NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Islanders - 24. listopadu 2019   04:30

San Jose
San Jose
26:40' Sörensen (Ferraro, J. Thornton) • 62:30' Couture (E. Kane, Burns)
Islanders

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

New York Islanders: 28.
Dnešní zápas je u konce a možná třeba dodat, že díky bohu... na poměry NHL jsme totiž nesledovali nijak atraktivní utkání, k vidění byla pouze urputná bitva, provázená navíc množstvím chyb na obou stranách, následně z toho pramenících faulů, zápas se často přerušoval... prostě a jednoduše, dnes se diváci hokejem bavit nemohli. Příznivci San Jose však mohou slavit veledůležité vítězství a to je nejdůležitější.
62:30'
San Jose právě vstřelilo branku!
Neúnavný Kane opět vybojoval puk předložil ho podruhé do mezikruží, kde se tentokrát již dokázal jeden z jeho spoluhráčů prosadit, jmenovitě LOGAN COUTURE. Asistence: Evander Kane a Brent Burns.
62:19'
Brent Burns (San Jose) netrefuje branku z mezikruží.
61:32'
Také prodloužení se nese v duchu celého zápasu, kdy je to hlavně o opatrnosti, žádné útočné manévry na jedné či druhé straně.
60:52'
Po vhazování před Varlamovem získávají puk domácí.
60:30'
Oba týmy střídají, v prodloužení je situace stejná, jako ve druhé třetině, to znamená, že oba týmy to mají dál do vlastního pásma.
60:10'
Ostrované v první útočné akci.
60:01'
Šedesát minut nerozhodlo o vítězi tohoto zápasu, který byl od úvodního hvizdu spíše bojovný.
60:00'
59:30'
Puk ve středním pásmu, Ostrované ještě zkusí zaútočit.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
57:49'
Brent Burns (San Jose) pouze nahazuje pukl na branku Ostrovanů, hosté ho získávají a rozehrávají.
56:55'
Barclay Goodrow (San Jose) posouvá puk do útočného pásma, ale domácí se ke střele nedostali.
56:18'
Zápas spěje do prodloužení, to je z toho, co se děje na ledě, víceméně patrné...
55:59'
Anthony Beauvillier (NY Islanders) prověřil střelou od modré Jonese, ten vyráží.
54:26'
53:30'
Anders Lee (NY Islanders) to zkusil z pravé strany, puk ale končí za brankou San Jose, odkud ho Radim Šimek odpaluje.
53:15'
Na druhé straně má puk pod svou lapačkou Martin Jones (San Jose), který raději přerušuje hru.
52:53'
Marcus Sörensen (San Jose) dostává puk ze třetiny a dokonce zkusil i zakončení, Varlamov vyráží.
52:35'
Ostrované vyhrávají vhazování před Jonesem a zůstávají tak v útočném pásmu, v úvodu své další přesilové hry.
52:26'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., podrážení).
52:20'
Zakázané uvolnění San Jose, bude se vhazovat před Jonesem.
51:48'
Martin Jones (San Jose) pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.
51:15'
Semjon Varlamov (NY Islanders) tentokrát musí zasahovat, když se před něho natlačil Evander Kane.
50:58'
Stejně si vede i vzápětí Erik Karlsson (San Jose).
50:37'
Joe Thornton (San Jose) vyslal do brejku Kaneho, který z levé strany netrefuje branku Varlamova.
50:00'
Poslední desetiminutovka třetí třetiny před námi, uvidíme, zda se ještě dočkáme nějakého gólu nebo zda půjde zápas do prodloužení.
48:00'
Domácí s pukem ve vlastní třetině, hosté dobře napadají.
46:59'
Timo Meier (San Jose) se sice dostal ke střele z mezikruží, ale trefil jen hůl bránícího Leddyho.
46:25'
Ostrovanům přesilová hra pomohla a hosté jsou nyní o něco lepší.
44:32'
44:16'
Ostrované se znovu dostávají do útočného pásma, oslabení San Jose se chýlí ke svému konci.
43:25'
Až nyní se domácí osvobozují a mohou tak prostřídat.
43:12'
Hosté zůstávají v útočném pásmu.
42:48'
Martin Jones (San Jose) udržel levý beton u své tyčky, čímž zabránil Barzalovi ve skórování.
42:32'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Patrick Marleau – 2 min., podrážení).
41:57'
Marcus Sörensen (San Jose) se dostal před Varlamova, který jeho pokus vyráží.
41:38'
Brent Burns (San Jose) pouze nahazuje puk na branku, z pravé strany, od modré čáry.
41:20'
Joe Thornton (San Jose) předložil z pravé strany puk před branku, kde ale Meier neodkázal vystřelit.
40:55'
Ostrované ve čtyřech vyráží dopředu, ale není z toho v podstatě nic.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:24.
Ve druhé třetině jsme zaznamenali určitý posun, zejména proto, že padly dva góly. Po hříchu v krátké době po sobě, takže většinu času druhé dvacetiminutovky to byl opět urputný hokej, v němž převažuje defenziva nad ofenzivou.
40:00'
39:18'
Scott Mayfield (NY Islanders) poslal puk na zadní hrazení, domácí poté dostávají puk ze třetiny.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, Ostrované v útočném pásmu.
38:42'
37:58'
Další vyhrané vhazování domácích ve vlastní třetině = další vyhozený puk ze třetiny San Jose.
37:35'
Anders Lee (NY Islanders) ve vyložené pozici trefuje pozorného Jonese.
37:16'
Barclay Goodrow (San Jose) plácl do puku, který přejel do střední třetiny, další cenné vteřiny pro domácí.
36:47'
Domácí vyhrávají vhazování ve vlastní třetině, Marc-Édouard Vlasic poté vyhazuje puk ze třetiny.
36:42'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., sekání).
36:16'
Erik Karlsson (San Jose) kazí rozehrávku, ve střední třetině získává puk Brassard.
35:43'
Puk v tuto chvíli lítá ze strany na stranu, ale je to bez šancí na jedné či druhé straně.
35:16'
Zpoza vlastní branky zahajují hosté další útočnou akci.
35:00'
Poslední pětiminutovka tohoto zápasu, který je spíše urputnou bitvou, než cokoliv jiného.
34:08'
33:38'
Logan Couture (San Jose) dostal puk ze třetiny a domácí rychle střídají.
33:05'
Mathew Barzal (NY Islanders) sice efektně projel s pukem napříč útočným pásmem, pak ale nedokázal přihrát a hosté ztrácejí pásmo.
32:45'
Nyní již hosté drží útočné pásmo.
32:16'
Domácí na úvod dalšího oslabení vyhazují puk ze třetiny.
32:08'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Lukáš Radil – 2 min., podrážení).
31:58'
Ostrované nyní svírají soupeře v jeho třetině.
31:30'
Střelu Leddyho Jones pouze vyráží, puk končí v rohu, útočí hosté.
30:55'
Lukáš Radil (San Jose) nedokázal vystřelit z pravé strany, hned poté hosté dostávají puk ze třetiny.
30:45'
Dylan Gambrell (San Jose) z otočky prověřil Varlamova, ten chytá a přerušuje hru.
30:27'
Brent Burns (San Jose) nahazuje puk za branku Ostrovanů.
29:45'
Ostrované zpět v útočném pásmu, Cizikas nevystřelil z pravé strany, následně přichází o puk.
29:05'
28:55'
Žraloci zatím hrají v tomto oslabení naprosto parádně a nepouští soupeře ani do zakončení.
28:30'
Jenže vzápětí Barclay Goodrow (San Jose) vyhazuje puk opět ze třetiny domácích.
28:20'
Jordan Eberle (NY Islanders) zavezl puk do útočného pásma.
28:00'
Domácím se zatím daří vyhazovat kotouče ze třetiny.
27:05'
Ne, video potvrdilo gól hostů, to znamená, že domácí dostávají trest za neúspěšnou trenérskou výzvu, trest odpyká Kevin Labanc.
27:05'
Domácí si berou coach challenge, zda gólu Ostrovanů nepředcházelo nedovolené bránění.
27:05'
Islanders právě vstřelili branku!
Adam Pelech vypálil od modré, před brankou nedokázal uhlídat CASEY CIZIKASE obránce Burns a puk se právě od důrazného Cizikase odrazil a skončil za zády Jonese. Asistence: Adam Pelech a Ryan Pulock.
26:40'
Po chybě Thorntona pláchl do brejku Nelson, který ale nedokázal skórovat. Radovali se naopak domácí, když rychlý protiútok zakončil úspěšnou tečí MARCUS SÖRENSEN. Asistence: Mario Ferraro a Joe Thornton.
26:10'
O totéž se mohou pokusit i domácí, ale to byl Joe Thornton (San Jose) musel udržet puk v útočném pásmu...
25:40'
Ve druhé třetině to mají oba týmy dál na střídačku a Ostrovanům se podařilo sevřít soupeř v jeho třetině.
25:27'
Dělovka Leddyho míří vedle branky San Jose.
25:03'
První pětiminutovka druhé třetiny nabídla velmi dobrý hokej v podání obou týmů, co je to ale platné, když stále čekáme na první gól.
22:38'
Brock Nelson (NY Islanders) vystřelil z pravé strany, Jones levým betonem jeho pokus vyráží.
22:25'
Scott Mayfield (NY Islanders) nastřeluje puk do útočného pásma.
22:07'
Semjon Varlamov (NY Islanders) předvádí v brance zatím parádní výkon, což potvrdil i nyní, při dvou střelách domácích.
21:42'
San Jose v útočném pásmu, Patrick Marleau vystřelil z pravé strany, Varlamov ale vyráží.
21:17'
Brent Burns (San Jose) ztratil puk ve vlastní třetině, pomohl mu parťák v obraně, Radim Šimek.
20:37'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 5 min., bitka).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:29.
První třetina končí bezbrankovou remízou a lze ji rozdělit na dvě období. Do zápasu totiž domácí doslova vlétli a zasypali gólmana Varlamova přívalem střel. Ani jedna se však neujala, a to ani při přesilové hře Žraloků. Naopak při přesilové hře Ostrovanů se začala karta obracet a od té doby se hrál poměrně vyrovnaný hokej. Posledních zhruba pět minut první třetiny pak patřilo hostům, kteří skvěle hráli ve středním pásmu a dokonale tak eliminovali útočné výpady domácích.
20:00'
19:27'
Znovu mají domácí problém ve středním pásmu, kde soupeř číhá na své modré čáře.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:35'
Závěr první třetiny patří Ostrovanům, kteří získávají puky ve středním pásmu a podnikají útočné výpady.
18:08'
Puk míří za branku San Jose, Mario Ferraro (San Jose) ale zvládl svou práci a dokázal odehrát puk ze třetiny.
17:12'
Bekhendový pokus Mathewa Barzala (NY Islanders) končí nad brankou San Jose, po dobrém zákroku gólmana Jonese.
16:18'
Bojuje se v útočném pásmu domácích, hosté ale výtečně brání a nepouští soupeře do nějakých šancí, na rozdíl od úvodu zápasu.
15:52'
Mario Ferraro (San Jose) to zkusil z pravé strany, ale trefil jen dobře postaveného Varlamova.
15:16'
Žraloci v útočném pásmu, ale nedostali se ke střele.
14:45'
Vhazování po pravici Varlamova, úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.
14:16'
Utkání trochu ztratilo na tempu, po tom parádním hokejové představení v prvních zhruba deset minutách.
13:54'
Puk ve středním pásmu, domácí nahazují do třetiny Islanders, kde ale hraje soupeř.
12:50'
Žraloci rozehrávají, hosté ale napadají a znepříjemňují tak rozehrávku domácím.
11:59'
Barclay Goodrow (San Jose) vybojoval puk a zkouší ho dostat do útočného pásma, to se mu daří, ale tam hraje soupeř.
11:31'
Hosté s pukem za vlastní brankou, následuje rozehrávka na levou stranu.
10:28'
Ostrované v útočném pásmu, pro změnu tentokrát jim prospěla přesilová hra.
09:02'
Nick Leddy (NY Islanders) neprostřelil Jonese z pravé strany, nyní již hrají domácí.
08:55'
08:32'
I tentokrát domácí dostávají puk ze třetiny.
08:18'
Puk míří ze třetiny Žraloků.
06:55'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Radim Šimek – 2 min., hákování).
06:50'
Střelu od modré zablokoval Radim Šimek (San Jose).
06:19'
Casey Cizikas (NY Islanders) projel za branku Žraloků, aniž by dokázal zakončit, dobrá práce obránce San Jose.
05:32'
Střelu Kaneho vyráží Varlamov, hosté se ale nemohou vymanit z vlastní třetiny.
05:12'
Žralokům pomohla přesilová hra, domácí mají velkou převahu v úvodu zápasu.
04:18'
Po špatné přihrávce ztrácejí domácí útočné pásmo, hrají hosté.
03:06'
03:00'
Střela Burnse, od modré čáry, neprošla k brance Islanders, hosté vyhazují puk ze třetiny.
02:41'
Semjon Varlamov (NY Islanders) vyráží střelu Coutureho, domácí ale zůstávají v útočném pásmu.
02:07'
Puk za brankou Sharks, domácí se musí opět pokusit dostat do útočného pásma.
01:48'
Islanders dostávají puk ze třetiny a mohou prostřídat.
01:20'
Kevin Labanc (San Jose) se dostal ke střele z pravé strany, střela je ale ztečována nad branku.
01:06'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., podrážení).
00:22'
Mathew Barzal (NY Islanders) zkoušel vybojovat puk v útočném pásmu, což se mu nepodařilo, útočí domácí.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – R. Šimek, Burns, Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Ferraro, Heed – E. Kane, Couture, Labanc – Meier, Goodrow, Marleau – Sörensen, J. Thornton, Gambrell – Radil, Suomela.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee, Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Brassard – Dal Colle, Koivula, Jo. Bailey – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Tomáš Hertl (SJS)
Radim Šimek (SJS)
Lukáš Radil (SJS)
Vzájemná utkání

Oba celky se v uplynulé sezóně utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radovalo domácí mužstvo. Nejprve Islanders porazili Žraloky 4:0, Sharks pak svého soupeře před svými diváky 4:1. Bude i dnes platit pravidlo můj dům, můj hrad?
New York Islanders

Hosté z New Yorku Islanders začali nový ročník NHL naopak velmi dobře. Prakticky od počátku se jim daří a po dvaceti odehraných duelech jsou na druhém místě ve Východní konferenci se ziskem třiatřiceti bodů. Hráči Islanders si tak užívají zatím skvěle rozjetou sezónu a rozhodně by v tomto nastaveném trendu pokračovali i nadále. Naposledy se jim dařilo doma s Pitsburghem, který porazili 4:3 po prodloužení. Dnes je čeká duel na ledě San Jose Sharks a uvidíme, jak se jim proti rozjetým Žralokům bude dařit. Čeká nás zajímavé utkání v rámci nejlepší ligy světa a nenechte si ho ujít.

Nejproduktivnější hráči

Mathew Barzal – 20 bodů (9+11)
Brock Nelson – 19 bodů (8+11)
Anthony Beauvillier – 16 bodů (8+8)
San Jose Sharks

Hokejisté dnes domácího San Jose Sharks nezačali sezónu vůbec dobře. A výhry střídala série několika proher za sebou a výsledkem toho je desáté místo v Západní konferenci. Ovšem předtím byli Žraloci poslední a nemohli najít optimální formu, aby se dostavila série několika výher v řadě. Nyní už na vyšší umístění ztrácejí minimum bodů a postupně se začínají škrábat tabulkou výše. Po pěti prohrách za sebou se začalo hráčům San Jose dařit a nyní tak táhnou šňůru osmi vítězství v řadě za sebou. Zajímavostí je, že se jim začalo dařit od utkání s Chicagem, ve kterém se vrátil uzdravený Radim Šimek. Jakoby dal týmu impuls k tomu, aby se zase zařadil na vítěznou vlnu. Naposledy porazili Vegas 2:1 po prodloužení. Sharks mají na svém kontě třiadvacet bodů a dnes by rádi před svými diváky natáhli sérii úspěchů. Proti Islanders je však nečeká nic lehkého.

Logan Couture – 23 bodů (4+19)
Tomáš Hertl – 21 bodů (10+11)
Brent Burns – 20 bodů (5+15)
Hezké časné nedělní ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje zámořská NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy San Jose Sharks a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.