NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Chicago - 26. února 2020   02:10

St. Louis
St. Louis
00:33' B. Schenn (Schwartz, Perron) • 27:38' Thomas (Perron, Sanford) • 43:47' R. O'Reilly (B. Schenn, Schwartz) • 44:03' Sanford (Thomas) • 49:28' Faulk (R. O'Reilly, Pietrangelo) • 53:35' Sanford (Thomas)
6:5
(1:2, 1:1, 4:2)
Chicago
Chicago
10:55' Keith  (J. Toews) • 14:09' C. Murphy  (J. Toews) • 21:13' P. Kane  (Keith, D. Kubalík) • 45:16' Highmore  (Kämpf, A. Nylander) • 48:16' Saad  (D. Strome, Dach)
St. Louis
St. Laurent, Skilliter – Gawryletz, Suchánek
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Chicago

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Ryan O'Reilly (STL) 1+1
Bláznivý zápas mezi St. Louis a Chicagem je u konce. Hosté ještě po druhé třetině vedli rozdílem jednoho gólu, avšak v závěrečné dvacetiminutovce plné gólů nakonec mělo navrch domácí mužstvo.

Svěřenci kouče Collitona obrátili vývoj střetnutí ve svůj prospěch dvěma zásahy v rozmezí šestnácti vteřin, kdy na branku Ryana O'Reillyho okamžitě navázal Zachary Sanford. Trenér Colliton reagoval oddechovým časem a vyplatilo se, o minutu později totiž srovnal Matthew Highmore a ve 48. minutě vrátil vedení Indiánům Brandon Saad. Jenže domácí se nepoložili, naopak ještě více bojovali a odměnou jim byl vyrovnávací gól Justina Faulka a posléze i vítězná branka Zacharyho Sanforda, jenž zaznamenal svůj druhý zásah v zápase.

Obhájci Stanley Cupu zvítězili po páté v řadě, na čele Západní konference si vytvořili čtyřbodový náskok na druhý Dallas. Hokejisté Blackhawks prohráli čtvrté z posledních pěti střetnutí a play-off se jim tak zase o něco vzdálilo.
59:46'
Tohle vypadá pro domácí dobře! Indiáni se opět neudrželi v útočné třetině, vyhodit se podařilo Faulkovi. A zase se nepíská zakázané uvolnění, neboť příkladně zabojoval Ryan O'Reilly!
59:09'
Oskar Sundqvist je zpátky na ledě, čtvrtou přesilovou hru v utkání už hosté nevyužili. Švédský forvard navíc vystartoval za vyhozením Pietrangela, u něhož byl jako první, takže se ani nepískal icing.
58:52'
Duncan Keith napřáhl od modré čáry, jenže trefil prvního stojícího hráče, jímž byl Sanford. O pár sekund později vypálil americký obránce znovu, to pro změnu zakročil Binnington.
58:00'
Corey Crawford startuje na střídačku, svěřenci kouče Collitona zkoušejí power play!
57:26'
Hosté musejí začínat od svého gólmana. Kane totiž poslal Keithovi těžkou přihrávku, obránce ji dokázal zpracovat až za modrou čárou.
57:09'
Velká šance pro hokejisty Blackhawks, ti si totiž zahrají čtvrtou přesilovou hru a v předešlých třech vždy skórovali. Podrážením se provinil Oskar Sundqvist.
56:55'
Tentokráte se Dach rozhodl pro samostatnou akci. Po mantinelu dojel až za bránu, před ní servíroval kotouč Stromovi. Černá guma nakonec skončila v lapačce Binningtona.
56:26'
Kirby Dach prodloužil nahrávku Seelera za sebe, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Za brankou kvedlá s pukem Pietrangelo. Domácí kapitán šetří cenné vteřinky.
55:54'
Alex DeBrincat se snažil za pomocí všech dostupných prostředků udržet touš v útočné třetině, avšak nepovedlo se. Justin Faulk forvarda zpacifikoval.
55:12'
Brayden Schenn si potáhl kotouč na střed a před brankou se pokusil najít Sanforda, jenže do směru puku vložil hokejku Duncan Keith.
54:30'
Čas vymezující základní hrací dobu se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Chicago mělo utkání dobře rozehrané, nyní však ztrácí.
53:35'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Těsně před vypršením Dachova trestu domácí přebírají vedení! ZACHARY SANFORD vypálil z mezikruží, Crawford neudržel kotouč ve výstroji. Po zmatcích v předbrankovém prostoru se puk dostal znovu k Sanfordovi, který jej poslal do protipohybu brankáře. Asistence: Robert Thomas.
52:46'
Po sérii nečekaných odrazů se černá guma snesla k Braydenu Schennovi, na něhož zívala poloodkrytá brána, avšak kanadský forvard ji nedokázal trefit, naopak napálil přesunujícího se gólmana.
52:08'
David Perron mizernou zadovkou vyslal do úniku Davida Kampfa. Český útočník ale neměl potřebnou rychlost, s jeho zakončením z úhlu si Binnington poradil bez problémů.
51:37'
Početní převahu si po delší době zahraje i domácí celek. V útočném pásmu se faulu dopustil Kirby Dach, jenž putuje na trestnou lavici z důvodu hákování.
51:11'
Kanadský fantom ve službách Chicaga se tentokráte zapojil i do kombinace, když zastavil vyhození Sanforda po mantinelu a nahrál osamocenému Keithovi.
50:47'
Diváci se rozhodně nenudí! Corey Crawford se nyní ukázal ve skvělém světle, když včas zareagoval na svižnou ránu Bozaka, vyrazil ji ramenem do ochranné sítě.
49:28'
Neuvěřitelné věci se dějí v Enterprise Center, kde je stav opět nerozhodný! Ryan O'Reilly ukázal obrovskou sílu, když udržel na zádech Murphyho. Centr elitní formace následně nabil na modrou JUSTINU FAULKOVI, jehož dělovka se odrazila od tyče a zapadla do sítě. Asistence: Ryan O'Reilly a Alex Pietrangelo.
49:16'
Ryan O'Reilly nabral velkou rychlost po pravém mantinelu. Probojoval se až do útočného pásma, ze zápěstí však poslal touš přímo do brankářovy lapačky.
48:16'
Chicago právě vstřelilo branku!
Třetí přesilovka, třetí gól a hokejisté Blackhawks znovu vedou! Strome dostal nahrávku za bránu a před ní našel nepokrytého BRANDONA SAADA, jenž z první zamířil pod horní tyč. Asistence: Dylan Strome a Kirby Dach.
48:00'
St. Louis zahrozilo v oslabení. Brayden Schenn zpoza brány našel na modré čáře Marca Scandellu, jehož střela skončila v Crawfordově výstroji.
47:26'
Americký snajpr si opět nepočínal dobře. Na modré se odhodlal k odvážné bekhendové nahrávce, kterou vystihl Oskar Sundqvist.
47:01'
Střela od modré čáry Patrickovi Kaneovi vůbec nesedla. Trefil hned prvního bránícího soupeře, Perron vzápětí osvobodil domácí mužstvo.
46:19'
Hosté budou mít možnost získat vedení zpět do své moci v přesilové hře. Za držení protihráče je poslán na lavici hanby Colton Parayko.
46:02'
Jordan Binnington chvíli vůbec nevěděl, kde má kotouč, naštěstí pro něj ho udržel mezi betony. Patrick Kane se k dorážce nedostal.
45:16'
S góly se nám nyní roztrhl pytel! Dělovku Nylandera od modré vyrazil gólman pouze před sebe. Kämpf přiťukl kotouč MATTHEW HIGHMOROVI, a ten bekhendem bez potíží zamířil do odkryté brány! Asistence: David Kämpf a Alexander Nylander.
44:03'
Druhý zásah během šestnácti vteřin a rázem je všechno jinak! ZACHARY SANFORD si stáhl puk před obráncem a poté skóroval střelou k bližší tyči! Crawford vyrážečkou touš úplně minul. Asistence: Robert Thomas.
43:47'
Je vyrovnáno! Schwartz ve středním pásmu vybojoval puk, přihrál Schennovi, který posléze nahrál do mezikruží najetému RYANOVI O'REILLYMU, který tentokráte vstřelil platný gól, ze zápěstí zamířil do levého horního rohu. Asistence: Brayden Schenn a Jaden Schwartz.
42:58'
Další vyhození hostujícího celku, tentokráte se o něj postaral Jonathan Toews. Od počátku třetí dvacetiminutovky je vidět, že se Indiáni začali zaměřovat více na defenzivu.
42:27'
Brandon Saad zajímavě nastřelil kotouč do útočné třetiny. Touš se od zadního mantinelu odrazil příhodně pro Davida Kampfa, který však nevyzrál na Binningtona.
41:29'
Domácí fanoušci se radovali z vyrovnání, ta ovšem trvala jen chvilku. Crawford vyrazil střelu Parayka vysoko nad sebe, pravou rukavicí pak dopravil kotouč do sítě Ryan O'Reilly. Podobné góly pochopitelně neplatí.
41:12'
Druhá formace St. Louis byla zastavena hvizdem rozhodčího. Důvodem bylo postavení mimo hru, s pukem jedoucí Steen byl v pásmu později než Kyrou.
40:37'
Drake Caggiula bekhendovou zadovkou hledal kapitána hostů, avšak ten byl utopený za Paraykem. Kanadský bek vyvezl puk do středního pásma.
40:07'
Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním. Jonathan Toews sice zvládl buly, jenže Duncan Keith posléze nepřesně hledal Kubalíka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:57.
Po druhé dvacetiminutovce vede Chicago stále rozdílem jednoho gólu. Indiáni se dostali do dvoubrankového vedení zásuhou využité druhé přesilové hry, za pomocí tyče se trefil Patrick Kane. Kontaktní gól vstřelil ve 28. minutě Robert Thomas, kanadský forvard zamířil z levého kruhu neomylně do levého horního rohu. Ve třetí třetině je vše otevřené, šanci zvítězit mají oba celky.
40:00'
39:53'
Poslední útok druhé třetiny patřil domácím. Tyler Bozak nabil na modrou Marco Scandellovi, jehož rána prosvištěla vysoko nad.
39:10'
Slater Koekkoek naskočil na led a hned mohl jet do samostatného úniku, to by si ovšem musel poradit se zpracováním Kaneova pasu. Píská se icing.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Domácím se přesilovka vůbec nedaří. Ani natřikrát se teď nedokázali prosadit do útočné třetiny, Blackhawks mají dobře rozestavenou čtveřici.
38:20'
A tentokráte to byl právě Brandon Saad, jenž zachytil rozehrávku a vyhodil přes všechny čáry do bezpečí. Oba celky střídají.
37:51'
Výbornou práci odvedl v oslabení David Kämpf. Český forvard u mantinelu zastavil Parayka, vzápětí i s pomocí Saada dostali kotouč do středního pásma.
37:05'
V závěru prostřední třetiny bude hrát obhájce Stanley Cupu třetí přesilovou hru. Slater Koekkoek bekhendem vyhodil puk do hlediště bez doteku plexiskla.
36:29'
První formace St. Louis si poněkud prodloužila pobyt na ledě. Tentokráte Ryan O'Reilly nebyl tak úspěšný jako před malou chvílí, na Keitha nevyzrál.
36:03'
Ryan O'Reilly se pěknou stahovačkou zbavil Murphyho, poté na modrou nabil Paraykovi. Ten vypálil jednu ze svých pověstných dělovek, Crawford zakročil levým betonem.
35:32'
Ihned po buly pálil od pravého mantinelu Duncan Keith. Rána šla přímo doprostřed svatyně, Jordan Binnington šel do pokleku a černou gumu skryl ve výstroji.
35:14'
Alexander Nylander nabral velkou rychlost po levém mantinelu, jenže nebylo mu to nic platné. Na opačné straně totiž Highmore přejel modrou čáře dříve, výsledkem je odpískaný ofsajd.
34:36'
Domácí se alespoň na chvíli usadili v útočné třetině. K žádnému zakončení ale nedošlo, neboť Pietrangelovi na modré čáře přeskočil puk přes hokejku.
34:10'
Zakázané uvolnění. Jonathan Toews se snažil po levé straně vysunout Dominika Kubalíka, jenž na černou gumu těsně nedosáhl, u ní byl posléze jako první Vince Dunn.
33:54'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Alexander Steen si nechal více poodjet puk, a to bylo rozhodující, švédský útočník prohrál minisouboj s Murphym.
33:22'
Třetí formace Chicaga způsobila rozruch v obraně Blues. Z mezikruží nebezpečně střílel Patrick Kane, kotouč proletěl těsně vedle levé tyčky.
32:55'
Kirby Dach se natlačil až před Binningtona, z bezprostřední blízkosti ovšem nedokázal přehodit jeho ležící tělo, což nevyšlo ani na druhý pokus.
32:27'
Fantastická individuální akce Ryana O'Reillyho nekončí kýženým vyrovnáním! Kanadský útočník udělal pár kliček a následně se snažil obtočit branku a zasunout puk k bližší tyči. To se jen těsně nepovedlo.
31:51'
Brandon Saad si zpoza branky vyjel až k modré čáře. Posléze se snažil vystřelit, jenže slabou ránou nad ledem brankáře nemohl překvapit.
31:10'
Z vrcholku levého kruhu vypálil tvrdou křižnou ránu Zachary Sanford. Chybělo pár centimetrů, Crawford by nejspíše nestihl včas zakročit.
30:31'
Svěřenci kouče Collitona dávají najevo, že to s bojem o play-off myslejí vážně. Od modré čáry nahazoval Nick Seeler, Binnington si ve zmatku našel prostor, odkud na touš viděl a zasáhl lapačkou.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Hosté vedou o jeden gól. O vítězi ještě zdaleka není rozhodnuto, Blues určitě nedají kůži lacino.
29:51'
Brayden Schenn si hodil puk kolem Keitha a u kotouče také byl jako první. Moc dlouho si jej ovšem neužil, neboť ho získal do své moci Boqvist.
29:08'
Po mantinelu nahazoval Alex Pietrangelo. Zřejmě si ale nevšiml, že ještě nepřejel půlicí čáru. Píská se zakázané uvolnění.
28:49'
Ryan O'Reilly nedokázal zachytit vysokou nahrávku Schwartze. Navíc forvarda přebruslil i Olli Määttä, hra se přesune před domácího gólmana.
28:30'
Blues se okamžitě snaží o vyrovnání. Daleko od něj nebyl Colton Parayko, Kanadský obránce vypálil z vrcholku pravého kruhu pouze do Crawfordovy lapačky.
27:38'
Rozdíl je znovu pouze jednogólový! Perron našel v levém kruhu ROBERTA THOMASE. Kanadský forvard měl dostatek času na zamíření, puk zavěsil do levé šibenice. Asistence: David Perron a Zachary Sanford.
26:47'
Střela Connora Murphyho se od zadního mantinelu odrazila příhodně ke Stromeovi, který se ale nestačil zorientovat dostatečně rychle, ležícího Binningtona nepřehodil.
26:15'
Patrick Kane nabral velkou rychlost, na modré přenechal za sebe Keithovi. Ten nahazoval na teč, puk srazil mimo nebezpečí Bozak.
25:44'
Výbornou práci odvedl za svou brankou Duncan Keith, jenž obral o černou gumu Alexandera Steena. Chicago se osvobozuje.
25:05'
Obránce Marco Scandella se netradičně objevil za brankou soupeře, odkud se pokusil vyjet a překvapit gólmana zasunutím kotouče k jeho levé tyči. Neuspěl.
24:32'
Alex Pietrangelo pálil z první po nahrávce od Schwartze. Crawford se stihl rychle přesunout, zákrok pravým betonem mu nenadělal mnoho problémů.
24:12'
Alex DeBrincat dosáhl přesně toho, za čím si šel. Z poloviny nahodil na Binningtona a pak zrychlil, aby domácí strážce svatyně nemohl rozehrát.
23:21'
Třetí formace hostů výborně zakombinovala, až finální fáze fáze nevyšla, Dach nepřesně hledal na levé straně Alexe DeBrincata.
23:00'
Jonathan Toews se snažil ze všech sil udržet touš v útočné třetině, avšak nepodařilo se, ostatní hráči Chicaga musejí vyklidit pásmo.
22:46'
Druhá formace Indiánů způsobila velký rozruch v defenzivě St. Louis. Tentokráte pálil centr Carpenter, mezírku mezi betony brankáře nenašel.
22:04'
Ryan Carpenter se srdnatě bil o puk v útočném pásmu a nakonec jej vybojoval. Nezištně okamžitě nahrál Kaneovi, jehož projektil proletěl těsně nad.
21:13'
Chicago se ujímá vedení o dva góly! I s druhou početní výhodou si hosté poradili na výbornou. Keith s PATRICKEM KANEM si tentokráte vyměnili role, střela amerického snajpra se odrazila od pravé tyčky za záda gólmana. Asistence: Duncan Keith a Dominik Kubalík.
20:48'
Duncan Keith si několikrát vyměnil puk s Kanem, nakonec vypálil první jmenovaný. Tvrdá střela proletěla kousek vedle levé části brankové konstrukce.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu. Chicago má ještě více jak minutovou výhodu přesilovky, neboť dobíhá trest Jordana Kyroua.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:04.
Skončila první třetina zápasu mezi St. Louis a Chicagem, která nám nabídla hned tři branky. Do vedení se dostali domácí, a to už v první minutě, když brzkou přesilovou hru využil Brayden Schenn. Indiáni odpověděli stejnou mincí, rovněž v početní převaze vyrovnal Duncan Keith. Hosté v 15. minutě dokonali obrat po gólu dalšího obránce Connora Murphyho, jehož nahození propadlo až za záda překvapeného Binningtona.
20:00'
19:57'
Duncan Keith moc dobře věděl, že už musí střílet. Po pasu od Kanea pálil z první, jenže zasáhl jen před brankou clonícího spoluhráče Toewse.
19:28'
Naprosto zbytečný faul předvedl v útočném pásmu Jordan Kyrou. Při presinku holí trefil do helmy Murphyho, což pozornosti rozhodčích neuniklo.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:25'
Kapitán Chicaga však buly v obranném pásmu zvládl, navíc vyhodil šikovně tak, aby z toho tentokráte nebyl icing. Na led naskakuje druhá lajna.
18:19'
Dominik Kubalík nedokázal tečovat vyhození Jonathana Toewse, a to znamená jediné, zakázané uvolnění. Elitní lajna Chicaga nemůže střídat.
17:49'
Hraje se dlouho bez přerušení. Domácí se snažili o rychlý kontr po ztrátě Kanea, avšak Kyrouovi se postavil do cesty Boqvist.
17:20'
Znovu Crawford. Fantom Blackhawks se výborně přesunul proti zakončení Perrona z levého kruhu, zasáhl levým betonem.
16:45'
Alex Pietrangelo ze střední třetiny nastřelil kotouč na Crawforda. Kanadský gólman ještě vyklepal puk z lapačky, tak aby se nemuselo přerušovat.
16:33'
Alex DeBrincat v přečíslení dvou proti jednomu našel těžkým pasem Stromea. Ten si kotouč skvěle stáhl rukavicí, jenže na gólmana nevyzrál.
15:50'
Unavená druhá lajna Chicaga se bránila zuby nehty. Nakonec jednu z přihrávek zachytil Duncan Keith, který neváhal ani chvíli a vyhodil přes všechny čáry na zakázené uvolnění.
15:21'
Obhájce Stanley Cupu ovšem disponuje zkušeným mužstvem, dva zásahy soupeře ho zcela jistě nerozhodí. Však už také třetí lajna okupuje útočnou třetinu ve snaze vyrovnat.
14:09'
Přichází obrat ve skóre! A znovu padla branka hned po vhazování. Opět to byl Toews, který vyhrál buly na CONNORA MURPHYHO a šel clonit brankáři. Nahození amerického obránce Binnington vůbec neviděl, puk zapadl k levé tyči. Asistence: Jonathan Toews.
14:02'
Jenže domácímu kapitánovi se nepodařilo vyhodit. Po pár nahrávkách se k ráně od modré čáry odhodlal Murphy, brankář udržel kotouč ve výstroji.
13:54'
Za nahozením Murphyho se rozjel Jordan Binnington. Pod tlakem hrál naslepo za sebe, k jeho štěstí tam stál jeho spoluhráč Pietrangelo.
13:05'
Blackhawks pochopitelně vyrovnávající gól nakopl. Rázem se nehraje jen na jednu branku, ale akce střídá akci, chvíli hrají domácí, chvíli hosté.
12:46'
Jaden Schwartz si odvážně hodil kotouč mezi dvěma protihráči. Černou gumu nedojel jako první, Duncan Keith se přeskočit nenechal.
12:03'
Do střeleckých statistik se chtěl zapsat rovněž Kirby Dach. Po prvním neúspěšném zakončení se dostal k dorážce, avšak ani ta neskončila v síti.
11:30'
Nechybělo mnoho a byl tu obrat v utkání. Z pravého mantinelu najel do útočné třetiny ve velké rychlosti Dylan Strome, v mírném úhlu už však na brankáře nevyzrál.
10:55'
Indiánům stačily na využití přesilovky čtyři vteřiny! Toews vyhrál buly na DUNCANA KEITHA, jenž si nabruslil blíže k brance a tvrdou ránou propálil Binningtona pod levou rukou! Asistence: Jonathan Toews.
10:51'
První přesilovku si zahrají hosté. Brandon Saad se už už chystal vystřelit, když inkasoval úder holí do obličeje. Hříšníkem byl Marco Scandella.
10:10'
Zatím platí co minuta, to zákrok. Crawford zůstává v neustálém zápřahu, nyní se musel ohánět proti nepříjemnému zakončení Kyroua.
09:52'
Aktivita Modrých pokračuje. K nahození od modré čáry se uchýlil Vince Dunn. Nikdo z hokejistů puk tečovat nedokázal, a tak s ním Crawford neměl moc starostí.
09:00'
Kanadský gólman ve službách Chicaga má na kontě další zákrok, v pořadí už šestý. Bez problémů lapil do lapačky Steenovu střelu zápěstím.
08:31'
Do kombinační hry se zapojil také Crawford. Ten zastavil vyhození po mantinelu v podání Scandelly. Nenechal se rozhodit dotírajícím Perronem, nahrál volnému Boqvistovi.
08:05'
Patrick Kane ukázal svoji rychlost na bruslích. Zbavil se Parayka a zpoza brány hledal v mezikruží Carpentera, ten ale přiložil hokejku k ledu moc pozdě.
07:40'
Netrvalo dlouho a St. Louis se opět snadno dostalo do útočného pásma. Od modré nebezpečně pálil kapitán Pietrangelo, Crawford včas vykopl pravý beton.
07:03'
Za nahozením se vydal Tyler Bozak. Snaha kanadského útočníka nebyla úspěšná, přes pozičně dobře postaveného Murphyho se neprobil.
06:38'
Ofenzivu se vydal podpořit ze zadních řad Justin Faulk. Krásně si najel na pas Sanforda přes celé pásmo, z bezprostřední blízkosti však na Crawforda nevyzrál.
06:03'
Český forvard Dominik Kubalík pod tlakem jen protečoval puk do středního pásma. Domácí jsou zatím jasně aktivnější, Indiáni nestíhají.
05:47'
Další přerušení hry. Hokejisté v modrém se při snaze o přechod do útočné třetiny dopustili postavení mimo hru, jemuž se Perron hodně diví.
05:25'
S koncem přesilové hry vystřelil do změti těl před brankou Marco Scandella. Corey Crawford byl v dobrém postavení, touš ukryl ve výstroji.
04:46'
Robert Thomas párkát zakvedlal s pukem a poté vypálil z vrcholku pravého kruhu. Crawford mohl být v klidu, černá guma proletěla vysoko nad.
04:34'
Někteří fanoušci už slavili, jenže předčasně, střela Tylera Bozaka ze zápěstí se odrazila od pravé tyčky zpátky do hry!
03:56'
Tentokráte se St. Louis nepodařilo usadit v pásmu. Naopak do brejku se vydal Brandon Saad, společně s Toewsem ovšem puk za Binningtona nedotlačili.
03:25'
Domácí hokejisté si zahrají druhou početní převahu, povede se jim stejně jako v té první? Za sekání usedá za katr Matthew Highmore.
02:53'
Domácí jsou všude, soupeř vůbec nestíhá! Sammy Blais se krásně proháčkoval přes dva protihráče, posléze se ovšem skácel k zemi, neudržel rovnováhu.
02:23'
První formace Blues je zatím při chuti. Jaden Schwartz si obkroužil svatyni, poté se chtěl prosadit ránou na přední tyč, avšak trefil jen vnější oblouk.
01:53'
Na druhé straně opět zahrozil Brayden Schenn. Dobře nabral rychlost po pravém křídle, vybruslil si až před Crawforda, jenže pak těsně přestřelil.
01:30'
Indiána z Chicaga se snaží o rychlou odpověď. Brandon Saad najížděl po pravém mantinelu, byl ale sám, a tak jen nahodil za branku.
00:33'
A právě BRAYDEN SCHENN otevírá účet dnešního zápasu! Potrestal tak faul na svou osobu, když z pravého kruhu zamířil nechytatelně do odkryté části svatyně po přihrávce od Schwartze. Asistence: Jaden Schwartz a David Perron.
00:11'
To bylo hodně rychlé. Connor Murphy podrazil po levé lajně najíždějícího Schenna, St. Louis si zahraje první přesilovou hru.
00:05'
Utkání bylo zahájeno, tak pojďme na něj! Úvodní buly patřilo Ryanovi O'Reillymu, první šance tedy náleží hokejistům Blues!
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn – B. Schenn, R. O'Reilly (A), Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Blais, Sundqvist, Barbašev.

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Koekkoek, Keith (A), Boqvist, Määttä, C. Murphy, Seeler – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Carpenter, Saad – D. Strome, Dach, DeBrincat – A. Nylander, Kämpf, Highmore.

Rozhodčí: St. Laurent, Skilliter – Gawryletz, Suchánek.

David Kämpf (CHI)
Dominik Kubalík (CHI)
Chicago Blackhawks

Indiáni budou v utkání proti Blues outsiderem, avšak každé utkání začíná za bezbrankového stavu, překvapit může každý. Blackhawks ještě mají šanci zabojovat o postup do vyřazovací fáze, ale museli by začít předvádět o poznání lepší výkony než doposud, z dvanáctého místa Západu ztrácejí na osmou Arizonu osm bodů. Svěřenci trenéra Collitona v posledních pěti utkáních dvakrát vyhráli, třikrát odešli jako poražení. Týmovou produktivitu vede stálice Patrick Kane, jemuž se podařilo nastřádat již 77 bodů.
St. Louis Blues

Obhájci Stanley Cupu ze St. Louis v letošní sezóně ukazují, že jejich vítězství rozhodně nebylo dílem náhody. V Západní konferenci vévodí celé tabulce, na druhé Colorado disponují tříbodovým náskokem. Svěřenci kouče Berubeho si nedávno prošli menší krizí, neboť prohráli pětkrát za sebou, v současné době ale mají pro změnu čtyři výhry v řadě a proti Indiánům se pokusí vybojovat pátou. Nejproduktivnějším hráčem týmu je David Perron s 57 body.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné středeční ráno! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi St. Louis a Chicagem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.