se jim ovšem kýžený pojišťující třetí gól vstřelit nepodařilo.
45:18'
Sharks se hodně hněvají poté, co rozhodčí neodpískali faul napadajícího Dallasu. Hra ovšem pokračuje dále a domácí vyráží do rychlého protiútoku.
44:36'
Patrick Marleau na levém křídle pronikl do útočného pásma a snažil se protáhnout podél hrazení, jenže rychle k němu přistoupil hostující obránce Jamie Oleksiak.
44:13'
Kevin Labanc si z pravého rohu útočného pásma rychle vybruslil před bránu Dallasu, vzápětí ale ztratil kontrolu nad pukem a Anton Chudobin ho zmrazil pod lapačkou.
43:31'
Andrej Sekera chtěl na pravém křídle zakončit z ostrého úhlu bekhendem, jenže jeden z hráčů San Jose k němu rychle přestoupil a srazil puk za bránu.
42:41'
Antti Suomela vystřelil před vrcholem mezikruží a jeho táhlá střela skončila v lapačce Antona Chudobina, který měl čistý výhled a bez problému zasáhl.
42:29'
Sharks se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, jednalo se ale o táhlé střely a navíc nepřesné.
41:46'
Jamie Oleksiak vypálil ze stejného místa a Aaron Dell byl u přední levé tyče připravený, když kotouč vyrazil do rohu ledové plochy a podržel Sharks ve vedení.
41:36'
Joel Kiviranta se dostal k nahození od modré čáry a jeho pokus z levého křídla skončil v ochranné síti.
41:22'
Melker Karlsson těsně prohrál závod o puk a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
40:32'
Radim Šimek vystřelil z podobného místa jako Timo Meier a jeho střela skončila v lapačce Antona Chudobina, který dnes inkasoval dvě branky a Sharks vedou 2:1.
40:13'
Timo Meier na levém křídle vystřelil z vrcholu kruhu pro vhazování a Anton Chudobin toho příliš mnoho neviděl, přesto si kotouč našel a snadno ho podržel.
40:08'
V SAP Center začala závěrečná třetí třetina a Dallas puk napálil okamžitě do útočného pásma, jenže bez teče, takže proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-17; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 58%-42%; Hity: 9-18; Přesilové hry: 0/2-1/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 6:25.
Prostřední část dnešního utkání nabídla navzdory hned několika slibným příležitostem na obou stranách pouze jeden gól, o který se na domácí straně postaral během svého 1700. utkání Patrick Marleau. Skóre po druhé třetině střetnutí zní. San Jose Sharks 2 Dallas Stars 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:55'
Stars odpověděli střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která skončila v lapačce Aarona Della.
37:47'
Evander Kane se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Anton Chudobin ho u levé tyče senzačně vychytal pravým betonem! Fantazie.
37:01'
Do dnešního zápasu na obou stranách zasáhla dvojice českých hokejistů, zatím bodoval pouze Tomáš Hertl. Radim Šimek, Radek Faksa a Roman Polák zatím na bod čekají, stejně jako slovenský obránce Andrej Sekera.
36:32'
Kotouč skončil po vyhození Sharks mezi střídačkami a prostor dostává krátká komerční přestávka.
36:12'
Aaron Dell si bez problému poradil s nahozením Stars od modré čáry a hra byla přerušena. San Jose drží těsný náskok a vede nad hosty z Dallasu stále 2:1.
35:55'
Joe Pavelski vyhrál osobní souboj na pravé straně obranného pásma a jeho spoluhráč Barclay Goodrow poté mohl v rohu ledové plochy bez problému rozehrát.
35:14'
Esa Lindell na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím skončila za bránou Aarona Della, který neměl tušení, kde se puk nachází.
34:13'
Stars na pravém křídle vypálili prudce od modré čáry a puk mířil do horního rohu brány, Aaron Dell byl ale připravený a vyrážečkou ho vyrazil mimo.
33:31'
Vyloučený Radek Faksa je zpět na ledě a hokejisté Dallasu hrají po návratu českého obránce v plném počtu. San Jose nevyužili ani druhou přesilovou hru.
33:10'
Roope Hintz na vzdálenější levé tyči tečoval nahození z pravého křídla a mohl skórovat během oslabení, jenže Aaron Dell ho fantasticky vychytal pravou rukou! Další parádní zákrok!
32:31'
Sharks se během druhé přesilové hry v zápase zatím vůbec nedaří a Stars bez problému puky vyhazují.
31:31'
Radek Faksa byl vyloučen za hákování a Sharks si po reklamní přestávce vyzkouší druhou přesilovou hru.
29:38'
A další zákrok hostujícího brankáře Dallasu. Anton Chudobin si tentokrát snadno poradil s nahozením Sharks od modré čáry a sevřel puk pod lapačkou.
29:19'
Patrick Marleau byl zřejmě hráčem, který vystřelil v pravém kruhu pro vhazování, Anton Chudobin každopádně zasáhl pravým betonem a kotouč vyrazil.
28:50'
Hokejisté Dallasu výrazně přidali na tempu a dostali domácí Sharks pod obrovský tlak, zatím se jim ale kýžený vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo. Stav je 2:1.
27:46'
Evander Kane vypálil na vrcholu levého kruhu a před bránou dobře clonil český útočník Tomáš Hertl, jenže Anton Chudobin si dokázal puk najít a úspěšně ho vyrazit.
27:38'
Sharks na pravém křídle odpověděli táhlou střelou zápěstím od modré čáry, která byla přizvednuta, a kotouč tentokrát zamířil do ochranné sítě.
26:52'
Roope Hintz na levém křídle dobře vystřelil a pokusil se vyrovnat skóre dnešního utkání, Aaron Dell ale na přední tyči dobře zasáhl a kotouč vyrazil.
26:19'
Sharks se dostali na levém křídle k nahození, které skončilo v lapačce připraveného Antona Chudobina. Po zákroku brankáře Stars následuje komerční přestávka.
25:26'
Marcus Sörensen mohl skórovat na opačné straně ledové plochy v blízkosti pravé tyče, jenže Anton Chudobin dobře zasáhl levým ramenem a vytáhl puk nad.
24:39'
Joel Kiviranta předvedl skvělý forčeking a po jeho diagonální přihrávce mohl u pravé tyče skórovat bekhendem Mattias Janmark, jenže Aaron Dell mu gól ukradl, když puk sevřel mezi tělem a levou rukou! Nejlepší zákrok zápasu.
24:21'
Alexandr Radulov se marně snažil prosadit v blízkosti levé tyče, protože Aaron Dell šel rychle do kolen, aby jeho pokus vyrazil a kotouč udržel ve hře.
22:56'
San Jose právě vstřelilo branku!
Anton Chudobin sice dokázal zasáhnout proti projektilu Brenta Burnse od modré čáry pravým betonem, jenže poté se marně snažil puk zmrazit pod lapačkou a PATRICK MARLEAU se během svého 1700. utkání v NHL prosadil z dorážky! Stav 2:1. Asistence: Tomáš Hertl a Brent Burns.
22:09'
Barclay Goodrow mohl skórovat u levé tyče z dorážky, jenže Anton Chudobin v rychlém sledu vytáhl dva zákroky a zatím stále inkasoval jednou.
21:32'
Evan Kane vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila do předního horního rohu brány, Anton Chudobin ji ale vytáhl mimo.
20:52'
Tyler Seguin byl vyloučen na dvě minuty za hákování a tentokrát si v úvodu zahrají přesilovou hru Sharks.
20:43'
Brent Burns dobře vypálil na vrcholu levého kruhu, Anton Chudobin ale jeho ostrou střelu vyrazil mimo.
20:01'
Hokejisté Dallasu vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1. Na gól Jamieho Benna odpověděl Brent Burns.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-7; Zablokované střely: 4-4; Vhazování: 68%-32%; Hity: 6-7; Přesilové hry: 0/0-1/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:34.
Evander Kane byl po pouhých 52 sekundách vyloučen a následnou přesilovou hru hostí využil Jamie Benn. Na skvělou teč hostujícího kapitána ovšem krátce před přestávkou odpověděl Brent Burns. Skóre po první třetině střetnutí je. San Jose Sharks 1 Dallas Stars 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:09'
Roman Polák vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána od hrazení mířila mezi tři tyče, jenže Aaron Dell ji dobře vyrazil svou vyrážečkou.
17:21'
Alexandr Radulov rychle objel bránu Aarona Della a poté posílal do mezikruží z pravé strany nebezpečnou zpětnou přihrávku. San Jose ji ale dobře přečetlo.
16:11'
Sharks vyráželi podél střídaček do protiútoku, jenže jejich akce rychle ztroskotala. Puk byl sražen mezi střídačky a hra byla okamžitě přerušena. Skóre je 1:1.
15:33'
BRENT BURNS si najížděl u pravé tyče na kolmou přihrávku Tima Meiera po pěkné přihrávce Erika Karlssona přes šířku útočného pásma a kotouč se poté od jeho levé brusle odrazil mezi betony Antona Chudobina ke vzdálenější levé tyči sítě! Je to 1:1. Asistence: Timo Meier a Erik Karlsson.
15:28'
Tomáš Hertl na levém křídle vystřelil od hrazení a Anton Chudobin na přední tyči s mírnými problémy zakročil, když kotouč sevřel na kolenou.
14:46'
Denis Gurjanov se řítil za nahozeným kotoučem, Aaron Dell ho ale těsně před ním uklidil do bezpečí.
14:01'
Marcus Sörensen se dostal do zakončení na pravém křídle, jenže zamířil pouze do náruče Antona Chudobina, který nepřipustil dorážku. Reklamní přestávka.
13:25'
Sharks rozehráli podél střídaček příliš prudce a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po pravici domácího brankáře Aarona Della.
12:48'
Tyler Seguin vystřelil na vrcholu levého kruhu a kotouč byl v mezikruží nepříjemně tečován, nakonec ale zamířil do středu brány a náruče Aarona Della.
12:19'
Timo Meier chtěl přenést hru z pravého křídla podél útočné modré čáry doleva, jenže Barclay Goodrow nedokázal jeho vysokou přihrávku zpracovat.
11:51'
Brent Burns na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaný pokus skončil v náručí Antona Chudobina. Následuje komerční přestávka.
11:11'
Český útočník Radek Faksa se nedokázal prosadit na levém křídle a Sharks mohli rychle otočit hru.
10:11'
Kevin Labanc dobře vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Anton Chudobin ale zasáhl pravým betonem.
08:54'
Stefan Noesen využil nahození od modré čáry a u levé tyče z obrovské výšky sklepl kotouč do sítě! Fanoušci se sice radovali, ale gól neplatí.
08:12'
Jeden z hráčů San Jose musel pořádně šlápnout do pedálů, nakonec ale závod o puk vyhrál a proti Dallasu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
07:35'
Nahození Stars z pravého křídla bylo přizvednuto do ochranné sítě a prostor dostává krátká komerční přestávka. Hosté vedou zásluhou Jamieho Benna.
07:04'
Dallas nepřesně rozehrál podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hosté vedou 1:0.
06:00'
Stars na pravém křídle vypálili podruhé v zápase od hrazení a puk byl na přední tyči zablokován.
04:55'
Mario Ferraro vystřelil na bodu levého kruhu a fanoušci už se zvedali, jenže jeho střela zápěstím minula vzdálenější pravý horní roh brány Dallasu.
03:57'
Joe Thornton vypálil od modré čáry a jeho rána z osy útočného pásma skončila na Antonovi Chudobinovi, který zasáhl hrudí a vyrazil puk mimo tři tyče brány.
03:28'
Miro Heiskanen vypálil na bodu levého kruhu pro buly a jeho bomba bez přípravy trefila horní tyč!
02:50'
Roman Polák na pravém křídle vypálil od hrazení a Aaron Dell dobře zasáhl svou vyrážečkou.
02:10'
Sharks odpověděli na úvodní gól hostů střelou z levého kruhu pro vhazování, která mířila k přední levé tyči, Anton Chudobin byl ale připraven a přerušil hru.
01:32'
Dallas právě vstřelil branku!
Kapitán JAMIE BENN před bránou skvěle tečoval nahození Tylera Seguina z vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk se ve vzduchu od jeho hole odrazil nad lapačkou Aarona Della ke vzdálenější pravé tyči! Faul Evandera Kanea byl potrestán – 0:1. Asistence: Tyler Seguin a Miro Heiskanen.
01:15'
Dallas se dostal ke střele v prostoru mezikruží a Aaron Dell zřejmě zasáhl svou vyrážečkou.
00:52'
Evander Kane byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Po 52 sekundách první přesilová hra pro Dallas.
00:10'
Sharks na levém křídle vyrazili do rychlého protiútoku a jejich následná rána zasvištěla nad bránu hostujícího Dallasu, kterou dnes hájí Anton Chudobin.
00:01'
Joe Pavelski se dočkal v SAP Center obrovského přivítání a potlesk nebral konce! Krásný okamžik.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, Dillon, E. Karlsson (A), Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Labanc, Hertl, E. Kane – Meier, Suomela, Marleau – Goodrow, J. Thornton (A), Sörensen – Noesen, Kellman, M. Karlsson. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – R. Polák, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Fedun, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Comeau, Faksa, Cogliano – Kiviranta, Dickinson, Janmark. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Ghislain Hebert. Čároví: Derek Amell, Brian Mach.

Tomáš Hertl (SJS) 42 zápasů, 15+19, +/- -17
Radim Šimek (SJS) 24 zápasů, 1+6, +/- -12
Radek Faksa (DAL) 44 zápasů, 9+7, +/- -4
Roman Polák (DAL) 24 zápasů, 0+4, +/- +6
Andrej Sekera (DAL) 40 zápasů, 2+5, +/- +10
Vzájemné zápasy

San Jose se střetlo v loňské sezóně NHL s Dallasem třikrát, když úvodní dvě utkání v závěru roku 2018 prohrálo a poslední utkání na domácím ledě vyhrálo.
Dallas Stars

Joe Pavelski má dnes před sebou velký návrat do SAP Center, kde se v dresu Dallasu poprvé představí proti svému bývalému týmu. Bývalý útočník San Jose je s počtem 355 gólů druhým nejlepším střelcem v historii organizace a třetím nejlepším hráčem v počtu asistencí (406) a bodů (761). Dallas bude usilovat už o sedmou výhru za sebou a vyrovnání své nejdelší letošní série.
San Jose Sharks

Patrick Marleau se stane sedmým hokejistou v historii NHL, který dosáhne hranice 1700 zápasů. Útočník San Jose navíc pod smlouvou nastoupí již ke svému 831. zápasu v řadě a v historické tabulce vyrovná pátého Andrewa Cogliana, se kterým se dnes potká v tváří v tvář. Sharks vyhráli tři z posledních pěti zápasů poté, co během předchozích 13 utkání vyhráli jen dvakrát.
Joe Pavelski se vrací do SAP Center, kde se poprvé po přestupu do Dallasu představí proti svému bývalému týmu. V domácím dresu San Jose čeká velké střetnutí Patricka Marleaua, který nastoupí ke svému jubilejnímu 1700. zápasu v NHL a dosáhne dalšího velkého milníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.