NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Washington - 4. prosince 2019   04:30

San Jose
San Jose
02:33' M. Karlsson (Dillon, Ferraro) • 53:07' E. Kane (M. Karlsson)
2:5
(1:3, 0:2, 1:0)
Washington
Washington
13:31' Hathaway  (Carlson, Dowd) • 14:24' J. Vrána  (Carlson, Oshie) • 16:32' Carlson  (Kempný) • 22:31' Hathaway  (Dowd) • 36:15' J. Vrána  (Eller, Orlov)
San Jose
M. Jones (40. Dell) – Vlasic, E. Karlsson, R. Šimek, Burns, Dillon, Ferraro – E. Kane, Couture, Goodrow – Meier, Hertl, Marleau – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.
Hebert, Joannette – Brisebois, Daisy
SAP Center, San Jose
Washington

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Garnet Hathaway (WSH) 2+0
San Jose sice otevřelo skóre zápasu, ale Washington třemi góly v první třetiny vývoj utkání otočil a de facto rozhodl o svém vítězství. Sharks totiž dokázali dát už jen jednu branku. To Washington své vedení ještě ve druhé třetině navýšil a dokráčel si pro své čtvrté vítězství v řadě.

Na výhře Capitals se hned dvěma góly podílel český útočník Jakub Vrána.
59:30'
Washington se už do útoku nežene, zápas se dohrává.
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:35'
Sharks se osvobodili z tlaku soupeře.
58:16'
A další dělovka Ovečkina z levého kruhu. Dell vyráží.
58:03'
Dělovka Ovečkina z levého kruhu, Dell vyráží.
57:22'
Domácí dokonce v oslabení vyrazili do útoku, ale Erik Karlsson neprocpal přihrávku na Melkera Karlssona před brankou.
56:46'
Sharks znovu vyhazují puk ze svého pásma.
56:30'
Už téměř minutu se hosté nedostali do útočného pásma.
55:39'
Ovečkin vypálil ze své oblíbené pozice, puk byl zblokován a vyhozen. Capitals, kteří budou hrát v přesilovce až do konce zápasu, mají vítězství v kapse. Otázkou už jen je, jestli přidají další branku.
54:59'
Kane vyfasoval pětiminutový trest za faul loktem, tedy za úmysl, že trefil Gudase jen rukou je spíš štěstí českého beka. K tomu dostává trest do konce utkání.
54:59'
Kane ještě neví svůj trest, rozhodčí je u videa.
54:59'
Gudas byl trefen rukou do obličeje, ztratil rovnováhu a narazil bokem do hrazení, nepříjemně se uhodil i ze strany do obličeje.
54:59'
Kane putuje na trestnou lavici, komerční přestávka.
54:59'
Kane hrubě fauloval Gudase, který se jen těžce zvedá z ledu. V roli mstitele se zjevil Ovečkin, který se po Kaneovi vrhnul, ale rozhodčí nedovolili situaci vyhrotit.
54:42'
Goodrow zblokoval Ovečkinovu střelu a založil útok domácích.
53:30'
Domácí se znovu řítí do útočného pásma, čas se jim ale nemilosrdně krátí.
53:07'
San Jose právě vstřelilo branku!
Nakonec se domácí dočkali, ale i s ohledem na skóre se vůbec neradují. EVANDER KANE střílel z levého kruhu, kolem obrany, otřel puk o rameno Holtbyho a dostal jej do branky. Asistence: Melker Karlsson.
52:45'
Gregor si narazil puk s Kanem, ani tato souhra na levé straně nevedla k překonání Holtbyho.
50:51'
Thornton se svým důrazem dostal před brankovištěm k protečování střely, kterou Holtby dokázal vyrazit.
50:28'
Holtby čelil hodně nepříjemné bekhendové střele Thorntona, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
49:45'
Jensen se v obranné třetině domácích tlačil do střely, byl zblokován.
48:50'
Burns vypálil od modré čáry, Holtby si připisuje na konto 20. zákrok v utkání.
48:26'
Pro změnu zakázané uvolnění Washingtonu.
48:00'
Ve třetí třetině zatím moc střel k vidění nebylo a pokud, tak nemířily na branku. V této statistice vedou domácí 2-0.
47:31'
Kuzněcov se pokusil vystřelit z pravého kruhu, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě. Komerční pauza.
47:05'
Další zakázané uvolnění domácích.
46:38'
Zakázané uvolnění San Jose.
46:07'
E. Karlsson ve středním pásmu narušil kombinaci soupeře, dostal puk do útoku a rozehrál do strany. Puk se rychle vrátil na střed, jenže střela z mezikruží Holtbyho neohrozila.
45:01'
Postavení mimo hru domácích.
44:27'
Gambrell se snažil najít Coutura před brankou, ale jeho přihrávka neprošla.
44:15'
Hluchá pasáž bez střel je u konce, kotouč vyletěl ve středním pásmu do hlediště.
42:55'
Stále se hraje bez přerušení. Oba týmy se prohání po celé délce kluziště, zadní mantinely nevyjímaje.
42:20'
Šimek se ke střele nedostal, rozehrál tak alespoň podél mantinelu, ale hosté i tak o pásmo přichází.
41:48'
Křižná přihrávka do pravého kruhu na Labance, který prudkou střelou trefil Holtbyho do betonu.
41:10'
Třetí třetina začala delším úsekem bez přerušení. Oproti prvním dvěma třetinám, kdy byla hra přerušena hned v první minutě, se nasadilo velmi rychlé tempo z obou stran.
40:00'
Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Aaron Dell.
40:00'
Další třetina začne přibližně v 06:22.
Washington ve druhé třetině zvýšil své vedení už na 5:1, když své druhé branky v utkání vsítili Hathaway s Vránou. San Jose je na pokraji debaklu, který bude jen těžko odvracet, pokud nezačne využívat svých příležitostí v útočném pásmu.
40:00'
39:15'
Výborně pokrytá vlastní modrá čára ze strany Washingtonu. San Jose se v závěru třetiny k ničemu nedostává.
38:35'
Sharks se nedaří usadit v útočném pásmu. Washington naopak se hrou dopředu příliš nespěchá.
37:50'
Druhá třetina se rychle chýlí ke svému konci. Capitals drží komfortní náskok a ještě jsou k tomu v závěru této části zápasu aktivnějším týmem.
37:07'
Hosté jsou znovu v útoku, Wilsona zblokoval před brankovištěm Burns.
36:15'
Washington právě vstřelil branku!
Eller se rychle zorientoval za brankou San Jose, přihrál mezi kruhy k volnému JAKUBU VRÁNOVI, který přesně zamířil k pravé tyči Jonesovy branky! Asistence: Lars Eller, Dmitrij Orlov.
36:03'
Orlovova prudká pumelice zaduněla jen o zadní mantinel.
34:47'
Dobrá pozice Hertla, jeho střela však až k brankáři Washingtonu nedoletěla. Byla zblokována.
34:38'
Vhazovat se bude po levici Holtbyho.
34:01'
Sharks nutně potřebují nějaký impulz, který je nakopne k možnému zvratu. Sice posílají na Holtbyho dost střel (aktuálně mají na kontě 17), ale produktivita vázně.
32:42'
Domácí se dostali do postavení mimo hru, které přerušuje jejich rodící se útok.
31:50'
Nepřesná rozehrávka Washingtonu ústí pouze v zakázané uvolnění.
30:52'
E. Karlsson střílel od modré čáry, opět se Holtbymu povedlo puk vyrazit.
30:35'
Po zásahu Holtbyho proti střele Vlasica od modré je hra přerušena. Komerční pauza.
29:20'
Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Oba týmy usilují o usazení v útočném pásmu, to se jim ovšem příliš nedaří.
28:30'
Ovečkin, už po skončení přesilovky, vypálil na Jonese, který vyráží jeho střelu z levého kruhu.
28:23'
28:10'
Capitals se stále nedokázali usadil na delší pasáž do útočného pásma.
27:30'
Přesilovka se zatím Washingtonu vůbec nedaří, Sharks úspěšně dostávají puk ze svého pásma.
26:23'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan Gambrell – 2 min., podrážení).
26:02'
Hathaway po pravém křídle projel do postavení mimo hru. Komerční pauza.
24:44'
Pánikovi byla naservírována výtečná přihrávka do levého kruhu. Střela z voleje slovenského útočníka se ovšem odráží od vrchní části branky až do ochranné sítě.
24:28'
Kuzněcov osvobodil svůj tým vyhozením až k brance Jonese.
23:52'
Hertl se uvolnil před kruhy, střela zaletěla jen k zadnímu mantinelu.
23:07'
Zakázané uvolnění hostů, kterým nevyšla přihrávka skrz střední pásmo.
22:31'
Ztráta Šimka ve vlastním pásmu je potrestána další brankou v síti Jonese. Dowd po získání puku přihrál mezi kruhy GARNETU HATHAWAYOVI, který zvýšil vedení Washingtonu už na 4:1! Asistence: Nic Dowd.
21:33'
Pánik našel mezi kruhy Hagelina, který střílel rychle z první. Pouze do brankáře San Jose.
20:53'
Hosté se nepřesnou přihrávkou dopustili zakázaného uvolnění.
20:27'
Couture zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, Holtby přerušuje hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:32.
Ačkoliv San Jose otevřelo ve 3. minutě skóre, první třetina pro ně skončila velmi špatně. Washington během pouhých tří minut dokázal vsítit tři branky, přičemž u všech byl nejproduktivnější obránce soutěže John Carlson, který na branky ve 14. a 15. minutě přihrál a v 17. minutě se sám prosadil.
20:00'
19:43'
Vrána střílel z uctivé vzdálenosti a minul branku soupeře.
19:10'
Kotouč končí v ochranné síti za Holtbym. Vhazuje se v obranném pásmu Washingtonu.
18:54'
Za zády Holtbyho zazvonila tyč po střele Gambrella z pravého kruhu! Teď vytváří nápor zase domácí, kteří touží snížit svou ztrátu ještě před odchodem do kabin.
18:20'
Gambrell se protlačil až před branku Holtbyho, ale puk na branku neusměrnil.
17:25'
Carlson je zkrátka všude v posledních pěti minutách. Tentokrát se blýskl v obraně, když srazil střelu Kanea do ochranné sítě.
16:32'
Hosté skutečně dávají další branku a tentokrát se o ni postaral sám JOHN CARLSON, který střelou zpoza kruhů prostřelil Jonese a zvýšil na 3:1! Asistence: Michal Kempný.
16:10'
Capitals se dál tlačí do útoku a cítí šanci, že mohou využít své převahy k další brance.
15:18'
Nepříjemnou tečovanou střelu Dillona úspěšně zastavil Holtby. Komerční pauza.
14:24'
Neuběhla ani minuta a hosté se dostávají do vedení! A znovu u toho byl Carlson, který střílenou přihrávkou od modré našel JAKUBA VRÁNU, jehož první zakončení protečováním dokázal Jones vytěsnil na tyčku. Od té se puk odrazil do brankoviště, kam si Vrána sáhl pro dorážku. Asistence: John Carlson, TJ Oshie.
13:31'
Carlson vystřelil od modré čáry a před brankovištěm se povedlo GARNETU HATHAWAYOVI protečovat puk za záda Jonese, když pěkně sklepl vysoko letící puk. Asistence: John Carlson, Nic Dowd.
13:17'
Kempného střela od modré končí až v ochranné síti. Komerční přestávka.
12:52'
Hagelin sice snadné pronikl do útoku, ale nikdo ho nedoplnil. Nezbylo nic jiného, než odevzdat puk.
12:16'
Rána Vlasica od modré proletěla jen na zadní mantinel a minula Holtbyho branku.
11:25'
Kuzněcov přišel ve středním pásmu o puk, Sharks z rychlého kontru nevytěžili ani střelu na branku.
10:35'
Washington vede na střely 4-3, na góly však zatím prohrává. V posledních minutách se ale snaží vytvářet tlak na obranu Sharks.
09:58'
Zakázané uvolnění domácích.
09:30'
Hathaway procpal přihrávku z levé strany mezi nohama soupeře na Dowda, který na středu protečoval puk směrem na branku. Jones stihl zareagovat a betonem vyrazil puk.
08:11'
Kuzněcov po přechodu útočné modré čáry přišel o puk, útok hostí byl odvrácen. Hraje se rychle ze strany na stranu.
07:18'
Jones zastavuje útok hostujícího týmu a přerušuje hru. Komerční pauza.
06:47'
Jenže Washington se nedostal přes střední pásmo. Útok domácích musel poté odvracet Orlov.
06:21'
Domácí nemohli kvůli postavení mimo hru hrát. Puku se tak zmocnili hosté.
05:41'
Zakázané uvolnění Washingtonu.
05:09'
Jones musel k ledu a povedlo se mu zastavit střelu Capitals. Hagelin, který se vrátil do hry po jedenáctizápasové absenci, z bekhendu neuspěl.
04:35'
Zatím se v tomto utkání příliš nepřerušuje, hra má rychlý spád.
03:09'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu kluziště, kde Gambrell před brankovištěm nepřekonal Holtbyho.
02:51'
Vrána se vrhl do útoku, z mezikruží ovšem netrefil branku Jonese.
02:33'
Sharks rychle otevírají skóre zápasu! Dillon vyslal do útoku MELKERA KARLSSONA, který si po najetí do pravého kruhu poradil s brankářem Holtbym a posílá domácí do vedení. Asistence: Brenden Dillon, Mario Ferraro.
01:21'
Kane se rovněž odhodlal ke střele od levého kruhu, ale na Holtbyho si také nepřišel.
00:45'
Ovečkin od levého mantinelu vyzkoušel pozornost Jonese.
00:35'
Domácí byli zastaveni postavením mimo hru.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, E. Karlsson, R. Šimek, Burns, Dillon, Ferraro – E. Kane, Couture, Goodrow – Meier, Hertl, Marleau – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson, Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie – Hagelin, Boyd, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway..
Proti Capitals to ale nebudou mít jednoduché. Hosté vyhráli poslední tři zápasy a od čela celé NHL je dělí vlastně jen vyšší počet odehraných zápasů oproti již zmíněnému Bostonu. Ohromně silná je zejména ofenziva tohoto týmu, který zatím jako jediný nastřílel přes 100 branek a má našlápnuto k tomu, aby v této sezoně atakoval, což se mu podařilo naposledy v sezoně 2009/10. Zajímavostí je, že od té dony se to podařilo pouze Tampě Bay a to v minulém ročníku, jinak žádný tým 300 gólů za posledních 10 let nenastřílel.
Sharks vyhráli 8 z posledních 10 zápasů a z tohoto hlediska je lepší už snad jen Boston, který vyhrála sedm utkání v řadě. I díky tomu se domácí posunuli tabulkou ze spodních pater až do elitní osmičky Západní konference a chtějí se rozhodně posouvat i dál.
Hokejisté San Jose na svém ledě přivítají druhý tým celé NHL z Washingtonu, který se bude muset popasovat s celkem, jenž má jednu z nejlepších bilancí posledních týdnů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.