NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Pittsburgh - 1. března 2020   04:30

San Jose
San Jose
18:48' E. Kane (Vlasic) • 31:12' Meier (Sörensen, Ferraro) • 34:15' Kellman (Sörensen) • 46:13' Couture (Ferraro, E. Kane) • 56:01' J. Thornton (Meier, Heed)
5:0
(1:0, 2:0, 2:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
San Jose
M. Jones (Dell) – Burns (A), R. Šimek, Ferraro, Vlasic, Heed, Middleton – Gregor, Couture (C), E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Meier – Gambrell, Kellman, Sörensen – Noesen, Suomela, Bergmann.
Joannette, Meier – Sericolo, Shewchyk
SAP Center, San Jose
17 562 diváků
Pittsburgh
Jarry (M. Murray) – Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Sheary, Crosby (C), Zucker – Hörnqvist, Malkin (A), Rust – B. Tanev, Blueger, Rodrigues – Simon, McCann, Marleau.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Radim Šimek (SJS)
0+0, 0 střel, čas na ledě 21:34
Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:17.

*Útočník Pittsburghu zápas nedohrál, ve třetí třetině utrpěl v souboji s Šimkem zranění v oblasti ramene.
Tři hvězdy utkání:
1. Martin Jones (SJS)
30 zák., 0 gólů, 100%
2. Evander Kane (SJS) 1+1
3. Mario Ferraro (SJS) 0+2.
Statistiky zápasu:
Střely na branku: 32 – 30 (11:10, 8:11, 13:9)
Zablokované střely soupeře: 19 – 16
Trestné minuty: 10 – 8
Využité přesilové hry: 0/2 – 0/4
Vyhraná vhazování: 44 % – 56 %
Bodyčky: 28 – 20.
Penguins se kvůli šesté porážce v řadě nevrátili na druhé místo Metropolitní divize a mohou mluvit o štěstí, že se podobně nedaří ani nejbližším pronásledovatelům z Islanders, Blue Jackets a Hurricanes, kteří na pátý tým Východní konference příliš neztrácí. To San Jose navázalo na těsnou výhru s Devils a na Západě si udrželo šestibodový náskok na poslední LA Kings.
Je dobojováno! Měření sil mezi Žraloky a Tučňáky dopadlo jednoznačně lépe pro prvně jmenované, kteří si tohoto zápasu odnáší zasloužené dva body za vítězství 5:0. Herně to úplně jednoznačné nebylo, v koncovce však byl Pittsburgh vynulován Martinem Jonesem a nemohl tak pomýšlet na přerušení nyní už šestizápasové série porážek. O mnohém napověděla druhá třetina, když Meier s Kellmanem navázali na Kaneovu trefu ze závěru prvního dějství a upravili stav na 3:0. Ten platil do času 46:14, když se tečí prosadil Couture a zmar Penguins pak ještě korunoval smolný vlastenec Johnsona.
59:11'
Brent Burns si na modré vyměnil přihrávky s Šimkem, jenže tvrdou ranou příklepem prostor mezi Jarryho tyčemi minul.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
Riikolovo nahození nikdo netečoval a kotouč tak proletěl nalevo od domácí branky, do které dnes ani jednou nezapadl.
58:02'
Malkin dvakrát za sebou vyhrál buly v útočném pásmu a v obou případech z toho byla okamžitá střela Marleaua. Jeho nedávní spoluhráči situaci ale přežili, neboť je dvakrát podržel Jones.
57:39'
Gregor byl během útoku Kanea úplně sám před brankou. Přihrávka na něj ale byla tečovaná Johnsonem a prvně jmenovaný už v krkolomné pozici nebezpečný nebyl.
57:02'
Jones si nebyl úplně jistý po střele Rodriguese z delší vzdálenosti O nulu ale nepřišel a s velkou pravděpodobností ji udrží až do konce.
56:12'
S nahozením Ferrara od modré čáry si už Tristan Jarry poradil. Necelé čtyři minuty před koncem přichází na řadu poslední reklamní pauza.
56:01'
San Jose právě vstřelilo branku!
Penguins si musí vypít kalich hořkosti až do úplného dna! Tim Heed jim na modré čáře vypíchl jednu z přihrávek a založil brejk Meiera, který přenechal kotouč JOE THORNTONOVI. Legenda Sharks bekhendem z pravého křídla centrovala, avšak od Johnsonovy brusle se puk odrazil do sítě. Asistence: Timo Meier, Tim Heed.
55:32'
Thornton dal dlouhou přihrávku na Labanca, kterému se nepovedlo opětově získat puk u hrazení. Domácí hráče to za stavu 4:0 ale trápit nemusí.
55:10'
Aktivní Joel Kellman si vyměnil puk s Šimkem, ale pak už se dostal do nulového úhlu, ze kterého brankáře Jarryho nepřekvapil.
54:09'
I za rozhodnutého stavu se hraje ve velké intenzitě. Sharks by rádi potěšili diváky dalším gólem, zatímco Penguins nechtějí ze San Jose odletět bez vstřelené branky.
53:50'
Heed přihrál po modré na Ferrara, jehož tečovaná střela Jarryho neohrozila. O chvíli později byl Žralokům odpískán icing.
52:35'
Tanev se bez podpory spoluhráčů uvolnil ke střele a dokonce se dostal i k dorážce. Předcházel tomu Riikolův blok Burnsova nahození.
52:01'
Sörensen bekhendem připravil krásnou palebnou parketu pro Kellmana, jenže pohotová střela z levého kruhu zaplula přesně do Jarryho náruče.
51:42'
Hostující obrana úplně zapomněla na Thorntona, kterého nechala před brankou zcela volného. Vousatý veterán však Jarryho zblízka neprostřelil.
51:23'
Kaneův střílený centr propadl až na levou stranu, odkud se do kotouče pořádně opřel Vlasic, ovšem rozměry Jarryho branky mu byly malé.
50:53'
Marcus Pettersson pálil od modré bezprostředně po domácím icingu, jenže kotouč přes několik překážel k brance Jonese nedoletěl.
50:34'
Ofenzivní zmar Penguins pokračuje ofsajdem. Hra je zastavena a pokračovat bude až po komerční pauze.
50:01'
49:50'
V závěru přesilové hry předvedl pěknou akci Noesen, který v protiútoku oslovil Gambrella. Jarry ho zblízka vychytal, ale domácí fanoušci i tak ocenili oba hráče potleskem.
49:02'
Burns ještě udržel puk v útočném pásmu, ale ve finále to k ničemu nebylo, protože Blueger hned vzápětí ztečoval Kaneovu přihrávku do toho středního.
48:41'
Evander Kane nebezpečně tečoval Burnsovu nabídku, nicméěn kotouč proletěl kousek vedle levé tyče Jarryho klece.
48:01'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., nedovolené bránění).
48:01'
Auvajs! Patric Hornqvist po šanci Taneva uštědřil krosček Middletonovi, kterému se při pádu vzad nehezky zakroutila levá noha. Obránce Sharks po čtyřech okamžitě zamířil do útrob stadionu.
47:34'
Nováček Middleton pálil zpoza kruhu nepřesně, kotouč se zastavil pouze o tvrzené sklo za Jarryho brankovištěm.
47:27'
Marcus Sörensen vybruslil z krátkého mantinelu a pokusil se protlačit kotouč přes klečícího Jarryho, jenž v tomto případě hosty podržel.
46:56'
Od Suomely se puk odrazil mimo hrací plochu. Svižnou třetí třetinu lehce naruší povinná reklamní přestávka.
46:13'
V sedmačtyřicáté minutě mizí asi veškerá naděje Pens na vyrovnání! Kane zabojoval za brankou a vrátil kotouč až na modrou čáru. Mario Ferraro natáhl zpoza pravého kruhu a zasáhl hokejku LOGANA COUTUREA, od které puk zapadl mezi Jarryho betony. Asistence: Mario Ferraro, Evander Kane.
45:55'
Nepříjemnost pro Dominika Simona, který u hrazení podstoupil souboj s krajenem Šimkem a přitom si zřejmě poranil rameno. Český útočník okamžitě věděl, že něco není v pořádku, a zamířil rovnou na ošetřovnu.
45:35'
Kellman dojel své vlastní nahození. U pravého mantinelu ale nezvládl osobní souboj a dopředu se znovu ženou muži s tučňákem na prsou.
44:55'
Marleau střílel zápěstím, ale způsobil jen to, že kotouč vycestoval pryč z útočného pásma aktivnějších Penguins.
44:25'
Zucker nahrál do pravého kruhu Rustovi, který moc dobře věděl o Crosbym, jenže hostující kapitán nezvykle minul téměř prázdnou branku!
43:50'
Tanev z ostrého úhlu rovněž neuspěl, kotouč se dokonce odrazil až do ochranné sítě, což poprvé ve třetí třetině přerušilo hru.
43:06'
Labanc vybojoval kotouč v útočném pásmu. Zblízka Jarryho nepropálil a vzápětí se neujala ani Burnsova dorážka z pravého křídla.
42:44'
Velké štěstí pro San Jose! Dominik Simon z nenápadného útoku trefil tyč, jež podruhé zachránila Jonesův tým!
42:21'
Jones vyrazil Rustovu střelu zpoza pravého kruhu. O dorážku se snažil Marleau, ovšem proti třem obráncům se pořádně neprosadil.
41:53'
Marleau byl odzbrojen již ve středovém kruhu, nicméně Sharks dopadli podobně ihned po nahození k zadnímu mantinelu.
41:07'
Crosby si pokryl puk před dotěrným Gregorem. Toho udržel na zádech, ovšem z osy hřiště čisté konto brankáře Jonese nezrušil.
40:21'
Rodrigues přihrával naslepo z otočky, ovšem na levém křídle našel jen Labanca, který kotouč dostal do relativního bezpečí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:30.
Ve druhé části hokejisté San Jose přidali v rozmezí tří minut dva zásahy a odskočili Pittsburghu do tříbrankového trháku. Nejprve skóroval Timo Meier a krátce po něm zvýšil náskok Shars Joel Kellman. Dokážou Tučňáci zápas v závěrečné dvacetiminutovce zdramatizovat?
40:00'
39:27'
Vítr před brankou Jonese ještě způsobil Malkin, ale nakonec z jeho snažení žádná zajímavá příležitost nevzešla.
39:05'
Sharks nikam nespěchají, snaží se teď hlavně kontrolovat hru a držet puk. Přece jen případné snížení Pittsburghu v závěru druhé části by mohlo ovlivnit ráz utkání.
37:56'
Patric Hörnqvist se hned po návratu z trestné zapojil do útočné akce, poslal chytrou přihrávkou před branku, kde se veterán Patrick Marleau snažil usměrnit puk za záda Jonese a trefil tyčku!
36:56'
Oba celky už jsou kompletní, Hörnqvist i Šimek se vracejí na led.
36:09'
Další obrovská šance San Jose! Timo Meier v přečíslení předal ideální nahrávku Brentu Burnsovi, který ale tváří v tvář Jarrymu netrefil puk ideálně a gólman Penguins si připisuje důležitý zákrok!
34:56'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Radim Šimek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., sekání).
34:15'
Sharks přidávají třetí zásah! Marcus Sörensen podržel puk u mantinelu, zadovkou jej předal JOELOVI KELLMANOVI, který si nabruslil před Jarryho a trefil přesně mezeru mezi betony pittburghského brankáře! Asistence: Marcus Sörensen.
33:07'
Do přečíslení dva na jednoho spěchali Evander Kane s Loganem Couturem. Kane mu behkendovou přihrávkou chtěl předat puk, na prudký kotouč ovšem Couture nedosáhl. Následnou ránu Ferrara kryje Jarry.
31:12'
Co se nepovedlo v přesilovce, vyšlo Sharks krátce po jejím konci. Marcus Sörensen posunul puk na pravý kruh, kde byl připravený TIMO MEIER, prudkou střelou švihem prostřelil brankáře Jarryho a San Jose utíká do dvougólového trháku! Asistence: Marcus Sörensen a Mario Ferraro.
31:05'
Pittsburgh už je kompletní, tahle přesilovka Sharks moc nevyšla.
30:38'
A opět – puk se stěhuje až k brankáři Jonesovi, odkud budou hokejisté San Jose rozjíždět další útok.
30:20'
Teď se Pittsburghu podařilo nastřádat cenné vteřinky s pukem na hokejce. Sharks se nemohou usadit v pásmu.
29:54'
Burns pálil od modré těsně vedle, Tučňáci následně vyhazují puk do bezpečí.
29:05'
Marcus Pettersson podrazil Brenta Burnse a vyfasoval dvě minuty, San Jose si zahraje přesilovku.
28:47'
Hráči Sharks se hnali do zajímavého brejku, jenže šanci jim vzal ofsajd.
27:30'
Domácí v plném počtu, Mario Ferraro už je zpátky ve hře.
27:04'
Conor Sheary pálil, ale Martin Jones jeho ránu kryje. Patric Hörnqvist už se k dorážce nedostal.
26:45'
Na ledě už jsou Kane i Marleau, pokračuje zkrácená přesilovka Tučňáků.
25:30'
Další trest pro Sharks. Tentokrát putuje na trestnou lavici Mario Ferraro, Pittsburgh si tak zahraje krátkou přesilovku čtyři na tři.
24:39'
Poměr sil na ledě se teď vyrovná, za sekání je vyloučen hostující Patrick Marleau.
24:29'
Teď ale pozor! Domácí vyhodili a Logan Couture ujížděl na Jarryho, který ho dokázal vychytat a pokryl i následnou dorážku!
23:55'
Pittsburghu se nedaří nic vymyslet, byť se drží v pásmu Sharks.
22:15'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
20:01'
V první třetině se ujali vedení hokejisté San Jose, kterým těsný náskok zařídil svou 22. branku v probíhajícím ročníku NHL útočník Evander Kane. Zápas ovšem zůstává dál otevřený.
20:00'
18:48'
Tučňáci ztratili puk před pásmem domácích, Marc-Édouard Vlasic chytrou přihrávkou vysunul rozjetého EVANDERA KANEA, který se prosmýkl mezi dvěma protihráči a forhendovým blafákem překonal brankáře Jarryho. Sharks se tak ujímají vedení. Asistence: Marc-Édouard Vlasic.