NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Carolina - 5. února 2020   02:00

St. Louis
St. Louis
02:44' Blais (Faulk, Barbašev) • 21:27' Sanford (Bouwmeester, Parayko) • 24:50' Parayko (B. Schenn, Thomas) • 27:31' B. Schenn (Schwartz, R. O'Reilly) • 31:54' B. Schenn (Schwartz, R. O'Reilly) • 50:41' Sanford (Bouwmeester, R. O'Reilly)
6:3
(1:0, 4:1, 1:2)
Carolina
Carolina
26:05' Aho  (Foegele, Svečnikov) • 52:31' B. McGinn  (J. Staal, Slavin) • 56:35' Nečas  (Dzingel, Gardiner)
St. Louis
Kozari, Hebert – Toomey, Pancich
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Carolina

Skončilo nám utkání mezi St. Louis a Carolinou. Obhájce Stanley Cupu vyhrál 6:3 a udržel si náskok na prvním místě v Západní konferenci. St. Louis vyhrálo zaslouženě, neboť dnes bylo maximálně efektivní. Hned dva domácí hokejisté vsítili dvě branky. Dvakrát se do listiny střelců zapsali Brayden Schenn se Zacharym Sanfordem. Hosté v závěrečné fázi zápasu alespoň zmírnili svou ztrátu. Trefil se také český mladík Martin Nečas, pro kterého se jednalo o třináctou trefu v sezoně.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Petr Mrázek (Carolina) 20 zásahů, 6 inkasovaných branek
Martin Nečas (Carolina) 1+0, +/-: -1, 2 střely, čas na ledě: 15:06.

59:48'
Blais se málem dostal k zakončení před bránou, ale nestačil se otočit včas.
59:40'
59:20'
Dunnova ostrá rána od modré čáry byla zlikvidována Petrem Mrázkem. Puk skončil v ochranné síti.
58:57'
David Perron nabízel puk před bránu. Hostující beci se stačili rychle zorientovat.
58:32'
Domácí se nikam neženou. Drží puk na svých hokejkách a v pohodě kráčí za další výhrou.
57:58'
Colton Parayko měl před sebou hodně prostoru ke střele, ale kotouč raději podržel ve své moci.
57:40'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Martin Nečas – 2 min., sekání).
57:12'
Po poslední komerční pauze se vhazuje v obranném pásmu St. Louis.
56:35'
Carolina právě vstřelila branku!
Carolina využívá přesilovku a snižuje na 3:6. MARTIN NEČAS se zapsal do kolonky střelců, jelikož se prosadil střelou z levého kruhu. Vyčkal si na přihrávku Dzingela a i s přispěním teče obránce skóroval potřinácté v sezoně. 6:3. Asistence: Ryan Dzingel a Jake Gardiner.
56:07'
Velkou šanci na další čestný úspěch měl Teuvo Teräväinen. Finský hokejista pálil z mezikruží, ale Binnington vystrčil své rameno včas.
55:34'
Pro puk se musí do vlastního pásma vracet Slavin, neboť domácí se osvobodili.
55:11'
Rychlá přihrávka Justina Williamse byla na poslední chvíli zablokovaná.
55:03'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alexander Steen – 2 min., hákování).
54:32'
Zachary Sanford se jako lavina vřítil do pásma a pokusil se zaútočit na hattrick. Mrázek ale stačil zakročit pravým betonem.
54:12'
Carolina uklidňuje hru a momentálně drží puk na svých hokejkách.
53:34'
Na druhé straně mohl Ivan Barbašev přidat sedmý gól domácích. Mrázek ale výtečně zakročil.
52:31'
Binnington je podruhé překonán. Kvalitní střídání Caroliny skončilo symbolickou brankou. BROCK MCGINN stál před brankovištěm a tečoval pobídku Staala. Brankář Blues byl proti náhlé změně směru bezradný. 6:2. Asistence: Jordan Staal a Jaccob Slavin.
50:41'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Demolice pokračuje další brankou domácích. ZACHARY SANFORD si výborně odbruslil mezi kruhy, kde jej našel Bouwmeester. Sanfordova dělovka skončila pod horní tyčí a Mrázek zasáhnout nestačil. Sanford se tak stává druhým dvougólovým střelcem tohoto utkání. 6:1. Asistence: Jay Bouwmeester a Ryan O'Reilly.
50:28'
Foegele pálil zápěstím z levého kruhu, ovšem trefil pouze obránce Jaye Bouwmeestera.
50:10'
Blues zase zatlačili na svého soupeře. Trevor van Riemsdyk neuspěl s rozehrávkou, a proto byl pískán icing.
49:42'
49:32'
Barbašev mohl vyrazit do úniku, jenže kotouč k němu o pár centimetrů nakonec nedoputoval.
48:54'
Bozak šetří cenné vteřiny za Mrázkovou bránou. Hurricanes se budou muset dostávat do pásma soupeře opětovně.
48:30'
Puk skončil na střídačce St. Louis. Hra je zastavena a vhazovat se bude ve střední třetině.
48:03'
Carolina si rychle měnila puk, ale Dzingelovi rána nesedla. Domácí se následně ubránili vyhozením puku přes všechny čáry.
47:42'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sammy Blais – 2 min., podrážení).
46:55'
Jordan Staal hledal z otočky svého spoluhráče na zadní tyči. Přihrávka se mu ale nepovedla dokonale.
46:40'
Teprve podruhé v této třetině je hra přerušena. Čeká nás první reklamní přestávka.
46:18'
Carolina se teď dostala do tlaku. Binnington zatím odolává.
45:55'
Slavin šikovně nabízel puk před bránu, ale domácí obrana zapracovala na jedničku.
45:23'
Také Alex Pietrangelo prokázal své ofenzivní choutky. Na pravém kruhu napřáhl, ale svatyni hostů minul.
45:02'
Uběhlo nám už pět minut ze třetí třetiny. Hra pokračuje v rychlém tempu.
44:22'
Perronova rychlá střela byla zastavena Petrem Mrázkem. Český brankář si ve třetí třetině připsal tři povedené zákroky.
43:39'
Nino Niederreiter hledal volný prostor ke střele, ale Parayko mu na poslední chvíli kotouč vypíchl z čepele.
42:54'
Binnington za bránou vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. St. Louis pokračuje v kvalitní hře.
41:57'
Tyler Bozak se natlačil do samostatného úniku. Mrázka však kličkou do bekhendu nepřekonal.
41:40'
Sebastian Aho si zpracoval pobídku Foegelea a vystřelil. Jordan Binnington zasáhl lapačkou a přerušil hru.
41:26'
Carolina se ubránila tlaku Blues a momentálně se vydává dopředu.
40:45'
Aktivně začali znovu domácí. Schennův průnik po pravém křídle ale nebyl zakončen.
40:01'
Po druhé třetině zde máme průběžný stav 5:1. St. Louis proměnilo téměř vše, co ve druhé třetině proměnit mohlo. Carolina není opticky horším týmem, ale efektivita domácího týmu je až neuvěřitelná. Tým Craiga Berubeho hraje ve velké pohodě a dnes zřejmě získá dva body. Uvidíme, zda-li se ve třetí třetině povede hostům něco se zápasem udělat.
Střely na bránu: 16 – 14.
40:00'
39:29'
Ryan O'Reilly objel bránu a z pravého kruhu vypálil. Jeho rána byla sražená těsně vedle vzdálenější tyče.
38:59'
Gunnarssonovo nahození zlikvidoval Mrázek vyrážečkou. St. Louis ale i nadále hýří aktivitou.
38:24'
Dobrou zprávou pro Carolinu je fakt, že na led se vrátil McGinn, jenž na konci třetiny nuceně opustil hrací plochu.
37:54'
Nečas mohl pálit, ale puk se mu zamotal pod bruslemi. Barbašev následně dobře zapracoval a touš vyvezl.
37:07'
Pescemu se nepovedla rozehrávka z vlastního pásma. Zadarmo se ke kotouči dostávají domácí.
36:32'
Steen byl na hranici pravidel zastaven Williamsem. Vylučovat se tentokrát nebude.
35:45'
O'Reillyho nahození si dojel Sanford. Elitní lajna Blues tak opět operuje před bránou Caroliny.
35:01'
Slavinův pokus od modré čáry vyrazil Binnington do rohu hrací plochy.
34:34'
Jordan Staal přihrával před bránu. Bozak ale nastavil hůl tak dobře, že pobídku zablokoval.
33:45'
Tentokrát špatně rozehrála Carolina. Po icingu bude k vidění vhazování před Mrázkem.
33:25'
Foegele nahodil puk dopředu. O zbytek se ale postarali domácí obránci.
31:54'
Pro Petra Mrázka se jedná o velice těžký duel. Také při páté brance St. Louis byl bez šance. Puk se rychle dostal od mantinelu ke Schwartzovi, který si moc dobře všiml BRAYDENA SCHENNA v lepší pozici. Schenn se už nemýlil a vsítil svou druhou branku v zápase. 5:1. Asistence: Jaden Schwartz a Ryan O'Reilly.
31:38'
Carolina se tlaku ubránit dokázala. Následně vyhodila kotouč přes celé kluziště.
30:58'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jake Gardiner – 2 min., hákování).
30:28'
Domácí se dostali do ofsajdu. Hra je zastavena a čeká nás druhá komerční přestávka v rámci této třetiny.
30:08'
Schenn hledal mezi kruhy volného Schwartze, kterému však ve finální fázi puk utekl z hole.
29:38'
Nečas se snažil dorazit Haulovu střelu. Málem se mu to povedlo, ale Binnington měl beton u přední tyče včas.
29:20'
Na druhé straně vyrazil dopředu Martin Nečas. Mladý útočník ale našel pouze hruď Jordana Binningtona.
29:06'
Domácí pokračují v aktivní hře. Carolina se zuby nehty ubránila dalším střelám.
27:31'
Přesilovka byla využita rychle. Pietrangelo našel od modré čáry hůl Ryana O'Reillyho, který vracel puk před bránu. Před ní se dobře zorientoval Schwartz, jenž ale Mrázka překonat nedokázal. K dorážce se dopracoval BRAYDEN SCHENN, který už měl před sebou jednoduchou práci. Český brankář byl bez šance. 4:1. Asistence: Jaden Schwartz a Ryan O'Reilly.
27:19'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., sekání).
27:16'
Schwartz si už chystal puk ke střele, ale na poslední možný okamžik byl o něj obrán.
26:05'
Hosté se dostávají do hry! Svečnikov byl u mantinelu důrazný. Poté se puk dostal k moci Foegelea, který parádní přihrávkou vybídl SEBASTIANA AHA před prázdnou klecí. Domácí brankář byl bez šance zasáhnout. 3:1. Asistence: Warren Foegele a Andrej Svečnikov.
25:43'
Nepřesná rozehrávka domácích zapříčinila zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Jordana Binningtona.
25:32'
Střela Martina Nečase z levého kruhu minula domácí svatyni.
24:50'
V St. Louis je zase veseleji. Domácí vedou už o tři branky. Robert Thomas vydoloval puk ve vlastním pásmu, okamžitě přihrál rozjetému Schennovi, který v útočném pásmu vybídl přes celou šíři kluziště COLTONA PARAYKA. Ofenzivní zadák Blues pálil bez přípravy a uspěl. 3:0. Asistence: Brayden Schenn a Robert Thomas.
24:36'
Thomas vybídl na modré čáře Bouwmeestera, jehož pokus vykopl Petr Mrázek levým betonem.
23:52'
23:37'
Ryan Dzingel se před bránou dostal k volnému puku. Binnington se ale stačil vrátit na svou pozici a počáteční chybu napravil.
22:58'
Pietrangelo získal puk na svou hůl a bez větších potíží jej poslal až k Mrázkovi.
22:32'
Úvodní část přesilovky se hostům nepovedla. St. Louis svému soupeři pořádně zatápí i přes početní nevýhodu.
21:52'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., hákování).
21:27'
Domácí přidávají druhou branku. ZACHARY SANFORD nabral velkou rychlost a objel Slavina. Poté pokračoval ve svém průniku a zpoza brány zastrčil puk za bližší tyč. Mrázek kotouč vykopával až za brankovou čárou. Gól musel potvrdit videorozhodčí. 2:0. Asistence: Jay Bouwmeester a Colton Parayko.
21:06'
Carolina drží puk ve vlastním pásmu a pokouší se o kloudnou rozehrávku.
20:23'
Brett Pesce udělal za svou bránou chybu. Přišel o kotouč, ale domácí zaváhání potrestat nedokázali.
20:01'
První třetina je u konce. St. Louis vstoupilo do utkání velice dobře, jelikož už na konci třetí minuty šlo do vedení zásluhou Sammyho Blaise. Carolina si ale taktéž vytvořila několik zajímavých možností, jenže domácí jsou o chlup lepší. Průběžný stav je zatím zasloužený.
Střely na bránu: 9 – 7.
20:00'
19:26'
Domácí dlouho drželi puk za bránou soupeře. Bozakova přihrávka ale byla sražená do středního pásma.
19:09'
18:31'
David Perron si dvakrát za sebou hledal vhodnou palebnou pozici. Ani jednou však neuspěl. Carolina se poté osvobodila.
17:53'
Brock McGinn opustil kluziště s bolestivou grimasou. Uvidíme, jestli bude v dnešním utkání pokračovat.
17:36'
Hra pokračuje už tradiční přesilovkou domácího celku. St. Louis se bude muset dostávat do útočného pásma znovu.
17:20'
Ránu Pietrangela vyrazil pohotový Petr Mrázek do rohu kluziště.
17:09'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., držení).
16:35'
Robert Thomas za bránou Caroliny zaměstnává hned tři protihráče. Přihrávku ale zatím nepředložil.
15:56'
Při hře čtyři na čtyři hru uklidnil Carl Gunnarsson. Nyní stojí za bránou a kontroluje situaci.
15:35'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., hrubost).
15:04'
Ryan O'Reilly dlouho míchal s pukem na holi za bránou. Nakonec si najel před ní, ale hradbu těl hostujících hráčů před bránou prostřelit nedokázal.
14:26'
Teräväinenova přihrávka z otočky nenašla adresáta. Další akce hostů tak vychází vniveč.
13:59'
Vince Dunn zavezl puk do útočného pásma a následně jej nahodil po bráně. Petr Mrázek hru raději přerušil.
13:49'
Binnington ukryl kotouč ve své lapačce. Po další komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Blues.
12:51'
Tyler Bozak vybídl po své levici úplně volného Jordana Kyroua. Jeho první rána se odrazila od mantinelu opět před bránu. Dezorientovaný Mrázek měl velké štěstí, jelikož dorážka minula o pár centimetrů zadní tyč. Kotouč skákal po brankovišti.
12:07'
Carolina v posledních minutách přebírá aktivitu. St. Louis ale velice dobře brání předbrankový prostor.
11:22'
Teuvo Teräväinen si před bránou našel přihrávku Staala z otočky. Jeho rychlý pokus ale bránu netrefil.
10:58'
Binnington dokázal obehrát Staala a poté přesně přihrál svému spoluhráči.
10:42'
Bluesmani ale zastavili přechod vpřed a okamžitě se vydali na opačnou stranu. Zastavil je však ofsajd a následovat bude první komerční pauza tohoto utkání.
10:25'
Mrázek za svou bránou zachytil puk. Poté si pomohl se Slavinem a hosté už opět vyráží vpřed.
09:55'
Erik Haula nahodil touš na zadní mantinel. Oba celky v tuto chvíli střídají.
09:22'
Dlouho se hraje bez přerušení. Těžiště hry se přeneslo do útočného pásma Hurricanes.
08:32'
David Perron si nedokázal zpracovat puk na pravém křídle. Akce ale pokračovala a nepříjemně pálil Alex Pietrangelo. Mrázek zasáhl vyrážečkou.
07:51'
O puk se bojuje v pásmu Caroliny. Domácí se snaží být velice aktivní při napadání rozehrávky.
06:58'
Jordan Binnington se fantastickým způsobem natáhl na brankové čáře. V nepřehledné situaci hosté puk za záda brankáře Blues nedostali.
06:18'
Carolina měla nyní problémy se svou rozehrávkou. McGinn už ale dostal touš do střední třetiny.
05:42'
05:16'
Domácí ve vlastním oslabení vyrazili do brejku. Ivan Barbašev ale nepředložil přesnou přihrávku svému spoluhráči před bránou.
04:56'
Steen zablokoval Gardinerovu dělovku od modré čáry.
04:32'
Williams našel pouze hůl protihráče. St. Louis opět bez větších potíží vyhazuje.
04:03'
Domácí vyhazují kotouč. Mrázek musí svému celku pomoct s rozehrávkou.
03:42'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., držení hole).
02:44'
Čtvrtá lajna Blues předvedla skvělé střídání. Nejprve Mrázek vychytal Kyroua ve velké šanci, ale akce pokračovala. Puk se dostal na modrou čáru k Faulkovi, jehož pokus ostravský rodák vyrazil, ovšem nikým nehlídán SAMMY BLAIS se v předbrankovém prostoru prosadil. 1:0. Asistence: Justin Faulk a Ivan Barbašev.
01:49'
Alexander Steen chtěl zachytit dlouhou přihrávku, ovšem zjevil se v ofsajdu. Poprvé je hra zastavena.
01:19'
Bouwmeesterovo nahození taktéž nezamířilo mezi tři tyče. Poté byl český brankář natlačen do brány. Hra pokračuje.
00:55'
Na druhé straně zamířil Parayko těsně vedle brány. Mrázek napoprvé zasahovat nemusel.
00:19'
Hosté se dostali do útočného pásma a rychle se snažili zatlačit domácí. Niederreiter udržel puk u mantinelu, ale před bránu přihrát nedokázal.
00:01'
Ještě před počátkem zápasu běží na kostce nad ledem sestřih nejlepších momentů Joela Edmundsona v dresu St. Louis, kterému domácí klub a fanoušci děkují, že se podílel v minulém roce na zisku Stanley Cupu. Dnes nastoupí v barvách Caroliny.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Thomas, B. Schenn, Schwartz – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Brouwer, Barbašev, Blais.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin (A), T. van Riemsdyk, Pesce, Gardiner, Edmundson, H. Fleury – Foegele, Aho, Svečnikov – T. Teräväinen, J. Staal (C), Niederreiter – Nečas, Haula, B. McGinn – Williams, Martinook (A), Dzingel.

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Toomey, Pancich.
ST. LOUIS BLUES

Bluesmani vedou v Západní konferenci. Jako jediný tým se dostali přes hranici sedmdesáti bodů, konkrétně jich mají na kontě právě 70 po 53 odehraných duelech. Náskok na druhý Vancouver činí 5 bodů. Úřadující vítěz NHL ale v posledních týdnech nezažívá nejlepší období. Celek Craiga Berubeho totiž prohrál pět z posledních šesti zápasů a na konci ledna porazil pouze Calgary Flames. Blues se ale vrací do svého domácího prostředí hned po pěti zápasech, naposledy hráli doma 16. ledna. Uplynulé střetnutí St. Louis nezvládlo, podlehlo Winnipegu 2:5.

Produktivita:

1. David Perron, 53 zápasů, 23+30 (53)
2. Ryan O´Reilly, 53 zápasů, 10+35 (45)
3. Brayden Schenn, 53 zápasů, 18+25 (43)
4. Alex Pietrangelo, 53 zápasů, 13+30 (43)
5. Jaden Schwartz, 53 zápasů, 17+25 (42).
CAROLINA HURRICANES

Hokejisté Caroliny momentálně drží devátou příčku ve Východní konferenci. Je zřejmé, že tento celek bude bojovat do posledních zápasů o vyřazovací boje, jelikož za osmou Floridou se drží jen kvůli skóre. Carolina doposud získala 63 bodů v 52 zápasech. Tabulka Východní konference je v rozmezí pátého až desátého místa velice vyrovnaná, protože hned šest celků má mezi sebou bodový odstup dvou bodů. Hurricanes bodovali ve čtyřech z posledních pěti zápasů, naposledy porazili silný Vancouver 4:3 po nájezdech.

1. Teuvo Teräväinen, 52 zápasů, 11+40 (51)
2. Andrej Svečnikov, 52 zápasů, 20+26 (46)
3. Sebastian Aho, 52 zápasů, 26+19 (45)
4. Dougie Hamilton, 47 zápasů, 14+26 (40)
5. Martin Nečas, 48 zápasů, 12+15 (27).

Petr Mrázek (Carolina) 33 zápasů, 90,4% úspěšnost zákroků
Martin Nečas (Carolina) 48 zápasů, 12+15.
Přeji příjemné brzké středeční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté St. Louis Blues dnes přivítají Carolinu Hurricanes. Zápas začíná krátce po druhé hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.